Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

23εβδομάδα,αιμορραγία και υγρό σα νερό...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά με υγεία και ό,τι καλό επιθυμείτε!Είμαι έγκυος στην 23 εβδομάδα και την Κυριακή το βράδυ κατά την ούρηση παρουσιάστηκε μεγάλη αιμορραγία....Πήγα στο νοσοκομείο όπου ο γιατρός δεν διαπίστωσε μεγάλη αποκόλληση. Μου συνέστησε πλήρη ακινησία(δεν σηκώνομαι ούτε για τουαλέτα). Το ίδιο βράδυ η σερβιέτα γέμισε με υγρό(σα νερό), το ένιωθα να τρέχει σταγόνα σταγόνα το βράδυ και αραιό αίμα.. Την Τρίτη σταμάτησε η αιμορραγία και προχθές το βράδυ έτρεξε λίγο αχνό ροζ.. Χθες το πρωί κατά την ούρηση βγήκε λίγο υγρό αλλά μετά νιώθω ότι σταμάτησε(τουλάχιστον δεν είναι ιδιαιτέρως αισθητό). Έχω πιθανότητες να κρατηθεί το μωρό μου(αν η διαρροή είναι αμνιακό υγρό); Φοβάμαι πολύ...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκι μου χρόνια σου πολλα και ευχομαι ολα να σου πανε καλα.ο γιατρός σου τι σου είπε επικοινώνησες;χωρις να θελω να σε αγχωσω μήπως πρεπει να σε δει σύντομα και δεν ειναι η λύση μονο η ακινησία;και τίποτα να μην είναι να σου φύγει το άγχος. Οι γιατροί μας γι αυτό το λόγο υπάρχουν.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι! Την Κυριακή που πήγαμε στο μαιευτήριο ακούσαμε καρδούλα κανονικά και την μπέμπα μου την νιώθω κάθε μέρα(δόξα τω Θεώ!).Ο γιατρός δεν ρισκάρει να κινηθώ.. Παίρνω utrogestan και ελπίζω... Μου είπε ότι θα σηκωθώ,έστω για τουαλέτα,όταν δεν δω ίχνος αίματος για τουλάχιστον 5 μέρες... Όσο για το υγρό,μόνο με υπέρηχο μπορεί να φανεί,που δεν μπορώ να κάνω μέχρι να μπορέσω να σηκωθώ..... Πίνω νερό αλλά έχω το μπελά της πάπιας με την συχνοουρία(ας είναι καλά ο άντρας μου,δόξα τω Θεώ είναι δίπλα μου σε όλα).


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω.....ταλαιπώρησε βρε κοριτσάκι μου αλλα οταν γεννηθεί η μπεμπουλα θα τα ξεχασεις ολα!!!!!οποτε εφοσον εχεις αυτές τις οδηγίες ολα ειναι υπο έλεγχο.μην μου αγχώνεσαι και με πίστη και προσευχή ολα θα πανε καλα.ευχομαι να σηκωθείς σύντομα να πατε για υπέρηχο και ολα να είναι τέλεια...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αμήν!Σε ευχαριστώ πολύ,μέσα από την καρδιά μου! Σου εύχομαι τα καλύτερα, υγεία, ευτυχία και κάθε τι καλό!Ελπίζω να δίνει δύναμη και υπομονή Ο Χριστός και Η Παναγία σε όλους τους ανθρώπους που την χρειάζονται!Είμαι 8 μέρα ακίνητη και το σώμα μου πονάει ήδη... Άντε να δούμε....

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, basw2 είπε:

Εχεις ακομα αιμα η έχει μειωθεί;;;

Just now, basw2 είπε:

 

Δόξα τω Θεώ αίμα έχω να δω από χθες το πρωί(πολύ αραιό,αχνό ροζ μαζί με το υγρό που έτρεξε μετά την πρωινή ούρηση). Αλλά είμαι συγκρατημένη γιατί και μετά την μεγάλη αιμορραγία είχα να δω αίμα 3 μέρες.... 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε.ειναι δύσκολο αυτο που περνας το καταλαβαίνω...περισσοτερο το άγχος παρα το σωματικο αλλα πιστεύω πως Ολα θα πανε καλα κοριτσάκι μού!!!!σου στέλνω ολη την θετική μου ενέργεια!!!!θα χαρω πολύ να μαθαινω τα νεα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση και για τις πολύτιμες ευχές σου! Ελπίζω να γράψω θετικές εξελίξεις την επόμενη φορά...

