Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Ε ρε τι μαθαίνει κανείς.... :mrgreen:

Οπως τα λεει η @teta2..

Απο 23w0d εως και 23w6d θεωρειται οτι εχεις κλεισει την 23η και διανυεις την 24η..αφου εισαι 23εβδ και κατι αρα εχεις τελειωσει με την 23η και εχεις μπει στην επομενη..

Αν ψαξεις στο ιντερνετ το  mothersblog για 24η εβδ. κυησης το εξηγει..το ιδιο κανει για καθε βδομαδα κ λεει ωραια πραματα για το μωρο

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Οπως τα λεει η @teta2..

Απο 23w0d εως και 23w6d θεωρειται οτι εχεις κλεισει την 23η και διανυεις την 24η..αφου εισαι 23εβδ και κατι αρα εχεις τελειωσει με την 23η και εχεις μπει στην επομενη..

Αν ψαξεις στο ιντερνετ το  mothersblog για 24η εβδ. κυησης το εξηγει..το ιδιο κανει για καθε βδομαδα κ λεει ωραια πραματα για το μωρο

και εγω κάπως μπερδεύτηκα τώρα.. είμαι και άσχετη. εγώ είμαι 21κ4. άρα έχω μπει στην 22η;

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk said:

και εγω κάπως μπερδεύτηκα τώρα.. είμαι και άσχετη. εγώ είμαι 21κ4. άρα έχω μπει στην 22η;

Ναι εχεις κλεισει την 21 κ εχεις μπει 22!

Εγω θα σας πω οταν ζυγιστω το σαββατο πως παω.. εχω στανταρ μερα το πρωι γτ καθημερινες δεν προλαβαινω κ αν ζυγιστω βραδυ με την κουραση κ την κατακρατηση υγρων μπορεί ν δειξει κ 2+ κιλα.

Παντως ο γιατρος μου ειναι αυστηρος με την ζαχαρη, όχι λογω ζαχαρου αλλα λογω της αρνητικης επιρροης στον οργανισμο.. στην εγκυμοσυνη κ κιλα παίρνω οποτε τρωω ζαχαρη οπως πριν μεινω εγκυος π κανει κακο στην μεση κ χωρια που το μωρο αυξανει πολυ γρηγοροτερα το βαρος του στους τελευταίους μηνες που μαζευει λιπος οταν τρως πολλη ζαχαρη. Λογω vbac στο 2ο μωρο ηταν πολυ αυστηρος με αυτο γιατι μεγαλο μωρο πιο δυσκολα γεννιεται με φυσιολογικο μετα την καισαρικη. Τωρα στο 3ο παλι το ιδιο κ γω το εχω φτασει στο ελαχιστο αλλα δεν την εκοψα τελειως. Εχω κ γω τρελα με τα γλυκα κ παλευω οπως μπορω..ερχονται κ γιορτες κλαψ.. :(

Επισης στην αλλη ερωτηση περι βαρους σε μενα ισχυε απολυτα..στο 1ο πηρα 8 κιλα 8-9 μηνα κ στο 2ο μωρο καταφερα ν παρω μονο 3 8-9 μηνα. Στις εγκυκοσυνες συνολικα ειχα παρει 17κιλα κ 8κιλα αντιστοιχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και καλως σας βρισκω!! Με το καλο να έρθουν τα μπεμπακια μας σε ολες!! Σας διαβαζω καιρο και αισθάνομαι σαν να ειμαι ηδη μελος της παρεας σας! Περιμενω κοριτσακι, αρχες Μαρτιου (ΠΗΤ 3/3)! 

Για το βαρος που λετε, ξεκινησα 48 κιλα και τωρα ειμαι 55! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελλην είπε:

Καλησπερα κοριτσια και καλως σας βρισκω!! Με το καλο να έρθουν τα μπεμπακια μας σε ολες!! Σας διαβαζω καιρο και αισθάνομαι σαν να ειμαι ηδη μελος της παρεας σας! Περιμενω κοριτσακι, αρχες Μαρτιου (ΠΗΤ 3/3)! 

Για το βαρος που λετε, ξεκινησα 48 κιλα και τωρα ειμαι 55! 

με το καλο η μπέμπα σου. Καλώς ήρθες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλην said:

Καλησπερα κοριτσια και καλως σας βρισκω!! Με το καλο να έρθουν τα μπεμπακια μας σε ολες!! Σας διαβαζω καιρο και αισθάνομαι σαν να ειμαι ηδη μελος της παρεας σας! Περιμενω κοριτσακι, αρχες Μαρτιου (ΠΗΤ 3/3)! 

Για το βαρος που λετε, ξεκινησα 48 κιλα και τωρα ειμαι 55! 

