Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Annou είπε:

Koritsia mou!!!Epitelous GENNHSA!!!

Mia koukla melaxroini skorpina 3.470 kai 52 cm.

Ola irthan para ma para polu grigora!!!

Xtes gurisame apo giatro kata tis 8:30 spiti k 22:30 me epiasan ponoi.To lew ston antra mou,moy leei pame maieutirio!Ma tou lew einai upofertoi k EUTUXWS pou den me akouse k pire tin maia mou.H maia mas eipe na to parakolouthoume k otan ftasei ana 10’ na pame siga siga.Ela pou egw eixa ana 3’.

Bainw kuria kai kanw ena banio kai tou lew ok pame.

Afou xekiname k eimaste ston dromo apo Varkiza gia Marousi, olo kai dunamwnan oi ponoi kai mou espasan ta nera MESA sto amaxi to opoio eixame kanei viologiko.(XALALI)

Ftanoume,mou kanoun test.Entwmetaxy oi ponoi anupoforoi.Fwnazw na mou kanoun episkliridio k mou eipan oti eprepe na perimenoume 1 wra gia to test.

Eixa diastoli 3 k meta apo 1 wra pou vgike arnitiko epitelous eixa 8

I maia mou eixe erthei.Mou leei xekiname siga siga na sprwxnoume.Afou loipon exw iremisei apo episkliridio,xekinaw kai sprwxnw apo tis 3:10.

To mwro irthe 03:45.

Bam bam.Den talaipwrithikame katholou.Eimaste triseutuxismenoi!!!Den exw koimithei katholou,olo kathomai k tin xazevw..

Τελειαααα ποσο χαίρομαι για σας κορίτσι μου... Πολυ χάρηκα που πηγαν όλα τόσο ευκολα και γρήγορα... 

Να σας ζήσει αγάπη να ναι γερη και τυχερή!!!! 

Με το καλό να πατε σπιτάκι σας... Χαλάλι όλοι οι πονοι ε???? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν έλεγα τίποτ'άλλο? Λέω στον άντρα μου αφού φάγαμε κι ακούμε ραδιοφωνάκι: "Κάαατσε να μπω στο μαμαδογκρούπ να δω μπας και γέννησε καμιά!"

Όπερ και εγένετο :D

@Annou μου, επιτέλους γέννησες!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα για τη Σκορπίνα σου, πάντα ευτυχισμένη, γερή και τυχερή!!!! Πολύ χαίρομαι για σένα που δεν ταλαιπωρήθηκες κι είχες μια ωραία εμπειρία <3

Άντε, απ'το τρίπτυχο, εγώ έμεινα! Καμια άλλη έγκυος ακόμη??

Αρχίζω να πιστεύω οτι θα βγει κι η δικιά μου κάποια στιγμή... Σήμερα είχα μερικές συσπάσεις αλλά μειωθήκαν τώρα το βράδυ! Αύριο πάλι... 4ο sweeping!

Υ.Γ.: Τα χουμε όλα, έχουμε κ τα €@&#τεστ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι σα να ξεφλουδίζε το δέρμα στην κοιλιτσα κ τα ποδαράκια! Τώρα βάζω την κρέμα για ευαίσθητα δέρματα της mustela κ το λάδι της το οποίο είναι ξηρό δεν αφήνει λαδίλα κ μυρίζει τελεια!! Σου έκανε κ εσένα ξηροδερμία ;;;

@Nina13να σου ζήσει η κουκλα! Με το καλό να  πάτε σπιτακι σας!

Μου κάνει αυτο ακριβώς....σαν να ξεφλουδιζει το δερματακι του.... τα χερακια, ποδαρακια και λιγο στην κοιλίτσα..... αρα αυτό ειναι ξηροδερμία ε? εν τω μεταξύ τα χερια μου τελείως σκασμενα και εμενα ...... ουτε το χειμώνα με το πολύ κρύο έτσι....λετε και αυτο να είναι από τα αφρολουτρα και κρεμες η να είναι επειδή τον πλένω συνέχεια?
 

9 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες!!

Νίνα μου να σου ζήσει η γοργόνα σου!!!εύχομαι και η λοχεία σου να είναι όμορφη σαν τη γέννα σου!!

Τα νέα μας,μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε,μένουμε περισσότερο ξυπνιες πια,πολλή γκρινια εδώ και δύο μερόνυχτα πιο έντονα από πριν με βογγυτα και ζόρι!!μαζεύει τα ποδαράκια της στην κοιλίτσα και μουγκρίζει η γλυκούλα μου!

