Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, angel23 είπε:

Ευχαριστώ @vikib ευτυχώς και τα δύο ρεύονται εύκολα. Τα γαλακτοκομικά δεν βοηθάνε στους κολικούς ή στην γοπ; Ρωτάω γιατί τρώω πολλά γαλακτοκομικά. Λόγω θηλασμού έχω κόψει καφέ (αν και πίνω κανένα deca ή ελληνικό), όσπρια, πράσινα λαχανικά και χυμούς. Μην κόψω και τα γαλακτοκομικα. Τι εννοείς θηλασμό σε όρθια θέση. Χρησιμοποιώ το μαξιλάρι. Περιμένω τηλέφωνο από τον παιδίατρο. Ευχαριστώ!

Κ στα δυο καλό είναι να αποφεύγονται τα γαλακτοκομικα

Ενας καφές την ημέρα δ ειναι αποτρεπτικό, εκτος αν δοκίμασες κ φέρνει υπερένταση στα μωρα

Οπως κ όλα τα άλλα που λες ότι κόψατε. Τα έκοψες προληπτικα η είχαν πονακια; 

Φαντασου να κάθεσαι κ να έχεις το μωρο μπροστά σου καβάλα στο πόδι σου, με το κεφάλι στο στηθος, να τρωει σαν να κάθεται απέναντι σου. Η σε μαρσιπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

10 ώρες πρίν, Joann είπε:

Γεια σου! Έχω δίδυμα κοριτσάκια 3μηνων και έχουν και τα δύο γοπ. Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει διατριβή πάνω στη γοπ. Αρχικά μην αγχώνεσαι δεν είναι κάτι παθολογικό. Όλα τα μωρά έχουν χαλαρό σφιγκτήρα οισοφάγου και κάνουν παλινδρομήσεις. Δεν θέλουν να φάνε γιατί τις καίει ο οισοφάγος. Εμένα η μία το είχε έντονα και τώρα το έχει και η άλλη. Από ότι έχω καταλάβει αυτό έχει εξάρσεις και υφέσεις. Όταν είναι σε περίοδο έξαρσης η γοπ είναι ταλαιπωρία. Εγώ τις κάνω βόλτα στο σπίτι ενώ τις ταιζω και έβαζα και απορροφητήρα. Τον απορροφητήρα τον συστήνω μόνο στα πολύ δύσκολα όμως. 

εγώ δεν έδωσα αντιοξινα που μου είπε ο παιδίατρος το πάλεψα μόνη μου.

Επίσης η γοπ μου είπαν σταματάει στον 5ο μήνα συνήθως όπου ωριμάζει και ο σφιγκτήρας. 

Αυτό που μας είπε να κάνουμε ο γιατρός είναι να τις κρατάμε μισή ώρα όρθιες μετά το γεύμα. Να σηκώσουμε το στρώμα του κρεβατιού 12 εκατοστα και να τρώει περίπου 120-130 γραμμάρια σε κάθε γεύμα αν γίνεται όχι παραπάνω.

Όλα αυτά μου φάνηκαν βουνό γιατί έχω δύο μωρά που πρέπει να φροντίζω αλλά τα κατάφερα. Όλα θα πάνε καλά θα δεις...

