Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Nantia88f είπε:

Δεν θελω να πετάξω ενα παιδι.....

γιατι ετσι νιωθω....

ελπιζω να τα καταφέρω......

Εξαρτάται τι μέλλον θα μπορείς να παρέχεις στο παιδί(οικονομικα-ασφαλεια-σπιτι-εναν πατέρα-απαντησεις στο μέλλον) αυτό αλλα κ τον εαυτό σ(θα είναι το ίδιο εύκολο μετά να ξανά φτιάξεις τη ζωή σ με ένα παιδάκι που δε θα ξέρει καν τον πατέρα του-πως θα το αντιμετωπίσει το περιβάλλον σ θα σε στηρίζουν ή όχι;είσαι αρκετά δυνατή κ για μάνα κ για πατέρας?)

Κάποιες φορές ίσως η ύστατη λύση της άμβλωσης είναι η καλύτερη κ για το παιδί κ για εσένα. Ο,τι κ αν κανείς να το κάνεις όμως έπειτα από σκέψη αληθινή κ βαθιά. Κ με γνώμονα τη καρδιά σ κ όχι εμάς ή ακόμη κ τις αληθινές σου φίλες.. εσύ μόνο ξέρεις..εσύ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Ευχαριστω πολυ

Ευχαριστω

@Nantia88f το ότι ερωτεύτηκες ένα  τούρκο δεν με πειράζει καθόλου...ρι είναι τι δεν είναι πάλι δεν πειράζει καθόλου. αυτό ήθελες εκείνη την στιγμή αυτό έκανες ανεξάρτητος αν πλέον είναι λάθος η όχι. μπορείς κ κρίνεις μονη σ πλεον...εγω απλώς θέλω να σ πω για το παιδί.

το αν θα πεις  η όχι πάλι δεν με νοιάζει.αν μ επιτρέπεται θςλω να σ πω ΚΡΑΤΑ ΤΟ.

Αυτό μόνο. αν μπορείς κάρτα το.το τι θα γίνει στο μέλλον κανεος μας δεν ξέρει. 

Είμαι μια μαμά ( σε ένα μήνα περιμένω την κόρη μ) ποκυ ταλαιπωρημένη. έκανα 11 ολόκληρα χρόνια να την αποκτήσω. ειμαι λίγο ευαίσθητη σε αυτά τα θέματα...Όχι αν το ρίξεις θα σε κρίνω. ποια είμαι εγω άλλωστε να στο κάνω αυτό. 

αν είσαι δυνατή κ έτοιμη κανε το...

Αυτό ήθελα να σ πω .Χωρίς φυσικά να με παρεξηγήσεις. φιλιά πολλα.... σιγα σιγα όλα θα γίνουν κ όλα θα φτιάξουν. 

 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

@Nantia88f το ότι ερωτεύτηκες ένα  τούρκο δεν με πειράζει καθόλου...ρι είναι τι δεν είναι πάλι δεν πειράζει καθόλου. αυτό ήθελες εκείνη την στιγμή αυτό έκανες ανεξάρτητος αν πλέον είναι λάθος η όχι. μπορείς κ κρίνεις μονη σ πλεον...εγω απλώς θέλω να σ πω για το παιδί.

το αν θα πεις  η όχι πάλι δεν με νοιάζει.αν μ επιτρέπεται θςλω να σ πω ΚΡΑΤΑ ΤΟ.

Αυτό μόνο. αν μπορείς κάρτα το.το τι θα γίνει στο μέλλον κανεος μας δεν ξέρει. 

Είμαι μια μαμά ( σε ένα μήνα περιμένω την κόρη μ) ποκυ ταλαιπωρημένη. έκανα 11 ολόκληρα χρόνια να την αποκτήσω. ειμαι λίγο ευαίσθητη σε αυτά τα θέματα...Όχι αν το ρίξεις θα σε κρίνω. ποια είμαι εγω άλλωστε να στο κάνω αυτό. 

αν είσαι δυνατή κ έτοιμη κανε το...

Αυτό ήθελα να σ πω .Χωρίς φυσικά να με παρεξηγήσεις. φιλιά πολλα.... σιγα σιγα όλα θα γίνουν κ όλα θα φτιάξουν. 

 

Αυτο ακριβως λεω....ποια ειμαι εγω που θα πετάξω ενα παιδι που αλλες ταλαιπωρούνται χρονια......

