Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Papakι είπε:

Καλημέρα σε όλες και σε σένα Μαράκι μου επιπλέον περαστικά...Μην αγχώνεσαι...όντως για την κολπιτιδα σου τα έδωσε τα χάπια και γι αυτό σου είπε να τρως και γιαούρτια!Ερώτηση προς όλες...Υγρά εσείς έχετε βρε κοριτσια;;;;Εγώ είχα γενικά πάρα πολλά...μετά νομίζω σταματησανε λιγάκι κι εδώ και δύο μέρες ξαναεχω αρκετά!!!Δε ξέρω γιατί αλλά έχω αγχωθει μήπως είναι αμνιακό υγρό...Τι να πω;;;;Πάντα θα έχω κάτι να φοβάμαι!!!

Παπάκι εσύ έτρωγες μόνο γιαούρτια ή πηρες κ προβιοτικα σκεύασμα κ από φαρμακείο;;ρε γμτ δεν θέλω να παίρνω αχρειαστα πράγματα δίχως λόγο..

Δεν είναι αμνιακό.μοιριζει πολύ έντονα από όσο ξέρω το αμνιακό(σαν σπέρμα) θα το καταλάβαινες.κ εγώ περνάω φάσεις που έχω υγρά,σταματάνε λίγο,ξαναεχω.αν δεν μυρίζουν περίεργα κ είναι διαφανα, υπόλευκα δεν υπάρχει θέμα.ορμονες είναι και αυτό;-)

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα σε όλες κορίτσια..αχ ταλαιπωρείσαι Μαρακι αλλά θα είναι όλα Περαστικά κ όλα θα πάνε καλά ακολούθησε τις οδηγίες και μη φοβάσαι..καλά να περάσεις Ευα κοντά θα είμαστε χαχα..Δέσποινα υπομονή με την μετακόμιση κ μην τα κάνεις όλα μαζί σιγά σιγά κ όλα θα γινουν..Γωγω να περάσεις όμορφα με τους κουμπάρους να ξεσκάσετε!!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου.αμην!!!κοντεύει κ εσένα η ημερομηνία που θα χαλαρώσεις..θα το δεις..να έχεις φουλ πρόγραμμα για να ξεχνιέσαι..

Έχετε ωραίο καιρό τώρα στο νησί σας;;θα πας καμιά βολτουλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομίζω παπάκι είναι φυσιολογικό τα υγρα εγώ άλλες φορές είναι πιο λίγα άλλες πιο πολλά είναι αναλόγα την μυρωδια το χρώμα αν είναι αοσμα η αχρωμα δεν είναι ανυσηχυτικο η και λίγο λευκά να είναι νομίζω είναι φυσιολογικό.

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Παπάκι εσύ έτρωγες μόνο γιαούρτια ή πηρες κ προβιοτικα σκεύασμα κ από φαρμακείο;;ρε γμτ δεν θέλω να παίρνω αχρειαστα πράγματα δίχως λόγο..

Δεν είναι αμνιακό.μοιριζει πολύ έντονα από όσο ξέρω το αμνιακό(σαν σπέρμα) θα το καταλάβαινες.κ εγώ περνάω φάσεις που έχω υγρά,σταματάνε λίγο,ξαναεχω.αν δεν μυρίζουν περίεργα κ είναι διαφανα, υπόλευκα δεν υπάρχει θέμα.ορμονες είναι και αυτό;-)

Μακάρι να είναι μόνο κολπικά υγρά!!!

Λοιπόν..εγώ ξεκίνησα αντιβίωση μετά την μικροεπεμβαση..Μπορεί να παίζει ρόλο η αντιβίωση για την κολπιτιδα..Δεν είχα πάρει augmentin εγώ,αλλά zinadol.Θυμαμακ όμως από παλιά π είχε χρειαστεί να πάρω αντιβίωση ότι είχα πάρει τα ultralevur και μ είχε πει για τα γιαούρτια.Προληπτικα τα παίρνεις!!Και πάντα να σκέφτεσαι ότι κάτι παραπάνω ξέρουν οι επιστήμονες!!!Σε προσέχουν και με το παραπάνω!!Όλα θα πάνε τέλεια!


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια με πήρε ο χειρουργός τώρα που μίλησε ξανά με τον γυναικολόγο μου κ μου είπε από το μεσημέρι να ξεκινησω augmentin αντιβίωση για να μην προχωρήσει κι άλλο η μόλυνση κ χειροτερέψει μέχρι Δευτέρα.δεν θελουν να ανεβάσω πυρετό(!) Αυτό δεν το κατάλαβα κ πολύ αλλά οκ.μου είπε να πάρω κ προβιοτικα,το ultralevure!το έχει πάρει καμιαα;κεφίρ κ γιαούρτια ..αυτά είναι για να μην πάθω καμία κολπιτιδα από την αντιβίωση να υποθέσω;;

