Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;;; 

Σκέφτομαι να πάρω μάρσιπο αυτή τη φορά. Τι λέτε;;;

Καλημέρα. Κι εγώ θα πάρω. Βέβαια χρησιμοποιείται μετά τον 3ο-4ο μήνα. Τον έχω δει σε φίλη μου κι ενθουσιάστηκα. Βοηθάει πολύ και στο σπίτι για να χεις ελεύθερα τα χέρια και να κάνεις δουλειές, ειδικά αν το μωράκι θέλει όλο αγκαλιές για να ηρεμήσει, όπως το δικό της. Επίσης, ήταν τέλειο στη βόλτα, όταν ήθελε να κουβαλήσει καμιά τσάντα, στη γειτονιά που βαριόταν να βγάλει καρότσι και όταν έβγαζε και το σκυλί βόλτα μάζι. Έχω κι εγώ σκυλάκι και πιστεύω θα με βοηθήσει πολύ και σε αυτό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;;; 

Σκέφτομαι να πάρω μάρσιπο αυτή τη φορά. Τι λέτε;;;

Καλημερα!! Εγω τον συστήνω τον μάρσιπο! Τον χρησιμοποιησα αρκετο καιρο στον μικρο μ κ τον ειχα ουσιαστικα πανω μ κ οχι στο καροτσι γιατι ειχε αναγκη την αγκαλια. Στο καροτσι εκλαιγε συνεχως κ δεν βολευε κ στις βολτες ενω στο μαρσιπο κοιμοταν ηρεμος ή κοιτουσε γυρω. Τον ξεκινησαμε απο 2 μηνων τοτε κ τον καλοδεχτηκε ως να φτασει το οριο κιλων του μάρσιπου αλλα δεν αρεσει σε ολα τα μωρα. Εχω φιλη που η μικρη της πλανταζε στο κλαμα οποτε την εβαλε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

Καλημέρα. Εγώ σήμερα έτσι και ετσι.. εχω που και που πονο στην κοιλια.. Όχι κάτι τρελό βεβεια. χθες το βράδυ ειζα λίγο και σήμερα το πρωί. αλλά πέρασε.. Ίσως να είναι και κρυωμα αλλά δεν ξερω.. αγχώνομαι αλλά δεν θέλω να πάω νοσοκομείο.τον μπέμπη τον νιώθω ομως εντάξει. .εσυ πως εισαι; εγώ είμαι κατά του μάρσιπο.. αλλά δεν είμαι και η κατάλληλη να το κρίνω.

Τι πόνος; Έρχεται και φεύγει; Εντοπίζεται σε συγκεκριμένο σημείο; τι σου είπε ο γιατρός σου;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Τι πόνος; Έρχεται και φεύγει; Εντοπίζεται σε συγκεκριμένο σημείο; τι σου είπε ο γιατρός σου;

Ναι έρχεται και φεύγει. Πότε στο στομάχι πότε εντερο και μια φορά χαμηλά. από το πρωί δεν με ξανά επιασε.. Δεν τον έχω πει γιατί είναι στο Νοσοκομείο..και εκεί αφορμή θέλουν για εισαγωγή.. Δεν θέλω να του πω κατι ακομα.. να δω πως θα Παει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

Ναι έρχεται και φεύγει. Πότε στο στομάχι πότε εντερο και μια φορά χαμηλά. από το πρωί δεν με ξανά επιασε.. Δεν τον έχω πει γιατί είναι στο Νοσοκομείο..και εκεί αφορμή θέλουν για εισαγωγή.. Δεν θέλω να του πω κατι ακομα.. να δω πως θα Παει.. 

Δεν νομίζω βρε να σου κάνουν εισαγωγή, έναν υπέρηχο για να δουν αν είναι όλα καλά. Τουαλέτα πηγαίνεις κανονικά; Μήπως έφαγες κάτι και σου δημιούργησε αέρια; Πιο πολύ για έντερο μου κάνει. Από υγρά έχεις δει τίποτε περίεργο;

Ευχαριστώ κορίτσια! Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω μάρσιπο αυτή τη φορά γιατί το καρότσι είναι δύσχρηστο κάποιες φορές. Μήπως κυκλοφορούν και sling από νεογέννητο άραγε; Εννοώ από 40 ημερών πχ.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Δεν νομίζω βρε να σου κάνουν εισαγωγή, έναν υπέρηχο για να δουν αν είναι όλα καλά. Τουαλέτα πηγαίνεις κανονικά; Μήπως έφαγες κάτι και σου δημιούργησε αέρια; Πιο πολύ για έντερο μου κάνει. Από υγρά έχεις δει τίποτε περίεργο;

Ευχαριστώ κορίτσια! Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω μάρσιπο αυτή τη φορά γιατί το καρότσι είναι δύσχρηστο κάποιες φορές. Μήπως κυκλοφορούν και sling από νεογέννητο άραγε; Εννοώ από 40 ημερών πχ.

