Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Να ακολοθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου κι όλα θα πάνε καλά. Προγεστερόνη σου έδωσε; Αιματολογικές, καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού κάνω κάθε 3 με 4 εβδομάδες. Κι αποδείχτηκε ότι χρειάζονται, στην περίπτωσή μου τουλάχιστον, μιας και στην τελευταία καλλιέργεια ούρων μου βρήκαν μικρόβιο (χωρίς να έχω κανένα σύμπτωμα και γενικά προσέχω πολύ τους κανόνες υγιεινής κι ούτε επαφές έχω). Κατά συνέπεια παίρνω αντιβίωση, συν δυο διαφορετικά υπόθετα, 1 για αποστειρωση του κόλπου και 1 για εξισορροπηση του ph να μην κάνω μύκητες. Κι αυτά για να αποφύγουμε τα χειρότερα. Οπότε καλό είναι να προφυλαγόμαστε όσο μπορούμε.

Ναι, βέβαια!!! Κι εγώ κάθε μηνα κάνω κι έλεγα μήπως ήταν υπερβολή, αλλά ειδικά στο Γ τριμηνο από τα ουρα ελέγχουν μια πρωτεΐνη που είναι δείγμα πρόωρου τοκετού! 

Just now, katerinakk είπε:

Ναι ναι. τα ξεχασα ολα σημερα χαχαχα. τι ωραίο συναίσθημα.. 

400γρ ο μικρούλης. 

Τέλεια! Με το καλο!! 

Είναι καμία άλλη για Β επιπέδου ή Τελείωσαμε ολες;; 

Καμπύλη Σακχάρου ποτε σας ειπε; εμένα 28η-29η

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ναι, βέβαια!!! Κι εγώ κάθε μηνα κάνω κι έλεγα μήπως ήταν υπερβολή, αλλά ειδικά στο Γ τριμηνο από τα ουρα ελέγχουν μια πρωτεΐνη που είναι δείγμα πρόωρου τοκετού! 

Τέλεια! Με το καλο!! 

Είναι καμία άλλη για Β επιπέδου ή Τελείωσαμε ολες;; 

Καμπύλη Σακχάρου ποτε σας ειπε; εμένα 28η-29η

Εμένα η ενδοκρινολόγος μου την θέλει 24η με 26η εβδομ. 

κάθε πότε κάνεις μέτρηση τραχήλου και τι μήκος έχει τώρα; Σου έχει πει από πόσα cm και κάτω βάζουν πεσό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ναι, βέβαια!!! Κι εγώ κάθε μηνα κάνω κι έλεγα μήπως ήταν υπερβολή, αλλά ειδικά στο Γ τριμηνο από τα ουρα ελέγχουν μια πρωτεΐνη που είναι δείγμα πρόωρου τοκετού! 

Τέλεια! Με το καλο!! 

Είναι καμία άλλη για Β επιπέδου ή Τελείωσαμε ολες;; 

Καμπύλη Σακχάρου ποτε σας ειπε; εμένα 28η-29η

Ευχαριστώ πολύ. Επίσης. εγώ Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου οπότε τότε θα μάθω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ναι, βέβαια!!! Κι εγώ κάθε μηνα κάνω κι έλεγα μήπως ήταν υπερβολή, αλλά ειδικά στο Γ τριμηνο από τα ουρα ελέγχουν μια πρωτεΐνη που είναι δείγμα πρόωρου τοκετού! 

Τέλεια! Με το καλο!! 

Είναι καμία άλλη για Β επιπέδου ή Τελείωσαμε ολες;; 

Καμπύλη Σακχάρου ποτε σας ειπε; εμένα 28η-29η

και εμένα 28η μου είπε για καμπύλη ζαχαρου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Pagotoula είπε:

Εμένα η ενδοκρινολόγος μου την θέλει 24η με 26η εβδομ. 

κάθε πότε κάνεις μέτρηση τραχήλου και τι μήκος έχει τώρα; Σου έχει πει από πόσα cm και κάτω βάζουν πεσό;

Θα ξεκινήσω τωρα ανά 2 βδομάδες!! Κατω από 2,4cm δεν πρέπει να πέσει! Εγω έχω τωρα 2,7...έχω ξανά ραντεβού την Πέμπτη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Θα ξεκινήσω τωρα ανά 2 βδομάδες!! Κατω από 2,4cm δεν πρέπει να πέσει! Εγω έχω τωρα 2,7...έχω ξανά ραντεβού την Πέμπτη! 

