Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Penny... είπε:

Ξεκίνησα σημερα φρούτα έδωσα μπανάνα καλά τα πήγαμε για πρωτη μέρα δείχνει οτι θέλει να φαει ευτυχώς κανα δυο φορες έδειχνε ότι πνιγόταν αλλά μετα συνηθισε 

Με το καλό κορίτσι μου καλά ταισματα.....να γίνει αντρακλας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

23 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Εμεις θα βγάλουμε το αστερακι μας Μαξιμο κ το θεμα μας θα ειναι το ελεφαντακι(εκεινο με το στέμμα)...Για βαφτιση εχουμε κλεισει 7 Ιουνίου.Στολισμο εκκλησίας εγω δε θα κανω γιατί θα γίνει σε μοναστήρι κ δεν επιτρέπουν.Μονο στο κέντρο...

Και μεις ελεφαντακι λεμε να κανουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια,μου εκανε ο μπεμπουλης εχθες 38 πυρετο.Να πω πως ο αντρας μου είναι αρρωστος,φοραει μασκα κ παει για δουλειά για να μην είναι συνεχεια στο σπίτι κ κολλησει τον μικρό...Τρεξαμε στην παιδίατρο,καναμε εξεταση αίματος κ σήμερα ουρων.Η αίματος ήταν καθαρή.Πρωτη φορα εκανε εχθες το πρωι,πηρε ντεπον κ επεσε, ξαναέκανε 38 στις 4 παρα το μεσημέρι,του εδωσα ντεπον κ επεσε κ αυτό ήταν.Απυρετος απο εκείνη την ώρα. Πιστευετε οτι μπορεί να ηταν κ απο τα δόντια;Σας έχει τύχει εσας; Τα ουλα του είναι παρα πολυ φουσκωμενα κ εχει πολλά πολλά σαλια... Είναι ευδιάθετος και τρωει κανονικα...

Περαστικά εύχομαι! Είναι καλό που είναι ευδιάθετος και τρώει κανονικά. Εμένα δεν έχει τύχει να κάνει πυρετό (ακόμα τουλάχιστον) από τα δόντια.

On 19/2/2020 at 10:53 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Στις 3 Μαρτίου θα έρθει η παιδίατρος και μου είπε ότι θα ξεκινήσω φρουτόκρεμες. Θα μου πει αναλυτικά από κοντά. Από τον 5ο μου είπε. Εμένα ο μικρός τώρα είναι 4,5 μηνών.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2020 at 5:22 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Με το καλο Ελπιδακι!!Κι εμεις κλεισαμε 21 Ιουνιου. Και τα αναθεσαμε ολα σε μια κοπελα, οποτε δεν εχουμε να τρεξουμε για τιποτα ευτυχως γιατι δε θα την παλευα. Μονο για τα ρουχα μας οταν πλησιαζει η ωρα. Για πειτε κοριτσια...τι θεματα εχετε επιλεξει για τη βαπτιση?Εμεις το αεροστατο.

Καλέ 21 Ιουνίου βαπτιζω κι εγώ χαχαχα. Εμείς τις ονειροπαγιδες 

  • Μου αρέσει 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι απανταχού μανάδες. Τι κάνετε; Πώς είστε; Χάθηκα το ξέρω αλλά με τίποτα δε μπορούσα να ακολουθήσω τη ροή όπως παλιά χαχαχα. Δεν έχω διαβάσει τίποτα αλλά και ούτε πρόκειται να προλάβω να τα διαβάσω ολα διότι έχω χάσει πάνω από 100 σελίδες οπότε συγχωρατε με....

Είστε καλά;

Εμείς είμαστε πλέον 5 μηνών μπεμπαρες στα 8 κιλάκια. Στερεές θα φάμε από τον επόμενο μήνα γιατί είμαστε αρκετά τεμπέλες και δεν στηρίζουμε το κεφάλι μας αρκετά. Περάσαμε και ήπια βροχιολιτιδα, αμέ. Με εισπνοές και τα όλα μας. Όλη η οικογένεια άρρωστη δύο μήνες και βάλε εναλλάξ και ας φορούσαμε μάσκες και ας κάναμε κατάχρηση αντισηπτικών και ας κλειστικαμε στο σπίτι χωρίς επισκέπτες. Τελικά αν είναι να σε βρει σε βρίσκει...

Κατά τα άλλα ήσυχη οικογενειακή ρουτίνα.