Καλωσηρθες λοιπον! Καλη κ ανεμελη εγκυμοσυνη κ με το καλό το κοριτσακι σου! Ειναι το πρωτο σου? Πως ηταν ως τωρα η εγκυμοσυνη σου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νιώθετε κι εσείς τις κλωτσιές στερεοφωνικά..;; Πλέον υπάρχουν φορές μες στη μέρα που δεν τις νιώθω στο μπροστινό μέρος της κοιλιάς, αλλά τις καταλαβαίνω κάπου στο βάθος πίσω εσωτερικά ή κάτω χαμηλά και είναι έντονες λες και τραντάζονται τα σωθικά μου... Ήθελα να σας το πω.. Είναι κάπως τρομακτικό, πολύ περίεργο... Στο τέλος της εγκυμοσυνής δηλαδή που τα μωρά είναι και μεγάλα τι μέλει γενέσθαι;; Θα μας σπάσουν στο ξύλο;;;;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια νιώθετε κι εσείς τις κλωτσιές στερεοφωνικά..;; Πλέον υπάρχουν φορές μες στη μέρα που δεν τις νιώθω στο μπροστινό μέρος της κοιλιάς, αλλά τις καταλαβαίνω κάπου στο βάθος πίσω εσωτερικά ή κάτω χαμηλά και είναι έντονες λες και τραντάζονται τα σωθικά μου... Ήθελα να σας το πω.. Είναι κάπως τρομακτικό, πολύ περίεργο... Στο τέλος της εγκυμοσυνής δηλαδή που τα μωρά είναι και μεγάλα τι μέλει γενέσθαι;; Θα μας σπάσουν στο ξύλο;;;;

χαχαχα εισαι θεαα.

Μόλις αυτό συζητούσα. εγώ είμαι 21κ 4 και τις νιώθω και εγω ετσι.. νιώθω οτι κουνιέμαι ολόκληρη. και αναρωτιέμαι και εγώ τι θα γίνει όταν θα είναι 2κιλα π.χ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ελλην καλωσηρθες κ συ κ η μπεμπουλα σου στην ομαδα μας!! Με το καλο η ζουζουνα σου..πες μας λιγα πραγματα για σενα ωστε να σε γνωρισουμε..ειναι το πρωτο σου? Εμενα το πρωτο μου με την πρωτη εξωσωματικη, ειχα δυο μωρακια αλλα 10η σταματησε η καρδουλα του ενος..μενω πατρα..

Εννοειται μπαινεις στο πινακακι

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

 

@Pagotoula μου εγω αυτο που νιωθω οταν η μπουμπου εχει κεφια ειναι οτι τρανταζεται ολη η κοιλια..αλλες φορες συνηθως οταν καποιος βαλει το χερι νιωθει το χτυπηματακι κ τωρα τελευταια νιωθω εσωτερικα μονο εγω την κινηση ενω ο αντρας μου που εχει το χερι στην κοιλια δν το νιωθει στο δερμα μου..

 

 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

@Ελλην καλωσηρθες κ συ κ η μπεμπουλα σου στην ομαδα μας!! Με το καλο η ζουζουνα σου..πες μας λιγα πραγματα για σενα ωστε να σε γνωρισουμε..ειναι το πρωτο σου? Εμενα το πρωτο μου με την πρωτη εξωσωματικη, ειχα δυο μωρακια αλλα 10η σταματησε η καρδουλα του ενος..μενω πατρα..

Εννοειται μπαινεις στο πινακακι

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

 

@Pagotoula μου εγω αυτο που νιωθω οταν η μπουμπου εχει κεφια ειναι οτι τρανταζεται ολη η κοιλια..αλλες φορες συνηθως οταν καποιος βαλει το χερι νιωθει το χτυπηματακι κ τωρα τελευταια νιωθω εσωτερικα μονο εγω την κινηση ενω ο αντρας μου που εχει το χερι στην κοιλια δν το νιωθει στο δερμα μου..

 

 

Εγώ δεν είμαι στο πινακακι επειδή είμαι πήτ 6 Απριλίου; στεναχωρήθηκα που λείπω από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κορίτσια νιώθετε κι εσείς τις κλωτσιές στερεοφωνικά..;; Πλέον υπάρχουν φορές μες στη μέρα που δεν τις νιώθω στο μπροστινό μέρος της κοιλιάς, αλλά τις καταλαβαίνω κάπου στο βάθος πίσω εσωτερικά ή κάτω χαμηλά και είναι έντονες λες και τραντάζονται τα σωθικά μου... Ήθελα να σας το πω.. Είναι κάπως τρομακτικό, πολύ περίεργο... Στο τέλος της εγκυμοσυνής δηλαδή που τα μωρά είναι και μεγάλα τι μέλει γενέσθαι;; Θα μας σπάσουν στο ξύλο;;;;

