Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Γιατί δεν παίρνεις απο μόνη σου γνώμες για την βιοϊατρική δεν μου αρέσει που σε τρομοκρατεί βέβαια μπορεί και να ξέρει μπορεί και να λέει αρλουμπες εσύ δεν εχεις κάποιον να ρωτησεις αν όντως δεν έχουν καλά μηχανήματα κάνε μια ερώτηση εδώ μέσα άνοιξε ενα θέματακι και ρωτά τα κορίτσια μην πανικοβαλεσσαι

Που να ρωτήσω σε ποιο θέμα; Σε ποια κατηγορία; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Που να ρωτήσω σε ποιο θέμα; Σε ποια κατηγορία; 

Ανοίξε θέμα αγάπη στο θέμα ολες οι κατηγορίες των καφέ ιατρική και υγεία εκεί άνοιξε καινούργιο θέμα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Επειδή μου είπε να μην πάω στην βιοϊατρική γτ δεν έχουν καλά μηχανήματα και να πληρώσω αναγκαστικά δηλαδή τα 100€

Κορίτσι ή βιοϊατρική είναι μεν ιδιωτικό διαγνωστικό, αλλά μήπως στο λέει επειδή είναι ο μεγάλος υπέρηχος και θέλει να την κάνεις σε κάποιον πιστοποιημένο υπερηχογραφιστη. Πάρε τη λίστα με τους πιστοποιημένους και παιρνε τηλέφωνα! Δεν μπορεί κάποιος θα έχει ραντεβού!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσι ή βιοϊατρική είναι μεν ιδιωτικό διαγνωστικό, αλλά μήπως στο λέει επειδή είναι ο μεγάλος υπέρηχος και θέλει να την κάνεις σε κάποιον πιστοποιημένο υπερηχογραφιστη. Πάρε τη λίστα με τους πιστοποιημένους και παιρνε τηλέφωνα! Δεν μπορεί κάποιος θα έχει ραντεβού!

Το θέμα είναι να δέχεται με εοππυ που βρίσκω αυτή την λίστα; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Το θέμα είναι να δέχεται με εοππυ που βρίσκω αυτή την λίστα; 

Δυστηχως απαγορεύεται να σου κάνω αντιγραφή το σάιτ δεν με αφήνει απλα Γράψε στο google και γραψε πιστοποιημένοι υπερηχογραφιστες β επιπέδου καθ θα σου βγει η λιστα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Το θέμα είναι να δέχεται με εοππυ που βρίσκω αυτή την λίστα; 

Δεν σου γράφω το λινκ γιατί θα αργήσει. Γράψε πιστοποιημένοι γιατροί β επιπέδου και θα σου βγάλει απο το parents σελίδα με τα ονόματα!! Από εκει μπορείς να πάρεις τηλ και να ρωτήσεις!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια η Β επιπέδου γράφεται αλλά εμένα δεν μου το είχε πει ο γιατρός μου και τώρα δεν υπάρχει ραντεβού να κλείσω με ΕΟΠΠΥ είμαι πολύ λυπημένη γιατί αν με είχε ενημερώσει θα είχα γλιτώσει και την αυχενική και τώρα πρέπει να δώσω 100€ ρώτησα και στην βιοϊατρική αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι κάνουν λάθη εκεί και δεν είναι καλά τα μηχανήματα και έχω πανικοβληθεί :(:(:(

Γράφεται; ούτε εγώ το ήξερα και ηεγώ την πλήρωσα 140€...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Γράφεται; ούτε εγώ το ήξερα και ηεγώ την πλήρωσα 140€...

Ναι γράφεται αλλά στο μητέρα έχει 3 μήνες για ραντεβού οπότε έπρεπε να το ξέρω 2 μήνες νωρίτερα αυτό 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια απορία έχω που ίσως να είναι γελοία.. Έκανα τη Β επιπέδου και όλα καλά! Μάλιστα ο μπέμπης βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερος... Παρατηρώ όμως το εξής.. Στις καμπύλες οι περισσότερες μετρήσεις είναι λίγο κάτω του μέσου όρου... Πώς γίνεται λοιπόν ενώ ημερολογιακα ημασταν στην 21+5 να μας βγάζει 22+6.Συγκεκριμενα BPD 55 mm

Hc 202mm

Ac 186 mm

FL 37mm

Hc/Ac 1.09

Bpd/fl 1,49

Και βάρος 522gr

Αν κάποια μου παρέθετε τις δικές της μετρήσεις περίπου στις 21+5 θα με βοηθούσε πολύ.. Ξέρω πως δεν είμαι γιατρός αλλά ούτε και εσείς αλλά έχω την εντύπωση πως ο υπερηχογραφιστης επαυναπαυτηκε από τα αποτελέσματα της αμνιο που ήταν όλα καλά και δεν έδωσε σημασία στις μετρήσεις...Δεν ξέρω μου εχει δημιουργηθεί μια αμφιβολία για τους γιατρούς και τις εξετάσεις με αυτά που πέρασα. 

