Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλέ κορίτσια ποιον ύπνο λέτε??? Ο μικρός μ ανά 3ωρο έτρωγε για κάνα τρίμηνο κ μετά το έκοψε μέχρι 7 μηνών που είχε μπει για τα καλά στις στέρεες! Μακάρι η μικρή να κοιμάται!

Λοιπόν που λέτε για το ζιζι! Κι εγώ ξεκίνησα με θάρρος θηλασμό με ενθάρρυνση από τη μαία που είχα το πρωί που γέννησα. Με βοήθησε πολύ κ με επεισε ότι το εχω! Μετα τις 5 το απόγευμα όμως η μπέμπα έκλαιγε μετά το ζιζι κ δν ηρεμουσε με τπτ όποτε έδωσα ξένο κ ήπιε 25μλ. Μου ερεθησε  κ λιγάκι τις θηλες κ βάζω κρεμουλα φρεζυντερμ γτ αυτή έχω τώρα κ μένω τσιτσιολινα! Κι όλη τη νύχτα λοιπόν που την έβαζα ζιζι οοοολη νύχτα τσιμπουρι, κατα τις 3 πόνεσα νυσταξα κ εδωσα συμπλήρωμα για να ηρεμήσει! Μου είπαν κ τη λύση της πιπίλας αλλά δν ήθελα, θα προσπαθήσω να την αποφύγω γενικά. Οπότε αν γκρινιάζει κάθε φορά της δίνω γτ φοβάμαι κι αυτό με το ζάχαρο, είναι πολύ συχνό. Γάλα φυσικά δν έχω ακόμα,μόνο πρωτόγαλα,σταγονιτσες, κ είναι πολύ μαλακό το στήθος μ ακόμα. Αυτή πεινάει πολύ κ στο 3-4  ωρο θέλει μαμ. Πριν λίγο ήπιε 55μλ,τρόμαξα,της το πήρα! Κ ήταν κ στήθος 40 λεπτά. Θα με φάει αυτή! Πολύ υποστηριχτηκες πάντως κ η κοπέλες εδώ, με βοηθούν πολύ χωρίς να επιμένουν η παρεμβαινουν,νιώθω άνετα να συζητήσω όλα αυτα . Αυτααααα! Θα το βρούμε κορίτσια μου πιο καλά στο σπίτι μας ,τις πρώτες μέρες θέλουν υπομονή κ επιμονή να νινακια μας!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Τι κάνετε κορίτσια μου πως είστε? Οι εγκυουλες και οι φρεσκομανουλες? Εγώ αποφάσισα να αλλάξω ντουλάπες από σήμερα και για το σκ μιας που πέφτει η θερμοκρασία (επιτέλους!!!!) Εσείς μανουλες προλάβατε να κάνετε όλες τις δουλίτσες πριν τα μπεμπακια? Έπιασαν οι έτοιμες τροφές στην κατάψυξη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Irinoula86 said:

Εδωωωω είμαι δηλώνω παρουσα..... Και έγκυος ακόμα.....!!!!! Είμαι εδώ για να σας ευχόμαι........ Από ιστορίες άλλο τπτ..... Αλλά όχι γεννας..... Χθες βγήκα εξω για φαγητο...... Και έλεγα μην φάω πολυ μπας και γεννήσω σήμερα..... Τα είχα όλα έτοιμα για χθες το βράδυ..... Αλλά τπτ.... Σήμερα ξαναπήγε ο άντρας μου για τεστ covid.... Ελπίζω αυτό να είναι μέσα στο χρόνο που ζηταει το νοσοκομείο και να μην χρειαστεί κ άλλο. ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΠΙΑ???????

Ειρηνουλα επειδή μάλλον θα μπει κ ο δικός μου σύζυγος στην ίδια διαδικασία με εσάς σχετικά με το τεστ... Τελικά πηγαίνετε στο νέο Ηράκλειο στο διαγνωστικο που είχες αναφέρει; Πόσο κάνει να βγει η απάντηση; Και κάθε φορά κλείνεις ραντεβού από την προηγούμενη; Στο τηλέφωνο που τους είχα ρωτήσει δεν είχα δει μεγάλη διαθεσιμότητα για ραντεβού, παρά μόνο αν τους έλεγα ότι γεννάω εδώ και τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γέννησα και εγώ! 3 κιλά τελικά η μικρή. Μια ζωγραφιά ειναι! Μοιάζει φουλ στον μπαμπά της και όπως φαινόταν στο 3D υπέρηχο. Έπιασε κατευθείαν στήθος ελπίζω να πάει καλά από εδώ κ πέρα. 

Δυσκολεύτηκε να με πιασει η ραχιαία που μου έκαναν κ έφυγε κ σχετικά γρήγορα η επίδραση της. Αλλά ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλή η αναισθησιολογος. Με χαλάρωνε καθόλη την διάρκεια. Τώρα δεν σας κρύβω ότι πονάω αφάνταστα. Ζήτησα κ άλλο φάρμακο αλλά μου είπαν γιοκ. 

Θα κάτσω να σας διαβάσω αργότερα. Φιλάκια πολλά !!! 

