Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Λοξυγκα εμένα έχει από τότε που μπήκα στον 9ο τρεις φορές τη μέρα! Έχει πλάκα αλλά μερικές φορές με ενοχλεί γιατί την πιάνει όταν χαλαρώνω. Εμένα η κοιλια είναι ψηλά ακόμα σχετικά (37+2) αν και νιώθω πίεση κάτω.. Αντε, θα ακούμε πολλά γεννητούρια απο εδώ και πέρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω κορίτσια εχω πελαγωσει λιγακι...στο νοσοκομειο εμειναν με εναν αναοσθησιολογο κ λεει δεν αναλαμβανει καισαρικες γτ δεν ειναι εκτακτες...δε ξερω τι θα κανουμε..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εγω κορίτσια εχω πελαγωσει λιγακι...στο νοσοκομειο εμειναν με εναν αναοσθησιολογο κ λεει δεν αναλαμβανει καισαρικες γτ δεν ειναι εκτακτες...δε ξερω τι θα κανουμε..

Έχετε αποφασίσει καισαρική? Μπορεί να αρνηθεί ο αναισθησιολογος εφόσον είναι στα καθήκοντα του? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mammatobe είπε:

Έχετε αποφασίσει καισαρική? Μπορεί να αρνηθεί ο αναισθησιολογος εφόσον είναι στα καθήκοντα του? 

ειναι το 2ο και θα παω παλι καισαρικη...ασε πονεμενη ιστορια με τον αναισθησιολογο...καταληξαμε σε ιδιωτικο την Παρασκευή το απογευμα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

ειναι το 2ο και θα παω παλι καισαρικη...ασε πονεμενη ιστορια με τον αναισθησιολογο...καταληξαμε σε ιδιωτικο την Παρασκευή το απογευμα!

Ρε κορίτσι διάβαζα αυτό που έλεγες για τον αναισθησιολογο κ κόλλησα!!! Πέραν του ότι νευρίασα!!

Καταρχάς σε ποιο νοσοκομείο έγινε αυτό? Ρωτάω γτ κ εγώ σε δημοσιο θα γεννήσω με το καλό..

Κ δλδ τι σου είπε δε κάνω επισκληριδιο σε καισαρική γτ δεν είναι επείγον?? Κ αν μια γυναίκα όπως εσύ πάει "αναγκαστικά" γαι καισαρική? Πχ είχε κάνει κ πριν ή το μωρό είναι ισχιακό κτλ δεν αναλαμβάνει??:blink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια που έρχονται, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/6!

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 30/6!

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️γεννήσαμε 15/7!

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6! 

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 9/7!

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 11/7!

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6!

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️γεννήσαμε 13/7!

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/6!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε και οι υπόλοιπες αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

@_marjio και @FofiK να σας ζήσουν τα μπεμπουλακια σας με υγεία κι ευτυχία στη ζωή τους..

Τι ωραία που γεμίζει με γεννητούρια το πινακάκι.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!εγω ειχα σημερα γιατρο και στο nst εκανα δυο συσπασεις 100σταρες και ανα 5 λεπτα δεν ξεπερνουσαν τις 50.38+3 σημερα και το μωρακι μας ειναι 3 κιλα μας ειπρ βεβαια οτι εμεινε λιγο πισω ατο μηριαιο!ειπε πως δεν μπορει να ειναι σιγουρη για τις μετρησεις τωρα σε αυτη τη φαση.και τραχηλο μετρησε 3 εκατοστα κλειστος!περπατημα κανω καθε μερα 1 ωρα αλλα δεν εχει κατεβει καθολου ακομη!!αυτα τα νεα μας

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κοριτσια μενω σε νησι κ εχουμε μονο ενα νοσοκομειο...κοπελες που ειναι να γεννησουν πριν απο μενα δεν εχουν μπει ακομα...δεν μπορω να πηγαινω καθε φορα κ να μ λενε ελα ξανα να δουμε...με παρακολουθούσε εξαρχης ιδιωτης ωστε σε περιπτωση προβλήματος να εχω plan b...δεν μπορω τωρα να καθομαι να τσακωνομαι,χωρις καποιο αποτελεσμα...τσακώνονται ηδη μεταξυ τους...παρασκευη απογευμα γενναω,εκει εστιαζω...εφτιαξα βαλιτσες κ αυριο ταξιδευω...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

Δυστυχώς κοριτσια μενω σε νησι κ εχουμε μονο ενα νοσοκομειο...κοπελες που ειναι να γεννησουν πριν απο μενα δεν εχουν μπει ακομα...δεν μπορω να πηγαινω καθε φορα κ να μ λενε ελα ξανα να δουμε...με παρακολουθούσε εξαρχης ιδιωτης ωστε σε περιπτωση προβλήματος να εχω plan b...δεν μπορω τωρα να καθομαι να τσακωνομαι,χωρις καποιο αποτελεσμα...τσακώνονται ηδη μεταξυ τους...παρασκευη απογευμα γενναω,εκει εστιαζω...εφτιαξα βαλιτσες κ αυριο ταξιδευω...