Στο μεταξύ βρε κορίτσια αυτές είναι και οι μαναδικες μετρήσεις που έγιναν.. Παλμοί καρδιάς δεν αναγράφονται πουθενά αφού δεν τους μετρησε.. Μετρήσεις πχ εγκεφάλου πουθενα..μονο αναγραφεται ότι όλα φυσιολογικά.. Διαβάζω αλλού για μετρήσεις χεριού ωλενης πέλματος και άλλα.. Εμείς τίποτα.. Τσάμπα τα 150 ευρώ;; 

..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια μια απορία έχω που ίσως να είναι γελοία.. Έκανα τη Β επιπέδου και όλα καλά! Μάλιστα ο μπέμπης βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερος... Παρατηρώ όμως το εξής.. Στις καμπύλες οι περισσότερες μετρήσεις είναι λίγο κάτω του μέσου όρου... Πώς γίνεται λοιπόν ενώ ημερολογιακα ημασταν στην 21+5 να μας βγάζει 22+6.Συγκεκριμενα BPD 55 mm

Hc 202mm

Ac 186 mm

FL 37mm

Hc/Ac 1.09

Bpd/fl 1,49

Και βάρος 522gr

Αν κάποια μου παρέθετε τις δικές της μετρήσεις περίπου στις 21+5 θα με βοηθούσε πολύ.. Ξέρω πως δεν είμαι γιατρός αλλά ούτε και εσείς αλλά έχω την εντύπωση πως ο υπερηχογραφιστης επαυναπαυτηκε από τα αποτελέσματα της αμνιο που ήταν όλα καλά και δεν έδωσε σημασία στις μετρήσεις...Δεν ξέρω μου εχει δημιουργηθεί μια αμφιβολία για τους γιατρούς και τις εξετάσεις με αυτά που πέρασα. 

Στο μεταξύ βρε κορίτσια αυτές είναι και οι μαναδικες μετρήσεις που έγιναν.. Παλμοί καρδιάς δεν αναγράφονται πουθενά αφού δεν τους μετρησε.. Μετρήσεις πχ εγκεφάλου πουθενα..μονο αναγραφεται ότι όλα φυσιολογικά.. Διαβάζω αλλού για μετρήσεις χεριού ωλενης πέλματος και άλλα.. Εμείς τίποτα.. Τσάμπα τα 150 ευρώ;; 

..

Λοιπον 20κ5 σου παραθετω τις δικες μου τοτε! HC 178,9 AC 150,8 FL 34 BPD 47,9 OFD 66,0 TCD 21,3 βαρος 400γρ

Γιατι κατι μ λεει οτι εχουμε παει στον ιδιο? Θεσσαλονικη την εκανες;;;

Παλμοι καρδιας κ εμας πουθενα αλλα τους ακουσε δεν τους μετρησε κ στο χαρτι εγραψε καρδιακη λειτουργια +

Μας το ειχε βγαλει ακριβως στις μερες που ειμασταν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ναι γράφεται αλλά στο μητέρα έχει 3 μήνες για ραντεβού οπότε έπρεπε να το ξέρω 2 μήνες νωρίτερα αυτό 

Που μενεις κοριτσι μου μηπως μπορω να σε βοηθησω

Σορρυ μετα ειδα οτι μαλλον Αθήνα εισαι ή πας εκει για εξετασεις.

Εύχομαι οι αλλες κοπελες να σου βρουν λυση

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον 20κ5 σου παραθετω τις δικες μου τοτε! HC 178,9 AC 150,8 FL 34 BPD 47,9 OFD 66,0 TCD 21,3 βαρος 400γρ

Γιατι κατι μ λεει οτι εχουμε παει στον ιδιο? Θεσσαλονικη την εκανες;;;

Παλμοι καρδιας κ εμας πουθενα αλλα τους ακουσε δεν τους μετρησε κ στο χαρτι εγραψε καρδιακη λειτουργια +

Μας το ειχε βγαλει ακριβως στις μερες που ειμασταν!

Όχι ειμαι Πελοπόννησο.. Έρχεται από Αθήνα αυτός...Θα πάω και στο γυναικολόγο μου να τις δείξω αν και είπαν ότι θα τον ενημερώσουν οι ίδιοι.. Τι να πω...Μονο η περίμετρος της κοιλιάς του μωρού είναι πάνω από το μέσο και παρόλα αυτά μου το βγάζουν 1 εβδομάδα μεγαλύτερο.. Δεν είναι περίεργο; 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Όχι ειμαι Πελοπόννησο.. Έρχεται από Αθήνα αυτός...Θα πάω και στο γυναικολόγο μου να τις δείξω αν και είπαν ότι θα τον ενημερώσουν οι ίδιοι.. Τι να πω...Μονο η περίμετρος της κοιλιάς του μωρού είναι πάνω από το μέσο και παρόλα αυτά μου το βγάζουν 1 εβδομάδα μεγαλύτερο.. Δεν είναι περίεργο; 

Ενταξει δεν θα ειναι ακριβως στα ορια πολυ πιθανο οι μετρησεις μονο της κοιλιας να το εκανε να βγει μεγαλυτερο! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...