Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 50 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Marti είπε:

Ναι ναι το διαβασα αυτό ότι πρέπει να παω 10 μερες πρωτα.. Η κανονική τι ειναι? 

Μουσικος!! Tι ωραια!!! 

Είναι 7 μέρες και τις παίρνεις οποτε θες! Δεν υπάρχουν άλλες άδειες δυστυχώς. Κ η αιμοδοτικη αλλά δεν παίζει να σου πάρουν αίμα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα από γέννα!

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες γιατί πολύ κάθομαι στο σπίτι και έχω βαρεθεί και ετοιμάζω business για έξτρα εισόδημα αν πάει! Τρομάρα μου θέλω και δουλειά μαζί με το παιδί!  Έχω βεβαιαχρόνο μέχρι να γυρίσω στην κανονική δουλειά! Εμείς σταθερά ξυπναμε κάθε 2-3 ώρες Μαξ πρωί βράδυ για φαγητό! Γενικά κοιμαται από τις 9 μέχρι τις 9 και ξυπνάει μόνο να φάει και κοιμάται στα 7 λεπτά ακριβώς:razz:. Κάπως καλύτερα το στήθος δεν γεμίζει τόσο πια! Η μπουμπού μιλάει στο νανακι της που είναι ασπρόμαυρο, την ενοχλούν από τώρα τα δόντια και αρχίσαμε να πιάνουμε πραγματακια. Πήγα και στο γιατρό και επιτέλους έδωσε το φως για σεξακι! Βέβαια εγώ νιώθω σαν παρθένα εκεί κάτω ο κολποδιαστολεας με πέθανε και μου έβαλε τον μικρό για να με κοιτάξει! Δεν προβλέπεται να έρθει η περίοδος τώρα κοντά και είχα και εγώ πόνους περιόδου και μέσης μάλλον μαζεύει ακόμα η μήτρα! Κορίτσια μου έχετε ακούσει εσείς το γέλιο των μικρών σας? Εμάς γαργαλιεται ξεκαρδιζεται αλλά στο αθόρυβο!  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Marti μου πόσο δίκιο έχεις! Όταν δεν το περιμένουμε κ δεν το θέλουμε έρχεται εν τω μεταξύ! Να πας μην μεινεις 2 χρόνια εκτος! Θα βρεις λύση σίγουρα, όλα γίνονται! Εξάντλησε τις άδειες πήγαινε για λίγο την άνοιξη με τον μπαμπά σ. Μακάρι να βρεις κ διευθυντή με κατανόηση! Εν τω μεταξύ αφού είναι τηλεκπαιδευση δεν μπορείς από το σπίτι να κάνεις μάθημα? Δλδ να παρουσιαστεις και να κάνεις μετά από το σπίτι? Όχι Ε? Άσχέτή είμαι! Εδώ που τα λέμε εμένα μου έκατσε καλά η κατάσταση γτ έμεινα σπίτι με το παιδί, χωρίς να φοβάμαι τις ιώσεις, κανω αντλησεις να φάει, είμαι δίπλα ότι και να γίνει να πεταχτώ να δω τι θέλει κ το άλλο παιδί. Όχι ότι μ αρέσει η τηλεκπαιδευση απλά έκατσε καλά τώρα. 

@marianna1986 στο έχω ξαναπεί, εισαι ήρωας με το αναπληρωτιλικι!

