Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

Just now, Nantia88f είπε:

Πέντε σ μηνες!!!!!

ημουν κατα σε αυτα που έλεγε γάμους κτλ εκείνος ηταν απόλυτος!!!!

περιπετεια και λες τέτοια πράγματα;;;;

κανεις τέτοιες κινήσεις;;;;;

αφηνεις την αλλη έγκυο ;;;;

χωρις να ρωτήσεις κιολας;;;;δεν ειμαι χαζή το κατάλαβα οτι το έκανε αλλα ουτε να ρωτήσει!!!!!

τωρα γιατι θεώρησε πτι γινεται επικίνδυνο;;;;;

ειναι απο τα βάθη της Τουρκίας καπου στο κοζαν λογικα θα τα ξερεις αν έζησες χρονια στην πολη

Αχ κορίτσι μου τι να σου πω, ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να είχε στο μυαλό του, σίγουρα μάλλον όχι να παντρευτειτε και να κάνετε οικογένεια. Το ξέρω ότι είναι δυσκολο να αποδεχτείς την απόφαση οτι εξαφανιστηκε αλλά πρεπει να κοιτάξεις τι θα κάνεις εσυ. Απ'οτι στιγμή που δεν θέλει καμια επικοινωνία, προσπαθησε να τον ξεχάσεις και να επικεντρωθείς στο τι θα κάνεις με την εγκυμοσύνη σου. 

Συμβουλή μου, μην τον κυνηγήσεις, με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα. Ακόμη και νομικά να τον κυνηγήσεις για την αναγνώριση του παιδιου θέλει πολλα χρήματα και έμπειρο δικηγόρο διότι δεν είναι κάτοικος της χώρας μας. 

Οτι μπορεί να σου έταξε , καταλαβαίνεις οτι δεν τα εννοουσε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Αχ κορίτσι μου τι να σου πω, ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να είχε στο μυαλό του, σίγουρα μάλλον όχι να παντρευτειτε και να κάνετε οικογένεια. Το ξέρω ότι είναι δυσκολο να αποδεχτείς την απόφαση οτι εξαφανιστηκε αλλά πρεπει να κοιτάξεις τι θα κάνεις εσυ. Απ'οτι στιγμή που δεν θέλει καμια επικοινωνία, προσπαθησε να τον ξεχάσεις και να επικεντρωθείς στο τι θα κάνεις με την εγκυμοσύνη σου. 

Συμβουλή μου, μην τον κυνηγήσεις, με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα. Ακόμη και νομικά να τον κυνηγήσεις για την αναγνώριση του παιδιου θέλει πολλα χρήματα και έμπειρο δικηγόρο διότι δεν είναι κάτοικος της χώρας μας. 

Οτι μπορεί να σου έταξε , καταλαβαίνεις οτι δεν τα εννοουσε. 

Δεν εχω σκοπό να παω νομικά δεν εχω σκοπό να τον καταστρέψω αν όντως υπαρχει πρόβλημα δεν ειμαι τέτοιος ανθρωπος!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται πολύ ισορροπημένη η κατάσταση του. Εφόσον όπως λες επεδιωξε να σε αφήσει έγκυο και τώρα φέρεται έτσι. Εγώ στη θέση σου θα παρακαλαγα να εξαφανιστεί. Όσο για τους γονείς σου μην ανησυχείς και θα το ξεπεράσουν. Μίλησε τους. Είναι η οικογένεια σου. Και εσύ δεν είσαι ανήλικο. Είσαι μεγάλη γυναίκα. Τι θα σου κάνουν? Θα σε βάλουν τιμωρία? Θα σε διώξουν? Εγώ πιστεύω ότι θα σοκαριστουν αρχικά αλλά θα είναι δίπλα σου. Καλή δύναμη σου εύχομαι και να είναι γερό το μωράκι που ετοιμαζεσαι να φέρεις στον κόσμο. Έχεις πάει στο γιατρό? Παίρνεις φυλλικο? 

  • Μου αρέσει 4

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mα βρε κορίτσι μου αλήθεια τώρα, βρεθήκατε μία φορά, και μιλούσατε πέντε μήνες στο νετ και σου έλεγε πως σε αγαπάει , θέλει οικογένεια , και πως αν τον αφήσεις θα σε κόψει (:confused:) και δεν έφυγες χιλιόμετρα μακριά? Κάτσε και σκέψου λίγο πιο νηφάλια, μιλάμε για την Τουρκία, στα αλήθεια θα μπορούσες να ζήσεις την ζωή σου εκει? έχει αντίληψη του τι συμβαίνει εκεί? Ποια θα ήταν η θέση σου? ακομα και αν είσαι ερωτευμένη θεωρείς πως ο έρωτας θα κρατήσει για πάντα και εσύ θα αντέξεις εκεί τις συνθήκες στο όνομα του έρωτα? αλήθεια τώρα?Τα βλέπεις πολυ ρομαντικά και στην πραγματική ζωή τίποτα μα τίποτα δεν είναι τόσο ρομαντικό και κυρίως όταν μπαίνει στο πλάνο το παιδί. Πως θα μεγάλωνες ένα παιδί με έναν τέτοιο άνθρωπο? Για να μεγαλώσεις ένα παιδί με τον σύντροφο σου χρειάζεται κοινό όραμα, κοινές αντιλήψεις, δεν είναι εύκολο καθόλου.  Λες πως είσαι ερωτευμένη όμως αυτό δεν φτάνει ειλικρινά, ίσως να είναι αρκετό στις αμερικάνικες ταινίες αλλά στην πραγματική ζωή ο έρωτας μόνο δεν είναι αρκετός ούτε όταν οι συνθήκες είναι ιδανικές πόσο μάλλον τώρα. Μην στέκεσαι στο τώρα, δες δέκα χρόνια μετά, και σκέψου πως θα είναι η ζωή σου με όποια απόφαση και αν πάρεις. Συγγνώμη αν είμαι απότομη όπως πρέπει να δεις τα πράγματα από την πραγματική τους διάσταση.

