Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Despoina Mar said:

Χρόνου γκερλζ..Θ μπω κ εγώ στο κλαμπ των bullying girls..  χαχα κ εμένα μ είπε ότι τ μωρό στην αρχή είναι σαν γυηρινος (Δεν ξέρω κ πως γράφεται αυτο) κ σμρ επίσης ότι έχουν ανέβει οι ορμόνες μ σαν σχόλιο σε κάτι π τον είπα χαχα.. μετά λέω αν ήταν θ έκαναν αυτοί παιδιά άρα μια χαρά κορίτσια μ έχουμε σ όλα δίκιο χαχα...υγρά έχω κ εγώ προς τ ημιλευκο θ έλεγα.. Κ επίσης κ εγω νιώθω πολύ χαμηλά τ μωρό όταν τ νιωθω

Φυσικα Δεσποινακι μου εχουμε δικιο!! Καταρχην ο δικος σου αντρουλης μιλουσε στο γυρινο φαλαινεζικα;;;;; Αχ ουτε ζωολογια δεν ξερουν, θα μαθουν απο μαιευτικη; Δε νομιζω! Χαχαχαχαχα

@MumMariaεκει που ειπε ο αντρουλης οτι θελει να νιωσει το μωρο, επρεπε να πεταξεις ενα "να σου δωσω μια κουταλιτσα αντιβιωση αγαπουλα μου"; Χαχαχαχα

Ελατε μωρε ειναι γλυκουληδες και αυτοι αλλα ωρες ωρες με τα σχολιακια, χιουμορακια τους το θελουν το αγριοκοιταγμα τους!!!!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!τι κάνετε σήμερα;;εγώ μετράω αντίστροφα,αύριο τέτοια ώρα να έχω κάνει την επέμβαση ,να έχω τελειώσει..κατά τ'αλλα ,το βράδυ ήταν πάλι δύσκολο με το πόδι κ η αντιβίωση ακόμη δεν έχει κάνει χρήση.οποτε ευελπιστώ αύριο να είμαι καλύτερα!;-)

Εδώ σήμερα ο καιρός είναι τέλειος,πόσο θα ήθελα να κάνω μια βόλτα με τα αγόρια μου,όμως εκτός από το πλακούντα,τώρα με σταματάει κ το πόδι!αχ σακαρακα ειμαι:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου!! Να εχουμε ολες μια υπεροχη Κυριακη και ευχομαι να περασετε ολες πολυ πολυ ομορφα σημερα! Εγω ειχα χτες δυσκολη μερα με αναγουλα φουλ, ζαλαδες και υπνηλια αλλα σημερα ξυπνησα και ειμαι καλα και ελπιζω το στομαχι να ειναι γερο και δυνατο για το υπολοιπο της μερας!!!!!

@MumMariaσυμπεθερουλα μου υπομονη, ειλικρινα δεν εχει μεινει τιποτα!!! Αυριο θα εχεις ξεμπερδεψει να φυγει και αυτο! Να βγειτε στο μπαλκονι σας με την ξαπλωστρουλα σου! Ξερω δεν ειναι το ιδιο, αλλα να παρεις λιγο ηλιακο και να απολαυσεις τους αντρες σου!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!! Να εχουμε ολες μια υπεροχη Κυριακη και ευχομαι να περασετε ολες πολυ πολυ ομορφα σημερα! Εγω ειχα χτες δυσκολη μερα με αναγουλα φουλ, ζαλαδες και υπνηλια αλλα σημερα ξυπνησα και ειμαι καλα και ελπιζω το στομαχι να ειναι γερο και δυνατο για το υπολοιπο της μερας!!!!!

@MumMariaσυμπεθερουλα μου υπομονη, ειλικρινα δεν εχει μεινει τιποτα!!! Αυριο θα εχεις ξεμπερδεψει να φυγει και αυτο! Να βγειτε στο μπαλκονι σας με την ξαπλωστρουλα σου! Ξερω δεν ειναι το ιδιο, αλλα να παρεις λιγο ηλιακο και να απολαυσεις τους αντρες σου!!!

