Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Και φαντάσου το περναμε εμείς που έχουμε μεγαλυτερα παιδακια και θέλουμε να τα'ί'σουμε το μωρό, ενώ το μεγάλο θέλει να βγει στο μπαλκόνι ας πουμε.... Η να σκαρφαλώσει στην τραπεζαρία ας πουμε... Χαχαχαχαχα

Χαμός... 

Λοιπόν κορίτσια αρχές Μάρτη θα στείλω τον γιο παιδικο... Θέλω τα φώτα σας όσες τα πατε ήδη... 

Πίστεψε με αν δεν έχεις διδυμα δε μπορείς να καταλάβεις! Το μεγάλο θα το βγαλεις στο μπαλκόνι ή του μιλάς κ το απασχολείς ενώ δυο μωρά ταυτόχρονα άντε να σε δω πως τα ταιζεισ Ταυτοχρονα. 
Κουράγιο κ σε εσάς με τα μεγαλυτερα... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Πίστεψε με αν δεν έχεις διδυμα δε μπορείς να καταλάβεις! Το μεγάλο θα το βγαλεις στο μπαλκόνι ή του μιλάς κ το απασχολείς ενώ δυο μωρά ταυτόχρονα άντε να σε δω πως τα ταιζεισ Ταυτοχρονα. 
Κουράγιο κ σε εσάς με τα μεγαλυτερα... 

Δεν είναι δα και τόσο μεγάλος ο γιος.. Εννοώ είναι περιπου δυο ετών και θέλει να παιζει όλη μέρα. Πως τον κατεβάζεις από την τραπεζαρία όταν έχεις αγκαλιά και ταιζεις το μωρό? Και αλλά τέτοια... Η αν είναι χεσμενα και τα δυο.. Το ίδιο πραγμα ειναι σαν να χω δίδυμα καθώς όταν τρώνε πεφτουν παντα μαζί σε όλα..

Έχεις δίκιο δεν έχω δίδυμα.. Αλλά είναι εξίσου δυσκολο και πολλοι γονείς στον περιγυρο μας που έχουν δίδυμα, γιατί στο σόι μας όλοι έχουν δίδυμα λένε ότι είναι ακόμα πιο δυσκολο ένα νήπιο και ένα βρέφος... Τι να σου πω... Κουράγιο και στις δυο μας και σε όλες μας... 

Δεν τα λέω ειρωνικά... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nina13 Ούτε εγώ μίλησα ειρωνικά, απλά η καθεμία ζει το δίκη της «λάμψη»(δραμα) κ όλα φαίνονται βουνο... απλά είπα ότι με ένα παιδάκι υπάρχει καλύτερη επικοινωνία! 

φιλια σε όλες και κουράγιο περιμένω να διαβάσω τα νέα κ από τις υπόλοιπες! 
τετοιες μερες πέρυσι είχαμε συλλάβει κ δε το ξέραμε χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

@Nina13 Ούτε εγώ μίλησα ειρωνικά, απλά η καθεμία ζει το δίκη της «λάμψη»(δραμα) κ όλα φαίνονται βουνο... απλά είπα ότι με ένα παιδάκι υπάρχει καλύτερη επικοινωνία! 

φιλια σε όλες και κουράγιο περιμένω να διαβάσω τα νέα κ από τις υπόλοιπες! 
τετοιες μερες πέρυσι είχαμε συλλάβει κ δε το ξέραμε χαχαχαχαχ

Μακάρι να είχα δυο μωρά σαν τη μπεμπα μου... Χαχαχ τα σπάει.. Είναι ένα πολυ ήρεμο παιδακι σε αντίθεση με τον γιο που είναι σκάνδαλο οοο

Λάμψη και καλημέρα ζωή ταυτόχρονα.... 

