Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

:wub:Γεια σας,θα ήθελα τη γνώμη σας..είμαι 22 ετών..είχα τελευταία περίοδο 28/8 έως 2/9..ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου 4/9&8/9..τελείωσε μέσα μου..(και εγώ είχα  οργασμο αν αυτό βοηθάει σε κάτι :?:) υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;; Εσείς τι λετεεεεεεε!!!:wub:Πείτε μου την γνώμη σασσς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ θα επιστρέψω το πολύ σε 15 με 20 μέρες.. Θέλετε να σας πω κάτι άλλο;; Ακούω κάθε βλακεια επίσης.. Πάρε τουλάχιστον τις μισές ευχές.. Ή πως θα μπαίνεις στο σπίτι του άλλου μετά τη δύση και κάτι τετοια(κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε παιδιά) ...Δυστυχως δε γίνεται αλλιώς.. Οταν μια οικογένεια έχει σοβαρά οικονομικά θέματα πρέπει να σκεφτεί και το μέλλον του μωρού...Ευτυχως έχω μια υπέροχη μαμά που θα είναι μαζί του τις ώρες που λείπω.. 

Just now, Δημητραk είπε:

:wub:Γεια σας,θα ήθελα τη γνώμη σας..είμαι 22 ετών..είχα τελευταία περίοδο 28/8 έως 2/9..ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου 4/9&8/9..τελείωσε μέσα μου..(και εγώ είχα  οργασμο αν αυτό βοηθάει σε κάτι :?:) υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;; Εσείς τι λετεεεεεεε!!!:wub:Πείτε μου την γνώμη σασσς

Υπάρχει ναι.. Στις 8/9 ήσουν στην 11η ημερα του κύκλου που θεωρητικά ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες.. Η ωορρηξια γίνεται την 14η με 16η μέρα του κύκλου.. Το σπέρμα ζει από 3 έως 5 ημέρες στον κόλπο.. Επομένως είναι πιθανό να έχει γίνει σύλληψη.. Εξαρτάται όμως από το κύκλο έχεις.. Σε μεγαλύτερους κύκλους από 30 ημερες η ωορρηξια γίνεται συνήθως μετά την 16η ημέρα οπότε λίγο δύσκολο.. Βέβαια με αυτά ποτέ δεν ξέρεις... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εγώ θα επιστρέψω το πολύ σε 15 με 20 μέρες.. Θέλετε να σας πω κάτι άλλο;; Ακούω κάθε βλακεια επίσης.. Πάρε τουλάχιστον τις μισές ευχές.. Ή πως θα μπαίνεις στο σπίτι του άλλου μετά τη δύση και κάτι τετοια(κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε παιδιά) ...Δυστυχως δε γίνεται αλλιώς.. Οταν μια οικογένεια έχει σοβαρά οικονομικά θέματα πρέπει να σκεφτεί και το μέλλον του μωρού...Ευτυχως έχω μια υπέροχη μαμά που θα είναι μαζί του τις ώρες που λείπω.. 

Υπάρχει ναι.. Στις 8/9 ήσουν στην 11η ημερα του κύκλου που θεωρητικά ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες.. Η ωορρηξια γίνεται την 14η με 16η μέρα του κύκλου.. Το σπέρμα ζει από 3 έως 5 ημέρες στον κόλπο.. Επομένως είναι πιθανό να έχει γίνει σύλληψη.. Εξαρτάται όμως από το κύκλο έχεις.. Σε μεγαλύτερους κύκλους από 30 ημερες η ωορρηξια γίνεται συνήθως μετά την 16η ημέρα οπότε λίγο δύσκολο.. Βέβαια με αυτά ποτέ δεν ξέρεις... 

Αγάπη έχω κύκλο 26-27μερες..θα δείξει..έχω και μέρες ακόμα μπροστά μου μέχρι να μην-ελπίζω) έρθει η περίοδος μου 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα μου κάναμε και εμείς τη β επιπέδου και είμαι πολύ χαρούμενη!! Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρααα και όλα πάνε καλά μας είπε ο γιατρός!! Είναι μόλις 466 γραμμάρια η γλυκιά μου!!!

τοσο όμορφη εξέταση και είχα τόσο άγχος!! Με το καλό σε όσες πρόκειται να κάνουν στο μέλλον !!!:x

  • Μου αρέσει 7

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κοριτσιαααα μου κάναμε και εμείς τη β επιπέδου και είμαι πολύ χαρούμενη!! Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρααα και όλα πάνε καλά μας είπε ο γιατρός!! Είναι μόλις 466 γραμμάρια η γλυκιά μου!!!