Όλα καλά να πανε!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Γέννησα τη Τετάρτη στις 2.42 τη νύχτα το μπουμπούκι μου, ήταν ένα όνειρο! Το μωρό μας ήρθε στο σπίτι, περίπου ένα 2ωρο αφού συντονιστηκαν οι συσπασεις μου. Απο την ώρα που έσπασαν τα νερά στο επόμενο 10λεπτο τον είχα αγκαλιά! Βολεύτηκα στο κρεβάτι μου και χρειάστηκαν 3 4 σπρωξιες για να γεννηθει!! Δε χρειάστηκε να μεταφερθούμε πουθενά, ήρθε η παιδίατρος τον είδε και τον βρήκε μια χαρά! Αύριο θα πάρουμε αίμα για το ένζυμο και τον ικτερο! 

Με το θηλασμό πάμε καλά, και γενικά έχουμε πάθει πλάκα μαζί του όλοι μικροί μεγάλοι!!

Εύχομαι σε όλες με το καλο να κρατήσουν γερα μωράκια στην αγκαλίτσα τους!!!!

  • Μου αρέσει 7

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Γέννησα τη Τετάρτη στις 2.42 τη νύχτα το μπουμπούκι μου, ήταν ένα όνειρο! Το μωρό μας ήρθε στο σπίτι, περίπου ένα 2ωρο αφού συντονιστηκαν οι συσπασεις μου. Απο την ώρα που έσπασαν τα νερά στο επόμενο 10λεπτο τον είχα αγκαλιά! Βολεύτηκα στο κρεβάτι μου και χρειάστηκαν 3 4 σπρωξιες για να γεννηθει!! Δε χρειάστηκε να μεταφερθούμε πουθενά, ήρθε η παιδίατρος τον είδε και τον βρήκε μια χαρά! Αύριο θα πάρουμε αίμα για το ένζυμο και τον ικτερο! 

Με το θηλασμό πάμε καλά, και γενικά έχουμε πάθει πλάκα μαζί του όλοι μικροί μεγάλοι!!

Εύχομαι σε όλες με το καλο να κρατήσουν γερα μωράκια στην αγκαλίτσα τους!!!!

να σας ζησει!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Γέννησα τη Τετάρτη στις 2.42 τη νύχτα το μπουμπούκι μου, ήταν ένα όνειρο! Το μωρό μας ήρθε στο σπίτι, περίπου ένα 2ωρο αφού συντονιστηκαν οι συσπασεις μου. Απο την ώρα που έσπασαν τα νερά στο επόμενο 10λεπτο τον είχα αγκαλιά! Βολεύτηκα στο κρεβάτι μου και χρειάστηκαν 3 4 σπρωξιες για να γεννηθει!! Δε χρειάστηκε να μεταφερθούμε πουθενά, ήρθε η παιδίατρος τον είδε και τον βρήκε μια χαρά! Αύριο θα πάρουμε αίμα για το ένζυμο και τον ικτερο! 

Με το θηλασμό πάμε καλά, και γενικά έχουμε πάθει πλάκα μαζί του όλοι μικροί μεγάλοι!!

Εύχομαι σε όλες με το καλο να κρατήσουν γερα μωράκια στην αγκαλίτσα τους!!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου,γερό κ ευτυχισμένο να είναι σε η ροή τη ζωή!!

Μου έκανε εντύπωση που γεννησες σπίτι κ το θεωρώ πολύ όμορφο..θα το θελα κ εγώ πολύ αλλά καθώς είναι το πρώτο μου φοβάμαι..

Εσύ το είχες σχεδιασμένο με κάποια μαία ή έτυχε..?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!!!γεννήσαμε σήμερα!!!ένα υγιέστατο αγοράκι !!3150kg 52 εκατοστα!!εδώ και 9 μήνες δεν ξέραμε το φύλο και μας ήρθε kinder έκπληξη!!

Ήθελα να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας και στην παρέα που μου κάνατε και στην υποστήριξη για ότι  ανησυχίες  είχα όλο αυτό το καιρό!!!

Περιμένουμε και τις υπόλοιπες με αγωνία!!με το καλό !!:x

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...