Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κοριτσάκι εχω κ εγω αγαπη μ.

παναγια μ μια κοπελάρα να σκασω εγω...να μ την φιλησεις στα μπούτια της...

Πότε πήγε τόσο παναγια μ??? πως πέρασε ο καιρός??? τι έχουμε πει κ ρι έχουμε κάνει από τότε ολες μας??? 

εχεις επικοινωνία με μπεμπουλα??? το αγόρι της τι κάνει??? αν μιλάτε φιλιά πες της..

φιλακια κ απο μας Δήμητρα μ.

Η αλήθεια είναι ότι δεν πολύ μπαίνω γτ δεν έχω χρόνο.. Μαγειρεύω και ταΐζω όλη μέρα.. Που κ που με μπεμπούλα μιλάω.. Νομίζω καλά είναι το αγόρι της.. Καλά έχει κάτι μπούτια η δικιά μ τι να σου λέω.. 9 κιλά 8μηνων και 74 ποντους

Just now, Pagotoula είπε:

Μην σε αγχωνουν οι μύκητες καλέ.. Σιγά το πράγμα, θα πάρεις μια θεραπεία και ξεμπέρδεψες!! Κατα τα άλλα 2 κιλά στις 34, μια χαρά το βρίσκω, γιατί πάνω από 2 κιλά ούτε μενν χρειάζεται, ούτε τίποτα...κι έχεις μπροστά σου κι άλλες βδομάδες, που θα πάρει κι άλλο βάρος το ζουζούνι σου!! Κοντοζυγώνει η ώρα να το συναντήσεις!!! 

Η αδερφή μου γέννησε 36 +5 κ ήταν 2540δεν μπήκε μεν κ τώρα είναι 5 μηνών μπεμπαρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια πήγα στο γιατρο σήμερα .μια χαρα γενικά απλα συνεχίζει να ειναι μικρουλι και στα κατώτερα φυσιολογικά .ειναι περίπου στα 2 κιλά κ ειμαι 34+4 ..μου έκανε και nst και ολα καλα .θα παω παλι την καλή βδομάδα για nst κ μετα απο 5 μερες θα με ξαναδεί ο γιατρός .ειπαμε για καισαρική 20 Φλεβάρη που θα ειμαι σχεδόν 38 αλλα μ ειπε αν την επόμενη φορά ειναι εκτός φυσιολογικών Ορίων το μωρό θα το πάρουμε νωρίτερα στις 13 τ μήνα που θα ειμαι σχεδόν 37.κατα τα αλλα ο .. εχει αρχίσει ν γερνάει αλλα ειναι καλα ακόμη . Το μονο κακό ειναι ότι επειδή σήμερα ειχα κατι πρασινωπα υγρά μου έκανε καλλιέργεια κολπικού και με ειδε και εσωτερικά κ μου ειπε ότι σιγουρα εχω μύκητες .θα περιμένουμε να βγει η καλλιέργεια και θα μου δώσει μάλλον κάποια θεραπεία .αυτοι οι μύκητες δηλαδή.και να πω ότι ειχα επαφές .δεν εχω .και σε ξένες τουαλέτες δεν παω .ποιος ξερει τωρα .μου ειπε ότι ειναι συνηθισμένο στις εγκυμοσσυνες

Έχουμε ακριβώς 2 μέρες διαφορα κ μας βλέπω μαζί να γεννάμε! Κ εγω θα πάω στις 35 κ κάτι να δούμε μάλλον για 37 θα πάμε... μην σε απελπίζει το βάρος, φίλη μου που γεννησε εκτακτως στις 34 εβδ λόγω έλλειψης αμνιακου, όλοι της έλεγαν Α πολύ μικρό μωρό αποκλείεται να βγει πάνω απο 2 κιλά. Κ βγήκε 2,5 κιλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μην σε αγχωνουν οι μύκητες καλέ.. Σιγά το πράγμα, θα πάρεις μια θεραπεία και ξεμπέρδεψες!! Κατα τα άλλα 2 κιλά στις 34, μια χαρά το βρίσκω, γιατί πάνω από 2 κιλά ούτε μενν χρειάζεται, ούτε τίποτα...κι έχεις μπροστά σου κι άλλες βδομάδες, που θα πάρει κι άλλο βάρος το ζουζούνι σου!! Κοντοζυγώνει η ώρα να το συναντήσεις!!! 