Κι εμένα χάλια το στομάχι από χθες κ σήμερα.αλλα λέω μάλλον είναι από την αντιβίωση.μου πέφτει βαριά.υπομονη κι εκεί.

Θα ρθει η αδελφή μου το απογευματάκι να κάτσουμε με τον μικρό για να βγει καμία βόλτα κ ο αντρουλης μου.θα πάει να ηχογραφήσει με την μπάντα του!έχουμε κ αυτά βεβαίως βεβαίως! αχαχααχαχα!οπότε θα βγω τότε μπαλκονακι που χτυπάει κ καλύτερα κ ο ήλιος!

Τι καλό θα φάτε σήμερα;;δώσε καμια ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Κι εμένα χάλια το στομάχι από χθες κ σήμερα.αλλα λέω μάλλον είναι από την αντιβίωση.μου πέφτει βαριά.υπομονη κι εκεί.

Θα ρθει η αδελφή μου το απογευματάκι να κάτσουμε με τον μικρό για να βγει καμία βόλτα κ ο αντρουλης μου.θα πάει να ηχογραφήσει με την μπάντα του!έχουμε κ αυτά βεβαίως βεβαίως! αχαχααχαχα!οπότε θα βγω τότε μπαλκονακι που χτυπάει κ καλύτερα κ ο ήλιος!

Τι καλό θα φάτε σήμερα;;δώσε καμια ιδέα..

Εκτος αν πηγαινουν και σε αυτο μαζι τα ερωτευμενα μας παιδια και μας χαλανε παρεα το στομαχι!!! Χαχαχαχα!

Αχ θα ερθει η αδερφουλα σου! Να τη βαλεις να σου κανει κουρα ομορφιας, θυμαμαι της αρεσουν αυτα! Παντως θα ειναι τελεια! Θα τα πειτε, θα παιξει με τον ανηψουλη της! Πολυ ωραια θα περασετε! Ο καλλιτεχνης μουσικος πρεπει να δημιουργησει σημερα λοιπον! Εκανα λιγο εικονα ολο το παρεακι της μπαντας χιχιχιιχι! Καλα κανουν, ειναι πολυ ομορφη δραστηριοτητα η μουσικη!

Εμεις εδω λεμε να φαμε ψαρακι με λαχανικα στη λαδοκολλα. Λαχανικα=πατατουλα, καροτακι, λιγο κρεμμυδακι. Θα ριξω και λεμονακι και αυτο ηταν. Λεω να μη ρισκαρω μετα τα χτεσινα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αγάπημενες μου εγώ μαγειρεύω για τη μικρή μου κ τους κουμπάρους μου κ θα πιω κ ένα καφεδάκι να αντέξω τα παιχνίδια της. Εδώ ψιλό βρέχει αλλά εντάξει 

Μαρια μου μόνο λίγες ώρες έμειναν να τέλειιώσει αυτο όλο. Και μετά κοιτάμε μπροστά έχουμε κ μια β επιπέδου να περιμένουμε πως κ πως


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εκτος αν πηγαινουν και σε αυτο μαζι τα ερωτευμενα μας παιδια και μας χαλανε παρεα το στομαχι!!! Χαχαχαχα!

Αχ θα ερθει η αδερφουλα σου! Να τη βαλεις να σου κανει κουρα ομορφιας, θυμαμαι της αρεσουν αυτα! Παντως θα ειναι τελεια! Θα τα πειτε, θα παιξει με τον ανηψουλη της! Πολυ ωραια θα περασετε! Ο καλλιτεχνης μουσικος πρεπει να δημιουργησει σημερα λοιπον! Εκανα λιγο εικονα ολο το παρεακι της μπαντας χιχιχιιχι! Καλα κανουν, ειναι πολυ ομορφη δραστηριοτητα η μουσικη!

