Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Λες να έχει γίνει ήδη κάτι κακό; Γιατί δεν μου είπε να τις κάνω από πριν αυτές τις εξετάσεις δεν καταλαβαίνω. Εγω επέμενα.. 

      Επειδή είναι ακριβές εξετάσεις δεν τις βάζουν προληπτικά . Συνήθως δεν επιρεαζει τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη . Επίσης δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχει θρομβοφιλια πάντα επιρεαζει . Πολλές φορές δεν επιρεαζει . 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Είναι το ποδήλατο που το οδηγείς εσύ. Υπάρχει και σε πιο απλή βερσιόν για το σπίτι μέσα τύπου σαν αυτοκινητάκι που πάλι το μωρό κάθεται και το σπρώχνεις εσύ. Μέχρι το καλοκαίρι σίγουρα θα κάθεται σε τρίκυκλο κανονικά. Σήμερα είδα και ένα άλλο...τρίκυκλο με κάθισμα....

 

Εγώ σκέφτομαι για τρίκυκλο που το έτσι ποδήλατο κανονικο μετά . Δεν ξέρω τα κριτήρια επιλογής αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται ειδικά κριτήρια ασφάλειας. Το περίεργο είναι πως έχω δει τρίκυκλα με 50-60 ευρώ που γίνονται κανονικα ποδήλατα μετά και τρίκυκλα με 100 και ευρώ που είναι απλά για να κάθεται το παιδί και να το κανεις βόλτα. Νομίζω πως τις περισσότερες φορές απλά πληρώνεις την μάρκα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Εγώ σκέφτομαι για τρίκυκλο που το έτσι ποδήλατο κανονικο μετά . Δεν ξέρω τα κριτήρια επιλογής αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται ειδικά κριτήρια ασφάλειας. Το περίεργο είναι πως έχω δει τρίκυκλα με 50-60 ευρώ που γίνονται κανονικα ποδήλατα μετά και τρίκυκλα με 100 και ευρώ που είναι απλά για να κάθεται το παιδί και να το κανεις βόλτα. Νομίζω πως τις περισσότερες φορές απλά πληρώνεις την μάρκα. 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Κοίτα σε σκρουτζομάγαζα τις αξιολογήσεις. Έχω δει  αρκετά που έχουν και πετάλια. Λογικά μετά αυτά γίνονται μικρά ποδηλατάκια. Λεω εγώ τώρα...

ΕΡώτηση: ο μικρός έχει ξεκινήσει και δεν ενεργείται καθημερινά; Σας έχει συμβεί;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι ε; Εμένα ο ενδοκρινολόγος δεν την έλεγχε στην καθιερωμένη εξέταση. Ούτε τις υπόλοιπες βιταμίνες που αναφέρεις. Τι σου έχουν πει για αυτές; Έτσι όπως μου το περιγράφεις κάνεις αργά ωορρηξία, δηλαδή από 26- 41 μέρα. Έχεις μεγάλη παραγωγική φάση. 

Άστο είναι δύσκολο να πετυχω ωορηξια κατι σαν το τζόκερ :-D έκανα κ το λάθος (για μενα) να παιρνω τεστ κ ηταν οτι χειρότερο.. Δεν χαλάρωνα, κυνηγούσα τις μέρες άστα.. οπότε είπαμε με τον σύζυγό να το αφήσουμε για λίγο κ τελικά ήρθε.. (Όχι ότι εγώ δεν έκανα τον αγώνα μου)..

Το ότι έχεις Χασιμότο δεν σημαίνει απαραιτητα ότι έχεις κ θέμα με την Προλακτινη κ την υπόφηση..Αν παρατηρούσε κάτι ο Ενδοκρινολογος ή ο γυναικολόγος σου στην εγκυμοσύνη θα στο έλεγαν..

