Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα...περιμενω κι εγώ το μωράκι μου αρχες Ιανουαρίου για την ακρίβεια 1/1/2020 ειναι η ΠΗΤ μας... πριν λίγες μερες κάναμε και τη β'επιπέδου και απο κει που στους προηγούμενους υπέρηχους μας έλεγαν έχετε κοριτσάκι να σου ο παίδαρος....γερό να γεννηθεί με νοιαζει και τίποτα αλλο...πρώτο μωράκι και με έχει φαει το αγχος...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα...περιμενω κι εγώ το μωράκι μου αρχες Ιανουαρίου για την ακρίβεια 1/1/2020 ειναι η ΠΗΤ μας... πριν λίγες μερες κάναμε και τη β'επιπέδου και απο κει που στους προηγούμενους υπέρηχους μας έλεγαν έχετε κοριτσάκι να σου ο παίδαρος....γερό να γεννηθεί με νοιαζει και τίποτα αλλο...πρώτο μωράκι και με έχει φαει το αγχος...

Με το καλό το αγοράκι σου κοπέλα μου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια. Λογικό να αγχώνεσαι λίγο παραπάνω αφού είναι και το πρώτο σου αλλά βασικά να ξέρεις ότι από τη στιγμή που θα γίνεις μανούλα θα έχεις ένα μόνιμο άγχος άλλοτε μικρό και άλλοτε μεγάλο οποίο παιδί και να είναι. Δεν πειράζει όμως αυτή είναι η μαγεία της μητρότητας. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2019 at 9:56 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Δεν εργάζομαι κι εμένα ξεκίνησε παιδικό 1η φορά ο μικρός χθες αλλά ο παιδικός είναι τρισάθλιος (άλλη κουβέντα αυτή τεσπα) η ΠΗΤ μετράει για το ΙΚΑ όχι η καισαρική 

Έτσι ξέρω τουλάχιστον ρώτησε όμως καλού κακού. 

Άμα δούλευα κιόλας δεν θα κοιμόμουν ποτέ με τόσες δουλειές θα έπρεπε να τις κάνω την νύχτα :(

Πως πηγε ο παιδικος? Εμένα η δικ7α μου με παράτησε και λογικο αφου εχει παιδάκια. Τι να με κανει εμενα την φουσκιτσα χαχαχαχαχχα. Εχω μονο προβλημα με το πρωινο ξυπνημα γιατι ειναι υπναρού αλλα προς το παρον ολα θετικα για να ξεκουραστω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Πως πηγε ο παιδικος? Εμένα η δικ7α μου με παράτησε και λογικο αφου εχει παιδάκια. Τι να με κανει εμενα την φουσκιτσα χαχαχαχαχχα. Εχω μονο προβλημα με το πρωινο ξυπνημα γιατι ειναι υπναρού αλλα προς το παρον ολα θετικα για να ξεκουραστω λιγο

Χάλια ψάχνω για ιδιωτικό με εσπα τώρα έχω κλείσει 2 ραντεβού ελπίζω να πάει καλά αλλιώς θα τον συνεχίσω σε κδαπ 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2019 at 5:32 ΜΜ, katerina04 είπε:

Με το καλό το αγοράκι σου κοπέλα μου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια. Λογικό να αγχώνεσαι λίγο παραπάνω αφού είναι και το πρώτο σου αλλά βασικά να ξέρεις ότι από τη στιγμή που θα γίνεις μανούλα θα έχεις ένα μόνιμο άγχος άλλοτε μικρό και άλλοτε μεγάλο οποίο παιδί και να είναι. Δεν πειράζει όμως αυτή είναι η μαγεία της μητρότητας. 

On 4/9/2019 at 5:32 ΜΜ, katerina04 είπε:

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ...

Αλλά να ρωτήσω βρε κορίτσια εγώ είμαι 23+3 και ακόμα κάνω 2-3 φορές εμετό την ημέρα και δε με βοηθάει και τίποτα ουτε πατάτα βραστή,ουτε φρυγανιά,τσάι με τζιντζερ τίποτα.... καλα για το κρέας δε συζητώ Όχι να το μυρίσω μόλις το δω ανακατευομαι....το μόνο που έχω ξεπεράσει είναι την απέχθεια σε αρώματα... μεχρι τον τέταρτο δεν αντεχα ούτε τη μυρωδιά του σαμπουάν...Αφού έκανε μπάνιο ο αντρουλης μου και του έλεγα μακριά μου μυρίζεις...Καλά για μένα βελτίωση είναι δυο-τρεις τη μέρα μεχρι την 19 έκανα και δέκα φορές αφού στο πρωτο τιρμηνο έχασα και 6-7 κιλακια...Αλλά ηλπιζα η έρημη μήπως σταματήσουν εντελώς...:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ...

