Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

Just now, kotsifikos είπε:

Δεν χαίδεψα τα αυτιά κανενός, όμως με το να της λες ότι φταίει εκείνη (ενώ η ίδια έχει αναλάβει το μερίδιο ευθύνης που έχει -γιατί όπως και αν το κάνει δεν φταίει μόνο εκείνη) τι άκρη θα βγει?το να συμμεριστείς την στεναχώρια κάποιου-ακόμα και αν δεν τον γνωρίζει-, να του πεις μία κουβέντα που θα βοηθήσει  και όχι να του ρίξεις  τα ''κατηγορώ'' ενώ ο ίδιος τα βλέπει, λέγεται ενσυναίσθηση οχι χάιδεμα.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω για εσένα προσωπικά, άλλωστε ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρερμηνεύεται.

Δεν θέλω να δημιουργήσω καμία κόντρα, όμως επειδή εδώ μπαίνουν γυναίκες που θέλει βοήθεια και στήριξη (αν δεν είναι τρολ δηλαδή) προσπαθώ να προσφέρω αυτό, γράφω την άποψη μου, αν θέλει την κρατάει αν θέλει την πετάει, δικό της θέμα.

 

Αυτό πραγματικά ισχύει 100% σίγουρα θα θελήσει το παιδί στο μέλλον να μάθει για τον μπαμπά του οπότε είναι τεράστια η ευθύνη η οποία όμως θα είναι και υποχρέωση απέναντι στο παιδί, υποχρέωση να του δώσεις πληροφορίες για τον μπαμπά του.

βρε @Nantia88f μήπως είσαι τρολ και προσπαθείς να μας τρελάνεις μεσημεριάτικα?

Οχι κορίτσια δεν ειμαι τρολ

Πραγματικοτητα ειναι!!!!!

καλο θα ηταν να ήμουν δεν θα τα ζούσα πραγματικά 

Just now, mama16 είπε:

Εγώ αυτό που έχω να πω αν είναι αληθινή η ιστορία σου είναι ότι έγινε έγινε. Δεν μπορώ να διανοηθω σαν άνθρωπος μια κοπέλα να κάνει σχέση από το ίντερνετ με κάποιον άγνωστο κλπ αλλά έχω ακούσει να γίνονται. Ότι δεν έπρεπε ειδικά να πας χωρίς προφύλαξη το ξέρεις ήδη αλλά μέσα σου πλέον μεγαλώνει ένα αθώο πλασματακι που δεν φταίει πουθενά. Οπότε τώρα μπορεί να κλαίς την μοίρα σου αλλά σε λίγο καιρό θα καταλάβεις πως ότι έγινε ήταν για καλό. Είναι τελείως διαφορετικός λαός απ' τον δικό μας με διαφορετική θρησκεία κ πολύ πίσω σε άποψη νοοτροπίας. Είχα διαβάσει κάποτε για μια ιστορία γυναικάς Ελληνίδας που παντρεύτηκε έναν Τούρκο, αυτός ήταν καλός κ δεν είχε τέτοιες αντιλήψεις. Αλλά δυστυχώς πέθανε η σκοτώθηκε κ την ανάγκασαν την γυναίκα να παντρευτεί τον αδερφό του άντρα της γιατί εκεί έτσι κάνουν κ από τότε ζούσε μια άθλια ζωή. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο αλλά αν είναι έτσι θα ήθελες να ζεις με τέτοιες αντιλήψεις? Να είσαι κατώτερη από τον άντρα κ να θεωρείσαι κτήμα του? Αυτός να σπέρνει παιδιά με διάφορες γυναίκες κ εσύ να μην έχεις το δικαίωμα ούτε να σηκώσεις το βλέμμα σου? Κ να λιθοβολούν κ τις γυναίκες κλπ? Κ να αναγκάσεις αύριο μεθαύριο την κόρη σου αν κάνεις κόρη να ζει έτσι? Όπως είπες είναι από τα βαθύ της Τουρκίας? Δεν είναι πχ από την πρωτεύουσα που μπορεί να άρχισαν να εκσυγχρονίζονται.. Είσαι πολύ τυχερή που έγιναν έτσι τα πράγματα κ δεν είσαι με αυτόν τον άντρα. Κ αυτός ο ίδιος αυτές τις αντιλήψεις έχει... Στο ότι δεν σε ήξερε κ σου επέβαλε τι να φορέσεις κ σε θεωρούσε κτήμα του σημαίνει ότι θα περνούσες μια πολύ πολύ δύσκολη ζωή...