Όχι.. είχα 3 μέρες να Πάω και από χθες ξεκίνησα κάπως.. από υγρά οχι. τι να πω δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

Όχι.. είχα 3 μέρες να Πάω και από χθες ξεκίνησα κάπως.. από υγρά οχι. τι να πω δεν ξέρω...

Ε τότε μάλλον είναι το έντερο. Εγώ γενικά δεν έχω δυσκοιλιότητα αλλά αν καμιά μέρα κάνω λίγα και σκληρά (κατσικίσια που λέμε χαχαχα!) συνήθως με ενοχλεί το έντερο, πόσω μάλλον εσύ που είχες 3 μέρες να πας.... 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Ε τότε μάλλον είναι το έντερο. Εγώ γενικά δεν έχω δυσκοιλιότητα αλλά αν καμιά μέρα κάνω λίγα και σκληρά (κατσικίσια που λέμε χαχαχα!) συνήθως με ενοχλεί το έντερο, πόσω μάλλον εσύ που είχες 3 μέρες να πας.... 

χαχαχα το περιέγραψες τελεια. εσυ πήγαινα τόσες μέρες.. χθες κάπως καλύτερα μετα απο πονο.. μολις πηγα πέρασε.. Εγώ από τον 2ο μήνα είμαι με δυσκοιλιότητα. μου πέρασε λίγο στον 4ο.. τώρα παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγω έχω αρχίσει κ κοιτάω ν ενημερώνομαι για τους τύπους μαρσιπου γιατι λύνει τα χέρια κυριολεκτικά κ αν το δούμε κ συναισθηματικά είναι πολύ γλυκό να έχεις το μωράκι σου συνέχεια έτσι!! Εγω πήγα γιατρό χθες για το μηνιαίο (28 εβδ) όλα καλα, το αγόρι μου ξανά γύρισε ισχιακα κ μου είπε κ ο γιατρός οτι 9/10 γυναίκες με συγγενεις ανωμαλίες μήτρας κάνουν ισχιακα μωρά κ πάνε με καισαρική... αλλα δεν με πειράζει καθόλου... οτι είναι καλύτερο κ ασφαλέστερο... ήθελα να σας ρωτήσω. Θα έχετε μαία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγω έχω αρχίσει κ κοιτάω ν ενημερώνομαι για τους τύπους μαρσιπου γιατι λύνει τα χέρια κυριολεκτικά κ αν το δούμε κ συναισθηματικά είναι πολύ γλυκό να έχεις το μωράκι σου συνέχεια έτσι!! Εγω πήγα γιατρό χθες για το μηνιαίο (28 εβδ) όλα καλα, το αγόρι μου ξανά γύρισε ισχιακα κ μου είπε κ ο γιατρός οτι 9/10 γυναίκες με συγγενεις ανωμαλίες μήτρας κάνουν ισχιακα μωρά κ πάνε με καισαρική... αλλα δεν με πειράζει καθόλου... οτι είναι καλύτερο κ ασφαλέστερο... ήθελα να σας ρωτήσω. Θα έχετε μαία; 

το εννοείς ισχιακα; Δεν έχω ιδέα. 

Εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο έχει πάντα μαία από ότι ξέρω. στην κουνιαδα μου ήταν 2 κιολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerinakk είπε:

το εννοείς ισχιακα; Δεν έχω ιδέα. 

Εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο έχει πάντα μαία από ότι ξέρω. στην κουνιαδα μου ήταν 2 κιολας

Εννοώ με τα πόδια κάτω... κ για την μαία εννοώ αν θα έχεις δικη σου άσχετα απο την βοήθεια του νοσοκομείου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εννοώ με τα πόδια κάτω... κ για την μαία εννοώ αν θα έχεις δικη σου άσχετα απο την βοήθεια του νοσοκομείου 

αααα και αυτό το ξέρουμε από τωρα; πιο μετα δεν παίρνει θεση; συγνωμη που λέω κοτσάνες.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Murtw.st said:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγω έχω αρχίσει κ κοιτάω ν ενημερώνομαι για τους τύπους μαρσιπου γιατι λύνει τα χέρια κυριολεκτικά κ αν το δούμε κ συναισθηματικά είναι πολύ γλυκό να έχεις το μωράκι σου συνέχεια έτσι!! Εγω πήγα γιατρό χθες για το μηνιαίο (28 εβδ) όλα καλα, το αγόρι μου ξανά γύρισε ισχιακα κ μου είπε κ ο γιατρός οτι 9/10 γυναίκες με συγγενεις ανωμαλίες μήτρας κάνουν ισχιακα μωρά κ πάνε με καισαρική... αλλα δεν με πειράζει καθόλου... οτι είναι καλύτερο κ ασφαλέστερο... ήθελα να σας ρωτήσω. Θα έχετε μαία; 

Μακαρι ολα να πανε καλα κ να εχεις αγκαλιτσα το μωρακι σου μωρέ με οσο πιο ανώδυνη καισαρικη γινεται! ^_^ Ο γιατρος μου εχει δικη του μαια κ εχω αυτη στην γεννα μαζι.

