Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

23εβδομάδα,αιμορραγία και υγρό σα νερό...


Recommended Posts

Just now, Sofaki00 είπε:

Τηλεόραση ,κινητό , Ίντερνετ βιβλία! Στην αρχή είναι δύσκολο μετά το συνηθίζεις!!! Πονάει και το σώμα και η μέση και τα νεύρα γίνονται κρόσια αλλά προέχει μόνο το μωράκι και όλα αυτά πανε πίσω. Σηκώνομαι για τουαλέτα και να φάω. Κάποιες μερες αν δεν νιώθω καλά θα φάω στον καναπέ η στο κρεβάτι! Είναι το λιγότερο που μπορούσα να κάνω για την μικρή μου και έτσι το έβλεπα! 

Μακάρι να φτάσω στο σημείο να μπορώ να σηκώνομαι έστω για τουαλέτα,γιατί αυτό με την πάπια με έχει τσακίσει... Τρέχει ο άντρας μου 24 ώρες το 24ωρο ...Και δε νιώθω και πολύ καλά με όλο αυτό..............   Και μετά ας ξαπλώνω πάλι... Έτσι θα το παλέψω καλύτερα,είμαι σίγουρη.


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Πραγματικα στεναχωριεμαι που δεν ξερω τι να πω για να σε βοηθησω...

Μονο αν καποια το χει περασει θα μπορουσε να δωσει πιο σωστη λυση ..

Απκ την αλλη ειτε ο γιατροσ ειναι ιδιωτησ..ειτε δημοσιου..δεν μπορω να διανοηθω οτι δεν ενδιαψερετάι..εδω ςνδοαφερομαστε εμεισ κ προσπαθουμε να βοηθησουμε..κατι θα ξερει παραπανω για να τα λεει αυτα..γιατροσ ειναι...

Εγω στη θεση σου θα εβαζα μια καλη μογ φιλη να παρει τηλ τον δικο τησ γυναικολογο..εγω αυτο θα εκανα...για να χεισ κ εσυ μια 2η γνωμη κ να μην σε τρωνε οι αμφιβολιεσ...

Οσο για το μεροκαματο..δικιο εχεισ..αλλα αυτη τη στιγμη προηγεισαι εσυ..θα τα αναπληρωσει ολα μολισ εισαι εσυ καλυτερα..

Απο τι το επαθεσ? Εγω απο κουραση 3 φορεσ καθισα στονκρεβατι...τη 1 στο νοσοκομεοο...

 

Από τι το έπαθα..... Πραγματικά δεν έκανα κάτι(δουλειές κλπ).. Το Σάββατο πήγαμε για β επιπέδου.. Εκεί ο γιατρός(αν πρέπει να βρώ κάτι) ταρακούνησε αρκετά έντονα την κοιλιά μου χαμηλά αριστερά δύο φορές... Μετά φύγαμε με τα πόδια έως τον σταθμό του μετρό και μετά σπίτι.... Και Κυριακή βράδυ έπαθα την μεγάλη αιμορραγία και τα υγρά.... Πραγματικά δεν ξέρω....


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μετά από περίδεση μου έσκασε ο ένας σάκος από τα δίδυμα που κυοφορούσα.Απο 16 εβδομάδα μέχρι 22 εβδομάδα ήμουν σε πλήρη ακινησία με πάπια ,άστο ένα δράμα ,μαρτύριο τι να πω ότι χειρότερο.Εγω το κατάλαβα αμέσως  ήταν αρκετά έντονη ροή .Είναι πάρα πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία σε καταλαβαίνω απόλυτα.Αν τελικά αποφασίσεις να μεταφερθεις σε νοσοκομείο θα σε συμβουλευα μόνο με ασθενοφόρο κ τελείως ξάπλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μετά από περίδεση μου έσκασε ο ένας σάκος από τα δίδυμα που κυοφορούσα.Απο 16 εβδομάδα μέχρι 22 εβδομάδα ήμουν σε πλήρη ακινησία με πάπια ,άστο ένα δράμα ,μαρτύριο τι να πω ότι χειρότερο.Εγω το κατάλαβα αμέσως  ήταν αρκετά έντονη ροή .Είναι πάρα πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία σε καταλαβαίνω απόλυτα.Αν τελικά αποφασίσεις να μεταφερθεις σε νοσοκομείο θα σε συμβουλευα μόνο με ασθενοφόρο κ τελείως ξάπλα.