Συγχαρητήρια μικρή μανούλα!!!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!! Καλή ανατροφή :) Πες μας λεπτομέρειες όταν μπορέσεις!! Καλή ανάρρωση!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γέννησα και εγώ! 3 κιλά τελικά η μικρή. Μια ζωγραφιά ειναι! Μοιάζει φουλ στον μπαμπά της και όπως φαινόταν στο 3D υπέρηχο. Έπιασε κατευθείαν στήθος ελπίζω να πάει καλά από εδώ κ πέρα. 

Δυσκολεύτηκε να με πιασει η ραχιαία που μου έκαναν κ έφυγε κ σχετικά γρήγορα η επίδραση της. Αλλά ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλή η αναισθησιολογος. Με χαλάρωνε καθόλη την διάρκεια. Τώρα δεν σας κρύβω ότι πονάω αφάνταστα. Ζήτησα κ άλλο φάρμακο αλλά μου είπαν γιοκ. 

Θα κάτσω να σας διαβάσω αργότερα. Φιλάκια πολλά !!! 

Ελενηηηη!!! Μπράβο κοριτσάκι μου γλυκό! Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Γερές κ σιδερένιες κ οι 2 σας να ομορφαινεται η μια τη ζωή της άλλης! Καμάρι ο μπαμπάς!!! Μπράβο κοριτσάκι μου αξίζετε όλα τα καλά με τις περιπέτειες σας! Καλή ανάρρωση, καλή λοχεία και καλή ανατροφή!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου πως είστε? Οι εγκυουλες και οι φρεσκομανουλες? Εγώ αποφάσισα να αλλάξω ντουλάπες από σήμερα και για το σκ μιας που πέφτει η θερμοκρασία (επιτέλους!!!!) Εσείς μανουλες προλάβατε να κάνετε όλες τις δουλίτσες πριν τα μπεμπακια? Έπιασαν οι έτοιμες τροφές στην κατάψυξη?

Ναι φίλη πως δεν έπιασαν?? Για αυτό σας το έλεγα 2 μήνες πριν!! 

Λόγο τα της κατάψυξης,λίγο συνεισφορά μανουλας/πεθεράς μια χαρά πήγε η πρώτη εβδομάδα σε θα φαγητού..

Καλή ιδέα για τις ντουλάπες γτ μετά δε νομίζω να είχες πολλές αντοχές φίλη..

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 19!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

@elenioz να σου ζήσει κοριτσάκι μου,μια χαρά η μικρή σου 3κιλα ολόκληρη κοπελίτσα!!

Να τη χαίρεσαι υγιή κ ευτυχισμένη!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@elenioz να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερές και δυνατές να ειστε και να σας πάνε όλα καλά!!! Όταν μπορέσεις πες μας και εμάς λεπτομέρειες να χαρούμε και να ονειρευτούμε! Μα δεν περνάνε οι μέρες! Αύριο ξανά nst εγώ και κολπική για να δούμε τι θα κάνουμε!! 

@Renez τώρα το σκ θα κάτσω να κάνω τίποτα να το έχω έτοιμο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γέννησα και εγώ! 3 κιλά τελικά η μικρή. Μια ζωγραφιά ειναι! Μοιάζει φουλ στον μπαμπά της και όπως φαινόταν στο 3D υπέρηχο. Έπιασε κατευθείαν στήθος ελπίζω να πάει καλά από εδώ κ πέρα. 

Δυσκολεύτηκε να με πιασει η ραχιαία που μου έκαναν κ έφυγε κ σχετικά γρήγορα η επίδραση της. Αλλά ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλή η αναισθησιολογος. Με χαλάρωνε καθόλη την διάρκεια. Τώρα δεν σας κρύβω ότι πονάω αφάνταστα. Ζήτησα κ άλλο φάρμακο αλλά μου είπαν γιοκ. 

Θα κάτσω να σας διαβάσω αργότερα. Φιλάκια πολλά !!! 

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο; να σου ζήσει,και όλα τα καλά του θεού να έχει σε ολλη τη Ζωή! Καλή ανάρρωση 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

@elenioz να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερές και δυνατές να ειστε και να σας πάνε όλα καλά!!! Όταν μπορέσεις πες μας και εμάς λεπτομέρειες να χαρούμε και να ονειρευτούμε! Μα δεν περνάνε οι μέρες! Αύριο ξανά nst εγώ και κολπική για να δούμε τι θα κάνουμε!! 

@Renez τώρα το σκ θα κάτσω να κάνω τίποτα να το έχω έτοιμο! 

Οτιδήποτε σε κρέας κατσαρόλας μένει τέλεια (κοκκινιστό/λεμονάτο κτλ),κιμάς για μακαρόνια έτοιμος..

Γίγαντες κ φακές..

Μπορείς να έχεις έτοιμα σνίτσελ παναρισμενα κ κεφτεδάκια ή μπιφτέκια..