Πηγαμε κ μεις να δουμε τη μπουμπουκα κ ολα καλα σε γενικες γραμμες! Το μονο λιγο ανησυχητικό ειναι πως η κυστη που βρηκαμε στο ενα νεφρακι της φανηκε να εχει μεγαλωσει κ μπορει ν χρειαστει να προχωρισουμε σε προκληση αν φανει να πιεζει το νεφρο της. Αγχωνομαι λιγο γτ η εμπειρία μου με την προηγούμενη προκληση ηταν ασχημη. Πονουσαν οι πονοι πιο πολυ οταν ηταν απο την προκληση σ σχεση μ αυτους του φυσικού τοκετου κιολας κ κατεληξα μετα απο 24 ώρες πονων σε καισαρικη..

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerinakk είπε:

αααα και αυτό το ξέρουμε από τωρα; πιο μετα δεν παίρνει θεση; συγνωμη που λέω κοτσάνες.

Τι κοτσάνες βρε τι λες γι αυτό τα συζητάμε μεταξύ μας γιατι καμία μας δεν είναι ειδική! Κοίταξε εμένα μετά τη β επιπέδου κ στα 2 ραντεβού μου εχει σχολιάσει τη θέση του μωρού... εκει γύρω στις 30κατι βδομάδες βέβαια είναι το σημείο που ξέρουμε συνήθως την τελική θέση γιατι πια δεν χωράει να γυρίσει... 

Just now, KNecky είπε:

Μακαρι ολα να πανε καλα κ να εχεις αγκαλιτσα το μωρακι σου μωρέ με οσο πιο ανώδυνη καισαρικη γινεται! ^_^ Ο γιατρος μου εχει δικη του μαια κ εχω αυτη στην γεννα μαζι.

Πηγαμε κ μεις να δουμε τη μπουμπουκα κ ολα καλα σε γενικες γραμμες! Το μονο λιγο ανησυχητικό ειναι πως η κυστη που βρηκαμε στο ενα νεφρακι της φανηκε να εχει μεγαλωσει κ μπορει ν χρειαστει να προχωρισουμε σε προκληση αν φανει να πιεζει το νεφρο της. Αγχωνομαι λιγο γτ η εμπειρία μου με την προηγούμενη προκληση ηταν ασχημη. Πονουσαν οι πονοι πιο πολυ οταν ηταν απο την προκληση σ σχεση μ αυτους του φυσικού τοκετου κιολας κ κατεληξα μετα απο 24 ώρες πονων σε καισαρικη..

 

Πωπω λογικό είναι να το έχεις απο φόβο ταλαιπωρηθηκες πολύ!! Κάθε εμπειρία είναι διαφορετική όμως κ λένε πως οι δεύτερες γέννες είναι πιο εύκολες!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μακαρι ολα να πανε καλα κ να εχεις αγκαλιτσα το μωρακι σου μωρέ με οσο πιο ανώδυνη καισαρικη γινεται! ^_^ Ο γιατρος μου εχει δικη του μαια κ εχω αυτη στην γεννα μαζι.

Πηγαμε κ μεις να δουμε τη μπουμπουκα κ ολα καλα σε γενικες γραμμες! Το μονο λιγο ανησυχητικό ειναι πως η κυστη που βρηκαμε στο ενα νεφρακι της φανηκε να εχει μεγαλωσει κ μπορει ν χρειαστει να προχωρισουμε σε προκληση αν φανει να πιεζει το νεφρο της. Αγχωνομαι λιγο γτ η εμπειρία μου με την προηγούμενη προκληση ηταν ασχημη. Πονουσαν οι πονοι πιο πολυ οταν ηταν απο την προκληση σ σχεση μ αυτους του φυσικού τοκετου κιολας κ κατεληξα μετα απο 24 ώρες πονων σε καισαρικη..

 

Κορίτσι μου, σου εύχομαι να μικρύνει η κυστούλα και να μην χρειαστεί ούτε πρόκληση ούτε τίποτα. Εσύ προγραμματίζεις v back προς το παρόν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...