Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Marti είπε:

Ξέρω γω..  Το πίνει ολο το γαλα κοιμισμένος και  το κανω απο τη μια  για να μη ξύπνησει πχ κατα τις 3 και απο την αλλη γιατι πριν ενα μηνα ήταν 4850 λιγο χαμηλα στις καμπύλες καο ειοαναη χάνει γευμα.. Σε 11μερες γίνεται 3μηνων και περιμένω τον γιατρό άρα θα τον ρωτήσω.. 

Εμενα το αστεράκι μου τραγουδάει, μιλάει άκου, πφφφ αααα, οοοο αουυ.. Μιλάει και γελάει στους εξής στους φιλους του το πάντα, ενα πουλάκι και ενα σκυλάκι.. Πιάνει και κουνάει τα παιχνιδάκι συνειδητά α αλλα δειλα, νευριάζει, ξεκαρδιζεται  χωρίς ηχο με  ηχο 5 6 φορές .. Βασικα μονο που μας κοιτάει από μακρια πια και γελάει μέχρι τα αυτια με τρελαίνει!! 

Ναι φίλη αυτή η φατσούλα τους αχχχχ:wub:

Μακάρι να καταφέρεις να είστε μαζί ακόμη κ αν πας αναπληρώτρια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

On 1/11/2021 at 5:32 PM, Christinα said:

Όχι καλέ ζέστη με πολλά μποφόρ αλλά έρχεται κακοκαιρία μου είπαν! Το είπα επειδή είναι χειμώνας και καλά!  Ευχαρηστηθηκαμε βόλτα το σουκου! 

Τι ωραία που θα είναι τα μωρουλινια μας ! Θα κουνάνε χεράκια ποδαράκια με χαρά κ θα γλείφονται από το αλάτι χιχιχιχι! Και τα μεγαλα μας τα αγοράκια θα κάνουν μακροβουτια! Αχαχαχα κι εμείς θα τρέχουμε να τα κυνηγάμε :shock: 

Αχ, κι εγώ ανυπομονώ... βλέπω τα μαγιό του που έχουμε ήδη στη γκαρνταρόμπα του και σκέφτομαι τί κούκλος θα είναι και πόσο προκλητικός με τα μπουτάκια και την κοιλίτσα έξω!:)

 

On 1/11/2021 at 5:39 PM, Nina13 said:

Εγώ έχω ήδη αδιαθετησει δυο φορες παρακαλω... Όλα κυλάνε ρολοι

Κιν εγώ τρώω συνέχεια αλλά δεν θηλαζω... Εγώ τρώω για να χω ενέργεια χαχαχα... Γυμναστικουλα περπατημα και κυνήγι όλη μέρα στα παιδια χαχαχαχ

Τι ωραιο που θα ναι αυτό το καλοκαίρι ρε παιδια... Με τα κοριτσάκια μας και τα αγοράκια μας... Τρελαίνομαι ΙΙΙ

Περιμένω πως και πως να βλεπω μαργαριταρια  να σκάνε μυτη στο στόμα τους.. Ο γιος μου από 4 μηνών ξεκίνησε να βγάζει... 

Κορίτσια ξεκίνησε να μιλάει ,βασικα να εμπλουτίζει το λεξιλόγιο του... Είναι φοβερό οοο κάθε μέρα μαθαίνει και από δέκα λέξεις... Δεν τον χορταινω... Και η μικρή είναι σκέτη γλυκά.. Νομίζω είναι σαν να μην έχουμε δευτερο παιδι στο σπίτι.. Δεν υπάρχει... 

Επίσης πια ο γιος έκοψε το μπιμπερό εντελώς, είχαμε μια μεγάλη λατρεία με το μπιμπερο... Τώρα προσπαθω να κόψω πανα... 

Τόσο νωρίς ε? Εγώ πιστεύω ότι θα κάνει κάνα 6μηνο συνολικά για να μου έρθει, μια και θηλάζω αποκλειστικά, αλλά ποιός ξέρει? Σε κάποιες έρχεται στις 40 ημέρες και σε κάποιες μετά από 2 χρόνια!:unsure:

 

On 1/12/2021 at 3:20 AM, Marti said:

Καλημερα κορίτσια μ! 

Σας ευχαριστώ ολες για τις απαντήσεις σας!!! 