 

  • Μου αρέσει 11

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται πολύ ισορροπημένη η κατάσταση του. Εφόσον όπως λες επεδιωξε να σε αφήσει έγκυο και τώρα φέρεται έτσι. Εγώ στη θέση σου θα παρακαλαγα να εξαφανιστεί. Όσο για τους γονείς σου μην ανησυχείς και θα το ξεπεράσουν. Μίλησε τους. Είναι η οικογένεια σου. Και εσύ δεν είσαι ανήλικο. Είσαι μεγάλη γυναίκα. Τι θα σου κάνουν? Θα σε βάλουν τιμωρία? Θα σε διώξουν? Εγώ πιστεύω ότι θα σοκαριστουν αρχικά αλλά θα είναι δίπλα σου. Καλή δύναμη σου εύχομαι και να είναι γερό το μωράκι που ετοιμαζεσαι να φέρεις στον κόσμο. Έχεις πάει στο γιατρό? Παίρνεις φυλλικο? 

Καλημέρα!!!!!

ναι δεν ειναι τόσο φυσιολογικό να κανεις κινήσεις και μετα να μην αναλαμβάνεις της ευθύνες σου.....

ναιιιιιι πήγα στον γιατρό και μου έδωσε ενα χάπι να το περνω κάθε μερα !!!!!!

ετσι λέγεται ;;;;Συγνωμη δεν εχω ιδέα απο εγκυμοσύνη 

πως τα λένε τι κανω....

Just now, kotsifikos είπε:

Mα βρε κορίτσι μου αλήθεια τώρα, βρεθήκατε μία φορά, και μιλούσατε πέντε μήνες στο νετ και σου έλεγε πως σε αγαπάει , θέλει οικογένεια , και πως αν τον αφήσεις θα σε κόψει (:confused:) και δεν έφυγες χιλιόμετρα μακριά? Κάτσε και σκέψου λίγο πιο νηφάλια, μιλάμε για την Τουρκία, στα αλήθεια θα μπορούσες να ζήσεις την ζωή σου εκει? έχει αντίληψη του τι συμβαίνει εκεί? Ποια θα ήταν η θέση σου? ακομα και αν είσαι ερωτευμένη θεωρείς πως ο έρωτας θα κρατήσει για πάντα και εσύ θα αντέξεις εκεί τις συνθήκες στο όνομα του έρωτα? αλήθεια τώρα?Τα βλέπεις πολυ ρομαντικά και στην πραγματική ζωή τίποτα μα τίποτα δεν είναι τόσο ρομαντικό και κυρίως όταν μπαίνει στο πλάνο το παιδί. Πως θα μεγάλωνες ένα παιδί με έναν τέτοιο άνθρωπο? Για να μεγαλώσεις ένα παιδί με τον σύντροφο σου χρειάζεται κοινό όραμα, κοινές αντιλήψεις, δεν είναι εύκολο καθόλου.  Λες πως είσαι ερωτευμένη όμως αυτό δεν φτάνει ειλικρινά, ίσως να είναι αρκετό στις αμερικάνικες ταινίες αλλά στην πραγματική ζωή ο έρωτας μόνο δεν είναι αρκετός ούτε όταν οι συνθήκες είναι ιδανικές πόσο μάλλον τώρα. Μην στέκεσαι στο τώρα, δες δέκα χρόνια μετά, και σκέψου πως θα είναι η ζωή σου με όποια απόφαση και αν πάρεις. Συγγνώμη αν είμαι απότομη όπως πρέπει να δεις τα πράγματα από την πραγματική τους διάσταση.

 

Δεν εχω κανενα πρόβλημα οπως και να μου τα γράψετε.πραγματικα ακόμη και να με κατακρίνετε.τα δέχομαι ολα....

οσο περνάνε οι μέρες αρχίζω και βλέπω οτι κάποια πράγματα που έλεγε η έκανε οταν ήμουν εκει όντως δεν ηταν φυσιολογικά.θεωρω οσο περνάει ο καιρος ακόμη πιο πολλα να αρχίζω να καταλαβαίνω.

ειχα παρωπίδες δεν έβλεπα και δεν άκουγα τιποτα......

με καποιο τροπο με έκανε οτι ήθελε απο ενα κινητο....απίστευτο ;;;;ναι!!!!

Και δεν ειμαι καμία άβγαλτη κοπελα να πεις έπεσα με τα μούτρα!!!!!!!

Εχω κανει πολλα και εχω παει και σε αντίστοιχα κράτη......αλλα δεν ξερω πως το επαθα αυτο!!!!!