Κορίτσια δεν υπήρχαν αυτα καν στο μυαλό μου!!!!!!

τωρα που με άφησε μόνη μου άρχισα να τα σκέφτομαι!!!!πεντες μηνες δεν με άφησε ουτε λεπτό μονο την ωρα που έτρωγαν με άφηνε και για ύπνο!!!και παλι στο φαγητό θα μου έστελνε και πως έτρωγαν !!!!!(έτρωγαν κατω) με ξένισε αλλα το προσπέρασα!!!!το είπα παι σε αλλη απάντηση οτι η εξαφάνιση του μου έκανε καλο γιατι μου δίνει χρονο να σκεφτώ πως ειναι στην πραγματικότητα τα πράγματα !!!!!ωστε αν αποφασίσει κάποια στιγμή να εμφανιστεί να μπορέσω να απαντήσω οπως πρεπει και φυσικά να τον κανω να φύγει ξανα!!!!!

εννοειται οτι το παιδι κάποια στιγμή θα ρωτήσει δηλωμένο αγνώστου Πατρος θα ειναι αλλα θα ξερω πολυ καλα ποιος ειναι!!!!εκει σίγουρα θα πρεπει να το διαχειριστώ με πολυ δύναμη και έναν καλο παιδοψυχολόγο!!!!

αυτα ομως θεωρώ ειναι αργότερα τωρα προς το παρόν με ενδιαφέρει να το οω στους γονείς μου 

σιγουρα δεν ειμαι μωρο μπορω να φύγω απο το σπίτι τους και να μείνω μόνη μου εχω πολυ καλη δουλειά δόξα τον θε.απλα αγαπω τους δικούς μου δεν θελω να τους πληγωσω....αλλα δεν γινεται αλλιως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν είναι ανάγκη να φύγεις από τους γονείς σου για να γεννήσεις το παιδί σου. Άλλωστε ο πρώτος καιρός με το νεογέννητο και αργότερα η επιστροφή στη δουλειά χρειάζονται βοήθεια. Εκτός κι αν το σπίτι των γονιών σου δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για ένα παιδί. Από την άλλη αν πας σε άλλο σπίτι με το παιδί θα μπορέσετε να δημιουργήσετε τη δική σας αυτόνομη οικογένεια. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Δεν είναι ανάγκη να φύγεις από τους γονείς σου για να γεννήσεις το παιδί σου. Άλλωστε ο πρώτος καιρός με το νεογέννητο και αργότερα η επιστροφή στη δουλειά χρειάζονται βοήθεια. Εκτός κι αν το σπίτι των γονιών σου δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για ένα παιδί. Από την άλλη αν πας σε άλλο σπίτι με το παιδί θα μπορέσετε να δημιουργήσετε τη δική σας αυτόνομη οικογένεια. 

Είναι κατάλληλο το σπίτι των γονιών μου απλα θεωρώ θα τους πονούσε αν με έβλεπαν μόνη μου.

ειδικα για εμενα που δένε χω ιδέα απο παιδια και απο δουλειες σπιτιού 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Είναι κατάλληλο το σπίτι των γονιών μου απλα θεωρώ θα τους πονούσε αν με έβλεπαν μόνη μου.

