Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

 

Προσπαθουμε... Τα κακά κάπως καλυτερα... Τα τσίσα θέλει να τα κάνει όρθιος... Ειδικά όταν τον κάνω μπάνιο, καμαρώνει κιόλας χαχαχ

Εμένα κάθε φορά μου φωναζει να παω να τα βγάλω αμέσως, δεν τα αντέχει καθόλου πανω του.. Γι αυτό θέλω να προσπαθησω και δεν θα τα παρατησω μέχρι να το καταφέρουμε.. Θα δουμε... 

Πίνει με το munchin ποτηρακι 360 και με καλαμάκι από κουπα... Του αρέσει παρα πολυ και λέει ότι πινει κρασί η καφέ χαχαχα του τα έμαθαν στο νησί μας.. Οο γονείς μου χαχαχαχ

Με έσωσαν παντως... Πάπαλα μαμά το μπιμπερο.. Πάει Ιιιι

Κοριτσια καληνυχτα σας φιλω... Φίληστε τα μωρουλινια και τα μεγάλα μωρουλινια σας

Κι εμένα έτσι δν τα ήθελε κ τώρα μου το έχει γυρίσει... Καλή επιτυχία!

Αυτό το ποτηράκι το έχει για νερό αλλά πάλι αυτό μπουγελωνεται! Βαζω εναλλάξ αυτό, ένα παγουρινο κ 1 με καλαμάκι. Πινει κ με ποτήρι κανονικό αλλά πίνει λιγότερο ενώ αυτά είναι πάντα στο τραπέζι τα βλέπει κ πίνει πολύ.

Παειιιι!!! τι γλύκας!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

On 9/1/2021 at 5:14 ΠΜ, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία, αγάπη, χαρά, ευτυχία, να χαιρόμαστε όλες τα ζουζουνακια μας!! Έχω να μπω πολυυυυ καιρό η αλήθεια είναι! Αρχικά @Elinita πώς είναι η μικρούλα σου από θεμα covid? Το ξεπερασατε ευελπιστώ να είναι όλα καλά!!

Πήγαμε κ εμείς τις προάλλες παιδίατρο κλείσαμε τους τρεις μήνες κ Μ πε ο γιατρός να τη βάζω να κάθεται πάνω μου μόνο με μια κλίση δηλαδή να έχει κλίση ο κορμός της αλλά όχι ακόμα με μαξιλάρια..

@Renez νομίζω κάτι είχες γράψει παλιότερα για τα υγρά; Άσε εμένα χαμός από τοτε που μου τελείωσαν τα λοχεια κ ακόμα.. αλλά δ έχω κάποια ένδειξη για μυκητιαση/κολπιτιδα τύπου φαγούρα ή μυρωδιά κ δν έχω κάνει κάποια αγωγή; Εσένα πώς είναι τώρα τελευταια;

@Marti καλά μια από τα ίδια, γέννησα αρχές Οκτωβρίου και από τότε τρεις φορές μόνο ήρθαμε σε επαφή γιατι από όρεξη δεν αλλά το.βασικοοο πονάω κ εγώ πολυυυυ!! Δεν υπάρχει! Το λιπαντικό κάνει δουλειά αλήθεια; Αφού φοβάμαι μη μου έμεινε τπτ κουσουρι κ είναι κάτι μόνιμο! Αγχώνομαι!!! 

Επίσης, κορίτσια μου εμένα δεν έχει γίνει το θαύμα να κοιμόμαστε σερί αλλά ακόμα ξυπνάμε στις 2-3 ώρες έχει τύχει και νωρίτερα!! Πφφφ!! Καμία να συμπάσχει; Νομίζω ότι αυτό θα συνεχιστεί κ είναι μάλλον θέμα παιδιού ή και θηλασμού που συνεχίζω κανονικά αποκλειστικα δόξα το Θεό αλλά πολύ μου λείπει ο σερί ύπνος.. αχχ..!