πιστευω οτι θα ζούσα εκει δεν θα ειχα πρόβλημα....αλλα ξαφνικά σκέφτηκα οτι εκείνος δεν ζει στην πολη......αλλα σε χωριό......αν δεν μπορει να πει στους γονείς του για κατι δικό του και σημαντικό τότε πως θα ζούσαμε μόνοι μας οπως ισχυριζότανε;;;;;;

ειναι πολλα που αν τα σκεφτώ θα δω οτι ειμαι πραγματικά κορόιδο....

αλλα πραγματικά φορούσα παρωπίδες.....

μου έλεγε δεν θα βγεις δεν εβγαινα

μου έκρινε τα ρούχα και δεν τα φορούσα....

πχ ενα φόρεμα μεχρι το γόνατο.....ανεπίτρεπτο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia88f είπε:

Δεν εχω κανενα πρόβλημα οπως και να μου τα γράψετε.πραγματικα ακόμη και να με κατακρίνετε.τα δέχομαι ολα....

οσο περνάνε οι μέρες αρχίζω και βλέπω οτι κάποια πράγματα που έλεγε η έκανε οταν ήμουν εκει όντως δεν ηταν φυσιολογικά.θεωρω οσο περνάει ο καιρος ακόμη πιο πολλα να αρχίζω να καταλαβαίνω.

ειχα παρωπίδες δεν έβλεπα και δεν άκουγα τιποτα......

με καποιο τροπο με έκανε οτι ήθελε απο ενα κινητο....απίστευτο ;;;;ναι!!!!

Και δεν ειμαι καμία άβγαλτη κοπελα να πεις έπεσα με τα μούτρα!!!!!!!

Εχω κανει πολλα και εχω παει και σε αντίστοιχα κράτη......αλλα δεν ξερω πως το επαθα αυτο!!!!!

πιστευω οτι θα ζούσα εκει δεν θα ειχα πρόβλημα....αλλα ξαφνικά σκέφτηκα οτι εκείνος δεν ζει στην πολη......αλλα σε χωριό......αν δεν μπορει να πει στους γονείς του για κατι δικό του και σημαντικό τότε πως θα ζούσαμε μόνοι μας οπως ισχυριζότανε;;;;;;

ειναι πολλα που αν τα σκεφτώ θα δω οτι ειμαι πραγματικά κορόιδο....

αλλα πραγματικά φορούσα παρωπίδες.....

μου έλεγε δεν θα βγεις δεν εβγαινα

μου έκρινε τα ρούχα και δεν τα φορούσα....

πχ ενα φόρεμα μεχρι το γόνατο.....ανεπίτρεπτο....

Είσαι 32 χρονών , και όπως λες δεν είσαι άβγαλτη, οπότε δεν ξέρω αν όντως ήταν παρωπίδες ή η ανάγκη σου για συντροφικότητα και οικογένεια.

Είναι πράγματι ωραίο πράγμα η συντροφικότητα και ακόμα πιο ωραίο η μητρότητα  όμως θα πρέπει να είναι επιλογή συνειδητή για τον σωστό λόγο.

Κάνε ένα βήμα πίσω, δες την κατάσταση και απάντησε (όχι σε εμένα αλλά στον εαυτό σου) θα ήθελες να μεγαλώσεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο? θα ήταν ιδανικός πατέρας? Αν κάνεις κοριτσάκι έχεις σκεφτεί πως θα μεγαλώσει μαζί του? τι θα ζήσει εκεί?

Είναι χειριστικός πολύ μαζί σου και σκέψου ήταν πριν καν βρεθείτε,  δεν μπορώ να φανταστώ ως σύζυγος πως θα είναι.

Αλήθεια τώρα εκείνους σου έλεγε μην βγεις και δεν έβγαινες??γιατί ρε κορίτσι μου? τι είσαι υποχείριο του? είσαι ανήλικο και είναι ο κηδεμόνας σου? γιατί να δέχεσαι τέτοια καταπίεση στην ζωή σου?

  • Μου αρέσει 5

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Είσαι 32 χρονών , και όπως λες δεν είσαι άβγαλτη, οπότε δεν ξέρω αν όντως ήταν παρωπίδες ή η ανάγκη σου για συντροφικότητα και οικογένεια.

Είναι πράγματι ωραίο πράγμα η συντροφικότητα και ακόμα πιο ωραίο η μητρότητα  όμως θα πρέπει να είναι επιλογή συνειδητή για τον σωστό λόγο.

Κάνε ένα βήμα πίσω, δες την κατάσταση και απάντησε (όχι σε εμένα αλλά στον εαυτό σου) θα ήθελες να μεγαλώσεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο? θα ήταν ιδανικός πατέρας? Αν κάνεις κοριτσάκι έχεις σκεφτεί πως θα μεγαλώσει μαζί του? τι θα ζήσει εκεί?

Είναι χειριστικός πολύ μαζί σου και σκέψου ήταν πριν καν βρεθείτε,  δεν μπορώ να φανταστώ ως σύζυγος πως θα είναι.

Αλήθεια τώρα εκείνους σου έλεγε μην βγεις και δεν έβγαινες??γιατί ρε κορίτσι μου? τι είσαι υποχείριο του? είσαι ανήλικο και είναι ο κηδεμόνας σου? γιατί να δέχεσαι τέτοια καταπίεση στην ζωή σου?

