Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και μπεμπάκια μου όμορφα! Με τον ύπνο πώς τα πάτε;; Εχώ εδώ και 2 βδομάδες περίπου, που βλέπω εφιάλτες, ότι δεν μπορώ να κουνηθώ και να ξυπνήσω και κάποιος σαν να με πνίγει και ξυπνάω φωνάζοντας....:( Έχω παρατηρήσει ότι μου συμβαίνει ειδικά αν γυρίσω κάποια στιγμή ανάσκελα και με πάρει ο ύπνος εκεί... Πολύ άσχημο συναίσθημα...

Καλημερα!!!! Είναι πολυ συνηθισμένοι οι εφιάλτες, με προειδοποίησε ο γιατρός μου από τη Β επιπέδου! Εγω βεβαια δεν εχω γιατι για να έχω πρέπει να κοιμηθώ πρωτα κατι που δε γίνεται συχνά!!! Χαχαχαχ 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Καλημερα!!!! Είναι πολυ συνηθισμένοι οι εφιάλτες, με προειδοποίησε ο γιατρός μου από τη Β επιπέδου! Εγω βεβαια δεν εχω γιατι για να έχω πρέπει να κοιμηθώ πρωτα κατι που δε γίνεται συχνά!!! Χαχαχαχ 

Εσύ έχεις αυπνίες δηλαδή;; Εγώ από νύστα άλλο τίποτα... Αλλά με έχει πάρει από κάτω αυτό με τους εφιάλτες, γιατί τρομάζω και αργώ να ξανακοιμηθώ μετά.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

κορίτσια να θίξω ένα θέμα; πιστεύει καμία σας Στον Θεό; αυτό που ζούμε εινσι ένα θαύμα

Βέβαια πιστεύω!!! Και όλα θα πάνε καλά σε όλες μας με τη βοήθεια Του!!!

Just now, Pagotoula είπε:

Εσύ έχεις αυπνίες δηλαδή;; Εγώ από νύστα άλλο τίποτα... Αλλά με έχει πάρει από κάτω αυτό με τους εφιάλτες, γιατί τρομάζω και αργώ να ξανακοιμηθώ μετά.

Ειδικά τα Σαβ/κα κοιμάμαι κανα 4ωρο. Χθες και σήμερα 5,5-6 ωρες! Βέβαια 2-3 μερες μες στη βδομάδα θα κοιμηθώ και 7-9 ωρες οποτε κατι αναπληρώνεται, αλλά δεν πίνω και καφε Και το όλο θέμα επιδεινώνεται!! Αλήθεια  με τον καφε πώς τα πάτε; Εμένα μ αφήνει μια κούπα φίλτρου καθημερινά αλλα εγω πίνω μία τη βδομαδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Βέβαια πιστεύω!!! Και όλα θα πάνε καλά σε όλες μας με τη βοήθεια Του!!!

Ειδικά τα Σαβ/κα κοιμάμαι κανα 4ωρο. Χθες και σήμερα 5,5-6 ωρες! Βέβαια 2-3 μερες μες στη βδομάδα θα κοιμηθώ και 7-9 ωρες οποτε κατι αναπληρώνεται, αλλά δεν πίνω και καφε Και το όλο θέμα επιδεινώνεται!! Αλήθεια  με τον καφε πώς τα πάτε; Εμένα μ αφήνει μια κούπα φίλτρου καθημερινά αλλα εγω πίνω μία τη βδομαδα!

Εμένα ο γιατρός μου έχει πει ότι μπορώ να πίνω εσπρέσο ή καπουτσίνο ντεκαφεινέ, ενα κάθε μέρα ή αλλιώς ένα ελληνικό μονό καφεδάκι τη μέρα. Ενώ στη ζωή μου έπινα 2 καφέδες την μέρα, μέχρι τον 4ο δεν ήθελα ούτε να μυρίσω, παρότι κοιμόμουν όρθια όλη μέρα, τον απεχθανόμουν. Πλέον εδώ και κανά μήνα πίνω ένα μονό κσπουτσίνο ντεκαφεινέ στην δουλειά, αλλά δεν με βοηθάει με τη νύστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Εσύ έχεις αυπνίες δηλαδή;; Εγώ από νύστα άλλο τίποτα... Αλλά με έχει πάρει από κάτω αυτό με τους εφιάλτες, γιατί τρομάζω και αργώ να ξανακοιμηθώ μετά.

