Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Εντυπώσεις από IoL (Ιασώ)


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Το βάζω ως ξεχωριστό topic γιατί η αλήθεια είναι ότι μέσα στο καφέ της εξωσωματικής χάνονται τέτοια θέματα ειδικού ενδιαφέροντος. Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής και απευθύνεται στις κοπέλες που πέρασαν από τη συγκεκριμένη μονάδα: 

Μετά από πολλή ταλαιπωρία σκεφτόμαστε να δοκιμάσουμε στο Institute of Life. Έχω ακούσει για Ψαθά, Ζερβομανωλάκη και Βασιλόπουλο καλά λόγια. Μπορείτε όσες έχετε κάνει εκεί προσπάθεια -πετυχημένη ή αποτυχημένη- να μου γράψετε τις εντυπώσεις σας εδώ ή με π.μ.; Επίσης εμείς πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό έλεγχο οπότε αν κάποια έχει κάνει εκεί προεμφυτευτικό ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, daenerys είπε:

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Το βάζω ως ξεχωριστό topic γιατί η αλήθεια είναι ότι μέσα στο καφέ της εξωσωματικής χάνονται τέτοια θέματα ειδικού ενδιαφέροντος. Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής και απευθύνεται στις κοπέλες που πέρασαν από τη συγκεκριμένη μονάδα: 

Μετά από πολλή ταλαιπωρία σκεφτόμαστε να δοκιμάσουμε στο Institute of Life. Έχω ακούσει για Ψαθά, Ζερβομανωλάκη και Βασιλόπουλο καλά λόγια. Μπορείτε όσες έχετε κάνει εκεί προσπάθεια -πετυχημένη ή αποτυχημένη- να μου γράψετε τις εντυπώσεις σας εδώ ή με π.μ.; Επίσης εμείς πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό έλεγχο οπότε αν κάποια έχει κάνει εκεί προεμφυτευτικό ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα! Σου έστειλα πμ! Ελπίζω να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, daenerys είπε:

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Το βάζω ως ξεχωριστό topic γιατί η αλήθεια είναι ότι μέσα στο καφέ της εξωσωματικής χάνονται τέτοια θέματα ειδικού ενδιαφέροντος. Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής και απευθύνεται στις κοπέλες που πέρασαν από τη συγκεκριμένη μονάδα: 

Μετά από πολλή ταλαιπωρία σκεφτόμαστε να δοκιμάσουμε στο Institute of Life. Έχω ακούσει για Ψαθά, Ζερβομανωλάκη και Βασιλόπουλο καλά λόγια. Μπορείτε όσες έχετε κάνει εκεί προσπάθεια -πετυχημένη ή αποτυχημένη- να μου γράψετε τις εντυπώσεις σας εδώ ή με π.μ.; Επίσης εμείς πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό έλεγχο οπότε αν κάποια έχει κάνει εκεί προεμφυτευτικό ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ!

Και η @Artemis20 θα μπορούσε να σου απαντήσει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Και η @Artemis20 θα μπορούσε να σου απαντήσει.

Σ’ ευχαριστώ για την πληροφορία :) 

5 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα! Σου έστειλα πμ! Ελπίζω να σε βοηθήσω...

Τα λέμε και πριβέ αλλά και δημοσίως σ’ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσι. καλα τα λεει η καντι μιας κ εχω συνεργαστει κ με τον β. κ με τον ψ. δεν μπορω να πω οτι με καλυψε ιδιαιτερα η προσεγγιση κανενος απο τους δυο κ γι αυτο κ δεν θα προσπαθουσα ξανα με κανενα.

ο β. πολυ "αρπακολλας" κ σαν τυπος γιατρου βγαζει πολυ αυτο το να τα αρπαξω κ δεν σε ξερω δεν με ξερεις. δεν μιλαει καθολου κ οτι χρειαζεσαι επικοινωνεις με τις βοηθους του. να σε προετοιμασμενη να ακους διαφορετικα πραγματα απο καθενα απο τους τρεις τους. εγω σε καποια ακολουθουσα το ενστικτο μου. χαχαχαχ 

ο ψ.αντικειμενικα δεν ειδα να μου λεει κατι διαφορετικο αναφορικα με τα βηματα που ηθελε να ακολουθησουμε, σε σχεση με τον β.ενω η πρωτη προσπαθεια μου δεν ειχε πετυχει. θεωρω πως δεν με ειδε εξατομικευμενα ουτε αυτος. σαν τυπος μου φανηκε πιο ειλικρινης ομως. προσωπικα ομως δεν μπορω να πω οτι με καλυπτε ουτε σαν επιστημονικη προσεγγιση ουτε σαν ανθρωπινη επαφη κ χημεια. αλλα οι συνθηκες με ειχαν φερει κ εμενα στο iol οποτε κ συνεργαστηκα μαζι του. διαφορετικα δεν θα τον επελεγα.

