Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις ειμαστε 23 η εβδομαδα, διορθωμενη 20η, αρα εχουμε βγει ξ δε το πολυκαταλαβα που το λενε κ βαρβατο. Ομως τα εχω δει ολα κορτσια με τα δοντια, ολη μερα δε κοιμαται σχεδον καθολου, γκρινια τρελη κ κλαμα, θελει ολο αγκαλια..ετσι κ παω να τον βαλω καροτσι ξεκιναει...μου χει πεσει η μεση. Στη βολτα επισης δε κοιμαται παρα ελαχιστα, ενω παλια σιγουρα κοιμοταν αρκετα..Του δινω ντεπον απο χθες, δεν ειναι καλα τα νευρα μου κοριτσια!!! Που να βγαλει κ τα πανω που λενε πονανε πολυ...Ευτυχως το βραδυ με πολυ κλαμα κ γκρινια, κοιμαται κατα τις 11 πλεον κ μετα σηκωνεται οπως παλια καθε 2 3 ωρες προς το παρον! @katerinaki 86 τη δε θηλη λεω θα μου την κοψει καμια ωρα! Μασητικο την περναει! Ενω τα μασητικα τα χει φτυσμενα!

Χαχαχα....κι εμενα το ιδιο!!4 διαφορετικα μασητικα του εχω παρει...ουτε να τα φτυσει!!Αντιθετως, εχει λιανισει τους αντιχειρες του κι εχει κανει τις θηλες μου σφεντονα!!Αγωνιστικους χαιρετισμους :shock: Θα περασει κι αυτο...που θα παει!!

Just now, tzeni82 είπε:

Εμεισ καρδιεσ θα χουμε θεμα..

Κ θα τα κανω τα περισσοτερα μονη μου γιατι μ αρεσει να ασχολουμαι..ηδη εχω αρχισει να ετοιμαζω..

Για βαπτιση λεμε μετα το πασχα..αλλα δεν κλεισαμε

Ααααα τελεια!!!Πολυ ωραιο θεμα!Κι εμενα υπο φυσιολογικες συνθηκες μ' αρεσει πολυ να ασχολουμαι και φτιαχνω διαφορα πραγματακια αλλα με τον μπεμπη κολλημενο πανω μου και μονο που το σκεφτομαι με πιανει μια ταραχη, οποτε ηθελα να τ' αναλαβει καποιος αλλος ολα κι εγω απλα να επιλεξω τι μου αρεσει.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια, με δουλειά μωρό και βάφτιση φουλ τρεχάματα. Η μπέμπα ευτυχώς πολύ καλή, έχει τις μέρες της βέβαια και αυτή αλλά όλα καλά. Είναι 4.5 μηνών. Στον τέταρτο που πήγαμε ήταν 67 εκ. 7.400kg. Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και είπε η παιδίατρος ότι θα βάλουμε τον άλλο μήνα σιγά σιγά φρούτα! Έχουμε κλείσει βάφτιση για τον άλλο μήνα, οπότε χαμός από ετοιμασίες, μπομπονιέρες προσκλητήρια, της τρελής χαχαχα. Το όνομα αυτής, Αναστασία Έχουμε θεμα vintage!  Μπομπονιέρες τις κάνω με τη μαμά μου και προσκλητήρια έκανα στο MyIkona. Τα υπόλοιπα, στολισμό, candy bar και μαγαζί τα έχει αναλάβει μια κοπέλα. 