Κάνω ο,τι μπορώ,μασάζ με λαδακι για πρόληψη κολικών,έκοψα γαλακτοκομικά έτσι να το δοκιμάσω μπας και δω διαφορά,χαλαρωτικό μπανάκι...προς το παρόν καμία βελτίωση!

Ο θηλασμός καλά κρατεί,ο πόνος στις θηλές υπάρχει ακόμη μόλις ξεκινάει η μπέμπα να θηλάζει αλλά μετά από λίγο φεύγει!ελπίζω να φύγει και τελείως κάποια στιγμή γιατί το βαρέθηκα!

Αυτό που με καταβάλει αρκετά είναι ότι η μπέμπα πνίγεται πάρα πολύ κατά την ώρα του θηλασμού!τη σηκώνω και της χτυπάω την πλατουλα αλλά μέχρι να πάρει ανάσα κόβεται η δικιά μου!Αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ,όταν σε έναν θηλασμό πνίγεται 6-7 φορές ε με τρομάζει όσο να πεις...

Από κιλά έχασα 8 και από εκεί και πέρα κόλλησα εκεί!εδώ και καμιά βδομαδα..

Σπυράκια έχει βγάλει και η δικιά μου στο πρόσωπο!δεν είναι κόκκινα,είναι σαν πολυυυυ μικρές φυσαλιδιτσες διαφανές!και είναι αρκετά!αλλά νομίζω είναι από την επαφή της με το νέο περιβάλλον και αντιδράει το δερματακι.

Επίσης πολλές φορές όσο θηλάζει,ακούω την μυτούλα της σαν να έχει μέσα μυξες!

Της βάζω ορο μετά το μπάνιο και βγάζει σαν μικρά μακαρονακια,συνήθως ένα από κάθε ρουθούνι ή και καθόλου κάποιες φορές!απλά δεν μοιάζουν τόσο με μυξες όσο με πηγμένο γαλατάκι!

Αυτά από εμάς,οποία έχει παρόμοιες εμπειρίες θα χαρώ να ταυτιστούμε και να καιησυχαστουμε!:lol:

 

κορίτσι μου...... σήμερα και εμενα πολυ γκρίνια..... και είναι ξύπνιος από τις 2-6 (χθες) και σήμερα από 6 και κοιμηθηκε πριν λίγο..... του δινω συνέχεια φαγητό αλλα δεν χορταίνει.... του δίνω και το αλλο και παλι δεν χορταίνει... επίσης σήμερα πνίγεται και εμενα..... δυο φορέςςς φοβήθηκα τόοοσοοο πολύυυ..... τον σηκωνω κι του χτυπαω πλατούλα.....αλλά ετσι θα συνεχίσει?????

 

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Με το λίκνο έχει κ εμένα θέμα,όχι τόσο όσο το δικό σου, απλά στο λίκνο πρέπει να την βάλω κοιμισμενη  αν την βάλω ξύπνια θα κάνει γκρίνια ..έχεις καλαθουνα;;μήπως να την κοιμιζες εκεί μέχρι να μεγαλώσει λίγο;;

εγω πάντως αυτό κάνω..... να φανταστείτε τον βαζω στην καλαθουνα και την καλαθουνα την βαζω μεσα στο λίκνο.... στο λικνο είναι ανησυχος.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Τελειαααα ποσο χαίρομαι για σας κορίτσι μου... Πολυ χάρηκα που πηγαν όλα τόσο ευκολα και γρήγορα... 

Να σας ζήσει αγάπη να ναι γερη και τυχερή!!!! 

Με το καλό να πατε σπιτάκι σας... Χαλάλι όλοι οι πονοι ε???? 

XALALI OMWS!!Thn latrevwwwww

Just now, OctoberMom είπε:

Αχ δεν έλεγα τίποτ'άλλο? Λέω στον άντρα μου αφού φάγαμε κι ακούμε ραδιοφωνάκι: "Κάαατσε να μπω στο μαμαδογκρούπ να δω μπας και γέννησε καμιά!"

Όπερ και εγένετο :D

@Annou μου, επιτέλους γέννησες!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα για τη Σκορπίνα σου, πάντα ευτυχισμένη, γερή και τυχερή!!!! Πολύ χαίρομαι για σένα που δεν ταλαιπωρήθηκες κι είχες μια ωραία εμπειρία <3

Άντε, απ'το τρίπτυχο, εγώ έμεινα! Καμια άλλη έγκυος ακόμη??

