Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Vivi8 είπε:

Αυτό με τα υπολείμματα δεν το γνωρίζω. Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να γίνει κάτι άσχημο αν δεν φύγει όλο; Μόνο δυο μέρες χρειαστηκε να αντλησω γιατί είχε φουσκώσει ο ένας μαστός. Από εκείνη τη μέρα θηλάζω μόνο τη νύχτα που ξυπνάει και μόνο μια φορά. Πλέον πρέπει να πιεσω παρα πολύ το στήθος μου για να βγάλει έστω και ελαχιστο και τα βραδια καταλαβαινω πως ούτε η μικρή μπορεί να βγάλει πολύ για να πιει οποτε σκεφτομαι να δώσω μπουκάλι και το βράδυ πια. Το ξεκίνησα από την πρωτοχρονιά που είχε κλείσει τους τρεις μήνες και επειδή κάθε φορά που είχα περίοδο δεν ήθελε το στήθος με τιποτα και γκρίνιαζε. Εγώ όμως έκανα ήδη μεικτή διατροφή και έδινα 2-3 μπουκαλια τη μέρα. Ξεκίνησα να μειώνω τους θηλασμούς από 6-8 σε 3 και τελικά σε 1-2. 
Βεβαια να σας πω το ξένο έφερε και την πιο βαριά παλινδρόμηση που μάλλον πάντα είχαμε αλλά με το θηλασμο δε μας επηρέαζε και τόσο πολύ και τώρα δίνω αντιαναγωγικο. Ξερετε τι πρέπει να προσέξω για να μην πάθω κάτι και να πω πως τελείωσε το θέμα γάλα;

Όπως το λες καλά μου ακούγεται πάντως. Νομίζω μόνο το το έκανες λίγο απότομα αλλά αφού δν έχεις πρήξιμο μια χαρά! Στο 1ο άρχισα να μειωνω θηλασμους- αντλήσεις κι απλά μειώθηκε μέχρι που έβγαινε 20-30ml στο θήλαστρο και μετά έβγαζα λίγο με το χέρι στο μπάνιο μέχρι που δεν έβγαζε. Για πολύ καιρό μετα όμως το τσέκαρα με το χερι. 

Για τα υπολείμματα έχω ακούσει ότι αν μείνουν μελλοντικά δημιουργούν θέμα αλλά απ την άλλη λένε κι οτι όλα τα θηλαστικα στη φύση με τον ίδιο τρόπο αποθηλαζουν δλδ και τι παθαίνουν τόσα χρόνια? Δεν ξέρω...θα πάρω τον γιατρό μου αλλά για φυσικά τείνω γι αυτό και άρχισα τη διαδικασία κιόλας αλλά και γτ δυσκολεύομαι να το κοψω από ψυχολογικής άποψης.

Just now, Anastasia05 είπε:

Πως αποθηλασες? Μειωσες θηλασμους μέχρι που σταματήσατε? Πόσες μέρες έχετε σταματήσει?

Προχθές που άργησα την άντληση μου στη δουλειά λόγω επείγουσας κατάστασης,όταν επιτέλους άντλησα το στήθος είχε φουσκώσει κ 'παραμορφωθει' από το σουτιέν που κόντευε να σκασει:shock: έβγαλε 200μλ το κάθε στήθος.

Πόσο σε καταλαβαινω να ξέρεις! Στο 1ο δν προλάβαινα πάντα να αντλησω λίγο στη δουλειά κ ήταν αρχή κ δν είχε εδραιωθεί ο θηλασμος(τώρα καταλαβαινω ότι δεν εδραιώθηκε ποτε). Προσπάθησε να αντλεις μη πάθεις τπτ. 200???πω πω ούτε από τα 2 δεν έβγαζα τόσο! 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Όπως το λες καλά μου ακούγεται πάντως. Νομίζω μόνο το το έκανες λίγο απότομα αλλά αφού δν έχεις πρήξιμο μια χαρά! Στο 1ο άρχισα να μειωνω θηλασμους- αντλήσεις κι απλά μειώθηκε μέχρι που έβγαινε 20-30ml στο θήλαστρο και μετά έβγαζα λίγο με το χέρι στο μπάνιο μέχρι που δεν έβγαζε. Για πολύ καιρό μετα όμως το τσέκαρα με το χερι. 