ειναι άδικο και Κριμα....

εχω σκοπό να το κρατησω!!!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες!Ειδικα στο σημειο που πολλες κοπελες πιστευουν ακραδαντα πως ΟΛΟΙ οι Τουρκοι ειναι αγροικοι,παντρεμενοι με χαρεμι και οι γυναικες πιο κατω απο τον ηλιο με εξεπληξε δυσαρεστα και αποτελει αποδειξη οτι τα στερεοτυπα καλα κρατουν και πεταμε το φαρμακι μας με την πρωτη ευκαιρια.Φυσικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα μιας που και εγω εχω ζησει με Τουρκους και ταιριαζουμε πολυ ως λαοι σε γενικες γραμμες.

Επισης πεσατε να την φατε την κοπελα γιατι παραδεχτηκε οτι δε μπορει να νιωσει ακομα σε απολυτο βαθμο το αισθημα της μητροτητας και της προστατευτικοτητας.Μηπως να σας θυμισω περιστατικα που ακομα και σε μια φαινομενικα "ιδανικη" οικογενεια που εχει χρονο να προετοιμασει το εδαφος για τη γεννηση ενος μωρου και το μωρο ειναι αποτελεσμα μεγαλου ερωτα και κοινης αποφασης και των δυο γονιων,η μητερα σαστιζει μετα τη γεννα και δε νιωθει το "απολυτο" δεσιμο με το νεογεννητο με την πρωτη ματια;Αυτο ειναι λογικο και επομενο γιατι η οποιαδηποτε σχεση θελει χρονο και γερες βασεις ακομα κι αν μιλαμε για τη σχεση ζωης μεταξυ μανας και παιδιου

Συγγνώμη αλλά που έχετε μείνει στην Τουρκία;μόνο στη Κωνσταντινούπολη;επειδή εγω εχω μεινει χρόνια σε διαφορετικές πολεις μπορώ να σου πω ότι οι περισσότεροι Τουρκοι είναι αρκετά οπισθοδρομικόι απο τους δυτικούς ,ναι μεν μπορει να μην σαπίζουν την γυναίκα τους στο ξυλο(ακόμα και αυτο παιζεται )αλλά την θεωρουν κατώτερη και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το Κοράνι.Η θρησκεία τους ειναι το πατημα για την φεουδαρχική συμπεριφορά των περισσότερων επι των πλειστων Τουρκων. 

Η κοπέλα η ίδια λέει ότι την καταπιεζε δεν την άφηνε να βγαίνει, να φοράει ότι θέλει και ότι της έκανε ελέγχο.Η καταγωγή του είναι από τα βάθη της Τουρκίας και ότι ακόμα τρώνε στο πατωμα με την οικογένεια του . Για να μην αναφέρω την εξάρτηση και τον φόβο που έχει για τους γονείς του, αφου της τόνισε ότι δεν μπορεί να τους παει κόντρα . Στη Τουρκία ,ναι ακόμη και σήμερα θεωρείται σωστό και αποδεκτό από την κοινωνία οι νέοι άνδρες να σέβονται τη γνώμη των γονιών τους ναι να ακολουθουν την επιθυμία τους ανεξάρτητα με το τι θέλουν να κάνουν οι ίδιοι στη ζωή τους. 

Όποτε για ποια προκαταληψη ακριβώς μας λες;κρίνουμε τον χαρακτήρα που σχηματισαμε από τα λεγόμενα τα δικά της. 

Και δεν νομίζω ότι κάποια την κατηγόρησε που έμεινε έγκυος απο κάποιον που ελάχιστα ξέρει αλλά δεν θα χαιδεψουμε τα αυτιά μια 32 Χρονης γυναίκας που η προτεραιότητα της είναι να αναλυσει τι δεν πηγε κάλα στη συγκεκριμένη σχέση από το να σκεφτεί σοβαρά και ώριμα τι θα κάνει με ένα παιδι που δεν φταίει σε τίποτα . 

Και ναι τώρα που είναι έγκυος θα έπρεπε πρωτη της προτεραιότητα να είναι το πλάσμα που κουβαλάει μέσα της και μετά τα υπόλοιπα.Ειτε αποφασίσει να το κρατήσει είτε όχι η μόνη της έγνοια πρεπει να είναι αυτό το μωρό που μέρα με την μέρα μεγαλώνει. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia88f είπε:

Αυτο ακριβως λεω....ποια ειμαι εγω που θα πετάξω ενα παιδι που αλλες ταλαιπωρούνται χρονια......