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ. Με βοηθήσατε πολύ. Ο παιδίατρος συνέστησε να πάρουν πρωί - βράδυ σταγόνες από προβιοτικά. Δεν πιστεύει ότι είναι οισοφαγίτιδα γιατί του είπα ότι δεν κάνει επιστροφές δηλ. κάνει αλλά όχι συχνά. Όμως .... όμως @Joann ότι μου έγραψες το είδα live αυτό το απόγευμα! δηλαδή και η άλλη μικρή ξεκίνησε τα ίδια και αυτή κάνει γουλίτσες και επιστροφές οπότε θα πρέπει να μιλήσω με τον παιδίατρο εκ νέου και γι' αυτή. επίσης, έπρεπε κάπου να πάω και γυρνώντας σπίτι τους βρήκα κάτω από τον απορροφητήρα (πρώτη φορά!) να δίνουν γάλα σε μία από τις δύο! σας ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση σας και τη βοήθεια σας. θα την ξαναχρειαστώ σίγουρα. Να είσετ καλά και εσείς και τα μωρά σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ρε κοριτσια εχουμε πολλη γκρινια, τον πονανε τα δοντια του μαλλον. Εδω κ 3 4 μερες εχει χαλασει το προγραμμα του, εκει που επαιρνε ενα υπνακο το πρωι κ εναν το μεσημερι, δε κοιμαται πανω απο 1 ωρα τη μερα. Μονο χθες το βραδυ κοιμηθηκε ενα μιαμισαωρο. Ειναι ολη μερα γκρινια, ακομα κ στην βολτα κλαιει, πριν ειχε πλανταξει στο κλαμα κ ετρεμε απο τα νευρα του. Δηλ στα πανω πως θα κανει;; Του εδωσα ντεπον κ ολη μερα αγκαλια, ουτε εχω φαει! Του εριξε κ ενα ξεματιασμα η κουνιαδα μου, τωρα τον καταφερα να κλεισει τα ματια του στο καροτσι, να δω για ποσο. Φυσικα δε πεφτει καρφιτσα μην τυχον ξυπνησει! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ. Με βοηθήσατε πολύ. Ο παιδίατρος συνέστησε να πάρουν πρωί - βράδυ σταγόνες από προβιοτικά. Δεν πιστεύει ότι είναι οισοφαγίτιδα γιατί του είπα ότι δεν κάνει επιστροφές δηλ. κάνει αλλά όχι συχνά. Όμως .... όμως @Joann ότι μου έγραψες το είδα live αυτό το απόγευμα! δηλαδή και η άλλη μικρή ξεκίνησε τα ίδια και αυτή κάνει γουλίτσες και επιστροφές οπότε θα πρέπει να μιλήσω με τον παιδίατρο εκ νέου και γι' αυτή. επίσης, έπρεπε κάπου να πάω και γυρνώντας σπίτι τους βρήκα κάτω από τον απορροφητήρα (πρώτη φορά!) να δίνουν γάλα σε μία από τις δύο! σας ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση σας και τη βοήθεια σας. θα την ξαναχρειαστώ σίγουρα. Να είσετ καλά και εσείς και τα μωρά σας

Χα χα χα! Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Εμένα τώρα περνάνε περίοδο που τρώνε εύκολα και γρήγορα χωρίς θέματα. Βέβαια έχουμε ακόμα 2 μήνες μέχρι να περάσουν τελείως!

Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jennak83 said:

Εμεις ρε κοριτσια εχουμε πολλη γκρινια, τον πονανε τα δοντια του μαλλον. Εδω κ 3 4 μερες εχει χαλασει το προγραμμα του, εκει που επαιρνε ενα υπνακο το πρωι κ εναν το μεσημερι, δε κοιμαται πανω απο 1 ωρα τη μερα. Μονο χθες το βραδυ κοιμηθηκε ενα μιαμισαωρο. Ειναι ολη μερα γκρινια, ακομα κ στην βολτα κλαιει, πριν ειχε πλανταξει στο κλαμα κ ετρεμε απο τα νευρα του. Δηλ στα πανω πως θα κανει;; Του εδωσα ντεπον κ ολη μερα αγκαλια, ουτε εχω φαει! Του εριξε κ ενα ξεματιασμα η κουνιαδα μου, τωρα τον καταφερα να κλεισει τα ματια του στο καροτσι, να δω για ποσο. Φυσικα δε πεφτει καρφιτσα μην τυχον ξυπνησει! 

Εσείς να δεις μπήκατε στο 15-19...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Clue είπε:

Εσείς να δεις μπήκατε στο 15-19...

