Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα!Μην ανησυχειτε για τα δοντια..εμενα κ οι τρεις οι κορες μου εβγαλαν νωρις αλλα δεν υπαρχει στανταρ σε αυτο.κ σιγουρα ειναι κατι για το οποιο εμεις δε μπορουμε να κανουμε τιποτα για να το επισπευσουμε!Η μικρη μου τωρα εχει τρια κατω,ενα πανω κ ετοιμαζονται να σκασουν αλλα δυο..ευτυχως τα βγαζει πιο ανωδυνα απο τις μεγαλες.

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/4/2021 at 10:16 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Τόσο ακριβά;μάλιστα!αλλα χωρίς φωτογραφο δεν γινεται να μην έχεις μια φορά βαφτιζεις το παιδι σου θέλεις να έχεις φωτογραφίες κ βίντεο!πόσα άτομα επιτρεπονται τώρα;εμεις κλείσαμε για 22/08/!

Εμενα γινεται 8 σε λίγες μέρες και δοντι ουτε καν!εμενα σταμάτησε να πινει γαλα τις τελευταίες μέρες!

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Με το καλό η βάφτιση!!! Εννοείται ότι δεν γίνεται χωρίς φωτογράφο.. έχουν βγάλει πόσα χρήματα αυτοί από γάμους - βαφτίσεις.. αλλά τι να κάνουμε;;

Ακόμα λένε για 10 άτομα.. ίσως 15 άτομα μέχρι τότε.. το θέμα είναι να βαφτιστεί το μωρό.. η οικογένεια θα είναι όπως και να έχει!!

Καλά με τα δόντια δεν αγχώνομαι.. έχω ακούσει και στο 9μηνο βγάζουν..και 11 μηνών...όποτε περιμένουμε.

Γιατί δεν πίνει γάλα;  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2021 at 12:24 ΠΜ, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Με το καλό η βάφτιση!!! Εννοείται ότι δεν γίνεται χωρίς φωτογράφο.. έχουν βγάλει πόσα χρήματα αυτοί από γάμους - βαφτίσεις.. αλλά τι να κάνουμε;;

Ακόμα λένε για 10 άτομα.. ίσως 15 άτομα μέχρι τότε.. το θέμα είναι να βαφτιστεί το μωρό.. η οικογένεια θα είναι όπως και να έχει!!

Καλά με τα δόντια δεν αγχώνομαι.. έχω ακούσει και στο 9μηνο βγάζουν..και 11 μηνών...όποτε περιμένουμε.

Γιατί δεν πίνει γάλα;  

Τρωει ολο το φαγητο του και μάλλον δεν τον αρέσει η γεύση!δεν τον πιεζω να σου πω την αληθεια για το γαλα γιατί τρωει όλα τα γευματα!τον ζυγισα σήμερα και ειναι 9300!πηρε σχεδόν 800 γραμμάρια σε ενα μηνα!μας είπε βέβαια να αλλάξω γαλα γιατί επινε αντιαναγωγικο και το κανω σιγα σιγα και μάλλον δεν του αρέσει η γεύση!

Ψωμί δώσατε στα μικρά σας;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Τρωει ολο το φαγητο του και μάλλον δεν τον αρέσει η γεύση!δεν τον πιεζω να σου πω την αληθεια για το γαλα γιατί τρωει όλα τα γευματα!τον ζυγισα σήμερα και ειναι 9300!πηρε σχεδόν 800 γραμμάρια σε ενα μηνα!μας είπε βέβαια να αλλάξω γαλα γιατί επινε αντιαναγωγικο και το κανω σιγα σιγα και μάλλον δεν του αρέσει η γεύση!

Ψωμί δώσατε στα μικρά σας;

Κ εμάς πινει τώρα λιγότερο γάλα πρωι κ βράδυ, ψωμί δώσαμε κόρα για να πιπιλισει κ να δουμε αν έχει αλλεργία γιατί έχει αλλεργία στα μακαρόνια κ τελικά κ στο ψωμι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κ εμάς πινει τώρα λιγότερο γάλα πρωι κ βράδυ, ψωμί δώσαμε κόρα για να πιπιλισει κ να δουμε αν έχει αλλεργία γιατί έχει αλλεργία στα μακαρόνια κ τελικά κ στο ψωμι

Κρίμα η ψυχούλα δύσκολες οι αλλεργίες!υπομονή μεγαλώνοντας θα του περάσουν!