Κουραγιο ρε συ!! Αν συνεχισεις ετσι μετα θα σου φανει παιχνιδακι με τις αυπνιες με το νεογεννητο!

Εγω ή θα εχω αυπνια ή θα εχω εφιάλτες..γενικα κοιμαμαι τελεια! Το ανασκελα παρατηρησα κ μενα με ξυπναει κ νιωθω πνιξιμο ή πονακια μαλλον πιεζονται τα οργανα κ οι αρτηριες απτη μητρα. Καφε δεν πινω γιατι ποτε δεν επινα αφου δεν με ξυπναει καθολου αλλα εστω προς το παρρον την παλευω..

Κ γω πιστεύω στο Θεο κ θεωρω πως ηταν στηριγμα η πιστη σε δυσκολες φασεις τις ζωης κ προσθετη χαρα στις καλες στιγμες μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κουραγιο ρε συ!! Αν συνεχισεις ετσι μετα θα σου φανει παιχνιδακι με τις αυπνιες με το νεογεννητο!

Εγω ή θα εχω αυπνια ή θα εχω εφιάλτες..γενικα κοιμαμαι τελεια! Το ανασκελα παρατηρησα κ μενα με ξυπναει κ νιωθω πνιξιμο ή πονακια μαλλον πιεζονται τα οργανα κ οι αρτηριες απτη μητρα. Καφε δεν πινω γιατι ποτε δεν επινα αφου δεν με ξυπναει καθολου αλλα εστω προς το παρρον την παλευω..

Κ γω πιστεύω στο Θεο κ θεωρω πως ηταν στηριγμα η πιστη σε δυσκολες φασεις τις ζωης κ προσθετη χαρα στις καλες στιγμες μας!

Ναι, κι εγω αυτό λέω στον εαυτό μου ότι και μετά θα είσαι αυπνη αλλα τουλάχιστον τοτε θα υπάρχει ένας σκοπός!!! Όχι όπως τωραπου απλα προσπαθώ να (ξανα)κοιμηθώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Polly1 said:

Ναι, κι εγω αυτό λέω στον εαυτό μου ότι και μετά θα είσαι αυπνη αλλα τουλάχιστον τοτε θα υπάρχει ένας σκοπός!!! Όχι όπως τωραπου απλα προσπαθώ να (ξανα)κοιμηθώ!!! 

Κοίτα αν το καλοσκεφτεις πιθανοτατα ειναι λογω της εγκυμοσυνης ολο αυτο με την αυπνια οποτε κ τωρα υπαρχει σκοπος απο πισω απλα δεν το κανεις συνειδητα. Οπως κ να χει μακαρι να μην σε εξουθενωσει απο τωρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Μαρτιο του 2020 και γω με διδυμακια..Ειμαι αρκετα προβληματισμενη και θα ηθελα τις εμπειριες σας..Πριν 2 εβδομαδες περιπου εκανα την Β επιπεδου και ο γιατρος ειδε αυξημενο το αμνιακο υγρο και στα δυο μωρακια..μου συστησε καμπυλη την εκανα ειναι φυσιολογικη..Πριν 3 μερες εκανα τον επανελεγχο..στο ενα μωρο εχει μειωθει το αμνιακο ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα(στα ανωτερα βεβαια)στο 2ο εχει παραμεινει σταθερο..Το ενα 7,9 το αλλο 9..Βρισκομαι στην 25η εβδομαδα..Διαβασα τα πααααντα για το πολυαμνιο και εχω φοβηθει παρα πολυ..βασικα..εχω τρομοκρατηθει..Γιατι μιλανε για χρωμοσωματικες ανωμαλιες,νευρολογικες η απλα τιποτα το ιδιαιτερο..!