Και πώς εξελίχθηκε κορίτσι μου; Πήγαν όλα καλά; Είναι καλά τα μωράκια σου; Έκλεισε ο σάκος; Συνέχισε να τρέχει για μέρες;  Μαρτύριο πραγματικό..... Πώς το πάλεψες; Οι πόνοι στο σώμα, τσίσα(ακόμα και μέσα στη νύχτα), κακά; Συγγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις απλά δεν έχω βρει άλλη κοπέλα με αντίστοιχο θέμα...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Μου είπε λόγω αιμορραγίας δεν μπορούσε να βάλει το χαρτάκι... Η αιμορραγία σταμάτησε κι αυτός στον κόσμο του... Του είπα όλους μου τους φόβους κι εκείνος είπε,στις 14 του μήνα που έχουμε ραντεβού αν είναι μήπως περάσω εγώ από εκεί... Αντί να μου πει να έρθει άμεσα...λες και δεν θα πληρωθεί... Θα δούμε πως θα κυλήσει κι απόψε και αύριο αποφασίζουμε.... Θα τον ενημερώσω πριν βέβαια ότι θέλω να έρθει στο σπίτι αλλιώς με ασθενοφόρο θα πάω στο νοσοκομείο... Να δω τι θα μου πει ξανά...

Καταλαβαινω πωσ κ η αδερφη σου εχει το προβλημα τησ αυτη τη στιγμη..αλλα ειναι τοσο δυσκολο να παρει ενα τηλ τον γυναικολογο? Για 1 λεπτο..μια ερωτηση να κανει...ισωσ οταν περνανε οξ γιατροι απο το επισκεπτηριο..να παρουμε.μια 2η γνωμη..

πρίν από 39 λεπτά , Alcedo είπε:

Από τι το έπαθα..... Πραγματικά δεν έκανα κάτι(δουλειές κλπ).. Το Σάββατο πήγαμε για β επιπέδου.. Εκεί ο γιατρός(αν πρέπει να βρώ κάτι) ταρακούνησε αρκετά έντονα την κοιλιά μου χαμηλά αριστερά δύο φορές... Μετά φύγαμε με τα πόδια έως τον σταθμό του μετρό και μετά σπίτι.... Και Κυριακή βράδυ έπαθα την μεγάλη αιμορραγία και τα υγρά.... Πραγματικά δεν ξέρω....

Πολλοι το κανουν αυτο με την κοιλια..αποκλειεται να ναι αυτο.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alcedo είπε:

Και πώς εξελίχθηκε κορίτσι μου; Πήγαν όλα καλά; Είναι καλά τα μωράκια σου; Έκλεισε ο σάκος; Συνέχισε να τρέχει για μέρες;  Μαρτύριο πραγματικό..... Πώς το πάλεψες; Οι πόνοι στο σώμα, τσίσα(ακόμα και μέσα στη νύχτα), κακά; Συγγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις απλά δεν έχω βρει άλλη κοπέλα με αντίστοιχο θέμα...