@LadyP η μπούκα ξεκαρδιζεται με ήχο η γλυκούλα! Είναι στο παιδί νομίζω! Το κοριτσάκι μ είναι πιο γελαστό από οτι ήταν το αγορακι μ μωρο.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια καλησπέρα! Λοιπόν μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι πιπίλα δεν θα πάρει..προσπαθώ κάπως να κόψω τα βραδινα ξυπνήματα γιατί ακόμα ξυπνάμε κάθε 2.30-3 ώρες. Επιστρεφω στη δουλειά τέλος του μήνα και φοβάμαι ότι δε θα τη παλέψω. Προσπαθώ να βάλω και ένα πρόγραμμα και το τελευταίο γεύμα να είναι συμπλήρωμα μήπως την κρατάει περισσότερο αλλα δεν έχουμε καταφέρει να κρατήσουμε μια ρουτίνα ακόμα. Καταφέραμε όμως να βρούμε γυναίκα να κρατάει το μωράκι μας τις ώρες που θα λείπουμε. Αν και μας πήρε καιρό που ψάχναμε ευτυχώς βρήκαμε σχεδόν τελευταία στιγμή.. Κατά τα άλλα ανακαλυψαμε και εμείς ότι έχουμε χεράκια και είναι στο στόμα όλη την ώρα, δεν πιάνει ακόμα πράγματα αλλα τα ακουμπάει αμα τα έχει κοντά της. Επίσης μας βγήκε και πολύ ομιλητικη, λέει τα δικά της όλη την ώρα και μετά μας γελάει κι όλας. Γενικά όμως τη βλέπω ότι βαριέται πολυ γρήγορα. Είμαι συνέχεια απο πάνω της, κατι της δείχνω, της διαβάζω, μόλις πάω να κανω κατι με παρακολουθεί , γυρίζει και το κεφάλι οταν είναι στο ριλάξ να δει τι κάνω. Πάνω άπο 5 -10 λεπτά δε κάθεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 1:23 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

Μόνη της την πιπίλα???? Ααααχ!:wub: Μακάρι να γίνει όπως το λες με το γάλα!

Ναι εγώ είμαι,στο χάνιμουν.. Ζωαρα!!!! Το μόνο που μ ένοιαζε ήταν τι θα πιω κ τι θα φάω μετα:lol:

Βρέχει? Εμείς έχουμε βγάλει τη μπεμπελη δύο μέρες! Λες κ είναι άνοιξη!!!

Καλοκαιράκι=μπουτακια έξω!:wub:

Κορίτσια πως πάτε από όρεξη?

Εγώ τρώω ασταμάτητα....δεν ξέρω πότε θα σταματήσω.

Επίσης έχω πονακια περιόδου . Έχετε αδιαθετησει? Στον πρώτο έκανα 7 μήνες.

Αδιαθετησα τον προηγούμενο μήνα..δλδ μόλις είχα μπει στον 3ο..μου κράτησε 7 μέρες αντί 5 που κρατούσε. Αυτή η μόνη διαφορα..τώρα έχω καθυστέρηση όμως 2 μέρες κ κανέναν σύμπτωμα περιόδου..άρα ακόμη είναι άστατος ο κύκλος..

Όσο για το φαι?? Άσε με!! Επίσης έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου κορίτσια..βέβαια κ σπίτι σχεδόν όλη μέρα εκτός από τρεις που πάω στη δουλειά πως να χάσω?! Δε ξέρω..είχα πάει 17κιλα έφτασα 77 στην εγκυμοσύνη. Έχασα τα 10 απο το μαιευτήριο. Ε τα 7 εκεί κολλημένα..κ σκεφτείτε προσεχω:blink:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, Renez said:

Αδιαθετησα τον προηγούμενο μήνα..δλδ μόλις είχα μπει στον 3ο..μου κράτησε 7 μέρες αντί 5 που κρατούσε. Αυτή η μόνη διαφορα..τώρα έχω καθυστέρηση όμως 2 μέρες κ κανέναν σύμπτωμα περιόδου..άρα ακόμη είναι άστατος ο κύκλος..

Όσο για το φαι?? Άσε με!! Επίσης έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου κορίτσια..βέβαια κ σπίτι σχεδόν όλη μέρα εκτός από τρεις που πάω στη δουλειά πως να χάσω?! Δε ξέρω..είχα πάει 17κιλα έφτασα 77 στην εγκυμοσύνη. Έχασα τα 10 απο το μαιευτήριο. Ε τα 7 εκεί κολλημένα..κ σκεφτείτε προσεχω:blink:

 