Εχει συμβει σε καμια σας σε διδυμη κυηση;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Πουλχερια said:

Καλησπερα!!!Μαρτιο του 2020 και γω με διδυμακια..Ειμαι αρκετα προβληματισμενη και θα ηθελα τις εμπειριες σας..Πριν 2 εβδομαδες περιπου εκανα την Β επιπεδου και ο γιατρος ειδε αυξημενο το αμνιακο υγρο και στα δυο μωρακια..μου συστησε καμπυλη την εκανα ειναι φυσιολογικη..Πριν 3 μερες εκανα τον επανελεγχο..στο ενα μωρο εχει μειωθει το αμνιακο ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα(στα ανωτερα βεβαια)στο 2ο εχει παραμεινει σταθερο..Το ενα 7,9 το αλλο 9..Βρισκομαι στην 25η εβδομαδα..Διαβασα τα πααααντα για το πολυαμνιο και εχω φοβηθει παρα πολυ..βασικα..εχω τρομοκρατηθει..Γιατι μιλανε για χρωμοσωματικες ανωμαλιες,νευρολογικες η απλα τιποτα το ιδιαιτερο..!

Εχει συμβει σε καμια σας σε διδυμη κυηση;;;;;;

Καλως ηρθες κ καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης με το καλο να εχεις τα αγγελουδια σου αγκαλιτσα!! Ποτε εχεις ΠΗΤ με το καλο?? Πρωτα μωρακια??

Ο γιατρος σου τι λεει για την πολυαμνιο?? Δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα φιλη μου που ειχε σε κύηση με ενα μωρο εφοσον ολα φαινονταν καλα κατα τ αλλα δεν υπηρξε προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Πουλχερια είπε:

Καλησπερα!!!Μαρτιο του 2020 και γω με διδυμακια..Ειμαι αρκετα προβληματισμενη και θα ηθελα τις εμπειριες σας..Πριν 2 εβδομαδες περιπου εκανα την Β επιπεδου και ο γιατρος ειδε αυξημενο το αμνιακο υγρο και στα δυο μωρακια..μου συστησε καμπυλη την εκανα ειναι φυσιολογικη..Πριν 3 μερες εκανα τον επανελεγχο..στο ενα μωρο εχει μειωθει το αμνιακο ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα(στα ανωτερα βεβαια)στο 2ο εχει παραμεινει σταθερο..Το ενα 7,9 το αλλο 9..Βρισκομαι στην 25η εβδομαδα..Διαβασα τα πααααντα για το πολυαμνιο και εχω φοβηθει παρα πολυ..βασικα..εχω τρομοκρατηθει..Γιατι μιλανε για χρωμοσωματικες ανωμαλιες,νευρολογικες η απλα τιποτα το ιδιαιτερο..!

Εχει συμβει σε καμια σας σε διδυμη κυηση;;;;;;

Καλησπέρα αγάπη μου και με το καλό τα μωράκια σου. Δυστυχώς δεν έχω ακούσει κάποια παρόμοια κατάσταση, ο γιατρός σου όμως τι σου λέει; Υπάρχει δυνατότητα με κάποιο τρόπο (αμνιοπαρακέντηση πχ) να αποκλείσετε 100% τα κακά σενάρια; Ή εφόσον όλα τα υπόλοιπα είναι οκ, δεν χρειάζεται καν και δεν πρέπει να αγχώνεσαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κοίτα αν το καλοσκεφτεις πιθανοτατα ειναι λογω της εγκυμοσυνης ολο αυτο με την αυπνια οποτε κ τωρα υπαρχει σκοπος απο πισω απλα δεν το κανεις συνειδητα. Οπως κ να χει μακαρι να μην σε εξουθενωσει απο τωρα!!

Ναι, είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!! Σήμερα κοιμήθηκα 8ωρο!!!! Αναπλήρωσα καπως!!! Άντε να δουμε αποψε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Polly1 said:

Ναι, είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!! Σήμερα κοιμήθηκα 8ωρο!!!! Αναπλήρωσα καπως!!! Άντε να δουμε αποψε

Μακαρι να συνεχισεις έτσι!! :) Εγω ακομα στα ιδια μια κοιμαμαι μια οχι αλλα καλα ειναι.

Πισω στη κουβεντα των κιλων ξεκινησα 64 κ εχασα 2 στους πρωτους μηνες με τους εμετους. Τωρα ειμαι στα 69 με μειωμενη καταναλωση ζαχαρης ενω θ επρεπε ν την εχω κοψει τελειως. Πιστευω μπορω κ καλυτερα..εχω τρομερη πεινα κ λιγούρες κ τα βραδια συνεχιζουν καουρες κ ας εχω φαει στις 7.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , KNecky είπε:

Μακαρι να συνεχισεις έτσι!! :) Εγω ακομα στα ιδια μια κοιμαμαι μια οχι αλλα καλα ειναι.