Εμενα κοιμάται απο τις 10 και στη 1 τον ταιζω κοιμισμένο.. Και ενω κοιμόταν σερι μεχρι τις 7 εχει εδω και 5 μερες ξυοναει κατά τις 530..κοιμαται στο λίκνο του και αν ξυπνήσει τόσο νωρίς τον θηλαζω και μετά κοιμόμαστε μαζι για κανα 2ωρο..την υπόλοιπη μερα κοιμάται στην καλαθουνα του.. Περιμένω ακομα το στρώμα στο κρεβάτι του (3 φορές έγινε λάθος) και λεω οταν έρθει σιγά σιγα τα πρωινα να τον βαζω στο δωμάτιο του για να το συνηθιζει.. Το βράδυ  μετα το 4μηνο θαωτον παω στο δωμάτιο του γιατί θα αναγκαστώ να φυγω για ενα δίμηνο.. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι και γι αυτό.. Τον Οκτώβρη πριν γεννήσω με πηραν  1η φορα αναπληρωτρια στην Κέρκυρα.. Και αρχες Απριλίου πρέπει να πάω.. Συνολικά θα ναι κανα 2μηνο και δε ξέρω ακόμα τι θα κανω.. Να παρω το παιδι μαζι μ και τον μπαμπά μ.. Να αφησω το παιδί εδω στο σπίτι του και να έρχομαι τα πσκ.. Να τον αφησω στη μαμα μ.. Εχω πελαγώσει με αυτό το θεμα..από τη μια εύχομαι να εχουμε καραντινα μεχρι τοτε για να μην παω καθόλου.. Αν παραιτηθώ θα χω αποκλεισμό για 2 χρονιά.. 

Περιοδος δε μου ηρθε ακομα ωστόσο καμια φορά νιώθω κανα πονακι.. Και συνεχίζω και τρωω γλυκα.. Αλλα και γω ξεκίνησα λίγο διάδρομο και προσεχω σιγα σιγα γιατιωδε μπαίνω ακομα σε ολα μ τα παντελονια.. 

Ο μικρός χθες έμαθε να κανει πρρ με τα σάλια του και φούσκες.. 

 

Ωχ, είναι δύσκολο αλλά τουλάχιστον θα είναι για 2 μήνες μόνο. Αν οργανωθείς σωστά όμως θα τα καταφέρεις και θα περάσουνε πολύ γρήγορα.

 

On 1/12/2021 at 12:51 PM, LadyP said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες γιατί πολύ κάθομαι στο σπίτι και έχω βαρεθεί και ετοιμάζω business για έξτρα εισόδημα αν πάει! Τρομάρα μου θέλω και δουλειά μαζί με το παιδί!  Έχω βεβαιαχρόνο μέχρι να γυρίσω στην κανονική δουλειά! Εμείς σταθερά ξυπναμε κάθε 2-3 ώρες Μαξ πρωί βράδυ για φαγητό! Γενικά κοιμαται από τις 9 μέχρι τις 9 και ξυπνάει μόνο να φάει και κοιμάται στα 7 λεπτά ακριβώς:razz:. Κάπως καλύτερα το στήθος δεν γεμίζει τόσο πια! Η μπουμπού μιλάει στο νανακι της που είναι ασπρόμαυρο, την ενοχλούν από τώρα τα δόντια και αρχίσαμε να πιάνουμε πραγματακια. Πήγα και στο γιατρό και επιτέλους έδωσε το φως για σεξακι! Βέβαια εγώ νιώθω σαν παρθένα εκεί κάτω ο κολποδιαστολεας με πέθανε και μου έβαλε τον μικρό για να με κοιτάξει! Δεν προβλέπεται να έρθει η περίοδος τώρα κοντά και είχα και εγώ πόνους περιόδου και μέσης μάλλον μαζεύει ακόμα η μήτρα! Κορίτσια μου έχετε ακούσει εσείς το γέλιο των μικρών σας? Εμάς γαργαλιεται ξεκαρδιζεται αλλά στο αθόρυβο!  

Αχ, τί ωραία! Τί business? Μακάρι να είναι το μωρό ήσυχο και να μπορείς και να δουλεύεις και λίγο εν τω μεταξύ. Ο δικός μου τις τελευταίες δυο μέρες είναι απίστευτα γκρινιάρης και δε με αφήνει να κάνω τίποτα όλη μέρα. Σχεδόν κάθε λεπτό που είναι ξύπνιος γκρινιάζει και σταματάει μόνο όταν τον ταϊζω. Δοκιμάζω τα πάντα... βόλτες στο σπίτι (σήμερα βγήκαμε και έξω να δοκιμάσουμε τον καινούργιο μάρσιπο και ευτυχώς ήταν ήσυχος), κούνημα, τραγούδια, "διαβάζουμε" βιβλιαράκια με εικόνες, παίζουμε στο γυμναστήριο, τον βάζω και στην κούνια του να κουνηθεί... αλλά η γκρίνια γκρίνια. Ειδικά αν τον ακουμπήσω κάπου για ένα λεπτό να πάω τουαλέτα ή να βάλω κάτι να φάω/πιω χαλάει τον κόσμο! Δε ξέρω αν περνάει το άλμα που λέτε λίγο νωρίς (κλείσαμε ακριβώς 14 εβδομάδες σήμερα). 

