Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Τελεια τα ειπατε νομιζω!!

Για τις μαρκες δοκιμαστε τα δειγματακια ν δείτε τι βοηθαει τ μωρακι σας γτ πολλές φορές φαινεται διαφορα απο μωρό σε μωρο.

Επισης πανες θα προτινα για τον πρωτο καιρο μην παρετε πολλες γιατι θα δωσουν πακετακι στο νοσοκομειο κ επισης μπορει το μωρό να θελει συντομα αλλαγη νουμερου. Μετα βολεψαν παρα πολυ τα μηνιαια πακετα που πουλανε online ποσοτητα-τιμη κ στα φερνουν κ δν κουβαλας κιολας!

Για θηλασμο συστηνω λανολινη βοηθα να κλεισουν οι πληγες συντομα. Επιθεματα υπαρχουν κ επαναχρησιμοποιησιμα πλενομενα γ οικονομια κ οικολογικα φιλικη λυση.

Δειτε λιγο πως μεγαλωνει το μωρακι κ αποφυγετε το νουμερο για νεογεννητα γτ θα το βαλει ελαχιστα ως καθολου.

Τωρα για το ντυσιμο θα ελεγα ρωτηστε παιδιατρο γιατι ενω ηξερα πριν κανω παιδι οτι φορας εσυ + 1 παραπανω ρουχο, οι παιδιατροι Γερμανιας κ Ελλαδας μου ειπαν οτι φοραμε εμεις βαζουμε κ στα μωρα. Μαλιστα μου την ειπαν κ στις 2 χωρες οταν ειδαν να το εχω υπερβει ελαφρως αυτο γιατι υπαρχει κινδυνος να παθει θερμοπληξια το μωρο ως τον 1ο χρονο που δν ελεγχουν καλα τη θερμοκρασια τους.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Τελεια τα ειπατε νομιζω!!

Για τις μαρκες δοκιμαστε τα δειγματακια ν δείτε τι βοηθαει τ μωρακι σας γτ πολλές φορές φαινεται διαφορα απο μωρό σε μωρο.

Επισης πανες θα προτινα για τον πρωτο καιρο μην παρετε πολλες γιατι θα δωσουν πακετακι στο νοσοκομειο κ επισης μπορει το μωρό να θελει συντομα αλλαγη νουμερου. Μετα βολεψαν παρα πολυ τα μηνιαια πακετα που πουλανε online ποσοτητα-τιμη κ στα φερνουν κ δν κουβαλας κιολας!

Για θηλασμο συστηνω λανολινη βοηθα να κλεισουν οι πληγες συντομα. Επιθεματα υπαρχουν κ επαναχρησιμοποιησιμα πλενομενα γ οικονομια κ οικολογικα φιλικη λυση.

Δειτε λιγο πως μεγαλωνει το μωρακι κ αποφυγετε το νουμερο για νεογεννητα γτ θα το βαλει ελαχιστα ως καθολου.

Τωρα για το ντυσιμο θα ελεγα ρωτηστε παιδιατρο γιατι ενω ηξερα πριν κανω παιδι οτι φορας εσυ + 1 παραπανω ρουχο, οι παιδιατροι Γερμανιας κ Ελλαδας μου ειπαν οτι φοραμε εμεις βαζουμε κ στα μωρα. Μαλιστα μου την ειπαν κ στις 2 χωρες οταν ειδαν να το εχω υπερβει ελαφρως αυτο γιατι υπαρχει κινδυνος να παθει θερμοπληξια το μωρο ως τον 1ο χρονο που δν ελεγχουν καλα τη θερμοκρασια τους.

Αυτό με τη θερμοπληξια ισχύει!! Το έχουν πει όλοι οι παιδίατροι των γνωστών μου! Επίσης Όχι πάπλωμα τον πρώτο χρόνο!Έχω παραγγείλει μόνο κούνια-συρταριερα που βρήκα σε προσφορα. Τίποτα αλλο!! Από καροτσάκια τι εχετε;; θα μου δώσει αδερφη μου πορτ μπεμπέ  και καθίσματακι αυτοκινήτου οποτε θα παρω σκετο καρότσι!