ειναι άδικο και Κριμα....

εχω σκοπό να το κρατησω!!!!!

Κ πάλι δεν θα σ έλεγα τίποτα αν αποφασιζες  να το ρίξεις..είναι δικαίωμα τις κάθε μιας μας να κανεο ότι θέλει. 

χαίρομαι που θα το κρατήσεις....με το καλο να έρθει το παιδί σ...κ όλα όπως σ είπα θα γίνουν...να είσαι καλά κ ότι βοήθεια θες να μας πεις..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Κ πάλι δεν θα σ έλεγα τίποτα αν αποφασιζες  να το ρίξεις..είναι δικαίωμα τις κάθε μιας μας να κανεο ότι θέλει. 

χαίρομαι που θα το κρατήσεις....με το καλο να έρθει το παιδί σ...κ όλα όπως σ είπα θα γίνουν...να είσαι καλά κ ότι βοήθεια θες να μας πεις..

Τι καλή που είσαι ραφαελιτσα μου! Μιλας πολύ γλυκά και σωστά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι καλή που είσαι ραφαελιτσα μου! Μιλας πολύ γλυκά και σωστά! 

Ζήτησε βοήθεια κ εγώ μπορώ να βοηθήσω χωρίς να την κρίνω. λεω αυτά που πιστεύω  γαιτι αύριο μεθαύριο Μπόρει ακόμα κ τα δικα μας παιδιά ν κάνουν λάθος...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Συγγνώμη αλλά που έχετε μείνει στην Τουρκία;μόνο στη Κωνσταντινούπολη;επειδή εγω εχω μεινει χρόνια σε διαφορετικές πολεις μπορώ να σου πω ότι οι περισσότεροι Τουρκοι είναι αρκετά οπισθοδρομικόι απο τους δυτικούς ,ναι μεν μπορει να μην σαπίζουν την γυναίκα τους στο ξυλο(ακόμα και αυτο παιζεται )αλλά την θεωρουν κατώτερη και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το Κοράνι.Η θρησκεία τους ειναι το πατημα για την φεουδαρχική συμπεριφορά των περισσότερων επι των πλειστων Τουρκων. 

Η κοπέλα η ίδια λέει ότι την καταπιεζε δεν την άφηνε να βγαίνει, να φοράει ότι θέλει και ότι της έκανε ελέγχο.Η καταγωγή του είναι από τα βάθη της Τουρκίας και ότι ακόμα τρώνε στο πατωμα με την οικογένεια του . Για να μην αναφέρω την εξάρτηση και τον φόβο που έχει για τους γονείς του, αφου της τόνισε ότι δεν μπορεί να τους παει κόντρα . Στη Τουρκία ,ναι ακόμη και σήμερα θεωρείται σωστό και αποδεκτό από την κοινωνία οι νέοι άνδρες να σέβονται τη γνώμη των γονιών τους ναι να ακολουθουν την επιθυμία τους ανεξάρτητα με το τι θέλουν να κάνουν οι ίδιοι στη ζωή τους. 

Όποτε για ποια προκαταληψη ακριβώς μας λες;κρίνουμε τον χαρακτήρα που σχηματισαμε από τα λεγόμενα τα δικά της. 

Και δεν νομίζω ότι κάποια την κατηγόρησε που έμεινε έγκυος απο κάποιον που ελάχιστα ξέρει αλλά δεν θα χαιδεψουμε τα αυτιά μια 32 Χρονης γυναίκας που η προτεραιότητα της είναι να αναλυσει τι δεν πηγε κάλα στη συγκεκριμένη σχέση από το να σκεφτεί σοβαρά και ώριμα τι θα κάνει με ένα παιδι που δεν φταίει σε τίποτα . 

Και ναι τώρα που είναι έγκυος θα έπρεπε πρωτη της προτεραιότητα να είναι το πλάσμα που κουβαλάει μέσα της και μετά τα υπόλοιπα.Ειτε αποφασίσει να το κρατήσει είτε όχι η μόνη της έγνοια πρεπει να είναι αυτό το μωρό που μέρα με την μέρα μεγαλώνει. 