Για τα υπολείμματα έχω ακούσει ότι αν μείνουν μελλοντικά δημιουργούν θέμα αλλά απ την άλλη λένε κι οτι όλα τα θηλαστικα στη φύση με τον ίδιο τρόπο αποθηλαζουν δλδ και τι παθαίνουν τόσα χρόνια? Δεν ξέρω...θα πάρω τον γιατρό μου αλλά για φυσικά τείνω γι αυτό και άρχισα τη διαδικασία κιόλας αλλά και γτ δυσκολεύομαι να το κοψω από ψυχολογικής άποψης.

Το καταλαβαινω αυτό που λες.. κι εγώ πολλές φορές μέσα στη μέρα σκεφτομαι ότι έκανα βλακεία και ότι θα έπρεπε να προσπαθήσω περισσότερο για το παιδί μου και στεναχωριέμαι. Δεν είναι εύκολος ο θηλασμός και οι αποφάσεις ειδικά όταν οι γύρω σου σε βομβαρδίζουν με γνώμες.. έστω καλοπροαίρετα. Τώρα είμαι σε φάση που προσπαθώ να αγκαλιάσω την απόφαση μου και να βρούμε τα πατήματα μας με τη μπεμπα. Όταν στρώσει και με το ξένο πιστεύω θα είναι όλα εντάξει. Θα ρωτήσω κι εγώ τον γυναικολόγο για τα υπολείμματα. Εξαλλου έχω ένα μικρό ινοαδενωμα που το ανακάλυψα στην εγκυμοσύνη και το παρακολουθω και σε λίγες μέρες έχω ραντεβού πάλι. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Το καταλαβαινω αυτό που λες.. κι εγώ πολλές φορές μέσα στη μέρα σκεφτομαι ότι έκανα βλακεία και ότι θα έπρεπε να προσπαθήσω περισσότερο για το παιδί μου και στεναχωριέμαι. Δεν είναι εύκολος ο θηλασμός και οι αποφάσεις ειδικά όταν οι γύρω σου σε βομβαρδίζουν με γνώμες.. έστω καλοπροαίρετα. Τώρα είμαι σε φάση που προσπαθώ να αγκαλιάσω την απόφαση μου και να βρούμε τα πατήματα μας με τη μπεμπα. Όταν στρώσει και με το ξένο πιστεύω θα είναι όλα εντάξει. Θα ρωτήσω κι εγώ τον γυναικολόγο για τα υπολείμματα. Εξαλλου έχω ένα μικρό ινοαδενωμα που το ανακάλυψα στην εγκυμοσύνη και το παρακολουθω και σε λίγες μέρες έχω ραντεβού πάλι. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Έτσι κι εγω αλλά ακριβώς προσπαθώ να αγκαλιάσω την απόφαση μου! Στο 1ο σταμάτησα λόγω δουλειάς Και τωρα που δουλεύω από το σπίτι και τα πηγαίναμε καλά κουράστηκα πολύ κ σκεφτομαι κι οταν γυρίσω στην δουλειά να Είμαι έτοιμη να μην έχω θήλαστρο κ κλειδωμένη στο γραφείο να αντλώ με τα παιδάκια απ έξω να τσιριζουν κυρία κυρία...

Μια χαρά θα τα πάτε και θα στρώσει γρήγορα! Πάει μεγάλωσαν πια..Αχαχαχ! Τοσα περάσατε, εκεί θα κολλησεις? Πες μου τι σου είπε ο γιατρος όταν πας!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Επειδή βλέπω κ εγώ πλέον μια μείωση στο γάλα κ υπάρχει ο φόβος ότι θα μου κοπεί και θα πρέπει να δίνω ξένο, όσες δίνετε μόνο ξένο πόσα € βγαίνει το μήνα; 

Δεν έχω κλείσει μήνα αλλά άστο..