Αυγο σου είπε να δώσεις;εμενα ναι σήμερα που πήγα!απλα δεν μου ειπε πως για να μην πνίγει!μόνο κροκο για 15 μερες και μετα και το ασπραδι μερα παρα μερα και μετα να βαλω ψάρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angelina87 είπε:

Κρίμα η ψυχούλα δύσκολες οι αλλεργίες!υπομονή μεγαλώνοντας θα του περάσουν!

Αυγο σου είπε να δώσεις;εμενα ναι σήμερα που πήγα!απλα δεν μου ειπε πως για να μην πνίγει!μόνο κροκο για 15 μερες και μετα και το ασπραδι μερα παρα μερα και μετα να βαλω ψάρι!

Καλησπέρα.Κι εμείς δώσαμε αυγό στον 8ο.Το κάνουμε μελάτο.Απο όταν αρχίσει να βράζει το νερό ρίχνεις μέσα το αυγό και μετράς 3 λεπτά.Δινεις λίγο κάθε μέρα ώστε σε καμία 10 μέρες θα το φάει όλο.Μετα το άσπρο.Ετσι δεν πνίγεται.Απορω πως κάποιοι το δίνουν σφιχτό σε τόσο μικρά μωρά.Πως να το μασήσουν.

Καλησπέρα σε όλες!Συνεχίζω να σας διαβάζω αλλά δεν έχω πάντα χρόνο να γραψω

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelina87 είπε:

Κρίμα η ψυχούλα δύσκολες οι αλλεργίες!υπομονή μεγαλώνοντας θα του περάσουν!

Αυγο σου είπε να δώσεις;εμενα ναι σήμερα που πήγα!απλα δεν μου ειπε πως για να μην πνίγει!μόνο κροκο για 15 μερες και μετα και το ασπραδι μερα παρα μερα και μετα να βαλω ψάρι!

Μακάρι να περασει... Είναι μεγάλο θέμα... Δεν έχει κλείσει τον 8ο ακόμα κ δεν μου έχει πει ακόμα...Παρε να τον ρωτήσεις για το αυγό για να είσαι σίγουρη... Εμένα μια μαμά μου είχε πει ότι δεν πρεπει να είναι μελατο, για λόγους σαλμονέλας κ πρεπει να είναι παρα πολυ καλα βρασμένο... Κάθε γιατρός τωρα κάνει τα δικά του.. Ξέρω ότι αφου βρασει το πατας με το πορουνι με λαδακι για να λιώσει κ να γλιστράει στην κατάποση... Τι ψάρια σου. είπε να δώσεις;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου χρόνια πολλά σε όλες!!!!!πώς είστε???εμένα δεν μου έχει πει ακόμα ούτε για ζυμαρικά ούτε αβγό ούτε ψάρι..δεν έχουμε κλείσει ούτε εμείς τον 8.κοριτσια σήμερα κοιμηθηκε πρώτη φορά από τς 9 κ 40 μέχρι τς 6 κ 15 συνεχομενα δεν το πιστεύω ακόμα!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα.Κι εμείς δώσαμε αυγό στον 8ο.Το κάνουμε μελάτο.Απο όταν αρχίσει να βράζει το νερό ρίχνεις μέσα το αυγό και μετράς 3 λεπτά.Δινεις λίγο κάθε μέρα ώστε σε καμία 10 μέρες θα το φάει όλο.Μετα το άσπρο.Ετσι δεν πνίγεται.Απορω πως κάποιοι το δίνουν σφιχτό σε τόσο μικρά μωρά.Πως να το μασήσουν.

Καλησπέρα σε όλες!Συνεχίζω να σας διαβάζω αλλά δεν έχω πάντα χρόνο να γραψω

Σ ευχαριστω δεν ήξερα πως να του το δώσω!σκέφτηκα σφιχτό με λιγο λάδι αλλα και πάλι δεν θα το φάει δεν έχει και δοντια ακόμη!