Ήταν πολύ δύσκολη η περίπτωση μου είχε πρόβλημα με τον τράχηλο μου κ έκανα 2 φορές περίδεση  γιατί η πρώτη  δεν κράτησε .Δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα  κ τα έχασα τα μωρά.Οχι όμως από τα υγρά αλλά γιατί έκανα συσπάσεις κ το μωρό ήταν ήδη πάρα πολύ χαμηλά  κ  δυστυχώς άνοιξε πάλι το ράμμα.Ειχα κολλήσει κ μικρόβιο στο  χειρουργείο άσε πολύ δύσκολα. Με τα κακα μεγάλο θεμα.Στο νοσοκομείο δεν έκανα για μια εβδομάδα από ντροπή.Δεν τηρούσαν κ τις ώρες κοινής ησυχίας κ στο δωμάτιο είχε κόσμο όλη μέρα μιας κ με βαλανε  με κοπέλες που είχαν γεννήσει.Δεν είναι κ ότι καλύτερο ούτε όταν είσαι σπίτι .Ντρεπόμουν πάρα πολύ πραγματικά παρόλο που είχα  την μαμά μου.Αμα παίρνεις κ σίδηρο είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα.Τσισα άλλο πρόβλημα μέσα στην νύχτα.Ουτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω.Οταν σηκώθηκα μετά από 6 εβδομάδες πονούσαν τόσο πολύ τα πόδια μου για έναν μήνα που τα σκαλοπάτια τα κατέβαινα ένα ένα.Απλα είναι πολύ ψυχοφθόρο να μην ξέρεις αν είναι όντως αμνιακα  η απλά υγρά.Κ σαυτήν την εγκυμοσύνη είχα πολλά υγρά κ είχα αγχωθει αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα.Ισως αν έβρισκες έναν γιατρό που ασχολείται με κυήσεις υψηλού κινδύνου να έπαιρνες μια γνώμη?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Καταλαβαινω πωσ κ η αδερφη σου εχει το προβλημα τησ αυτη τη στιγμη..αλλα ειναι τοσο δυσκολο να παρει ενα τηλ τον γυναικολογο? Για 1 λεπτο..μια ερωτηση να κανει...ισωσ οταν περνανε οξ γιατροι απο το επισκεπτηριο..να παρουμε.μια 2η γνωμη..

Πολλοι το κανουν αυτο με την κοιλια..αποκλειεται να ναι αυτο.

Καλημέρα. Δεν μπορώ να πιέσω...Αν μπορέσει θα τον πάρει..αλλιώς....   Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.... Θα μιλήσω με τον γιατρό μου σήμερα και βλέπουμε...

8 ώρες πρίν, Ilios είπε:

Ήταν πολύ δύσκολη η περίπτωση μου είχε πρόβλημα με τον τράχηλο μου κ έκανα 2 φορές περίδεση  γιατί η πρώτη  δεν κράτησε .Δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα  κ τα έχασα τα μωρά.Οχι όμως από τα υγρά αλλά γιατί έκανα συσπάσεις κ το μωρό ήταν ήδη πάρα πολύ χαμηλά  κ  δυστυχώς άνοιξε πάλι το ράμμα.Ειχα κολλήσει κ μικρόβιο στο  χειρουργείο άσε πολύ δύσκολα. Με τα κακα μεγάλο θεμα.Στο νοσοκομείο δεν έκανα για μια εβδομάδα από ντροπή.Δεν τηρούσαν κ τις ώρες κοινής ησυχίας κ στο δωμάτιο είχε κόσμο όλη μέρα μιας κ με βαλανε  με κοπέλες που είχαν γεννήσει.Δεν είναι κ ότι καλύτερο ούτε όταν είσαι σπίτι .Ντρεπόμουν πάρα πολύ πραγματικά παρόλο που είχα  την μαμά μου.Αμα παίρνεις κ σίδηρο είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα.Τσισα άλλο πρόβλημα μέσα στην νύχτα.Ουτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω.Οταν σηκώθηκα μετά από 6 εβδομάδες πονούσαν τόσο πολύ τα πόδια μου για έναν μήνα που τα σκαλοπάτια τα κατέβαινα ένα ένα.Απλα είναι πολύ ψυχοφθόρο να μην ξέρεις αν είναι όντως αμνιακα  η απλά υγρά.Κ σαυτήν την εγκυμοσύνη είχα πολλά υγρά κ είχα αγχωθει αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα.Ισως αν έβρισκες έναν γιατρό που ασχολείται με κυήσεις υψηλού κινδύνου να έπαιρνες μια γνώμη?