Εμεις εδω λεμε να φαμε ψαρακι με λαχανικα στη λαδοκολλα. Λαχανικα=πατατουλα, καροτακι, λιγο κρεμμυδακι. Θα ριξω και λεμονακι και αυτο ηταν. Λεω να μη ρισκαρω μετα τα χτεσινα!

Ναι θα έρθει η αδελφή μου να αρχίζει να την μαθαίνει πάλι ο μικρός μετά την καραντινα γιατί από μέσα Ιούνη ξεκινάει κανονικά ο άντρας μου εκτός σπιτιού την δουλειά του κ δεν νομίζω να τα καταφέρω μόνη μου στο σπίτι με τον Βασίλη.εχω μια ελπίδα 10 του μηνός να μου πει ο γιατρός ότι ανέβηκε ο πλακούντας αλλά κ πάλι πως θα σηκώνω 9,5 κιλά μωρό;;!!

Ναι πάνε σε ένα στούντιο συνοικιακό κ το νοικιάζουν με την ώρα.κ επειδή γράψανε 4 κομμάτια τώρα,θέλουν κ να τα ηχογραφήσουν.ωραιοι είναι!!πήγαινα κι εγώ προ μωρού κ τους χαζευα κ πίναμε μπυριτσες!σκέψου ο ντράμερ είναι 56 χρόνων.εχουν όμως μεράκι!!

Ψαράκι ε;καιρό έχουμε να φάμε..εγώ έλεγα να έβγαζα μουσακά από κατάψυξη από την προηγούμενη φορά αλλά να σου πω,φοβήθηκα τώρα ότι θαου πέσει βαρύς.λεω για κοτοπουλακι πανε κ το πανάρισμα το κάνω με ξηρούς καρπούς κ γίνεται πεντανόστιμο.κ μια σαλατουλα δίπλα με ωραία σως για τον σύζυγο(εγώ σκέτη φυσικα:evil: ).κ θα κρατήσω κ λίγο κοτόπουλο να το κάνω στον ατμό για τον μικρό. 

Πάντως ότι συγχρονίζονται τα καμάρια μας είναι αλήθεια!!!από τώρα τηλεπάθεια!!αχααχααχαχα

Καλέ οι άλλες που χαθήκατε;;;;αγκαλίτσες με τους άντρες κ βόλτες είστε;;;;:x 

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα αγάπημενες μου εγώ μαγειρεύω για τη μικρή μου κ τους κουμπάρους μου κ θα πιω κ ένα καφεδάκι να αντέξω τα παιχνίδια της. Εδώ ψιλό βρέχει αλλά εντάξει 

Μαρια μου μόνο λίγες ώρες έμειναν να τέλειιώσει αυτο όλο. Και μετά κοιτάμε μπροστά έχουμε κ μια β επιπέδου να περιμένουμε πως κ πως

Αχ ναι μωρέ,ξεχάστηκα!!!σήμερα έχεις τους φίλους σου κ το παιδάκι!!!!να τους χαρείς κ να κάνεις προπόνηση για το αντράκι σου!!!έχεις να πιεις καφέδες για να αντέξεις!!!αχαχαχααχα! Να τα περάσετε τέλεια γλυκούλα μου!!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Μαρια μου λιγο εμεινε αυριο θα ξεμπερδεψεις μια κ καλη.Γωγω καλα να περασεις σημερα. Την ενοχλει καποια αλλη η μεση της;Εχτες υπεφερα στον υπνο  ειδικα στη μια πλευρα.

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Και εγώ δεν είχα πολύ καλή μέρα χθες, με θυμήθηκε η αδυναμία, η υπόταση και η ναυτία για λίγο! Σήμερα πολύ καλύτερα προς το παρόν τουλάχιστον..

Εντομεταξυ με πιάνει όλη αυτή η αδιαθεσία το μεσημέρι και μια φρυγανιά να φάω βαρυστομαχιαζω.. Το βράδυ και ένα ολόκληρο γουρούνι να φάω μόνη μου και να πέσω και κατευθειαν για ύπνο δεν καταλαβαίνω τίποτα.. 