Αρχίζω να πιστεύω οτι θα βγει κι η δικιά μου κάποια στιγμή... Σήμερα είχα μερικές συσπάσεις αλλά μειωθήκαν τώρα το βράδυ! Αύριο πάλι... 4ο sweeping!

Υ.Γ.: Τα χουμε όλα, έχουμε κ τα €@&#τεστ!

 

Agapi mou!!!Ola tha pane super!!!Na min agxwnesai katholou mono k na eisai full xalari!!Auto mono exw na pw!!Vathies anases kai dwstou

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annou είπε:

Koritsia mou!!!Epitelous GENNHSA!!!

Mia koukla melaxroini skorpina 3.470 kai 52 cm.

Ola irthan para ma para polu grigora!!!

Xtes gurisame apo giatro kata tis 8:30 spiti k 22:30 me epiasan ponoi.To lew ston antra mou,moy leei pame maieutirio!Ma tou lew einai upofertoi k EUTUXWS pou den me akouse k pire tin maia mou.H maia mas eipe na to parakolouthoume k otan ftasei ana 10’ na pame siga siga.Ela pou egw eixa ana 3’.

Bainw kuria kai kanw ena banio kai tou lew ok pame.

Afou xekiname k eimaste ston dromo apo Varkiza gia Marousi, olo kai dunamwnan oi ponoi kai mou espasan ta nera MESA sto amaxi to opoio eixame kanei viologiko.(XALALI)

Ftanoume,mou kanoun test.Entwmetaxy oi ponoi anupoforoi.Fwnazw na mou kanoun episkliridio k mou eipan oti eprepe na perimenoume 1 wra gia to test.

Eixa diastoli 3 k meta apo 1 wra pou vgike arnitiko epitelous eixa 8

I maia mou eixe erthei.Mou leei xekiname siga siga na sprwxnoume.Afou loipon exw iremisei apo episkliridio,xekinaw kai sprwxnw apo tis 3:10.

To mwro irthe 03:45.

Bam bam.Den talaipwrithikame katholou.Eimaste triseutuxismenoi!!!Den exw koimithei katholou,olo kathomai k tin xazevw..

τι τέλειαααααα!!!!!!!!!πόσο έυκολα?????/ να σου ζήσει και να την χαιρεσαι και όλα τα καλα του κόσμου να εχει!!!!με το καλό να γύρισετε σπιτάκι σας.....!!!!

κορίτσια να ρωτήσω κάτι ασχετο.... έχει πάρει καμια τα 1.000€ τα πρωτα απο το επιδομα γεννησης???

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

XALALI OMWS!!Thn latrevwwwww

Agapi mou!!!Ola tha pane super!!!Na min agxwnesai katholou mono k na eisai full xalari!!Auto mono exw na pw!!Vathies anases kai dwstou

Να σου ζησει κορίτσι μου!!!! Δε χορταινουμε να τα βλέπουμε όλες μου φαίνεται...

 

Just now, Irinoula86 είπε:

Μου κάνει αυτο ακριβώς....σαν να ξεφλουδιζει το δερματακι του.... τα χερακια, ποδαρακια και λιγο στην κοιλίτσα..... αρα αυτό ειναι ξηροδερμία ε? εν τω μεταξύ τα χερια μου τελείως σκασμενα και εμενα ...... ουτε το χειμώνα με το πολύ κρύο έτσι....λετε και αυτο να είναι από τα αφρολουτρα και κρεμες η να είναι επειδή τον πλένω συνέχεια?
 

κορίτσι μου...... σήμερα και εμενα πολυ γκρίνια..... και είναι ξύπνιος από τις 2-6 (χθες) και σήμερα από 6 και κοιμηθηκε πριν λίγο..... του δινω συνέχεια φαγητό αλλα δεν χορταίνει.... του δίνω και το αλλο και παλι δεν χορταίνει... επίσης σήμερα πνίγεται και εμενα..... δυο φορέςςς φοβήθηκα τόοοσοοο πολύυυ..... τον σηκωνω κι του χτυπαω πλατούλα.....αλλά ετσι θα συνεχίσει?????

 

εγω πάντως αυτό κάνω..... να φανταστείτε τον βαζω στην καλαθουνα και την καλαθουνα την βαζω μεσα στο λίκνο.... στο λικνο είναι ανησυχος.....

Πες κ εσυ γιατί τα χέρια μου έχουν γίνει κ εμένα έτσι... στο δεξί μου χέρι σχεδόν δεν έχω αφή! Σκασμένα από τη μέσα πλευρά κ ξηρά.... βάζω βαζελίνη, κεραλοιφη, λανολινη κ τίποτα...