 

9 hours ago, Elinita said:

Κορίτσι μου εγω θα σ έλεγα αφου θηλάζεις να μην ανησυχείς για τα κιλα σου. Ασε που 10 μείον που έφυγες από την κλινική ειναι ήδη ουαου!! Εγω νομίζω ειχα φυγει 7 λιγότερα... η κάπου εκεί. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι, η μπέμπα το κεφαλάκι το σηκώνει άνετα πια ίσως και το στήθος κάποιες φορές αλλα δεν προσπαθεί ούτε να γυρισει ουτε να πιάσει παιχνίδια ακομα. Είναι φυσιολογικο; πιάνει τα μαλλιά μου και διαφορα αλλα στο δρόμο της αλλά πολύ λίγες φορές πάει να πιάσει παιχνιδι που βάζω μπροστά της :-? βιάζομαι μηπως;

 

4 hours ago, marianna1986 said:

Στα ίδια κυβικά είμαστε @Renez!!! 13 ώρες σερί;;; Ουαου!!! Θέλω κ εγώ! 

Λοιπόν εμένα μου ήρθε περίοδος τα Χριστούγεννα δεν είδα κάποια αλλαγή πέρα ότι μου μειώθηκε το γάλα μου:? και δεν θέλω ρε κορίτσια να δωσω κ άλλο ξένο εκτός από αυτό που ήδη δίνω στις 22:00! Έχω σκοπό να αυξήσω τις αντλήσεις μου Παρ όλο που θέλω στους 6 μήνες να έχω σταματήσει το γάλα μου αλλα δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να γίνει αυτό απο τώρα!

Απο κιλά είχα πάρει 10, τα έχασα όλα αμέσως και έχασα και επιπλέον αλλά 3 αλλά έκτοτε έχω κολλήσει εκεί! Εδώ κ μερικές μέρες πάμε καροτσαδα καθε μερα καμία ώρα κ ελπίζω να πάρω μπρος!

Εμενα αν δεν ξυπνήσει τη νύχτα, τον ταιζει στις 6 ο άντρας μου ενώ κοιμάται, την ώρα που φεύγει για δουλειά!

Η @Jasmine@, @EugenJen, @Hope89 έχουν χαθεί τελείως...

Βιάζεσαι! Εμένα τώρα έχει ξεκινήσει δειλά δειλα να πιάνει! Για να γυρίσει ούτε λόγος! Στο άλμα 15-19 γίνονται όλα αυτά... Όταν τελειώσει το άλμα γύρω στους 4,5 μήνες θα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα και θα πιάνει. Είναι πολύ δύσκολο άλμα αλλά στο τέλος αφήνει πολλά καινούρια κατορθώματα!

Κορίτσια ο δικός μου μόλις χθες που τον είχα στο γυμναστήριο ξαπλωμένο ανάσκελα, γύρισε μόνος του μπρούμυτα!!! Ξαφνιάστηκα, δεν το περίμενα! Τελευταία εκεί που τον έχουμε καθισμένο/ξαπλωμένο γυρίζει στο πλάι, τεντώνει τοξοτά την πλάτη του, σηκώνει-γέρνει το κεφάλι του προς τα πίσω και γκρινιάζει. Έτσι ξεκίνησε και χθες που τον είχα στο γυμναστήριο, γύρισε στο πλάι τοξοτά και μετά μπρούμυτα. Πιστεύω ότι πονάει η κοιλίτσα του αλλά δεν είμαι σίγουρη. Έκανα το λάθος να το ψάξω στο ίντερνετ και διάβασα ότι το πιο πιθανό είναι να έχει κολικούς ή παλινδρόμιση, αλλά ότι μπορεί να υποβόσκει και κάποιο σοβαρό αναπτυξιακό πρόβλημα και τρόμαξα βραδιάτικα. Φταίω κι εγώ όμως που τα ψυρίζω όλα. Θα προσπαθήσω να μη το σκέφτομαι και φοβάμαι χωρίς λόγο, αλλά φυσικά θα ρωτήσω και τον παιδίατρο στο επόμενο ραντεβού μας. Μήπως το κάνει αυτό και κανένα άλλο από τα μωράκια σας?