Αντε Μαράκι κοντεύει η επεμβασουλα να την κάνεις να ξεμπερδεύεις και να νιώσεις επιτέλους καλύτερα κορίτσι μου! Εσύ γιατί να μην φας σως; :( Ήθελα γενικά να σας ρωτήσω κάτι επ αυτού κορίτσια οπότε παίρνω από τη Μαρία μας το πάτημα..

Γενικά έχω θέμα με το όποτε τρώω κάτι τύπου σουβλάκι ή μπέργκερ κλπ με το τι σως μπορώ να φάω.. Έχω ρωτήσει και όλες μα όλες οι σως, από μέλι μουστάρδα, τυροσαλατα, γιαουρτιού κλπ έχουν βάση τη μαγιονέζα.. Το έψαξα λίγο γιατί μέχρι τώρα έκανα κάτι αηδίες του τύπου έπαιρνα σουβλάκι στεγνό και έριχνα μέσα μουστάρδα σκέτη και είδα ότι η μαγιονέζα αν είναι εμπορίου επιτρέπεται οπότε κατ επέκταση όλες οι σως.. Δεν ισχύει αυτό;

Χθες πάντως έφτιαξα σπιτικό μπέργκερ με ψωμάκι ολικής, τυρί μιλνερ τοματουλα και κρεμμύδι και έβαλα μέσα χελμανς μαγιονέζα, πεντανοστιμο περιττό να σας πω ξετρελαθηκαμε!! Έχω αρκετή έννοια με το φαγητό και το ψάχνω φουλ γι'αυτο σας ρωτάω.. 

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα!!Μαρια μου λιγο εμεινε αυριο θα ξεμπερδεψεις μια κ καλη.Γωγω καλα να περασεις σημερα. Την ενοχλει καποια αλλη η μεση της;Εχτες υπεφερα στον υπνο  ειδικα στη μια πλευρα.

Ναι εμένα με ενοχλεί αρκετά και ώρες ώρες με πιάνουν και έντονοι πονοι σαν σουβλιες στα ισχία! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα!!Μαρια μου λιγο εμεινε αυριο θα ξεμπερδεψεις μια κ καλη.Γωγω καλα να περασεις σημερα. Την ενοχλει καποια αλλη η μεση της;Εχτες υπεφερα στον υπνο  ειδικα στη μια πλευρα.

Καλημέρα ευα μου!!!με πιάνει ανά διαστήματα κι εμένα η μέση μου αλλά πιστεύω είναι κ από το καθησιο στην περίπτωσή μου..είμαι συχνό όμως κ στην εγκυμοσύνη,μήπως να κάνεις καμιά ελαφριά ειδική ασκησουλα;ξ όμορφη Μύκονος τι λέει;πήγατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Και εγώ δεν είχα πολύ καλή μέρα χθες, με θυμήθηκε η αδυναμία, η υπόταση και η ναυτία για λίγο! Σήμερα πολύ καλύτερα προς το παρόν τουλάχιστον..

Εντομεταξυ με πιάνει όλη αυτή η αδιαθεσία το μεσημέρι και μια φρυγανιά να φάω βαρυστομαχιαζω.. Το βράδυ και ένα ολόκληρο γουρούνι να φάω μόνη μου και να πέσω και κατευθειαν για ύπνο δεν καταλαβαίνω τίποτα.. 

Αντε Μαράκι κοντεύει η επεμβασουλα να την κάνεις να ξεμπερδεύεις και να νιώσεις επιτέλους καλύτερα κορίτσι μου! Εσύ γιατί να μην φας σως; :( Ήθελα γενικά να σας ρωτήσω κάτι επ αυτού κορίτσια οπότε παίρνω από τη Μαρία μας το πάτημα..

