Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω, γενικά είναι "πειραγμένο" χαχαχαχαχαχα 

Καλησπέρα, ευχομαι να πάνε όλα καλά! Δηλαδή στις πόσες εβδομάδες προβλέπεται να γεννήσεις; 

Ευχαριστώ πολύ.. δε μου είπε ακόμα ξεκαθαρα ο γιατρός , το μόνο που μου είπε είναι ότι θέλει να φτάσουμε τουλάχιστον τις 35.. 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. δε μου είπε ακόμα ξεκαθαρα ο γιατρός , το μόνο που μου είπε είναι ότι θέλει να φτάσουμε τουλάχιστον τις 35.. 

Δεν μπορεί να πει κ ακριβώς..αυτά εξελίσσονται απο βδομάδα σε βδομάδα. Εμένα καπου στις 33 με είχε στείλει πάλι νοσοκομείο. Ψάχναμε ένα φάρμακο που ήταν σε έλειψη πανελλαδικά και με στείλανε σπίτι γιατί δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν..κι άντεξα άλλες 2  βδομάδες. Μετά βρέθηκε φάρμακο και μπήκα νοσοκομείο μια βδομάδα πριν μπω στο μήνα μου. Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Δεν μπορεί να πει κ ακριβώς..αυτά εξελίσσονται απο βδομάδα σε βδομάδα. Εμένα καπου στις 33 με είχε στείλει πάλι νοσοκομείο. Ψάχναμε ένα φάρμακο που ήταν σε έλειψη πανελλαδικά και με στείλανε σπίτι γιατί δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν..κι άντεξα άλλες 2  βδομάδες. Μετά βρέθηκε φάρμακο και μπήκα νοσοκομείο μια βδομάδα πριν μπω στο μήνα μου. Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη και όλα θα πάνε καλά!

Ναι ισχύει.. ευχαριστώ πολύ θα μπαινω στην ομάδα σας να διαβάζω τα νέα σας κ να σας λέω τα δικά μου :)

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. δε μου είπε ακόμα ξεκαθαρα ο γιατρός , το μόνο που μου είπε είναι ότι θέλει να φτάσουμε τουλάχιστον τις 35.. 

Εννοώ, πότε είχες κανονικά πητ; άλλο πχ να έχεις τέλος Γενάρη και να γέννας τέλος με μέσα Δεκεμβρίου κι άλλο να έχεις αρχές Γενάρη και να γέννας τέλος Δεκεμβρίου. Γι αυτό ρωτάω

Παίρνεις μαγνήσιο και τέτοια; να προσπαθείς να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εννοώ, πότε είχες κανονικά πητ; άλλο πχ να έχεις τέλος Γενάρη και να γέννας τέλος με μέσα Δεκεμβρίου κι άλλο να έχεις αρχές Γενάρη και να γέννας τέλος Δεκεμβρίου. Γι αυτό ρωτάω

Παίρνεις μαγνήσιο και τέτοια; να προσπαθείς να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς 

Κανονικά πητ έχω 17-1.. αλλά αυτό που μου είπε με σιγουριά είναι ότι δε βλέπει να φτάνουμε Γενάρη!! Μακάρι να φτάσω έστω μέσα Δεκέμβρη! 

Ξεκινησα μαγνήσιο ναι.. συσπάσεις δεν έχω νιώσει η τπυλαχιστον δεν έχω καταλάβει.. αύριο που θα κάνω καρδιοτοκογραφο θα καταλάβουμε κ άμα κάνω συσπάσεις οποτε πιστεύω ο γιατρός θα έχει καλύτερη εικόνα..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/11/2019 at 6:41 ΜΜ, An.thi είπε:

Σε εμας εδώ θέλει Ληξιαρχική Πραξη Γάμου, Ταυτότητες Γονέων και Βιβλιαριο Υγείας Μητέρας. Ετοιμάζουν στο νοσοκομείο ένα έγγραφο και το πηγαίνεις στο ληξιαρχείο. Σε περίπτωση που θέλεις να δηλώσεις όνομα εξ αρχής θέλει συννένεση και από τους δυο γονείς.

Τον φάγαμε το γαίδαρο...!! Τώρα με έχει πιάσει κι άλλο άγχος. Στις 27/11 έχει γενέθλια ο γιος μου και δεν θέλω να τύχει να γεννήσω την ίδια μέρα! Όλο λέω στον άντρα μου πως τα καταφέραμε έτσι! Χαχαχα!!

