Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, vals είπε:

ελενη πηγαινε αυριο...θα πεθανεις μεχρι ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!!εδω αγχωθηκα εγω για σενα,.....

Ότι θα πεθανω είναι το μόνο σίγουρο. ....!!

Να πάω στο ίδιο μικροβιολογικό ε; Για να υπάρχει σύγκριση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Ότι θα πεθανω είναι το μόνο σίγουρο. ....!!

Να πάω στο ίδιο μικροβιολογικό ε; Για να υπάρχει σύγκριση;

Ε ναι τώρα που έχεις την αρχική τιμή για σύγκριση πήγαινε στο ίδιο...

Λοιπόν έκανα τώρα ξανά το τεστ κ βγήκε θετικό , και συμφωνεί και με την ημερομηνία άρα Ελένη μου μήπως έκανες πιο μετά ωορρηξία??? Άρα έχεις πιθανότητες!!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ε ναι τώρα που έχεις την αρχική τιμή για σύγκριση πήγαινε στο ίδιο...

Λοιπόν έκανα τώρα ξανά το τεστ κ βγήκε θετικό , και συμφωνεί και με την ημερομηνία άρα Ελένη μου μήπως έκανες πιο μετά ωορρηξία??? Άρα έχεις πιθανότητες!!!!

Τι εννοείς ότι συμφωνεί με την ημερομηνία;

Είναι και οι δύο γραμμές το ίδιο σκούρες; Γιατί για να είναι θετικό από ότι είχα διαβάσει πρέπει η γραμμή αποτελέσματος να είναι το ίδιο σκούρα ή πιο σκούρα από τη γραμμή ελέγχου ..

Εγώ πάντως κορίτσια έχω τρελαθεί...γιατί πονάω λες και μου ήρθε.παω τουαλέτα τίποτα. Και αυτό είναι μέρες τώρα .Τι στο καλό έχω; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Τι εννοείς ότι συμφωνεί με την ημερομηνία;

Είναι και οι δύο γραμμές το ίδιο σκούρες; Γιατί για να είναι θετικό από ότι είχα διαβάσει πρέπει η γραμμή αποτελέσματος να είναι το ίδιο σκούρα ή πιο σκούρα από τη γραμμή ελέγχου ..

Εγώ πάντως κορίτσια έχω τρελαθεί...γιατί πονάω λες και μου ήρθε.παω τουαλέτα τίποτα. Και αυτό είναι μέρες τώρα .Τι στο καλό έχω; 

Βάσει του κύκλου μου αύριο είναι η ωορρηξία αυτό εννοώ ότι συμφωνεί με την ημερομηνία..ναι είναι το ίδιο σκούρες οι γραμμές γιατί το πρωί που έκανα ήταν άχνη τελείως η γραμμή.

Βρε κορίτσι μου δεν παίρνεις την γιατρό σου ξανά μήπως σε δει πιο σύντομα;;στην τελική κ έγκυος να μην είσαι να σου εξηγησει  γιατί τόσες μέρες καθυστέρηση;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Ότι θα πεθανω είναι το μόνο σίγουρο. ....!!

Να πάω στο ίδιο μικροβιολογικό ε; Για να υπάρχει σύγκριση;

καλημερα!!!ναι παντα στο ιδιο μικροβιολογικο θα πηγαινεις..το οτι πονας δεν σημαινει οτι δεν εισαι...

αδιαθετησες??

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καλημερα!!!ναι παντα στο ιδιο μικροβιολογικο θα πηγαινεις..το οτι πονας δεν σημαινει οτι δεν εισαι...

αδιαθετησες??

Καλημέρα! Όχι κορίτσια δεν μου ήρθε! Ξαναέκανα χοριακή και είναι 0.10..

Τα νεύρα μου έχουν σπάσει....Όλο αυτό για να με πάει πισω στις προσπάθειες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημέρα! Όχι κορίτσια δεν μου ήρθε! Ξαναέκανα χοριακή και είναι 0.10..

Τα νεύρα μου έχουν σπάσει....Όλο αυτό για να με πάει πισω στις προσπάθειες

ελα δεν πειραζει...τουλαχιστον απο τη μια σου εφυγε μια εννοια..γιατι σε παει πισω??μπροστα να σε παει...μην σταματας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημέρα! Όχι κορίτσια δεν μου ήρθε! Ξαναέκανα χοριακή και είναι 0.10..

Τα νεύρα μου έχουν σπάσει....Όλο αυτό για να με πάει πισω στις προσπάθειες

Καλημέρα, έχει δίκιο η Vals , μην σε παίρνει από κάτω!Σου έφυγε η έννοια κ μπορείς να προχωρήσεις, ασε που μπορεί και η καθυστέρηση να προκλήθηκε από το άγχος σου και τώρα να ηρεμήσεις και να σου έρθει.