Εσείς;

Σας φιλώ, σας αγαπώ και ελπίζω να τα λέμε συχνότερα αν και δεν εγγυώμαι κάτι χαχαχα

  • Μου αρέσει 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Καλό μεσημέρι απανταχού μανάδες. Τι κάνετε; Πώς είστε; Χάθηκα το ξέρω αλλά με τίποτα δε μπορούσα να ακολουθήσω τη ροή όπως παλιά χαχαχα. Δεν έχω διαβάσει τίποτα αλλά και ούτε πρόκειται να προλάβω να τα διαβάσω ολα διότι έχω χάσει πάνω από 100 σελίδες οπότε συγχωρατε με....

Είστε καλά;

Εμείς είμαστε πλέον 5 μηνών μπεμπαρες στα 8 κιλάκια. Στερεές θα φάμε από τον επόμενο μήνα γιατί είμαστε αρκετά τεμπέλες και δεν στηρίζουμε το κεφάλι μας αρκετά. Περάσαμε και ήπια βροχιολιτιδα, αμέ. Με εισπνοές και τα όλα μας. Όλη η οικογένεια άρρωστη δύο μήνες και βάλε εναλλάξ και ας φορούσαμε μάσκες και ας κάναμε κατάχρηση αντισηπτικών και ας κλειστικαμε στο σπίτι χωρίς επισκέπτες. Τελικά αν είναι να σε βρει σε βρίσκει...

Κατά τα άλλα ήσυχη οικογενειακή ρουτίνα.

Εσείς;

Σας φιλώ, σας αγαπώ και ελπίζω να τα λέμε συχνότερα αν και δεν εγγυώμαι κάτι χαχαχα

Γεια σου κοριτσακι μου...Χαιρομαι που ειστε καλα.τωρα..Εμενα ο μικρος εκανε μιση μερα 38 πυρετο,καναμε αιματος ,καναμε ουρων κ βγηκαν καθαρες.Οποτε υποθετω πως ηταν απο τα δόντια...Ειμαστε 4μιση μηνων κουκλια κ πολυ αγαπουληδες... Στερεά τροφη λογικα απο τους 6 κ μετα...Ετοιμαζουμε βαφτιση για τις 7 Ιουνίου κ το ονομα αυτου Μαξιμος!!!!

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι ησυχια ειναι αυτη???Που ειστε ολες??? @winspert πως ειναι ο μπεμπης?Δε σου ξανακανε πυρετο ε?

Εγω ειμαι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας απο την αυπνια...Ολο το βραδυ πλεον γκρινιαζει και παλευει με τα βυζια μου...δεν υπαρχει!!Με κλειστα ματια και γκρινιαζει κι οταν τ' ανοιξει επιτελους με το που με δει γελαει...κι εγω τα ξεχναω ολα εννοειται (εντελως χαζομαμα δεν το συζητω!!). Θελω να πιστευω οτι θα στρωσει παλι μολις ξεπερασουμε το αλμα γιατι διαφορετικα με βλεπω να κανω εγω αλμα απο το παραθυρο...χαχαχα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλε τι ησυχια ειναι αυτη???Που ειστε ολες??? @winspert πως ειναι ο μπεμπης?Δε σου ξανακανε πυρετο ε?

Εγω ειμαι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας απο την αυπνια...Ολο το βραδυ πλεον γκρινιαζει και παλευει με τα βυζια μου...δεν υπαρχει!!Με κλειστα ματια και γκρινιαζει κι οταν τ' ανοιξει επιτελους με το που με δει γελαει...κι εγω τα ξεχναω ολα εννοειται (εντελως χαζομαμα δεν το συζητω!!). Θελω να πιστευω οτι θα στρωσει παλι μολις ξεπερασουμε το αλμα γιατι διαφορετικα με βλεπω να κανω εγω αλμα απο το παραθυρο...χαχαχα!!

Καλησπέρα Κατερινάκι μου...Οντως, έχουν χαθεί ολες...Ο μικρος πυρετο δεν εκανε ξανα αλλα δυστυχώς η καλλιέργεια ουρων έδειξε ουρολοίμωξη οποτε ξεκινησαμε αντιβίωση...Η παιδίατρος ειπε πως μαλλον επειδη ηταν λιγο κλειστό το πουλάκι του γι αυτό το επαθε.  Πάντως ειναι πολυ καλα,ζωηρος με όρεξη...Οσο για το αλμα κ εμεις το περναμε...Καποιες μερες εντονα, κάποιες καλυτερα...Ο μπεμπουλης αυτες τις μερες τρωει πολυ πιο συχνα κ κοιμάται πολλες φορες μεσα στη μερα....πανω μου εννοείται...Κ εμενα κοιμισμένος ψαχνει το βυζι κανοντας σαν σκυλακι....κ καθε φορα που ξυπνάει μου σκαει το πιο ομορφο φαφουτικο χαμογελο....Ο ερωτακος μου!!!!!♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2020 at 10:53 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Με το καλό κορίτσι μου, υπέροχο ονομα!!! 