Καμιά ιδέα ;; Θελω οπωσδήποτενα χει ρόδες με αμορτισέρ και ρουλεμάν και να ειναι από νεογέννητο η χρήση του! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vals @Murtw.st @Sweet_child @KNecky κορίτσια είστε φοβερές..!! Ευτυχώς που έχω κι εσάς, με βοηθάτε πάρα πολύ με όσα γράψατε!! Σας αγαπώ!! :wub: 

Ακόμα μια ερώτηση, για κάθισμα αυτοκινήτου και καρότσι, ποιες μάρκες μας προτείνετε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Polly1 said:

Αυτό με τη θερμοπληξια ισχύει!! Το έχουν πει όλοι οι παιδίατροι των γνωστών μου! Επίσης Όχι πάπλωμα τον πρώτο χρόνο!Έχω παραγγείλει μόνο κούνια-συρταριερα που βρήκα σε προσφορα. Τίποτα αλλο!! Από καροτσάκια τι εχετε;; θα μου δώσει αδερφη μου πορτ μπεμπέ  και καθίσματακι αυτοκινήτου οποτε θα παρω σκετο καρότσι!

Καμιά ιδέα ;; Θελω οπωσδήποτενα χει ρόδες με αμορτισέρ και ρουλεμάν και να ειναι από νεογέννητο η χρήση του! 

Ρουλεμαν δν ξερω αν εχουν αλλα αμορτισερ εχουν τα περισσοτερα καροτσια! Θα ελεγα ενα καροτσι που ειναι γ πολλες ηλικίες κ βαρη βολευει λογικα.

Just now, Pagotoula said:

@vals @Murtw.st @Sweet_child @KNecky κορίτσια είστε φοβερές..!! Ευτυχώς που έχω κι εσάς, με βοηθάτε πάρα πολύ με όσα γράψατε!! Σας αγαπώ!! :wub: 

Ακόμα μια ερώτηση, για κάθισμα αυτοκινήτου και καρότσι, ποιες μάρκες μας προτείνετε;

Τιποτα κοπελα μου!! Με το καλο να εχουμε τα μωρακια αγκαλιτσα!  ^_^

Εγω πηρα απο Γερμανια hauck καροτσι σετ που ειχε κ καθισματακι κ καλαθουνα αλλα αποσο ξερω υπαρχουν πλέον κ Ελλαδα. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενη με την αντοχη του κ πλενεται ευκολα απλα δεν ειναι τοσο μικρος ο σκελετος οσο σε αλλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα είχα πάρει όλα chicco (αυγό κάθισμα αυτοκινήτου καρότσι). Δεν είχα κάποιο παράπονο, ήταν μια χαρά. Το καρότσι έχει αμορτισέρ και τεράστιες πίσω ρόδες και αυτό που μου αρέσει είναι ότι δεν έχει ξεχωριστό πορτ μπεμπέ αλλά η καλαθούνα μετατρέπεται σε κάθισμα καροτσιού. Chicco urban λέγεται, αλλά το πήρα το 2014, σίγουρα θα έχουν βγει κι άλλα από τότε. 

Α και το αυγό του αυτοκινήτου κουμπώνει στο καρότσι. Στην αρχή χρησιμοποιούσα το πορτ μπεμπέ και το αυγό για τις βόλτες. Το κάθισμα του καροτσιού είναι για αργότερα. 

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

@vals @Murtw.st @Sweet_child @KNecky κορίτσια είστε φοβερές..!! Ευτυχώς που έχω κι εσάς, με βοηθάτε πάρα πολύ με όσα γράψατε!! Σας αγαπώ!! :wub: 

Ακόμα μια ερώτηση, για κάθισμα αυτοκινήτου και καρότσι, ποιες μάρκες μας προτείνετε;

καλημερα!!!εγω πηρα καροτσι lorelli που ειχε καροτσι-καλαθουνα(πορτ-μπεμπε) και αυγο.γυρω στα 250 ευρω στις εκπτωσεις..το αυγο σε καλυπτει μεχρι ενα 6 μηνο,εχει να κανει με το μωρο και καθισμα αυτοκινητου ειναι cocoon που ειναι απο νεογεννητο μεχρι 25κιλα αν θυμαμαι καλα...πολυ γερο...και αυτο που με εκανε να το προτιμησω απο τα αλλα ειναι οτι ηταν το μοναδικο που ειχε ενα κουμπι και το εβαζες πιο ξαπλωτο το παιδι αν κοιμοταν,δεν ηταν ορθιο..ολα αυτα  τα πηρα απο τα λητω.