Γενικά έχω θέμα με το όποτε τρώω κάτι τύπου σουβλάκι ή μπέργκερ κλπ με το τι σως μπορώ να φάω.. Έχω ρωτήσει και όλες μα όλες οι σως, από μέλι μουστάρδα, τυροσαλατα, γιαουρτιού κλπ έχουν βάση τη μαγιονέζα.. Το έψαξα λίγο γιατί μέχρι τώρα έκανα κάτι αηδίες του τύπου έπαιρνα σουβλάκι στεγνό και έριχνα μέσα μουστάρδα σκέτη και είδα ότι η μαγιονέζα αν είναι εμπορίου επιτρέπεται οπότε κατ επέκταση όλες οι σως.. Δεν ισχύει αυτό;

Χθες πάντως έφτιαξα σπιτικό μπέργκερ με ψωμάκι ολικής, τυρί μιλνερ τοματουλα και κρεμμύδι και έβαλα μέσα χελμανς μαγιονέζα, πεντανοστιμο περιττό να σας πω ξετρελαθηκαμε!! Έχω αρκετή έννοια με το φαγητό και το ψάχνω φουλ γι'αυτο σας ρωτάω.. 

Ναι εμένα με ενοχλεί αρκετά και ώρες ώρες με πιάνουν και έντονοι πονοι σαν σουβλιες στα ισχία! 

Όχι καλε ,δεν θα φάω σως γιατί έχω τις αναγουλες χθες κ σήμερα.γενικα τρώω,όχι τρελές ποσότητες κ συχνότητες γιατί οκ είναι ανθυγιεινό όπως κ να το κάνουμε κ όχι από έξω.αν πάρω σουβλάκι πχ(μια φορά ως τώρα,προτιμω κρέπες εγώ) το ζητάω σκέτο κ βάζω ο,τι σως θέλω σπίτι για τον λόγο ότι δεν ξέρεις στα μαγαζιά πως τις διατηρούν κ από ποτε τις έχουν,ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι.ο άντρας μου από μαγιονέζα σε γνωστή αλυσίδα φαστ φουντ κ έπαθε πριν 4 χρόνια σαλμονέλα.μπορεις επίσης σπίτι να κάνεις πεντανόστιμη σως με μέλι,γιαούρτι,ελάχιστη μουστάρδα κ κάρυ κ είναι τελειααααα!την συνηθίζω!επίσης κάνω μόνη μου εύκολα τζατζίκι κ τυροσαλατα!!!στην τυροσαλατα βάζω κ γλυκιά πάπρικα κ είναι εξίσου καλή.

Just now, Gogo1994 είπε:

Εμένα κορίτσια μου έχουν αρχίσει οι γάμπες μου κ πονάνε 

Αχ καλά λεω εγώ σακαρακες!!!αχαχααχαχ

Κάνε μασαζακι Γωγώ! ή ακόμα καλύτερα βάλε τον άντρα σου:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Ναι θα έρθει η αδελφή μου να αρχίζει να την μαθαίνει πάλι ο μικρός μετά την καραντινα γιατί από μέσα Ιούνη ξεκινάει κανονικά ο άντρας μου εκτός σπιτιού την δουλειά του κ δεν νομίζω να τα καταφέρω μόνη μου στο σπίτι με τον Βασίλη.εχω μια ελπίδα 10 του μηνός να μου πει ο γιατρός ότι ανέβηκε ο πλακούντας αλλά κ πάλι πως θα σηκώνω 9,5 κιλά μωρό;;!!

Ναι πάνε σε ένα στούντιο συνοικιακό κ το νοικιάζουν με την ώρα.κ επειδή γράψανε 4 κομμάτια τώρα,θέλουν κ να τα ηχογραφήσουν.ωραιοι είναι!!πήγαινα κι εγώ προ μωρού κ τους χαζευα κ πίναμε μπυριτσες!σκέψου ο ντράμερ είναι 56 χρόνων.εχουν όμως μεράκι!!