Τζένη μου σε εμάς δεν έχουν πρόβλημα αλλά κι εμένα δε μου αρέσουν οι υπερβολές. Έξω ένα τραπέζι, και κάτι γάζες να πέφτουν σε ένα σημείο της εκκλησίας. 

Και μενα η παιδιατρος μου απο 5- 5μιση μηνων μου ειχε πει, αλλα εγω θα ξεκινησω στους 6 που συστηνεται απο τον Π.Ο.Υ, αλλωστε ο μπεμπης τωρα στεκεται καπως καθιστος, το παιδι πρεπει να φαινεται ετοιμο για φαγητο, να μπορει να καθισει ακομα κ αν οχι 100% μονο του αλλα να μην πεφτει εντελως. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μεγαλη μου ειναι αρρωστη..η μικρη ξυπναει ολο κ πιο συχνα τα βραδια..τα νευρα νου κροσια..κ μολισ πατησαμε ενα ντερμπι με τον αντρα μου..σπανια μαλωνουμε..κ ειναι ισωσ απο τουσ λιγουσ λογουσ τσακωμου...κ αν κ μου παιρναει κατευθειαν..( δεν κραταω ποτε μουτρα) σημερα βρε κοριτσια νιωθω πωσ δεν θελω να του ξαναμιλησω για μερεσ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Η μεγαλη μου ειναι αρρωστη..η μικρη ξυπναει ολο κ πιο συχνα τα βραδια..τα νευρα νου κροσια..κ μολισ πατησαμε ενα ντερμπι με τον αντρα μου..σπανια μαλωνουμε..κ ειναι ισωσ απο τουσ λιγουσ λογουσ τσακωμου...κ αν κ μου παιρναει κατευθειαν..( δεν κραταω ποτε μουτρα) σημερα βρε κοριτσια νιωθω πωσ δεν θελω να του ξαναμιλησω για μερεσ...

Δυστυχως συμβαινουν αυτα ρε κοριτσια, τι να κανουμε κ μεις οι ερμες μανες..κ μενα υπαρχουν μερες που εχω πολλα νευρα, 6 μηνες σχεδον εχω να κοιμηθω σερι πανω απο 3 ωρες αντε 4 σπανιοτατα, ο μπεμπης περναει φασεις τρελης γκρινιας κλπ φανταζομαι με 2 παιδια ειναι ακομα πιο δυσκολο! Οπως κ να το κανεις, οποιος δε το περναει δεν το καταλαβαινει..υπομονη! Τωρα εχεις πολλα νευρα κ ειναι λογικο..

Just now, winspert είπε:

Καλησπέρα Κατερινάκι μου...Οντως, έχουν χαθεί ολες...Ο μικρος πυρετο δεν εκανε ξανα αλλα δυστυχώς η καλλιέργεια ουρων έδειξε ουρολοίμωξη οποτε ξεκινησαμε αντιβίωση...Η παιδίατρος ειπε πως μαλλον επειδη ηταν λιγο κλειστό το πουλάκι του γι αυτό το επαθε.  Πάντως ειναι πολυ καλα,ζωηρος με όρεξη...Οσο για το αλμα κ εμεις το περναμε...Καποιες μερες εντονα, κάποιες καλυτερα...Ο μπεμπουλης αυτες τις μερες τρωει πολυ πιο συχνα κ κοιμάται πολλες φορες μεσα στη μερα....πανω μου εννοείται...Κ εμενα κοιμισμένος ψαχνει το βυζι κανοντας σαν σκυλακι....κ καθε φορα που ξυπνάει μου σκαει το πιο ομορφο φαφουτικο χαμογελο....Ο ερωτακος μου!!!!!♥️♥️♥️

Περαστικα κοριτσακι μου! Εγω το πουλακι του παντως δε το πολυπειραζω,αν κ μου εχει πει η γιατρος να το κατεβαζω ισα που, μεχρι εκει που πηγαινει αλλα φοβαμαι! 