Εγώ είχα πεντε αρνητικά τεστ περυσι τέτοιο μήνα.. Χαχαχ


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κορίτσια! Μέχρι πότε πλένουμε τα ρούχα με αρκαδι και παρεμφερη; τα φορμακια της έχουν γεμίσει λεκέδες από κακακια :oops: επίσης μέχρι πότε αποστειρωνουμε;


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Elinita είπε:

Κοριτσια καλημερα! Εμεις καναμε χθες το δεύτερο εμβολιο και η μικρή δεν έκλαψε καθολου. Λιγο μόνο γκρινιάξε, πράγμα που σόκαρε την γιατρο μας ^^ μαλλον έχει πολυ καλό χερι. Από ανάπτυξη ειμαστε πολυ καλα, 6300 και 61cm. Ευτυχως από ακροαστικα δεν είχαμε τίποτα που το είχα ένα άγχος λόγω του κορονοιου. Το περάσαμε ελαφρια από ότι φαίνεται ευτυχως.

Παρόλο που εγω θα ήθελα να θηλασω οσο παει, δηλαδή και μέχρι να κλείσει χρόνο τωρα αυτο με το χάπι λιγο με ανησύχησε. Είναι επικίνδυνο να αποθηλασουμε φυσιολογικα; η μαμα μου λέει ότι υπάρχει κίνδυνος να μείνει γαλα αλλα εγώ θα προτιμούσα το φυσιολογικό αποθηλασμο να πω την αλήθεια. 

Αγάπη να μην αγχώνεσαι..κ εγώ φυσικά σκοπεύω να αποθηλασω.

Απλά να μιλήσεις με τον γιατρό σου (ώστε να σε εξετάσει στο στήθος αφότου αποθηλασεις) κ με κάποια σύμβουλο θηλασμού αν αγχώνεσαι..

Τα χάπια αυτά μπορεί να είναι η εύκολη λύση αλλά όπως κ να έχει είναι μια δυνατή χημεία την οποία εφόσον μπορούμε να την αποφύγουμε γτ όχι? Αυτή είναι γενικώς η άποψη μου για οτιδήποτε φαρμακευτικό εμένα,νομίζω με έχετε μάθει πλέον:mrgreen:

Επίσης να σου πω εγώ μέχρι 2 μηνών θήλαζα οκ κ είχα αρκετό γάλα..εδώ κ 2 μήνες όμως πλέον που κάνω μικτή κ βγάζω με θηλαστρο κ δεν μπαίνει το παιδί στήθος γτ έπαθε σύγχιση θηλών δυστυχώς,ήδη έχει μειωθεί το γάλα μου. Έχω κόψει κ τις βραδυνές αντλήσεις ήδη οπότε μετά σταδιακά μειώνοντας κ άλλες θα αποθηλασω..αλλά μέχρι τον 6ο θέλω σίγουρα να δίνω οοοσο μπορώ έστω κ δικό μου!

Just now, Elinita είπε:

Ερώτηση κορίτσια! Μέχρι πότε πλένουμε τα ρούχα με αρκαδι και παρεμφερη; τα φορμακια της έχουν γεμίσει λεκέδες από κακακια :oops: επίσης μέχρι πότε αποστειρωνουμε;

Οι περισσότεροι παιδίατροι συστήνουν αποστειρωση μέχρι τον 3 σίγουρα ,μετά εφόσον βάζουν χεράκια καιιιι οοοτι βρουν στο στόμα δεν έχει πλέον νόημα. Απλά ΠΟΛΥ καλό πλύσιμο τα μπιμπερό με σαπουνακι κ ζεστό νερακι κ ξεβγαλμα αμέσως μετά τη χρήση(μη μένει το γάλα,αυτό δε θέλουμε!)

Υγ: θα πω το κλασσικό να ρωτήσεις κ τον γιατρό σου βεβαίως βεβαίως αλλά έτσι είναι..εγώ μόλις κλείσαμε κ τον 3ο σταμάτησα..