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Επειδή βλέπω κ εγώ πλέον μια μείωση στο γάλα κ υπάρχει ο φόβος ότι θα μου κοπεί και θα πρέπει να δίνω ξένο, όσες δίνετε μόνο ξένο πόσα € βγαίνει το μήνα; 

Λοιπόν εγώ εδώ κ 1.5 δίνω ξένο κ δικό μου..από τα 5 γεύματα 3 ξένο κ ένα 2 δικά μου συνήθως. Μου κρατάει 4-5 μέρες κ το γαλα που παίρνω το βρίσκω 14.60€ στη καλύτερη στο ίντερνετ..

Άρα στις 30 μέρες θέλω περίπου 100€..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Λοιπόν εγώ εδώ κ 1.5 δίνω ξένο κ δικό μου..από τα 5 γεύματα 3 ξένο κ ένα 2 δικά μου συνήθως. Μου κρατάει 4-5 μέρες κ το γαλα που παίρνω το βρίσκω 14.60€ στη καλύτερη στο ίντερνετ..

Άρα στις 30 μέρες θέλω περίπου 100€..

5 γεύματα; Εγώ δίνω 6... Από 180 ml το καθένα! Στο τελευταίο που δίνω ξένο μπορεί να πιει και 250! 

Με μια συσκευασία Αλμιρον 600gr περναω 3-4 εβδομάδες!

Πάει πουληθηκαμε αν ταιζεται το μωρό μόνο με ξένο! Ευτυχώς οι στέρεες είναι κοντά!

  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή Χρονιά με υγεία σε όλο τον κόσμο!!!

Σας έχω χάσει μια στάλα, έχω επιστρέψει στην δουλειά, μέσω τηλεργασιας, αλλά χωρίς ωράριο ευτυχώς ,που αυτό έχει τα καλά κ τα κακά του!!

Η μικρή μου είναι πολύ καλά, απλά συνεχίζουμε να έχουμε θέμα με το φαγητό, το παιδί θέλει να γίνει μοντέλο τέλος!!υπάρχουν μέρες που τρώει με πολύ ζορι, κάνει 1.5 ώρα να πιει 130μλ ,θηλασμό έχει κόψει πλέον τελείως κ πίνει δικό μου αντλημενο,νοίκιασα νοσοκομείακο θηλαστρο ώστε να αυξήσω την παραγωγή+ συμπλήρωμα σκόνη ειδικό για αλλεργία στο αγελαδινο, κ είμαι κ σε φάση που αλλάζω παιδίατρο γιατί με όλη αυτή την κατάσταση είδα ότι η παιδίατρος αντί να με ηρεμεί με αγχωνε ακόμα πιο πολύ, ειδικά τον άντρα μου ,ο οποίος είναι φουλ προστατευτικός με την μικρή κ με τρελαίνει κάθε μέρα !!:mrgreen:

@marianna1986 25 ευρώ το κουτί ανά 1.5 εβδομάδα το ειδικό γάλα+ 66 το επαγγελματικό θηλαστρο δεν θες να σου πω το σύνολο που φεύγει τέλος του μήνα!!

Κατά τα άλλα είναι ένα γελαστό κοριτσάκι το οποίο κοιμάται σερί πια από τις 9.30-10 έως τις 5.30-6.00 που ξυπνάει την μανούλα που σέρνεται κυριολεκτικά με γέλια κ χαρές!!

Κρατάει το κεφαλάκι της ψηλά στο μπρούμυτα,ξεκαρδιζεται στα γέλια, και έχει γυρίσει και κάποιες φορές από μπρούμυτα σε ανάσκελα, επίσης πριν κάτι μέρες εκανε έναν ωραιότατο διάλογο με τον παππού της που περιελάμβανε πολλά ααα κ ουυυ:x

@Eva137το τόξο το κάνει κ εμένα από την γέννηση της, σε σημείο που κοιμόταν κ το κεφάλι σχεδόν ακουμπούσε τον πωπο, η γιατρός μας είπε για παλινδρόμηση, η οισοφαγίτιδα, κάναμε τις εξετάσεις δεν βρήκαμε κάτι από αυτά, απλά η μικρή έχει πολλά αέρια λόγω προωρότητας κ ανώριμου πεπτικού, επισης ούτε εμένα που είναι κ η μεγαλύτερη υποτίθεται από τα νινακια σας απλώνει χέρια να πιάσει, εάν της δώσω κάτι θα το κρατήσει κ θα παίξει αλλά δεν θα απλώσει πχ στο γυμναστήριο να πιάσει τα παιχνίδια, τα μαλλάκια μου βέβαια μια χαρά ξέρει να τα αρπάζει!!!μην ανησυχείς το κάθε παιδάκι θέλει τον δικό του χρόνο...