Κατά τα άλλα, κοιμάται 11-12 και ξυπνάει γύρω στις 8.30. Τώρα έμαθε και να γυρίζει μπρούμυτα μόνη της και όλη μέρα κατρακυλάει, χαμουλης χαχα

  • Μου αρέσει 6

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ said:

Κορίτσια, με δουλειά μωρό και βάφτιση φουλ τρεχάματα. Η μπέμπα ευτυχώς πολύ καλή, έχει τις μέρες της βέβαια και αυτή αλλά όλα καλά. Είναι 4.5 μηνών. Στον τέταρτο που πήγαμε ήταν 67 εκ. 7.400kg. Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και είπε η παιδίατρος ότι θα βάλουμε τον άλλο μήνα σιγά σιγά φρούτα! Έχουμε κλείσει βάφτιση για τον άλλο μήνα, οπότε χαμός από ετοιμασίες, μπομπονιέρες προσκλητήρια, της τρελής χαχαχα. Το όνομα αυτής, Αναστασία Έχουμε θεμα vintage!  Μπομπονιέρες τις κάνω με τη μαμά μου και προσκλητήρια έκανα στο MyIkona. Τα υπόλοιπα, στολισμό, candy bar και μαγαζί τα έχει αναλάβει μια κοπέλα. 

Κατά τα άλλα, κοιμάται 11-12 και ξυπνάει γύρω στις 8.30. Τώρα έμαθε και να γυρίζει μπρούμυτα μόνη της και όλη μέρα κατρακυλάει, χαμουλης χαχα

Τέλεια! Νωρίς νωρίς και βάφτιση, νωρίς νωρίς και φαγητό!

Σούπερ είστε κι από κιλά και ύψος! Κι από ύπνο! Δεν το συζητώ...

Με το καλό και η βάφτιση και να τη χαίρεστε!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε βρε κοριτσια..στισ ενοριεσ σασ αφηνουν να στολισετε την εκκλησια??

Γιατι στην μεγαλη μου κορη ο παπασβ εν αφησε να στολισουμε..μασ ξεστολισε κ την λαμπαδα..

μονο εξω το τραπεζι με τα γλθκα μασ αφησε στολισμενο..κ τισ γλαστρεσ που βαλαμε στα σκαλοπατια..

Φετοσ θα γινει μαχη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Εμεις θα βγάλουμε το αστερακι μας Μαξιμο κ το θεμα μας θα ειναι το ελεφαντακι(εκεινο με το στέμμα)...Για βαφτιση εχουμε κλεισει 7 Ιουνίου.Στολισμο εκκλησίας εγω δε θα κανω γιατί θα γίνει σε μοναστήρι κ δεν επιτρέπουν.Μονο στο κέντρο...

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Τέλεια! Νωρίς νωρίς και βάφτιση, νωρίς νωρίς και φαγητό!

Σούπερ είστε κι από κιλά και ύψος! Κι από ύπνο! Δεν το συζητώ...

Με το καλό και η βάφτιση και να τη χαίρεστε!

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Just now, winspert είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Εμεις θα βγάλουμε το αστερακι μας Μαξιμο κ το θεμα μας θα ειναι το ελεφαντακι(εκεινο με το στέμμα)...Για βαφτιση εχουμε κλεισει 7 Ιουνίου.Στολισμο εκκλησίας εγω δε θα κανω γιατί θα γίνει σε μοναστήρι κ δεν επιτρέπουν.Μονο στο κέντρο...

Με το καλό κορίτσι μου, υπέροχο ονομα!!! 

Just now, tzeni82 είπε:

Δεν μου λετε βρε κοριτσια..στισ ενοριεσ σασ αφηνουν να στολισετε την εκκλησια??

Γιατι στην μεγαλη μου κορη ο παπασβ εν αφησε να στολισουμε..μασ ξεστολισε κ την λαμπαδα..

μονο εξω το τραπεζι με τα γλθκα μασ αφησε στολισμενο..κ τισ γλαστρεσ που βαλαμε στα σκαλοπατια..