15 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Μακάρι να περασει... Είναι μεγάλο θέμα... Δεν έχει κλείσει τον 8ο ακόμα κ δεν μου έχει πει ακόμα...Παρε να τον ρωτήσεις για το αυγό για να είσαι σίγουρη... Εμένα μια μαμά μου είχε πει ότι δεν πρεπει να είναι μελατο, για λόγους σαλμονέλας κ πρεπει να είναι παρα πολυ καλα βρασμένο... Κάθε γιατρός τωρα κάνει τα δικά του.. Ξέρω ότι αφου βρασει το πατας με το πορουνι με λαδακι για να λιώσει κ να γλιστράει στην κατάποση... Τι ψάρια σου. είπε να δώσεις;

Το σφιχτό δεν θα μπορεί να το μισήσει και θα δυσκολευτεί να το καταπιεί!θα πρεπει να τον ρωτήσω κιολας!βατο ή μπακαλιαρο που δεν έχουν κοκκαλα μου ειπε!

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χρόνια πολλά σε όλες!!!!!πώς είστε???εμένα δεν μου έχει πει ακόμα ούτε για ζυμαρικά ούτε αβγό ούτε ψάρι..δεν έχουμε κλείσει ούτε εμείς τον 8.κοριτσια σήμερα κοιμηθηκε πρώτη φορά από τς 9 κ 40 μέχρι τς 6 κ 15 συνεχομενα δεν το πιστεύω ακόμα!!!!!

Μαλλον εμενα βγηκε υπναρας!έχει ένα μήνα και παραπάνω που αμα δεν κλείσει 12ωρο δεν ξυπναει!σήμερα ξυπνησε 9:20 κ αυτό γιατί τον ξύπνησα εγω!κοιμαται 9:30 πλέον το βραδυ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelina87 είπε:

Σ ευχαριστω δεν ήξερα πως να του το δώσω!σκέφτηκα σφιχτό με λιγο λάδι αλλα και πάλι δεν θα το φάει δεν έχει και δοντια ακόμη!

Το σφιχτό δεν θα μπορεί να το μισήσει και θα δυσκολευτεί να το καταπιεί!θα πρεπει να τον ρωτήσω κιολας!βατο ή μπακαλιαρο που δεν έχουν κοκκαλα μου ειπε!

Μαλλον εμενα βγηκε υπναρας!έχει ένα μήνα και παραπάνω που αμα δεν κλείσει 12ωρο δεν ξυπναει!σήμερα ξυπνησε 9:20 κ αυτό γιατί τον ξύπνησα εγω!κοιμαται 9:30 πλέον το βραδυ!

Αχ είσαι τόσο τυχερή με τον υπνο... Στη μέρα σου κοιμάται;;;

Καλησπέρα κορίτσια

Να σας ρωτησω τα μωρά σας ξεκίνησαν το μπουσουλημα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Christine. S είπε:

Αχ είσαι τόσο τυχερή με τον υπνο... Στη μέρα σου κοιμάται;;;

Καλησπέρα κορίτσια

Να σας ρωτησω τα μωρά σας ξεκίνησαν το μπουσουλημα;

Καλησπερα!Εμενα σηκωνεται στα 4 κ κανει μπρος πισω χωρις να κινειται!Αν θελει να πιασει κατι κανει την κινηση του μποσουληματος με τα ποδια αλλα η υπολοιπη σερνεται!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα.Κι εμείς δώσαμε αυγό στον 8ο.Το κάνουμε μελάτο.Απο όταν αρχίσει να βράζει το νερό ρίχνεις μέσα το αυγό και μετράς 3 λεπτά.Δινεις λίγο κάθε μέρα ώστε σε καμία 10 μέρες θα το φάει όλο.Μετα το άσπρο.Ετσι δεν πνίγεται.Απορω πως κάποιοι το δίνουν σφιχτό σε τόσο μικρά μωρά.Πως να το μασήσουν.

Καλησπέρα σε όλες!Συνεχίζω να σας διαβάζω αλλά δεν έχω πάντα χρόνο να γραψω

Tο αυγο πρεπει να ειναι εντελως σφιχτο οχι μονο στα μωρα αλλα και στα παιδια λογω κινδυνου σαλμονελας. 

Εχουν πολυ πλακα τα μωρα... καθενα διαφορετικο. Χαιρομαι τοσο πολυ που μεγαλωσαν τα μικρουλια μας, να τα καμαρωνουμε καθε μερα!