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγω καθυστερηση 10 μερες ειχα...και τωρα που μου τελειωσε βουυυυυυυυρ...ασχετα αν οι πιθανοτητες να πιασω παιδακι φυσιολογικα ειναι μηδενικες αλλα δεν πειραζει...εγω θα προσπαθω παντα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για όλα!πραγματικα! Απλά τώρα θα μου είχε τελειώσει η περίοδος και εδώ καλά καλά δεν μου έχει έρθει και δεν ξέρω πότε θα έρθει. Έχω πονακια που και που και υγρά από χθες!Εννοείται δεν την ξανακανω στις 27 τη χοριακή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

θα ερθει θα ερθει...δυστυχως ερχεται και απροειδοποιητα..να σου πω κατι??μη σκας...θα ερθει το μωρακι οταν πρεπει...

εμενα ο δρομος μου ειναι διαφορετικος απ τον δικο σας....ηρεμηστε..μιληστε με τους γιατρους σας...καντε εξετασεις κ εσεις και οι συζυγοι οτι ολα ειναι ενταξει....υπαρχουν βιταμινες να παρετε για το κατι παραπανω...και ολα θα γινουν οταν πρεπει!!

 φανταζομαι δεν σας πηρανε και τα χρονια!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

θα ερθει θα ερθει...δυστυχως ερχεται και απροειδοποιητα..να σου πω κατι??μη σκας...θα ερθει το μωρακι οταν πρεπει...

εμενα ο δρομος μου ειναι διαφορετικος απ τον δικο σας....ηρεμηστε..μιληστε με τους γιατρους σας...καντε εξετασεις κ εσεις και οι συζυγοι οτι ολα ειναι ενταξει....υπαρχουν βιταμινες να παρετε για το κατι παραπανω...και ολα θα γινουν οταν πρεπει!!

 φανταζομαι δεν σας πηρανε και τα χρονια!!

@Vals εγώ είμαι 32 και οι τριγύρω μου. μου φέρονται λες και είμαι 50!!!αλλά δεν αγχώνομαι, έχω ζήσει από πολύ δικό μου πρόσωπο τι θα πεί να προσπαθείς χωρίς αποτελέσματα , με προβλήματα γυναικολογικά και εγκυμοσύνες που έληξαν άσχημα και γιαυτό τον λόγο συμφωνώ μαζί σου, όταν είναι να έρθει θα έρθει!!εννοείται τις ημέρες που πλησιάζει η περίοδος με πιάνει άγχος αλλά  γενικά κάνω τα πάντα για να το αποβάλλω και να το διασκεδάσω αυτό το διάστημα της προσμονής!!

Εσύ έχεις παιδάκι ή πας για το πρώτο και έσυ??

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Vals εγώ είμαι 32 και οι τριγύρω μου. μου φέρονται λες και είμαι 50!!!αλλά δεν αγχώνομαι, έχω ζήσει από πολύ δικό μου πρόσωπο τι θα πεί να προσπαθείς χωρίς αποτελέσματα , με προβλήματα γυναικολογικά και εγκυμοσύνες που έληξαν άσχημα και γιαυτό τον λόγο συμφωνώ μαζί σου, όταν είναι να έρθει θα έρθει!!εννοείται τις ημέρες που πλησιάζει η περίοδος με πιάνει άγχος αλλά  γενικά κάνω τα πάντα για να το αποβάλλω και να το διασκεδάσω αυτό το διάστημα της προσμονής!!

Εσύ έχεις παιδάκι ή πας για το πρώτο και έσυ??

εγω 31 σε λιγες μερες...εχω ενα αγορακι 3 χρονων με εξωσωματικη ομως..εκανα μια προσπαθεια τον οκτωβριο για 2ο αλλα δεν εμεινα δυστυχως...με το καινουργιο ετος θα κανω αλλη μια προσπαθεια!!

μην επηρεαζεστε απο κανεναν....εμενα κανενας δικος μου,ουτε φιλοι ξερουν για τις εξωσωματικες γιατι κανεις δεν θελω να με λυπαται για κατι ή να με κρίνει...ειναι για μενα και τον αντρα μου...ειναι ασχημο ο περιγυρος να λεει διαφορα γιατι απλα δεν ζει μεσα στο σπιτι σου να ξερει τι θες πως το θες και ποτε το θες.

ναι καλε 32 σε πηρανε τα χρονια!!δεν ντρεπεσαι κ εσυ?????

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

εγω 31 σε λιγες μερες...εχω ενα αγορακι 3 χρονων με εξωσωματικη ομως..εκανα μια προσπαθεια τον οκτωβριο για 2ο αλλα δεν εμεινα δυστυχως...με το καινουργιο ετος θα κανω αλλη μια προσπαθεια!!

μην επηρεαζεστε απο κανεναν....εμενα κανενας δικος μου,ουτε φιλοι ξερουν για τις εξωσωματικες γιατι κανεις δεν θελω να με λυπαται για κατι ή να με κρίνει...ειναι για μενα και τον αντρα μου...ειναι ασχημο ο περιγυρος να λεει διαφορα γιατι απλα δεν ζει μεσα στο σπιτι σου να ξερει τι θες πως το θες και ποτε το θες.

ναι καλε 32 σε πηρανε τα χρονια!!δεν ντρεπεσαι κ εσυ?????

Ότι καλύτερο σου εύχομαι πραγματικά και  θα έρθει και το δεύτερο με το καλό σύντομα και θα σας κανει την έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...