ειδικα για εμενα που δένε χω ιδέα απο παιδια και απο δουλειες σπιτιού 

 

Βρε κορίτσι μου με συγχωρείς αλλά νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι πάει να πει παιδί. Πάνω από όλους και όλα. Δηλαδή σε νοιάζει μη στεναχωρηθει η μαμά σου που δεν ξέρεις να κάνεις δουλειές? Δηλαδή αν χρειαστεί κάτι το. Παιδί σου και εσύ δεν ξέρεις να το κάνεις δεν θα ζητήσεις βοήθεια για να μην απογοητευτουν. Πρόσεξε. Αν κρατήσεις αυτό το παιδί φρόντισε να του φέρεσαι φυσιολογικα και όχι σαν να είναι η ντροπή της οικογένειας σου. Πραγματικά ή δεν καταλαβαίνεις την θέση σου ή μας δουλεύεις. 

  • Μου αρέσει 5

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι είσαι μεγάλη κοπέλα.. Ναι μπορεί να απογοητευτουν αλλά δεν είσαι 18 χρόνων, έχεις ζήσει την ζωή σου κ είσαι αρκετά ώριμη να κάνεις τις επιλογές σου. Ξέρω ότι δεν είναι το ιδανικό να μεγαλώνεις μόνη σου ένα παιδί αλλά θα πρέπει να το σεβαστούν. Κ μπορεί κάποια στιγμή να γνωρίσεις έναν καλό άντρα που θα σ αγαπάει κ θα θέλει να παντρευτείτε κ να κάνετε κ δικά σας παιδιά κ να αγαπάει κ αυτό το παιδάκι σαν δικό του. Πιστεύω οι δικοί σου θα προτιμούν να έχουν ένα εγγονάκι από σένα απ' το να έμενες πχ αργότερα ανύπαντρη χωρίς παιδιά. Κ αφού έχεις κ τη δουλειά σου δεν θα τους είσαι βάρος οικονομικά. Πάντως ίσως ήταν καλή ιδέα πριν μιλήσεις στους δικούς σου να πας σε έναν ψυχολόγο για να σου δώσει κάποια ιδέα πως να συμπεριφερθεις ώστε να τους έρθει πιο "μαλακά".

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τονι@ είπε:

Βρε κορίτσι μου με συγχωρείς αλλά νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι πάει να πει παιδί. Πάνω από όλους και όλα. Δηλαδή σε νοιάζει μη στεναχωρηθει η μαμά σου που δεν ξέρεις να κάνεις δουλειές? Δηλαδή αν χρειαστεί κάτι το. Παιδί σου και εσύ δεν ξέρεις να το κάνεις δεν θα ζητήσεις βοήθεια για να μην απογοητευτουν. Πρόσεξε. Αν κρατήσεις αυτό το παιδί φρόντισε να του φέρεσαι φυσιολογικα και όχι σαν να είναι η ντροπή της οικογένειας σου. Πραγματικά ή δεν καταλαβαίνεις την θέση σου ή μας δουλεύεις. 

Είπα οτι δεν θα την αρεσει να με βλέπει μόνη μου.....βοήθεια θα χρειαστώ.

τ δεν είπα σωστά κ δεν το καταλαβατε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Είπα οτι δεν θα την αρεσει να με βλέπει μόνη μου.....βοήθεια θα χρειαστώ.

τ δεν είπα σωστά κ δεν το καταλαβατε

Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις. Προφανώς δεν έχεις συνειδητοποίησει ότι τα παιδιά μας είναι πάνω από όλα και όλους. Καλή τύχη 

  • Μου αρέσει 4

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις. Προφανώς δεν έχεις συνειδητοποίησει ότι τα παιδιά μας είναι πάνω από όλα και όλους. Καλή τύχη 

Θα το ειχα καταλάβει αν ήμουν ήδη μαμά 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Θα το ειχα καταλάβει αν ήμουν ήδη μαμά 

ευχαριστω

Γλυκιά μου κοπέλα τι θα είχες καταλάβει αν ήσουν ήδη μαμά; ότι η πρώτη σου προτεραιότηταείναι το παιδι σου και κανένας αλλος; ειλικρινά μας δουλεύεις; 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Γλυκιά μου κοπέλα τι θα είχες καταλάβει αν ήσουν ήδη μαμά; ότι η πρώτη σου προτεραιότηταείναι το παιδι σου και κανένας αλλος; ειλικρινά μας δουλεύεις; 

Αυτο το συναίσθημα δεν το εχω νιώσει.....