ποιο της frezyderm είχες; Ένα πράσινο;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Annou να σου ζήσει!!!! Καλότυχο και ευτυχισμένο να είναι! Κ εσύ γερή κ υγιής για να το μεγαλώσεις! Καλή λοχεια!

@OctoberMom είσαι νομίζω η τελευταία και βλέπω να γινεσαι και Novembermom τελικά!:P

Κ εμένα κορίτσια εδώ και 2-3 μέρες χάλια τα χέρια που ποτέ δεν μου σκανε.Το είχα πάθει κ την πρώτη φορά... Είναι από το θηλασμό και γενικά επικρατεί παντού μια ξηρότητα στο σώμα μας:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Koritsia mou!!!Epitelous GENNHSA!!!

Mia koukla melaxroini skorpina 3.470 kai 52 cm.

Ola irthan para ma para polu grigora!!!

Xtes gurisame apo giatro kata tis 8:30 spiti k 22:30 me epiasan ponoi.To lew ston antra mou,moy leei pame maieutirio!Ma tou lew einai upofertoi k EUTUXWS pou den me akouse k pire tin maia mou.H maia mas eipe na to parakolouthoume k otan ftasei ana 10’ na pame siga siga.Ela pou egw eixa ana 3’.

Bainw kuria kai kanw ena banio kai tou lew ok pame.

Afou xekiname k eimaste ston dromo apo Varkiza gia Marousi, olo kai dunamwnan oi ponoi kai mou espasan ta nera MESA sto amaxi to opoio eixame kanei viologiko.(XALALI)

Ftanoume,mou kanoun test.Entwmetaxy oi ponoi anupoforoi.Fwnazw na mou kanoun episkliridio k mou eipan oti eprepe na perimenoume 1 wra gia to test.

Eixa diastoli 3 k meta apo 1 wra pou vgike arnitiko epitelous eixa 8

I maia mou eixe erthei.Mou leei xekiname siga siga na sprwxnoume.Afou loipon exw iremisei apo episkliridio,xekinaw kai sprwxnw apo tis 3:10.

To mwro irthe 03:45.

Bam bam.Den talaipwrithikame katholou.Eimaste triseutuxismenoi!!!Den exw koimithei katholou,olo kathomai k tin xazevw..

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Καλή λοχεία!:wub:

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

  

 Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) Κ.Τ

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) Κ.Τ

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) Κ.Τ

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,)  Φ.Τ

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x)

 

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x)  Κ.Τ

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (17/10/20:x) Κ.Τ

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) Φ.Τ

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) Φ.Τ

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) Κ.Τ

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/10/20:x) Φ.Τ

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) Κ.Τ

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/10/20:x) Φ.Τ

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (26/10/20:x) Φ.Τ

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) Φ.Τ

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 29!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

5 ΕΝΑΠΟΜΕΊΝΑΝΤΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΟΛΙΚΗ... ΣΚΑΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ!!

 @Annou μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ να σου ζήσει η κοριτσάρα σου κ να τη χαίρεσαι κ να τη καμαρώνεις ευτυχισμένη μια ζωή!! Ευλογημένοι να είστε όλη η οικογένεια!!

υγ: τώρα κατάλαβες τι εννοούσαμε πως είναι εθισμός αυτά τα άτιμα φατσακια ε? Κ αυτή η μυρωδιά τους...

Just now, Irinoula86 είπε:

τι τέλειαααααα!!!!!!!!!πόσο έυκολα?????/ να σου ζήσει και να την χαιρεσαι και όλα τα καλα του κόσμου να εχει!!!!με το καλό να γύρισετε σπιτάκι σας.....!!!!

κορίτσια να ρωτήσω κάτι ασχετο.... έχει πάρει καμια τα 1.000€ τα πρωτα απο το επιδομα γεννησης???

 

Ειρηνακι μου λένε μπαίνουν κάθε τέλος του επόμενου μήνα..

Πχ η Ευγενία η Ισμήνη κ εγώ που ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Σεπτεμβρη υποτίθεται τα περιμένουμε τώρα στις 30..οπότε θα σας ενημερώσουμε αν ισχύει..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Annou Συγχαρητήρια! Όλα πήγαν άψογα! Λάτρεψε το αυτό το φατσακι το μοναδικό!

@OctoberMom έλα τώρα είναι η σειρά σου, δεν γίνεται! Θα κάνει εντυπωσιακή έξοδο η δικιά σου! 