Οι βιταμίνες αυτές σίγουρα είναι για πολλούς κ διαφορους λόγους αλλά εγώ σου λέω γιατί τα παίρνω.. Μαγνήσιο και Β12 για να ειμαι σε καλη ψυχολογία, μειώνουν στρες, άγχος κτλ (μη φανταστείς ότι ειμαι σε φάση ΖΕΝ δεν είναι ηρεμιστικά :-o)  Β6 για ισορροπία ορμονών, οιστρογόνων κτλ. Παιρνω φυσικά και το medythirox.

Εμένα επειδή είχα Χασιμότο κ δεν το ήξερα μου βγήκε ξαφνικά είχαν τρελαθεί οι ορμόνες μου, κ η ψυχολογία μου γι αυτό κ δημιουργήθηκε το θέμα με την προλακτινη.

Να φανταστείς για να το πω απλά :)επειδή το σώμα μου (ορμονες) πίστευε ότι ήμουν έγκυος ή θηλαζουσα αλλά ο εγκέφαλος ήξερε ότι δεν ήμουν ειχα φτασει στα πρόθυρα κατάθλιψης :-oμπορεί κ "επιλοχιας" :-o.. Υποσεινηδητα δεν το καταλάβαινα εγώ..  Ότι να'ναι άστα του τρελού η κατάσταση :-o 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marthakat είπε:

Άστο είναι δύσκολο να πετυχω ωορηξια κατι σαν το τζόκερ :-D έκανα κ το λάθος (για μενα) να παιρνω τεστ κ ηταν οτι χειρότερο.. Δεν χαλάρωνα, κυνηγούσα τις μέρες άστα.. οπότε είπαμε με τον σύζυγό να το αφήσουμε για λίγο κ τελικά ήρθε.. (Όχι ότι εγώ δεν έκανα τον αγώνα μου)..

Το ότι έχεις Χασιμότο δεν σημαίνει απαραιτητα ότι έχεις κ θέμα με την Προλακτινη κ την υπόφηση..Αν παρατηρούσε κάτι ο Ενδοκρινολογος ή ο γυναικολόγος σου στην εγκυμοσύνη θα στο έλεγαν..

Οι βιταμίνες αυτές σίγουρα είναι για πολλούς κ διαφορους λόγους αλλά εγώ σου λέω γιατί τα παίρνω.. Μαγνήσιο και Β12 για να ειμαι σε καλη ψυχολογία, μειώνουν στρες, άγχος κτλ (μη φανταστείς ότι ειμαι σε φάση ΖΕΝ δεν είναι ηρεμιστικά :-o)  Β6 για ισορροπία ορμονών, οιστρογόνων κτλ. Παιρνω φυσικά και το medythirox.

Εμένα επειδή είχα Χασιμότο κ δεν το ήξερα μου βγήκε ξαφνικά είχαν τρελαθεί οι ορμόνες μου, κ η ψυχολογία μου γι αυτό κ δημιουργήθηκε το θέμα με την προλακτινη.

Να φανταστείς για να το πω απλά :)επειδή το σώμα μου (ορμονες) πίστευε ότι ήμουν έγκυος ή θηλαζουσα αλλά ο εγκέφαλος ήξερε ότι δεν ήμουν ειχα φτασει στα πρόθυρα κατάθλιψης :-oμπορεί κ "επιλοχιας" :-o.. Υποσεινηδητα δεν το καταλάβαινα εγώ..  Ότι να'ναι άστα του τρελού η κατάσταση :-o 

Δύσκολο πράμα ορμόνες! Βασικά επειδή είμαι από εξωσωματική μήπως δεν τους ενδιέφερε το κομμάτι αυτό; Τι να πω; Δεν ξέρω...

Τα τεστάκια τα έκανα και εγώ. Την πρώτη φορά όχι με μανία...και πετύχαμε διάνα στους 6 μήνες, αλλά δεν πήγε καλά. Μετά τη διακοπή που μου έγινε εμμονή να ξαναμείνω σύντομα δεν μπορο'υσα να τα πετύχω με τίποτα...ο'υτε ωορρηξία δεν έβρισκα... τώρα έχουν λήξει...αλλά θα ξαναδοκιμάσω πιο χαλαρά... 