Α κάτι ακόμα! Εμένα κοιμάται η μικρή δίπλα μου στην καλαθουνα του καριτσιου, αλλά δεν βλέπω για πολύ ακόμα να χωράει.. έχω κ ένα λίκνο ίσως τη βάλω εκεί αργότερα, αλλά να την πάω στο δωματιο της ούτε λόγος δε θέλω με το τπτ! Μ πε ο γιατρός να την πάω γτ λέει θα συνηθίσει μαζί μου, λέω καλά εντάξει από τόσο μωρό σιγά τι να συνηθίσει.. με το τπτ δ μπορώ να την αποχωριστώ.. έχουμε και ΓΟΠ οπότε ένας λόγος παραπάνω να την κρατήσω.. εσείς αλήθεια κοιμαστε μαζί στο ίδιο δωμάτιο; Πότε λέτε να κάνετε μετάβαση στο δωμάτιο τους;

Τέλος κάπου διάβασα για το εμβόλιο μηνιγγίτιδας; Ποιο το υποχρεωτικό ή το άλλο που κοστίζει; Πότε θα τα κάνετε αυτά έχετε ιδέα; Εμάς δε μας είπε τπτ ο.γιατρος ακόμα..

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Είχα πολλά υγρά από 20η μέρα που είχα καθαρίσει τελείως απο τα λοχεια μέχρι τον προηγούμενο μήνα που αδιαθετησα!

Μετα τη περίοδο ρυθμίστηκαν στα φυσιολογικά ξανά ευτυχώς γτ δενλ φτάνει που είχα βγάλει οοολη την εγκυμοσύνη με σερβιετακια δε θα άντεχα πάλι!!

Όσο για τον ύπνο κ εγώ μαζί τον έχω ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!! Απορώ που σου είπε ο γιατρός σου να τον πας από τώρα στο δωμάτιο του γτ βάση κ του ΠΟΥ μέχρι 6 μηνών τουλάχιστον συστήνεται να κοιμάται το δωμάτιο μας για αποφύγει αιφνίδιου θανάτου κ.α..

Εγώ θα τον έχω όσο χώραει το λίκνο(90εκ είναι το λίκνο κ τώρα είμαστε 64..) ευελπιστώ αρκετά ακόμη δλδ :x

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μ! 

Σας ευχαριστώ ολες για τις απαντήσεις σας!!! 

Εμενα κοιμάται απο τις 10 και στη 1 τον ταιζω κοιμισμένο.. Και ενω κοιμόταν σερι μεχρι τις 7 εχει εδω και 5 μερες ξυοναει κατά τις 530..κοιμαται στο λίκνο του και αν ξυπνήσει τόσο νωρίς τον θηλαζω και μετά κοιμόμαστε μαζι για κανα 2ωρο..την υπόλοιπη μερα κοιμάται στην καλαθουνα του.. Περιμένω ακομα το στρώμα στο κρεβάτι του (3 φορές έγινε λάθος) και λεω οταν έρθει σιγά σιγα τα πρωινα να τον βαζω στο δωμάτιο του για να το συνηθιζει.. Το βράδυ  μετα το 4μηνο θαωτον παω στο δωμάτιο του γιατί θα αναγκαστώ να φυγω για ενα δίμηνο.. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι και γι αυτό.. Τον Οκτώβρη πριν γεννήσω με πηραν  1η φορα αναπληρωτρια στην Κέρκυρα.. Και αρχες Απριλίου πρέπει να πάω.. Συνολικά θα ναι κανα 2μηνο και δε ξέρω ακόμα τι θα κανω.. Να παρω το παιδι μαζι μ και τον μπαμπά μ.. Να αφησω το παιδί εδω στο σπίτι του και να έρχομαι τα πσκ.. Να τον αφησω στη μαμα μ.. Εχω πελαγώσει με αυτό το θεμα..από τη μια εύχομαι να εχουμε καραντινα μεχρι τοτε για να μην παω καθόλου.. Αν παραιτηθώ θα χω αποκλεισμό για 2 χρονιά.. 

Περιοδος δε μου ηρθε ακομα ωστόσο καμια φορά νιώθω κανα πονακι.. Και συνεχίζω και τρωω γλυκα.. Αλλα και γω ξεκίνησα λίγο διάδρομο και προσεχω σιγα σιγα γιατιωδε μπαίνω ακομα σε ολα μ τα παντελονια.. 

Ο μικρός χθες έμαθε να κανει πρρ με τα σάλια του και φούσκες.. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημερα κορίτσια μ! 

Σας ευχαριστώ ολες για τις απαντήσεις σας!!! 