Καλημέρα! Λυπάμαι πολύ γι'αυτό που πέρασες...... πραγματικά λυπάμαι....Σε δημόσιο νοσοκομείο έκανες τις επεμβάσεις,νοσηλεία κλπ;Εύχομαι το καλύτερο για σένα!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα. Δεν μπορώ να πιέσω...Αν μπορέσει θα τον πάρει..αλλιώς....   Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.... Θα μιλήσω με τον γιατρό μου σήμερα και βλέπουμε...

Καλημέρα! Λυπάμαι πολύ γι'αυτό που πέρασες...... πραγματικά λυπάμαι....Σε δημόσιο νοσοκομείο έκανες τις επεμβάσεις,νοσηλεία κλπ;Εύχομαι το καλύτερο για σένα!

Έχω τώρα μια μπεμπουλα 7 μηνών.Ναι σε δημόσιο μένω επαρχία δεν υπάρχει ιδιωτικό εδώ κ γίναν όλα τόσο γρήγορα που δεν μπορούσα να μετακινηθω.Καταλαβαινω πως αισθάνεσαι .Σίγουρα θα σε βοηθήσει ψυχολογικά να έρθει  ο γιατρός σου να σε δει.Να μιλήσετε κ από κοντά γιατί κακά τα ψέματα στο τηλέφωνο ξεχνάς κ τα μισά κ οι γιατροί συνήθως βιάζονται κ σε αποστωμονουν .Κοίτα είσαι 24 εβδομάδα.Το μωρό από αυτήν την εβδομάδα είναι βιώσιμο.Αλλα όσο περισσότερο μείνει στην κοιλιά της μαμάς τόσο καλύτερα.Ευχομαι ότι καλύτερο πραγματικά κ πιστεύω ότι όλα καλα θα πανε.Απλα στο νοσοκομείο θα είσαι πιο καλυμμένη από γιατρούς φάρμακα κλπ.Δεν ξέρω τι είναι σωστό κ τι όχι.Ελπιζω να έρθει να σε δει .Πάντως εγώ όταν έχανα υγρά δεν είχαν ποτέ αίμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Έχω τώρα μια μπεμπουλα 7 μηνών.Ναι σε δημόσιο μένω επαρχία δεν υπάρχει ιδιωτικό εδώ κ γίναν όλα τόσο γρήγορα που δεν μπορούσα να μετακινηθω.Καταλαβαινω πως αισθάνεσαι .Σίγουρα θα σε βοηθήσει ψυχολογικά να έρθει  ο γιατρός σου να σε δει.Να μιλήσετε κ από κοντά γιατί κακά τα ψέματα στο τηλέφωνο ξεχνάς κ τα μισά κ οι γιατροί συνήθως βιάζονται κ σε αποστωμονουν .Κοίτα είσαι 24 εβδομάδα.Το μωρό από αυτήν την εβδομάδα είναι βιώσιμο.Αλλα όσο περισσότερο μείνει στην κοιλιά της μαμάς τόσο καλύτερα.Ευχομαι ότι καλύτερο πραγματικά κ πιστεύω ότι όλα καλα θα πανε.Απλα στο νοσοκομείο θα είσαι πιο καλυμμένη από γιατρούς φάρμακα κλπ.Δεν ξέρω τι είναι σωστό κ τι όχι.Ελπιζω να έρθει να σε δει .Πάντως εγώ όταν έχανα υγρά δεν είχαν ποτέ αίμα.

