Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Sweet_child είπε:

Μια χαρά είναι η πίεσή σου. Καλά κάνεις όμως και την παρακολουθείς αφού πριν είχες 9 (υπόταση δηλαδή) και τώρα 11. Είναι όμως και κάπως φυσιολογικό να ανέβει λίγο η πίεση το τελευταίο τρίμηνο. Μην ανησυχείς όμως είναι πολύ καλή η πίεσή σου. 

Χαχα, το gaviscon είναι αντιόξινο σαν το maalox το simeco κλπ. 

Δεν έχω ρωτήσει καθόλου γι αυτά να σου πω την αλήθεια... Εμένα μου έχει επιτρέψει το buscopan σιρόπι σε περιπτώσεις δυσκοιλιότητας, κι αν επιμένει μου έχει πει να πίνω και κάθε μέρα. Γράφει πάντως ότι είναι και για εγκύους. Έχεις δει κι εσύ το φύλλο οδηγιών; Νομίζω για να στο επιτρέπει, θα είναι άκακο πάντως. Για την καούρα το χρειάζεσαι; Για φυσικές λύσεις έχω ακούσει για το κρύο γάλα και για αφέψημα τζίντζερ, αλλά δεν τα έζω δοκιμάσει για να σου πω την αλήθεια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Pagotoula είπε:

Ξέρει κάποια κοπέλα μέχρι πόσο είναι φυσιολογική η πίεση μας και πόσο συχνά χρειάζεται να την παίρνουμε;;;

Εμένα μου την παιρνει οποτε πηγαινω στο ιατρείο του, έχω γύρω στο 11 και 8 και μου είπε την βρίσκει φυσιολογική. Βέβαια μου έχει πει ότι πιο σημαντική είναι η "μικρή" πίεση και αν ανέβει αυτή υπάρχει πρόβλημα δλδ ακόμα και αν έχεις 15 μεγάλη και η μικρή είναι 7ή 8 είσαι μια χαρά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Μια χαρά είναι η πίεσή σου. Καλά κάνεις όμως και την παρακολουθείς αφού πριν είχες 9 (υπόταση δηλαδή) και τώρα 11. Είναι όμως και κάπως φυσιολογικό να ανέβει λίγο η πίεση το τελευταίο τρίμηνο. Μην ανησυχείς όμως είναι πολύ καλή η πίεσή σου. 

Χαχα, το gaviscon είναι αντιόξινο σαν το maalox το simeco κλπ. 

Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι! Να το λες στο γιατρό σου, όποια αλλαγή κι αν βλέπεις. 

Σε βοηθα αυτο το φαρμακο με τις καούρες? Εγω οποτε με πιανει οταν ξαπλωσω περιμενω καμμια ωρα μηπως περασει κ αν δεν, με λιγο γαλα την παλευω καπως κ κοιμαμαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Σε βοηθα αυτο το φαρμακο με τις καούρες? Εγω οποτε με πιανει οταν ξαπλωσω περιμενω καμμια ωρα μηπως περασει κ αν δεν, με λιγο γαλα την παλευω καπως κ κοιμαμαι..

Ναι με βοηθά, μετά από λίγο αισθάνομαι το στομάχι σχεδόν άδειο! Βασικά το παίρνω προληπτικά αν και τώρα που προσέχω πόσο τρώω δεν το χρειάζομαι μάλλον! Είναι και το πιο φιλικό αντιόξινο για εγκύους, το έψαξα πριν το πάρω, γιατί έχει ανθρακικό ασβέστιο και όχι την άλλη δραστική ουσία (υδροξείδιο του αργιλίου). Και το κρύο γάλα εννοείται είναι ανακουφιστικό.

  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Ναι με βοηθά, μετά από λίγο αισθάνομαι το στομάχι σχεδόν άδειο! Βασικά το παίρνω προληπτικά αν και τώρα που προσέχω πόσο τρώω δεν το χρειάζομαι μάλλον! Είναι και το πιο φιλικό αντιόξινο για εγκύους, το έψαξα πριν το πάρω, γιατί έχει ανθρακικό ασβέστιο και όχι την άλλη δραστική ουσία (υδροξείδιο του αργιλίου). Και το κρύο γάλα εννοείται είναι ανακουφιστικό.

Σε ευχαριστω θα το εχω στο νου μου αν δω πως χειροτερευει! Ειναι καπως καλυτερα κ μενα με καλή διατροφή..φταιει κ ο σιδηρος σιγουρα γιατι πριν τον πάρω ειμαι μια χαρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Ταλαιπωρούμαι κι εγώ με τις καούρες και τις καταπολεμάω με την πράσινη Σουρωτή (η μπλε είναι πιο ανάλαφρη και δε βοηθάει πάντα). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κούκλες να σας ρωτήσω κάτι, μπααας και... Γνωρίζετε κοπέλα που να φτιάχνει νύχια (gel) στο σπίτι και να κινείται στην περιοχή κέντρου Αθήνας;;

εγω αλλα ειμαι επαρχία ρε  φιλη. αχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω αλλα ειμαι επαρχία ρε  φιλη. αχαχαχαχαχαχα 

Εεεεεμμμ τι να σε κάνω μάνα μου;; Έγω πήγαινα σε μαγαζί και ψιλομακριά κιόλας (με αμάξι δηλαδή)..αλλά πλέον δεν μπορώ να κάθομαι τόση ώρα στην καρέκλα εκεί και μετά τη γέννα δεν θα χω και τον χρόνο...αλλά δεν ξέρω πού να βρω κοπέλα.....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagotoula είπε:

Εεεεεμμμ τι να σε κάνω μάνα μου;; Έγω πήγαινα σε μαγαζί και ψιλομακριά κιόλας (με αμάξι δηλαδή)..αλλά πλέον δεν μπορώ να κάθομαι τόση ώρα στην καρέκλα εκεί και μετά τη γέννα δεν θα χω και τον χρόνο...αλλά δεν ξέρω πού να βρω κοπέλα.....