Εμενα κοιμάται απο τις 10 και στη 1 τον ταιζω κοιμισμένο.. Και ενω κοιμόταν σερι μεχρι τις 7 εχει εδω και 5 μερες ξυοναει κατά τις 530..κοιμαται στο λίκνο του και αν ξυπνήσει τόσο νωρίς τον θηλαζω και μετά κοιμόμαστε μαζι για κανα 2ωρο..την υπόλοιπη μερα κοιμάται στην καλαθουνα του.. Περιμένω ακομα το στρώμα στο κρεβάτι του (3 φορές έγινε λάθος) και λεω οταν έρθει σιγά σιγα τα πρωινα να τον βαζω στο δωμάτιο του για να το συνηθιζει.. Το βράδυ  μετα το 4μηνο θαωτον παω στο δωμάτιο του γιατί θα αναγκαστώ να φυγω για ενα δίμηνο.. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι και γι αυτό.. Τον Οκτώβρη πριν γεννήσω με πηραν  1η φορα αναπληρωτρια στην Κέρκυρα.. Και αρχες Απριλίου πρέπει να πάω.. Συνολικά θα ναι κανα 2μηνο και δε ξέρω ακόμα τι θα κανω.. Να παρω το παιδι μαζι μ και τον μπαμπά μ.. Να αφησω το παιδί εδω στο σπίτι του και να έρχομαι τα πσκ.. Να τον αφησω στη μαμα μ.. Εχω πελαγώσει με αυτό το θεμα..από τη μια εύχομαι να εχουμε καραντινα μεχρι τοτε για να μην παω καθόλου.. Αν παραιτηθώ θα χω αποκλεισμό για 2 χρονιά.. 

Περιοδος δε μου ηρθε ακομα ωστόσο καμια φορά νιώθω κανα πονακι.. Και συνεχίζω και τρωω γλυκα.. Αλλα και γω ξεκίνησα λίγο διάδρομο και προσεχω σιγα σιγα γιατιωδε μπαίνω ακομα σε ολα μ τα παντελονια.. 

Ο μικρός χθες έμαθε να κανει πρρ με τα σάλια του και φούσκες.. 

 

Θα σου έλεγα να τον άφηνες αν ήταν για λιγες ημέρες αλλά είναι αρκετός καιρός για τόσο μικρό νινακι. Αν μπορείς θα σου πρότεινα να τον πάρεις μαζί σου.

Από την άλλη δεν είναι κι εύκολο να αφήσεις τη δουλειά σου.. κι εγώ το σκέφτομαι ώρες ώρες για τα παιδιά. Δουλεύω όμως στο αγαπημένο μου τμημα με πολύ καλό κλίμα. Κι ας είναι δύσκολη η δουλειά..

Δύσκολα μανααααα! Έχεις χρόνο να σκεφτείς όμως όλες τις επιλογές σου. 

Η Κέρκυρα είναι υπέροχη ,έχω μείνει εκεί λίγους μήνες στο κέντρο στην πόρτα Ρεμουντα!! 

Κάθε μέρα μας κάνουν κι από κάτι καινούργιο! Απόλαυση τα νινακια μας:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα σου έλεγα να τον άφηνες αν ήταν για λιγες ημέρες αλλά είναι αρκετός καιρός για τόσο μικρό νινακι. Αν μπορείς θα σου πρότεινα να τον πάρεις μαζί σου.

Από την άλλη δεν είναι κι εύκολο να αφήσεις τη δουλειά σου.. κι εγώ το σκέφτομαι ώρες ώρες για τα παιδιά. Δουλεύω όμως στο αγαπημένο μου τμημα με πολύ καλό κλίμα. Κι ας είναι δύσκολη η δουλειά..

Δύσκολα μανααααα! Έχεις χρόνο να σκεφτείς όμως όλες τις επιλογές σου. 

Η Κέρκυρα είναι υπέροχη ,έχω μείνει εκεί λίγους μήνες στο κέντρο στην πόρτα Ρεμουντα!! 

Κάθε μέρα μας κάνουν κι από κάτι καινούργιο! Απόλαυση τα νινακια μας:wub:

Το πιο πιθανό είναι να εκμεταλλευτώ οτι άδεια υπάρχει που μπορώ να πάρω γιατι μαζι με το μωρο θα πρέπει να εχω αλλο ενα άτομο..  Κακ μετά να με πάρουν οι δρόμοι... Για πσκ.. Και πάλι κΗ μαμα μ δουλευει! Ο σύζυγος δούλευει ο μπαμπάς μ δουλευει αλλα ειναι ο μόνος που είναι πιο ευέλικτος.. 

Και παλι καλα που μας έδωσαν αδεια για 3μηνες μετα τη αδεια του ικαγιατί αλλιως θα πρέπε τώρα να ημουν εκει.