Πωωω κορίτσια κι εμένα τα χέρια μου χάλια! Ότι κ να βάλω τπτ. Από το πολύ πλύσιμο είναι! Το είχα πάθει και στο 1ο κ γενικά το παθαίνω τον χειμώνα αλλά τώρα δεν θέλω να βάλω ισχυρή κρέμα γτ όλο πιάνω το μωρό κ το αποφεύγω γμτο. Καλό σκούπισμα και καααποια στιγμή κρέμα τύπου ατριξ.

Κι εμένα όλο πεινάει από χθες, κάθε 2ωρο μαμ. Αφού αγανάκτησα κ έδωσα ξένο ή αντλώ για να έχω συμπλήρωμα 30μλ. Στεναχωρήθηκα γτ λέω δν τη χορταίνει το γάλα μ. Η αλήθεια είναι ότι δν τρώω πολύ καλά γτ δεν προλαβαίνω αλλά όταν τρώω κατεβάζω 2 πιάτα να καλύψω τον χαμένο χρόνο. Από δίψα δε άλλο πράγμα. Εκτός από νερό κατεβάζω με περίσσια ευχαρίστηση γάλα που δν ήμουν κ πολύ φαν ποτέ. Υγρό να ναι κι ότι να ναι. 

Κάθε μέρα τη βλέπω και πιο μεγάλη τη κουκλινα μου! Μεγαλώνει το κεφαλάκι κ η κορμάρα μας. Ήδη τα ρούχα έφτασαν να είναι ίσα ίσα και τα πατουσια μας δν χωράνε. Γεμίζει καλά την αγκαλιά μου,πιάνω παιδί πλέον με βάρος που πιάνεται το χέρι μ !

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Annou Συγχαρητήρια! Όλα πήγαν άψογα! Λάτρεψε το αυτό το φατσακι το μοναδικό!

@OctoberMom έλα τώρα είναι η σειρά σου, δεν γίνεται! Θα κάνει εντυπωσιακή έξοδο η δικιά σου! 

Πωωω κορίτσια κι εμένα τα χέρια μου χάλια! Ότι κ να βάλω τπτ. Από το πολύ πλύσιμο είναι! Το είχα πάθει και στο 1ο κ γενικά το παθαίνω τον χειμώνα αλλά τώρα δεν θέλω να βάλω ισχυρή κρέμα γτ όλο πιάνω το μωρό κ το αποφεύγω γμτο. Καλό σκούπισμα και καααποια στιγμή κρέμα τύπου ατριξ.

Κι εμένα όλο πεινάει από χθες, κάθε 2ωρο μαμ. Αφού αγανάκτησα κ έδωσα ξένο ή αντλώ για να έχω συμπλήρωμα 30μλ. Στεναχωρήθηκα γτ λέω δν τη χορταίνει το γάλα μ. Η αλήθεια είναι ότι δν τρώω πολύ καλά γτ δεν προλαβαίνω αλλά όταν τρώω κατεβάζω 2 πιάτα να καλύψω τον χαμένο χρόνο. Από δίψα δε άλλο πράγμα. Εκτός από νερό κατεβάζω με περίσσια ευχαρίστηση γάλα που δν ήμουν κ πολύ φαν ποτέ. Υγρό να ναι κι ότι να ναι. 

Κάθε μέρα τη βλέπω και πιο μεγάλη τη κουκλινα μου! Μεγαλώνει το κεφαλάκι κ η κορμάρα μας. Ήδη τα ρούχα έφτασαν να είναι ίσα ίσα και τα πατουσια μας δν χωράνε. Γεμίζει καλά την αγκαλιά μου,πιάνω παιδί πλέον με βάρος που πιάνεται το χέρι μ !

Όχι βρε κορίτσι μου,μη το σκέφτεσαι αυτό για το γάλα σου γιατί να ξέρεις δεν ισχύει!! Απλα όπως έχουμε πει ξανά κ ξανά θέλουν την αγκαλιά κ το ζυζι κ για χουχουλιασμα άσχετα αν πεινανε ή όχι για αυτό το ζητάμε συνέχεια!! Επίσης να θυμάσαι πως το μητρικό όχι απλά τα χορταινει αλλά το κάθε μητρικό προσαρμόζεται ακριβώς στις ανάγκες του συγκεκριμένου βρέφους ώστε να το καλύψει,ναι...τόσο υπέροχη η φύση κορίτσια μου..