Δεν μπορώ να πω οτι ένιωθα την ανάγκη για κάποιον σύντροφο.....ειχα σχεση πριν καιρο που θα κατέληγε σε γάμο αν εγω το ηθελα.....απλα οι καταστάσεις με έκαναν να φύγω....τι σας λεω τωρα που πήγα σ Ε χειρότερα........με απλα λόγια με κανει οτι θελει.....έβλεπα οτι δεν ηταν νορμαλ αλλα θα το έκανα γιατι τ είπε αυτος......ναι σαν σύζυγος σίγουρα θα ηταν χειρότερος οπως τα βλέπω τωρα που δεν ειναι παρόν!!!!!!!οσο περνάνε οι μέρες σίγουρα θα συνειδητοποιήσω ποσα έκανα που ήθελε......χωρις να τα θελω εγω.....δεν μπορω να βρω απάντηση γιατι τα έκανα....δεν μπορω να σας πω γιατι πήγα τόσο μέσα στην Τουρκία....να φανταστείτε δεν είχαν δει ελληνική ταυτότητα η υπάλληλοι εκει τουλαχιστον όσοι δούλευαν εκεινη την στιγμή στην συγκεκριμένη εταιρεία.....ηρθε ο διευθυντής να καταλάβει οτι ειχα προορισμό την Ελλάδα.....εβαλα λιγο την ζωή μου σε κίνδυνο χωρις να το καταλάβω απλα για να παω σε εκείνον...

τωρα θα δω τι θα κανω χωρις εκείνον και πραγματικά θελω μονο τους δικούς μου ανθρώπους δίπλα μου....οταν με το καλο τους το πω....

Σίγουρα αν ειναι ενα κοριτσακι δν θα περάσει και τόσο καλα....απλα ακούμε τοςα αλλα δεν τα σκεφτόμαστε οταν βρεθούμε εμείς σε αυτην τη θεση ....

απλα ας μην εμφανιστεί και ας συνεχίσει να χτίζει το μέλλον του χωρις εμενα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Καλημέρα!!!!!

ναι δεν ειναι τόσο φυσιολογικό να κανεις κινήσεις και μετα να μην αναλαμβάνεις της ευθύνες σου.....

ναιιιιιι πήγα στον γιατρό και μου έδωσε ενα χάπι να το περνω κάθε μερα !!!!!!

ετσι λέγεται ;;;;Συγνωμη δεν εχω ιδέα απο εγκυμοσύνη 

πως τα λένε τι κανω....

Δεν εχω κανενα πρόβλημα οπως και να μου τα γράψετε.πραγματικα ακόμη και να με κατακρίνετε.τα δέχομαι ολα....

οσο περνάνε οι μέρες αρχίζω και βλέπω οτι κάποια πράγματα που έλεγε η έκανε οταν ήμουν εκει όντως δεν ηταν φυσιολογικά.θεωρω οσο περνάει ο καιρος ακόμη πιο πολλα να αρχίζω να καταλαβαίνω.

ειχα παρωπίδες δεν έβλεπα και δεν άκουγα τιποτα......

με καποιο τροπο με έκανε οτι ήθελε απο ενα κινητο....απίστευτο ;;;;ναι!!!!

Και δεν ειμαι καμία άβγαλτη κοπελα να πεις έπεσα με τα μούτρα!!!!!!!

Εχω κανει πολλα και εχω παει και σε αντίστοιχα κράτη......αλλα δεν ξερω πως το επαθα αυτο!!!!!

πιστευω οτι θα ζούσα εκει δεν θα ειχα πρόβλημα....αλλα ξαφνικά σκέφτηκα οτι εκείνος δεν ζει στην πολη......αλλα σε χωριό......αν δεν μπορει να πει στους γονείς του για κατι δικό του και σημαντικό τότε πως θα ζούσαμε μόνοι μας οπως ισχυριζότανε;;;;;;

ειναι πολλα που αν τα σκεφτώ θα δω οτι ειμαι πραγματικά κορόιδο....

αλλα πραγματικά φορούσα παρωπίδες.....

μου έλεγε δεν θα βγεις δεν εβγαινα

μου έκρινε τα ρούχα και δεν τα φορούσα....

πχ ενα φόρεμα μεχρι το γόνατο.....ανεπίτρεπτο....

Το θετικο ειναι, οτι τα βλεπεις τωρα, κ ποτε δεν ειναι αργα!! Να ευχαριστεις το θεο που σε αφησε!! 

Κ μη πτοεισαι!!! Παντα να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου, οτι μπορει να εμφανιστει,  μετα απο μηνες, χρονια, ολα ειναι πιθανα.  Ποτε ομως συναισθηματικα μην υποκυψεις, να παραδεχτεις οτι εχεις το παιδι του!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Το θετικο ειναι, οτι τα βλεπεις τωρα, κ ποτε δεν ειναι αργα!! Να ευχαριστεις το θεο που σε αφησε!! 

Κ μη πτοεισαι!!! Παντα να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου, οτι μπορει να εμφανιστει,  μετα απο μηνες, χρονια, ολα ειναι πιθανα.  Ποτε ομως συναισθηματικα μην υποκυψεις, να παραδεχτεις οτι εχεις το παιδι του!!

Νομίζω οτι θα γίνω πιο δυνατή περνώντας ο καιρος....ίσως καλυτερα που εξαφανιστηκε....θα τα παρατούσα ολα και θα βρισκόμουν σε δυσκολη θεση....

εκτος απο εμενα και ενα ακόμη ανθρωπάκι που δεν θα έφταιγε...