αυτην την στιγμή ειμαι 1 μηνών και κατι μέρες τι να εχω αισθανθεί;ξερω οτι ειμαι έγκυος!!!!γιατι όλες πρεπει να νιώθουμε το ίδιο απο την πρώτη μερα;;;;;εχεις σκεφτεί ποτε οτι μιλας εκ του ασφαλούς;;;;σου έχουν τύχει προβληματα ;;;;;;να εχεις να διαχειριστείς τοςα πράγματα ταυτόχρονα;;;;;;

 

γιατι να σε δουλεύει κάποιος που σου μιλάει ειλικρινά ;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια εντάξει γιατί είστε τόσο αυστηρές;;;

1)Εννοείται πως δεν ξέρεις τι σημαίνει να είσαι μάνα πριν το ζήσεις. Όσο και να το φαντάζεσαι είναι παρα πάνω.

2)Επισης γιατί θεωρείτε τόσο δύσκολο να παντρευτεί κάποια κοπέλα έναν Τούρκο; Νομίζετε ότι είναι όλοι όπως τους έχετε στο μυαλό σας; Για την Τουρκία μιλάμε. Όχι για χώρα που ισχύει ο ισλαμικός νόμος. Στο 2020 είμαστε. Δεν υποστηρίζω τον «κύριο» αυτό γιατί προφανώς είναι για τα πανηγύρια. Ανώριμος, χεστης κι εγωιστης φουλ. Έχω όμως ταξιδέψει πολύ κι έχω ζήσει στο εξωτερικό. Έχω γνωρίσει ανθρώπους από όλον τον κόσμο και αρκετούς Τούρκους συναδέλφους δασκάλους ειδικής αγωγής που  είχαμε  συμμετάσχει σε κοινές εκπαιδεύσεις. Όλοι εξαιρετικοί με τις οικογένειες τους και χωρίς να έχουν την γυναίκα υπό ή να έχουν κι άλλες γυναίκες. Για την ακρίβεια οι Τουρκάλες συναδέλφισσες είχαν πολύ καλύτερες επαγγελματικές και εκπαιδευτικές καριέρες από ότι εγώ! 

3) ναι είναι μεγάλη για να έχει σχέση από το Ίντερνετ και να φτάσει στο σημείο να δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο τόσα δικαιώματα, όπως το να την αφήσει έγκυο. Το παραδέχεται η κοπέλα ότι έκανε λάθος. Αλλά πείτε μου, τόσο πρωτάκουστο σας φαίνεται ένας άνθρωπος να ερωτευτεί και να κανει παραλογισμούς που μόνο όταν του περάσει η τρέλα θα δει; Εδώ καταστρέφουν τις οικογενειες γιατί ερωτεύτηκαν τον κουμπάρο ή την κουνιάδα! Εγώ παντως οταν ακούω τέτοια πραγματα σκεφτομαι παναγια μου μακριά από εμάς! Δεν λέω αν είναι δυνατόν τι βλάκες που είναι γιατί ποτε δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί στο μέλλον! Εύχομαι πάντα να έχω τη λογική μου και όσο μπορώ δείχνω μια κατανόηση! 

Νομίζω πως η κοπέλα κατάλαβε πια ότι ο τύπος δεν αξίζει και ότι είναι για καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα. Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη της και να προσπαθήσει να ξεπεράσει τις τυχόν δυσκολίες που θα της εμφανιστούν μια μια καθώς θα εμφανίζονται. Δεν χρειάζεται να πελαγωνει από τώρα. Ένα βήμα τη φορά και όλα θα γίνουν. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ρε κορίτσια εντάξει γιατί είστε τόσο αυστηρές;;;

1)Εννοείται πως δεν ξέρεις τι σημαίνει να είσαι μάνα πριν το ζήσεις. Όσο και να το φαντάζεσαι είναι παρα πάνω.