Τώρα να δεις που θα σου έρθει πιο σύντομα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Δύσκολο πράμα ορμόνες! Βασικά επειδή είμαι από εξωσωματική μήπως δεν τους ενδιέφερε το κομμάτι αυτό; Τι να πω; Δεν ξέρω...

Τα τεστάκια τα έκανα και εγώ. Την πρώτη φορά όχι με μανία...και πετύχαμε διάνα στους 6 μήνες, αλλά δεν πήγε καλά. Μετά τη διακοπή που μου έγινε εμμονή να ξαναμείνω σύντομα δεν μπορο'υσα να τα πετύχω με τίποτα...ο'υτε ωορρηξία δεν έβρισκα... τώρα έχουν λήξει...αλλά θα ξαναδοκιμάσω πιο χαλαρά... 

Τώρα να δεις που θα σου έρθει πιο σύντομα...

Ναι σίγουρα τώρα ούτε το σκέφτομαι όταν είναι να έρθει θα έρθει μωρέ.. Όλα καλά.. :-o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες όμορφες σας χαιρετώ φιλιά στα παιδάκια  σας που πλέον είναι μικροί εξερευνητές :tongue: Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια υπέροχη χρονιά με το καλό όσες ξαναφουσκώσετε!!!!!! Να είμαστε γερές και δυνατές και απαστράπτουσες να τα μεγαλώνουμε :) 

ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!!!!! 

:wub:

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλή χρονια με ΥΓΕΙΑ κ ΑΓΑΠΗ.. να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να είστε όλοι καλά ! Δυστυχώς δεν εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη μου, εξελίχθηκε σε βιοχημική και είμαι σε διαδικασία «περιόδου» όπου προσπαθεί ο οργανισμός να καθαρίσει! Είμαι αισιόδοξη κ ήρεμη! Εύχομαι το 2021 να φέρει στην καθεμία ότι ακριβώς ποθεί !! 

  • Μου αρέσει 5

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους, γεμάτη με όμορφα παιδικά χαμόγελα!!!!:wub:

@Agapakiii λυπάμαι για την εγκυμοσύνη σου, αλλά χαίρομαι που στέκεσαι δυνατή!!! Η νέα χρονιά να σου φέρει ένα υγιές μπεμπάκι- αδερφάκι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Καλή χρονιά σε όλους, γεμάτη με όμορφα παιδικά χαμόγελα!!!!:wub:

@Agapakiii λυπάμαι για την εγκυμοσύνη σου, αλλά χαίρομαι που στέκεσαι δυνατή!!! Η νέα χρονιά να σου φέρει ένα υγιές μπεμπάκι- αδερφάκι!!!

Να είσαι καλά Ελένη μου κ σε σένα να φέρει ότι εύχεσαι και επιθυμείς !!! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλή χρονια με ΥΓΕΙΑ κ ΑΓΑΠΗ.. να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να είστε όλοι καλά ! Δυστυχώς δεν εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη μου, εξελίχθηκε σε βιοχημική και είμαι σε διαδικασία «περιόδου» όπου προσπαθεί ο οργανισμός να καθαρίσει! Είμαι αισιόδοξη κ ήρεμη! Εύχομαι το 2021 να φέρει στην καθεμία ότι ακριβώς ποθεί !! 

Καλη χρονια κοριτσια υγεια πανω απ' ολα. Δεν μπορουμε να καταδικασουμε τελειως το 2020 γιατι μας εφερε τα μωρακια μας. Ας ελπισουμε οτι το 2021 θα ειναι μια χρονια που θα μας φερει περισσοτερες χαρες.

Λυπαμαι πολυ κοπελα μου ελπιζω το 2021 να σου φερει οτι ποθεις. Αν θελεις να μιλησεις εδω ειμαι. Οτι χρειαστεις και μπορω να σε βοηθησω ευχαριστως. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και κουραγιο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Καλη χρονια κοριτσια υγεια πανω απ' ολα. Δεν μπορουμε να καταδικασουμε τελειως το 2020 γιατι μας εφερε τα μωρακια μας. Ας ελπισουμε οτι το 2021 θα ειναι μια χρονια που θα μας φερει περισσοτερες χαρες.

