Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έκανα μια μικρή έρευνα για τους μάρσιπους. Πολλές μαμάδες προτείνουν (ring) sling ή mei tai, ιδίως το πρώτο είναι για νεογέννητα γιατί μπορείς να τα βάλεις και ξαπλωτά σε θέση θηλασμού. Το πρώτο είναι και δροσερό για το καλοκαίρι. Έχετε υπόψη σας;

@Pagotoula πόσο συμφωνώ μαζί σου! Κάπως έτσι σκέφτηκα κι εγώ και πήρα αναρρωτική άδεια. Έχω μείνει άλλες δύο φορές έγκυος και ποτέ δεν πήρα αναρρωτική παρόλο που είμαι στο δημόσιο. Τώρα όμως πήρα γιατί είχα και αποκόλληση και αιματάκι και έχω ακόμη χαμηλό πλακούντα και στην τελική το μωρό μου κι η υγεία μου προέχουν της δουλειάς. Άλλες παίρνουν χωρίς σοβαρό λόγο, μόνο και μόνο επειδή εργάζονται στο δημόσιο. 

@KNecky εύχομαι να πάνε όλα καλά. Σημασία έχει να γεννήσει η μαμά με ασφάλεια ένα γερό μωρό. Για το γιατρό δεν ξέρω να σου πω δυστυχώς.

Καλησπέρα. Εγώ έχω σκοπό να πάρω μάρσιπο με κλιψάκια. Όχι που να δένει με κόμπο. Φοβάμαι ότι αυτοί που δένουν, μπορεί μετά από ώρα να χαλαρώσει το δέσιμο. Τα άλλα τα βρίσκω πιο ασφαλή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ. Για να είμαι ειλικρινής, βρίσκω κι εγώ το sling κάπως ασταθές, προτιμώ το mei tai αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για θηλασμό. Οι υπόλοιποι μάρσιποι του εμπορίου δεν κάνουν για νεογέννητο. Δεν ξέρω αν με βολέψει γενικά αλλά θα του δώσω μια ευκαιρία. Εν τω μεταξύ καμία γνωστή ή φίλη δεν χρησιμοποίησε μάρσιπο για να μου πει τη γνώμη της. Μαξιλάρι θηλασμού δεν είχα στην κόρη μου, χρησιμοποιούσα απλό μαξιλάρι, το θεωρούσα περιττό. Αν είναι όμως να με βολέψει καλύτερα, ειδικά τις πρώτες μέρες που είναι πιο δύσκολες, μπορεί να πάρω. 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Ευχαριστώ. Για να είμαι ειλικρινής, βρίσκω κι εγώ το sling κάπως ασταθές, προτιμώ το mei tai αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για θηλασμό. Οι υπόλοιποι μάρσιποι του εμπορίου δεν κάνουν για νεογέννητο. Δεν ξέρω αν με βολέψει γενικά αλλά θα του δώσω μια ευκαιρία. Εν τω μεταξύ καμία γνωστή ή φίλη δεν χρησιμοποίησε μάρσιπο για να μου πει τη γνώμη της. Μαξιλάρι θηλασμού δεν είχα στην κόρη μου, χρησιμοποιούσα απλό μαξιλάρι, το θεωρούσα περιττό. Αν είναι όμως να με βολέψει καλύτερα, ειδικά τις πρώτες μέρες που είναι πιο δύσκολες, μπορεί να πάρω. 

Το μαξιλάρι θηλασμού ξέρεις αν κάνει και για τον ύπνο στην εγκυμοσύνη; να μπαίνει ανάνεσα στα πόδια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Το μαξιλάρι θηλασμού ξέρεις αν κάνει και για τον ύπνο στην εγκυμοσύνη; να μπαίνει ανάνεσα στα πόδια...

Ναι κανει κ ειναι πολυ καλο στηριγμα, απλα εξαρταται με τι είναι γεμισμένο γιατι μερικα αλλαζουν σχημα ευκολα. Εγω το λάτρεψα, βολικο γ τον θηλασμο, τον υπνο, ο μικρος μετα καθοταν εκει οταν αρχισε να στεκεται κ το δανεισα κ σε αλλη μανουλα.Κ σκεψου μουν δυσπιστη στην αρχη αλλα μου το εκαναν δωρο κ τους αγαπω! :)