Αλλά να ρωτήσω βρε κορίτσια εγώ είμαι 23+3 και ακόμα κάνω 2-3 φορές εμετό την ημέρα και δε με βοηθάει και τίποτα ουτε πατάτα βραστή,ουτε φρυγανιά,τσάι με τζιντζερ τίποτα.... καλα για το κρέας δε συζητώ Όχι να το μυρίσω μόλις το δω ανακατευομαι....το μόνο που έχω ξεπεράσει είναι την απέχθεια σε αρώματα... μεχρι τον τέταρτο δεν αντεχα ούτε τη μυρωδιά του σαμπουάν...Αφού έκανε μπάνιο ο αντρουλης μου και του έλεγα μακριά μου μυρίζεις...Καλά για μένα βελτίωση είναι δυο-τρεις τη μέρα μεχρι την 19 έκανα και δέκα φορές αφού στο πρωτο τιρμηνο έχασα και 6-7 κιλακια...Αλλά ηλπιζα η έρημη μήπως σταματήσουν εντελώς...:sad:

Δυστυχώς ξέρω κοπέλες που έκαναν εμετό μέχρι και τη μέρα που γέννησαν. Δεν είναι παρηγορητικό αλλά τυχαίνει. Ελπίζω να σου περάσουν σύντομα πάντως.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ...

Αλλά να ρωτήσω βρε κορίτσια εγώ είμαι 23+3 και ακόμα κάνω 2-3 φορές εμετό την ημέρα και δε με βοηθάει και τίποτα ουτε πατάτα βραστή,ουτε φρυγανιά,τσάι με τζιντζερ τίποτα.... καλα για το κρέας δε συζητώ Όχι να το μυρίσω μόλις το δω ανακατευομαι....το μόνο που έχω ξεπεράσει είναι την απέχθεια σε αρώματα... μεχρι τον τέταρτο δεν αντεχα ούτε τη μυρωδιά του σαμπουάν...Αφού έκανε μπάνιο ο αντρουλης μου και του έλεγα μακριά μου μυρίζεις...Καλά για μένα βελτίωση είναι δυο-τρεις τη μέρα μεχρι την 19 έκανα και δέκα φορές αφού στο πρωτο τιρμηνο έχασα και 6-7 κιλακια...Αλλά ηλπιζα η έρημη μήπως σταματήσουν εντελώς...:sad:

Μάλλον έχεις υπερεμεση πες στον γιατρό σου να σου δίνει primperan στο β'τριμηνο μπορούμε να παίρνουμε φάρμακα πιο "άνετα" 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου! πως είστε; να κάνω μια ερώτηση μήπως είμαι η μόνη που της συμβαίνει...... πρήζονται κ εσάς τα πόδια σας; παρατήρησα πως από τη στιγμή που επέστρεψα στη δουλεια, κάθε απόγευμα είμαι φουσκωμένη κ τα πόδια μου συσσωρεύουν υγρά που νιώθω πως θα κάνουν μπαμ!!! μου συνέβαινε και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τότε ήμουν σε μεγάλο μήνα το καλοκαίρι, τώρα με το που μπήκα 22η εβδομάδα κ επέστρεψα στη δουλειά βιώνω το ίδιο δράμα!! Η κουμπάρα μου που γέννησε πέρυσι 26.1 μου έλεγε πως δεν πρήστηκε καθόλου οποτε φαντάζομαι είναι από τις πολλές ώρες που κάθομαι στατικά στο γραφείο..

 

On ‎31‎/‎8‎/‎2019 at 8:29 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Σούπερ Μαμάδες Ιανουαρίου 2020!!!!!

 

  1. THEMIRACLE      9/1/2020      Κοριτσάκι
  2. MARIAGS             10/1/2020    Αγοράκι
  3. FIRSTLOVE          15/1/2020    Κοριτσάκι
  4. AGAPAKIII            17/1/2020    Κοριτσάκι
  5. ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ       23/1/2020     Κοριτσάκι
  6. BOUKITSA123    25/1/2020     Κοριτσάκι
  7. KATERINA04      29/1/2020      Αγοράκι

κ εγώ 9.1.2020 ΑΓΟΡΙ !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κορίτσια μου! πως είστε; να κάνω μια ερώτηση μήπως είμαι η μόνη που της συμβαίνει...... πρήζονται κ εσάς τα πόδια σας; παρατήρησα πως από τη στιγμή που επέστρεψα στη δουλεια, κάθε απόγευμα είμαι φουσκωμένη κ τα πόδια μου συσσωρεύουν υγρά που νιώθω πως θα κάνουν μπαμ!!! μου συνέβαινε και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τότε ήμουν σε μεγάλο μήνα το καλοκαίρι, τώρα με το που μπήκα 22η εβδομάδα κ επέστρεψα στη δουλειά βιώνω το ίδιο δράμα!! Η κουμπάρα μου που γέννησε πέρυσι 26.1 μου έλεγε πως δεν πρήστηκε καθόλου οποτε φαντάζομαι είναι από τις πολλές ώρες που κάθομαι στατικά στο γραφείο..