Λυπαμαι πολυ κοπελα μου ελπιζω το 2021 να σου φερει οτι ποθεις. Αν θελεις να μιλησεις εδω ειμαι. Οτι χρειαστεις και μπορω να σε βοηθησω ευχαριστως. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και κουραγιο.

Σε ευχαριστώ πολύ κατερινα μου !! Καλή χρονια κ να χαίρεσαι τα ζουζουνακια σου!! Μόλις έχω νέα από τον γιατρό μου θα σας ενημερώσω για την κατάσταση μου!! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι !!❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες με υγεία, να χαίρεστε τις οικογένειες σας!! Agapakiii λυπάμαι πολύ, είμαι σίγουρη ότι η μικρούλα σου θα σου δίνει δυναμη να το ξεπεράσεις και συντομα να πάτε παρακατω.. Και εγώ είμαι εδώ και λίγες ημέρες με αιμορραγία, περιμένοντας και ελπίζοντας να μην πάει σε αποβολή. Νιώθω τόσο χαζή και αφελής που αγχώθηκα πως θα τα βγάλω πέρα με δυο μωρά, θεώρησα δεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά...Τελικά δεν μου έγινε μάθημα το 2020,η ζωή σε πάει, δεν την πας... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Καλή χρονιά σε όλες με υγεία, να χαίρεστε τις οικογένειες σας!! Agapakiii λυπάμαι πολύ, είμαι σίγουρη ότι η μικρούλα σου θα σου δίνει δυναμη να το ξεπεράσεις και συντομα να πάτε παρακατω.. Και εγώ είμαι εδώ και λίγες ημέρες με αιμορραγία, περιμένοντας και ελπίζοντας να μην πάει σε αποβολή. Νιώθω τόσο χαζή και αφελής που αγχώθηκα πως θα τα βγάλω πέρα με δυο μωρά, θεώρησα δεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά...Τελικά δεν μου έγινε μάθημα το 2020,η ζωή σε πάει, δεν την πας... 

Αχ ψυχή μου σου εύχομαι να μην είναι τίποτα και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους. Μη σκέφτεσαι έτσι λογικό να σε αγχωνει πως θα είσαι  με δύο μωρά όλες μας το σκεφτήκαμε στην αρχή. Κι αυτό και πολλά άλλα. Ειναι κι αυτά μέσα στη μητρότητα δεν είναι όλα μέλι γάλα. Να σκέφτεσαι θετικά μόνο αυτό. Σου εύχομαι τα καλύτερα.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mommy2be είπε:

Καλή χρονιά σε όλες με υγεία, να χαίρεστε τις οικογένειες σας!! Agapakiii λυπάμαι πολύ, είμαι σίγουρη ότι η μικρούλα σου θα σου δίνει δυναμη να το ξεπεράσεις και συντομα να πάτε παρακατω.. Και εγώ είμαι εδώ και λίγες ημέρες με αιμορραγία, περιμένοντας και ελπίζοντας να μην πάει σε αποβολή. Νιώθω τόσο χαζή και αφελής που αγχώθηκα πως θα τα βγάλω πέρα με δυο μωρά, θεώρησα δεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά...Τελικά δεν μου έγινε μάθημα το 2020,η ζωή σε πάει, δεν την πας... 

Η αλήθεια είναι οτι η μικρούλα μου με κάνει να ξεχνάω τα πάντα και μου δίνει απίστευτη δύναμη ❤️ Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου & είμαι σίγουρη οτι θα πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε τα ευχαριστα νέα σου! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!! Να είστε καλά! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Και δεν φτάνει η αγωνία μου, έχω και τον μικρό μου που δίνει ρεσιτάλ, όλη την ώρα μαμά μαμά και κλάμα σπαρακτικό όταν με χάνει από το οπτικό του πεδίο... Πόσο κρατάει πια αυτό το άγχος αποχωρισμου;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...