 

 

  • Μου αρέσει 8

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Nina13 said:

Κοριτσι μου εμένα μου ακουγονται όλα πολυ φυσιολογικά... Όλα αυτά που περιγραφεις εκτός από αυτό με το τόξο... Λοιπόν αν ειχε παλλινδρομηση, θα το έκανε αυτό μόνο την ώρα που πινει γάλα... Εμένα δλδ το κάνει όταν της ανεβαίνει γουλια την ώρα του γευματος.. Όποτε μη διαβάζεις στο ίντερνετ. Θα τρελαθείς... 

Εμένα η μπέμπα τώρα ξεκίνησε να πιανει αντικείμενα.. Και όχι πιασιμο κανονικό.. Απλά να τα ακουμπάει και να τα κινεί με τα χέρια της.. Αλλά ενδιαφέρον για τα παιχβιδια της έχει δείξει εδώ και βδομάδες... Επίσης παρατηρει τον αδερφό της και του γελάει συνέχεια.. Ασε που του μιλάει.  Χαχαχαχα είναι φοβερό... 

Γενικα μην αγχώνεσαι.. Κάθε παιδι είναι μοναδικό και δεν κάνει να μπαίνουμε σε συγκρίσεις για βάρος, επίτευγμα τα και την ποσοτητα που τρώνε... Εγώ αυτό θα σου έλεγα... 

Ναι, δίκιο έχεις. Παλινδρόμηση δε νομίζω να έχει γιατί δε βγάζει σχεδόν ποτέ γουλίτσες πια... μόνο από σάλια λερώνονται οι σαλιάρες μας (πολύ πράμα όμως)!

 

19 hours ago, Nina13 said:

Πες τα κορίτσι μου!!! Ευγε

Λοιπόν σήμερα έπαθα πλακα με την μικρή... Κοιτάζει τον καθρέφτη και ξεκαρδίζεται και μιλάει... Χαχα επίσης με το που ακουσει την φωνή του αδερφου της γελάει δυνατά χαχαχαχαχ δεν υπάρχουν... 

Απολαυστε τα όσο μπορείτε γιατί κορίτσια... Μεγαλώνουν αμέσως... Σαν χθες θυμάμαι που έμαθα ότι ήμουν έγκυος.. Φοβερό οοο

Καλημερα 

Στον καθρέφτη γελάει πολύ και ο δικός μου. Ειδικά όταν τον κρατάω αγκαλιά, και κουνιέμαι σαν να χορεύουμε παρέα και βλέπει την αντανάκλασή μας ξεκαρδίζεται!:D

 

19 hours ago, Anastasia05 said:

Κι εμείς έτσι βρε Νίνα, κοιτάζει τον μεγάλο αδερφό με τόση λατρεία!

Από γέλια άλλο τίποτα. Ακόμη κ όταν τον γδυνω,γαργαλιεται , ξεκαρδιζεται κ δεν μπορώ να τον γδυσω επειδή μαζεύεται:lol:

Άμα του μιλάω?? Απαντάει κ έχει μια φωνή μπάσα και δυνατή! 

Πιάνει ότι μπορεί στο γυμναστήριο κ παρατηρει πολύ τα χέρια! Τα σηκώνει,κάνει μπουνιτσα,σουφρωνει χειλάκια κ φρυδακια κ συγκεντρωνεται:lol:

Χαχα, ναι, κι εμείς σηκώνουμε φρυδάκια και σουφρώνουμε χειλάκια... τρελαίνομαι με αυτές τις εκφράσεις!:wub:

 

Just now, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσια κ καλή Χρονιά με υγεία σε όλο τον κόσμο!!!