τοσο όμορφη εξέταση και είχα τόσο άγχος!! Με το καλό σε όσες πρόκειται να κάνουν στο μέλλον !!!:x

Μπραβο σας :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κοριτσιαααα μου κάναμε και εμείς τη β επιπέδου και είμαι πολύ χαρούμενη!! Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρααα και όλα πάνε καλά μας είπε ο γιατρός!! Είναι μόλις 466 γραμμάρια η γλυκιά μου!!!

τοσο όμορφη εξέταση και είχα τόσο άγχος!! Με το καλό σε όσες πρόκειται να κάνουν στο μέλλον !!!:x

Μπράβο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παιρνω μία δοση σιδηρο αλλα ο αιματοκτιτης στο 31 έπεσε. Την αλλη βδομαδα εχω γιατρό και την παραλλη β επιπέδου. Εσείς πως τα πατε? Εχει καμια το ιδιο θεμα? Αν ναι τι αγωγη εδωσαν? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια παιρνω μία δοση σιδηρο αλλα ο αιματοκτιτης στο 31 έπεσε. Την αλλη βδομαδα εχω γιατρό και την παραλλη β επιπέδου. Εσείς πως τα πατε? Εχει καμια το ιδιο θεμα? Αν ναι τι αγωγη εδωσαν? 

Και εγώ ένα σίδηρο παίρνω και ο αιματοκρίτης μου είναι σταθερά 34 όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Γενικά έχω 36. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω κι άλλο και μου είπε ότι είναι οκ αφού δεν πέφτει κάτω από 30. Εσύ ρώτησες το γιατρό?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια παιρνω μία δοση σιδηρο αλλα ο αιματοκτιτης στο 31 έπεσε. Την αλλη βδομαδα εχω γιατρό και την παραλλη β επιπέδου. Εσείς πως τα πατε? Εχει καμια το ιδιο θεμα? Αν ναι τι αγωγη εδωσαν? 

Εγώ δεν παίρνω τπτ και έχω 36 αιματοκρίτη 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Και εγώ ένα σίδηρο παίρνω και ο αιματοκρίτης μου είναι σταθερά 34 όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Γενικά έχω 36. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω κι άλλο και μου είπε ότι είναι οκ αφού δεν πέφτει κάτω από 30. Εσύ ρώτησες το γιατρό?

Εχω την τεταρτη ραντεβου και ειπα να μην την παρω και να περιμενω. Απλα εχω μια εντελως διαφορετική εγκυμοσυνη απο την πρωτη και μου ειναι αγνωστα. Θα κανω υπομονη να μου πει αλλα ειλικρινα ο μονος φοβος μου είναι να μην μου αυξησει τον σιδηρο γιατι εχω ηδη τεράστιο θεμα με τα εντερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εχω την τεταρτη ραντεβου και ειπα να μην την παρω και να περιμενω. Απλα εχω μια εντελως διαφορετική εγκυμοσυνη απο την πρωτη και μου ειναι αγνωστα. Θα κανω υπομονη να μου πει αλλα ειλικρινα ο μονος φοβος μου είναι να μην μου αυξησει τον σιδηρο γιατι εχω ηδη τεράστιο θεμα με τα εντερα

Ναι ξέρω κοπέλες που παίρνουν δύο και η αλήθεια είναι ότι προκαλεί διάφορα. Υπομονή τότε να δούμε τι θα σου πει.

13 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εγώ θα επιστρέψω το πολύ σε 15 με 20 μέρες.. Θέλετε να σας πω κάτι άλλο;; Ακούω κάθε βλακεια επίσης.. Πάρε τουλάχιστον τις μισές ευχές.. Ή πως θα μπαίνεις στο σπίτι του άλλου μετά τη δύση και κάτι τετοια(κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε παιδιά) ...Δυστυχως δε γίνεται αλλιώς.. Οταν μια οικογένεια έχει σοβαρά οικονομικά θέματα πρέπει να σκεφτεί και το μέλλον του μωρού...Ευτυχως έχω μια υπέροχη μαμά που θα είναι μαζί του τις ώρες που λείπω.. 