Ευχαριστω για τις απαντησεις για τον γιατρο θα το κυνηγισω κ μακάρι ν βγαλω ακρη γιατι δεν εχει διαθεσιμα ραντεβου ως 10/1 κ ειναι αργα τοτε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι κανει κ ειναι πολυ καλο στηριγμα, απλα εξαρταται με τι είναι γεμισμένο γιατι μερικα αλλαζουν σχημα ευκολα. Εγω το λάτρεψα, βολικο γ τον θηλασμο, τον υπνο, ο μικρος μετα καθοταν εκει οταν αρχισε να στεκεται κ το δανεισα κ σε αλλη μανουλα.Κ σκεψου μουν δυσπιστη στην αρχη αλλα μου το εκαναν δωρο κ τους αγαπω! :)

Ευχαριστω για τις απαντησεις για τον γιατρο θα το κυνηγισω κ μακάρι ν βγαλω ακρη γιατι δεν εχει διαθεσιμα ραντεβου ως 10/1 κ ειναι αργα τοτε.

Θυμάσαι ποιο είχες πάρει; Επίσης, έχει θήκη ώστε να μπορείς να την πλένεις; Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω, γιατί δεν βολεύομαι καθόλου στον ύπνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εσείς που πήγατε πρόσφατα στον γιατρο τι βάρος σας ειπε ότι εχει το μωρό ;εγω σήμερα που πήγα 28+5 ηταν 1 κιλό κ 50 γραμμάρια .μας ειπε ότι ειναι φυσιολογικό αλλα μικρουλι.μου ειπε βέβαια ότι επειδή κ εγω ειμαι μικροκαμωμένη 47 κιλά δεν περιμένει να κανω κανα θηρίο .ειχα κ αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες και μου ειπε απλα ότι θα το παρακολουθούμε ίσως πιο συχνά ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια εσείς που πήγατε πρόσφατα στον γιατρο τι βάρος σας ειπε ότι εχει το μωρό ;εγω σήμερα που πήγα 28+5 ηταν 1 κιλό κ 50 γραμμάρια .μας ειπε ότι ειναι φυσιολογικό αλλα μικρουλι.μου ειπε βέβαια ότι επειδή κ εγω ειμαι μικροκαμωμένη 47 κιλά δεν περιμένει να κανω κανα θηρίο .ειχα κ αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες και μου ειπε απλα ότι θα το παρακολουθούμε ίσως πιο συχνά ..

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google, όπου και να διαβάσεις, θα δεις ότι στην 28η εβδομάδα πρέπει να είναι γύρω στο κιλό. Οπότε μια χαρά είναι το μωράκι σου. Εξάλλου από εδώ και πέρα θα αρχίζει να σποθηκεύει λίπος, μέχρι την 28η εβδομάδα όλα τα μωράκια έχουν παρόμοιο βάρος. Όσο για την αντίσταση, το κατά πόσο επηρεάζει την εμβρυική ανάπτυξη, φαίνεται επίσης μετά την 30η εβδομάδα, όπου και οι γιατροί λαμβάνουν πλέον υπόψη τις εκατοστιαίες θέσεις ανάπτυξης εμβρύου. Νομίζω ότι σε άγχωσε τελείως άδικα με το σχόλιο.

Α! Κι όσο για τα κιλά σου, δεν έχει να κάνει, εκτός κι αν κι ο άντρας σου είναι μικροκαμωμένος και το βλέπει από άποψη κληρονομικότητας. Η συνυφάδα μου που είναι πολύ πετίτ, ξεκίνησε 42 κιλά, πήρε συνολικά 14 στην εγκυμοσύνη και γέννησε έναν αγόραρο 3.500. Οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας έχει τύχει να μην το νιώθετε το μωρό; νιώθω ότι κουνιεται που και που αλλά όχι έντονα. και τόσο συχνά όσο άλλες φορές. που πεταγοταν όλη η κοιλιά...

22 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κορίτσια πήγα στο γιατρό. Τελικά αυτά τα πετρώματα δεν είναι συσπάσεις. Μου είπε ότι μάλλον πάει να γυρίσει το μωρό κι επειδή γενικά δεν έχει άπλα, λόγω μικρής κοιλιάς, "σκαλώνει" και (πώς να το πω ότι κάνει κράμπα)...κραμπώνει η μήτρα. Παίζει ρόλο κι η στάση σώματος η δική μου. Σε αυτές τις φάσεις πρέπει να ξαπλώνω και να ηρεμώ. Αν δεν είμαι σπίτι...μην με ρωτήσετε πώς να το κάνω... Στη δουλειά πχ τι να κάνω; Να πάρω σεζλόνγκ και να δουλεύω ξαπλωτή; Η μπουμπού κατά τα άλλα είναι μια χαρά. Μου πήρε και δείγμα για καλλιέργεια κολπικού υγρού, γιατί έχω πολλές παχύρευστες εκκρίσεις αυτές τις μέρες. Ελπίζω μόνο να μην βρεθεί ξανά τίποτα.. Δεν θέλω να πάρω πάλι αντιβίωση.