Ψαράκι ε;καιρό έχουμε να φάμε..εγώ έλεγα να έβγαζα μουσακά από κατάψυξη από την προηγούμενη φορά αλλά να σου πω,φοβήθηκα τώρα ότι θαου πέσει βαρύς.λεω για κοτοπουλακι πανε κ το πανάρισμα το κάνω με ξηρούς καρπούς κ γίνεται πεντανόστιμο.κ μια σαλατουλα δίπλα με ωραία σως για τον σύζυγο(εγώ σκέτη φυσικα:evil: ).κ θα κρατήσω κ λίγο κοτόπουλο να το κάνω στον ατμό για τον μικρό. 

Πάντως ότι συγχρονίζονται τα καμάρια μας είναι αλήθεια!!!από τώρα τηλεπάθεια!!αχααχααχαχα

Καλέ οι άλλες που χαθήκατε;;;;αγκαλίτσες με τους άντρες κ βόλτες είστε;;;;:x 

Αχ ναι μωρέ,ξεχάστηκα!!!σήμερα έχεις τους φίλους σου κ το παιδάκι!!!!να τους χαρείς κ να κάνεις προπόνηση για το αντράκι σου!!!έχεις να πιεις καφέδες για να αντέξεις!!!αχαχαχααχα! Να τα περάσετε τέλεια γλυκούλα μου!!!!:x

Θα τη μαθει αμεσως ο μικρουλης! Τα παιδια εχουν ενστικτο ποιος τα αγαπαει!!! Να περασετε τελεια οι αδερφουλες με το αντρακι σας!

Εχει και ο αδερφος μου μπαντα και περνανε τελεια!! Ειναι πολυ ωραια ασχολια και παρειστικο!!!!

Μαρακι θελω να μου πεις συνταγη για το πανε με ξηροκαρπι!!!! Καλη σας ορεξη!!! Το λιγουρεψα!

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα αγάπημενες μου εγώ μαγειρεύω για τη μικρή μου κ τους κουμπάρους μου κ θα πιω κ ένα καφεδάκι να αντέξω τα παιχνίδια της. Εδώ ψιλό βρέχει αλλά εντάξει 

Μαρια μου μόνο λίγες ώρες έμειναν να τέλειιώσει αυτο όλο. Και μετά κοιτάμε μπροστά έχουμε κ μια β επιπέδου να περιμένουμε πως κ πως

Κοριτσακι μου να περασετε τελεια σημερα!!!!!!! Θα ξετρελαθει η μικρουλα σου που θα δει τη νονα!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Όχι καλε ,δεν θα φάω σως γιατί έχω τις αναγουλες χθες κ σήμερα.γενικα τρώω,όχι τρελές ποσότητες κ συχνότητες γιατί οκ είναι ανθυγιεινό όπως κ να το κάνουμε κ όχι από έξω.αν πάρω σουβλάκι πχ(μια φορά ως τώρα,προτιμω κρέπες εγώ) το ζητάω σκέτο κ βάζω ο,τι σως θέλω σπίτι για τον λόγο ότι δεν ξέρεις στα μαγαζιά πως τις διατηρούν κ από ποτε τις έχουν,ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι.ο άντρας μου από μαγιονέζα σε γνωστή αλυσίδα φαστ φουντ κ έπαθε πριν 4 χρόνια σαλμονέλα.μπορεις επίσης σπίτι να κάνεις πεντανόστιμη σως με μέλι,γιαούρτι,ελάχιστη μουστάρδα κ κάρυ κ είναι τελειααααα!την συνηθίζω!επίσης κάνω μόνη μου εύκολα τζατζίκι κ τυροσαλατα!!!στην τυροσαλατα βάζω κ γλυκιά πάπρικα κ είναι εξίσου καλή.