Πάντως κατά τα άλλα φαίνεται καλή η ανάπτυξή του. Σωματικά, βρίσκεται στο 50κάτι% τεταρτημόριο, μας παρακολουθεί με τα μάτια, χαμογελάει όταν του μιλάμε (6-7 φορές έχει ξεκαρδιστεί και στα γέλια με ήχο), κοιμάται καλά το βράδυ, σηκώνει/στηρίζει το κεφάλι του, κοιτάζει τα παιχνίδια του, πιάνει ό,τι του ακουμπήσεις στα χεράκια του και "μιλάει" συχνά.. λέει τα δικά του. Το μόνο που δεν κάνει ακόμα που θα ήθελα είναι να κάνει κίνηση να πιάσει κάτι μόνος του, π.χ. να απλώσει τα χέρια του προς τα κρεμαστά παιχνίδια του γυμναστηρίου ή να πιάσει την κουδουνίστρα που του κουνάω μπροστά του ή αφήνω πάνω στην κοιλίτσα του.

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Αχ, κι εγώ ανυπομονώ... βλέπω τα μαγιό του που έχουμε ήδη στη γκαρνταρόμπα του και σκέφτομαι τί κούκλος θα είναι και πόσο προκλητικός με τα μπουτάκια και την κοιλίτσα έξω!:)

 

Τόσο νωρίς ε? Εγώ πιστεύω ότι θα κάνει κάνα 6μηνο συνολικά για να μου έρθει, μια και θηλάζω αποκλειστικά, αλλά ποιός ξέρει? Σε κάποιες έρχεται στις 40 ημέρες και σε κάποιες μετά από 2 χρόνια!:unsure:

 

Ωχ, είναι δύσκολο αλλά τουλάχιστον θα είναι για 2 μήνες μόνο. Αν οργανωθείς σωστά όμως θα τα καταφέρεις και θα περάσουνε πολύ γρήγορα.

 

Αχ, τί ωραία! Τί business? Μακάρι να είναι το μωρό ήσυχο και να μπορείς και να δουλεύεις και λίγο εν τω μεταξύ. Ο δικός μου τις τελευταίες δυο μέρες είναι απίστευτα γκρινιάρης και δε με αφήνει να κάνω τίποτα όλη μέρα. Σχεδόν κάθε λεπτό που είναι ξύπνιος γκρινιάζει και σταματάει μόνο όταν τον ταϊζω. Δοκιμάζω τα πάντα... βόλτες στο σπίτι (σήμερα βγήκαμε και έξω να δοκιμάσουμε τον καινούργιο μάρσιπο και ευτυχώς ήταν ήσυχος), κούνημα, τραγούδια, "διαβάζουμε" βιβλιαράκια με εικόνες, παίζουμε στο γυμναστήριο, τον βάζω και στην κούνια του να κουνηθεί... αλλά η γκρίνια γκρίνια. Ειδικά αν τον ακουμπήσω κάπου για ένα λεπτό να πάω τουαλέτα ή να βάλω κάτι να φάω/πιω χαλάει τον κόσμο! Δε ξέρω αν περνάει το άλμα που λέτε λίγο νωρίς (κλείσαμε ακριβώς 14 εβδομάδες σήμερα). 

 

 

Κορίτσια ο δικός μου μόλις χθες που τον είχα στο γυμναστήριο ξαπλωμένο ανάσκελα, γύρισε μόνος του μπρούμυτα!!! Ξαφνιάστηκα, δεν το περίμενα! Τελευταία εκεί που τον έχουμε καθισμένο/ξαπλωμένο γυρίζει στο πλάι, τεντώνει τοξοτά την πλάτη του, σηκώνει-γέρνει το κεφάλι του προς τα πίσω και γκρινιάζει. Έτσι ξεκίνησε και χθες που τον είχα στο γυμναστήριο, γύρισε στο πλάι τοξοτά και μετά μπρούμυτα. Πιστεύω ότι πονάει η κοιλίτσα του αλλά δεν είμαι σίγουρη. Έκανα το λάθος να το ψάξω στο ίντερνετ και διάβασα ότι το πιο πιθανό είναι να έχει κολικούς ή παλινδρόμιση, αλλά ότι μπορεί να υποβόσκει και κάποιο σοβαρό αναπτυξιακό πρόβλημα και τρόμαξα βραδιάτικα. Φταίω κι εγώ όμως που τα ψυρίζω όλα. Θα προσπαθήσω να μη το σκέφτομαι και φοβάμαι χωρίς λόγο, αλλά φυσικά θα ρωτήσω και τον παιδίατρο στο επόμενο ραντεβού μας. Μήπως το κάνει αυτό και κανένα άλλο από τα μωράκια σας?