Κορίτσι μου εγω θα σ έλεγα αφου θηλάζεις να μην ανησυχείς για τα κιλα σου. Ασε που 10 μείον που έφυγες από την κλινική ειναι ήδη ουαου!! Εγω νομίζω ειχα φυγει 7 λιγότερα... η κάπου εκεί. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι, η μπέμπα το κεφαλάκι το σηκώνει άνετα πια ίσως και το στήθος κάποιες φορές αλλα δεν προσπαθεί ούτε να γυρισει ουτε να πιάσει παιχνίδια ακομα. Είναι φυσιολογικο; πιάνει τα μαλλιά μου και διαφορα αλλα στο δρόμο της αλλά πολύ λίγες φορές πάει να πιάσει παιχνιδι που βάζω μπροστά της :-? βιάζομαι μηπως;

  • Χαχα 2

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Κορίτσι μου εγω θα σ έλεγα αφου θηλάζεις να μην ανησυχείς για τα κιλα σου. Ασε που 10 μείον που έφυγες από την κλινική ειναι ήδη ουαου!! Εγω νομίζω ειχα φυγει 7 λιγότερα... η κάπου εκεί. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι, η μπέμπα το κεφαλάκι το σηκώνει άνετα πια ίσως και το στήθος κάποιες φορές αλλα δεν προσπαθεί ούτε να γυρισει ουτε να πιάσει παιχνίδια ακομα. Είναι φυσιολογικο; πιάνει τα μαλλιά μου και διαφορα αλλα στο δρόμο της αλλά πολύ λίγες φορές πάει να πιάσει παιχνιδι που βάζω μπροστά της :-? βιάζομαι μηπως;

Βιαζεσαιιιιι!!!

Που λέτε κορίτσια μ εμείς πήγαμε παιδίατρο σήμερα! 6.500 κιλακια η μπούκα και 65 πόντους! Θηριακι ολόκληρο! Μου ειπε πως αν δεν ξυπνάει να μην της δινω γάλα 12-1 κοιμισμένη γτ παιρνει βάρος μια χαρά! Να μην τη ξυπνάω για την ανάπτυξη του εγκεφάλου εκείνη την ώρα που κοιμάται κ γτ ο μεταβολισμός της ίσως πέφτει κ δν θέλει φαγάκι. Θα δω τώρα 2 μέρες και θα αποφασίσω! Εγώ νομίζω ότι θα με ξυπνάει στις 4 για γάλα κ δν θελωωωωω όποτε δν με κόβω να το τηρώ! Κατά τ άλλα είναι καλή σε όλα της ή γλύκα μου!

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Αδιαθετησα τον προηγούμενο μήνα..δλδ μόλις είχα μπει στον 3ο..μου κράτησε 7 μέρες αντί 5 που κρατούσε. Αυτή η μόνη διαφορα..τώρα έχω καθυστέρηση όμως 2 μέρες κ κανέναν σύμπτωμα περιόδου..άρα ακόμη είναι άστατος ο κύκλος..

Όσο για το φαι?? Άσε με!! Επίσης έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου κορίτσια..βέβαια κ σπίτι σχεδόν όλη μέρα εκτός από τρεις που πάω στη δουλειά πως να χάσω?! Δε ξέρω..είχα πάει 17κιλα έφτασα 77 στην εγκυμοσύνη. Έχασα τα 10 απο το μαιευτήριο. Ε τα 7 εκεί κολλημένα..κ σκεφτείτε προσεχω:blink:

 

Κι εγώ έτσι βρε Αρετή! Περίοδος δν ήρθε ακόμα αλλά τα κιλά εκεί! Η αλήθεια ειναι6οτι δν προσέχω όμως!!! Από Δευτέρα το ραβω...Αχαχχα (όντως το ραβω )

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Christinα είπε:

@Marti μου πόσο δίκιο έχεις! Όταν δεν το περιμένουμε κ δεν το θέλουμε έρχεται εν τω μεταξύ! Να πας μην μεινεις 2 χρόνια εκτος! Θα βρεις λύση σίγουρα, όλα γίνονται! Εξάντλησε τις άδειες πήγαινε για λίγο την άνοιξη με τον μπαμπά σ. Μακάρι να βρεις κ διευθυντή με κατανόηση! Εν τω μεταξύ αφού είναι τηλεκπαιδευση δεν μπορείς από το σπίτι να κάνεις μάθημα? Δλδ να παρουσιαστεις και να κάνεις μετά από το σπίτι? Όχι Ε? Άσχέτή είμαι! Εδώ που τα λέμε εμένα μου έκατσε καλά η κατάσταση γτ έμεινα σπίτι με το παιδί, χωρίς να φοβάμαι τις ιώσεις, κανω αντλησεις να φάει, είμαι δίπλα ότι και να γίνει να πεταχτώ να δω τι θέλει κ το άλλο παιδί. Όχι ότι μ αρέσει η τηλεκπαιδευση απλά έκατσε καλά τώρα. 

@marianna1986 στο έχω ξαναπεί, εισαι ήρωας με το αναπληρωτιλικι!

@LadyP η μπούκα ξεκαρδιζεται με ήχο η γλυκούλα! Είναι στο παιδί νομίζω! Το κοριτσάκι μ είναι πιο γελαστό από οτι ήταν το αγορακι μ μωρο.

Θα βρεθεί λυση, που θα παει! Εύχομαι όντως να ναι συνεννόησιμοι! Tα ιδιαίτερα κ γω με την τηλ εκπαίδευση σώθηκα λόγω παιδιού αλλά από την άλλη με κουρασε κιολας!θετικη σκεψη όμως!!! 

πρίν από 9 λεπτά , Christinα είπε:

Βιαζεσαιιιιι!!!

Που λέτε κορίτσια μ εμείς πήγαμε παιδίατρο σήμερα! 6.500 κιλακια η μπούκα και 65 πόντους! Θηριακι ολόκληρο! Μου ειπε πως αν δεν ξυπνάει να μην της δινω γάλα 12-1 κοιμισμένη γτ παιρνει βάρος μια χαρά! Να μην τη ξυπνάω για την ανάπτυξη του εγκεφάλου εκείνη την ώρα που κοιμάται κ γτ ο μεταβολισμός της ίσως πέφτει κ δν θέλει φαγάκι. Θα δω τώρα 2 μέρες και θα αποφασίσω! Εγώ νομίζω ότι θα με ξυπνάει στις 4 για γάλα κ δν θελωωωωω όποτε δν με κόβω να το τηρώ! Κατά τ άλλα είναι καλή σε όλα της ή γλύκα μου!

Κι εγώ έτσι βρε Αρετή! Περίοδος δν ήρθε ακόμα αλλά τα κιλά εκεί! Η αλήθεια ειναι6οτι δν προσέχω όμως!!! Από Δευτέρα το ραβω...Αχαχχα (όντως το ραβω )

Και γω κατα τη μια τον ταΐζω κοιμισμένο και το τρωει ολο γιατι φοβάμαι οτι θα ξύπνησει στις 3..αφαγο από τις 10 μέχρι τις 630 με 7?? Οταν το δοκίμασεις πες μας! 

Ααα περίοδος μ ρθε χθες! Κ γω εχω κολλημένα 3 με 4 κιλα κ μου παν τώρα με την περίοδο ότι θσ φύγουν πιο εύκολα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον ο μπεμπουλης μου εμένα παραμενει καλοβολος κ ήσυχος σε γενικές γραμμές..

Προσπαθώ συνεχώς να κάνω κ να του δείχνω διαφορετικά πράγματα,παιχνίδια κτλ ώστε να μην βαριέται κ να αλλάζει παραστάσεις :)

Όταν τον παίζουμε ξεκαρδιζεται εδώ κ ένα μήνα αλλά με πνιχτο ακόμη γελακι, τουλάχιστον έχουμε τελειοποιήσει το φαφουτικο χαμόγελο μιας!!

Επίσης εγώ δεν το ξυπνάω για φαγητό γενικώς παρότι συνήθως κοιμάται σερί 6 ώρες κ σήμερα μου κοιμήθηκε 13 ώρες σεριιιι αρχίζει τα καλά από τις κολλητές του @Jasmine@ :x 

Είμαστε 6.400 κ 64εκ (πριν μια εβδομάδα τουλάχιστον..)

