Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Koalaki87 είπε:

Γεια σας κοριτσουδια!!! Τι κάνετε πως είστε;;; Είχα καιρό να γράψω αλλά είχα επικεντρωθεί στην εγκυμοσυνη, έλειπα κιόλας ένα διάστημα κ δεν είχα κωδικούς να σας γράψω... Φτάσαμε στο τέλος σιγά σιγά..και εγώ περιμένω την μπέμπα μου!! Να ζήσουν τα μωράκια όσων κοριτσιών γέννησαν,καλότυχα να είναι και με το καλό στις μανουλες που περιμένουν από μέρα σε μέρα!!!με έναν πόνο!!! Απίστευτο πως ξεκίνησε αυτό το φορουμ με τις πρώτες χοριακες και τώρα ήδη αρκετά κορίτσια κρατάνε το μωράκι τους αγκαλίτσα!!!

Καλησπέρα κοαλακι!

Και εγώ χάθηκα λίγο αλλά λογικό...με τον μικρό γίνεται χαμός!και εγώ στην αναμονή ειμαι!

Ναι απ ότι βλέπω έχουν γεννήσει κάποια κοριτσάκια αλλά δεν έχουν μπει να γράψουν.

Να σας ζήσουν κορίτσια και με το καλό όσες περιμένουν!

  • Μου αρέσει 4

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, foroulina είπε:

Καλησπέρα κοαλακι!

Και εγώ χάθηκα λίγο αλλά λογικό...με τον μικρό γίνεται χαμός!και εγώ στην αναμονή ειμαι!

Ναι απ ότι βλέπω έχουν γεννήσει κάποια κοριτσάκια αλλά δεν έχουν μπει να γράψουν.

Να σας ζήσουν κορίτσια και με το καλό όσες περιμένουν!

Ναι δεν γράφουν τα κορίτσια πια εδώ έχουν κάνει ομάδα στο μεσεντζερ αλλά δεν έχω και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να κάνω τώρα. Γι'αυτό είναι το φόρουμ κιόλας, καλό είναι όπως ξεκίνησε να τελειώσει όπως γίνεται και στων άλλων μηνών που οι κοπέλες συνεχίζουν και γράφουν ακόμα άσχετα αν μερικές έχουν κάνει ομαδουλα η φιλιες . Είναι κρίμα να το εγκαταλείψουμε έτσι όσες μπορούμε έστω κ τώρα ας γράφουμε :)

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Ειναι όμορφο να διηγείσαι(ειδικά για τις εγκυουλες που ξεκίνησαν από την αρχή της εγκυμοσύνης τους τη συζήτηση σ'αυτο το φόρουμ,αλλά και για εμάς που συμμετείχαμε αργότερα) πράγματα, γεγονότα,στιγμές από όλη αυτή τη διαδρομή και να φτάνεις σ'αυτο που από την αρχή ονειρευοσουνα, να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!

Μακάρι αυτή η συζήτηση να κλείσει ανακοινώνοντας και περιγράφοντας όλες τη στιγμή της γέννησης του μωρού μας!

Τι πιο όμορφο!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Koalaki87 @Σταυρούλα Γ έχετε δίκιο κορίτσια...στους άλλους μήνες που διαβάζω υπάρχει μια ροή...Και είναι τόσο όμορφο που λένε πως γέννησαν...μιλάνε για τον θηλασμό...

Εντάξει δεν μπορείς να υποχρεώσεις καμία να φτιάξει μεσεντζερ αλλά ούτε να γράφουν και με το ζόρι εδώ.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, foroulina είπε:

Καλησπέρα κοαλακι!

Και εγώ χάθηκα λίγο αλλά λογικό...με τον μικρό γίνεται χαμός!και εγώ στην αναμονή ειμαι!

Ναι απ ότι βλέπω έχουν γεννήσει κάποια κοριτσάκια αλλά δεν έχουν μπει να γράψουν.

Να σας ζήσουν κορίτσια και με το καλό όσες περιμένουν!

Κορίτσι μου τι κάνεις; όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου; όντως έχουμε καιρό να τα πούμε.. Μεταφέρθηκε η συνομιλία μας στο messenger εδώ και 1 μισή  εβδομάδα μόνο αλλά γράφουμε κι εδω.. Κι εκεί μας ενημέρωσαν τα κορίτσια όπως η @Vila και η εμμα ότι γέννησαν πριν λίγες μερες. Και η Vila που γράφει τα γεννητούρια λογικά δεν θα μπορεί επειδή θα είναι με το μωρό.. 