Σας έχω χάσει μια στάλα, έχω επιστρέψει στην δουλειά, μέσω τηλεργασιας, αλλά χωρίς ωράριο ευτυχώς ,που αυτό έχει τα καλά κ τα κακά του!!

Η μικρή μου είναι πολύ καλά, απλά συνεχίζουμε να έχουμε θέμα με το φαγητό, το παιδί θέλει να γίνει μοντέλο τέλος!!υπάρχουν μέρες που τρώει με πολύ ζορι, κάνει 1.5 ώρα να πιει 130μλ ,θηλασμό έχει κόψει πλέον τελείως κ πίνει δικό μου αντλημενο,νοίκιασα νοσοκομείακο θηλαστρο ώστε να αυξήσω την παραγωγή+ συμπλήρωμα σκόνη ειδικό για αλλεργία στο αγελαδινο, κ είμαι κ σε φάση που αλλάζω παιδίατρο γιατί με όλη αυτή την κατάσταση είδα ότι η παιδίατρος αντί να με ηρεμεί με αγχωνε ακόμα πιο πολύ, ειδικά τον άντρα μου ,ο οποίος είναι φουλ προστατευτικός με την μικρή κ με τρελαίνει κάθε μέρα !!:mrgreen:

@marianna1986 25 ευρώ το κουτί ανά 1.5 εβδομάδα το ειδικό γάλα+ 66 το επαγγελματικό θηλαστρο δεν θες να σου πω το σύνολο που φεύγει τέλος του μήνα!!

Κατά τα άλλα είναι ένα γελαστό κοριτσάκι το οποίο κοιμάται σερί πια από τις 9.30-10 έως τις 5.30-6.00 που ξυπνάει την μανούλα που σέρνεται κυριολεκτικά με γέλια κ χαρές!!

Κρατάει το κεφαλάκι της ψηλά στο μπρούμυτα,ξεκαρδιζεται στα γέλια, και έχει γυρίσει και κάποιες φορές από μπρούμυτα σε ανάσκελα, επίσης πριν κάτι μέρες εκανε έναν ωραιότατο διάλογο με τον παππού της που περιελάμβανε πολλά ααα κ ουυυ:x

@Eva137το τόξο το κάνει κ εμένα από την γέννηση της, σε σημείο που κοιμόταν κ το κεφάλι σχεδόν ακουμπούσε τον πωπο, η γιατρός μας είπε για παλινδρόμηση, η οισοφαγίτιδα, κάναμε τις εξετάσεις δεν βρήκαμε κάτι από αυτά, απλά η μικρή έχει πολλά αέρια λόγω προωρότητας κ ανώριμου πεπτικού, επισης ούτε εμένα που είναι κ η μεγαλύτερη υποτίθεται από τα νινακια σας απλώνει χέρια να πιάσει, εάν της δώσω κάτι θα το κρατήσει κ θα παίξει αλλά δεν θα απλώσει πχ στο γυμναστήριο να πιάσει τα παιχνίδια, τα μαλλάκια μου βέβαια μια χαρά ξέρει να τα αρπάζει!!!μην ανησυχείς το κάθε παιδάκι θέλει τον δικό του χρόνο...

 

 

Έτσι φαίνεται, το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του. Και ο δικός μου έχει πολλά αέρια συχνά... τον βλέπω και τον ακούω που παιδεύεται ο καημενούλης. Ας ελπίσουμε να είναι μόνο αυτό και να του περάσει με τον καιρό που θα ωριμάσει το πεπτικό του σύστημα. Τί στο καλό, ήδη έχουμε περάσει τους 3 μήνες, που θα πάει!

  • Μου αρέσει 6

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλή Χρονιά με υγεία σε όλο τον κόσμο!!!

Σας έχω χάσει μια στάλα, έχω επιστρέψει στην δουλειά, μέσω τηλεργασιας, αλλά χωρίς ωράριο ευτυχώς ,που αυτό έχει τα καλά κ τα κακά του!!