Σίγουρα είναι φουλ απαιτητικός κ κουραστικός πολλές φορές ο θηλασμός κ δε στα λέω αυτά για να μη δώσεις συμπληρωμα αλλά για να μην απογοήτευσε με το δικό σου!!

Όσο για τα χέρια εμένα ρε σεις έχουν ξεραθεί τα δάχτυλα μου εσωτερικά!!:| Α! Κ το πρόσωπο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jasmine@ είπε:

Να σου ζησει κορίτσι μου!!!! Δε χορταινουμε να τα βλέπουμε όλες μου φαίνεται...

 

Πες κ εσυ γιατί τα χέρια μου έχουν γίνει κ εμένα έτσι... στο δεξί μου χέρι σχεδόν δεν έχω αφή! Σκασμένα από τη μέσα πλευρά κ ξηρά.... βάζω βαζελίνη, κεραλοιφη, λανολινη κ τίποτα...

ποιο της frezyderm είχες; Ένα πράσινο;

Ναι ναι ακριβώς.... Το πρασινο.... Βαζελίνη ήταν η επόμενη κίνηση για τα χερια.... Αλλά όπως καταλαβαίνω δεν βοηθάει και πολυ... Και τα χείλη σκασμένα φουλ ε? Ουτε στην εγκυμοσυνη έτσι...... Ήμουν μια χαρά ενυδατωμενη..... Και τώρα μην πω πως είμαι....ας μην μιλήσω για μαυρους κυκλους.... Που κοντευει το προσωππ να γίνει ένας μαυρος κυκλος ολόκληρο.... Ωχ μάνα μου.... Θηλαζω και έχω δίπλα Μ καθρέφτη και τα γράφω ταυτόχρονα..... Κλείνω φως και σταματάω.... Καλο ξημερωμα.... Χιχιχιχι

Just now, Renez είπε:

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

  

 Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) Κ.Τ

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) Κ.Τ

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) Κ.Τ

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,)  Φ.Τ

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x)

 

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x)  Κ.Τ

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (17/10/20:x) Κ.Τ

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) Φ.Τ

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) Φ.Τ

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) Κ.Τ

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/10/20:x) Φ.Τ

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) Κ.Τ

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/10/20:x) Φ.Τ

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (26/10/20:x) Φ.Τ

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) Φ.Τ

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 29!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

5 ΕΝΑΠΟΜΕΊΝΑΝΤΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΟΛΙΚΗ... ΣΚΑΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ!!

 @Annou μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ να σου ζήσει η κοριτσάρα σου κ να τη χαίρεσαι κ να τη καμαρώνεις ευτυχισμένη μια ζωή!! Ευλογημένοι να είστε όλη η οικογένεια!!

υγ: τώρα κατάλαβες τι εννοούσαμε πως είναι εθισμός αυτά τα άτιμα φατσακια ε? Κ αυτή η μυρωδιά τους...

Ειρηνακι μου λένε μπαίνουν κάθε τέλος του επόμενου μήνα..

Πχ η Ευγενία η Ισμήνη κ εγώ που ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Σεπτεμβρη υποτίθεται τα περιμένουμε τώρα στις 30..οπότε θα σας ενημερώσουμε αν ισχύει..

Α ελπιζω να ισχυει..... Αναμένουμε νέα σας για να παεω καμια ενυδατική...... Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, marianna1986 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Άντε λίγες έχετε μείνει και εύχομαι αυτή την ώρα που γράφω να έχετε γεννήσει! Τελειωνει ο Οκτώβριος, τελειώνει και το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης για το πινακακι μας!

@Eva137 μην το λες ότι ο γιατρός σου προκάλεσε τον τοκετό! Αν ήταν ετσι, δεν θα υπήρχε η πρόκληση! Μήπως σου έβαλε κάνα υπόθετο και δεν το κατάλαβες; Γιατί παίζουν κ αυτά...

Εμενα σήμερα ξύπνησαν και τα 2 από τις 6παρα... Έχω συνηθίσει πλέον το μωρο και τα ξενύχτια και μπορώ να πω την βρίσκω κιολας:lol: όλη μέρα στην τσιτααα και χωρίς βοήθεια (ήρθε η πεθερά στις αρχές λίγο, ήρθε και η μάνα μου λίγο κ αυτη, πλακωθηκα και με τις 2 κ είπα ευχαριστω πολύ αλλά ο καθένας σπίτι του). Το πρωί είμαι καλά, φουλ ενέργεια όμως από τ απόγευμα και μετά νιώθω να καταρρέω, πονάει όλο μου το σώμα και το βράδυ κρατάω με το ζόρι ανοιχτά τα μάτια μου για να κάνω τις τελευταίες δουλειές και να κοιμησω τα παιδιά. Καλά να είμαστε κορίτσια και θα έρθουν καλύτερες μέρες για όλες!