γιατι εγω μεγάλωσα αλλιως...και ετσι πρεπει ν μεγαλώνουν τα παιδια..με αγαπη φροντίδα και ελευθερία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς και με όλο το θάρρος. Διαβάζω τα λεγόμενα σου και ειλικρινά απορώ για μια κοπέλα 32 χρόνων να σκέφτεται έτσι. Είσαι 32 χρόνων και όχι κανένα κοριτσάκι που θα το συνεπαρουν τα τρυφερά λόγια. Μιλούσες με έναν άγνωστο για σένα 5 ολόκληρους μήνες μέσω διαδικτύου και αποφασίζεις να πας Τουρκία να τον συναντησεις; έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζεις αν είναι αληθινό όλο αυτο; αν ήταν βιαστής; αν έκανε εμπόριο λευκής σαρκός; αν σε εξέδιδε; είναι δυνατον; έχω νευριάσει απίστευτα γιατί δεν μπορεί να σκέφτεσαι έτσι. Και πόσο μάλλον σου μιλούσε έτσι σου έβαζε δεσμά κι εσύ χανοσουν ακόμη παραπάνω μαζί του ; και μας λες ότι τον αγαπάς και Σ αγαπαει; πως είναι ποτέ δυνατόν να συμβεί αυτο; πως εσύ συναντιεσαι με αυτόν, έρχεστε σε επαφή και δεν τον υποχρεωνειςχρησιμοποιήσει προφυλακτικο; πως έμεινες έγκυος δηλαδη; μην τον κατηγορείς ότι το έκανε και δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του γιατί κι εσύ δεν ανελαβεςτις ευθύνες σου ώστε να μην έχεις τέτοια κατάληξη. Εγώ θεωρώ ότι το φταίξιμο είναι δικό σου που μιλούσες με αυτόν τον άγνωστο,  πηγες τον συναντησες έκανες ότι έκανες και τώρα βρίσκεσαι μόνη μ ένα μωρό στην κοιλιά αντιμέτωπη με όλους. Τι να σου πω απορω.. Γιατί είμαι 25 χρονών είμαι με τον άντρα μου μαζί 6 χρόνια και αυτή τη στιγμή περιμένω το πρώτο μου παιδί πραγμα που θέλαμε και οι δυο. Και δεν μπορώ να διανοηθώ εσύ που είσαι 7 χρόνια μεγαλύτερη μου να σκέφτεσαι έτσι...λυπάμαι πολύ αλήθεια σου μιλάω με σεβασμό και αγανάκτηση . 

  • Μου αρέσει 5

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Με συγχωρείς και με όλο το θάρρος. Διαβάζω τα λεγόμενα σου και ειλικρινά απορώ για μια κοπέλα 32 χρόνων να σκέφτεται έτσι. Είσαι 32 χρόνων και όχι κανένα κοριτσάκι που θα το συνεπαρουν τα τρυφερά λόγια. Μιλούσες με έναν άγνωστο για σένα 5 ολόκληρους μήνες μέσω διαδικτύου και αποφασίζεις να πας Τουρκία να τον συναντησεις; έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζεις αν είναι αληθινό όλο αυτο; αν ήταν βιαστής; αν έκανε εμπόριο λευκής σαρκός; αν σε εξέδιδε; είναι δυνατον; έχω νευριάσει απίστευτα γιατί δεν μπορεί να σκέφτεσαι έτσι. Και πόσο μάλλον σου μιλούσε έτσι σου έβαζε δεσμά κι εσύ χανοσουν ακόμη παραπάνω μαζί του ; και μας λες ότι τον αγαπάς και Σ αγαπαει; πως είναι ποτέ δυνατόν να συμβεί αυτο; πως εσύ συναντιεσαι με αυτόν, έρχεστε σε επαφή και δεν τον υποχρεωνειςχρησιμοποιήσει προφυλακτικο; πως έμεινες έγκυος δηλαδη; μην τον κατηγορείς ότι το έκανε και δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του γιατί κι εσύ δεν ανελαβεςτις ευθύνες σου ώστε να μην έχεις τέτοια κατάληξη. Εγώ θεωρώ ότι το φταίξιμο είναι δικό σου που μιλούσες με αυτόν τον άγνωστο,  πηγες τον συναντησες έκανες ότι έκανες και τώρα βρίσκεσαι μόνη μ ένα μωρό στην κοιλιά αντιμέτωπη με όλους. Τι να σου πω απορω.. Γιατί είμαι 25 χρονών είμαι με τον άντρα μου μαζί 6 χρόνια και αυτή τη στιγμή περιμένω το πρώτο μου παιδί πραγμα που θέλαμε και οι δυο. Και δεν μπορώ να διανοηθώ εσύ που είσαι 7 χρόνια μεγαλύτερη μου να σκέφτεσαι έτσι...λυπάμαι πολύ αλήθεια σου μιλάω με σεβασμό και αγανάκτηση . 

Το έκανε και δεν αναλαμβάνει της ευθύνες του....

δεν είπα δεν φταίω εγω σε τιποτα.....

ειπα οτι ειμαι ερωτευμένη μαζι του δεν είπα με αγαπάει.....αν με αγαπούσε δεν θα το συζητούσαμε τωρα.......

ναι χανόμουν.......δεν θα το αρνηθώ.....

νομίζω οτι σαν ηλικία μπορει να το πάθει οποιαδήποτε γυναίκα........