Όσο για απορρυπαντικό εγώ που τα πλενω με το πλανετ στους 40 είμαι ευχαριστημένη σε θέμα λεκέδων..αλλιώς μπορείς πριν να τα μουλιαζεις σε νεράκι καυτό κ να τρίβεις το σημείο που έχει λερωθεί με σαπούνι πιάτων,ξέπλυνε το κ βάλτο πλυντήριο,θα είναι σούπερ!

ΥΓ2: εγώ σίγουρα μέχρι τον πρώτο χρόνο θα τα πλένω με το πλανετ γτ είναι ευαίσθητο το δερματακι τους ακόμη,φοβάμαι μην έχει κ προδιάθεση κληρονομική από εμένα σε δερματικά οπότε...

13 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

5 γεύματα; Εγώ δίνω 6... Από 180 ml το καθένα! Στο τελευταίο που δίνω ξένο μπορεί να πιει και 250! 

Με μια συσκευασία Αλμιρον 600gr περναω 3-4 εβδομάδες!

Πάει πουληθηκαμε αν ταιζεται το μωρό μόνο με ξένο! Ευτυχώς οι στέρεες είναι κοντά!

Ρε συ τσεκαρε από όταν το ανοίξεις πόσο κρατάει το γάλα γτ εμένα λέει 2 εβδομαδες! Κ στην αρχή που θήλαζα κ έδινα μόνο βράδυ 1 γεύμα ξένο κρατούσε πάνω από 2 εβδομαδες κ το πετούσα αναγκαστικά:wacko:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Αγάπη να μην αγχώνεσαι..κ εγώ φυσικά σκοπεύω να αποθηλασω.

Απλά να μιλήσεις με τον γιατρό σου (ώστε να σε εξετάσει στο στήθος αφότου αποθηλασεις) κ με κάποια σύμβουλο θηλασμού αν αγχώνεσαι..

Τα χάπια αυτά μπορεί να είναι η εύκολη λύση αλλά όπως κ να έχει είναι μια δυνατή χημεία την οποία εφόσον μπορούμε να την αποφύγουμε γτ όχι? Αυτή είναι γενικώς η άποψη μου για οτιδήποτε φαρμακευτικό εμένα,νομίζω με έχετε μάθει πλέον:mrgreen:

Επίσης να σου πω εγώ μέχρι 2 μηνών θήλαζα οκ κ είχα αρκετό γάλα..εδώ κ 2 μήνες όμως πλέον που κάνω μικτή κ βγάζω με θηλαστρο κ δεν μπαίνει το παιδί στήθος γτ έπαθε σύγχιση θηλών δυστυχώς,ήδη έχει μειωθεί το γάλα μου. Έχω κόψει κ τις βραδυνές αντλήσεις ήδη οπότε μετά σταδιακά μειώνοντας κ άλλες θα αποθηλασω..αλλά μέχρι τον 6ο θέλω σίγουρα να δίνω οοοσο μπορώ έστω κ δικό μου!

Οι περισσότεροι παιδίατροι συστήνουν αποστειρωση μέχρι τον 3 σίγουρα ,μετά εφόσον βάζουν χεράκια καιιιι οοοτι βρουν στο στόμα δεν έχει πλέον νόημα. Απλά ΠΟΛΥ καλό πλύσιμο τα μπιμπερό με σαπουνακι κ ζεστό νερακι κ ξεβγαλμα αμέσως μετά τη χρήση(μη μένει το γάλα,αυτό δε θέλουμε!)

Υγ: θα πω το κλασσικό να ρωτήσεις κ τον γιατρό σου βεβαίως βεβαίως αλλά έτσι είναι..εγώ μόλις κλείσαμε κ τον 3ο σταμάτησα..

Όσο για απορρυπαντικό εγώ που τα πλενω με το πλανετ στους 40 είμαι ευχαριστημένη σε θέμα λεκέδων..αλλιώς μπορείς πριν να τα μουλιαζεις σε νεράκι καυτό κ να τρίβεις το σημείο που έχει λερωθεί με σαπούνι πιάτων,ξέπλυνε το κ βάλτο πλυντήριο,θα είναι σούπερ!