Πάντως κατά τα άλλα φαίνεται καλή η ανάπτυξή του. Σωματικά, βρίσκεται στο 50κάτι% τεταρτημόριο, μας παρακολουθεί με τα μάτια, χαμογελάει όταν του μιλάμε (6-7 φορές έχει ξεκαρδιστεί και στα γέλια με ήχο), κοιμάται καλά το βράδυ, σηκώνει/στηρίζει το κεφάλι του, κοιτάζει τα παιχνίδια του, πιάνει ό,τι του ακουμπήσεις στα χεράκια του και "μιλάει" συχνά.. λέει τα δικά του. Το μόνο που δεν κάνει ακόμα που θα ήθελα είναι να κάνει κίνηση να πιάσει κάτι μόνος του, π.χ. να απλώσει τα χέρια του προς τα κρεμαστά παιχνίδια του γυμναστηρίου ή να πιάσει την κουδουνίστρα που του κουνάω μπροστά του ή αφήνω πάνω στην κοιλίτσα του.

Κοριτσι μου εμένα μου ακουγονται όλα πολυ φυσιολογικά... Όλα αυτά που περιγραφεις εκτός από αυτό με το τόξο... Λοιπόν αν ειχε παλλινδρομηση, θα το έκανε αυτό μόνο την ώρα που πινει γάλα... Εμένα δλδ το κάνει όταν της ανεβαίνει γουλια την ώρα του γευματος.. Όποτε μη διαβάζεις στο ίντερνετ. Θα τρελαθείς... 

Εμένα η μπέμπα τώρα ξεκίνησε να πιανει αντικείμενα.. Και όχι πιασιμο κανονικό.. Απλά να τα ακουμπάει και να τα κινεί με τα χέρια της.. Αλλά ενδιαφέρον για τα παιχβιδια της έχει δείξει εδώ και βδομάδες... Επίσης παρατηρει τον αδερφό της και του γελάει συνέχεια.. Ασε που του μιλάει.  Χαχαχαχα είναι φοβερό... 

Γενικα μην αγχώνεσαι.. Κάθε παιδι είναι μοναδικό και δεν κάνει να μπαίνουμε σε συγκρίσεις για βάρος, επίτευγμα τα και την ποσοτητα που τρώνε... Εγώ αυτό θα σου έλεγα... 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137θα το βρουμε πουωθα πάει άλλωστε οντως είναι μονο 2μηνες!

Και μενα ολα φυσιολογικα μου ακούγονται, αλλα πιάνουν πιο γρηγορα! Αλλα γυρνούν πιο γρήγορα κλπ. Αντιλαμβάνομαι το αγχος του διαδικτύου το παθαίνω και γω προσπαθώντας να ερμηνεύσω τα σημάδια ωστόσο παρατήρησα οτι δε μου κανει καλο η πολλή πληροφια δημιουργεί εχτρα άγχος και δε μας αφήνει να χαρουμε αυτο που συμβαίνει εκείνη τη στιγμη.. Οι μαμαδες μας δεν ειχαν ουτε τόση πληροφόρηση ουτε τοσες σύγκρισεις που μας τρελενουν εμάς τις γυναίκες πιο πολυ και εν τέλει ήταν πιο ήρεμες.. Εμεις πια ξέρουμε και το τεταρτημόριο(δεν ειρωνεύομαι τα γράφω για να τα ακούω και γω!) 

Το αστεράκι σου είναι μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

@Eva137θα το βρουμε πουωθα πάει άλλωστε οντως είναι μονο 2μηνες!

Και μενα ολα φυσιολογικα μου ακούγονται, αλλα πιάνουν πιο γρηγορα! Αλλα γυρνούν πιο γρήγορα κλπ. Αντιλαμβάνομαι το αγχος του διαδικτύου το παθαίνω και γω προσπαθώντας να ερμηνεύσω τα σημάδια ωστόσο παρατήρησα οτι δε μου κανει καλο η πολλή πληροφια δημιουργεί εχτρα άγχος και δε μας αφήνει να χαρουμε αυτο που συμβαίνει εκείνη τη στιγμη.. Οι μαμαδες μας δεν ειχαν ουτε τόση πληροφόρηση ουτε τοσες σύγκρισεις που μας τρελενουν εμάς τις γυναίκες πιο πολυ και εν τέλει ήταν πιο ήρεμες.. Εμεις πια ξέρουμε και το τεταρτημόριο(δεν ειρωνεύομαι τα γράφω για να τα ακούω και γω!) 

Το αστεράκι σου είναι μια χαρά! 

Πες τα κορίτσι μου!!! Ευγε

Λοιπόν σήμερα έπαθα πλακα με την μικρή... Κοιτάζει τον καθρέφτη και ξεκαρδίζεται και μιλάει... Χαχα επίσης με το που ακουσει την φωνή του αδερφου της γελάει δυνατά χαχαχαχαχ δεν υπάρχουν... 