δεν μου ζήτησε καν την αποψη μου για θεμα προφύλαξης δεν με ρώτησε καν που θα ηθελα να τελειώσει.....

μετα μου είπε δεν υπαρχει λόγος προφύλαξης εισαι γυναίκα μου εισαι δικη μου......

τωρα ναι οτι ηταν επικίνδυνο που πήγα Εννοειται δεν το συζηταμε το εχω παραδεχτεί και πιο πανω!!!!!!

δεν έβλεπα τιποτα αλλο πέρα απο αυτόν.......τιποτα.........

οπως είπε μια κυρια πιο πανω ηταν χειριστικος και εγω οπως το ειπες βυθιζόμουνα πιο πολυ χωρις να το καταλαβαίνω...........

οντως δεν το καταλάβαινα !!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Το έκανε και δεν αναλαμβάνει της ευθύνες του....

δεν είπα δεν φταίω εγω σε τιποτα.....

ειπα οτι ειμαι ερωτευμένη μαζι του δεν είπα με αγαπάει.....αν με αγαπούσε δεν θα το συζητούσαμε τωρα.......

ναι χανόμουν.......δεν θα το αρνηθώ.....

νομίζω οτι σαν ηλικία μπορει να το πάθει οποιαδήποτε γυναίκα........

δεν μου ζήτησε καν την αποψη μου για θεμα προφύλαξης δεν με ρώτησε καν που θα ηθελα να τελειώσει.....

μετα μου είπε δεν υπαρχει λόγος προφύλαξης εισαι γυναίκα μου εισαι δικη μου......

τωρα ναι οτι ηταν επικίνδυνο που πήγα Εννοειται δεν το συζηταμε το εχω παραδεχτεί και πιο πανω!!!!!!

δεν έβλεπα τιποτα αλλο πέρα απο αυτόν.......τιποτα.........

οπως είπε μια κυρια πιο πανω ηταν χειριστικος και εγω οπως το ειπες βυθιζόμουνα πιο πολυ χωρις να το καταλαβαίνω...........

οντως δεν το καταλάβαινα !!!!!!

 

Το αυτομαστίγομα δεν βοηθάει, έχεις ήδη καταλάβει τα λάθη σου, καλό είναι να μάθεις από αυτά έτσι ώστε στο μέλλον αν μην τα επαναλάβεις.

Δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι όμως μην αφήνεις τον κάθε ένα να σε κάνει ότι θέλει, οκ εκείνος δεν ήθελε προφύλαξη, ήθελες όμως εσύ και επειδή ήθελες και κυρίως επειδή ΠΡΕΠΕΙ , έπρεπε να μην το δεχθείς, όχι για να  μην μείνεις έγκυος μόνο αλλά επειδή ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. Είναι απλά τα πράγματα, δες τώρα τι προέκυψε και πρέπει μόνη σου να το αναλάβεις. Να σέβεσαι το σώμα σου, και την ψυχή σου.
Δεν θα σε κρίνω, όμως από τα γραφόμμενα σου καταλαβαίνω πως δεν αγαπάς πολύ τον εαυτό σου, αλήθεια αυτό καταλαβαίνω, βρέθηκε από το πουθενά ένας άνθρωπος σε έκανε ότι ήθελε σε χρησιμοποίησε, και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο....και λες στο πρώτο ποστ πως είσαι και ερωτευμένη, και αναρωτιέμαι γιατί? πως ερωτεύεσαι έναν άνθρωπο που συμπεριφέρεται έτσι σε εσένα? γιατί αντί να κάθεσαι να σκας για το τι θα κάνει εκείνος δεν σκέφτεσαι τι θα κάνεις εσύ με εσένα? Εσύ έχεις σημασία τώρα και το μωρό (αν το κρατήσεις τελικά) όμως αν αποφασίσεις να γίνεις μητέρα θα πρέπει να δουλέψεις περισσότερο με τον εαυτό σου γιατί αυτό το πλάσμα θα εξαρτάται από σένα, και αν εσύ αφήνεις τον καθένα να σε εκμεταλλεύεται, να σου καταπατά την αξιοπρέπεια το ίδιο θα κάνει και το παιδί σου.

 

υγ: βρε κορίτσια έλεος όμως με την κριτική και με τον παραδειγματισμό για το  τι κάνει η κάθε μία στην δική της προσωπική ζωή, η κοπέλα είναι απεγνωσμένη και ζητάει βοήθεια, τι να κάνουμε δεν είμαστε όλοι τέλοιοι, υπάρχουμε στην ζωή και εμείς που κάνουμε λάθη.

 

  • Μου αρέσει 6

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Το έκανε και δεν αναλαμβάνει της ευθύνες του....

δεν είπα δεν φταίω εγω σε τιποτα.....

ειπα οτι ειμαι ερωτευμένη μαζι του δεν είπα με αγαπάει.....αν με αγαπούσε δεν θα το συζητούσαμε τωρα.......

ναι χανόμουν.......δεν θα το αρνηθώ.....

νομίζω οτι σαν ηλικία μπορει να το πάθει οποιαδήποτε γυναίκα........

δεν μου ζήτησε καν την αποψη μου για θεμα προφύλαξης δεν με ρώτησε καν που θα ηθελα να τελειώσει.....

μετα μου είπε δεν υπαρχει λόγος προφύλαξης εισαι γυναίκα μου εισαι δικη μου......