ΥΓ2: εγώ σίγουρα μέχρι τον πρώτο χρόνο θα τα πλένω με το πλανετ γτ είναι ευαίσθητο το δερματακι τους ακόμη,φοβάμαι μην έχει κ προδιάθεση κληρονομική από εμένα σε δερματικά οπότε...

Ρε συ τσεκαρε από όταν το ανοίξεις πόσο κρατάει το γάλα γτ εμένα λέει 2 εβδομαδες! Κ στην αρχή που θήλαζα κ έδινα μόνο βράδυ 1 γεύμα ξένο κρατούσε πάνω από 2 εβδομαδες κ το πετούσα αναγκαστικά:wacko:

Και εγω αυτής της άποψης ειμαι... δηλαδή όσο μπορούμε να αποφύγουμε χημικά να τα αποφεύγουμε... 

Εγω επειδή κάνω διδακτορικό Λονδίνο την γλιτωσα προς το παρον. Λόγω της κατάστασης επάνω θα επεκτείνω την άδεια μητρότητας και λεω να ανέβω τέλη Απριλίου που το μωρο θα είναι 6 μηνών οποτε ελπιζω να έχω γαλα μέχρι τότε να την θηλάζω :wub: το κακό βέβαια είναι ότι αν αρχίζω να αποθηλαζω πάνω θα είμαι μόνη...

Θα το δοκιμάσω αυτό με την "προπλυση" με το σαπούνι κουζινας, ευχαριστώωωω ^^ το πλανετ το δοκίμασα αλλά νομίζω έβγαλα αλλεργία, που μέχρι στιγμής δεν ειχα ποτε σε τίποτα. Ξερω ακούγεται κουλο γιατι είναι υποαλλεργικα τα πλανετ ειδικα για μωρα... κιομως κάτι με πείραξε! Με το που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ έφυγαν ολα τα συμπτώματα. 

Κοριτσια τι έρωτας είναι τα μωρακια μας. Να σας πω με τον κορονοιο έχει μια βδομάδα που ειχα ανοσμια και αγευσια και σημερα που επέστρεψε η όσφρηση μύρισα ξανα την μπεμπουδιλα και συνειδητοποίησα ποσο μου έλειψε και ποσο πραγματικά κοντά μας φέρνει στα μωρακια μας η μυρωδιά τους ♡♡

 

  • Μου αρέσει 5

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Και εγω αυτής της άποψης ειμαι... δηλαδή όσο μπορούμε να αποφύγουμε χημικά να τα αποφεύγουμε... 

Εγω επειδή κάνω διδακτορικό Λονδίνο την γλιτωσα προς το παρον. Λόγω της κατάστασης επάνω θα επεκτείνω την άδεια μητρότητας και λεω να ανέβω τέλη Απριλίου που το μωρο θα είναι 6 μηνών οποτε ελπιζω να έχω γαλα μέχρι τότε να την θηλάζω :wub: το κακό βέβαια είναι ότι αν αρχίζω να αποθηλαζω πάνω θα είμαι μόνη...

Θα το δοκιμάσω αυτό με την "προπλυση" με το σαπούνι κουζινας, ευχαριστώωωω ^^ το πλανετ το δοκίμασα αλλά νομίζω έβγαλα αλλεργία, που μέχρι στιγμής δεν ειχα ποτε σε τίποτα. Ξερω ακούγεται κουλο γιατι είναι υποαλλεργικα τα πλανετ ειδικα για μωρα... κιομως κάτι με πείραξε! Με το που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ έφυγαν ολα τα συμπτώματα. 