ειμαι σιγουρη ομως οτι κ οι δυο θα χουν βοηθησει ομως αρκετες γυναικες, γι αυτο κ εχουν κ τοση πελατεια. εμενα προσωπικα δεν μου ταιριαξαν. 

κ η @playbunny εχει εμπειρια απο β.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα @daenerys - εχουμε συνεργαστει με 4 κεντρα και 4 γιατρους.

Στο ΙΑΣΩ ειναι κριμα αυτο που γινεται γιατι ενω ειναι ωραιο περιβαλλον και υπαρχει καπως καλη οργανωση ο γιατρος που εχουμε δει εμεις, ο Β, δεν εξατομικευει οποτε δεν θα τον συνεστηνα.

Ο Β μας ειχε πει "τα βλεπω ολα καλα!! γιατι να μην παμε και για διδυμα?" (οπου ακους τετοιες δηλωσεις, μακρια). Τελικα με τον Β ειχαμε την μεγαλυτερη αποτυχια απο ολα τα κεντρα δυστυχως αφου ακυρωθηκε ο κυκλος τελειως λογω μη ανταποκρισης. Μου ειπε οτι η ΑΜΗ μου εργαστηριακα ειναι λαθος και σιγουρα την εχω πολυ πεσμενη (!!!!) ενω ηταν απο το εργαστηριο του ΙΑΣΩ! Δεν δινουν πανω απο 300 μοναδες οποτε αν εχεις παραπανω κιλα και δεν εχεις πολυκυστικες ειναι πολυ πιθανο να μην εχεις ανταποκριση και να τρυπιεσαι τσαμπα.

Καναμε ραντεβου και με τον Ψ δεν μας γεμισε το ματι και δεν ξαναπηγαμε.

Αν θες οπωσδηποτε το IoL εχω ακουσει καλα λογια για εναν Προκοπακη. Προφανως ειναι προσωπικα αυτα και θα εχεις καλυτερη αποψη αν κανεις ενα ραντεβου μαζι τους. 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τις απαντήσεις σας! Οπότε όλες είχατε αποτυχημένες προσπάθειες στο συγκεκριμένο κέντρο. Δεν ακούγεται πολύ αισιόδοξο αυτό, ε; Το ότι ακούγεται τελευταία πολύ η μονάδα ίσως να έχει να κάνει με αυτήν την πρωτοποριακή μέθοδο που εφάρμοσαν ("μεταφορά μητρικής ατράκτου") και μόνο μ᾽ αυτό; Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Καμία κοπέλα που να έχει εμπειρία με τον Ζερβομ εκεί;

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, daenerys said:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τις απαντήσεις σας! Οπότε όλες είχατε αποτυχημένες προσπάθειες στο συγκεκριμένο κέντρο. Δεν ακούγεται πολύ αισιόδοξο αυτό, ε; Το ότι ακούγεται τελευταία πολύ η μονάδα ίσως να έχει να κάνει με αυτήν την πρωτοποριακή μέθοδο που εφάρμοσαν ("μεταφορά μητρικής ατράκτου") και μόνο μ᾽ αυτό; Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Καμία κοπέλα που να έχει εμπειρία με τον Ζερβομ εκεί;

 

Είναι σε πειραματικό στάδιο ακόμα αυτή η μέθοδος. Πιλοτικά έχουν επιλέξει ήδη κάποιες κοπέλες και το τρέχουν. Μέχρι να πιστοποιηθεί και να βγει εμπορικά (αν βγει) έχει ακόμα πολυυυυ καιρό (χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Είναι σε πειραματικό στάδιο ακόμα αυτή η μέθοδος. Πιλοτικά έχουν επιλέξει ήδη κάποιες κοπέλες και το τρέχουν. Μέχρι να πιστοποιηθεί και να βγει εμπορικά (αν βγει) έχει ακόμα πολυυυυ καιρό (χρόνια).