2)Επισης γιατί θεωρείτε τόσο δύσκολο να παντρευτεί κάποια κοπέλα έναν Τούρκο; Νομίζετε ότι είναι όλοι όπως τους έχετε στο μυαλό σας; Για την Τουρκία μιλάμε. Όχι για χώρα που ισχύει ο ισλαμικός νόμος. Στο 2020 είμαστε. Δεν υποστηρίζω τον «κύριο» αυτό γιατί προφανώς είναι για τα πανηγύρια. Ανώριμος, χεστης κι εγωιστης φουλ. Έχω όμως ταξιδέψει πολύ κι έχω ζήσει στο εξωτερικό. Έχω γνωρίσει ανθρώπους από όλον τον κόσμο και αρκετούς Τούρκους συναδέλφους δασκάλους ειδικής αγωγής που  είχαμε  συμμετάσχει σε κοινές εκπαιδεύσεις. Όλοι εξαιρετικοί με τις οικογένειες τους και χωρίς να έχουν την γυναίκα υπό ή να έχουν κι άλλες γυναίκες. Για την ακρίβεια οι Τουρκάλες συναδέλφισσες είχαν πολύ καλύτερες επαγγελματικές και εκπαιδευτικές καριέρες από ότι εγώ! 

3) ναι είναι μεγάλη για να έχει σχέση από το Ίντερνετ και να φτάσει στο σημείο να δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο τόσα δικαιώματα, όπως το να την αφήσει έγκυο. Το παραδέχεται η κοπέλα ότι έκανε λάθος. Αλλά πείτε μου, τόσο πρωτάκουστο σας φαίνεται ένας άνθρωπος να ερωτευτεί και να κανει παραλογισμούς που μόνο όταν του περάσει η τρέλα θα δει; Εδώ καταστρέφουν τις οικογενειες γιατί ερωτεύτηκαν τον κουμπάρο ή την κουνιάδα! Εγώ παντως οταν ακούω τέτοια πραγματα σκεφτομαι παναγια μου μακριά από εμάς! Δεν λέω αν είναι δυνατόν τι βλάκες που είναι γιατί ποτε δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί στο μέλλον! Εύχομαι πάντα να έχω τη λογική μου και όσο μπορώ δείχνω μια κατανόηση! 

Νομίζω πως η κοπέλα κατάλαβε πια ότι ο τύπος δεν αξίζει και ότι είναι για καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα. Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη της και να προσπαθήσει να ξεπεράσει τις τυχόν δυσκολίες που θα της εμφανιστούν μια μια καθώς θα εμφανίζονται. Δεν χρειάζεται να πελαγωνει από τώρα. Ένα βήμα τη φορά και όλα θα γίνουν. 

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες!Ειδικα στο σημειο που πολλες κοπελες πιστευουν ακραδαντα πως ΟΛΟΙ οι Τουρκοι ειναι αγροικοι,παντρεμενοι με χαρεμι και οι γυναικες πιο κατω απο τον ηλιο με εξεπληξε δυσαρεστα και αποτελει αποδειξη οτι τα στερεοτυπα καλα κρατουν και πεταμε το φαρμακι μας με την πρωτη ευκαιρια.Φυσικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα μιας που και εγω εχω ζησει με Τουρκους και ταιριαζουμε πολυ ως λαοι σε γενικες γραμμες.

Επισης πεσατε να την φατε την κοπελα γιατι παραδεχτηκε οτι δε μπορει να νιωσει ακομα σε απολυτο βαθμο το αισθημα της μητροτητας και της προστατευτικοτητας.Μηπως να σας θυμισω περιστατικα που ακομα και σε μια φαινομενικα "ιδανικη" οικογενεια που εχει χρονο να προετοιμασει το εδαφος για τη γεννηση ενος μωρου και το μωρο ειναι αποτελεσμα μεγαλου ερωτα και κοινης αποφασης και των δυο γονιων,η μητερα σαστιζει μετα τη γεννα και δε νιωθει το "απολυτο" δεσιμο με το νεογεννητο με την πρωτη ματια;Αυτο ειναι λογικο και επομενο γιατι η οποιαδηποτε σχεση θελει χρονο και γερες βασεις ακομα κι αν μιλαμε για τη σχεση ζωης μεταξυ μανας και παιδιου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ρε κορίτσια εντάξει γιατί είστε τόσο αυστηρές;;;

1)Εννοείται πως δεν ξέρεις τι σημαίνει να είσαι μάνα πριν το ζήσεις. Όσο και να το φαντάζεσαι είναι παρα πάνω.