Φετοσ θα γινει μαχη

Τζένη μου σε εμάς δεν έχουν πρόβλημα αλλά κι εμένα δε μου αρέσουν οι υπερβολές. Έξω ένα τραπέζι, και κάτι γάζες να πέφτουν σε ένα σημείο της εκκλησίας. 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Κανονικα ξερω οτι πρεπει να εχουν κλεισει και τον 6ο. Κι εμενα βεβαια η παιδιατρος μου ανεφερε οτι στους 5,5 θα αρχισουμε αλλα θα το συζητησουμε τον αλλο μηνα στο επομενο ραντεβου. Φρουτα και λαχανικα  μου ειπε κι εκεινη. Δε νομιζω να το δεχτω να σου πω την αληθεια μου εκτος κι αν εχει να μου πει καποιον πειστικο λογο, αν και δε νομιζω γιατι και βαρος παιρνει πολυ και με παλινδρομηση δεν εχουμε θεμα, οποτε δε βλεπω γιατι να ξεκινησουμε νωριτερα...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια, με δουλειά μωρό και βάφτιση φουλ τρεχάματα. Η μπέμπα ευτυχώς πολύ καλή, έχει τις μέρες της βέβαια και αυτή αλλά όλα καλά. Είναι 4.5 μηνών. Στον τέταρτο που πήγαμε ήταν 67 εκ. 7.400kg. Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και είπε η παιδίατρος ότι θα βάλουμε τον άλλο μήνα σιγά σιγά φρούτα! Έχουμε κλείσει βάφτιση για τον άλλο μήνα, οπότε χαμός από ετοιμασίες, μπομπονιέρες προσκλητήρια, της τρελής χαχαχα. Το όνομα αυτής, Αναστασία Έχουμε θεμα vintage!  Μπομπονιέρες τις κάνω με τη μαμά μου και προσκλητήρια έκανα στο MyIkona. Τα υπόλοιπα, στολισμό, candy bar και μαγαζί τα έχει αναλάβει μια κοπέλα. 

Κατά τα άλλα, κοιμάται 11-12 και ξυπνάει γύρω στις 8.30. Τώρα έμαθε και να γυρίζει μπρούμυτα μόνη της και όλη μέρα κατρακυλάει, χαμουλης χαχα

Με το καλο! Θα εχουμε το ιδιο ονομα σε αντρικο χαχαχ Αναστασιος εμεις! Απο το myikona σκεφτομαι κ γω να παρω προσκλητηρια, τα εχετε παρει; ειναι καλα; 

Και εμεις μαθαμε το μπρουμητα κ δε κανουμε αλλη δουλεια! Κατα τα αλλα γκρινια, δοντια, μαλλον μπηκαμε κ νεο αλμα τι να πω ολα μαζι; Αν κ λενε οτι τα μετρας βαση πητ αυτα! Εμεις σερι δεν εχουμε κοιμηθει ακομη δυστυχως! Ξυπναει ανα 2 3 ωρες, φαγητο θα τον ξεκινησω μολις κλεισει τους 6 μηνες στις 10 μαρτιου δηλ! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει κάποια που να είναι στο 6μηνο επίδομα ΟΑΕΔ και να δουλεύει ημιαπασχόληση;
Πιο συγκεκριμένα, είμαι δηλωμένη με 18 ολόκληρα ένσημα το μήνα (4 φορές την εβδομάδα)  αλλά 13 ώρες την εβδομάδα (3,5 ώρες τη μέρα) . Από  Καποιες διάβασα ότι όταν έχεις ολόκληρα ένσημα είναι τ ίδιο με τις 8ωρες όποτε παίρνεις όλο το ποσό και όχι το μισό. 
 

τα φωτα σας!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Με το καλό κορίτσι μου, υπέροχο ονομα!!! 

Τζένη μου σε εμάς δεν έχουν πρόβλημα αλλά κι εμένα δε μου αρέσουν οι υπερβολές. Έξω ένα τραπέζι, και κάτι γάζες να πέφτουν σε ένα σημείο της εκκλησίας. 

Καλα συμφωνω..το τραπεζι θα στολισω κ εγω..κ στον αυλιο χωρο θα βαλω γλαστρεσ παλι...