Καλά, μπορεί και να είναι απλή σύμπτωση και να μην έχει καμία σχέση, αλλά ίσως και να βοήθησε τις συσπάσεις να δυναμώσουν και να με πιάσουν οι πόνοι νωρίτερα. Υπόθετο όχι δε μου έβαλε σίγουρα, γιατί είχαμε συμφωνήσει ότι θα μου το έβαζε πέντε μέρες αργότερα, μια μέρα μετά την πητ μου.

Αχ, αυτό που λες, ο καθένας σπίτι του, συμφωνώ απόλυτα. Είναι ο λόγος που δεν ήθελα να έρθουν ούτε η μαμά μου ούτε η πεθερά μου ούτε κανένας άλλος να μείνουν μαζί μας για βοήθεια στην αρχή, και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Εδώ με την μαμά μου που μιλάμε στο ιντερνετ κάθε μέρα και βλέπει τον μπέμπη για λίγο στην κάμερα, όλο μου κάνει παρατηρήσεις πώς να τον ντύσω/πλύνω/πιάσω κτλ. Να το είχα αυτό όλη μέρα μέσα στο σπίτι μου με τίποτα.

 

18 hours ago, Hliolousti said:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες!!

Νίνα μου να σου ζήσει η γοργόνα σου!!!εύχομαι και η λοχεία σου να είναι όμορφη σαν τη γέννα σου!!

Τα νέα μας,μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε,μένουμε περισσότερο ξυπνιες πια,πολλή γκρινια εδώ και δύο μερόνυχτα πιο έντονα από πριν με βογγυτα και ζόρι!!μαζεύει τα ποδαράκια της στην κοιλίτσα και μουγκρίζει η γλυκούλα μου!

Κάνω ο,τι μπορώ,μασάζ με λαδακι για πρόληψη κολικών,έκοψα γαλακτοκομικά έτσι να το δοκιμάσω μπας και δω διαφορά,χαλαρωτικό μπανάκι...προς το παρόν καμία βελτίωση!

Ο θηλασμός καλά κρατεί,ο πόνος στις θηλές υπάρχει ακόμη μόλις ξεκινάει η μπέμπα να θηλάζει αλλά μετά από λίγο φεύγει!ελπίζω να φύγει και τελείως κάποια στιγμή γιατί το βαρέθηκα!

Αυτό που με καταβάλει αρκετά είναι ότι η μπέμπα πνίγεται πάρα πολύ κατά την ώρα του θηλασμού!τη σηκώνω και της χτυπάω την πλατουλα αλλά μέχρι να πάρει ανάσα κόβεται η δικιά μου!Αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ,όταν σε έναν θηλασμό πνίγεται 6-7 φορές ε με τρομάζει όσο να πεις...

Από κιλά έχασα 8 και από εκεί και πέρα κόλλησα εκεί!εδώ και καμιά βδομαδα..

Σπυράκια έχει βγάλει και η δικιά μου στο πρόσωπο!δεν είναι κόκκινα,είναι σαν πολυυυυ μικρές φυσαλιδιτσες διαφανές!και είναι αρκετά!αλλά νομίζω είναι από την επαφή της με το νέο περιβάλλον και αντιδράει το δερματακι.

Επίσης πολλές φορές όσο θηλάζει,ακούω την μυτούλα της σαν να έχει μέσα μυξες!

Της βάζω ορο μετά το μπάνιο και βγάζει σαν μικρά μακαρονακια,συνήθως ένα από κάθε ρουθούνι ή και καθόλου κάποιες φορές!απλά δεν μοιάζουν τόσο με μυξες όσο με πηγμένο γαλατάκι!