On 18/12/2019 at 6:44 ΜΜ, Murtw.st είπε:

Τι κοτσάνες βρε τι λες γι αυτό τα συζητάμε μεταξύ μας γιατι καμία μας δεν είναι ειδική! Κοίταξε εμένα μετά τη β επιπέδου κ στα 2 ραντεβού μου εχει σχολιάσει τη θέση του μωρού... εκει γύρω στις 30κατι βδομάδες βέβαια είναι το σημείο που ξέρουμε συνήθως την τελική θέση γιατι πια δεν χωράει να γυρίσει... 

Πωπω λογικό είναι να το έχεις απο φόβο ταλαιπωρηθηκες πολύ!! Κάθε εμπειρία είναι διαφορετική όμως κ λένε πως οι δεύτερες γέννες είναι πιο εύκολες!! 

εμένα αργεί πολύ το ραντεβού μου... θα ήθελα να το δω λίγο το μωράκι.. να δω αν είναι όλα καλά... έχω άγχος. πονο στο στομάχι εχω.. χθες στηβ κοιλιά.. λίγο τσούξιμο σήμερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω. έχω αγχωθεί πολύ.. ραντεβού έχω 13/1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εγω ξεκίνησα 45 κιλά κ ειμαι 1.60.ο άντρας μου ειναι 1.73.δεν ξερω τωρα αν παιζει ρόλο και αυτο.μπορει κυρίως να φοβούνται πιο πολυ για τις αρτηρίες .

Οκ, ίσως για αυτό λέει ότι δεν περιμένει ένα πανύψηλο μωράκι, αλλά και πάλι πλέον τα παιδάκια βγαίνουν πιο ψηλά από τους γονείς τους. Πάντως μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Ακόμα είναι νωρίς για να βγάλει συμπέρασμα για την ανάπτυξη. Όσο για την αντίσταση, δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος για να σου δίνει αγωγή; Κι εγώ έχω, αλλά είναι πολύ αισιόδοξος κι ο γυναικολόγος κι ο αιματολόγος. Κάνω την ενεσούλα μου και μου έχουν πει ότι εφόσον το έχουμε εντοπίσει έγκαιρα και παίρνω αγωγή, όλα είναι ευοίωνα. Και αν δούμε στον 8ο πια ότι δεν παίρνει το βάρος που θέλουμε, ίσως κάνουμε κορτιζόνη για τους πνεύμονες και καισαρική λίγο νωρίτερα. Αλλά πριν το ντόμπλερ δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Χαλάρωσε, το μωρό σου είναι μια χαρά!!

Just now, katerinakk είπε:

κορίτσια σας έχει τύχει να μην το νιώθετε το μωρό; νιώθω ότι κουνιεται που και που αλλά όχι έντονα. και τόσο συχνά όσο άλλες φορές. που πεταγοταν όλη η κοιλιά...

εμένα αργεί πολύ το ραντεβού μου... θα ήθελα να το δω λίγο το μωράκι.. να δω αν είναι όλα καλά... έχω άγχος. πονο στο στομάχι εχω.. χθες στηβ κοιλιά.. λίγο τσούξιμο σήμερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω. έχω αγχωθεί πολύ.. ραντεβού έχω 13/1

Αγάπη εφόσον αγχώνεσαι και προβληματίζεσαι, έστω και με κάτι μικρό, πάρε τηλ.το γιατρό σου. Μην ντρέπεσαι. Κι αν δεν μπορείς να ησυχάσεις, πες του να σε δει νωρίτερα. Ο γιατρός σου θα σε βοηθήσει, θα θέλει να σε ξεαγχώσει. Αυτή είναι η καθημερινότητά του και μεταξύ μας κι ένας από τους λόγους που πληρώνεται έναν σκασμό λεφτά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια και από μένα! Εγω Στις 14/11 είχα αποβολη και εδω και 3 μέρες εχω ροζ,καφέ υγρα και πολύ πρησμένο στήθος  δεν ξερω εαν είναι εγκυμοσύνη η απλα θα μου έρθει περίοδος και βασανίζομαι..πείτε μου την γνώμη σας..Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula said:

Θυμάσαι ποιο είχες πάρει; Επίσης, έχει θήκη ώστε να μπορείς να την πλένεις; Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω, γιατί δεν βολεύομαι καθόλου στον ύπνο.