απλα ακομη κ για το τραπεζι που στολισαμε ειχε θεμα ο παπασ..κ επισησ μασ ξεστολισε τη λαμπαδα..φια ρην κολυμβηθρα ουτε λογοσ φυσικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Elenikk είπε:

Κορίτσια υπάρχει κάποια που να είναι στο 6μηνο επίδομα ΟΑΕΔ και να δουλεύει ημιαπασχόληση;
Πιο συγκεκριμένα, είμαι δηλωμένη με 18 ολόκληρα ένσημα το μήνα (4 φορές την εβδομάδα)  αλλά 13 ώρες την εβδομάδα (3,5 ώρες τη μέρα) . Από  Καποιες διάβασα ότι όταν έχεις ολόκληρα ένσημα είναι τ ίδιο με τις 8ωρες όποτε παίρνεις όλο το ποσό και όχι το μισό. 
 

τα φωτα σας!! 

Εγω ειμαι 5ωρη. Στην αιτηση του ΟΑΕΔ σου ζηταει ποσες ημερες δουλευεις μηνιαιως και ποσες ωρες την ημερα (εμενα ειναι 22 ημερες και 5 ωρες αντιστοιχα)Το ποσο το παιρνω ολο.

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gogouli_ said:

Βρε κορίτσια, εσάς για φαγητό πότε σας είπαν; γιατί από άλλους ακούω 5ο, από άλλους 6ο και έχω μπερδευτεί! 

Με το καλό κορίτσι μου, υπέροχο ονομα!!! 

Τζένη μου σε εμάς δεν έχουν πρόβλημα αλλά κι εμένα δε μου αρέσουν οι υπερβολές. Έξω ένα τραπέζι, και κάτι γάζες να πέφτουν σε ένα σημείο της εκκλησίας. 

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος ότι οι αλλεργιολόγοι ξεκινάνε στους 4, οι παιδίατροι στους 5 και οι υπερμαχοι του θηλασμού στους 6.

Αυτό που συζητήσαμε είναι τα σημάδια ετοιμότητας. Δλδ το παιδί να ψιλοξάθεται με μικρή στήριξη, να μπορεί να πιάσει και να βάλει πράγματα στο στόμα του, να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό κλπ. Δε σημαίνει ότι θα τα έχει όλα. Εγώ του είπα ότι θέλω να έχει κλείσει τους 6. Ειδικά από τη στιγμή που είναι πρόωρη και η διορθωμένη της θα είναι 4.5. Μάλιστα έλεγα μήπως πάει και πιο μετά αλλά τα πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής οπότε δε νομίζω να επιμείνω. Επίσης, του είπα για ζωμό και λαχανικά και δεν έφερε αντίρρηση. Μου είπε ούτως ή άλλως μέσα σε 2 μήνες θα έχει φάει τα περισσότερα. Δεν έχει τόση σημασία πως θα ξεκινήσεις. Εγώ λέω για ζωμό κρέατος και λαχανικά για τον αιμικό σίδηρο κυρίως.

Οπότε εμείς ξεκινάμε 27 Μαρτίου και μετά. Απίστευτο μου φαίνεται...

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,μου εκανε ο μπεμπουλης εχθες 38 πυρετο.Να πω πως ο αντρας μου είναι αρρωστος,φοραει μασκα κ παει για δουλειά για να μην είναι συνεχεια στο σπίτι κ κολλησει τον μικρό...Τρεξαμε στην παιδίατρο,καναμε εξεταση αίματος κ σήμερα ουρων.Η αίματος ήταν καθαρή.Πρωτη φορα εκανε εχθες το πρωι,πηρε ντεπον κ επεσε, ξαναέκανε 38 στις 4 παρα το μεσημέρι,του εδωσα ντεπον κ επεσε κ αυτό ήταν.Απυρετος απο εκείνη την ώρα. Πιστευετε οτι μπορεί να ηταν κ απο τα δόντια;Σας έχει τύχει εσας; Τα ουλα του είναι παρα πολυ φουσκωμενα κ εχει πολλά πολλά σαλια... Είναι ευδιάθετος και τρωει κανονικα...