Εμεις κλεισαμε τον ογδοο κ θηλαζουμε ακομα. Φαγητο τρωμε λιγο μαλλον, περιπου 3 κουταλιες φρουτα το πρωι, μια κουταλια κρεας το μεσημερι και τεσσερις δημητριακα το βραδυ. Δεν ανεχομαστε κομματακια για κανενα λογο στο φαγητο μας τα θελουμε ολα εντελως πουρε.Και μαλιστα δεν τρωμε ολες τις μερες. Οι γονεις ειμαστε οσο γινεται κουλ γτ τα συνηθισαμε απο το πρωτο παιδι... τελικα ειναι πολυ διαφορετικα τα μπεμπακια μεταξυ τους! 
Απο κιλα ειμαστε 9100 κ υψος 75.5, μπουσουλαμε και σηκωνομαστε ορθιοι και λεμε τατατα και μπα απο κατορθωματα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Αχ είσαι τόσο τυχερή με τον υπνο... Στη μέρα σου κοιμάται;;;

Καλησπέρα κορίτσια

Να σας ρωτησω τα μωρά σας ξεκίνησαν το μπουσουλημα;

Κοιμαται ναι το πρωι κατά τις 11:30 καμια ωρα και το μεσημερι από τις 3:30 μέχρι τις 6!εμενα παει προς τα πίσω ακόμη!μπροστά ακόμη οχι αλλα ξεκινάει να κάνει τις κινήσεις για να μπουσουλησει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα,,σας εχω χασει αλλα δουλεια σπιτι παιδι τα εχω παιξει..εμεις σημερα ξεκινησαμε αυγο κροκο σφιχτο 8 λεπτα βρασιμο..μπορουμε να φαμε τα παντα εκτος απο ασπραδι,ψαρι,χοιρινο και μελι...ειμαιστε 9,5 κιλα 75 εκατοστα σχεδον..εμενα απο τις 8 το πρωι μεχρι 8 βραδυ δεν κοιμαται σχεδον καθολου..στην καλυτερη κανενα 20λεπτο...και μετα την βαζω εννια παρα για υπνο και αν δεν βγαζει κανενα δοντακι τα λεμε το πρωι αλλιως ξενυχταμε..εχουμε ηδη 5 δοντακια..σηκωνομαστε και καθομαστε στον πωπω...λεμε μπαμπα και λιγο μαμα...αυτα!!!εσεις τι μου κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2021 at 2:06 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,,σας εχω χασει αλλα δουλεια σπιτι παιδι τα εχω παιξει..εμεις σημερα ξεκινησαμε αυγο κροκο σφιχτο 8 λεπτα βρασιμο..μπορουμε να φαμε τα παντα εκτος απο ασπραδι,ψαρι,χοιρινο και μελι...ειμαιστε 9,5 κιλα 75 εκατοστα σχεδον..εμενα απο τις 8 το πρωι μεχρι 8 βραδυ δεν κοιμαται σχεδον καθολου..στην καλυτερη κανενα 20λεπτο...και μετα την βαζω εννια παρα για υπνο και αν δεν βγαζει κανενα δοντακι τα λεμε το πρωι αλλιως ξενυχταμε..εχουμε ηδη 5 δοντακια..σηκωνομαστε και καθομαστε στον πωπω...λεμε μπαμπα και λιγο μαμα...αυτα!!!εσεις τι μου κανετε?

Καλησπερα @Fofi! εγω δεν τον εδωσα ακόμη αυγο γιατί περιμένω να μου φέρουν απο το χωριό φρέσκα!τον τρωει τον κροκο σκληρο;εγω αυτό φοβαμαι πως δεν θα το φάει!κ μήπως λιγο μελατο είναι καλύτερα!

Εμενα μπαμπαλιζει δεν έχει πει ακόμη μαμα!δοντια ούτε ένα δυστυχώς!είναι 9500 κιλα και 76 πόντους!τρωει πολυ καλα αλλα δεν του αρέσει καθόλου το αστρακι!αλλα ζυμαρικά δεν του εδωσα του βαζω τραχανα και του αρέσει!ψαρι μου ειπε μετα που θα του δώσω το αυγό ολόκληρο!στον πωπο κάθεται περισσότερη ώρα αλλα δεν σηκωνεται μόνος του!τώρα ξεκινάει να σηκώνει τον πωπο του για να μπουσουλησει!γενικά είναι λιγο υπερκινητικος ολη την ωρα θελει να κινείται και να στριφογυρναει!μάλλι εχει πολυ και του τα πιάνω κοτσιδάκι γιατι του πέφτουν στα μάτια!τον πηρα το καροτσι ποδήλατο και του αρέσει πολύ!!

Εμενα είναι υπναρας κλείνει 12ωρο και μετα ξυπναει και το πρωί κοιμαται και το μεσημερι κανα δυωρο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...