Ναι μακάρι να πάρει λιγο ακομα κυρίως γι αυτο .για να μην μπει στη μονάδα :)

Just now, Murtw.st είπε:

Έχουμε ακριβώς 2 μέρες διαφορα κ μας βλέπω μαζί να γεννάμε! Κ εγω θα πάω στις 35 κ κάτι να δούμε μάλλον για 37 θα πάμε... μην σε απελπίζει το βάρος, φίλη μου που γεννησε εκτακτως στις 34 εβδ λόγω έλλειψης αμνιακου, όλοι της έλεγαν Α πολύ μικρό μωρό αποκλείεται να βγει πάνω απο 2 κιλά. Κ βγήκε 2,5 κιλά!

Τέλεια .που θα γεννήσεις εσυ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης κοριτσια μου ειπε να τρώω 5 φορές τη βδομάδα κρέας μοσχάρι δε οποιαδήποτε μορφή .και αβγά .για να πάρει το μωρό τα πανω του .μια μερίδα τη μερα γαλακτοκομικού πχ ενα γιαούρτι .. με έκραξε επειδή της ειπε ο άντρας μου ότι τρώω μονο όσπρια .και οταν του ειπε ότι φοβαμαι και για τοξόπλασμα με έκραξε ακομα πιο πολυ .

Just now, Murtw.st είπε:

Ιασώ! Εσύ; 

Και εγω :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια πήγα στο γιατρο σήμερα .μια χαρα γενικά απλα συνεχίζει να ειναι μικρουλι και στα κατώτερα φυσιολογικά .ειναι περίπου στα 2 κιλά κ ειμαι 34+4 ..μου έκανε και nst και ολα καλα .θα παω παλι την καλή βδομάδα για nst κ μετα απο 5 μερες θα με ξαναδεί ο γιατρός .ειπαμε για καισαρική 20 Φλεβάρη που θα ειμαι σχεδόν 38 αλλα μ ειπε αν την επόμενη φορά ειναι εκτός φυσιολογικών Ορίων το μωρό θα το πάρουμε νωρίτερα στις 13 τ μήνα που θα ειμαι σχεδόν 37.κατα τα αλλα ο .. εχει αρχίσει ν γερνάει αλλα ειναι καλα ακόμη . Το μονο κακό ειναι ότι επειδή σήμερα ειχα κατι πρασινωπα υγρά μου έκανε καλλιέργεια κολπικού και με ειδε και εσωτερικά κ μου ειπε ότι σιγουρα εχω μύκητες .θα περιμένουμε να βγει η καλλιέργεια και θα μου δώσει μάλλον κάποια θεραπεία .αυτοι οι μύκητες δηλαδή.και να πω ότι ειχα επαφές .δεν εχω .και σε ξένες τουαλέτες δεν παω .ποιος ξερει τωρα .μου ειπε ότι ειναι συνηθισμένο στις εγκυμοσσυνες

Από δω και περα τα μωρά βάζουν πιο γρήγορα βάρος από ο τι τις προηγούμενες βδομάδες. Οπότε μια χαρα θα είναι!!!Φαντάσου εμένα πριν λίγο καιρό μου έλεγε να πάμε 2 κιλά και 34 βδομάδες και μετά ας βγει οποτε θέλει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Από δω και περα τα μωρά βάζουν πιο γρήγορα βάρος από ο τι τις προηγούμενες βδομάδες. Οπότε μια χαρα θα είναι!!!Φαντάσου εμένα πριν λίγο καιρό μου έλεγε να πάμε 2 κιλά και 34 βδομάδες και μετά ας βγει οποτε θέλει!!!