Η μικρή μου είναι πολύ καλά, απλά συνεχίζουμε να έχουμε θέμα με το φαγητό, το παιδί θέλει να γίνει μοντέλο τέλος!!υπάρχουν μέρες που τρώει με πολύ ζορι, κάνει 1.5 ώρα να πιει 130μλ ,θηλασμό έχει κόψει πλέον τελείως κ πίνει δικό μου αντλημενο,νοίκιασα νοσοκομείακο θηλαστρο ώστε να αυξήσω την παραγωγή+ συμπλήρωμα σκόνη ειδικό για αλλεργία στο αγελαδινο, κ είμαι κ σε φάση που αλλάζω παιδίατρο γιατί με όλη αυτή την κατάσταση είδα ότι η παιδίατρος αντί να με ηρεμεί με αγχωνε ακόμα πιο πολύ, ειδικά τον άντρα μου ,ο οποίος είναι φουλ προστατευτικός με την μικρή κ με τρελαίνει κάθε μέρα !!:mrgreen:

@marianna1986 25 ευρώ το κουτί ανά 1.5 εβδομάδα το ειδικό γάλα+ 66 το επαγγελματικό θηλαστρο δεν θες να σου πω το σύνολο που φεύγει τέλος του μήνα!!

Κατά τα άλλα είναι ένα γελαστό κοριτσάκι το οποίο κοιμάται σερί πια από τις 9.30-10 έως τις 5.30-6.00 που ξυπνάει την μανούλα που σέρνεται κυριολεκτικά με γέλια κ χαρές!!

Κρατάει το κεφαλάκι της ψηλά στο μπρούμυτα,ξεκαρδιζεται στα γέλια, και έχει γυρίσει και κάποιες φορές από μπρούμυτα σε ανάσκελα, επίσης πριν κάτι μέρες εκανε έναν ωραιότατο διάλογο με τον παππού της που περιελάμβανε πολλά ααα κ ουυυ:x

@Eva137το τόξο το κάνει κ εμένα από την γέννηση της, σε σημείο που κοιμόταν κ το κεφάλι σχεδόν ακουμπούσε τον πωπο, η γιατρός μας είπε για παλινδρόμηση, η οισοφαγίτιδα, κάναμε τις εξετάσεις δεν βρήκαμε κάτι από αυτά, απλά η μικρή έχει πολλά αέρια λόγω προωρότητας κ ανώριμου πεπτικού, επισης ούτε εμένα που είναι κ η μεγαλύτερη υποτίθεται από τα νινακια σας απλώνει χέρια να πιάσει, εάν της δώσω κάτι θα το κρατήσει κ θα παίξει αλλά δεν θα απλώσει πχ στο γυμναστήριο να πιάσει τα παιχνίδια, τα μαλλάκια μου βέβαια μια χαρά ξέρει να τα αρπάζει!!!μην ανησυχείς το κάθε παιδάκι θέλει τον δικό του χρόνο...

 

 

Τι σου έλεγε δλδ ο παιδίατρος και σε αγχωνε; Προσπαθώ να καταλάβω πως ειναι ένας αγχωτικος παιδίατρος!

Ποιο θηλαστρο νοικιάζεις; Μπορείς να αγοράσεις το spectra από το αμαζον, είναι επαγγελματικό και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια! Και θα σου μείνει κ προίκα για επομενο παιδί! 

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Τι σου έλεγε δλδ ο παιδίατρος και σε αγχωνε; Προσπαθώ να καταλάβω πως ειναι ένας αγχωτικος παιδίατρος!

Ποιο θηλαστρο νοικιάζεις; Μπορείς να αγοράσεις το spectra από το αμαζον, είναι επαγγελματικό και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια! Και θα σου μείνει κ προίκα για επομενο παιδί! 

Ναι το ξέρω ,το έχει και το Γιασεμακι μας, απλά μου λέει ο άντρας μου τώρα να περιμένεις ένα μήνα να στο φέρουν κ εάν πάθει κάτι που να βγάλεις άκρη ,ανταλλακτικά κλπ οπότε το αφήσαμε...