Οσο για την εισαγωγή στερεων τροφων,δεν το εχω συζητησει ακομα με την παιδιατρο,αλλα θα τον ξεκινησω αφου κλεισει τους 6,οχι νωριτερα.Κ σκεφτομαι να ακολουθήσω τη μεθοδο BLW...Την εχει κανει καποια κοπέλα;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια,μου εκανε ο μπεμπουλης εχθες 38 πυρετο.Να πω πως ο αντρας μου είναι αρρωστος,φοραει μασκα κ παει για δουλειά για να μην είναι συνεχεια στο σπίτι κ κολλησει τον μικρό...Τρεξαμε στην παιδίατρο,καναμε εξεταση αίματος κ σήμερα ουρων.Η αίματος ήταν καθαρή.Πρωτη φορα εκανε εχθες το πρωι,πηρε ντεπον κ επεσε, ξαναέκανε 38 στις 4 παρα το μεσημέρι,του εδωσα ντεπον κ επεσε κ αυτό ήταν.Απυρετος απο εκείνη την ώρα. Πιστευετε οτι μπορεί να ηταν κ απο τα δόντια;Σας έχει τύχει εσας; Τα ουλα του είναι παρα πολυ φουσκωμενα κ εχει πολλά πολλά σαλια... Είναι ευδιάθετος και τρωει κανονικα...

Οσο για την εισαγωγή στερεων τροφων,δεν το εχω συζητησει ακομα με την παιδιατρο,αλλα θα τον ξεκινησω αφου κλεισει τους 6,οχι νωριτερα.Κ σκεφτομαι να ακολουθήσω τη μεθοδο BLW...Την εχει κανει καποια κοπέλα;

Ο παιδιατροσ μασ μου λεει πωσ κακωσ αγχωνομαστε ολεσ με τον πυρετο ειδικα οταν το παιδι ειναι ευδιαθετο..ισα ισα που σκοτωνει τα μικροβια..

Αλλα κ εγω στη μεγαλη κατευθειαν ντεπον εδινα..χαχα

Απο δοντακια θεωρω πωσ κ η μεγαλη μου μου χει ανεβασει πυρετο..αλλο συμπτωμα δεν ειχε..μονο πωσ εβγαζε τα πισω τα δοντακια..ισωσ ειναι κ αυτο..

Περαστικα σασ..

2 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος ότι οι αλλεργιολόγοι ξεκινάνε στους 4, οι παιδίατροι στους 5 και οι υπερμαχοι του θηλασμού στους 6.

Αυτό που συζητήσαμε είναι τα σημάδια ετοιμότητας. Δλδ το παιδί να ψιλοξάθεται με μικρή στήριξη, να μπορεί να πιάσει και να βάλει πράγματα στο στόμα του, να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό κλπ. Δε σημαίνει ότι θα τα έχει όλα. Εγώ του είπα ότι θέλω να έχει κλείσει τους 6. Ειδικά από τη στιγμή που είναι πρόωρη και η διορθωμένη της θα είναι 4.5. Μάλιστα έλεγα μήπως πάει και πιο μετά αλλά τα πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής οπότε δε νομίζω να επιμείνω. Επίσης, του είπα για ζωμό και λαχανικά και δεν έφερε αντίρρηση. Μου είπε ούτως ή άλλως μέσα σε 2 μήνες θα έχει φάει τα περισσότερα. Δεν έχει τόση σημασία πως θα ξεκινήσεις. Εγώ λέω για ζωμό κρέατος και λαχανικά για τον αιμικό σίδηρο κυρίως.

Οπότε εμείς ξεκινάμε 27 Μαρτίου και μετά. Απίστευτο μου φαίνεται...

Στη μεγαλη μου λογω αλλεργιασ η παιδογαστρ μασ ξεκινησε στουσ 5.5 μηνεσ στερρεσ με φρουτα..για να στρωσει το εντερακι πιο γρηγορα..αυτο μασ ειχε πει

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα σημερα φρούτα έδωσα μπανάνα καλά τα πήγαμε για πρωτη μέρα δείχνει οτι θέλει να φαει ευτυχώς κανα δυο φορες έδειχνε ότι πνιγόταν αλλά μετα συνηθισε 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...