Και εννοείται δεν υποχρεώνεται κάνεις ειδικά αν δεν έχει messenger.. Πρόταση έγινε κι οποία θέλει συμμετέχει για να υπάρχει άνεση αφού μιλάμε τόσους μήνες. Δεν πιστεύω να έγινε με σκοπό να μην γραψουν κι εδώ.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις; όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου; όντως έχουμε καιρό να τα πούμε.. Μεταφέρθηκε η συνομιλία μας στο messenger εδώ και 1 μισή  εβδομάδα μόνο αλλά γράφουμε κι εδω.. Κι εκεί μας ενημέρωσαν τα κορίτσια όπως η @Vila και η εμμα ότι γέννησαν πριν λίγες μερες. Και η Vila που γράφει τα γεννητούρια λογικά δεν θα μπορεί επειδή θα είναι με το μωρό.. 

Καλά κοριτσάκι μου...δόξα τω Θεό όλα καλά!

Εσύ πως πας?

Ναι κοπέλα μου καλά κάνατε απλά βλέπω μια πίεση σώνει και ντε κάποια που δεν έχει μεσεντζερ να φτιάξει μόνο και μόνο για την ομάδα.

 

 

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Καλά κοριτσάκι μου...δόξα τω Θεό όλα καλά!

Εσύ πως πας?

Ναι κοπέλα μου καλά κάνατε απλά βλέπω μια πίεση σώνει και ντε κάποια που δεν έχει μεσεντζερ να φτιάξει μόνο και μόνο για την ομάδα.

 

 

 Δεν νομίζω..Ο, τι θέλει κανει η καθεμία..Τώρα η έννοια μας είναι στα μωράκια μας που θα έρθουν..

Καλά τα πάω.. Δύο εβδομάδες έχω ακόμη και έχω μια αγωνία όπως όλες..Είναι λίγο μικρούλα η δική μου αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικος.. Πολύ περπάτημα μου είπε τώρα και περιμένουμε.. Εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

 Δεν νομίζω..Ο, τι θέλει κανει η καθεμία..Τώρα η έννοια μας είναι στα μωράκια μας που θα έρθουν..

Καλά τα πάω.. Δύο εβδομάδες έχω ακόμη και έχω μια αγωνία όπως όλες..Είναι λίγο μικρούλα η δική μου αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικος.. Πολύ περπάτημα μου είπε τώρα και περιμένουμε.. Εσύ; 

Ναι εννοείται αυτό!γι αυτό είπα ότι ο καθένας κάνει ό,τι θέλει.

Πόσο είναι η μπουμπούκα σου?Αφού δεν τον απασχολεί μια χαρά τότε...απόλαυσε το.

Εγώ 39+1 σήμερα!είπε ότι θα με κρατήσει μέχρι 41 εβδομάδων.για να δούμε...


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για την @Vila!!! Καλότυχο να είναι το μωράκι σου!!! Επικεντρωσου στο μωράκι σου!!! Τώρα λογικό οι φρεσκομανουλες δεν θα χουν χρόνο να γράψουν πολύ!!! Με το καλό όλα τα μωράκια να έρθουν στις αγκαλίτσες!!!  Οποία κοπέλα θέλει ας γράφει εδώ εγώ πάντως δεν ανοίγω μεσεντζερ. Μου αρέσει η παρουσία του φόρουμ μας και μόνο που βλέπω το Μανουλες Ιουλίου 2020. Ας έχουν κάνει ομάδα οι κοπέλες ,οποίες μπορούμε ας τα λέμε από εδώ και οποία θέλει από κει και πέρα συμμετέχει εδώ!! Περπάτημα αν και πρέπει δεν μπορώ κ εγώ πολύ...λόγω ζέστης! Αν κ στο πινακακι είμαι για 8 του μήνα αυτό ήταν εκτίμηση του πρώτου γιατρού...τώρα πάω με φυσιολογικό τοκετό στην ημερομηνία μου...22του μήνα.στην αναμονή δλδ...

  • Μου αρέσει 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, foroulina είπε:

Ναι εννοείται αυτό!γι αυτό είπα ότι ο καθένας κάνει ό,τι θέλει.