Κοίτα όλο αυτό το δίμηνο με την μικρή να μας ζοριζει στο φαι μας έστειλε να κάνουμε υπερήχους, καλλιέργειες κ διάφορες εξετάσεις, κ μου έλεγε ότι κοίτα έτσι κ συνεχίσει πάμε για εισαγωγή στο νοσοκομείο να ψάξουμε τι έχει, ενώ ο καινούργιος μου λέει αν είναι δυνατόν να τρέχεις να κάνεις εξετάσεις σε ένα παιδί που δείχνει απόλυτα υγιές απλά ολιγοφαγο , ε κ μια εβδομάδα που την ζορισα κ έφαγε όσα πρέπει πήρε 200 γρ.

Γενικά η προηγούμενη γιατρός πιστευω επειδή ήθελε να είναι καλυμμένη πάντα μου έλεγε μπορεί να συμβαίνει κ αυτό κ εκεινο.κ μας άφηνε με ένα ερωτηματικό..

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι το ξέρω ,το έχει και το Γιασεμακι μας, απλά μου λέει ο άντρας μου τώρα να περιμένεις ένα μήνα να στο φέρουν κ εάν πάθει κάτι που να βγάλεις άκρη ,ανταλλακτικά κλπ οπότε το αφήσαμε...

Κοίτα όλο αυτό το δίμηνο με την μικρή να μας ζοριζει στο φαι μας έστειλε να κάνουμε υπερήχους, καλλιέργειες κ διάφορες εξετάσεις, κ μου έλεγε ότι κοίτα έτσι κ συνεχίσει πάμε για εισαγωγή στο νοσοκομείο να ψάξουμε τι έχει, ενώ ο καινούργιος μου λέει αν είναι δυνατόν να τρέχεις να κάνεις εξετάσεις σε ένα παιδί που δείχνει απόλυτα υγιές απλά ολιγοφαγο , ε κ μια εβδομάδα που την ζορισα κ έφαγε όσα πρέπει πήρε 200 γρ.

Γενικά η προηγούμενη γιατρός πιστευω επειδή ήθελε να είναι καλυμμένη πάντα μου έλεγε μπορεί να συμβαίνει κ αυτό κ εκεινο.κ μας άφηνε με ένα ερωτηματικό..

 

 

 

Kαλα έκανες κ άλλαξες, πολύ σημαντικό να είναι ήρεμος ο παιδίατρος κ να μη σε αναστατώνει τόσο. Καλά να είναι η μπουμπούκα σου,θέλει να κάνει κορμάρα!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Εμεις καναμε χθες το δεύτερο εμβολιο και η μικρή δεν έκλαψε καθολου. Λιγο μόνο γκρινιάξε, πράγμα που σόκαρε την γιατρο μας ^^ μαλλον έχει πολυ καλό χερι. Από ανάπτυξη ειμαστε πολυ καλα, 6300 και 61cm. Ευτυχως από ακροαστικα δεν είχαμε τίποτα που το είχα ένα άγχος λόγω του κορονοιου. Το περάσαμε ελαφρια από ότι φαίνεται ευτυχως.

Παρόλο που εγω θα ήθελα να θηλασω οσο παει, δηλαδή και μέχρι να κλείσει χρόνο τωρα αυτο με το χάπι λιγο με ανησύχησε. Είναι επικίνδυνο να αποθηλασουμε φυσιολογικα; η μαμα μου λέει ότι υπάρχει κίνδυνος να μείνει γαλα αλλα εγώ θα προτιμούσα το φυσιολογικό αποθηλασμο να πω την αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 6