2)Επισης γιατί θεωρείτε τόσο δύσκολο να παντρευτεί κάποια κοπέλα έναν Τούρκο; Νομίζετε ότι είναι όλοι όπως τους έχετε στο μυαλό σας; Για την Τουρκία μιλάμε. Όχι για χώρα που ισχύει ο ισλαμικός νόμος. Στο 2020 είμαστε. Δεν υποστηρίζω τον «κύριο» αυτό γιατί προφανώς είναι για τα πανηγύρια. Ανώριμος, χεστης κι εγωιστης φουλ. Έχω όμως ταξιδέψει πολύ κι έχω ζήσει στο εξωτερικό. Έχω γνωρίσει ανθρώπους από όλον τον κόσμο και αρκετούς Τούρκους συναδέλφους δασκάλους ειδικής αγωγής που  είχαμε  συμμετάσχει σε κοινές εκπαιδεύσεις. Όλοι εξαιρετικοί με τις οικογένειες τους και χωρίς να έχουν την γυναίκα υπό ή να έχουν κι άλλες γυναίκες. Για την ακρίβεια οι Τουρκάλες συναδέλφισσες είχαν πολύ καλύτερες επαγγελματικές και εκπαιδευτικές καριέρες από ότι εγώ! 

3) ναι είναι μεγάλη για να έχει σχέση από το Ίντερνετ και να φτάσει στο σημείο να δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο τόσα δικαιώματα, όπως το να την αφήσει έγκυο. Το παραδέχεται η κοπέλα ότι έκανε λάθος. Αλλά πείτε μου, τόσο πρωτάκουστο σας φαίνεται ένας άνθρωπος να ερωτευτεί και να κανει παραλογισμούς που μόνο όταν του περάσει η τρέλα θα δει; Εδώ καταστρέφουν τις οικογενειες γιατί ερωτεύτηκαν τον κουμπάρο ή την κουνιάδα! Εγώ παντως οταν ακούω τέτοια πραγματα σκεφτομαι παναγια μου μακριά από εμάς! Δεν λέω αν είναι δυνατόν τι βλάκες που είναι γιατί ποτε δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί στο μέλλον! Εύχομαι πάντα να έχω τη λογική μου και όσο μπορώ δείχνω μια κατανόηση! 

Νομίζω πως η κοπέλα κατάλαβε πια ότι ο τύπος δεν αξίζει και ότι είναι για καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα. Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη της και να προσπαθήσει να ξεπεράσει τις τυχόν δυσκολίες που θα της εμφανιστούν μια μια καθώς θα εμφανίζονται. Δεν χρειάζεται να πελαγωνει από τώρα. Ένα βήμα τη φορά και όλα θα γίνουν. 

Ευχαριστω πολυ

Just now, Angela123 είπε:

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες!Ειδικα στο σημειο που πολλες κοπελες πιστευουν ακραδαντα πως ΟΛΟΙ οι Τουρκοι ειναι αγροικοι,παντρεμενοι με χαρεμι και οι γυναικες πιο κατω απο τον ηλιο με εξεπληξε δυσαρεστα και αποτελει αποδειξη οτι τα στερεοτυπα καλα κρατουν και πεταμε το φαρμακι μας με την πρωτη ευκαιρια.Φυσικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα μιας που και εγω εχω ζησει με Τουρκους και ταιριαζουμε πολυ ως λαοι σε γενικες γραμμες.