Έτσι ακριβώς! Απλά είπα ότι τη διαφημίζουν πολύ τη μέθοδο και αναρωτιέμαι αν το ότι ακούγεται το κέντρο έχει κυρίως να κάνει μ’ αυτό. Αλλά όπως σωστά λέει και η @Artemis20 προφανώς και υπάρχουν και γυναίκες που έχουν πετύχει εκεί αλλά ίσως αυτό δεν το προβάλλουν αρκετά προς τα έξω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, daenerys said:

Έτσι ακριβώς! Απλά είπα ότι τη διαφημίζουν πολύ τη μέθοδο και αναρωτιέμαι αν το ότι ακούγεται το κέντρο έχει κυρίως να κάνει μ’ αυτό. Αλλά όπως σωστά λέει και η @Artemis20 προφανώς και υπάρχουν και γυναίκες που έχουν πετύχει εκεί αλλά ίσως αυτό δεν το προβάλλουν αρκετά προς τα έξω.

Ίσως είναι αυτό. Καλή επιτυχία στην εύρεση γιατρού και κλινικής! :)

Link to comment
Share on other sites

Για τη μέθοδο που αναφέρετε παραπάνω, έχει ανακαλυφθεί από Ισπανούς και η Ελλάδα έχει επιλεχθεί για την πειραματική και πιλοτική εφαρμογή για καθαρά νομοθετικούς λόγους ("ευέλικτο" νομοθετικό πλαίσιο με ό,τι αυτό συνεπάγεται). Σε αυτό το νομοθετικό πλαίσιο οφείλει η χώρα την παγκόσμια φήμη της σε αυτόν τον τομέα και δυστυχώς ο μόνος τομέας στον οποίο έκανε καλό μάρκετινγκ το κράτος μας εμπλέκει σοβαρά θέματα βιοηθικής...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, daenerys είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τις απαντήσεις σας! Οπότε όλες είχατε αποτυχημένες προσπάθειες στο συγκεκριμένο κέντρο. Δεν ακούγεται πολύ αισιόδοξο αυτό, ε; Το ότι ακούγεται τελευταία πολύ η μονάδα ίσως να έχει να κάνει με αυτήν την πρωτοποριακή μέθοδο που εφάρμοσαν ("μεταφορά μητρικής ατράκτου") και μόνο μ᾽ αυτό; Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Καμία κοπέλα που να έχει εμπειρία με τον Ζερβομ εκεί;

 

Το κέντρο σαν κέντρο είναι καλό..εγώ που ήμουν εκεί ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό του κ το εμβρυολογικό του. Το θέμα είναι να ποιάσεις το τζοκερ με τον γιατρό! Εγώ ήμουν με τον Ψαθά και στις 3 προσπάθειες και τελειώσαμε. Τώρα φαντάσου είμαι στο iol στο μητέρα όμως με άλλον γιατρό ο οποίος είναι κ στο ιασώ. Βρες πρώτα τον γιατρό κ το κέντρο είναι δευτερεύον μετά.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2019 at 2:09 ΠΜ, Καντι είπε:

Και η @Artemis20 θα μπορούσε να σου απαντήσει.

Εγώ έχω ακουσει πολύ καλά λόγια γι τον ψάθα γενικώς και ότι ειδικά στους φυσικούς είναι καλός!! Επίσης το εργαστήριο τους είναι σούπερ από ότι έχω ακουσει και από γιατρούς !! Δεν έχω προσωπική εμπειρία! Σου στέλνω και πμ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Το κέντρο σαν κέντρο είναι καλό..εγώ που ήμουν εκεί ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό του κ το εμβρυολογικό του. Το θέμα είναι να ποιάσεις το τζοκερ με τον γιατρό! Εγώ ήμουν με τον Ψαθά και στις 3 προσπάθειες και τελειώσαμε. Τώρα φαντάσου είμαι στο iol στο μητέρα όμως με άλλον γιατρό ο οποίος είναι κ στο ιασώ. Βρες πρώτα τον γιατρό κ το κέντρο είναι δευτερεύον μετά.

Σ᾽ ευχαριστώ την απάντηση σου η οποία είναι επίσης πολύ χρήσιμη. Θα μου επιτρέψεις να σου πω όμως ότι ειδικά στην περίπτωση του προεμφυτευτικού ελέγχου (όπως και σε οτιδήποτε παρεμβατικό π.χ. μικρογονιμοποίηση)  το εργαστήριο και ειδικά οι εμβρυολόγοι είναι καίριας σημασίας. Στα μεγάλα κέντρα έναν καλό γιατρό θα βρεις. Για το συγκεκριμένο που ρωτάω είναι επειδή παρ᾽ όλο που είναι μεγάλο, δεν έχει ακουστεί πολύ (εκτός από την πολυδιαφημισμένη μέθοδο που λέγαμε). Οπότε δεν ξέρω αν όντως είναι καλό το εργαστήριο τους γι᾽ αυτό και προσπαθώ να μάθω από κοπέλες που προσπάθησαν εκεί με τι εντυπώσεις έφυγαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...