Χαχαχα τελεια περιγραφη! Κ γω το νιωθω ετσι κ οσο μεφαλωνουν θα τρωμε ξυλο που κ που! :) Θυμαμαι φασεις π η κλωτσια εβρισκε στο κατω κατω πλευρό μου κ αυτο πονουσε καπως..ή κατι φορες προς τ τελος η κινηση μπορει ν γινει τοσο ξεκαθαρη που οπτικα ξεχωριζει κατι σαν αγκωνας ή γονατο στην επιφανεια της κοιλιας, δεν ποναει αλλα ειναι τοσο αλλοκοτο! Περιττο να πω για τις κλωτσιές προς την ουροδοχο κυστη που σε στελνουν τρέχοντας τουαλετα! Εχει ψωμι η υπόθεση χαχα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ελλην είπε:

Καλησπερα κοριτσια και καλως σας βρισκω!! Με το καλο να έρθουν τα μπεμπακια μας σε ολες!! Σας διαβαζω καιρο και αισθάνομαι σαν να ειμαι ηδη μελος της παρεας σας! Περιμενω κοριτσακι, αρχες Μαρτιου (ΠΗΤ 3/3)! 

Για το βαρος που λετε, ξεκινησα 48 κιλα και τωρα ειμαι 55! 

Καλώς ήρθες, με το καλο το μωρο σου!!!

5 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κορίτσια, @teta2 @Murtw.st πείτε μας και σε ποια εβδομάδα είστε και αν ξεκινήσατε από νορμάλ βάση ή με λίγο παραπάνω ή παρακάτω...

Και γενικά και οι υπόλοιπες σε τι φάση είστε από κιλά σε σχέση με εβδομάδα, ύψος και αρχικά κιλά...;;

Για τις παλιές καραβάνες :P...Ισχύει αυτό που λένε ότι στο 3ο τρίμηνο μπαίνουν τα κιλά αβέρτα;;;

Α! Και γενικά οι γιατροί σας είναι αυστηροί; Σας ζυγίζουν-σας έχουν βάλει περιορισμούς; Κι αν ναι,γιατί;

 

Εχω πάρει κι εγω 4 κιλά με 1.70 ύψος και 57 κιλά αρχικό βάρος! Μου είχε πει ο γιατρός από την αρχη να μειώσω τα γλυκά! Δεν είχα και πολλη όρεξη για γλυκο ομως! Λιγωνομαι κατευθείαν, ενώ γενικα δε ζούσα χωρίς γλυκο!! Και λένε ότι όσες έχουν κορίτσι τρωμε πολλα γλυκά.  Και σ αυτο ανάποδη Εγώ! Χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

@Ελλην καλωσηρθες κ συ κ η μπεμπουλα σου στην ομαδα μας!! Με το καλο η ζουζουνα σου..πες μας λιγα πραγματα για σενα ωστε να σε γνωρισουμε..ειναι το πρωτο σου? Εμενα το πρωτο μου με την πρωτη εξωσωματικη, ειχα δυο μωρακια αλλα 10η σταματησε η καρδουλα του ενος..μενω πατρα..

Εννοειται μπαινεις στο πινακακι

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

 

@Pagotoula μου εγω αυτο που νιωθω οταν η μπουμπου εχει κεφια ειναι οτι τρανταζεται ολη η κοιλια..αλλες φορες συνηθως οταν καποιος βαλει το χερι νιωθει το χτυπηματακι κ τωρα τελευταια νιωθω εσωτερικα μονο εγω την κινηση ενω ο αντρας μου που εχει το χερι στην κοιλια δν το νιωθει στο δερμα μου..

 

 

Ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα! Ναι, το πρωτο μου ειναι! Κι εμενα με εξωσωματικη, ειχαμε βαλει 2 εμβρυακια κι εμεινε το ενα αστερακι μας.. Η εγκυμοσυνη μου δεν ειναι πολυ ευκολη, στην αρχη ειχα αιμορραγιες και λιγο αργοτερα βρηκαμε τον τραχηλο κοντο, οποτε χρειαζεται ξεκουραση και προσοχη. Οποτε μετραω τις εβδομαδες με προσμονη και ανυπομονησια!! Ειχα ονειρευτει την  εγκυμοσυνη πιο ανεφελη, αλλα σημασια εχει να πανε ολα καλα! Οποτε κανω υπομονη.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

Εγώ δεν είμαι στο πινακακι επειδή είμαι πήτ 6 Απριλίου; στεναχωρήθηκα που λείπω από εκεί

Θες κοριτσι μου να σε προσθεσουμε??δν ηξερα αν ηθελες μηπως εισαι στις μανουλες απριλιου..αλλωστε το πινακακι εχει κ αλλα κοριτσια με πητ αρχες απριλη


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...