Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αυτά είναι πετάς κ μια βλεφαρίδα κ πας κιουρια. 

κ γω με καισαρική.μ είμαι. ουτε λαστιχάκι Ε???? χαλαστηκα τώρα.. πφφφ

Θα τα κάνεις ίσια ή μπούκλες από πριν, μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Θα τα κάνεις ίσια ή μπούκλες από πριν, μην αγχώνεσαι.

υα μαζεύω ψηλά συχνά μ.αρεσουν γαιυτο το είπα...δεν πειράζει ομως θα βρω  άκρη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εμενα καμια φορά αλλα πολυ χαμηλά .και νιώθω ότι θα μου βγει απο κατω.

αχ κοριτσι μου και εγω αυτό ακριβώς!! Αυτή την στιγμή νιώθω οτι θα μου σκίσει την κοιλιά από τις κλωτσιές... Μήπως γυρίζει; Η λέω βλακείες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ κοριτσι μου και εγω αυτό ακριβώς!! Αυτή την στιγμή νιώθω οτι θα μου σκίσει την κοιλιά από τις κλωτσιές... Μήπως γυρίζει; Η λέω βλακείες;

Μπορει κιολας.εμενα γενικά ειναι πολυ χαμηλά καιρό τωρα.με σώζει ότι εχω περιδεση αλλιώς θα μου είχαν σπάσει τα νερά .ευτυχως ομως ειμαι στην 35 εβδομάδα και μου εφυγε λιγο το άγχος της προωροτητας.γιατι στην αρχη δεν πίστευα ότι θα φτάσω ούτε μεχρι 28 εβδομάδων .πολλες φορές πετάγεται η κοιλιά μ απο την μια μεριά τόσο πολυ που νομιζω ότι εχει σηκωθεί όρθια .κ οταν το κανει αυτο νιώθω και σαν τραβήγματα απο κατω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Μπορει κιολας.εμενα γενικά ειναι πολυ χαμηλά καιρό τωρα.με σώζει ότι εχω περιδεση αλλιώς θα μου είχαν σπάσει τα νερά .ευτυχως ομως ειμαι στην 35 εβδομάδα και μου εφυγε λιγο το άγχος της προωροτητας.γιατι στην αρχη δεν πίστευα ότι θα φτάσω ούτε μεχρι 28 εβδομάδων .πολλες φορές πετάγεται η κοιλιά μ απο την μια μεριά τόσο πολυ που νομιζω ότι εχει σηκωθεί όρθια .κ οταν το κανει αυτο νιώθω και σαν τραβήγματα απο κατω 

αχ... τουλάχιστον πέρασε ο καιρός και όλα καλά. άντε εσείς σιγά σιγά γεννατε.  με το καλοοο!! ♡♡

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

σας έχει τύχει να " πονάτε-ενοχληση"οταν σας κλωτσαει; σε στιγμές τρέλας εννοω που ξεκινάει και δεν σταματάει..

Εμένα συνέχεια με κλωτσαει ιδιαίτερα δεξιά χαμηλά. Κάποιες φορές νιώθω και έναν πόνο σαν περιόδου αλλά πολύ ελαφρύ, δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή αν έχουν αρχίσει οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις....λέω να πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

συνεχόμενο πονο; αχ δεν ξερω εσείς είστε και στον μήνα σας τωρα..μην αγχώνεσαι ίσως να είναι και οι συσπάσεις που λες. και εγω εχω πονακια.. και στο στομάχι εχω έντονο πόνο τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Μπορει κιολας.εμενα γενικά ειναι πολυ χαμηλά καιρό τωρα.με σώζει ότι εχω περιδεση αλλιώς θα μου είχαν σπάσει τα νερά .ευτυχως ομως ειμαι στην 35 εβδομάδα και μου εφυγε λιγο το άγχος της προωροτητας.γιατι στην αρχη δεν πίστευα ότι θα φτάσω ούτε μεχρι 28 εβδομάδων .πολλες φορές πετάγεται η κοιλιά μ απο την μια μεριά τόσο πολυ που νομιζω ότι εχει σηκωθεί όρθια .κ οταν το κανει αυτο νιώθω και σαν τραβήγματα απο κατω 

Τι σου έχει πει ο γιατρός για την περιδεση; Θα σου αφαιρέσει το ραμμα κάποια συγκεκριμένη βδομαδα;;

Just now, Pagotoula είπε:

Θα τα κάνεις ίσια ή μπούκλες από πριν, μην αγχώνεσαι.