Εμεις περναμε φαση τρελης γκρινιας μονο σημερα ηταν καλυτερα τα πραγματα, κοιμηθηκε κ στην βολτα οπως παλια! Τον  ενοχλουν τα δοντια δεν εξηγειται, φανταζομαι στα πανω τι θα τραβηξω! Εμενα ειναι κουτσομπολης εκτος απο βυζακιας τρελος! Οταν ακουσει κ μιλησω στον πατερα του ενω θηλαζει, σταματαει κ με κοιταει στα ματια, λες κ καταλαβαιβει τι λεμε! Χαχαχ να τον φαω μου ερχεται! Μετα γελαει κ συνεχιζει! Μεγαλωσανε κ εχουν πολυ πλακα τα ζουζουνακια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Δυστυχως συμβαινουν αυτα ρε κοριτσια, τι να κανουμε κ μεις οι ερμες μανες..κ μενα υπαρχουν μερες που εχω πολλα νευρα, 6 μηνες σχεδον εχω να κοιμηθω σερι πανω απο 3 ωρες αντε 4 σπανιοτατα, ο μπεμπης περναει φασεις τρελης γκρινιας κλπ φανταζομαι με 2 παιδια ειναι ακομα πιο δυσκολο! Οπως κ να το κανεις, οποιος δε το περναει δεν το καταλαβαινει..υπομονη! Τωρα εχεις πολλα νευρα κ ειναι λογικο..

Εχω να κοιμηθω νορμαλ 28 μηνεσ..οσο ειναι η μεγαλη..κ ενω γενικα συννενοουμαστε μια χαρα για πολυ πιο σημαντικα πραγματα..αυτο που με τρελαινει κατι τετοιεσ μερεσ που χτυπαω κοκκινο αποντην κουραση ειναι η εργασιομανια του...γενικα τον καταλαβαινω κ δεν θελω να τον πιεζω.ετσι τον παντρευτηκα.μτον ηξερα..αλλα νευρα ειναι κ σπανε..κ αυτοσ δικη του δουμεια εχςι.μθα μπορουσε να το ρυθμισεινλιγο καλυτερα..πρεπει βα γινει καυγασ για να γυρισεινλιγο πιο νωρισ σπιτι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εχω να κοιμηθω νορμαλ 28 μηνεσ..οσο ειναι η μεγαλη..κ ενω γενικα συννενοουμαστε μια χαρα για πολυ πιο σημαντικα πραγματα..αυτο που με τρελαινει κατι τετοιεσ μερεσ που χτυπαω κοκκινο αποντην κουραση ειναι η εργασιομανια του...γενικα τον καταλαβαινω κ δεν θελω να τον πιεζω.ετσι τον παντρευτηκα.μτον ηξερα..αλλα νευρα ειναι κ σπανε..κ αυτοσ δικη του δουμεια εχςι.μθα μπορουσε να το ρυθμισεινλιγο καλυτερα..πρεπει βα γινει καυγασ για να γυρισεινλιγο πιο νωρισ σπιτι..

Δε το καταλαβαινουμε τι περναμε δυστυχως, οσο κ αν λενε οτι το κανουν! Αν δε σε εχει φαει η αυπνια, τι να καταλαβεις; εμενα προχθες μου λεει δε μπορω, δε κοιμηθηκα καλα κ δεν ειμαι πολυ καλα! Λεω που τα λες αυτα; σε μενα; κοιμομαστε χωριστα συνηθως απο τοτε που γεννησα, γιατι ο μπεμπης ξυπναγε συχνα και επισης κοιμαται κ κρεβατι τελευταια μαζι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Δε το καταλαβαινουμε τι περναμε δυστυχως, οσο κ αν λενε οτι το κανουν! Αν δε σε εχει φαει η αυπνια, τι να καταλαβεις; εμενα προχθες μου λεει δε μπορω, δε κοιμηθηκα καλα κ δεν ειμαι πολυ καλα! Λεω που τα λες αυτα; σε μενα; κοιμομαστε χωριστα συνηθως απο τοτε που γεννησα, γιατι ο μπεμπης ξυπναγε συχνα και επισης κοιμαται κ κρεβατι τελευταια μαζι μου. 

Χαα..αυτο μου το χει πει κ σε μενα..

κ εγω για να μην κουραζομαστε κ οι 2 τον εχω στειλει σε αλλο δωματιο τον αντρα μου..δεν εξναι αναγκη να ταλαιπωρουμαστε κ οι 2..

Καλα κοριτσια πιο παλια δεν πιστευα πωσ εχει τοσο κουραση η μητροτητα..

Εμεισ εχουμε θερινη οικογ ταβερνα..χτυπαμε 16ωρα στη δουλεια κ βαλε...κ ερχοταν η νυφη μου πιο πτωμα απο εμασ ( η ανηψια μου ηταν εκεινο το διαστημα ηταν 8-12 μηνων  θηλαζε κ γενικα ηταν πολυ ανησυχο μωρο).κ σκεφτομουν πωσ δεν μπορει να ειναι πιο  κουρασμενη απο εμασ..ελεγα μασ δουλευει..αποκλειεται...κ να που γινεται...το καταλαβα οταν εκανα κ εγω την κορη μου..

Τεσπα..τα ειπα κ ξεσπασα..μου περασαν τα νευρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...