Απολαυστε τα όσο μπορείτε γιατί κορίτσια... Μεγαλώνουν αμέσως... Σαν χθες θυμάμαι που έμαθα ότι ήμουν έγκυος.. Φοβερό οοο

Καλημερα 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Πες τα κορίτσι μου!!! Ευγε

Λοιπόν σήμερα έπαθα πλακα με την μικρή... Κοιτάζει τον καθρέφτη και ξεκαρδίζεται και μιλάει... Χαχα επίσης με το που ακουσει την φωνή του αδερφου της γελάει δυνατά χαχαχαχαχ δεν υπάρχουν... 

Απολαυστε τα όσο μπορείτε γιατί κορίτσια... Μεγαλώνουν αμέσως... Σαν χθες θυμάμαι που έμαθα ότι ήμουν έγκυος.. Φοβερό οοο

Καλημερα 

Κι εμείς έτσι βρε Νίνα, κοιτάζει τον μεγάλο αδερφό με τόση λατρεία!

Από γέλια άλλο τίποτα. Ακόμη κ όταν τον γδυνω,γαργαλιεται , ξεκαρδιζεται κ δεν μπορώ να τον γδυσω επειδή μαζεύεται:lol:

Άμα του μιλάω?? Απαντάει κ έχει μια φωνή μπάσα και δυνατή! 

Πιάνει ότι μπορεί στο γυμναστήριο κ παρατηρει πολύ τα χέρια! Τα σηκώνει,κάνει μπουνιτσα,σουφρωνει χειλάκια κ φρυδακια κ συγκεντρωνεται:lol:

  • Χαχα 5

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εμείς έτσι βρε Νίνα, κοιτάζει τον μεγάλο αδερφό με τόση λατρεία!

Από γέλια άλλο τίποτα. Ακόμη κ όταν τον γδυνω,γαργαλιεται , ξεκαρδιζεται κ δεν μπορώ να τον γδυσω επειδή μαζεύεται:lol:

Άμα του μιλάω?? Απαντάει κ έχει μια φωνή μπάσα και δυνατή! 

Πιάνει ότι μπορεί στο γυμναστήριο κ παρατηρει πολύ τα χέρια! Τα σηκώνει,κάνει μπουνιτσα,σουφρωνει χειλάκια κ φρυδακια κ συγκεντρωνεται:lol:

Μεγαλώνουν κορίτσι μου... Μεγαλώνουν αμέσως... Αχ σα τα φάω ωωωω

Καλημερααα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Κοριτσι μου εμένα μου ακουγονται όλα πολυ φυσιολογικά... Όλα αυτά που περιγραφεις εκτός από αυτό με το τόξο... Λοιπόν αν ειχε παλλινδρομηση, θα το έκανε αυτό μόνο την ώρα που πινει γάλα... Εμένα δλδ το κάνει όταν της ανεβαίνει γουλια την ώρα του γευματος.. Όποτε μη διαβάζεις στο ίντερνετ. Θα τρελαθείς... 

Εμένα η μπέμπα τώρα ξεκίνησε να πιανει αντικείμενα.. Και όχι πιασιμο κανονικό.. Απλά να τα ακουμπάει και να τα κινεί με τα χέρια της.. Αλλά ενδιαφέρον για τα παιχβιδια της έχει δείξει εδώ και βδομάδες... Επίσης παρατηρει τον αδερφό της και του γελάει συνέχεια.. Ασε που του μιλάει.  Χαχαχαχα είναι φοβερό... 

Γενικα μην αγχώνεσαι.. Κάθε παιδι είναι μοναδικό και δεν κάνει να μπαίνουμε σε συγκρίσεις για βάρος, επίτευγμα τα και την ποσοτητα που τρώνε... Εγώ αυτό θα σου έλεγα... 

Έτσι ακριβώς! Μην αγχώνεστε! Τα μωράκια Οκτωβρίου είναι σούπερ τέλεια!!! Χαρείτε κάθε στιγμή!

Βρε Νίνα μου για το γαλα πήρες χάπι? Για πες αν θες κ σε π.μ! Μείνω σιγά σιγά κ σκέφτομαι τι να κάνω! Στο 1ο είχα αποθηλασει μόνη μου αλλά τώρα προβληματίζομαι!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Έτσι ακριβώς! Μην αγχώνεστε! Τα μωράκια Οκτωβρίου είναι σούπερ τέλεια!!! Χαρείτε κάθε στιγμή!

Βρε Νίνα μου για το γαλα πήρες χάπι? Για πες αν θες κ σε π.μ! Μείνω σιγά σιγά κ σκέφτομαι τι να κάνω! Στο 1ο είχα αποθηλασει μόνη μου αλλά τώρα προβληματίζομαι!