Τι ωραίο θέμα που πιάσατε βρε κορίτσια!! Κι εγώ σκεφτόμουν κάποιο χτένισμα μπούκλες μαλλον γιατι το ίσιο θα χαλάσει αν πάω τελικά φυσιολογικά.  Πάντως σίγουρα θα τα βάψω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Τι σου έχει πει ο γιατρός για την περιδεση; Θα σου αφαιρέσει το ραμμα κάποια συγκεκριμένη βδομαδα;;

Τι ωραίο θέμα που πιάσατε βρε κορίτσια!! Κι εγώ σκεφτόμουν κάποιο χτένισμα μπούκλες μαλλον γιατι το ίσιο θα χαλάσει αν πάω τελικά φυσιολογικά.  Πάντως σίγουρα θα τα βάψω!!

Εφόσον θα κανω καισαρική μου ειπε θα μου το κόψει εκείνη την ωρα που θα εχω κ επισκλειριδιο .γιατι ετσι κ αλλιώς αν μου το έκοβε νωρίτερα πιστευω θα έβγαινε το μωρό την ίδια στιγμη .φαντασου 31 εβδομάδων που ειχα παει μου λεει ότι το κεφαλάκι της ειναι μεσα στον κόλπο .τρελαθηκα κ απο εκείνη τη στιγμη που μου το ειπε νόμιζα ότι ανά πάσα στιγμη θα γίνει κατι και θα σπάσουν τα νερά η τα ράμματα .παλι καλα ομως πέρασαν 3 βδομαδες απο τοτε κ δεν έγινε τιποτα τετοιο.ωστοσο το νιώθω κ εγω ότι ειναι πολυ χαμηλά .παρ ολα αυτα ο γιατρός μου ειναι τόσο αρνταν που δεν μου ειπε κάτσε ξάπλα η κατι τετοιο.η ειναι τόσο σίγουρος για το ραμα η δεν ξερω κ εγω .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Μπορει κιολας.εμενα γενικά ειναι πολυ χαμηλά καιρό τωρα.με σώζει ότι εχω περιδεση αλλιώς θα μου είχαν σπάσει τα νερά .ευτυχως ομως ειμαι στην 35 εβδομάδα και μου εφυγε λιγο το άγχος της προωροτητας.γιατι στην αρχη δεν πίστευα ότι θα φτάσω ούτε μεχρι 28 εβδομάδων .πολλες φορές πετάγεται η κοιλιά μ απο την μια μεριά τόσο πολυ που νομιζω ότι εχει σηκωθεί όρθια .κ οταν το κανει αυτο νιώθω και σαν τραβήγματα απο κατω 

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που τα κατάφερες κι έφτασες ως το τέλος;;; Θα δίνεις πολύ δύναμη με την ιστορία σου και σε άλλες κοπέλες... Εγώ που ότι μπήκα 32η πάντως, αισθάνομαι πως έχουν αρχίσει οι συσπάσεις....και δεν ξέρω...να αγχωθώ??Τις νιώθω ανάκατα μες στη μέρα...3-4 φορές.Σφίγγει όλη η κοιλιά και τουρλώνει και έχω ελαφρύ πόνο περιόδου. Κρατάν 30 δεύτερα περίπου. Κι άλλες τόσες φορές το παθαίνω μαζεμένα μες στη νύχτα, που γενικά έχω θέμα πάνω από μήνα ήδη με πετρώματα στην κοιλιά, ανάλογα που πλαγιάζω... Νομίζω με επηρεάζει πολύ κι η στάση του σώματος τότε. Τις επιδυνώνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που τα κατάφερες κι έφτασες ως το τέλος;;; Θα δίνεις πολύ δύναμη με την ιστορία σου και σε άλλες κοπέλες... Εγώ που ότι μπήκα 32η πάντως, αισθάνομαι πως έχουν αρχίσει οι συσπάσεις....και δεν ξέρω...να αγχωθώ??Τις νιώθω ανάκατα μες στη μέρα...3-4 φορές.Σφίγγει όλη η κοιλιά και τουρλώνει και έχω ελαφρύ πόνο περιόδου. Κρατάν 30 δεύτερα περίπου. Κι άλλες τόσες φορές το παθαίνω μαζεμένα μες στη νύχτα, που γενικά έχω θέμα πάνω από μήνα ήδη με πετρώματα στην κοιλιά, ανάλογα που πλαγιάζω... Νομίζω με επηρεάζει πολύ κι η στάση του σώματος τότε. Τις επιδυνώνει...