Το αναπληρωματιλικι δεν είναι καλη φαση.. Και όσο χάρηκα στην αρχη τελικά οι δυσκολίες είναι πολλές τα χρήματα λιγα ουσιαστικά τα δίνεις δτα ενοικία και στις μεταφορες δεν αξίζει στη πράγματικοτητα παρα μονο αν είσαι στη πολη σου . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marti είπε:

Το πιο πιθανό είναι να εκμεταλλευτώ οτι άδεια υπάρχει που μπορώ να πάρω γιατι μαζι με το μωρο θα πρέπει να εχω αλλο ενα άτομο..  Κακ μετά να με πάρουν οι δρόμοι... Για πσκ.. Και πάλι κΗ μαμα μ δουλευει! Ο σύζυγος δούλευει ο μπαμπάς μ δουλευει αλλα ειναι ο μόνος που είναι πιο ευέλικτος.. 

Και παλι καλα που μας έδωσαν αδεια για 3μηνες μετα τη αδεια του ικαγιατί αλλιως θα πρέπε τώρα να ημουν εκει.

Το αναπληρωματιλικι δεν είναι καλη φαση.. Και όσο χάρηκα στην αρχη τελικά οι δυσκολίες είναι πολλές τα χρήματα λιγα ουσιαστικά τα δίνεις δτα ενοικία και στις μεταφορες δεν αξίζει στη πράγματικοτητα παρα μονο αν είσαι στη πολη σου . 

Τι ειδικότητα είσαι; Εγώ ειμαι αναπληρώτρια 10 χρόνια! Στην αρχή της καριερας είχα βαρεσει πολύ νησί αλλά έτσι πρέπει να γίνει... Όταν η κόρη μου ήταν 3 μηνών με είχαν πάρει σε νησί και πήγαμε μαζί μόνες μας... Το ίδιο έγινε και την επόμενη χρονιά που ήταν 1+ σε άλλο νησί! Κουραστικό αλλά τώρα πολύ νοσταλγώ εκείνες της εποχές! Ευτυχώς τα τελευταία 3 χρόνια είμαι σε γειτονικούς νομούς αλλά με τρώνε τα χιλιόμετρα! Εγώ γυρίζω στη δουλειά τέλος Μαρτίου και ανυπομονώ!!!!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Τι ειδικότητα είσαι; Εγώ ειμαι αναπληρώτρια 10 χρόνια! Στην αρχή της καριερας είχα βαρεσει πολύ νησί αλλά έτσι πρέπει να γίνει... Όταν η κόρη μου ήταν 3 μηνών με είχαν πάρει σε νησί και πήγαμε μαζί μόνες μας... Το ίδιο έγινε και την επόμενη χρονιά που ήταν 1+ σε άλλο νησί! Κουραστικό αλλά τώρα πολύ νοσταλγώ εκείνες της εποχές! Ευτυχώς τα τελευταία 3 χρόνια είμαι σε γειτονικούς νομούς αλλά με τρώνε τα χιλιόμετρα! Εγώ γυρίζω στη δουλειά τέλος Μαρτίου και ανυπομονώ!!!!

Ανήκω στον πιλυπληθεστερο κλαδο των φιλολόγων! Μόνες σας πως για πες μήπως παρω ιδέα.. Αφού το πρωι θα μαι στο σχολείο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marti είπε:

Ανήκω στον πιλυπληθεστερο κλαδο των φιλολόγων! Μόνες σας πως για πες μήπως παρω ιδέα.. Αφού το πρωι θα μαι στο σχολείο.. 

Είχα βάλει γυναίκα να προσέχει το μωρό.

Εσύ μπορείς να πάρεις άδεια μέχρι να κλείσουν για Πάσχα και μετά τπτ δεν έμεινε μέχρι το καλοκαίρι. 1-2 μήνες πάρε και τον μπαμπά σου μαζί με το μωρό και θα περάσετε σούπερ!

Από Θεσσαλονίκη εισαι;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Είχα βάλει γυναίκα να προσέχει το μωρό.

Εσύ μπορείς να πάρεις άδεια μέχρι να κλείσουν για Πάσχα και μετά τπτ δεν έμεινε μέχρι το καλοκαίρι. 1-2 μήνες πάρε και τον μπαμπά σου μαζί με το μωρό και θα περάσετε σούπερ!

Από Θεσσαλονίκη εισαι;

Ναι από Θεσσαλονίκη!ελπιζω να με διευκολύνουν στη δευτεροβάθμια και να μπορεσω να παρω τις άδειες που δικαιούμαι..στη τελική θα βρεθεί η λύση.. Εσύ τι ειδικότητα είσαι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, OctoberMom είπε:

@Marti Ωωωω μωρεεε, σε καταλαβαίνω... Αν προσλάμβανες κάποιον εκεί? Δε θα δουλεύεις και άπειρες ώρες πια...  θα ναι η πιο εύκολη λύση νομίζω!