Να την χαίρεσαι κορίτσι μου! Να είναι γερή και ευλογημένη! Μιλήσαμε με τον γιατρό μου πριν λίγο στο τηλέφωνο και θα περάσει αύριο το μεσημέρι ή μεθαύριο με φορητό υπέρηχο, χαρτάκια για το υγρό κλπ για να με δει. Επιτέλους θα ξέρω τι μου γίνεται...γιατί με έχει φάει η αγωνία... Εγώ ξεκίνησα με πολύ αίμα,γέμισε η λεκάνη..αποκόλληση μάλλον,δεν μπόρεσε να την δει στον υπέρηχο που μου έκανε όταν πήγα στο νοσοκομείο με την αιμορραγία.. Το υγρό ξεκίνησε μετά απο από λίγες ώρες μάλλον(ή μαζί,απλά με το τόσο αίμα δεν το κατάλαβα)..


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alcedo said:

Στο Έλενα θα γεννήσω (πρώτα Ο Θεός), εκεί είπα να μεταφερθώ(ακόμα και με ιδιωτικό ασθενοφόρο) αλλά ο γιατρός δεν το συζήτησε παραπάνω(είπε ό,τι θέλεις εσύ, αλλά μπορεί να κολλήσεις μικρόβιο, δεν θα σου κάνουν τίποτα παραπάνω απ' ότι κάνουμε τώρα..).Όσο για νέο γιατρό είμαι στα χαμένα.. Όλοι οι φίλοι- γνωστοί έχουν σε ιδιωτικά μαιευτήρια .. Από το internet δεν έχω βγάλει άκρη(έχω ρωτήσει σε κάποιες σελίδες με γιατρούς αλλά δεν πήρα απάντηση...). Γι'αυτό έγραψα κι εδώ, μήπως κάποια κοπέλα έχει παρόμοια εμπειρία. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Κοπέλα μου ο δικός μ είναι καθηγητής πανεπιστημίου κ είναι κ στο Αρεταίειο(δημόσιο μαιευτήριο) έχει ιατρείο στην Βασιλίσσης Σοφίας και Αλεξάνδρας και συνεργάζεται κ με μητέρα και Λητώ(είναι υπό την ίδια διοίκηση)! 

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη ότι έχει πει έτσι είναι και είναι άνθρωπος! Ολιγομιλητος μεν αλλά πρόθυμος να απαντά σε όλες τις απορίες σου! 

Με έχει χειρουργήσει και Μ έχει κάνει κ αποξεση(το Νοέμβρη παλινδρομησε τονπρωτο μωράκι μας)

Αν θελήσεις δεύτερη γνώμη μπορώ να σ δοσω τα στοιχεία του!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Peggy87 είπε:

Κοπέλα μου ο δικός μ είναι καθηγητής πανεπιστημίου κ είναι κ στο Αρεταίειο(δημόσιο μαιευτήριο) έχει ιατρείο στην Βασιλίσσης Σοφίας και Αλεξάνδρας και συνεργάζεται κ με μητέρα και Λητώ(είναι υπό την ίδια διοίκηση)! 

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη ότι έχει πει έτσι είναι και είναι άνθρωπος! Ολιγομιλητος μεν αλλά πρόθυμος να απαντά σε όλες τις απορίες σου! 

Με έχει χειρουργήσει και Μ έχει κάνει κ αποξεση(το Νοέμβρη παλινδρομησε τονπρωτο μωράκι μας)

Γλυκό μου κορίτσι,λυπάμαι πολύ... Εύχομαι ο νέος χρόνος να σου φέρει ό,τι επιθυμείς και ένα γερό μωράκι! Με την βοήθεια Του Θεού,να έχεις δύναμη και υπομονή. Δηλαδή μπορεί να ξεγεννήσει στο Αρεταίειο; Αν δω ότι δεν μπορώ πλέον με τον γιατρό μου θα σου ζητήσω,αν μπορείς, να μου πεις τα στοιχεία του γιατρού σου,να επικοινωνήσω μαζί του. Σε ευχαριστώ πολύ!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo said:

Γλυκό μου κορίτσι,λυπάμαι πολύ... Εύχομαι ο νέος χρόνος να σου φέρει ό,τι επιθυμείς και ένα γερό μωράκι! Με την βοήθεια Του Θεού,να έχεις δύναμη και υπομονή. Δηλαδή μπορεί να ξεγεννήσει στο Αρεταίειο; Αν δω ότι δεν μπορώ πλέον με τον γιατρό μου θα σου ζητήσω,αν μπορείς, να μου πεις τα στοιχεία του γιατρού σου,να επικοινωνήσω μαζί του. Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι είναι μαιευτήριο! Πριν 4 χρόνια που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε είχα γυρίσει γιατρούς κ από τα 4 μαιευτήρια! Αυτόν επέλεξα κ δε τον έχω μετανιώσει λεπτο! Τώρα που ήμουν έγκυος κ πήγαινε πιο συχνά συνειδητοποίησα ότι παρακολουθεί κ γυναίκες από επαρχία! Δε το πίστευα! Τη μέρα που έμαθα ότι είχε παλινδρομήσει πριν από εμένα είχε 2 κοπέλες κ οι δυο επαρχία όπως κ η επόμενη μετά από εμένα! 

Θα σ στείλω να έχεις το όνομα του αν σ χρειαστεί γτ δε μπαίνω πολύ συχνά! ;)

Σ εύχομαι το καλύτερο με το μπεμπακι σου! 

Όσο για μένα νομίζω δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το σοκ την απογοήτευση ότι η πρώτη Μ εγκυμοσύνη μετά από 4 χρόνια προσπαθειων χάθηκε, κ τρέμω πάλι να μπω σε διαδικασία απανωτών αποτυχιών και πιθανής νέας παλινδρόμησης! Άτιμο πράγμα η ψυχολογία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Peggy87 είπε:

Ναι είναι μαιευτήριο! Πριν 4 χρόνια που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε είχα γυρίσει γιατρούς κ από τα 4 μαιευτήρια! Αυτόν επέλεξα κ δε τον έχω μετανιώσει λεπτο! Τώρα που ήμουν έγκυος κ πήγαινε πιο συχνά συνειδητοποίησα ότι παρακολουθεί κ γυναίκες από επαρχία! Δε το πίστευα! Τη μέρα που έμαθα ότι είχε παλινδρομήσει πριν από εμένα είχε 2 κοπέλες κ οι δυο επαρχία όπως κ η επόμενη μετά από εμένα! 

Θα σ στείλω να έχεις το όνομα του αν σ χρειαστεί γτ δε μπαίνω πολύ συχνά! ;)

Σ εύχομαι το καλύτερο με το μπεμπακι σου! 

Όσο για μένα νομίζω δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το σοκ την απογοήτευση ότι η πρώτη Μ εγκυμοσύνη μετά από 4 χρόνια προσπαθειων χάθηκε, κ τρέμω πάλι να μπω σε διαδικασία απανωτών αποτυχιών και πιθανής νέας παλινδρόμησης! Άτιμο πράγμα η ψυχολογία!

Γλυκό μου κορίτσι....λυπάμαι τόσο πολύ..... Εύχομαι να σε βοηθήσει Ο Θεός να ξεπεράσεις αυτό που συνέβη(δύσκολο,σε καταλαβαίνω...)Η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει το μαγικό κουμπί να το πατάς και όλα να τα βλέπεις τέλεια και θετικά...Ελπίζω το 2020 να σας έρθει το θαυματάκι που επιθυμείτε,γερό και ευλογημένο! Να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού σου,εννοείται. Σε ευχαριστώ πολύ!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν κ είχα διαβάσει το θέμα σου δεν σου απάντησα γιατί δεν ήθελα να πω κάτι για τον γιατρό σου εφόσον δεν τον ξέρω... Αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο.. Γιατρός δεν είμαι αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να πας να σε εξετάσει, να έχεις αιμορραγία κ να σε στείλει σπίτι σου.. Τότε δεν φοβόταν την μετακίνηση? Τώρα σκέφτεται ότι δεν πρέπει να πας στο νοσοκομείο για να μην ριψοκινδυνευσεις την εγκυμοσύνη? Εγώ δεν θεωρώ ότι το νοσοκομείο δεν προσφέρει κάτι, προσφέρει πρώτον 2-3 εβδομαδιαίους υπερήχους,  2-3 φορές καθημερινά έρχονται με ένα μικρό μηχάνημα κ ακούνε τους χτύπους της καρδιάς του μωρού κ οι εγκυμονούσες που έχουν μπει στο τρίτο τρίμηνο κάνουν 3 φορές την ημέρα καρδιοτοκογραφο.. κ σε περίπτωση που έχεις συσπάσεις βάζουν όρο με φάρμακο που σε βοηθάει για να μειώνονται. Τουλάχιστον στο νοσοκομείο που είχα νοσηλευτεί εγώ έτσι ήταν.. κ πολλές κοπέλες γνώρισα που είχαν αιμορραγία, χάσιμο αμνιακου υγρού κλπ. Εγώ στη θέση σου θα είχα πάει στο νοσοκομείο για παρακολούθηση. Αλλά ο κάθε άνθρωπος δρα διαφορετικά.. Μακάρι όλα να πάνε καλά κ να έχεις από εδώ κ στο εξής μια καλή κ τελειομηνη κύηση