κουνια απο τα orchestra και στρωμα...συμφερει να βγαλεις καρτα εκει δικη τους εχει τρελες εκπτωσεις...πληρωνεις 30ευρω για 1 χρονο και τα παιρνεις ολα μιση τιμη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , vals είπε:

καλημερα!!!εγω πηρα καροτσι lorelli που ειχε καροτσι-καλαθουνα(πορτ-μπεμπε) και αυγο.γυρω στα 250 ευρω στις εκπτωσεις..το αυγο σε καλυπτει μεχρι ενα 6 μηνο,εχει να κανει με το μωρο και καθισμα αυτοκινητου ειναι cocoon που ειναι απο νεογεννητο μεχρι 25κιλα αν θυμαμαι καλα...πολυ γερο...και αυτο που με εκανε να το προτιμησω απο τα αλλα ειναι οτι ηταν το μοναδικο που ειχε ενα κουμπι και το εβαζες πιο ξαπλωτο το παιδι αν κοιμοταν,δεν ηταν ορθιο..ολα αυτα  τα πηρα απο τα λητω.

κουνια απο τα orchestra και στρωμα...συμφερει να βγαλεις καρτα εκει δικη τους εχει τρελες εκπτωσεις...πληρωνεις 30ευρω για 1 χρονο και τα παιρνεις ολα μιση τιμη

Η μισή τιμή ισχύει και για τα καρότσια Και γενικά και για τον εξοπλισμό ή μόνο για τα ρουχα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Η μισή τιμή ισχύει και για τα καρότσια Και γενικά και για τον εξοπλισμό ή μόνο για τα ρουχα;;

για τα παντα...πανω στα καρτελακια μπορει να γραφει 20 ευρω και απο κατω τιμη club 10..συνηθως ειναι μιση τιμη.πρωτα πηγαινε ριξε μια ματια για τ προιοντα.ρωτα για την καρτα και τις προυποθεσεις....μονο εσυ μπορεις να ψωνισεις ομωε με την καρτα κανεις αλλος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

για τα παντα...πανω στα καρτελακια μπορει να γραφει 20 ευρω και απο κατω τιμη club 10..συνηθως ειναι μιση τιμη.πρωτα πηγαινε ριξε μια ματια για τ προιοντα.ρωτα για την καρτα και τις προυποθεσεις....μονο εσυ μπορεις να ψωνισεις ομωε με την καρτα κανεις αλλος 

Ευχαριστώ πολύ Vals!! Μπήκα στο site και δεν μπορώ να βρω κάπου καρότσια, ενώ έχω δει ότι έχει!! Απλά την τελευταία φορα που πήρα δεν έψαχνα για κατι τετοιο καν...Το κακό είναι ότι τωρα εγώ δε μετακινουμαι, οπότε έλεγα μήπως μπορέσω και πάρω φθηνοτερα κατι που ήδη έχω δει αλλου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Vals!! Μπήκα στο site και δεν μπορώ να βρω κάπου καρότσια, ενώ έχω δει ότι έχει!! Απλά την τελευταία φορα που πήρα δεν έψαχνα για κατι τετοιο καν...Το κακό είναι ότι τωρα εγώ δε μετακινουμαι, οπότε έλεγα μήπως μπορέσω και πάρω φθηνοτερα κατι που ήδη έχω δει αλλου!!

στο site δεν νομιζω οτι εχει πραγματα...μπορει την καρτα να την φτιαξει μια φιλη σου,να κανει μια ερευνα αγορας και να σου ψωνισει οτι θελεις...

εκτος αν την εχει ηδη μια φιλη σου και μπορει να σε βοηθησει...καποιος..ο συζυγος,γονεις καποιος τλσπ...εμενα μ στειλανε την black friday  μηνυμα για την καρτα 30ευρω για 2 χρονια αντι για 1....και -20% στα ηδη εκπτωτικα προιοντα club 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vals είπε:

στο site δεν νομιζω οτι εχει πραγματα...μπορει την καρτα να την φτιαξει μια φιλη σου,να κανει μια ερευνα αγορας και να σου ψωνισει οτι θελεις...

εκτος αν την εχει ηδη μια φιλη σου και μπορει να σε βοηθησει...καποιος..ο συζυγος,γονεις καποιος τλσπ...εμενα μ στειλανε την black friday  μηνυμα για την καρτα 30ευρω για 2 χρονια αντι για 1....και -20% στα ηδη εκπτωτικα προιοντα club 

Ναι, κατι τετοιο θα κάνω!!! Για αρχή θα τους στείλω να κάνουν μια αναγνωριστική!!! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Θα την κάνω στην 28η, τωρα μόλις μπήκα 26η, Πέμπτη θα πάω γιατρό και θα κλείσουμε μαλλον τοτε ραντεβου

αα τέλεια. να μας πεις εμπειρία χαχα. εγώ είμαι μανούλα Απριλίου οπότε θα είμαι από τις τελευταίες. εγωω έχω 10/1. θα την κάνω σπίτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...