 Ελα μανουλα... Πήρα χάπι την πρωτη φορα, μετά τους τρεις μήνες που θηλασα και τώρα δεν θηλασα καθόλου. Από την πρωτη μερα νου έδωσαν δυο χάπια... 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

 Ελα μανουλα... Πήρα χάπι την πρωτη φορα, μετά τους τρεις μήνες που θηλασα και τώρα δεν θηλασα καθόλου. Από την πρωτη μερα νου έδωσαν δυο χάπια... 

Είχε παρενέργειες δλδ πονοκέφαλο, ζαλάδες κλ? Χρειάστηκε να βάλεις επίδεσμο στο στηθος κ τπτ τέτοια που διαβάζω???


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Είχε παρενέργειες δλδ πονοκέφαλο, ζαλάδες κλ? Χρειάστηκε να βάλεις επίδεσμο στο στηθος κ τπτ τέτοια που διαβάζω???

Όλα αυτά συνέβησαν την πρωτη φορα που πηρα γυρω στα 15 χάπια... Παραισθήσεις έντονες κτλ.. Κτλ κτλ... 

Όλα τα είχα... Και επίδεσμο ναι.. Και οι πονοο ήταν εφιαλτικόι.. Δλδ πονουσαν τα κόκκαλα στο Σώμα μου.. Δεν θέλω να το θυμάμαι.. 

Τώρα με τα δυο χαπια δεν είχα τίποτα, τα πηρα μέσα στο μαιευτήριο.. Είχα κάτι πονακια αλλά το εριξα στο ότι γέννησα φυσιολογικά. Μα δεν ήταν ουτε πονοι γέννας ουτε κάτι σαν αυτό.. Γιατί γέννησα αμέσως, δεν κατάλαβα τιποτα. 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Είχε παρενέργειες δλδ πονοκέφαλο, ζαλάδες κλ? Χρειάστηκε να βάλεις επίδεσμο στο στηθος κ τπτ τέτοια που διαβάζω???

Γιατί δεν από θηλάζεις φυσικά αν επιτρέπεται; Εγώ έτσι το έκανα πριν δυο ενδομαδες και τώρα μου έχει μείνει ελάχιστο γάλα όταν πιέζω το στήθος. Είναι μαλακό και δεν πονάει!

Κορίτσια την περασμένη Κυριακή η μικρή μας τρέλανε!!! Την είχα κάνει μπανιο, της έβαλα πάνα, την είχα στο κρεβατι μου μπρούμυτα για να παίξουμε και γύρισε δυο φορές ανάσκελα!!!!!!!!!!! Την δεύτερη για να τη δει και ο μπαμπάς της! Από τότε δεν το ξαναεκανε! Επίσης κάθε φορά που την έχω καθιστή στα πόδια μου η όταν κάθεται σε ένα από τα δυο ριλαξ σηκώνει τον κορμό της για να σηκωθεί!!!!! Έχω τρελαθεί!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Γιατί δεν από θηλάζεις φυσικά αν επιτρέπεται; Εγώ έτσι το έκανα πριν δυο ενδομαδες και τώρα μου έχει μείνει ελάχιστο γάλα όταν πιέζω το στήθος. Είναι μαλακό και δεν πονάει!

Κορίτσια την περασμένη Κυριακή η μικρή μας τρέλανε!!! Την είχα κάνει μπανιο, της έβαλα πάνα, την είχα στο κρεβατι μου μπρούμυτα για να παίξουμε και γύρισε δυο φορές ανάσκελα!!!!!!!!!!! Την δεύτερη για να τη δει και ο μπαμπάς της! Από τότε δεν το ξαναεκανε! Επίσης κάθε φορά που την έχω καθιστή στα πόδια μου η όταν κάθεται σε ένα από τα δυο ριλαξ σηκώνει τον κορμό της για να σηκωθεί!!!!! Έχω τρελαθεί!!! :wub:

Αυτό κάνω τώρα 1 εβδομάδα και έχει μειωθεί πολύ! Αυτό είχα κάνει και στο 1ο μου παιδί! Εξάλλου δεν είχα και ποτέ σούπερ πολύ γάλα και πρηξηματα! Απλά  ρε συ ανησύχησα για υπολείμματα πχ ή αν τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία! Αν και αυτό θα κάνω και αργότερα και μια μαστογραφία να τσεκάρω ούτως ή άλλως. Εσύ δλδ πας καλα Ε? Στο 1ο γύρω στις 20 μέρες μ πήρε! Βγάζω με το θήλαστρο 3 φορές την ημέρα, ετσι εκανα κ στο 1ο. εσύ βγάζεις η θηλαζεις?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Γιατί δεν από θηλάζεις φυσικά αν επιτρέπεται; Εγώ έτσι το έκανα πριν δυο ενδομαδες και τώρα μου έχει μείνει ελάχιστο γάλα όταν πιέζω το στήθος. Είναι μαλακό και δεν πονάει!