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αν κ είχα διαβάσει το θέμα σου δεν σου απάντησα γιατί δεν ήθελα να πω κάτι για τον γιατρό σου εφόσον δεν τον ξέρω... Αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο.. Γιατρός δεν είμαι αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να πας να σε εξετάσει, να έχεις αιμορραγία κ να σε στείλει σπίτι σου.. Τότε δεν φοβόταν την μετακίνηση? Τώρα σκέφτεται ότι δεν πρέπει να πας στο νοσοκομείο για να μην ριψοκινδυνευσεις την εγκυμοσύνη? Εγώ δεν θεωρώ ότι το νοσοκομείο δεν προσφέρει κάτι, προσφέρει πρώτον 2-3 εβδομαδιαίους υπερήχους,  2-3 φορές καθημερινά έρχονται με ένα μικρό μηχάνημα κ ακούνε τους χτύπους της καρδιάς του μωρού κ οι εγκυμονούσες που έχουν μπει στο τρίτο τρίμηνο κάνουν 3 φορές την ημέρα καρδιοτοκογραφο.. κ σε περίπτωση που έχεις συσπάσεις βάζουν όρο με φάρμακο που σε βοηθάει για να μειώνονται. Τουλάχιστον στο νοσοκομείο που είχα νοσηλευτεί εγώ έτσι ήταν.. κ πολλές κοπέλες γνώρισα που είχαν αιμορραγία, χάσιμο αμνιακου υγρού κλπ. Εγώ στη θέση σου θα είχα πάει στο νοσοκομείο για παρακολούθηση. Αλλά ο κάθε άνθρωπος δρα διαφορετικά.. Μακάρι όλα να πάνε καλά κ να έχεις από εδώ κ στο εξής μια καλή κ τελειομηνη κύηση

Έχεις δίκιο...Αλλά εμείς μέσα στον πανικό μας δεν γνωρίζαμε τι πρέπει να γίνει...Άλλωστε γι'αυτό έχεις τον γιατρό σου,για να σε καθοδηγεί στα δύσκολα και να νιώθεις ασφάλεια σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης... Μετά το σκέφτηκα ότι έπρεπε να με κρατήσει μέσα για παρακολούθηση,αλλά....Κι εκείνο το βράδυ εμείς επιλέξαμε να"ρισκάρουμε" την μετακίνηση για να με εξετάσει. Δεν μπορούσα να μείνω με την αγωνία αν είναι καλά το μωρό,με τόσο αίμα που έτρεξε...  Θα δω αύριο πως θα εξελιχθεί η κατάσταση,που θα έρθει να με δει και αναλόγως θα αποφασίσουμε μήπως μπω,έστω για κάποιες μέρες(γιατί δεν νομίζω να είναι εύκολη η παραμονή στο νοσοκομείο) για παρακολούθηση.  Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Κι εσύ ό,τι επιθυμείς!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...