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπήκα μετά από καιρο να σας διαβάσω κ είδα ότι με ψάχνει η @marianna1986!!! όλο λέω να μπω κ όλο μπλέκω με τις μικρές! 
λοιποοον....Τα κορίτσια μου έχουν μεγαλώσει πολύ όλη μέρα γελάνε και μιλάνε είτε μόνες τους ή  στα παιχνίδια ή σε εμάς! Βασικά μέρα νύχτα... πολλές φορές ξυπνάνε μες τα άγρια σκοτάδια παρλαρουν με το μομπιλε κ ξανακοιμουνται! Μας έχουν πάρει τ αυτιά! Γυναίκες γλωσσούδες από μικρές φαινόμαστε... θα απαντήσω σε αυτά που λέτε σε όσα θυμάμαι! Λοιποοοον αδιαθέτησα στις 40 μερες ακριβώς κ από τότε μην την είδατε! Ελπίζω να μην είμαι έγκυος κ δεν πάρω χαμπάρι.... χαχαχα για από θηλασμό δε μπορώ να σας βοηθήσω καθώς θηλάζω ακόμα κ αντλώ βέβαια κάνουμε μεικτή διατροφή! 
οι μικρές ότι βρίσκουν κ κρέμεται το αρπάζουν κ το βάζουν στο στόμα τους..... καλό είναι βέβαια να μη συγκρίνουμε τα παιδιά καθώς είναι όλα διαφορετικά κ σας το λέω εγώ που έχω μπει σε αυτό τριπάκι ουκ κ ολίγες φορές καθώς μπορεί να είναι διδυμα αλλά δεν παύουν να είναι δυο διαφορετικά παιδιά με διαφορετικό χαρακτήρα κ προσωπικότητα! 
ο άντρας μου γύρισε για δουλειά αφού άνοιξαν τα σχολεία όποτε είμαι κ πάλι μόνη μου τα πρωινά! Δε σας κρύβω ότι είναι ζόρι μεγάλο, αν δυσκολεύεστε με ένα μωρό φανταστείτε τι περνάμε με τα διδυμα! 
 

  • Μου αρέσει 9

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπήκα μετά από καιρο να σας διαβάσω κ είδα ότι με ψάχνει η @marianna1986!!! όλο λέω να μπω κ όλο μπλέκω με τις μικρές! 
λοιποοον....Τα κορίτσια μου έχουν μεγαλώσει πολύ όλη μέρα γελάνε και μιλάνε είτε μόνες τους ή  στα παιχνίδια ή σε εμάς! Βασικά μέρα νύχτα... πολλές φορές ξυπνάνε μες τα άγρια σκοτάδια παρλαρουν με το μομπιλε κ ξανακοιμουνται! Μας έχουν πάρει τ αυτιά! Γυναίκες γλωσσούδες από μικρές φαινόμαστε... θα απαντήσω σε αυτά που λέτε σε όσα θυμάμαι! Λοιποοοον αδιαθέτησα στις 40 μερες ακριβώς κ από τότε μην την είδατε! Ελπίζω να μην είμαι έγκυος κ δεν πάρω χαμπάρι.... χαχαχα για από θηλασμό δε μπορώ να σας βοηθήσω καθώς θηλάζω ακόμα κ αντλώ βέβαια κάνουμε μεικτή διατροφή! 
οι μικρές ότι βρίσκουν κ κρέμεται το αρπάζουν κ το βάζουν στο στόμα τους..... καλό είναι βέβαια να μη συγκρίνουμε τα παιδιά καθώς είναι όλα διαφορετικά κ σας το λέω εγώ που έχω μπει σε αυτό τριπάκι ουκ κ ολίγες φορές καθώς μπορεί να είναι διδυμα αλλά δεν παύουν να είναι δυο διαφορετικά παιδιά με διαφορετικό χαρακτήρα κ προσωπικότητα! 
ο άντρας μου γύρισε για δουλειά αφού άνοιξαν τα σχολεία όποτε είμαι κ πάλι μόνη μου τα πρωινά! Δε σας κρύβω ότι είναι ζόρι μεγάλο, αν δυσκολεύεστε με ένα μωρό φανταστείτε τι περνάμε με τα διδυμα! 
 

Και φαντάσου το περναμε εμείς που έχουμε μεγαλυτερα παιδακια και θέλουμε να τα'ί'σουμε το μωρό, ενώ το μεγάλο θέλει να βγει στο μπαλκόνι ας πουμε.... Η να σκαρφαλώσει στην τραπεζαρία ας πουμε... Χαχαχαχαχα

Χαμός... 

Λοιπόν κορίτσια αρχές Μάρτη θα στείλω τον γιο παιδικο... Θέλω τα φώτα σας όσες τα πατε ήδη... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...