Δε νομίζω να μου φτάνουν τα χρήματα.. Γιατί από οτι ειδα τα ενοίκια για κατι αποθήκες στη Κέρκυρα και μαλιστα σε χώριο τα νοικιαζουν 400 αν θέλει αλλα τόσα και η γυναίκα και λιγα λεω δε θα χω ούτε για νερό και το ωράριο ειναι 8-3..ωστόσο επειδη δεν εχω ιδεα από δημόσιο περιμένω να δω αν υπαρχουν διευκόλυνσεις.. 

Ευτυχώς κανα 2 ατομα εχω στην Κέρκυρα και ισως βγάλω ακρη.. Σκέφτομαι θετικα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Δε νομίζω να μου φτάνουν τα χρήματα.. Γιατί από οτι ειδα τα ενοίκια για κατι αποθήκες στη Κέρκυρα και μαλιστα σε χώριο τα νοικιαζουν 400 αν θέλει αλλα τόσα και η γυναίκα και λιγα λεω δε θα χω ούτε για νερό και το ωράριο ειναι 8-3..ωστόσο επειδη δεν εχω ιδεα από δημόσιο περιμένω να δω αν υπαρχουν διευκόλυνσεις.. 

Ευτυχώς κανα 2 ατομα εχω στην Κέρκυρα και ισως βγάλω ακρη.. Σκέφτομαι θετικα! 

Βάλε αγγελία απο τώρα ή διάδοσέ το μέσω γνωστών ότι ψάχνεις γυναίκα για τάδε ωράριο μεχρι πχ 300 ευρώ γιατί ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να βρεις!


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Βάλε αγγελία απο τώρα ή διάδοσέ το μέσω γνωστών ότι ψάχνεις γυναίκα για τάδε ωράριο μεχρι πχ 300 ευρώ γιατί ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να βρεις!

Λες ε? Θα το κάνω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marti είπε:

Ναι από Θεσσαλονίκη!ελπιζω να με διευκολύνουν στη δευτεροβάθμια και να μπορεσω να παρω τις άδειες που δικαιούμαι..στη τελική θα βρεθεί η λύση.. Εσύ τι ειδικότητα είσαι? 

Μουσικός είμαι!

Εγώ τότε έδινα 300 στη νταντά, αλλα 400 ενοίκιο+ρεύμα κλπ... Δεν έμενε τπτ, μόνο τα μόρια... Κ η Θεσσαλονίκη είναι δυσκολη περιοχή να την πιάσεις σαν νομος, κάθε χρόνο θα πρέπει στην αρχή να ξεσπιτωνεσαι! Αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις!

Επειδή το είχα ψάξει γιατί ήθελα και εγώ να πάρω άδειες μετά το πέρας της άδειας ανατροφής δεν μπορούμε να πάρουμε καπάκι άδεια αναρρωτική μετά την ανατροφής αν δεν δουλέψουμε πρώτα 10 μέρες. Με επιφύλαξη βέβαια αυτό... Υπάρχει κ η κανονική άδεια που μπορείς να την πάρεις!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Μουσικός είμαι!

Εγώ τότε έδινα 300 στη νταντά, αλλα 400 ενοίκιο+ρεύμα κλπ... Δεν έμενε τπτ, μόνο τα μόρια... Κ η Θεσσαλονίκη είναι δυσκολη περιοχή να την πιάσεις σαν νομος, κάθε χρόνο θα πρέπει στην αρχή να ξεσπιτωνεσαι! Αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις!

Επειδή το είχα ψάξει γιατί ήθελα και εγώ να πάρω άδειες μετά το πέρας της άδειας ανατροφής δεν μπορούμε να πάρουμε καπάκι άδεια αναρρωτική μετά την ανατροφής αν δεν δουλέψουμε πρώτα 10 μέρες. Με επιφύλαξη βέβαια αυτό... Υπάρχει κ η κανονική άδεια που μπορείς να την πάρεις!

Ναι ναι το διαβασα αυτό ότι πρέπει να παω 10 μερες πρωτα.. Η κανονική τι ειναι? 

Just now, Marti είπε:

Ναι ναι το διαβασα αυτό ότι πρέπει να παω 10 μερες πρωτα.. Η κανονική τι ειναι? 

Μουσικος!! Tι ωραια!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...