Υπάρχει ναι.. Στις 8/9 ήσουν στην 11η ημερα του κύκλου που θεωρητικά ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες.. Η ωορρηξια γίνεται την 14η με 16η μέρα του κύκλου.. Το σπέρμα ζει από 3 έως 5 ημέρες στον κόλπο.. Επομένως είναι πιθανό να έχει γίνει σύλληψη.. Εξαρτάται όμως από το κύκλο έχεις.. Σε μεγαλύτερους κύκλους από 30 ημερες η ωορρηξια γίνεται συνήθως μετά την 16η ημέρα οπότε λίγο δύσκολο.. Βέβαια με αυτά ποτέ δεν ξέρεις... 

Τι άλλο θα ακούσουμε πια. Ομοιοπαθουσα και εγώ τα ίδια άκουσα στην πρώτη τα ίδια περιμένω και τώρα. Αλλά τώρα δεν έχει θα τους βάζω όλους στη θέση τους. Τέρμα η υπομονή και οι καλοί τρόποι.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια παιρνω μία δοση σιδηρο αλλα ο αιματοκτιτης στο 31 έπεσε. Την αλλη βδομαδα εχω γιατρό και την παραλλη β επιπέδου. Εσείς πως τα πατε? Εχει καμια το ιδιο θεμα? Αν ναι τι αγωγη εδωσαν? 

Εμένα στις προηγούμενες εξετάσεις μου έπεσε από 36 και στο 33.9 οποτε μου είπε να παίρνω δυο φορές την ημέρα! Και  αυτό κάνω τις τελευταίες δυο εβδομάδες κ μέσα στην εβδομάδα που έκανα εξετάσεις ήταν σταθερός στο 33.7..

θα δείξει η πορεία ίσως σου πει να πάρεις κ εσυ 2!!

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εχω την τεταρτη ραντεβου και ειπα να μην την παρω και να περιμενω. Απλα εχω μια εντελως διαφορετική εγκυμοσυνη απο την πρωτη και μου ειναι αγνωστα. Θα κανω υπομονη να μου πει αλλα ειλικρινα ο μονος φοβος μου είναι να μην μου αυξησει τον σιδηρο γιατι εχω ηδη τεράστιο θεμα με τα εντερα

Ποιο σίδηρο παίρνεις αν επιτρέπεται; Εγώ παίρνω ferosac  και ειλικρινά δεν προκαλεί καθόλου δυσκοιλιότητα η άλλες παρενέργειες! Κ παίρνω κ 2! Σου το λέω γιατί είδα που έγραψες ότι έχεις θεμα

 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εμένα στις προηγούμενες εξετάσεις μου έπεσε από 36 και στο 33.9 οποτε μου είπε να παίρνω δυο φορές την ημέρα! Και  αυτό κάνω τις τελευταίες δυο εβδομάδες κ μέσα στην εβδομάδα που έκανα εξετάσεις ήταν σταθερός στο 33.7..

θα δείξει η πορεία ίσως σου πει να πάρεις κ εσυ 2!!

Ποιο σίδηρο παίρνεις αν επιτρέπεται; Εγώ παίρνω ferosac  και ειλικρινά δεν προκαλεί καθόλου δυσκοιλιότητα η άλλες παρενέργειες! Κ παίρνω κ 2! Σου το λέω γιατί είδα που έγραψες ότι έχεις θεμα

 

Την ρωτησα και την τελευταια φορα αν υπαρχει σκευος και μου είπε οχι. Rafesac παίρνω αλλα θα ζητησω να μου το αλλαξει ή ας το δοκιμασω εστω. Εχω ετσι κι αλλιως θεμα αλλα τωρα πεθαινω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Την ρωτησα και την τελευταια φορα αν υπαρχει σκευος και μου είπε οχι. Rafesac παίρνω αλλα θα ζητησω να μου το αλλαξει ή ας το δοκιμασω εστω. Εχω ετσι κι αλλιως θεμα αλλα τωρα πεθαινω. 

Αν θες δοκίμασε αυτό που σου λέω ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα ! Κ εγώ όταν ξεκίνησα φοβόμουν πολύ για παρενέργειες που προκαλούνται από το σίδηρο αλλά με αυτό έχω ενθουσιαστεί! Είναι σαν να μην παίρνω από άποψη παρενέργειας!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τον αιματοκρίτη ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να έχω..με το ζάχαρο αγχώνομαι.. Σε όσες εξετάσεις έχω κάνει είναι 92 το ζάχαρο νηστείας που μου φαίνεται πολύ.. Καμπύλη έχω στις 25 του μήνα.. Εσείς τι ζάχαρο έχετε;; Επίσης ασβέστιο ή μαγνήσιο σας έχει δώσει;;Μέχρι στιγμής παίρνω μόνο μια πολύ βιταμίνη που έχει λίγο από όλα εκτός από ασβέστιο. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...