τωρα ναι οτι ηταν επικίνδυνο που πήγα Εννοειται δεν το συζηταμε το εχω παραδεχτεί και πιο πανω!!!!!!

δεν έβλεπα τιποτα αλλο πέρα απο αυτόν.......τιποτα.........

οπως είπε μια κυρια πιο πανω ηταν χειριστικος και εγω οπως το ειπες βυθιζόμουνα πιο πολυ χωρις να το καταλαβαίνω...........

οντως δεν το καταλάβαινα !!!!!!

 

Αγάπη μου γλυκιά πως ακριβώς εισαι γυναίκα του; τι θα πει δεν με ρώτησε καν; να μην καθόσουν πολύ απλά να μην ενεδιδεςκαν μαζί του! Έπρεπε να γνωρίζεις ότι αυτοί σαν λαός είναι χειριστικοι, κανίβαλοι και δεν έχουν συναισθήματα. Αυτοί μπορούν να έχουν 6 γυναίκες νόμιμα εσένα θα σου άρεσε αυτο; έτσι είναι σαν λαός μαθημένοι και δεν μπορώ να καταλάβω πως ερωτεύεσαι έναν άγνωστο μέσω ίντερνετ..αχ τι να πω σκέψου πολύ καλά τι θα κάνεις. Είναι μεγάλη, τεράστια ευθύνη να μεγαλώσεις ένα παιδί μόνη σου χωρίς να ξέρει την αλήθεια ούτε αυτός ούτε οι γονείς σου. Εγώ τουλάχιστον που είναι άνθρωπος που δεν μπορώ να κρύψω τίποτα θα πέθαινα κάθε μερα, θα είχα τύψεις, πρωί βράδυ θα είχα σκοτούρες στο κεφάλι μου..μ δεν είναι εύκολο να ζεις μια ζωή μ ένα παιδάκι που στην τελική αυτό δεν φταίει πουθενά μέσα στο ψέμα...Αυτό δεν θέλει να μάθει την αληθεια; σκέψου πολύ καλά πάρα πολύ καλα πως θα κινηθείς...καθορίζεται η ζωή σου..

Just now, kotsifikos είπε:

Το αυτομαστίγομα δεν βοηθάει, έχεις ήδη καταλάβει τα λάθη σου, καλό είναι να μάθεις από αυτά έτσι ώστε στο μέλλον αν μην τα επαναλάβεις.

Δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι όμως μην αφήνεις τον κάθε ένα να σε κάνει ότι θέλει, οκ εκείνος δεν ήθελε προφύλαξη, ήθελες όμως εσύ και επειδή ήθελες και κυρίως επειδή ΠΡΕΠΕΙ , έπρεπε να μην το δεχθείς, όχι για να  μην μείνεις έγκυος μόνο αλλά επειδή ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. Είναι απλά τα πράγματα, δες τώρα τι προέκυψε και πρέπει μόνη σου να το αναλάβεις. Να σέβεσαι το σώμα σου, και την ψυχή σου.
Δεν θα σε κρίνω, όμως από τα γραφόμμενα σου καταλαβαίνω πως δεν αγαπάς πολύ τον εαυτό σου, αλήθεια αυτό καταλαβαίνω, βρέθηκε από το πουθενά ένας άνθρωπος σε έκανε ότι ήθελε σε χρησιμοποίησε, και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο....και λες στο πρώτο ποστ πως είσαι και ερωτευμένη, και αναρωτιέμαι γιατί? πως ερωτεύεσαι έναν άνθρωπο που συμπεριφέρεται έτσι σε εσένα? γιατί αντί να κάθεσαι να σκας για το τι θα κάνει εκείνος δεν σκέφτεσαι τι θα κάνεις εσύ με εσένα? Εσύ έχεις σημασία τώρα και το μωρό (αν το κρατήσεις τελικά) όμως αν αποφασίσεις να γίνεις μητέρα θα πρέπει να δουλέψεις περισσότερο με τον εαυτό σου γιατί αυτό το πλάσμα θα εξαρτάται από σένα, και αν εσύ αφήνεις τον καθένα να σε εκμεταλλεύεται, να σου καταπατά την αξιοπρέπεια το ίδιο θα κάνει και το παιδί σου.

 

υγ: βρε κορίτσια έλεος όμως με την κριτική και με τον παραδειγματισμό για το  τι κάνει η κάθε μία στην δική της προσωπική ζωή, η κοπέλα είναι απεγνωσμένη και ζητάει βοήθεια, τι να κάνουμε δεν είμαστε όλοι τέλοιοι, υπάρχουμε στην ζωή και εμείς που κάνουμε λάθη.