Λες να τα φτιαξεις πριν γεννησεις; Επιτρεπεται να ναι βαμμένα κατά τον τοκετο;; Δεν έχω ρωτησει καθολου γιατρό!! Για δώσε τα φώτα σου!! Μ ενδιαφέρει!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Λες να τα φτιαξεις πριν γεννησεις; Επιτρεπεται να ναι βαμμένα κατά τον τοκετο;; Δεν έχω ρωτησει καθολου γιατρό!! Για δώσε τα φώτα σου!! Μ ενδιαφέρει!!!!!!!

Η κουμπάρα μου τα είχε ημιμόνιμο γαλλικό όταν γέννησε. Νομίζω ότι θέλουν να βλέπουν το χρώμα από κάτω, οπότε φαντάζομαι ότι επιτρέπεται το διαφανές χρώμα. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Λες να τα φτιαξεις πριν γεννησεις; Επιτρεπεται να ναι βαμμένα κατά τον τοκετο;; Δεν έχω ρωτησει καθολου γιατρό!! Για δώσε τα φώτα σου!! Μ ενδιαφέρει!!!!!!!

Δεν έχω σταματήσει να τα φτιάχνω και θέλω να συνεχίσω, εννοείται και πριν γεννήσω. Ο γιατρός μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα όταν του είπα ότι έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι δεν τους αφήνουν για το χειρουργείο, μην και μελανιάσουν να το δουν κλπ, μου είπε ότι αν περιμέναμε εν έτει 2020 να καταλάβουμε τις ζωτικές σου λειτουργίες από τα νύχια.....κλάφτα Χαράλαμπε... :lol: Μου είπε να κάνω ότι θέλω για να μαι χαρούμενη κι έτοιμη να αντικρίσω την μπουμπού. Πάντως και σε άλλα 4 χειρουργεία γυναικολογικά που εχω υποβληθεί, πάντα τζελ είχα στα νύχια. Στα δύο που ήμουν και καλά ψυχολογικά, ήμουν και βαμμένη..χεχε Ποτέ δεν μου είπαν τίποτα και στην πράξη. Κανείς δεν το σχολίασε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλησπερα συνεγκυουλες!

Εχω απορια γιατι οσο ψαχνω ούτε θυμαμαι ουτε βρισκω καποια πληροφορια: ξερουμε αν εχουν πιστολακι για μαλλια στα μαιευτήρια?

Στο Μητέρα υπάρχει, το είδα Πρόσφατα!!!!!!

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν έχω σταματήσει να τα φτιάχνω και θέλω να συνεχίσω, εννοείται και πριν γεννήσω. Ο γιατρός μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα όταν του είπα ότι έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι δεν τους αφήνουν για το χειρουργείο, μην και μελανιάσουν να το δουν κλπ, μου είπε ότι αν περιμέναμε εν έτει 2020 να καταλάβουμε τις ζωτικές σου λειτουργίες από τα νύχια.....κλάφτα Χαράλαμπε... :lol: Μου είπε να κάνω ότι θέλω για να μαι χαρούμενη κι έτοιμη να αντικρίσω την μπουμπού. Πάντως και σε άλλα 4 χειρουργεία γυναικολογικά που εχω υποβληθεί, πάντα τζελ είχα στα νύχια. Στα δύο που ήμουν και καλά ψυχολογικά, ήμουν και βαμμένη..χεχε Ποτέ δεν μου είπαν τίποτα και στην πράξη. Κανείς δεν το σχολίασε.. 

Φανταστικα!!! Και για τα μαλλιά τι σας έχει πει;;Εμένα μου το επέτρεψε μετά το πρώτο τριμηνο! Βέβαια, δ2ν το παραπάνω και χρησιμοποιώ φυτικές βαφές που δεν έχουν κάποια επικίνδυνα συστατικά. Το πρόβλημα μου είναι τα λευκά, αλλιώς και καθολου δε θα χα θέμα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Στο Μητέρα υπάρχει, το είδα Πρόσφατα!!!!!!

Φανταστικα!!! Και για τα μαλλιά τι σας έχει πει;;Εμένα μου το επέτρεψε μετά το πρώτο τριμηνο! Βέβαια, δ2ν το παραπάνω και χρησιμοποιώ φυτικές βαφές που δεν έχουν κάποια επικίνδυνα συστατικά. Το πρόβλημα μου είναι τα λευκά, αλλιώς και καθολου δε θα χα θέμα 

Κι εμένα το ίδιο. Μετά τον τρίτο. 

Just now, KNecky είπε:

Καλησπερα συνεγκυουλες!

Εχω απορια γιατι οσο ψαχνω ούτε θυμαμαι ουτε βρισκω καποια πληροφορια: ξερουμε αν εχουν πιστολακι για μαλλια στα μαιευτήρια?

Μετά από καισαρική, πότε μπορούμε να κάνουμε μπάνιο ρε κορίτσι μου; Θυμάσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...