Κοριτσια τι έρωτας είναι τα μωρακια μας. Να σας πω με τον κορονοιο έχει μια βδομάδα που ειχα ανοσμια και αγευσια και σημερα που επέστρεψε η όσφρηση μύρισα ξανα την μπεμπουδιλα και συνειδητοποίησα ποσο μου έλειψε και ποσο πραγματικά κοντά μας φέρνει στα μωρακια μας η μυρωδιά τους ♡♡

 

Δεν είναι κουλό..κάθε δέρμα αντιδρά αλλιώς στο κάθε τι..το πιο αγνό για εμένα για εσένα μπορεί να είναι το χειρότερο..

Εμενα πχ ο μπέμπης έβγαλε φουλ ξηροδερμια με προϊόντα της φρεζυντερμ..δε τη ξανά χρησιμοποιησα κ δεν έβγαλε ξανά..

Αχχχ ψυχούλα μου είχες κ αοσμια Ε? Ο πατέρας μου όχι..δόξα τον Θεό που πέρασε φτου Φτου.!! Ναι σαν τη μυρωδιά τους τίποτε...:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Και εγω αυτής της άποψης ειμαι... δηλαδή όσο μπορούμε να αποφύγουμε χημικά να τα αποφεύγουμε... 

Εγω επειδή κάνω διδακτορικό Λονδίνο την γλιτωσα προς το παρον. Λόγω της κατάστασης επάνω θα επεκτείνω την άδεια μητρότητας και λεω να ανέβω τέλη Απριλίου που το μωρο θα είναι 6 μηνών οποτε ελπιζω να έχω γαλα μέχρι τότε να την θηλάζω :wub: το κακό βέβαια είναι ότι αν αρχίζω να αποθηλαζω πάνω θα είμαι μόνη...

Θα το δοκιμάσω αυτό με την "προπλυση" με το σαπούνι κουζινας, ευχαριστώωωω ^^ το πλανετ το δοκίμασα αλλά νομίζω έβγαλα αλλεργία, που μέχρι στιγμής δεν ειχα ποτε σε τίποτα. Ξερω ακούγεται κουλο γιατι είναι υποαλλεργικα τα πλανετ ειδικα για μωρα... κιομως κάτι με πείραξε! Με το που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ έφυγαν ολα τα συμπτώματα. 

Κοριτσια τι έρωτας είναι τα μωρακια μας. Να σας πω με τον κορονοιο έχει μια βδομάδα που ειχα ανοσμια και αγευσια και σημερα που επέστρεψε η όσφρηση μύρισα ξανα την μπεμπουδιλα και συνειδητοποίησα ποσο μου έλειψε και ποσο πραγματικά κοντά μας φέρνει στα μωρακια μας η μυρωδιά τους ♡♡

 

Προπλυση κανω κι εγώ,με απορρυπαντικό κ καυτό νεράκι! Στον πρώτο μου είχα πετάξει αρκετά ζιπουνακια αλλά τώρα έμαθα να τα αντετωπιζω!

Εμείς είμαστε μακριά από τον αποθηλασμο και πιο κοντά στη φόρμουλα από ποτέ! Δύο μέρες που είχα ρεπό έλεγα να έκανα μια άντληση,αλλά δεν κατάφερα καθόλου..δεν κοιμάται ο μπέμπης (2 ώρες συνολικά μέσα στη μέρα κι όχι συνεχόμενα)κι όλο θηλαζει κ το βράδυ που τελικά κοιμηθηκε ήμουν ψοφια κ μόνο άντληση δεν σκεφτόμουν να κάνω!

Πίνει πολύ γάλα όσο λειπω κ δυστυχώς δεν μπορώ να καλύψω τις ανάγκες του με το αντλημενο για πολύ ακομη:(

Όχι δεν είμαι τρελή (τόσο) απλά ήμουν αλλιώς μαθημενη με τον πρώτο μου γιο

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Προπλυση κανω κι εγώ,με απορρυπαντικό κ καυτό νεράκι! Στον πρώτο μου είχα πετάξει αρκετά ζιπουνακια αλλά τώρα έμαθα να τα αντετωπιζω!