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Λοιποοον ο μπεμπουλης μου εμένα παραμενει καλοβολος κ ήσυχος σε γενικές γραμμές..

Προσπαθώ συνεχώς να κάνω κ να του δείχνω διαφορετικά πράγματα,παιχνίδια κτλ ώστε να μην βαριέται κ να αλλάζει παραστάσεις :)

Όταν τον παίζουμε ξεκαρδιζεται εδώ κ ένα μήνα αλλά με πνιχτο ακόμη γελακι, τουλάχιστον έχουμε τελειοποιήσει το φαφουτικο χαμόγελο μιας!!

Επίσης εγώ δεν το ξυπνάω για φαγητό γενικώς παρότι συνήθως κοιμάται σερί 6 ώρες κ σήμερα μου κοιμήθηκε 13 ώρες σεριιιι αρχίζει τα καλά από τις κολλητές του @Jasmine@ :x 

Είμαστε 6.400 κ 64εκ (πριν μια εβδομάδα τουλάχιστον..)

 

 

Και μενα αν το σκεφτώ καλα κοιμάται σερι από τις 10 μέχρι τις 6 το πουλακι μ.. απλά εγω τον ταιζω και μια ενδιάμεσα χωρίς να έχει ξυπνήσει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στα ίδια κυβικά είμαστε @Renez!!! 13 ώρες σερί;;; Ουαου!!! Θέλω κ εγώ! 

Λοιπόν εμένα μου ήρθε περίοδος τα Χριστούγεννα δεν είδα κάποια αλλαγή πέρα ότι μου μειώθηκε το γάλα μου:? και δεν θέλω ρε κορίτσια να δωσω κ άλλο ξένο εκτός από αυτό που ήδη δίνω στις 22:00! Έχω σκοπό να αυξήσω τις αντλήσεις μου Παρ όλο που θέλω στους 6 μήνες να έχω σταματήσει το γάλα μου αλλα δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να γίνει αυτό απο τώρα!

Απο κιλά είχα πάρει 10, τα έχασα όλα αμέσως και έχασα και επιπλέον αλλά 3 αλλά έκτοτε έχω κολλήσει εκεί! Εδώ κ μερικές μέρες πάμε καροτσαδα καθε μερα καμία ώρα κ ελπίζω να πάρω μπρος!

Εμενα αν δεν ξυπνήσει τη νύχτα, τον ταιζει στις 6 ο άντρας μου ενώ κοιμάται, την ώρα που φεύγει για δουλειά!

Η @Jasmine@, @EugenJen, @Hope89 έχουν χαθεί τελείως...

2 ώρες πρίν, Elinita είπε:

Κορίτσι μου εγω θα σ έλεγα αφου θηλάζεις να μην ανησυχείς για τα κιλα σου. Ασε που 10 μείον που έφυγες από την κλινική ειναι ήδη ουαου!! Εγω νομίζω ειχα φυγει 7 λιγότερα... η κάπου εκεί. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι, η μπέμπα το κεφαλάκι το σηκώνει άνετα πια ίσως και το στήθος κάποιες φορές αλλα δεν προσπαθεί ούτε να γυρισει ουτε να πιάσει παιχνίδια ακομα. Είναι φυσιολογικο; πιάνει τα μαλλιά μου και διαφορα αλλα στο δρόμο της αλλά πολύ λίγες φορές πάει να πιάσει παιχνιδι που βάζω μπροστά της :-? βιάζομαι μηπως;

Βιάζεσαι! Εμένα τώρα έχει ξεκινήσει δειλά δειλα να πιάνει! Για να γυρίσει ούτε λόγος! Στο άλμα 15-19 γίνονται όλα αυτά... Όταν τελειώσει το άλμα γύρω στους 4,5 μήνες θα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα και θα πιάνει. Είναι πολύ δύσκολο άλμα αλλά στο τέλος αφήνει πολλά καινούρια κατορθώματα!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 said:

Στα ίδια κυβικά είμαστε @Renez!!! 13 ώρες σερί;;; Ουαου!!! Θέλω κ εγώ! 