Καλα εννοείται .αφου καταφέραμε και με τα θέματα του τραχήλου και φτάσαμε μεχρι εδω παλι καλα να λες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Pennymav και @Murtw.st για ποιο λόγο σας έχουν πει από τώρα για τόσο νωρίς τοκετό;

Εγω ειχα πιθανή ημερομηνία 07/03 .αλλα επειδή είχαμε πει για καισαρική με πήγε 2 βδομαδες πριν στις 38 άρα 20/02.τωρα αν δούμε ότι θα έχουμε θεμα με την ανάπτυξη τοτε θα με παει στις 37 εβδομάδες .θα δείξει .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Επισης κοριτσια μου ειπε να τρώω 5 φορές τη βδομάδα κρέας μοσχάρι δε οποιαδήποτε μορφή .και αβγά .για να πάρει το μωρό τα πανω του .μια μερίδα τη μερα γαλακτοκομικού πχ ενα γιαούρτι .. με έκραξε επειδή της ειπε ο άντρας μου ότι τρώω μονο όσπρια .και οταν του ειπε ότι φοβαμαι και για τοξόπλασμα με έκραξε ακομα πιο πολυ .

 

Ααααχ τα γράφω πόσο καιρό....και μου απαντούσατε δεν παίζει ρόλο η διατροφή της μητέρας για το βάρος του μωρού...χαχαχαχ Αφού είμαι case study ρε παιδιά.. όλα τα χω βιώσει..εγκυκλοπαίδεια έγινα..!! Χαχαχ

 

Εντωμεταξύ θα θίξω πάλι και τις άτιμες τις αιμορροίδες μπας και βρεθεί καμιά ομοιοπαθούσα.. Υποφέρω κορίτσια...με πονάνε και με ενοχλούν υπερβολικά....:cry:

Just now, Pennymav είπε:

Εγω ειχα πιθανή ημερομηνία 07/03 .αλλα επειδή είχαμε πει για καισαρική με πήγε 2 βδομαδες πριν στις 38 άρα 20/02.τωρα αν δούμε ότι θα έχουμε θεμα με την ανάπτυξη τοτε θα με παει στις 37 εβδομάδες .θα δείξει .

Ααα οκ! Γιατί ο δικός μου, μου είπε αν δεν συντρέχει συγκεκριμένος λόγος κι απλά πάμε προγραμματισμένα, πάμε μεταξύ 38κ4 και 39κ1. Εννοείται βέβαια αν πχ είναι η ανάπτυξη στη μέση ή σάκχαρο ή αιματώσεις κλπ πάμε βάσει εξετάσεων. Κι εγώ στην φάση βλέποντας κ κάνοντας από υπέρηχο σε υπέρηχο είμαι..γι αυτό ρωτάω...είμαι 32η ακόμα όμως με μωρό κάτω από 1500 και.μου πάει ....τρεις και μία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Ααααχ τα γράφω πόσο καιρό....και μου απαντούσατε δεν παίζει ρόλο η διατροφή της μητέρας για το βάρος του μωρού...χαχαχαχ Αφού είμαι case study ρε παιδιά.. όλα τα χω βιώσει..εγκυκλοπαίδεια έγινα..!! Χαχαχ

 

Εντωμεταξύ θα θίξω πάλι και τις άτιμες τις αιμορροίδες μπας και βρεθεί καμιά ομοιοπαθούσα.. Υποφέρω κορίτσια...με πονάνε και με ενοχλούν υπερβολικά....:cry:

Ααα οκ! Γιατί ο δικός μου, μου είπε αν δεν συντρέχει συγκεκριμένος λόγος κι απλά πάμε προγραμματισμένα, πάμε μεταξύ 38κ4 και 39κ1. Εννοείται βέβαια αν πχ είναι η ανάπτυξη στη μέση ή σάκχαρο ή αιματώσεις κλπ πάμε βάσει εξετάσεων. Κι εγώ στην φάση βλέποντας κ κάνοντας από υπέρηχο σε υπέρηχο είμαι..γι αυτό ρωτάω...είμαι 32η ακόμα όμως με μωρό κάτω από 1500 και.μου πάει ....τρεις και μία...

Οι Αιμορροιδες  μου εμφανθστηκαν τωρα στην εγκυμοσυνη 2 φορές. Αλλα δε με πονάνε. Πάντως έχω ακούσει με απλή αλοιφή συμβατή με εγκυμοσυνη περνάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Οι Αιμορροιδες  μου εμφανθστηκαν τωρα στην εγκυμοσυνη 2 φορές. Αλλα δε με πονάνε. Πάντως έχω ακούσει με απλή αλοιφή συμβατή με εγκυμοσυνη περνάνε!!!