Θα δω την μαρκα κ θ σου πω.Μου το πήρανε απο το καταστημα μεσα στο Ιασω κ δεν εψαξα την μαρκα ουτε ξερω κόστος αλλα ειναι ανθεκτικο ως τωρα κ εχει θηκη εξ αρχης μια. Σκεφτομαι γ δευτερη θηκη γτ με τις γουλιτσες χρειαζοταν που κ που.

1 hour ago, Pennymav said:

Κοριτσια εσείς που πήγατε πρόσφατα στον γιατρο τι βάρος σας ειπε ότι εχει το μωρό ;εγω σήμερα που πήγα 28+5 ηταν 1 κιλό κ 50 γραμμάρια .μας ειπε ότι ειναι φυσιολογικό αλλα μικρουλι.μου ειπε βέβαια ότι επειδή κ εγω ειμαι μικροκαμωμένη 47 κιλά δεν περιμένει να κανω κανα θηρίο .ειχα κ αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες και μου ειπε απλα ότι θα το παρακολουθούμε ίσως πιο συχνά ..

Στην τελευταια εξεταση 28 εβδομαδες ηταν 1100 γραμμαρια κ ειναι λιγο ξατω απτό μέσο ορο αλλα δεν εχει μεγαλη διαφορα τωρα, οπως λεει η Παγωτουλα μετα θα αρχισουν να κοιτανε τις ποσοστιαιες θεσεις. Σκεψου ο γιος μου ηταν οσο η μικρη τωρα στις 29 βδομάδες κ μετα εφτασε 3500 οταν γεννηθηκε. O.o

Just now, katerinakk said:

κορίτσια σας έχει τύχει να μην το νιώθετε το μωρό; νιώθω ότι κουνιεται που και που αλλά όχι έντονα. και τόσο συχνά όσο άλλες φορές. που πεταγοταν όλη η κοιλιά...

εμένα αργεί πολύ το ραντεβού μου... θα ήθελα να το δω λίγο το μωράκι.. να δω αν είναι όλα καλά... έχω άγχος. πονο στο στομάχι εχω.. χθες στηβ κοιλιά.. λίγο τσούξιμο σήμερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω. έχω αγχωθεί πολύ.. ραντεβού έχω 13/1

Αν το νιωθεις εστω κ λιγο μην ανησυχεις. Δεν ειναι καθε μερα ιδια κ ισως γυρισε με την μουριτσα προς τα μεσα πλεον. Μπορεις ν τηλ τ γιατρο να σου πει ποσες κινησεις να μετρησεις μεσα σε x χρονο. Γενικά καλο να τον παρεις με οσα νιωθεις..απλα προσπαθισε να ξεκουραστεις κ να ηρεμισεις τωρα που ναι γιορτινες μερες μηπως ειναι κ θεμα κουρασης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Οκ, ίσως για αυτό λέει ότι δεν περιμένει ένα πανύψηλο μωράκι, αλλά και πάλι πλέον τα παιδάκια βγαίνουν πιο ψηλά από τους γονείς τους. Πάντως μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Ακόμα είναι νωρίς για να βγάλει συμπέρασμα για την ανάπτυξη. Όσο για την αντίσταση, δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος για να σου δίνει αγωγή; Κι εγώ έχω, αλλά είναι πολύ αισιόδοξος κι ο γυναικολόγος κι ο αιματολόγος. Κάνω την ενεσούλα μου και μου έχουν πει ότι εφόσον το έχουμε εντοπίσει έγκαιρα και παίρνω αγωγή, όλα είναι ευοίωνα. Και αν δούμε στον 8ο πια ότι δεν παίρνει το βάρος που θέλουμε, ίσως κάνουμε κορτιζόνη για τους πνεύμονες και καισαρική λίγο νωρίτερα. Αλλά πριν το ντόμπλερ δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Χαλάρωσε, το μωρό σου είναι μια χαρά!!

Αγάπη εφόσον αγχώνεσαι και προβληματίζεσαι, έστω και με κάτι μικρό, πάρε τηλ.το γιατρό σου. Μην ντρέπεσαι. Κι αν δεν μπορείς να ησυχάσεις, πες του να σε δει νωρίτερα. Ο γιατρός σου θα σε βοηθήσει, θα θέλει να σε ξεαγχώσει. Αυτή είναι η καθημερινότητά του και μεταξύ μας κι ένας από τους λόγους που πληρώνεται έναν σκασμό λεφτά.