Λοιπόν εμένα μου ήρθε περίοδος τα Χριστούγεννα δεν είδα κάποια αλλαγή πέρα ότι μου μειώθηκε το γάλα μου:? και δεν θέλω ρε κορίτσια να δωσω κ άλλο ξένο εκτός από αυτό που ήδη δίνω στις 22:00! Έχω σκοπό να αυξήσω τις αντλήσεις μου Παρ όλο που θέλω στους 6 μήνες να έχω σταματήσει το γάλα μου αλλα δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να γίνει αυτό απο τώρα!

Απο κιλά είχα πάρει 10, τα έχασα όλα αμέσως και έχασα και επιπλέον αλλά 3 αλλά έκτοτε έχω κολλήσει εκεί! Εδώ κ μερικές μέρες πάμε καροτσαδα καθε μερα καμία ώρα κ ελπίζω να πάρω μπρος!

Εμενα αν δεν ξυπνήσει τη νύχτα, τον ταιζει στις 6 ο άντρας μου ενώ κοιμάται, την ώρα που φεύγει για δουλειά!

Η @Jasmine@, @EugenJen, @Hope89 έχουν χαθεί τελείως...

Βιάζεσαι! Εμένα τώρα έχει ξεκινήσει δειλά δειλα να πιάνει! Για να γυρίσει ούτε λόγος! Στο άλμα 15-19 γίνονται όλα αυτά... Όταν τελειώσει το άλμα γύρω στους 4,5 μήνες θα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα και θα πιάνει. Είναι πολύ δύσκολο άλμα αλλά στο τέλος αφήνει πολλά καινούρια κατορθώματα!

Όταν λες είναι δύσκολο από ποια αποψη; υπάρχει γκρίνια κλπ; 

Κοριτσια πάντως μια που το γραψα και μια που το έκανε!! Της έδωσα το αρκουδακι της και με πολύ προσπάθεια το πιασε και πήγε να το βαλει στο στόμα ♡

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Όταν λες είναι δύσκολο από ποια αποψη; υπάρχει γκρίνια κλπ; 

Κοριτσια πάντως μια που το γραψα και μια που το έκανε!! Της έδωσα το αρκουδακι της και με πολύ προσπάθεια το πιασε και πήγε να το βαλει στο στόμα ♡

Ήταν το μόνο άλμα που με είχε δυσκολέψει στην κόρη μου! Τσιριδες πολλές και ενώ τη νύχτα ήταν σερί γενικά, προσπαθούσε να γυρίσει από ανάσκελα μπρουμυτα και δεν μπορούσε εύκολα και ξυπνούσε! Όχι όλα τα βράδια αλλά γενικά με είχε γονατίσει!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marti είπε:

Και μενα αν το σκεφτώ καλα κοιμάται σερι από τις 10 μέχρι τις 6 το πουλακι μ.. απλά εγω τον ταιζω και μια ενδιάμεσα χωρίς να έχει ξυπνήσει.. 

Φτου φτου φτου μας φίλη!!

Γτ τον ταιζεις ενώ κοιμάται? Δεν το ρωτάω ειρωνικά..σοβαρά ρωτάω..εννοώ ρε συ αν παίρνει κανονικά κιλακια κ τρώει τα υπόλοιπα γεύματα της ημέρας γτ να τρώει αφου δεν έχει ξυπνήσει (άρα λογικά δεν έχει πεινάσει?)..

Εμείς τώρα που είμαστε στο άλμα που λέτε (16η εβδομάδα) την 15η από εκεί που κοιμόταν 6-8 ώρες σερί μου γύρισε 3-4 μέρες στα τρίωρα με ξύπνημα για φαι με πειναααα,τώρα αυτή τη βδομάδα 16η κοιμάται πολύ περισσοτερο κ θέλει πολύ περισσότερο τη προσοχή μου σε παιχνίδια κ ασχολίες!!