 

Φυσικά και κάνουμε λάθη όμως πρέπει να κουβεντιάζουμε όλες τις πτυχές...με το να λέμε στην κοπέλα μην το πεις σε αυτόν μην το ένα μην το άλλο δεν βγαίνει άκρη. Και αν αυτό της γυρίσει μπουμερανγκ; και αν αυτός αντιδράσει κακα; και πρόκειται για την ζωή ενός παιδιού ετσι; Η κοπέλα το είπε δημόσια κι ετσι λέμε την γνώμη μας...Δεν γίνεται όλοι να χαϊδεύουμε αυτιά; πρέπει κάποιος να τα πει πιο ωμά γιατί Ναι μεν θέλει βοήθεια αλλά βαθιά μέσα της λόγω του άγχους δεν έχει συνειδητοποιήσει την ευθύνη.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

 

Φυσικά και κάνουμε λάθη όμως πρέπει να κουβεντιάζουμε όλες τις πτυχές...με το να λέμε στην κοπέλα μην το πεις σε αυτόν μην το ένα μην το άλλο δεν βγαίνει άκρη. Και αν αυτό της γυρίσει μπουμερανγκ; και αν αυτός αντιδράσει κακα; και πρόκειται για την ζωή ενός παιδιού ετσι; Η κοπέλα το είπε δημόσια κι ετσι λέμε την γνώμη μας...Δεν γίνεται όλοι να χαϊδεύουμε αυτιά; πρέπει κάποιος να τα πει πιο ωμά γιατί Ναι μεν θέλει βοήθεια αλλά βαθιά μέσα της λόγω του άγχους δεν έχει συνειδητοποιήσει την ευθύνη.

Δεν χαίδεψα τα αυτιά κανενός, όμως με το να της λες ότι φταίει εκείνη (ενώ η ίδια έχει αναλάβει το μερίδιο ευθύνης που έχει -γιατί όπως και αν το κάνει δεν φταίει μόνο εκείνη) τι άκρη θα βγει?το να συμμεριστείς την στεναχώρια κάποιου-ακόμα και αν δεν τον γνωρίζει-, να του πεις μία κουβέντα που θα βοηθήσει  και όχι να του ρίξεις  τα ''κατηγορώ'' ενώ ο ίδιος τα βλέπει, λέγεται ενσυναίσθηση οχι χάιδεμα.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω για εσένα προσωπικά, άλλωστε ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρερμηνεύεται.

Δεν θέλω να δημιουργήσω καμία κόντρα, όμως επειδή εδώ μπαίνουν γυναίκες που θέλει βοήθεια και στήριξη (αν δεν είναι τρολ δηλαδή) προσπαθώ να προσφέρω αυτό, γράφω την άποψη μου, αν θέλει την κρατάει αν θέλει την πετάει, δικό της θέμα.

 

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Αυτό δεν θέλει να μάθει την αληθεια; σκέψου πολύ καλά πάρα πολύ καλα πως θα κινηθείς...καθορίζεται η ζωή σου..

 

Αυτό πραγματικά ισχύει 100% σίγουρα θα θελήσει το παιδί στο μέλλον να μάθει για τον μπαμπά του οπότε είναι τεράστια η ευθύνη η οποία όμως θα είναι και υποχρέωση απέναντι στο παιδί, υποχρέωση να του δώσεις πληροφορίες για τον μπαμπά του.

βρε @Nantia88f μήπως είσαι τρολ και προσπαθείς να μας τρελάνεις μεσημεριάτικα?

  • Μου αρέσει 3

 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω να πω αν είναι αληθινή η ιστορία σου είναι ότι έγινε έγινε. Δεν μπορώ να διανοηθω σαν άνθρωπος μια κοπέλα να κάνει σχέση από το ίντερνετ με κάποιον άγνωστο κλπ αλλά έχω ακούσει να γίνονται. Ότι δεν έπρεπε ειδικά να πας χωρίς προφύλαξη το ξέρεις ήδη αλλά μέσα σου πλέον μεγαλώνει ένα αθώο πλασματακι που δεν φταίει πουθενά. Οπότε τώρα μπορεί να κλαίς την μοίρα σου αλλά σε λίγο καιρό θα καταλάβεις πως ότι έγινε ήταν για καλό. Είναι τελείως διαφορετικός λαός απ' τον δικό μας με διαφορετική θρησκεία κ πολύ πίσω σε άποψη νοοτροπίας. Είχα διαβάσει κάποτε για μια ιστορία γυναικάς Ελληνίδας που παντρεύτηκε έναν Τούρκο, αυτός ήταν καλός κ δεν είχε τέτοιες αντιλήψεις. Αλλά δυστυχώς πέθανε η σκοτώθηκε κ την ανάγκασαν την γυναίκα να παντρευτεί τον αδερφό του άντρα της γιατί εκεί έτσι κάνουν κ από τότε ζούσε μια άθλια ζωή. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο αλλά αν είναι έτσι θα ήθελες να ζεις με τέτοιες αντιλήψεις? Να είσαι κατώτερη από τον άντρα κ να θεωρείσαι κτήμα του? Αυτός να σπέρνει παιδιά με διάφορες γυναίκες κ εσύ να μην έχεις το δικαίωμα ούτε να σηκώσεις το βλέμμα σου? Κ να λιθοβολούν κ τις γυναίκες κλπ? Κ να αναγκάσεις αύριο μεθαύριο την κόρη σου αν κάνεις κόρη να ζει έτσι? Όπως είπες είναι από τα βαθύ της Τουρκίας? Δεν είναι πχ από την πρωτεύουσα που μπορεί να άρχισαν να εκσυγχρονίζονται.. Είσαι πολύ τυχερή που έγιναν έτσι τα πράγματα κ δεν είσαι με αυτόν τον άντρα. Κ αυτός ο ίδιος αυτές τις αντιλήψεις έχει... Στο ότι δεν σε ήξερε κ σου επέβαλε τι να φορέσεις κ σε θεωρούσε κτήμα του σημαίνει ότι θα περνούσες μια πολύ πολύ δύσκολη ζωή...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...