Κορίτσια την περασμένη Κυριακή η μικρή μας τρέλανε!!! Την είχα κάνει μπανιο, της έβαλα πάνα, την είχα στο κρεβατι μου μπρούμυτα για να παίξουμε και γύρισε δυο φορές ανάσκελα!!!!!!!!!!! Την δεύτερη για να τη δει και ο μπαμπάς της! Από τότε δεν το ξαναεκανε! Επίσης κάθε φορά που την έχω καθιστή στα πόδια μου η όταν κάθεται σε ένα από τα δυο ριλαξ σηκώνει τον κορμό της για να σηκωθεί!!!!! Έχω τρελαθεί!!! :wub:

Πως αποθηλασες? Μειωσες θηλασμους μέχρι που σταματήσατε? Πόσες μέρες έχετε σταματήσει?

Just now, Christinα είπε:

Αυτό κάνω τώρα 1 εβδομάδα και έχει μειωθεί πολύ! Αυτό είχα κάνει και στο 1ο μου παιδί! Εξάλλου δεν είχα και ποτέ σούπερ πολύ γάλα και πρηξηματα! Απλά  ρε συ ανησύχησα για υπολείμματα πχ ή αν τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία! Αν και αυτό θα κάνω και αργότερα και μια μαστογραφία να τσεκάρω ούτως ή άλλως. Εσύ δλδ πας καλα Ε? Στο 1ο γύρω στις 20 μέρες μ πήρε! Βγάζω με το θήλαστρο 3 φορές την ημέρα, ετσι εκανα κ στο 1ο. εσύ βγάζεις η θηλαζεις?

Προχθές που άργησα την άντληση μου στη δουλειά λόγω επείγουσας κατάστασης,όταν επιτέλους άντλησα το στήθος είχε φουσκώσει κ 'παραμορφωθει' από το σουτιέν που κόντευε να σκασει:shock: έβγαλε 200μλ το κάθε στήθος.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αυτό κάνω τώρα 1 εβδομάδα και έχει μειωθεί πολύ! Αυτό είχα κάνει και στο 1ο μου παιδί! Εξάλλου δεν είχα και ποτέ σούπερ πολύ γάλα και πρηξηματα! Απλά  ρε συ ανησύχησα για υπολείμματα πχ ή αν τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία! Αν και αυτό θα κάνω και αργότερα και μια μαστογραφία να τσεκάρω ούτως ή άλλως. Εσύ δλδ πας καλα Ε? Στο 1ο γύρω στις 20 μέρες μ πήρε! Βγάζω με το θήλαστρο 3 φορές την ημέρα, ετσι εκανα κ στο 1ο. εσύ βγάζεις η θηλαζεις?

Αυτό με τα υπολείμματα δεν το γνωρίζω. Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να γίνει κάτι άσχημο αν δεν φύγει όλο; Μόνο δυο μέρες χρειαστηκε να αντλησω γιατί είχε φουσκώσει ο ένας μαστός. Πλεον θηλάζω μόνο τη νύχτα που ξυπνάει και μόνο μια φορά. Πλέον πρέπει να πιεσω παρα πολύ το στήθος μου για να βγάλει έστω και ελαχιστο και τα βραδια καταλαβαινω πως ούτε η μικρή μπορεί να βγάλει πολύ για να πιει οποτε σκεφτομαι να δώσω μπουκάλι και το βράδυ πια. Το ξεκίνησα από την πρωτοχρονιά που είχε κλείσει τους τρεις μήνες και επειδή κάθε φορά που είχα περίοδο δεν ήθελε το στήθος με τιποτα και γκρίνιαζε. Εγώ όμως έκανα ήδη μεικτή διατροφή και έδινα 2-3 μπουκαλια τη μέρα. Ξεκίνησα να μειώνω τους θηλασμούς από 6-8 σε 3 και τελικά σε 1-2. 
Βεβαια να σας πω το ξένο έφερε και την πιο βαριά παλινδρόμηση που μάλλον πάντα είχαμε αλλά με το θηλασμο δε μας επηρέαζε και τόσο πολύ και τώρα δίνω αντιαναγωγικο. Ξερετε τι πρέπει να προσέξω για να μην πάθω κάτι και να πω πως τελείωσε το θέμα γάλα;


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...