Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Kathrin17 είπε:

Θες κοριτσι μου να σε προσθεσουμε??δν ηξερα αν ηθελες μηπως εισαι στις μανουλες απριλιου..αλλωστε το πινακακι εχει κ αλλα κοριτσια με πητ αρχες απριλη

Ναι θέλω. Ευχαριστώ παααρα πολυ γλυκιά μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerinakk είπε:

Ναι θέλω. Ευχαριστώ παααρα πολυ γλυκιά μου.

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           κοριτσακι

αγορακι ♡

μέχρι την 17η εβδομάδα μας έλεγαν κοριτσάκι. τελικά αγορακι.

άσε και εγω χάιδευα την κοιλιά μου και έκανα πως μιλαω στην κόρη μου για φορέματα και κοτσιδακια χαχχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

αγορακι ♡

μέχρι την 17η εβδομάδα μας έλεγαν κοριτσάκι. τελικά αγορακι.

άσε και εγω χάιδευα την κοιλιά μου και έκανα πως μιλαω στην κόρη μου για φορέματα και κοτσιδακια χαχχα

Το διορθωσα απο πανω!!! Συγνωμη μην παρεξηγηθω που το αγορι το εκανα κοριτσι..θυμομουν λαθος..μην το πεις στον αντρα σου χαχααα :-D


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Το διορθωσα απο πανω!!! Συγνωμη μην παρεξηγηθω που το αγορι το εκανα κοριτσι..θυμομουν λαθος..μην το πεις στον αντρα σου χαχααα

μην μου αγχώνεσαι κοριτσάκι μου. δικιο εχεις και εσυ. έτσι είχα πει στην αρχή. μετά φάνηκε ο μπέμπης..χαχχαχα άντε ντε. σε όλους λέει έρχεται ο διάδοχος ο junior . 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinakk είπε:

μην μου αγχώνεσαι κοριτσάκι μου. δικιο εχεις και εσυ. έτσι είχα πει στην αρχή. μετά φάνηκε ο μπέμπης..χαχχαχα άντε ντε. σε όλους λέει έρχεται ο διάδοχος ο junior . 

Εμάς μας είπε στην Α επιπέδου μάλλον κοριτσάκι Ε το ψιλοδεσαμε κ εμείς, παμε Γιατρό στο μηνιαίο μας λέει να σας ζησει ο γιος.. το καμάρι του άντρα μου για τον διάδοχο δεν περιγράφεται ! Εμένα μ πήρε κανα μήνα να το συνηθίσω, ενώ πριν δεν είχα καμία προτίμηση μόλις μ είπε κορίτσι εκατσε μέσα μου! Καλα εννοείται οτι πλέον τοσο καιρό μετά λιώνω με την ιδέα του γιου βέβαια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εμάς μας είπε στην Α επιπέδου μάλλον κοριτσάκι Ε το ψιλοδεσαμε κ εμείς, παμε Γιατρό στο μηνιαίο μας λέει να σας ζησει ο γιος.. το καμάρι του άντρα μου για τον διάδοχο δεν περιγράφεται ! Εμένα μ πήρε κανα μήνα να το συνηθίσω, ενώ πριν δεν είχα καμία προτίμηση μόλις μ είπε κορίτσι εκατσε μέσα μου! Καλα εννοείται οτι πλέον τοσο καιρό μετά λιώνω με την ιδέα του γιου βέβαια 

χαχα σε νιώθω!! αυτό ακριβώς. Ναι ναι.. τα αγοράκια μας.. αχ ποτε θα περάσει ο καιρός.. με το καλο Μυρτώ μου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από πολύ κόπο, πολλες στιγμές ονειροπόλησης, άγχους, ερωτηματικών και στεναχώριας κατάφερα να μείνω έγκυος. Η πρώτη μεγάλη χαρά, έπειτα από σπερματεγχυσεις και εξωσωματική. Τον 3ο μήνα, τεράστια αιμορραγία, δε θα καταφέρω ποτέ να το βγάλω από το νου μου, νοσοκομείο και φόβο για τη συνέχεια. Παρά τις επαναλαμβανόμενες μικρότερες αιμοραγγιες λόγω ενός αιματωματος και αποκόλλησης τώρα όλα βαίνουν καλώς. Δε θέλω να σας κουράζω, αλλά τα αναφέρω σε περίπτωση που διαβάζουν κοπέλες που προσπαθούν όπως έκανα κι εγώ τότε αλλά και κοπέλες που από τον πρώτο μήνα πρέπει να μείνουν στο κρεβάτι ευχόμενες όλα να πάνε καλά. Όταν κάτι το θελετε πολύ, μη το βάζετε κάτω! Αργά ή γρήγορα τα μωράκια μας θα ναι στην αγκαλιά μας. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, υγεία ευτυχία ηρεμία και μωρουδοσκονη και πλέον θα ήθελα και γω να δω το όνομα μου σε αυτό το πινακάκι! Πητ 8/4/20 δύο μαχητικά Κοριτσάκια! ❤️ ❤️ ❤️ 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pennyep26 said:

Καλησπέρα, μετά από πολύ κόπο, πολλες στιγμές ονειροπόλησης, άγχους, ερωτηματικών και στεναχώριας κατάφερα να μείνω έγκυος. Η πρώτη μεγάλη χαρά, έπειτα από σπερματεγχυσεις και εξωσωματική. Τον 3ο μήνα, τεράστια αιμορραγία, δε θα καταφέρω ποτέ να το βγάλω από το νου μου, νοσοκομείο και φόβο για τη συνέχεια. Παρά τις επαναλαμβανόμενες μικρότερες αιμοραγγιες λόγω ενός αιματωματος και αποκόλλησης τώρα όλα βαίνουν καλώς. Δε θέλω να σας κουράζω, αλλά τα αναφέρω σε περίπτωση που διαβάζουν κοπέλες που προσπαθούν όπως έκανα κι εγώ τότε αλλά και κοπέλες που από τον πρώτο μήνα πρέπει να μείνουν στο κρεβάτι ευχόμενες όλα να πάνε καλά. Όταν κάτι το θελετε πολύ, μη το βάζετε κάτω! Αργά ή γρήγορα τα μωράκια μας θα ναι στην αγκαλιά μας. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, υγεία ευτυχία ηρεμία και μωρουδοσκονη και πλέον θα ήθελα και γω να δω το όνομα μου σε αυτό το πινακάκι! Πητ 8/4/20 δύο μαχητικά Κοριτσάκια! ❤️ ❤️ ❤️ 

Καλημερα κ καλωσόρισες! Μακάρι λοιπον ολα να πανε καλα στο εξης για τα διδυμακια σου κ η συνεχεια της εγκυμοσυνης σου να ειναι ηρεμη κ χαρουμενη! ^_^  Πολεμος γινεται μες την κοιλιτσα ε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

χαχα σε νιώθω!! αυτό ακριβώς. Ναι ναι.. τα αγοράκια μας.. αχ ποτε θα περάσει ο καιρός.. με το καλο Μυρτώ μου. 

Αστα κ εγω δεν μπορώ να περιμένω άλλο κ σκέψου καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γεννήσω αρχές Φλεβάρη! Ατελείωτος ο καιρός. Σήμερα θα ξεκινήσω το συμμάζεμα του επιπλέον δωματίου που θα κάνουμε παιδικό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Ελλην είπε:

Ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα! Ναι, το πρωτο μου ειναι! Κι εμενα με εξωσωματικη, ειχαμε βαλει 2 εμβρυακια κι εμεινε το ενα αστερακι μας.. Η εγκυμοσυνη μου δεν ειναι πολυ ευκολη, στην αρχη ειχα αιμορραγιες και λιγο αργοτερα βρηκαμε τον τραχηλο κοντο, οποτε χρειαζεται ξεκουραση και προσοχη. Οποτε μετραω τις εβδομαδες με προσμονη και ανυπομονησια!! Ειχα ονειρευτει την  εγκυμοσυνη πιο ανεφελη, αλλα σημασια εχει να πανε ολα καλα! Οποτε κανω υπομονη.. 

Εχω κι εγω κοντό τράχηλο 2.7cm στη Β επιπέδου, σημερα θα ξαναπάω για μέτρηση!! Κι εγώ ξεκουράζομαι αρκετά και πίνω μαγνήσιο αυξημένο. Σου χει γράψει κάτι αλλο;;πχ Προγεστερόνη;; Εμένα όχι ακομη

Υπομονή και αισιοδοξία!!! Θα πάνε ολα Καλά!!! Κι εμένα το πρωτο μου κοριτσάκι !!!!