Μιλησα γενικα για οσα ειπωθηκαν σχετικα με τους Τουρκους καθως δεν αντεχω το τσουβαλιασμα και τις προκαταληψεις για ενα λαο οποιοσδηποτε και αν ειναι αυτος.Και στην Ελλαδα αν πας στην περα  ραχουλα και οχι σε καποια μεγαλη πολη θα ακουσεις πολλες οπισθοδρομικες αποψεις,ρατσιστικα σχολια,κουτσομπολιο και προκαταληψεις που μπορει να κανουν  ανυποφορη τη ζωη σου εκει.

Φυσικα για τον κυριο της υποθεσης ειπα οτι εχει ανευθυνη και ανωριμη συμπεριφορα αλλα δεν ειναι σωστο να γενικευουμε για εναν ολοκληρο λαο.

Οσο για την εγκυμοσυνη,η κοπελα ειπε οτι θα τη συνεχισει κανονικα και ελπιζει στη βοηθεια της οικογενειας.Οποτε η αποφαση εχει παρθει και απλα η καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.Η εγκυμοσυνη της δεν θα κανει τον κοσμο να σταματησει να γυριζει και φυσικα θα την απασχολουν και αλλα θεματα στη ζωη της.Το μωρο αυτη τη στιγμη ειναι ακομα μια "ιδεα" και οχι ενα πλασματακι που το πιανεις και αντιλαμβανεσαι πληρως την οντοτητα του,οποτε για αυτο το μυαλο της ειναι ακομα "αλλου"

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω έχουν ειπωθεί όλα. Φυσικά δεν εξετάζω καν το πώς έφθασε η κατάσταση ως εδώ αν έκανες λάθη η όχι γιατί το θέμα δεν είναι αυτό. Εγώ θα σου ευχηθώ καλή τύχη από δω κι έπειτα κ ότι αποφάσεις πάρεις να βγούνε σε καλό κ τώρα κ πάντα!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Μιλησα γενικα για οσα ειπωθηκαν σχετικα με τους Τουρκους καθως δεν αντεχω το τσουβαλιασμα και τις προκαταληψεις για ενα λαο οποιοσδηποτε και αν ειναι αυτος.Και στην Ελλαδα αν πας στην περα  ραχουλα και οχι σε καποια μεγαλη πολη θα ακουσεις πολλες οπισθοδρομικες αποψεις,ρατσιστικα σχολια,κουτσομπολιο και προκαταληψεις που μπορει να κανουν  ανυποφορη τη ζωη σου εκει.

Φυσικα για τον κυριο της υποθεσης ειπα οτι εχει ανευθυνη και ανωριμη συμπεριφορα αλλα δεν ειναι σωστο να γενικευουμε για εναν ολοκληρο λαο.

Οσο για την εγκυμοσυνη,η κοπελα ειπε οτι θα τη συνεχισει κανονικα και ελπιζει στη βοηθεια της οικογενειας.Οποτε η αποφαση εχει παρθει και απλα η καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.Η εγκυμοσυνη της δεν θα κανει τον κοσμο να σταματησει να γυριζει και φυσικα θα την απασχολουν και αλλα θεματα στη ζωη της.Το μωρο αυτη τη στιγμη ειναι ακομα μια "ιδεα" και οχι ενα πλασματακι που το πιανεις και αντιλαμβανεσαι πληρως την οντοτητα του,οποτε για αυτο το μυαλο της ειναι ακομα "αλλου"

Εγώ είμαι μια από αυτές που μίλησαν με την Τουρκία. Κ σε αυτό που είπα δεν το παίρνω πίσω. Αν διάβασες το σχόλιο μου έκανα νιξη ότι αν ήταν από την πρωτεύουσα, την Άγκυρα ή και Κωνσταντινούπολη ή γενικά κοντά στις περιοχές κ στα σύνορα θα ήταν διαφορετικά. Αλλά μόνη της η κοπέλα έδωσε να καταλάβουμε ότι αυτή την νοοτροπία έχουν!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Εγώ είμαι μια από αυτές που μίλησαν με την Τουρκία. Κ σε αυτό που είπα δεν το παίρνω πίσω. Αν διάβασες το σχόλιο μου έκανα νιξη ότι αν ήταν από την πρωτεύουσα, την Άγκυρα ή και Κωνσταντινούπολη ή γενικά κοντά στις περιοχές κ στα σύνορα θα ήταν διαφορετικά. Αλλά μόνη της η κοπέλα έδωσε να καταλάβουμε ότι αυτή την νοοτροπία έχουν!!