Οι συσπάσεις οταν ειναι 3-4 τη μερα δεν ειναι τιποτα .και στη βδομάδα σου ειναι φυσιολογικό .εγω ειχα απο την 23 εβδομάδα και παιρνω μονο μαγνήσιο .απλα εχω παρατηρήσει ότι πιο πολυ με πιάνουν οταν ειμαι ανάσκελα ξαπλωμένη .μαλλον γιατί πιέζεται η μήτρα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Οι συσπάσεις οταν ειναι 3-4 τη μερα δεν ειναι τιποτα .και στη βδομάδα σου ειναι φυσιολογικό .εγω ειχα απο την 23 εβδομάδα και παιρνω μονο μαγνήσιο .απλα εχω παρατηρήσει ότι πιο πολυ με πιάνουν οταν ειμαι ανάσκελα ξαπλωμένη .μαλλον γιατί πιέζεται η μήτρα .

Κι εμένα το βράδυ, κυρίως αν με πάρει ο ύπνος ανάσκελα. Και ξυπνάω από την ενόχληση και τον πόνο φαντάσου. Άλλες γυναίκες μπαίνουν στο μήνα τους και δεν νιώθουν συσπάσεις, για αυτό αγχώνομαι αν είναι φυσιολογικό. Το μαγνήσιο σε βοήθησε; Σου αύξησε τη δόση; Χρειάζεται και ξεκούραση, μόνιμη κατάκλιση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εμένα το βράδυ, κυρίως αν με πάρει ο ύπνος ανάσκελα. Και ξυπνάω από την ενόχληση και τον πόνο φαντάσου. Άλλες γυναίκες μπαίνουν στο μήνα τους και δεν νιώθουν συσπάσεις, για αυτό αγχώνομαι αν είναι φυσιολογικό. Το μαγνήσιο σε βοήθησε; Σου αύξησε τη δόση; Χρειάζεται και ξεκούραση, μόνιμη κατάκλιση;

Επειδή έπαιρνα 3 trofocard μου άλλαξε απλα το βραδινό και μου έδωσε magnesium citrate που ειναι πιο μυοχαλαρωτικο.και οντως με βοήθησε .επισης ο γιατρός μου δεν είχε ανησυχήσει Γ αυτές τις συσπάσεις και ποτε δεν μου ειπε κατάκλιση .εγω βέβαια απο τοτε που εκανα περιδεση σταμάτησα απο τη δουλεια απο μόνη μου .ο γιατρός μ ειπε να συνεχίσω κανονικά .λ ετσι ήμουν συνεχεια σπιτι αλλα οχι ξάπλα .φαντασου ειναι κ μεζονέτα το σπιτι κ όλη την ωρα ειχα κ τα πανω κατω .τωρα όσο για τις κοπέλες που δεν καταλαβαίνουν συσπάσεις στο μήνα τους ειναι κ κάποιες που πραγματικά δεν ξέρουν πως ειναι .φαντασου σε κανα 2 που ειχα δείξει την κοιλιά μου σε σύσπαση (κοπέλες που έχουν γεννήσει ) μου λέγαν καλε αυτο ειναι το μωρό τεντώνεται .κ εγω το πάθαινα συνεχεια μου λέγανε .απλα πίστευαν ότι ειναι το μωρό .στην ουσία ομως το μωρό οταν κανει συσπάσεις η μήτρα αυτο δεν κινείται .δν το νιώθεις εκείνη τη στιγμη .εγω το ένιωθα οταν τελείωνε η σύσπαση .απλα ειναι αυτο π σ λεω.πι περισσότερες μπερδεύουν τις συσπάσεις με το μωρό .

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...