Πισω στη κουβεντα των κιλων ξεκινησα 64 κ εχασα 2 στους πρωτους μηνες με τους εμετους. Τωρα ειμαι στα 69 με μειωμενη καταναλωση ζαχαρης ενω θ επρεπε ν την εχω κοψει τελειως. Πιστευω μπορω κ καλυτερα..εχω τρομερη πεινα κ λιγούρες κ τα βραδια συνεχιζουν καουρες κ ας εχω φαει στις 7.

Μπορείς να κάνεις τίποτα για τις καούρες; Ή απλά να μην τρως....:razz: ;;

Εγώ ευτυχώς καούρες δεν έχω... Με την έννοια του καψίματος στον οισοφάγο... Αλλά αν φάω βράδυ και πέσω για υπνό εντός μιας ώρας....δεν με χωράει ο τόπος... Νιώθω πολύ βαρύ το στομάχι και δεν μπορώ να βολευτώ σε καμία στάση για να με πάρει ο ύπνος... :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KNecky είπε:

Μακαρι να συνεχισεις έτσι!! :) Εγω ακομα στα ιδια μια κοιμαμαι μια οχι αλλα καλα ειναι.

Πισω στη κουβεντα των κιλων ξεκινησα 64 κ εχασα 2 στους πρωτους μηνες με τους εμετους. Τωρα ειμαι στα 69 με μειωμενη καταναλωση ζαχαρης ενω θ επρεπε ν την εχω κοψει τελειως. Πιστευω μπορω κ καλυτερα..εχω τρομερη πεινα κ λιγούρες κ τα βραδια συνεχιζουν καουρες κ ας εχω φαει στις 7.

Κι εγΩ πεινάω συνέχεια! Συνέχεια ομως! Έφαγα ένα πιάτο φαγητο πριν μισή ώρα και τωρα ξαναπειναω! Κι εγώ τη ζάχαρη την αποφεύγω! Αλλα δεν είναι πάντα εύκολο!! Τι να φάω τωρα;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pagotoula said:

Μπορείς να κάνεις τίποτα για τις καούρες; Ή απλά να μην τρως....:razz: ;;

Εγώ ευτυχώς καούρες δεν έχω... Με την έννοια του καψίματος στον οισοφάγο... Αλλά αν φάω βράδυ και πέσω για υπνό εντός μιας ώρας....δεν με χωράει ο τόπος... Νιώθω πολύ βαρύ το στομάχι και δεν μπορώ να βολευτώ σε καμία στάση για να με πάρει ο ύπνος... :(

Δυστυχως ως τωρα τ μονο που βοηθισε ειναι ν πιω μια γουλια γαλα πριν τον υπνο αλλα οχι τρομερη αλλαγη. Οτι ωρα κ να φαω οταν παω γ υπνο ειναι αστα ν πανε. Εχω υποψιες πως με πειραζει η πορτοκαλαδα με τον σιδηρο πλεον μιας κ πριν καποιο καιρο δεν το ειχα αλλα ισως ειναι γενικο συμπτωμα εγκυμοσυνης..

Just now, Polly1 said:

Κι εγΩ πεινάω συνέχεια! Συνέχεια ομως! Έφαγα ένα πιάτο φαγητο πριν μισή ώρα και τωρα ξαναπειναω! Κι εγώ τη ζάχαρη την αποφεύγω! Αλλα δεν είναι πάντα εύκολο!! Τι να φάω τωρα;;

Χαχαχα κ γω πριν καμμια ωρα εφαγα κ παλι σκεφτομαι τι ν φαω..θα παω ν φτιαξω τηγανητες αλμυρες που θ παρει ωρα ν γινουν κ θα κανω κ την ετοιμασια ν περάσει λιγο η ωρα! :)  Τα σαββατοκυριακα ειναι δυσκολα π ειμαι σπιτι..στη δουλεια ξεχνιεμαι καπως κ δεν τρωω τοσο..μετα που θ εχουμε αδεια θα εχω θεματα αυτοσυγκρατησης!! :P  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...