Ναι το συγκεκριμένο άτομο ειχε αυτην την συμπεριφορά....για αλλους Τούρκους δεν ξερω δεν μπορω να εχω αποψη......Μια γνωστή μιας φίλης μου που ειναι παντρεμένη στην Κωνσταντινουπολη με Τούρκο ειναι ευτυχισμένη απο οτι λέει αλλα κάποια κολλήματα υπαρχουν.....δεν θα φοράς μπλούζα-φόρεμα μέσα στο σπίτι γιατι μπορει να σε δει ο γείτονας,της εχει επιβάλει να φοράει μακρια φορεματα αλλα μην φανταστείτε τραγικά σαν αυτα που φοράμε εμείς το καλοκαιρι και απο οτι ξερω την κόρη της την αποκαλούν βατραχο οι Τούρκοι!!!!!!λεει οτι ειναι για το μάτι για αυτο δεν την λένε ομορφη....

δεν ξερω τι ισχυει!!!!!!Σιγουρα κολλήματα έχουν πολλα σαν άνδρες!!!

Με μια τραγουδίστρια Τουρκάλα που εχω επαφές και μιλούσαμε και ειναι παντρεμένη με έλληνα οταν πήγα φοβήθηκε οτι δεν θα γυρισω ξανα!!!!!

μου έστελνε μηνύματα κάθε μερα για να δει αν της απαντήσω!!!!να σημειώσω οτι ηταν απο ενα χωριό εκει κοντά η καταγωγή της!!!!μεχρι που γύρισα και μου είπε οτι ειμαι τυχερή που ειδα ξανα την χώρα μου γιατι ακούν πολυ κακά πράγματα!!!!εγω δεν ειδα κατι κακο αλλα δεν κυκλοφόρησα και πολυ αν εξαιρέσουμε το mall και ενα φαγητό!!!!

αρα για να το λέει κάποια γυναίκα που μεγάλωσε εκει κατι παραπανω ξερει!!!!

ακομη μου είπε να μείνω μακρια να εξαφανίστω ετσι κ αλλιως δεν θα μπορέσει να κανει τιποτα για να με βρει γιατι δεν μπορει να πάρει βίζα εύκολα!!!

ειναι πολυ δύσκολο για τους Τούρκους πολίτες!!!!! Μου είπε δεν υπαρχει περίπτωση να μην εμφανιστεί να μάθει.....απλα να προσεχω!!!!!

και μια φορα που ρώτησα σχετικά με την θρησκεία του γιατι χωρίζονται αν δεν κανω λάθος σε σινιιτες κτλ μου είπε να μην ασχολούμαι με αυτα και οτι η θρησκεία του ειναι το Ισλάμ........

το έκοψε εκει.....δεν ήθελε να ρωτήσω κατι παραπανω......

ενα παράδειγμα;;κατι λέγαμε για αστειο με την γιόγκα κτλ και καταλήξαμε να του εξηγώ για τον βουδισμό γιατι δεν ήξερε τι ειναι.....

δεν το ειχε ακούσει ποτε!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nantia88f είπε:

Αυτο ακριβως λεω....ποια ειμαι εγω που θα πετάξω ενα παιδι που αλλες ταλαιπωρούνται χρονια......

ειναι άδικο και Κριμα....

εχω σκοπό να το κρατησω!!!!!

Καλημέρα Κι από μενα! Έχουν ειπωθεί πολλα και μαλλον την απόφασή σου την έχεις πάρει. Εγω απλα να σου παραθέσω ότι έχω μιλήσει με αρκετούς Τούρκους μορφωμένους κιολας για ακαδημαϊκά θέματα, όπως πολιτική, κοινωνία, θρησκεία, Ιστορία. Ή περιγραφή της συμπεριφορας και των λογων του κυρίου αλλα  και η περιοχη στην οποια ζει φυσικα και τον εντάσσουν στη θεοκρατική και άκρως συντηρητική ομάδα των Τούρκων. Να είσαι σίγουρη ότι όταν περάσει το πρώτο σοκ θα το δει Αλλιώς και τότε πρόσεξε μην ενδώσεις  στην επικοινωνία του. Θα θελήσει να σε παντρευτεί ειδικά αν το παιδι θα είναι αγόρι! Εσύ είχες ήδη δηλώσει ότι θα τα παρατούσε όλα και θα πήγαινες να  ζήσεις εκει μαζι του. Θα είναι χειριστικος κι εσύ ακομη πιο ευάλωτη γιατι θα έχεις ήδη κρατήσει το παιδι του. Θα θελήσει να σε παντρευτεί γιατί δε θα αντέξει το παιδι του να γίνει χριστιανός και να μεγαλώνει με τα δυτικά πρότυπα. Άλλωστε το να παντρευτούν χριστιανές και φυσικά να τις αλλαξοπιστησουν τους δίνει προβάδισμα στην απόδειξη της πίστης τους προς τον Αλλάχ.Απο κει κι έπειτα έχει ήδη ειπωθεί ότι θα Ναι πολύ δύσκολο να ξεμπλέξεις νομικά, δε θα μπορέσεις να φύγεις και ειδικά να πάρεις μαζί σου το παιδι.