5 ώρες πρίν, Pennyep26 είπε:

Καλησπέρα, μετά από πολύ κόπο, πολλες στιγμές ονειροπόλησης, άγχους, ερωτηματικών και στεναχώριας κατάφερα να μείνω έγκυος. Η πρώτη μεγάλη χαρά, έπειτα από σπερματεγχυσεις και εξωσωματική. Τον 3ο μήνα, τεράστια αιμορραγία, δε θα καταφέρω ποτέ να το βγάλω από το νου μου, νοσοκομείο και φόβο για τη συνέχεια. Παρά τις επαναλαμβανόμενες μικρότερες αιμοραγγιες λόγω ενός αιματωματος και αποκόλλησης τώρα όλα βαίνουν καλώς. Δε θέλω να σας κουράζω, αλλά τα αναφέρω σε περίπτωση που διαβάζουν κοπέλες που προσπαθούν όπως έκανα κι εγώ τότε αλλά και κοπέλες που από τον πρώτο μήνα πρέπει να μείνουν στο κρεβάτι ευχόμενες όλα να πάνε καλά. Όταν κάτι το θελετε πολύ, μη το βάζετε κάτω! Αργά ή γρήγορα τα μωράκια μας θα ναι στην αγκαλιά μας. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, υγεία ευτυχία ηρεμία και μωρουδοσκονη και πλέον θα ήθελα και γω να δω το όνομα μου σε αυτό το πινακάκι! Πητ 8/4/20 δύο μαχητικά Κοριτσάκια! ❤️ ❤️ ❤️ 

Με το καλο σου ευχομαι τα μωρά σου!!! Όλα καλά από δω και περα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εχω κι εγω κοντό τράχηλο 2.7cm στη Β επιπέδου, σημερα θα ξαναπάω για μέτρηση!! Κι εγώ ξεκουράζομαι αρκετά και πίνω μαγνήσιο αυξημένο. Σου χει γράψει κάτι αλλο;;πχ Προγεστερόνη;; Εμένα όχι ακομη

Υπομονή και αισιοδοξία!!! Θα πάνε ολα Καλά!!! Κι εμένα το πρωτο μου κοριτσάκι !!!!

Με το καλο σου ευχομαι τα μωρά σου!!! Όλα καλά από δω και περα!!!

Καλημερα! Σχεδον ιδιο τραχηλο εχουμε! 2,6 ηταν κι εμενα στην τελευταια μετρηση που ημουν 25 εβδομαδων...Δεν μου εδωσε μαγνησιο, μονο προγεστερονη, ενα χαπακι την ημερα κολπικα.. και ξεκουραση εννοειται, οσο γινεται περισσοτερη! Πιστευω οτι με προσοχη και ξεκουραση θα τα καταφερουμε!! 

 

Just now, Ελλην είπε:

Καλημερα! Σχεδον ιδιο τραχηλο εχουμε! 2,6 ηταν κι εμενα στην τελευταια μετρηση που ημουν 25 εβδομαδων...Δεν μου εδωσε μαγνησιο, μονο προγεστερονη, ενα χαπακι την ημερα κολπικα.. και ξεκουραση εννοειται, οσο γινεται περισσοτερη! Πιστευω οτι με προσοχη και ξεκουραση θα τα καταφερουμε!! 

 

Καλη μετρηση να εχεις σημερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλην είπε:

Καλημερα! Σχεδον ιδιο τραχηλο εχουμε! 2,6 ηταν κι εμενα στην τελευταια μετρηση που ημουν 25 εβδομαδων...Δεν μου εδωσε μαγνησιο, μονο προγεστερονη, ενα χαπακι την ημερα κολπικα.. και ξεκουραση εννοειται, οσο γινεται περισσοτερη! Πιστευω οτι με προσοχη και ξεκουραση θα τα καταφερουμε!! 

 

Καλη μετρηση να εχεις σημερα! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι ναι, έχω αρχίσει κι εγω να μαι πιο πολύ αισιοδοξη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι ναι, έχω αρχίσει κι εγω να μαι πιο πολύ αισιοδοξη!!! 

κορίτσια μου. ♡♡♡ ξέχασα να σας πω εγώ ότι ο δικός μου μπομπιρας βγαίνει 5 μέρες μικρότερος. δλδ άργησε η σύλληψη 5 μέρες. αυτό μου είπαν συμβαίνει συχνά και ειδικά όταν έχεις πολυκυστικες με ακανόνιστο κύκλο γόνιμες κλπ. άρα πάει πίσω και η εβδομάδα κυησης που ειμαι. ημερολογιακά όπως λένε και στο Νοσοκομείο είμαι 22κ3 αλλά το μωράκι είναι 21και5 σήμερα π.χ.

Έχει  καμία κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

@katerinakk εγώ έχω το αντίθετο, το μωρό βγαίνει από την αρχή 4 μέρες μεγαλύτερο στους υπερήχους, οπότε ο γιατρός μετρά τις εβδομάδες βάσει αυτών και όχι βάσει τελευταίας περιόδου, όπως και την ΠΗΤ. Ο γιατρός σου σε υπολογίζει βάσει των υπερήχων ή βάσει της τελευταίας περιόδου; Έχουμε την ίδια ΠΗΤ παρεμπιπτόντως αλλά εγώ θα γεννήσω μάλλον τέλη Μαρτίου!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...