Παίρνω Σαλοσπίρ για τις αρτηρίες!!κ εγω θέλω να πιστευω ότι δεν θα εχω θεμα .μου ειπε να μετράω και την πίεση ,αλλα εγω εχω υπόταση .εμεις φοβόμαστε την υπέρταση ..αλλα κ μ αυτο θέλω να πιστευω ότι δεν θα υπαρχει θεμα ..

Just now, KNecky είπε:

Θα δω την μαρκα κ θ σου πω.Μου το πήρανε απο το καταστημα μεσα στο Ιασω κ δεν εψαξα την μαρκα ουτε ξερω κόστος αλλα ειναι ανθεκτικο ως τωρα κ εχει θηκη εξ αρχης μια. Σκεφτομαι γ δευτερη θηκη γτ με τις γουλιτσες χρειαζοταν που κ που.

Στην τελευταια εξεταση 28 εβδομαδες ηταν 1100 γραμμαρια κ ειναι λιγο ξατω απτό μέσο ορο αλλα δεν εχει μεγαλη διαφορα τωρα, οπως λεει η Παγωτουλα μετα θα αρχισουν να κοιτανε τις ποσοστιαιες θεσεις. Σκεψου ο γιος μου ηταν οσο η μικρη τωρα στις 29 βδομάδες κ μετα εφτασε 3500 οταν γεννηθηκε. O.o

Αν το νιωθεις εστω κ λιγο μην ανησυχεις. Δεν ειναι καθε μερα ιδια κ ισως γυρισε με την μουριτσα προς τα μεσα πλεον. Μπορεις ν τηλ τ γιατρο να σου πει ποσες κινησεις να μετρησεις μεσα σε x χρονο. Γενικά καλο να τον παρεις με οσα νιωθεις..απλα προσπαθισε να ξεκουραστεις κ να ηρεμισεις τωρα που ναι γιορτινες μερες μηπως ειναι κ θεμα κουρασης.

Ειναι κάποιες μερες που δεν ειναι τόσο ζωηρά όσο άλλες μερες.ειναι μερες που το νιώθεις ετσι.μπορει να εχει αλλάξει και θέση .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kristi! είπε:

Γεια σας κοριτσια και από μένα! Εγω Στις 14/11 είχα αποβολη και εδω και 3 μέρες εχω ροζ,καφέ υγρα και πολύ πρησμένο στήθος  δεν ξερω εαν είναι εγκυμοσύνη η απλα θα μου έρθει περίοδος και βασανίζομαι..πείτε μου την γνώμη σας..Ευχαριστώ 

Καλησπέρα! Είχα κι εγώ καφε σταγόνες και τελικά ήμουν έγκυος.Δες τελικα αν θα Αδιαθετησεις τις επόμενες ώρες. Κάνε ενα τεστ αυριο και αν είσαι κατευθείαν στον γιατρό να αντιμετωπίσετε την αιμορραγια

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Θυμάσαι ποιο είχες πάρει; Επίσης, έχει θήκη ώστε να μπορείς να την πλένεις; Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω, γιατί δεν βολεύομαι καθόλου στον ύπνο.

Εμένα μου πρότειναν το μεγάλο της doomoo αλλα νομίζω κάνει γυρω στα 80 ευρω. Δεν το έχω πάρει ακομη. Βολεύομαι με 2 μαξιλάρια στα πόδια και στην πλάτη μου πεις το παρόν.  Αλλα θα πάρω Γιατί μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν φωλίτσα για το μωρό πέρα από θηλασμό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια εσείς που πήγατε πρόσφατα στον γιατρο τι βάρος σας ειπε ότι εχει το μωρό ;εγω σήμερα που πήγα 28+5 ηταν 1 κιλό κ 50 γραμμάρια .μας ειπε ότι ειναι φυσιολογικό αλλα μικρουλι.μου ειπε βέβαια ότι επειδή κ εγω ειμαι μικροκαμωμένη 47 κιλά δεν περιμένει να κανω κανα θηρίο .ειχα κ αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες και μου ειπε απλα ότι θα το παρακολουθούμε ίσως πιο συχνά ..

Κι εμενα τοσο ακριβως το βρηκε το μπεμπακι μου ο γιατρος στις 28 εβδομαδες! Μου ειπε οτι ειναι μια χαρα! Οποτε μην ανησυχείς! Εξαλλου και σε μια εφαρμογη που βλεπω για την εγκυμοσυνη αυτο το βαρος δινει για τις 28 εβδομαδες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...