Οπότε...συμβουλή από μένα, άλλαξε κινητό, συμβουλεψου δικηγόρο, κανε από τωρα ασφαλιστικά μέτρα ώστε να μην πλησιάσει ποτέ ούτε εσένα ούτε το παιδί, ειδοποίησε τον ξενοδόχο ότι θα έχει κυρώσεις αν αποκαλύψει κατι από τα προσωπικά σου δεδομένα στον οποιοδήποτε (από δικηγόρο η ειδοποίηση)

Γνώμη μου, γλιτωσατε και εσύ και το παιδι. Μπορεί να τα βλέπεις ρομαντικά και να ξέρεις ότι κάποια ζευγάρια τα κατάφεραν αλλά εκει υπήρχε αγαπη και σεβασμός! Εδώ υπάρχει σκοταδισμός,καταπίεση, αυταρχισμός και βία ψυχολογικη(αργοτερα και σωματικη) από την αρχη! 

Καλή τύχη σε ο τι κι αν αποφασίσεις!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα Κι από μενα! Έχουν ειπωθεί πολλα και μαλλον την απόφασή σου την έχεις πάρει. Εγω απλα να σου παραθέσω ότι έχω μιλήσει με αρκετούς Τούρκους μορφωμένους κιολας για ακαδημαϊκά θέματα, όπως πολιτική, κοινωνία, θρησκεία, Ιστορία. Ή περιγραφή της συμπεριφορας και των λογων του κυρίου αλλα  και η περιοχη στην οποια ζει φυσικα και τον εντάσσουν στη θεοκρατική και άκρως συντηρητική ομάδα των Τούρκων. Να είσαι σίγουρη ότι όταν περάσει το πρώτο σοκ θα το δει Αλλιώς και τότε πρόσεξε μην ενδώσεις  στην επικοινωνία του. Θα θελήσει να σε παντρευτεί ειδικά αν το παιδι θα είναι αγόρι! Εσύ είχες ήδη δηλώσει ότι θα τα παρατούσε όλα και θα πήγαινες να  ζήσεις εκει μαζι του. Θα είναι χειριστικος κι εσύ ακομη πιο ευάλωτη γιατι θα έχεις ήδη κρατήσει το παιδι του. Θα θελήσει να σε παντρευτεί γιατί δε θα αντέξει το παιδι του να γίνει χριστιανός και να μεγαλώνει με τα δυτικά πρότυπα. Άλλωστε το να παντρευτούν χριστιανές και φυσικά να τις αλλαξοπιστησουν τους δίνει προβάδισμα στην απόδειξη της πίστης τους προς τον Αλλάχ.Απο κει κι έπειτα έχει ήδη ειπωθεί ότι θα Ναι πολύ δύσκολο να ξεμπλέξεις νομικά, δε θα μπορέσεις να φύγεις και ειδικά να πάρεις μαζί σου το παιδι.

Οπότε...συμβουλή από μένα, άλλαξε κινητό, συμβουλεψου δικηγόρο, κανε από τωρα ασφαλιστικά μέτρα ώστε να μην πλησιάσει ποτέ ούτε εσένα ούτε το παιδί, ειδοποίησε τον ξενοδόχο ότι θα έχει κυρώσεις αν αποκαλύψει κατι από τα προσωπικά σου δεδομένα στον οποιοδήποτε (από δικηγόρο η ειδοποίηση)

Γνώμη μου, γλιτωσατε και εσύ και το παιδι. Μπορεί να τα βλέπεις ρομαντικά και να ξέρεις ότι κάποια ζευγάρια τα κατάφεραν αλλά εκει υπήρχε αγαπη και σεβασμός! Εδώ υπάρχει σκοταδισμός,καταπίεση, αυταρχισμός και βία ψυχολογικη(αργοτερα και σωματικη) από την αρχη! 