Σιγουρα @Jennak83!!Κι εμεις μεσα ειμαστε εδω και μερες και τα εχουμε δει ολα!!Το περισσοτερο που θα κοιμηθει σερι στην καλυτερη ειναι 1,5-2 ωρες και ολο το βραδυ παλευουμε...Και που θηλαζει δεν ηρεμει, ολο πιανει και αφηνει τη θηλη, πολες φορες με "δαγκωνει" και με ποναει και απο καποια ωρα κι επειτα καταληγουμε να κοιμομαστε αγκαλια, οπως οταν ειχε κολικους...δραμα!!Μεσα στην ημερα παλι ειναι μες στον εκνευρισμο, δεν πολυκαθοταν που δεν πολυκαθοταν κατω, τωρα με το που πας να τον αφησεις γουρλωνει τα ματια κι αρχιζει το κλαμα!Μονο με τραγουδακια και πανω κατω ηρεμει. Σιγουρα ειναι και τα ουλα που τα ζοριζουν βεβαια...ο δικος μου εχει καταφαει τα χερια του κι εμενα οπου βρει (μαγουλα, λαιμο, μπλουζες...) και μιλαμε για πολλα σαλια!!Υπομονη και θα περασει κι αυτη η φαση...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Εγώ την παλεύω. Ετοιμάζω την βαπτισηηη κορίτσια για ιουνιο

Με το καλο Ελπιδακι!!Κι εμεις κλεισαμε 21 Ιουνιου. Και τα αναθεσαμε ολα σε μια κοπελα, οποτε δεν εχουμε να τρεξουμε για τιποτα ευτυχως γιατι δε θα την παλευα. Μονο για τα ρουχα μας οταν πλησιαζει η ωρα. Για πειτε κοριτσια...τι θεματα εχετε επιλεξει για τη βαπτιση?Εμεις το αεροστατο.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εσείς να δεις μπήκατε στο 15-19...

Εμεις ειμαστε 23 η εβδομαδα, διορθωμενη 20η, αρα εχουμε βγει ξ δε το πολυκαταλαβα που το λενε κ βαρβατο. Ομως τα εχω δει ολα κορτσια με τα δοντια, ολη μερα δε κοιμαται σχεδον καθολου, γκρινια τρελη κ κλαμα, θελει ολο αγκαλια..ετσι κ παω να τον βαλω καροτσι ξεκιναει...μου χει πεσει η μεση. Στη βολτα επισης δε κοιμαται παρα ελαχιστα, ενω παλια σιγουρα κοιμοταν αρκετα..Του δινω ντεπον απο χθες, δεν ειναι καλα τα νευρα μου κοριτσια!!! Που να βγαλει κ τα πανω που λενε πονανε πολυ...Ευτυχως το βραδυ με πολυ κλαμα κ γκρινια, κοιμαται κατα τις 11 πλεον κ μετα σηκωνεται οπως παλια καθε 2 3 ωρες προς το παρον! @katerinaki 86 τη δε θηλη λεω θα μου την κοψει καμια ωρα! Μασητικο την περναει! Ενω τα μασητικα τα χει φτυσμενα!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Joann είπε:

Χα χα χα! Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Εμένα τώρα περνάνε περίοδο που τρώνε εύκολα και γρήγορα χωρίς θέματα. Βέβαια έχουμε ακόμα 2 μήνες μέχρι να περάσουν τελείως!

Φιλιά πολλά!

κορίτσια, χθες είχαμε πάλι κλάματα και μας άλλαξε το γάλα. Εν τω μεταξύ πρέπει να άρχισε και η δράση των προβιοτικών και σήμερα τα πάνε πολύ καλά και στο φαγητό αλλά και στ διάθεση. σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας και τις συμβουλές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Με το καλο Ελπιδακι!!Κι εμεις κλεισαμε 21 Ιουνιου. Και τα αναθεσαμε ολα σε μια κοπελα, οποτε δεν εχουμε να τρεξουμε για τιποτα ευτυχως γιατι δε θα την παλευα. Μονο για τα ρουχα μας οταν πλησιαζει η ωρα. Για πειτε κοριτσια...τι θεματα εχετε επιλεξει για τη βαπτιση?Εμεις το αεροστατο.

Εμεισ καρδιεσ θα χουμε θεμα..

Κ θα τα κανω τα περισσοτερα μονη μου γιατι μ αρεσει να ασχολουμαι..ηδη εχω αρχισει να ετοιμαζω..

Για βαπτιση λεμε μετα το πασχα..αλλα δεν κλεισαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...