Καλημέρα κορίτσαρες...Εμείς θέλουμε να δηλώσουμε όνομα από την αρχή...δηλ. το πρέπει να του κάνω εξουσιοδότηση;;;; αν ναι κ για ποια υπηρεσία θα γράψω πανω;;;πφφφ δεν τελειώνεις με τιποτα με αυτά τα χαρτια


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσαρες...Εμείς θέλουμε να δηλώσουμε όνομα από την αρχή...δηλ. το πρέπει να του κάνω εξουσιοδότηση;;;; αν ναι κ για ποια υπηρεσία θα γράψω πανω;;;πφφφ δεν τελειώνεις με τιποτα με αυτά τα χαρτια

Καλημέρα! Για να είσαι σίγουρη καλύτερα να ρωτήσεις εκεί που θα κάνεις τη δήλωση, στο ληξιαρχείο γέννησης. Εδώ σε εμάς θέλει ΥΔ θεωρημενη για το γνήσιο της υπογραφής, το έκανε μια φίλη μου πρόσφατα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!! 
με βάση τη τελευταία περίοδο σήμερα κλείνω τις 34...

Άντε λίγο εμεινε

Πως εισαστε;


Μιας και είπατε για ονόματα εμείς είπαμε να το δηλωσουμε εξαρχής εκτός κι αν  γεννηθεί 22/11, 1/12 ή 9/12 που Θα δώσουμε ονόματα Αγίων που γιορτάζουν αυτές τις μέρες.

Αν μάθετε ποιο επιπλέον χαρτί χρειάζεται (πχ εξουσιοδότηση;) γράψτε το αν το θυμηθειτε

 

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Όπως έχω ξαναπεί, ο γιος μου γεννήθηκε 4,5 κιλά. Στις 35 εβδομάδες ήταν 3,5 κιλά. Και παρόλο που είχε λάθος θέση, γεννήθηκε φτ στις 40 εβδομάδες. Δε θέλω να σε αγχωσω ή να σε κάνω να αμφιβάλεις για το γιατρό σου, αλλά μού φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που σού είπε. Αν είναι μεγάλο μωρό, γίνει πρόκληση και δεν είναι έτοιμο το ίδιο να βγει θα κάνετε καισαρική; κι αν τού πεις ότι δε θες να κάνεις πρόκληση; γενικά πάντως δεν υφίσταται να γίνει πρόκληση νωρίτερα λόγω μεγάλου μωρού.

τωρα που θα παω για τον καρδιοτοκογραφο θα το ξανα συζητησουμε ...ελπιζω ολα να ερθουν φυσιολογικα ☺

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , fionita είπε:

τωρα που θα παω για τον καρδιοτοκογραφο θα το ξανα συζητησουμε ...ελπιζω ολα να ερθουν φυσιολογικα ☺

Όλα με το καλό εύχομαι φίλη!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

καλημερααααα!! 
με βάση τη τελευταία περίοδο σήμερα κλείνω τις 34...

Άντε λίγο εμεινε

Πως εισαστε;


Μιας και είπατε για ονόματα εμείς είπαμε να το δηλωσουμε εξαρχής εκτός κι αν  γεννηθεί 22/11, 1/12 ή 9/12 που Θα δώσουμε ονόματα Αγίων που γιορτάζουν αυτές τις μέρες.

Αν μάθετε ποιο επιπλέον χαρτί χρειάζεται (πχ εξουσιοδότηση;) γράψτε το αν το θυμηθειτε

 

 

Εγώ αύριο κλεινω 36...αν γεννήσω πρώτη θα σου πω τι χρειαστηκε...θα κάνω.μια υπεύθυνη  δήλωση πάντως να την έχω εγώ κ βλέπω στην.πορεια...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @moustokoulouro! και στην υπόλοιπη παρέα! Θα ήθελα να ήταν μετά τις 20 του μηνός και να φώναζα εγωωωωω! Προς το παρόν καλά καθόμαστε σπίτι μας! Χαχα! Τι κάνεις; Πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Καλημέρα @moustokoulouro! και στην υπόλοιπη παρέα! Θα ήθελα να ήταν μετά τις 20 του μηνός και να φώναζα εγωωωωω! Προς το παρόν καλά καθόμαστε σπίτι μας! Χαχα! Τι κάνεις; Πως είσαι;

Μπράβο μπράβο! 
κι εμείς καλά τις τελευταίες 2-3 μέρες χωρίς πολλές συσπασεις και πονακια 

Πέμπτη έχω γιατρο να δω τι θα μου πει,

φαντάζομαι θα μετρήσει και τράχηλο .. 

Εχουμε κορίτσια που είχαν πητ αρχές Δεκέμβρη και αν γεννήσουν στις 37-38 κοντεύουν! Πάει τον φάγαμε τον γάιδαρο 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα ! 
πως είμαστε; Δε πιστεύω να γέννησε καμία;!

Καλημερα κι απο εμενα κοριτσια!!

Εγω εχω ακομα!! Προχτες μπηκα στον μηνα μου κ ο γιατρος μου ειπε να περπαταω πολυ για να παρει θεση το μωρο. Εσας σας εχει πει να περπατατε;

Απο τα υπολοιπα ειστε ετοιμες; Δωματιο, σπιτι, βαλιτσα; Εμενα μου μενει το στρωσιμο των χαλιων κ το σιδερωμα των ρουχων του μωρου. Ποσο γρηγορα περναει ο καιρος;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...