Αυτά όλα τα είχα εγω..τώρα δε θυμάμαι κ αν μου διαφεύγει κάτι..το μυστικό είναι να τα βγάζεις να ξεπαγωνουν φυσικά από βραδυς πχ..έτσι είναι σαν της ώρας τα πιο πολλά!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οτιδήποτε σε κρέας κατσαρόλας μένει τέλεια (κοκκινιστό/λεμονάτο κτλ),κιμάς για μακαρόνια έτοιμος..

Γίγαντες κ φακές..

Μπορείς να έχεις έτοιμα σνίτσελ παναρισμενα κ κεφτεδάκια ή μπιφτέκια..

Αυτά όλα τα είχα εγω..τώρα δε θυμάμαι κ αν μου διαφεύγει κάτι..το μυστικό είναι να τα βγάζεις να ξεπαγωνουν φυσικά από βραδυς πχ..έτσι είναι σαν της ώρας τα πιο πολλά!!

 

Ναι αυτά σκεφτόμουν και εγώ συν τα κλασσικά μπάρμπα Στάθη που γίνονται σε 40 λεπτακια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι αυτά σκεφτόμουν και εγώ συν τα κλασσικά μπάρμπα Στάθη που γίνονται σε 40 λεπτακια! 

Με αυτά κ καμία προσφορά από μανούλα/πεθερά κτλ κ κάνα γρήγορο στο ενδιάμεσο τύπου μακαρονάδα/ρυζωτο/ομελέτα θα είστε κομπλε για αρχή φίλη!!

Κ φυσικά ευκαιρία κ για κάνα ντελιβερι παραπάνω:mrgreen:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ναι φίλη πως δεν έπιασαν?? Για αυτό σας το έλεγα 2 μήνες πριν!! 

Λόγο τα της κατάψυξης,λίγο συνεισφορά μανουλας/πεθεράς μια χαρά πήγε η πρώτη εβδομάδα σε θα φαγητού..

Καλή ιδέα για τις ντουλάπες γτ μετά δε νομίζω να είχες πολλές αντοχές φίλη..

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 19!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

@elenioz να σου ζήσει κοριτσάκι μου,μια χαρά η μικρή σου 3κιλα ολόκληρη κοπελίτσα!!

Να τη χαίρεσαι υγιή κ ευτυχισμένη!!:wub:

@Renez τα μωράκια συνολο είναι 35 .....στην επόμενη ενημέρωση άλλαξε το....... Για να δείτε τι προσοχη δίνω..... Αφου δεν έχω τι άλλο να κάνω..... Δεν βγαίνει ο πεισματαρης μου εκεί είναι ακόμα.... Στην κοιλιά!!!! 

 

 

2 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γέννησα και εγώ! 3 κιλά τελικά η μικρή. Μια ζωγραφιά ειναι! Μοιάζει φουλ στον μπαμπά της και όπως φαινόταν στο 3D υπέρηχο. Έπιασε κατευθείαν στήθος ελπίζω να πάει καλά από εδώ κ πέρα. 

Δυσκολεύτηκε να με πιασει η ραχιαία που μου έκαναν κ έφυγε κ σχετικά γρήγορα η επίδραση της. Αλλά ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλή η αναισθησιολογος. Με χαλάρωνε καθόλη την διάρκεια. Τώρα δεν σας κρύβω ότι πονάω αφάνταστα. Ζήτησα κ άλλο φάρμακο αλλά μου είπαν γιοκ. 

Θα κάτσω να σας διαβάσω αργότερα. Φιλάκια πολλά !!! 

Γλυκο μου κοριτσάκι να σου ζήσει και εσένα η κορουλα!!!! Όλα τα καλά του κόσμου να τα έχει πανω της..... Να είστε και εσείς υγιείς να της τα παρεχετε....... Καλη Λοχεια και καλη επιστροφή σπιτάκι σας...... 

2 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Ειρηνουλα επειδή μάλλον θα μπει κ ο δικός μου σύζυγος στην ίδια διαδικασία με εσάς σχετικά με το τεστ... Τελικά πηγαίνετε στο νέο Ηράκλειο στο διαγνωστικο που είχες αναφέρει; Πόσο κάνει να βγει η απάντηση; Και κάθε φορά κλείνεις ραντεβού από την προηγούμενη; Στο τηλέφωνο που τους είχα ρωτήσει δεν είχα δει μεγάλη διαθεσιμότητα για ραντεβού, παρά μόνο αν τους έλεγα ότι γεννάω εδώ και τώρα!

Κοριτσακι μου τελικα παμε στην κλινική στο Περιστέρι με 30€.....σημερα ο άντρας Μ πηγε για δευτερη φορα...... Τα τεστ γίνονται 7-11 (όσο νωρίτερα παει τόσο καλυτερα) και τα αποτελέσματα τα παιρνεις την επόμενη μέρα. Δεν χρειάζεται ραντεβου. Απλά πας και στο κάνουν...... Ας έχει ένα στυλό μαζί του γτ θα χρειαστεί να συμπληρώσει ένα χαρτί και ας παει όσο πιο πρωι γντ για να μην έχει πολυ κόσμο. Ότι άλλο θες πες μου! Εμεις ελπίζω να μην παμε και τρίτη φορά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...