Καλό απόγευμα με υγεία!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι! Την Κυριακή που πήγαμε στο μαιευτήριο ακούσαμε καρδούλα κανονικά και την μπέμπα μου την νιώθω κάθε μέρα(δόξα τω Θεώ!).Ο γιατρός δεν ρισκάρει να κινηθώ.. Παίρνω utrogestan και ελπίζω... Μου είπε ότι θα σηκωθώ,έστω για τουαλέτα,όταν δεν δω ίχνος αίματος για τουλάχιστον 5 μέρες... Όσο για το υγρό,μόνο με υπέρηχο μπορεί να φανεί,που δεν μπορώ να κάνω μέχρι να μπορέσω να σηκωθώ..... Πίνω νερό αλλά έχω το μπελά της πάπιας με την συχνοουρία(ας είναι καλά ο άντρας μου,δόξα τω Θεώ είναι δίπλα μου σε όλα).

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Για το υγρό, υπάρχουν ταινίες στο φαρμακείο που λέγονται ταινίες ηλιοτροπιου νομίζω που δείχνουν αν το υγρό είναι αμνιακό ή όχι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Για το υγρό, υπάρχουν ταινίες στο φαρμακείο που λέγονται ταινίες ηλιοτροπιου νομίζω που δείχνουν αν το υγρό είναι αμνιακό ή όχι 

Χρόνια πολλά με υγεία και ό,τι επιθυμείς! Σε ευχαριστώ πολύ!Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν στα φαρμακεία. Θα πω στον άντρα μου αύριο να ρωτήσει. 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι! Την Κυριακή που πήγαμε στο μαιευτήριο ακούσαμε καρδούλα κανονικά και την μπέμπα μου την νιώθω κάθε μέρα(δόξα τω Θεώ!).Ο γιατρός δεν ρισκάρει να κινηθώ.. Παίρνω utrogestan και ελπίζω... Μου είπε ότι θα σηκωθώ,έστω για τουαλέτα,όταν δεν δω ίχνος αίματος για τουλάχιστον 5 μέρες... Όσο για το υγρό,μόνο με υπέρηχο μπορεί να φανεί,που δεν μπορώ να κάνω μέχρι να μπορέσω να σηκωθώ..... Πίνω νερό αλλά έχω το μπελά της πάπιας με την συχνοουρία(ας είναι καλά ο άντρας μου,δόξα τω Θεώ είναι δίπλα μου σε όλα).

Καλημέρα κορίτσι πες του γιατρού να έρθει σπίτι σου να σε δει και να φέρει κινητό υπέρηχο υπάρχει και έχουν πολλοί γιατροί. Αν φοβάστε για τοκετό θα έπρεπε να σου δώσει τοκολυτικά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι πες του γιατρού να έρθει σπίτι σου να σε δει και να φέρει κινητό υπέρηχο υπάρχει και έχουν πολλοί γιατροί. Αν φοβάστε για τοκετό θα έπρεπε να σου δώσει τοκολυτικά. 

Καλημέρα. Θα συμφωνήσω με την μπουκίτσα. Ή διαφορετικά καλέστε ασθενοφόρο να σε μεταφέρει σε νοσοκομείο. Συγγνώμη, αλλά θα κάθεσαι μόνη σου με τις ταινίες του φαρνακείου να κάνεις διάγνωση αν έχεις απώλεια αμνιακού ή όχι; Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάτε σε ένα οργανωμένο περιβάλλον για να σε παρακολουθούν μέρα νύχτα οι γιατροί; Σε τέτοιες περιπτώσεις, συνήθως αυτό γίνεται, μέχρι να ξεπεραστεί ο κίνδυνος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Θα γεννήσω(πρώτα Ο Θεός) σε δημόσιο νοσοκομείο..Εκεί με βλέπει ο γιατρός(του πληρώνουμε επίσκεψη βέβαια). Δεν ξέρω...ειλικρινά... Μου είπε να μην ρισκάρουμε καμία μετακίνηση γιατί τα πράγματα μπορεί να είναι χειρότερα. Όταν τον ρώτησα αν είναι καλύτερα να νοσηλευτώ μου απάντησε ότι δεν μπορούν να μου κάνουν κάτι παραπάνω από αυτά που κάνουμε τώρα(σε φάρμακα)και συν τοις άλλοις μπορεί να πάθω και καμιά μόλυνση..και μέρες που είναι θα είμαι σε ένα νοσοκομείο...Είναι το πρώτο μου μωράκι, δεν έχω εμπειρία με γιατρούς κλπ... Είμαι τόσο μπερδεμένη....  


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία και ό,τι επιθυμείς! Σε ευχαριστώ πολύ!Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν στα φαρμακεία. Θα πω στον άντρα μου αύριο να ρωτήσει. 

Χρόνια πολλά κοπέλα μου εύχομαι όλα να πάνε καλά.Οτι αφορά τις ταινίες δεν νομίζω να τις βρεις σε φαρμακείο  έχουν οι γυναικολόγοι κ τα νοσοκομεία..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...