Αχ καλά λεω εγώ σακαρακες!!!αχαχααχαχ

Κάνε μασαζακι Γωγώ! ή ακόμα καλύτερα βάλε τον άντρα σου:P

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Μαράκι μου για τις συμβουλές!! Μέχρι τώρα σως έχω φάει μόνο σε καλό εστιατόριο με θαλασσινά που εμπιστεύομαι κατά τα άλλα δεν τρώω αν και να σου πω την αλήθεια ήμουν σίγουρη ότι αυτοί στα φαστ φουντ θα χρησιμοποιούν μόνο εμπορίου και δε θα τη φτιάχνουν μόνοι τους, απίστευτο αυτό που έπαθε ο άντρας σου, τραγικοί! Θα φτιάχνω στο σπίτι από δω και πέρα και θα βάζω μέσα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Και εγώ δεν είχα πολύ καλή μέρα χθες, με θυμήθηκε η αδυναμία, η υπόταση και η ναυτία για λίγο! Σήμερα πολύ καλύτερα προς το παρόν τουλάχιστον..

Εντομεταξυ με πιάνει όλη αυτή η αδιαθεσία το μεσημέρι και μια φρυγανιά να φάω βαρυστομαχιαζω.. Το βράδυ και ένα ολόκληρο γουρούνι να φάω μόνη μου και να πέσω και κατευθειαν για ύπνο δεν καταλαβαίνω τίποτα.. 

Αντε Μαράκι κοντεύει η επεμβασουλα να την κάνεις να ξεμπερδεύεις και να νιώσεις επιτέλους καλύτερα κορίτσι μου! Εσύ γιατί να μην φας σως; :( Ήθελα γενικά να σας ρωτήσω κάτι επ αυτού κορίτσια οπότε παίρνω από τη Μαρία μας το πάτημα..

Γενικά έχω θέμα με το όποτε τρώω κάτι τύπου σουβλάκι ή μπέργκερ κλπ με το τι σως μπορώ να φάω.. Έχω ρωτήσει και όλες μα όλες οι σως, από μέλι μουστάρδα, τυροσαλατα, γιαουρτιού κλπ έχουν βάση τη μαγιονέζα.. Το έψαξα λίγο γιατί μέχρι τώρα έκανα κάτι αηδίες του τύπου έπαιρνα σουβλάκι στεγνό και έριχνα μέσα μουστάρδα σκέτη και είδα ότι η μαγιονέζα αν είναι εμπορίου επιτρέπεται οπότε κατ επέκταση όλες οι σως.. Δεν ισχύει αυτό;

Χθες πάντως έφτιαξα σπιτικό μπέργκερ με ψωμάκι ολικής, τυρί μιλνερ τοματουλα και κρεμμύδι και έβαλα μέσα χελμανς μαγιονέζα, πεντανοστιμο περιττό να σας πω ξετρελαθηκαμε!! Έχω αρκετή έννοια με το φαγητό και το ψάχνω φουλ γι'αυτο σας ρωτάω.. 

Ναι εμένα με ενοχλεί αρκετά και ώρες ώρες με πιάνουν και έντονοι πονοι σαν σουβλιες στα ισχία! 

φραουλινο μου μας ταραξαν χτες τα σπλαχνα μας!!! Ελπιζω σημερα να τη σκαπουλαρουμε ολες!!! Εγω εχω το αναποδο απο σενα! Πρωι-μεσημερι ειμαι οκ και το βραδυ ενω πειναω οτι και να φαω, βρε και μισο κομματακι μηλο, θα μου πεσει βαρυ! Και πειναω δεν ειναι οτι δεν πειναω να πεις οκ δε θα φαω!

Τελεια η ερωτηση σου με τις σως...Εγω εχω φαει 1 μπεργκερ απεξβ την προηγουμενη βδομαδα και ειχε επιλογη γουακαμολε και διαλεξα αυτο. Γενικα κι εγω φοβαμαι τις σως απεξω ανεξαρτητα απο εγκυμοσυνη, γιατι την εχω πατησει στο παρελθον. Παντως οι σπιτικες σως ειναι τελειες! Εγω εκτος απο αυτη με το αβοκαντο, κανω μουσταρδα μελι και μαγιονεζα νηστισιμη(λαδι και γαλα αμυγδαλου).

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...