Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε;;ελενη τι σου πε τελικά;

 

Καλησπέρα κορίτσια!! Εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σας βρει όλους με ανθρώπους που αγαπάτε γύρω σας και η νέα χρονιά να μας φέρει αυτο που θέλουμε όλες μας με υγεία και χαρούμενες στιγμες.!!!Να περάσετε τέλεια!! 

Εγώ μόλις έκατσα λίγο από τα μαγειρέματα κλπ γιατί θα αλλάξουμε χρόνο όλοι οικογενειακώς στο σπίτι μας.

Πήγα εχθές που λέτε στη γυναικολόγο και όπως είχα φανταστεί έχω ένα κυστικό ωοθυλάκιο δεξιά (το ωοθυλάκιο που δεν έσπασε δηλαδή για να γίνει ωορρηξια). Είναι μικρό βέβαια και μου είπε ότι λογικά θα απορροφηθεί μόνο του από τον οργανισμό και ότι συμβαίνει καμιά φορά, ότι  δεν είναι κάτι να μην αγχώνομαι κλπ. Λογικά από το άγχος μου έγινε. Θα κάνω και ορμονολογικες εξετάσεις αίματος στην επόμενη περίοδο, έκανα τεστ Παπ, καλλιέργεια κολπικού υγρού κλπ... Κατά τα άλλα καλά. Μου είπε επίσης ότι αφού δούμε τις ορμονολογικες θα μου γράψει να κάνω και προγεννητικό έλεγχο για κυστική ίνωση κλπ....Αυτά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου Καλημέρα.. χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμείτε.. Δυστυχώς από χθες έχω εντονο πόνο στην κοιλιά λόγο ότι περιμένω περίοδο οπότε μάλλον θα πάω και εγώ για την τρίτη προσπάθεια...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!καλή χρονιά να έχουμε!!υγεία και αγάπη στις οικογένειες μας!!

@Emylia σήμερα εσύ ξεκουράζεσαι??Καιρός ήταν!!

@Elenhkon ευτυχώς όλα καλά!!Πρέπει να αποβάλλεις το άγχος σου!!

@Fofi29 και εγώ περιμένω αύριο και έχω πρηστεί σαν μπαλόνι!!με έπιασαν και ημικρανίες οπότε είναι σίγουρο για εμένα...Αν έχεις μόνο πονάκια δεν σημαίνει κάτι , πότε είναι να αδιαθετήσεις?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Στις 5 του μήνα περιμένω...

Είμαστε στην αρχή ακόμα, πρέπει να το πάρουμε χαλαρά(τα λέω για να τα ακούω και εγώ) Διαβάζω και εδώ διάφορες ιστορίες από άλλες κοπέλες που δυσκολεύονται και λέω αστο κ όταν είναι να έρθει θα έρθει!!απο την άλλη σκέφτομαι , μήπως μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω την κατάσταση?Πέρα από το προφανες!:P


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ διαβάζω πολλά άλλα δεν ξέρω αν είναι καλο γιατί άλλα μας αγχωνουν και άλλα μας δίνουν κουράγιο.. να πω την αλήθεια έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως να αλλάξω Διατροφή?να αδυνατισουμε?Όχι βέβαια ότι τρώμε ανθυγιεινά η έχουμε πάραπανω κιλά αλλά λέω λες αυτό να βοηθήσει??


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Και εγώ διαβάζω πολλά άλλα δεν ξέρω αν είναι καλο γιατί άλλα μας αγχωνουν και άλλα μας δίνουν κουράγιο.. να πω την αλήθεια έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως να αλλάξω Διατροφή?να αδυνατισουμε?Όχι βέβαια ότι τρώμε ανθυγιεινά η έχουμε πάραπανω κιλά αλλά λέω λες αυτό να βοηθήσει??

Τo σκέφτηκα και εγω να σου πω την αλήθεια , και σαν διατροφή να το φτιάξουμε λίγο  αλλά και για να χάσω κάνα τριάρι κιλά, οχι οτι μου χρειάζεται, αδύνατη θεωρούμαι,αλλά όταν με το κάλο έρθει να μην έχω θέμα με τα κιλά που θα πάρω(κοιτάω πολύ μπροστά ε??)

Άσε τι τράβηξα τις γιορτές που απ'την μια δεν ήθελα να πίνω,  αλλά δεν ήθελα να καταλάβουν και οι γύρω οτι το έχω κόψει για να μην υποψιαστουν και αρχίσουν τις ερωτήσεις....

Έχω δει κάτι κρεμούλες οι οποίες υποτίθεται ότι βοηθούν στην σύλληψη , κάνουν πιο φιλικό το περιβάλλον για το σπέρμα , είμαι σε σκέψη να το δοκιμάσω...

 

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λες με τα κιλά και εγώ το έχω σκεφτεί για να έχουμε περιθώριο.. Εγώ ήπια ένα κρασάκι να πω την αλήθεια αλλά δεν έφαγα πολύ...ΤΙ κρέμες ενημέρωσε με?Εγώ σκέφτομαι αν και τον επόμενο μήνα δεν γίνει κάτι να μιλήσω με τον γιατρό μήπως προληπτικά κάνουμε καμμία εξέταση...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ήπια και εγώ το κρασάκι μου, αλλά ένα ποτηράκι και διαλυμένο με σόδα, είχα και πολλές γιορτές σχεδόν κάθε μέρα!!