Εμείς είμαστε μακριά από τον αποθηλασμο και πιο κοντά στη φόρμουλα από ποτέ! Δύο μέρες που είχα ρεπό έλεγα να έκανα μια άντληση,αλλά δεν κατάφερα καθόλου..δεν κοιμάται ο μπέμπης (2 ώρες συνολικά μέσα στη μέρα κι όχι συνεχόμενα)κι όλο θηλαζει κ το βράδυ που τελικά κοιμηθηκε ήμουν ψοφια κ μόνο άντληση δεν σκεφτόμουν να κάνω!

Πίνει πολύ γάλα όσο λειπω κ δυστυχώς δεν μπορώ να καλύψω τις ανάγκες του με το αντλημενο για πολύ ακομη:(

Όχι δεν είμαι τρελή (τόσο) απλά ήμουν αλλιώς μαθημενη με τον πρώτο μου γιο

 

Κοριτσι μου να σου πω εγώ ήμουν τυχερή και εχω περιθώριο να θηλάσω οποτε θέλει το μωρό επειδή δεν δουλεύω. Εσυ έχεις ήδη καταβάλει κάθε προσπάθεια να θηλάσεις οσο μπορείς οποτε μην στεναχωριέσαι! Τι να κάνουμε... ήδη έχουμε κλείσει 3μηνο αυτό να σκέφτεσαι :wub:

  • Ευχαριστώ 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elinita είπε:

Κοριτσι μου να σου πω εγώ ήμουν τυχερή και εχω περιθώριο να θηλάσω οποτε θέλει το μωρό επειδή δεν δουλεύω. Εσυ έχεις ήδη καταβάλει κάθε προσπάθεια να θηλάσεις οσο μπορείς οποτε μην στεναχωριέσαι! Τι να κάνουμε... ήδη έχουμε κλείσει 3μηνο αυτό να σκέφτεσαι :wub:

Κι εγώ έτσι στον πρώτο μου! Θήλασα μέχρι που απλά το σταματήσαμε( κ δεν βόλευε η κοιλιά μου, ήμουν 6 μηνών έγκυος) 

Τώρα χαίρομαι όσο μπορώ αυτές τις στιγμές,ξέρω ότι θα τελειώσουν γρήγορα! Κι ευτυχώς που μπορώ κ αντλώ στη δουλειά στην ησυχία μου,χωρίς ενόχληση ή βιασύνη.:wub:

  • Μου αρέσει 7

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Προπλυση κανω κι εγώ,με απορρυπαντικό κ καυτό νεράκι! Στον πρώτο μου είχα πετάξει αρκετά ζιπουνακια αλλά τώρα έμαθα να τα αντετωπιζω!

Εμείς είμαστε μακριά από τον αποθηλασμο και πιο κοντά στη φόρμουλα από ποτέ! Δύο μέρες που είχα ρεπό έλεγα να έκανα μια άντληση,αλλά δεν κατάφερα καθόλου..δεν κοιμάται ο μπέμπης (2 ώρες συνολικά μέσα στη μέρα κι όχι συνεχόμενα)κι όλο θηλαζει κ το βράδυ που τελικά κοιμηθηκε ήμουν ψοφια κ μόνο άντληση δεν σκεφτόμουν να κάνω!

Πίνει πολύ γάλα όσο λειπω κ δυστυχώς δεν μπορώ να καλύψω τις ανάγκες του με το αντλημενο για πολύ ακομη:(

Όχι δεν είμαι τρελή (τόσο) απλά ήμουν αλλιώς μαθημενη με τον πρώτο μου γιο

 

Κ εγώ δε σας κρυβω στεναγχωρεθηκα κ ξενέρωσα πολύ που σταμάτησα το θηλασμό αλλά έπρεπε να πάω στη δουλειά,έπαθε σύγχιση κ τέλος. Ακόμη το σκέφτομαι ενάμιση μήνα μετα..