Να είσαι αισιόδοξη κοπέλα μου. Κι εγώ ξέρω ότι κάτω από 2,4 είναι ανησυχητικό, αν και πολλές κοπέλες που έχω διαβάσει στο φόρουμ κατάφεραν κι έφτασαν στο μήνα τους με τράχηλο κάτω από 2 επί μήνες. Ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε. Βλέπε Νέτφλιξ, σειρές, ταινίες, διάβαζε βιβλία, χάζευε στο ίντερνετ και προσπάθησε να το δεις σαν μια περίοδο ξεκούρασης για τον εαυτό σου και το σώμα σου, γιατί μόλις γεννηθεί το μπουμπουκάκι σου θα σε έχει στο πόδι όλη μέρα κι όλη νύχτα...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Να είσαι αισιόδοξη κοπέλα μου. Κι εγώ ξέρω ότι κάτω από 2,4 είναι ανησυχητικό, αν και πολλές κοπέλες που έχω διαβάσει στο φόρουμ κατάφεραν κι έφτασαν στο μήνα τους με τράχηλο κάτω από 2 επί μήνες. Ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε. Βλέπε Νέτφλιξ, σειρές, ταινίες, διάβαζε βιβλία, χάζευε στο ίντερνετ και προσπάθησε να το δεις σαν μια περίοδο ξεκούρασης για τον εαυτό σου και το σώμα σου, γιατί μόλις γεννηθεί το μπουμπουκάκι σου θα σε έχει στο πόδι όλη μέρα κι όλη νύχτα...!

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!!! Ναι, ειμαι σπιτι όλη μερα!! Εχω πάρει ένα βιβλίο για την εγκυμοσύνη κι ένα για τον θηλασμό!! Είναι Τέλεια!! Δουλεύω και από το σπίτι οπότε, καπως περνάει η ωρα!! Ευτυχώς πρόλαβα να κάνω βόλτα στα μαγαζιά με τα μωρουδιακα!! Δεν έχω πάρει κατι, αλλά έχω σχεδόν καταλήξει σε κάποια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τωρα μπορεσα να γραψω μετα τη β επιπεδου..ηταν ολα πολυ καλα κ μετα καναμε βολτες ξεγνοιαστοι για ωρες!! 464γρ η μπεμπα, πολυ ζωηρη καποιες φορες κ αλλες δεν κουνιοταν οταν ηθελε ο γιατρος!!!

Να σας πω...για το υψος δε ρωτησα γτ υπεθεσα θα το δω μονη μου μεσα στα χαρτια αλλα εκει ολο κωδικοι κ συντομογραφιες στα αγγλικα οποτε δν καταλαβαινω τπτ..μηπως οσες ξερετε το υψος ξερετε κ ποιος δεικτης απο ολους το δειχνει? 

Νομιζω ξεμπερδεψαμε ολες με β επιπ?εγω κ το αλλο κατερινακι πρεπει να ειμαστε οι τελευταιες!!

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Τωρα μπορεσα να γραψω μετα τη β επιπεδου..ηταν ολα πολυ καλα κ μετα καναμε βολτες ξεγνοιαστοι για ωρες!! 464γρ η μπεμπα, πολυ ζωηρη καποιες φορες κ αλλες δεν κουνιοταν οταν ηθελε ο γιατρος!!!

Να σας πω...για το υψος δε ρωτησα γτ υπεθεσα θα το δω μονη μου μεσα στα χαρτια αλλα εκει ολο κωδικοι κ συντομογραφιες στα αγγλικα οποτε δν καταλαβαινω τπτ..μηπως οσες ξερετε το υψος ξερετε κ ποιος δεικτης απο ολους το δειχνει? 

Νομιζω ξεμπερδεψαμε ολες με β επιπ?εγω κ το αλλο κατερινακι πρεπει να ειμαστε οι τελευταιες!!

Συγχαρητήρια Κατερινάκι! Τι σε νοιάζει το ύψος μωρέ κι εσένα; Αφού όλα είναι καλά αυτό μετράει. Εξάλλου να σου πω ότι ο εμβρυογενετιστής μου είπε ότι μέχρι την 28η εβδομάδα όλα τα υγιή έμβρυα έχουν περίπου ίδιο ύψος και βάρος και δεν παίζει ρόλο για τους γιατρούς. Οι καμπύλες ανάπτυξης αρχίζουν να βγάζουν στατιστικά μετά την 28η εβδομάδα, όπου πλέον το έμβρυο δεν διοχετεύει όλη την ενέργειά του στην οργανογένεση και την ανάπτυξη των οργάνων και των βασικών σωματικών λειτουργειών, αλλά αρχίζει πλέον να αποθηκεύει λίπος και να διαφοροποιείται η ανάπτυξη κατά περίπτωση. (στα είπα όλα κατά γράμμα...Είναι εξαιρετικός γιατρός και μου τα εξήγησε αναλυτικά κι εμένα...:wink:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Τωρα μπορεσα να γραψω μετα τη β επιπεδου..ηταν ολα πολυ καλα κ μετα καναμε βολτες ξεγνοιαστοι για ωρες!! 464γρ η μπεμπα, πολυ ζωηρη καποιες φορες κ αλλες δεν κουνιοταν οταν ηθελε ο γιατρος!!!