Σε "κατορθώματα" εμείς έχουμε τα εξής,ότι του δίνω το πιάνει με λατρεία σε μια κοθδουνιστρα καβουρινα που έχει λεπτή λαβή κ του είναι εύκολη! Τη κουνάει,τη τρώει κ γενικά την κρατάει 10-15'..έπειτα τραβάει κ χτυπάει ότι κρέμεται στο γυμναστήριο του.. μπρούμυτα σηκώνει καλά κεφάλι κ ώμους αλλά για να γυρίσει ούτε καν!! Κ επίσης δε του αρέσει πάνω από 10' μπρούμυτα..

Επίσης μπαμπαλιζει κ μιλάει γενικώς ακατάπαυστα κυρίως σε μια καμηλοπάρδαλη κ σε ένα μαιμουδι με το οποίο μάλλον είναι ερωτευμένος γτ ενώ με τη καμηλοπάρδαλη τσαμπουκαλευεται ώρες ώρες στο μαιμουδι κάνει όλο νάζια κ γέλια!!

 

 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φτου φτου φτου μας φίλη!!

Γτ τον ταιζεις ενώ κοιμάται? Δεν το ρωτάω ειρωνικά..σοβαρά ρωτάω..εννοώ ρε συ αν παίρνει κανονικά κιλακια κ τρώει τα υπόλοιπα γεύματα της ημέρας γτ να τρώει αφου δεν έχει ξυπνήσει (άρα λογικά δεν έχει πεινάσει?)..

Εμείς τώρα που είμαστε στο άλμα που λέτε (16η εβδομάδα) την 15η από εκεί που κοιμόταν 6-8 ώρες σερί μου γύρισε 3-4 μέρες στα τρίωρα με ξύπνημα για φαι με πειναααα,τώρα αυτή τη βδομάδα 16η κοιμάται πολύ περισσοτερο κ θέλει πολύ περισσότερο τη προσοχή μου σε παιχνίδια κ ασχολίες!!

Σε "κατορθώματα" εμείς έχουμε τα εξής,ότι του δίνω το πιάνει με λατρεία σε μια κοθδουνιστρα καβουρινα που έχει λεπτή λαβή κ του είναι εύκολη! Τη κουνάει,τη τρώει κ γενικά την κρατάει 10-15'..έπειτα τραβάει κ χτυπάει ότι κρέμεται στο γυμναστήριο του.. μπρούμυτα σηκώνει καλά κεφάλι κ ώμους αλλά για να γυρίσει ούτε καν!! Κ επίσης δε του αρέσει πάνω από 10' μπρούμυτα..

Επίσης μπαμπαλιζει κ μιλάει γενικώς ακατάπαυστα κυρίως σε μια καμηλοπάρδαλη κ σε ένα μαιμουδι με το οποίο μάλλον είναι ερωτευμένος γτ ενώ με τη καμηλοπάρδαλη τσαμπουκαλευεται ώρες ώρες στο μαιμουδι κάνει όλο νάζια κ γέλια!!

 

 

Ξέρω γω..  Το πίνει ολο το γαλα κοιμισμένος και  το κανω απο τη μια  για να μη ξύπνησει πχ κατα τις 3 και απο την αλλη γιατι πριν ενα μηνα ήταν 4850 λιγο χαμηλα στις καμπύλες καο ειοαναη χάνει γευμα.. Σε 11μερες γίνεται 3μηνων και περιμένω τον γιατρό άρα θα τον ρωτήσω.. 

Εμενα το αστεράκι μου τραγουδάει, μιλάει άκου, πφφφ αααα, οοοο αουυ.. Μιλάει και γελάει στους εξής στους φιλους του το πάντα, ενα πουλάκι και ενα σκυλάκι.. Πιάνει και κουνάει τα παιχνιδάκι συνειδητά α αλλα δειλα, νευριάζει, ξεκαρδιζεται  χωρίς ηχο με  ηχο 5 6 φορές .. Βασικα μονο που μας κοιτάει από μακρια πια και γελάει μέχρι τα αυτια με τρελαίνει!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...