Με κρατάει ότι προσπαθώ κ αντλώ όσο μπορώ να ξέρω έστω ότι πίνει 2 γεύματα δικό μου για να παίρνει αντισώματα. Όπως λέω σαν booster στον οργανισμό τού!

Οι 2 μήνες που θήλαζα παρότι απαιτητικοί είναι μέσα στη καρδιά μου..με το επόμενο πρώτα ο Θεός θα κάνω τα πάντα ώστε τουλάχιστον 6 μήνες να μπορώ να είμαι μαζί του κ να θηλάζω..

Σημασία έχει ότι κάναμε κ κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε κ πίστεψε με το νιώθουν κ αυτό αρκει

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα με πιάνει μια στεναχώρια όταν διαβάζω για αποθηλασμους σε τόσο μικρά μωράκια... Κ εγώ πλέον δεν μπορώ να ανταποκριθώ στις ανάγκες του, ήδη από αύριο θα ξεκινήσω και δεύτερο γεύμα ξένο μέσα στην ημέρα και θα το παλέψω μεχρι το εξάμηνο να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο το ξένο. Το πρώτο μου παιδάκι αντλούσα μέχρι 3 μηνών και μετά το γυρίσαμε σε θηλασμό μέχρι 2.5 χρ αλλά μετά το χρόνο έδωσα και φρεσκο!

@Elinita εγώ ξεπλενω τα κακακια με κανονικό απορρυπαντικό και μετά πλυντήριο με το βρεφικό!

@Nina13 καλά θα κάνεις κ θα τον στείλεις! Εγώ την ξεκίνησα 2 χρονια παιδικό και φέτος πάει προνηπιο! Τι θες να ρωτήσεις;

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marianna1986 είπε:

Κ εμένα με πιάνει μια στεναχώρια όταν διαβάζω για αποθηλασμους σε τόσο μικρά μωράκια... Κ εγώ πλέον δεν μπορώ να ανταποκριθώ στις ανάγκες του, ήδη από αύριο θα ξεκινήσω και δεύτερο γεύμα ξένο μέσα στην ημέρα και θα το παλέψω μεχρι το εξάμηνο να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο το ξένο. Το πρώτο μου παιδάκι αντλούσα μέχρι 3 μηνών και μετά το γυρίσαμε σε θηλασμό μέχρι 2.5 χρ αλλά μετά το χρόνο έδωσα και φρεσκο!

@Elinita εγώ ξεπλενω τα κακακια με κανονικό απορρυπαντικό και μετά πλυντήριο με το βρεφικό!

@Nina13 καλά θα κάνεις κ θα τον στείλεις! Εγώ την ξεκίνησα 2 χρονια παιδικό και φέτος πάει προνηπιο! Τι θες να ρωτήσεις;

Τα κολλήσατε όλα ε? Αππ ιώσεις εννοώ...Πως είναι γενικά το πρόγραμμα σε ένα σταθμό? Αν και ο κάθε σταθμός έχει τα δικά του... Γενικά ρωτάω.. 

@Anastasia05 κοίτα εγώ θα τον παω σε συγκεκριμένο σταθμο. Όποτε τον παω όταν θέλω εγώ... Αλλά και σε ιδιωτικό σταθμό, αν πληρωνεις δλδ.. Τον πας όποτε θες εφόσον υπάρχουν θέσεις... 

 

Ασχετο λέω να κόψω αποστειρωση σε ένα μήνα από τώρα.. Εφόσον ήδη έχει ξεκινήσει μπουνιές στο στόμα... Και αφου πιανει τα παιχνιδια... Λέω να ρωτήσω και παιδίατρο, μα θυμάμαι στον γιο, ο ένας έλεγε αυστηρά ως έξι μήνες και ο άλλος έλεγε από τέλος τρίτου.. Τι εχετε κάνει όσες δίνετε μπιμπερο για πεοτε... 

Επεξεργάστηκαν by Nina13

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...