 

κ εγώ 9.1.2020 ΑΓΟΡΙ !

ενημερωσε το γιατρο σου αμεσα . ελλατωσε το αλατι κ ελενχε την πιεση καθημερινα. ειναι συνιθισμενο συμτωμα εγκυμοσυνης  να πρηζονται τα ποδια αλλα ειναι κ συμπτωμα προεκλαμψιας γιαυτο πρεπει να ειναι ενημερος κ ο γιατρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κορίτσια μου! πως είστε; να κάνω μια ερώτηση μήπως είμαι η μόνη που της συμβαίνει...... πρήζονται κ εσάς τα πόδια σας; παρατήρησα πως από τη στιγμή που επέστρεψα στη δουλεια, κάθε απόγευμα είμαι φουσκωμένη κ τα πόδια μου συσσωρεύουν υγρά που νιώθω πως θα κάνουν μπαμ!!! μου συνέβαινε και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τότε ήμουν σε μεγάλο μήνα το καλοκαίρι, τώρα με το που μπήκα 22η εβδομάδα κ επέστρεψα στη δουλειά βιώνω το ίδιο δράμα!! Η κουμπάρα μου που γέννησε πέρυσι 26.1 μου έλεγε πως δεν πρήστηκε καθόλου οποτε φαντάζομαι είναι από τις πολλές ώρες που κάθομαι στατικά στο γραφείο..

 

κ εγώ 9.1.2020 ΑΓΟΡΙ !

Ελεγχε οποιαδήποτε το λευκωμα σε βαθμο λίγο παντα πριζονται πόδια χέρια αλλά πρέπει να ελεγχει λεύκωμα και πίεση για πιθανόν προεκλαμψία κορίτσι μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Σούπερ Μαμάδες Ιανουαρίου 2020!!!!!

 

  1. STELLOUDIA        1/1/2020      Αγοράκι
  2. FRAULA                9/1/2020     Αγοράκι
  3. NTINANTINAKI   9/1/2020      Αγοράκι
  4. THEMIRACLE      9/1/2020      Κοριτσάκι
  5. MARIAGS             10/1/2020    Αγοράκι
  6. FIRSTLOVE          15/1/2020    Κοριτσάκι
  7. AGAPAKIII            17/1/2020    Κοριτσάκι
  8. EIRINI T                  17/1/2020    Κοριτσάκι
  9. KERMA2020        22/1/2020    Αγοράκι
  10. ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ        23/1/2020     Κοριτσάκι
  11. BOUKITSA123    25/1/2020     Κοριτσάκι
  12. KATERINA04      29/1/2020      Αγοράκι
  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η Β επιπέδου γράφεται αλλά εμένα δεν μου το είχε πει ο γιατρός μου και τώρα δεν υπάρχει ραντεβού να κλείσω με ΕΟΠΠΥ είμαι πολύ λυπημένη γιατί αν με είχε ενημερώσει θα είχα γλιτώσει και την αυχενική και τώρα πρέπει να δώσω 100€ ρώτησα και στην βιοϊατρική αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι κάνουν λάθη εκεί και δεν είναι καλά τα μηχανήματα και έχω πανικοβληθεί :(:(:(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια η Β επιπέδου γράφεται αλλά εμένα δεν μου το είχε πει ο γιατρός μου και τώρα δεν υπάρχει ραντεβού να κλείσω με ΕΟΠΠΥ είμαι πολύ λυπημένη γιατί αν με είχε ενημερώσει θα είχα γλιτώσει και την αυχενική και τώρα πρέπει να δώσω 100€ ρώτησα και στην βιοϊατρική αλλά μου είπε ο γιατρός μου ότι κάνουν λάθη εκεί και δεν είναι καλά τα μηχανήματα και έχω πανικοβληθεί :(:(:(

Γιατί εχεις πανικοβληθει; αγάπη ;πες μου να σε βοηθήσω αν μπορώ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Γιατί εχεις πανικοβληθει; αγάπη ;πες μου να σε βοηθήσω αν μπορώ

Επειδή μου είπε να μην πάω στην βιοϊατρική γτ δεν έχουν καλά μηχανήματα και να πληρώσω αναγκαστικά δηλαδή τα 100€


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Επειδή μου είπε να μην πάω στην βιοϊατρική γτ δεν έχουν καλά μηχανήματα και να πληρώσω αναγκαστικά δηλαδή τα 100€

Γιατί δεν παίρνεις απο μόνη σου γνώμες για την βιοϊατρική δεν μου αρέσει που σε τρομοκρατεί βέβαια μπορεί και να ξέρει μπορεί και να λέει αρλουμπες εσύ δεν εχεις κάποιον να ρωτησεις αν όντως δεν έχουν καλά μηχανήματα κάνε μια ερώτηση εδώ μέσα άνοιξε ενα θέματακι και ρωτά τα κορίτσια μην πανικοβαλεσσαι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...