Πόσο είναι η μπουμπούκα σου?Αφού δεν τον απασχολεί μια χαρά τότε...απόλαυσε το.

Εγώ 39+1 σήμερα!είπε ότι θα με κρατήσει μέχρι 41 εβδομάδων.για να δούμε...

Στις 36 και 5 ήταν 2300.. μεχρι 2700 την βλέπει να βγαίνει μέχρι το τέλος .. Όχι ηρέμησα τώρα.. Το θέμα να είναι καλά.. Λες να πας μέχρι τόσο; για να δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σταυρούλα Γ είπε:

Συμφωνώ.Ειναι όμορφο να διηγείσαι(ειδικά για τις εγκυουλες που ξεκίνησαν από την αρχή της εγκυμοσύνης τους τη συζήτηση σ'αυτο το φόρουμ,αλλά και για εμάς που συμμετείχαμε αργότερα) πράγματα, γεγονότα,στιγμές από όλη αυτή τη διαδρομή και να φτάνεις σ'αυτο που από την αρχή ονειρευοσουνα, να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!

Μακάρι αυτή η συζήτηση να κλείσει ανακοινώνοντας και περιγράφοντας όλες τη στιγμή της γέννησης του μωρού μας!

Τι πιο όμορφο!!!

Πόσο είσαι τώρα κορίτσι μου;;; Είσαι από τις πιο καινούργιες και είχα χάσει λίγο 'επεισοδια"επειδή έλειπα και έχασα κωδικούς. Κοριτσαρος η αγοραρο περιμένεις;;; Με το καλό :)

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Κι εμείς εδώ κοντευουμε , ειναι θέμα ημερών!

Αγαπάμε forum, και στέλνουμε και εδώ τα νεακια μας:)

Το χουμε ρίξει στο περπάτημα κι εμείς όσο αντέχουμε, με το δόλιο τον άντρα μου να τον σέρνω κι αυτον μαζί χεχε

Ο μικρούλης μου κάνει λιγάκι πιο νωχελικες κινήσεις σήμερα, νομίζω κι αυτόν τον χτύπησε η ζέστη:lol: 

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Στις 36 και 5 ήταν 2300.. μεχρι 2700 την βλέπει να βγαίνει μέχρι το τέλος .. Όχι ηρέμησα τώρα.. Το θέμα να είναι καλά.. Λες να πας μέχρι τόσο; για να δούμε.. 

Εντάξει μην αγχώνεσαι μια χαρουλα είναι τα κιλακια!!! Το θέμα.ειναι που μεγαλώνει και είναι υγειη μωράκι...θα το παχύνεις εσύ στην αγκαλίτσα σου!!!

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Στις 36 και 5 ήταν 2300.. μεχρι 2700 την βλέπει να βγαίνει μέχρι το τέλος .. Όχι ηρέμησα τώρα.. Το θέμα να είναι καλά.. Λες να πας μέχρι τόσο; για να δούμε.. 

Μια χαρά Είναι!Αφού έχεις ηρεμήσει απόλαυσε τις τελευταίες εβδομάδες σου κοριτσάκι μου!

Με το καλό εύχομαι!

Αχ μακάρι να μην πάω τόσο και μέχρι την άλλη εβδομάδα να γεννήσω!Έχει κατέβει πολύ η κοιλιά μου!Την Δευτέρα έχω nst.

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Κι εμείς εδώ κοντευουμε , ειναι θέμα ημερών!

Αγαπάμε forum, και στέλνουμε και εδώ τα νεακια μας:)

Το χουμε ρίξει στο περπάτημα κι εμείς όσο αντέχουμε, με το δόλιο τον άντρα μου να τον σέρνω κι αυτον μαζί χεχε

Ο μικρούλης μου κάνει λιγάκι πιο νωχελικες κινήσεις σήμερα, νομίζω κι αυτόν τον χτύπησε η ζέστη:lol: 

Καλά κάνατε!Ε το φόρουμ είναι αλλιώς μωρέ...ειδικά γι αυτές που δεν έχουν μεσεντζερ. 

Εγώ κορίτσια από περπάτημα τπτ αλλά στο σπίτι κωλο δεν βάζω.

Τι να κάνουν και αυτά τα κακόμοιρα...με τόση ζέστη λογικό!νεράκι φουλ!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...