Αυτά από εμάς,οποία έχει παρόμοιες εμπειρίες θα χαρώ να ταυτιστούμε και να καιησυχαστουμε!:lol:

 

Και μένα πονάει η θηλή όταν ξεκινάει να θηλάζει ο μικρός, και αυτό το κουλό που ταυτόχρονα πονάει και η άλλη μεριά δεν το καταλαβαίνω!:unsure: 

Και μια και μιλάμε για κιλά, κορίτσια, έχω εκπλαγεί ευχάριστα από το πόσο γρήγορα αναρρώνει το σώμα μου μετά τη γέννα... έχω χάσει ήδη τα 10 κιλά που έβαλα στην εγκυμοσύνη + 1 έξτρα, η κοιλιά μου δεν έκανε καθόλου ραγάδες κ έχει μαζέψει σχεδόν στο αρχικό της μέγεθος (απλά λίγο πιο χαλαρή), τα ράμματα δεν πονάνε σχεδόν καθόλου πια, και μπορώ να φοράω πάλι τα παπούτσια κ τα δαχτυλίδια μου που φοβόμουν ότι δε θα μου ξανακάνουν ποτέ! :-D Μόνο η κάθετη καφέ γραμμή στην κοιλιά παραμένει, αλλά ελπίζω να ξεθωριάσει κι αυτή με τον καιρό.

 

6 hours ago, Annou said:

Koritsia mou!!!Epitelous GENNHSA!!!

Mia koukla melaxroini skorpina 3.470 kai 52 cm.

Ola irthan para ma para polu grigora!!!

Xtes gurisame apo giatro kata tis 8:30 spiti k 22:30 me epiasan ponoi.To lew ston antra mou,moy leei pame maieutirio!Ma tou lew einai upofertoi k EUTUXWS pou den me akouse k pire tin maia mou.H maia mas eipe na to parakolouthoume k otan ftasei ana 10’ na pame siga siga.Ela pou egw eixa ana 3’.

Bainw kuria kai kanw ena banio kai tou lew ok pame.

Afou xekiname k eimaste ston dromo apo Varkiza gia Marousi, olo kai dunamwnan oi ponoi kai mou espasan ta nera MESA sto amaxi to opoio eixame kanei viologiko.(XALALI)

Ftanoume,mou kanoun test.Entwmetaxy oi ponoi anupoforoi.Fwnazw na mou kanoun episkliridio k mou eipan oti eprepe na perimenoume 1 wra gia to test.

Eixa diastoli 3 k meta apo 1 wra pou vgike arnitiko epitelous eixa 8

I maia mou eixe erthei.Mou leei xekiname siga siga na sprwxnoume.Afou loipon exw iremisei apo episkliridio,xekinaw kai sprwxnw apo tis 3:10.

To mwro irthe 03:45.

Bam bam.Den talaipwrithikame katholou.Eimaste triseutuxismenoi!!!Den exw koimithei katholou,olo kathomai k tin xazevw..

Τί ωραία νέα!!! Η κορούλα σου σε αποζημίωσε για την αργοπορία της με έναν εύκολο και γρήγορο τοκετό... μακάρι όλες οι γυναίκες να μπορούσανε να γεννήσουν έτσι! Να την χαίρεστε και να είστε πάντα όλοι μαζί έτσι τρισευτυχισμένοι!:)

  • Μου αρέσει 5

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Annou να σου ζήσει!!!! Καλότυχο και ευτυχισμένο να είναι! Κ εσύ γερή κ υγιής για να το μεγαλώσεις! Καλή λοχεια!

@OctoberMom είσαι νομίζω η τελευταία και βλέπω να γινεσαι και Novembermom τελικά!:P

Κ εμένα κορίτσια εδώ και 2-3 μέρες χάλια τα χέρια που ποτέ δεν μου σκανε.Το είχα πάθει κ την πρώτη φορά... Είναι από το θηλασμό και γενικά επικρατεί παντού μια ξηρότητα στο σώμα μας:lol:

Ναι, αυτό έβλεπα στο πινακάκι! Μάλλον τα υπόλοιπα κορίτσια έχουν γεννήσει απλά δε μπήκαν να δώσουν νέα!

Κοίταζα τ'άστρα κι έχει λέει μια έκλειψη στις 31 του μήνα, οπότε είτε θα γεννηθεί πάνω της είτε μετά, πρώτες μέρες του Νοέμβρη... Ουφφφφ, θα πρέπει μάλλον να περιμένω 3-4 μέρες... Σνννιφ!

Όχι τίποτ'άλλο, αλλά εγώ πρέπει να επιστρέψω στα προκαθορισμένα ραντεβού μου 30 Νοέμβρη (για ένα διωράκι την ημέρα but still...) Υπολόγιζα να γεννήσω εκεί στις 38-39 εβδομάδες ωσάν όλον τον κόσμο να χει 40αρίσει  δλδ, αλλά λογάριαζα χωρίς την ξενοδόχο που την έχει πέσει πίσω απ'τη ρεσεψιόν για υπνάκο!

  • Χαχα 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...