Επισης πεσατε να την φατε την κοπελα γιατι παραδεχτηκε οτι δε μπορει να νιωσει ακομα σε απολυτο βαθμο το αισθημα της μητροτητας και της προστατευτικοτητας.Μηπως να σας θυμισω περιστατικα που ακομα και σε μια φαινομενικα "ιδανικη" οικογενεια που εχει χρονο να προετοιμασει το εδαφος για τη γεννηση ενος μωρου και το μωρο ειναι αποτελεσμα μεγαλου ερωτα και κοινης αποφασης και των δυο γονιων,η μητερα σαστιζει μετα τη γεννα και δε νιωθει το "απολυτο" δεσιμο με το νεογεννητο με την πρωτη ματια;Αυτο ειναι λογικο και επομενο γιατι η οποιαδηποτε σχεση θελει χρονο και γερες βασεις ακομα κι αν μιλαμε για τη σχεση ζωης μεταξυ μανας και παιδιου

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες!Ειδικα στο σημειο που πολλες κοπελες πιστευουν ακραδαντα πως ΟΛΟΙ οι Τουρκοι ειναι αγροικοι,παντρεμενοι με χαρεμι και οι γυναικες πιο κατω απο τον ηλιο με εξεπληξε δυσαρεστα και αποτελει αποδειξη οτι τα στερεοτυπα καλα κρατουν και πεταμε το φαρμακι μας με την πρωτη ευκαιρια.Φυσικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα μιας που και εγω εχω ζησει με Τουρκους και ταιριαζουμε πολυ ως λαοι σε γενικες γραμμες.

Επισης πεσατε να την φατε την κοπελα γιατι παραδεχτηκε οτι δε μπορει να νιωσει ακομα σε απολυτο βαθμο το αισθημα της μητροτητας και της προστατευτικοτητας.Μηπως να σας θυμισω περιστατικα που ακομα και σε μια φαινομενικα "ιδανικη" οικογενεια που εχει χρονο να προετοιμασει το εδαφος για τη γεννηση ενος μωρου και το μωρο ειναι αποτελεσμα μεγαλου ερωτα και κοινης αποφασης και των δυο γονιων,η μητερα σαστιζει μετα τη γεννα και δε νιωθει το "απολυτο" δεσιμο με το νεογεννητο με την πρωτη ματια;Αυτο ειναι λογικο και επομενο γιατι η οποιαδηποτε σχεση θελει χρονο και γερες βασεις ακομα κι αν μιλαμε για τη σχεση ζωης μεταξυ μανας και παιδιου

Ναι κι εγώ απογοητεύομαι να ακούω περίεργες απόψεις κατωτερότητας, όχι μόνο για τους Τούρκους. Όχι ότι συμπαθώ την ισλαμική θρησκεία και τους φανατισμένους. Αλλά ούτε και τους φανατισμένους χριστιανούς συμπαθώ.  Έχουμε όμως ανοίξει το μυαλό μας σαν λαός τα τελευταία χρόνια κι ελπίζω πως θα συνεχίσουμε έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 7:19 ΜΜ, BabyGirl_A είπε:

@Nantia88f Εάν αποφασίσεις να κρατήσεις το παιδί δεν χρειάζεται να πεις ποτέ και σε κανέναν ποιος είναι κι από που ο πατέρας.

Επίσης και στον ίδιο (επειδή κάποια στιγμή θα ρωτήσει πιστεύω) δεν πρέπει να του πεις τι αποφάσισες. Εφόσον εκείνος ξεκαθάρισε ότι είναι εκτός τελείωσε. 

Μιλάς πολύ όμορφα βλέποντας τα προηγούμενα σχολεία σου όμως σε αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου..ακόμη κ αν έχει φερθεί ως τώρα τόσο ανώριμα κ μλκισμενα πάντα θα είναι ο πατέρας του παιδιού κ τουλάχιστον έχει το δικαίωμα να γνωρίζει αν το παιδί αυτό ζει!!η ξεχνάμε ότι όλοι κάνουμε λάθη κ αντιδρούμε εν βρασμό ψυχής ώρες ώρες κ ίσως μετανιώνουμε έπειτα.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...