Μωρέ δεν είναι κακή ιδέα οι εξετάσεις αλλά νομίζω οτι είναι νωρίς ακόμα, τουλάχιστον εμένα η γιατρός μου μου είπε μετά από εξάμηνο θα μιλήσουμε για αποτυχία σύλληψης..Και συμφωνώ να σου πώ την αλήθεια γιατί σε αγχώνει λίγο και αυτή η διαδικασία με τις εξετάσεις.

η κρέμα είναι η pre seed σαν λιπαντικό είναι στην ουσία αλλά βοηθάει στην σύλληψη και γενικά έχω ψάξει κριτικές τοσο εδώ όσο και στο amazon και οι περισσότερες κοπέλες  γράφουν οτι είχε αποτέλεσμα..οπότε λέω γιατί να μην το δοκιμάσω??το χειρότερο είναι απλά να μην έχει αποτέλεσμα.!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή χρονιά εύχομαι σε σας και στην οικογένεια σας!! Υγεία και οτι ποθειτε για το νέο έτος να το έχετε! Εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να μας κάνει όλες μανουλες!!

 

3 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα.. χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμείτε.. Δυστυχώς από χθες έχω εντονο πόνο στην κοιλιά λόγο ότι περιμένω περίοδο οπότε μάλλον θα πάω και εγώ για την τρίτη προσπάθεια...

Κορίτσι μου μην είσαι σίγουρη ακόμα. Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της περιόδου. οπότε περίμενε να δεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα μου είχε πει ο γυναικολόγος μετά από ένα χρόνο προσπαθειών ξεκινάμε εξετάσεις.. Αλλά λέω τουλάχιστον όσο αναφορά εμένα και όχι τον σύζυγό να εκανα καμμία εξέταση.. Ελέν η μου δεν ειμαι σίγουρη απλά έχω πάλι ημικρανίες και πόνο οπότε λέω χαλαρά πάμε για τον επόμενο μήνα.. Ο σύζυγός όμως απογοητεύτηκε πάλι πριν καν αδιάθετησω.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γυναικολόγος μετά από ένα χρόνο προσπαθειών ξεκινάμε εξετάσεις.. Αλλά λέω τουλάχιστον όσο αναφορά εμένα και όχι τον σύζυγό να εκανα καμμία εξέταση.. Ελέν η μου δεν ειμαι σίγουρη απλά έχω πάλι ημικρανίες και πόνο οπότε λέω χαλαρά πάμε για τον επόμενο μήνα.. Ο σύζυγός όμως απογοητεύτηκε πάλι πριν καν αδιάθετησω.. 

Αυτό που οι άντρες απογοητεύονται πιο πολύ από εμάς με τρελαίνει!! 

Έτσι κ εμένα κάθε μέρα με ρωτάει αν μου ήρθε..

Μίλα με τον γιατρό σου αλλά αφού ήδη στο είχε πει να περιμένεις 1 χρόνο, γιατί να μπεις σε τέτοια διαδικασία;;ότι σε κάνει να νιώσεις βέβαια εσύ καλύτερα! 

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου ξεκουράζομαι λίγο ναι!!

αυτο το μήνα εγώ δεν είχα καθόλου άγχος περίεργο αλλά καλό πρέπει ν χαλαρώσουμε όλες κ ότι είναι να γίνει θα γίνει!!

κ μενα ο γιατρός μ πε μετά τον ένα χρόνο !!

ελενακι κ γω είχα κυστουλα όταν ξεκινήσαμε κ εμπόδιζε την ωορηξια δλδ έλεος λες κ γίνεται επίτηδες!!αλλα θα φύγει κ μετά θα σαι τέλεια απλά μας πάει πίσω κ μεις είμαστε ανυπομονες!!

ποσο τυχερές αυτές π ποιανουν με την πρώτη!!

κ μεις παντως όλες στην αρχή είμαστε 

Φωφη Κ Ευγενία μην απογοητεύεστε τα συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Emylia μου εγώ δεν έχω πονάκια μόνο, έχω πρήξιμο ,ημικρανίες κ σήμερα είχα κ σταγονουλες  καφέ, κανονικά δηλαδή σαν να αδιαθετησω αύριο, επίσης είχα μια μονο επαφή τις καλές μέρες οπότε δεν είχα μεγάλες ελπίδες! αλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου είμαστε ακόμα στην αρχή!!

Fofi εάν σε βοηθήσει ψυχολογικά να χαλαρώσεις κανε τις εξετάσεις αλλά κ εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς... εξάλλου μην ξεχνάτε ότι κάθε μήνα έχουμε 25% πιθανότητα και αν έχουμε και επαφές τις κατάλληλες μέρες , οπότε έχουμε μέλλον ακόμα!! Είμαστε 4 και ξεκινήσαμε παρέα  και καμία δεν έχει καταφέρει, δεν γίνεται και οι 4 να έχουμε θέμα!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...