Καλή τύχη σε ο τι κι αν αποφασίσεις!

Ναι μου έχουν πει οτι ξεχωρίζουν απο το μορφωτικό επίπεδο και το που ζουν....

με κάλυψες πλήρως με αυτα που έγραψες....πραγματικά!!!!

να φανταστεις έγραψα μονο αυτα που θυμάμαι,έχουν συμβεί και αλλα απλα δεν τα εχω στο μυαλό μου αυτην την στιγμή...

Αν το οτι για ολα έβγαινα εγω οτι φταίω και για δικά του λάθη και δεν μου μιλούσε σαν τιμωρία μπορει να θεωρηθεί ψυχολογική βία ναι ασκούσε!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

3) ναι είναι μεγάλη για να έχει σχέση από το Ίντερνετ και να φτάσει στο σημείο να δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο τόσα δικαιώματα, όπως το να την αφήσει έγκυο. Το παραδέχεται η κοπέλα ότι έκανε λάθος. Αλλά πείτε μου, τόσο πρωτάκουστο σας φαίνεται ένας άνθρωπος να ερωτευτεί και να κανει παραλογισμούς που μόνο όταν του περάσει η τρέλα θα δει; Εδώ καταστρέφουν τις οικογενειες γιατί ερωτεύτηκαν τον κουμπάρο ή την κουνιάδα! Εγώ παντως οταν ακούω τέτοια πραγματα σκεφτομαι παναγια μου μακριά από εμάς! Δεν λέω αν είναι δυνατόν τι βλάκες που είναι γιατί ποτε δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί στο μέλλον! Εύχομαι πάντα να έχω τη λογική μου και όσο μπορώ δείχνω μια κατανόηση!

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες.

11 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες!Ειδικα στο σημειο που πολλες κοπελες πιστευουν ακραδαντα πως ΟΛΟΙ οι Τουρκοι ειναι αγροικοι,παντρεμενοι με χαρεμι και οι γυναικες πιο κατω απο τον ηλιο με εξεπληξε δυσαρεστα και αποτελει αποδειξη οτι τα στερεοτυπα καλα κρατουν και πεταμε το φαρμακι μας με την πρωτη ευκαιρια.Φυσικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα μιας που και εγω εχω ζησει με Τουρκους και ταιριαζουμε πολυ ως λαοι σε γενικες γραμμες.

Επισης πεσατε να την φατε την κοπελα γιατι παραδεχτηκε οτι δε μπορει να νιωσει ακομα σε απολυτο βαθμο το αισθημα της μητροτητας και της προστατευτικοτητας.Μηπως να σας θυμισω περιστατικα που ακομα και σε μια φαινομενικα "ιδανικη" οικογενεια που εχει χρονο να προετοιμασει το εδαφος για τη γεννηση ενος μωρου και το μωρο ειναι αποτελεσμα μεγαλου ερωτα και κοινης αποφασης και των δυο γονιων,η μητερα σαστιζει μετα τη γεννα και δε νιωθει το "απολυτο" δεσιμο με το νεογεννητο με την πρωτη ματια;Αυτο ειναι λογικο και επομενο γιατι η οποιαδηποτε σχεση θελει χρονο και γερες βασεις ακομα κι αν μιλαμε για τη σχεση ζωης μεταξυ μανας και παιδιου

Η αλήθεια είναι πως και εγώ έκανα τέτοια αναφορά σχετικά με τους Τούρκους, βασιζόμενη στο ότι αυτή είναι η θέση της γυναίκας κατά τον Μουσουλμανισμό , στο ότι είναι από τα βάθυ της τουρκίας όπου εκεί τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα, αλλά και από τις περιγραφές τις κοπέλας (δεν την άφηνε να βγαίνε, να φοράει φούστα κτλ.), βέβαια θα μου πεις αυτά που μπορείς να τα συναντήσεις παντού.

Προφανώς και εσείς που έχετε γνωρίσει τους ανθρώπους αυτούς θα έχετε μία διαφορετική άποψη (ενδεχομένως και πιο σωστή) για το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.

 

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...