Πιστεψέ με όταν είναι μεγάλες κι εξωτερικές η αλοιφή δεν κάνει τίποτα. Απλά την βάζω μετά την τουαλέτα που έχω πεθάνει στον πόνο και λίγο ανακουφίζει τοπικά για μερικά λεπτάκια. Φαντάσου πλέον με χαρτί δεν σκουπίζομαι, μόνο μωρομάντηλο. Με ενοχλεί ακόμα κι η επαφή μς το εσώρουχο. Η τελευταία ελπίδα μπας και λίγο τις μικρύνει, μου είπε ότι είναι μια κρέμα ειδική που κάνει κάτι σαν κρυοπηξία και τις συρρικνώνει, 3 μέρες πρωί βράδυ, αλλά μπαίνει εσωτερικά με ένα σαν μεγάλο ταμπόν να το πω που το βάζεις 5 λεπτά..αλλά πρέπει να στο κάνει άλλος γιατί πονάει υπερβολικά... και ποιος να μου το κάνει; Η μάνα μου δεν παίζει...δεν το χει με τέτοια...ποιος αναλαμβάνει;:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ααααχ τα γράφω πόσο καιρό....και μου απαντούσατε δεν παίζει ρόλο η διατροφή της μητέρας για το βάρος του μωρού...χαχαχαχ Αφού είμαι case study ρε παιδιά.. όλα τα χω βιώσει..εγκυκλοπαίδεια έγινα..!! Χαχαχ

 

Εντωμεταξύ θα θίξω πάλι και τις άτιμες τις αιμορροίδες μπας και βρεθεί καμιά ομοιοπαθούσα.. Υποφέρω κορίτσια...με πονάνε και με ενοχλούν υπερβολικά....:cry:

Ααα οκ! Γιατί ο δικός μου, μου είπε αν δεν συντρέχει συγκεκριμένος λόγος κι απλά πάμε προγραμματισμένα, πάμε μεταξύ 38κ4 και 39κ1. Εννοείται βέβαια αν πχ είναι η ανάπτυξη στη μέση ή σάκχαρο ή αιματώσεις κλπ πάμε βάσει εξετάσεων. Κι εγώ στην φάση βλέποντας κ κάνοντας από υπέρηχο σε υπέρηχο είμαι..γι αυτό ρωτάω...είμαι 32η ακόμα όμως με μωρό κάτω από 1500 και.μου πάει ....τρεις και μία...

Ακριβώς σαν εμενα εισαι κ εσυ .κ εγω τόσο ήμουν .μεσα σε 3 βδομαδες πηρε σχεδόν μισό κιλό .το θεμα ειναι απο εδω κ πέρα .και φυσικά παιζει ρόλο κ η γήρανση του πλακούντα .που εμενα άρχισε τωρα να γερνάει .οποτε θα δούμε απο δω κ πέρα τι θα βαλει απο βαρος ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Ακριβώς σαν εμενα εισαι κ εσυ .κ εγω τόσο ήμουν .μεσα σε 3 βδομαδες πηρε σχεδόν μισό κιλό .το θεμα ειναι απο εδω κ πέρα .και φυσικά παιζει ρόλο κ η γήρανση του πλακούντα .που εμενα άρχισε τωρα να γερνάει .οποτε θα δούμε απο δω κ πέρα τι θα βαλει απο βαρος ..

Και μένα μου το είπε αυτό για τον πλακούντα... Αμήν Παναγία μου να πάρει κι η δικιά μου λίγο τα πάνω της ρε αγάπη μου..να πάρω μια ανάσα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Και μένα μου το είπε αυτό για τον πλακούντα... Αμήν Παναγία μου να πάρει κι η δικιά μου λίγο τα πάνω της ρε αγάπη μου..να πάρω μια ανάσα...

Θα πάρει τωρα.μην αγχώνεσαι .απλα μεχρι τωρα δείχνουν ότι δεν θα βγουν μεγάλα μωρά .αλλα ποτε δεν ξερεις .γινονται και ανατροπές :)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...