Να σας πω...για το υψος δε ρωτησα γτ υπεθεσα θα το δω μονη μου μεσα στα χαρτια αλλα εκει ολο κωδικοι κ συντομογραφιες στα αγγλικα οποτε δν καταλαβαινω τπτ..μηπως οσες ξερετε το υψος ξερετε κ ποιος δεικτης απο ολους το δειχνει? 

Νομιζω ξεμπερδεψαμε ολες με β επιπ?εγω κ το αλλο κατερινακι πρεπει να ειμαστε οι τελευταιες!!

κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι. με το καλο λοιπόν το υγιεστατο η μπέμπα σας. αχχ και εγώ αυτό έπαθα και τψρα λέω ποιο είναι από όλα χαχαχα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Συγχαρητήρια Κατερινάκι! Τι σε νοιάζει το ύψος μωρέ κι εσένα; Αφού όλα είναι καλά αυτό μετράει. Εξάλλου να σου πω ότι ο εμβρυογενετιστής μου είπε ότι μέχρι την 28η εβδομάδα όλα τα υγιή έμβρυα έχουν περίπου ίδιο ύψος και βάρος και δεν παίζει ρόλο για τους γιατρούς. Οι καμπύλες ανάπτυξης αρχίζουν να βγάζουν στατιστικά μετά την 28η εβδομάδα, όπου πλέον το έμβρυο δεν διοχετεύει όλη την ενέργειά του στην οργανογένεση και την ανάπτυξη των οργάνων και των βασικών σωματικών λειτουργειών, αλλά αρχίζει πλέον να αποθηκεύει λίπος και να διαφοροποιείται η ανάπτυξη κατά περίπτωση. (στα είπα όλα κατά γράμμα...Είναι εξαιρετικός γιατρός και μου τα εξήγησε αναλυτικά κι εμένα...:wink:)

Χαχαα οντως κατα γραμμα..σαν να διαβαζα λογια γιατρου!!ευχαριστω κοριτσι μου..ετσι κ αλλιως δν ανησυχω γτ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη η αναπτυξη της οπως επρεπε να ειναι...οσο για το υψος ετσι κουβεντα να γινεται..φιλααακιιαααα πολλααα

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Τωρα μπορεσα να γραψω μετα τη β επιπεδου..ηταν ολα πολυ καλα κ μετα καναμε βολτες ξεγνοιαστοι για ωρες!! 464γρ η μπεμπα, πολυ ζωηρη καποιες φορες κ αλλες δεν κουνιοταν οταν ηθελε ο γιατρος!!!

Να σας πω...για το υψος δε ρωτησα γτ υπεθεσα θα το δω μονη μου μεσα στα χαρτια αλλα εκει ολο κωδικοι κ συντομογραφιες στα αγγλικα οποτε δν καταλαβαινω τπτ..μηπως οσες ξερετε το υψος ξερετε κ ποιος δεικτης απο ολους το δειχνει? 

Νομιζω ξεμπερδεψαμε ολες με β επιπ?εγω κ το αλλο κατερινακι πρεπει να ειμαστε οι τελευταιες!!

δεν μετράνε το ύψος του εμβρυου στη β επιπέδου αλλά μόνο το μήκος του μηριαιου που είναι το FL στα χαρτια που σου έδωσαν.   Εμένα για παράδειγμα ήταν 33.7mm. Μετράνε επίσης περίμετρο κοιλιάς κεφαλιού κτλ. και από αυτά καταλαβαίνουν αν έχει σωστή  ανάπτυξη! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Χαχαα οντως κατα γραμμα..σαν να διαβαζα λογια γιατρου!!ευχαριστω κοριτσι μου..ετσι κ αλλιως δν ανησυχω γτ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη η αναπτυξη της οπως επρεπε να ειναι...οσο για το υψος ετσι κουβεντα να γινεται..φιλααακιιαααα πολλααα

Κούκλα μου εσύ!! Δίμετρες μοντελάρες θα είναι οι κοράκλες μας Μαρτίου 2020!!! Είμαι σίγουρη!!;-):-P:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

δεν μετράνε το ύψος του εμβρυου στη β επιπέδου αλλά μόνο το μήκος του μηριαιου που είναι το FL στα χαρτια που σου έδωσαν.   Εμένα για παράδειγμα ήταν 33.7mm. Μετράνε επίσης περίμετρο κοιλιάς κεφαλιού κτλ. και από αυτά καταλαβαίνουν αν έχει σωστή  ανάπτυξη! 

Ναι δικιο εχεις..το FL το ηξερα..37,9 ηταν της μπουμπουκας μου χτες στις 22w3d...μαλλον θυμομουν λαθος οτι καποιες κοπελες ειχαν αναφερει υψος..τεσπα..δεν εχει σημασια!!ολα τα μπεμπακια μας να ειναι καλα μονο!!

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...