Επειδή έχεις φλεγμονή κοπέλα μου ,είναι πιθανόν να ανεβάσεις πυρετό !ο οργανισμός αρχίζει κ αντιδράει κοινως !δ το γνωριζω αυτό το προβιοτικο αλλα γενικά να τρως οποιαδήποτε γιαούρτια  για να μην πάθεις κολπίτιδα κ μετά χρειαστείς άλλες κρέμες !!τουλαχιστον τωρα με την αντιβίωση θα ξέρεις ότι θα αντιμετωπιστεί η μόλυνση κ θα ηρεμήσεις !!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

νομίζω παπάκι είναι φυσιολογικό τα υγρα εγώ άλλες φορές είναι πιο λίγα άλλες πιο πολλά είναι αναλόγα την μυρωδια το χρώμα αν είναι αοσμα η αχρωμα δεν είναι ανυσηχυτικο η και λίγο λευκά να είναι νομίζω είναι φυσιολογικό.

Είναι άχρωμα και άοσμα..σαν νεράκι..γενικά είναι φυσιολογικο απλά με παραξενευει το γεγονός ότι αυξήθηκαν κάπως τις τελευταίες δύο μέρες...Θα ρωτήσω και το γιατρό μου την Πέμπτη.


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papakι είπε:

Μακάρι να είναι μόνο κολπικά υγρά!!!

Λοιπόν..εγώ ξεκίνησα αντιβίωση μετά την μικροεπεμβαση..Μπορεί να παίζει ρόλο η αντιβίωση για την κολπιτιδα..Δεν είχα πάρει augmentin εγώ,αλλά zinadol.Θυμαμακ όμως από παλιά π είχε χρειαστεί να πάρω αντιβίωση ότι είχα πάρει τα ultralevur και μ είχε πει για τα γιαούρτια.Προληπτικα τα παίρνεις!!Και πάντα να σκέφτεσαι ότι κάτι παραπάνω ξέρουν οι επιστήμονες!!!Σε προσέχουν και με το παραπάνω!!Όλα θα πάνε τέλεια!

Μακάρι κοπέλα μου!σε ευχαριστώ πολύ.κι εσύ μην αγχώνεσαι.υγρα είναι αυτά που προστατεύουν το μωράκι μας από μολύνσεις κ άλλα συναφή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Είναι άχρωμα και άοσμα..σαν νεράκι..γενικά είναι φυσιολογικο απλά με παραξενευει το γεγονός ότι αυξήθηκαν κάπως τις τελευταίες δύο μέρες...Θα ρωτήσω και το γιατρό μου την Πέμπτη.

ναι να τον ρωτήσεις καλύτερα αυτοί ξέρουν πιο καλά..

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Επειδή έχεις φλεγμονή κοπέλα μου ,είναι πιθανόν να ανεβάσεις πυρετό !ο οργανισμός αρχίζει κ αντιδράει κοινως !δ το γνωριζω αυτό το γιαούρτι αλλα γενικά να τρως οποιαδήποτε για να μην πάθεις κολπίτιδα κ μετά χρειαστείς άλλες κρέμες !!τουλαχιστον τωρα με την αντιβίωση θα ξέρεις ότι θα αντιμετωπιστεί η μόλυνση κ θα ηρεμήσεις !!

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ.απο το να περιμένω ως την Δευτέρα σε αναμμένα καρβουνα, τουλάχιστον ας την ξεκινήσω τώρα να ξέρω ότι προστατεύεται έστω το μωρακι από αυτήν την μόλυνση.γιαουρτια κ κεφίρ ούτως ή άλλως τρώω λόγω εντέρου για την τουαλέτα οπότε απλά θα συνεχίσω.

Just now, Papakι είπε:

Είναι άχρωμα και άοσμα..σαν νεράκι..γενικά είναι φυσιολογικο απλά με παραξενευει το γεγονός ότι αυξήθηκαν κάπως τις τελευταίες δύο μέρες...Θα ρωτήσω και το γιατρό μου την Πέμπτη.

Καλά θα κάνεις.αν θες παρτον κ τηλ τώρα να σε καθησυχάσει κ να σου πει πως τα ξεχωρίζουμε για να σου φύγει από το μυαλό.αλλιως την Πέμπτη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ.απο το να περιμένω ως την Δευτέρα σε αναμμένα καρβουνα, τουλάχιστον ας την ξεκινήσω τώρα να ξέρω ότι προστατεύεται έστω το μωρακι από αυτήν την μόλυνση.γιαουρτια κ κεφίρ ούτως ή άλλως τρώω λόγω εντέρου για την τουαλέτα οπότε απλά θα συνεχίσω.

Ξέρω ότι έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου ,,,δειξτου και τωρα την ίδια πίστη ,,,δεν θα σε έβαζε σε κίνδυνο ,,,αλλα σε προστατεύει όπως το κάνει παντα !!Αυτο να σκέφτεσαι μόνο ,,ότι γίνεται για το καλό σου κ για το καλό της μπέμπας !τιποτε άλλο μην σε απασχολεί !

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Ξέρω ότι έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου ,,,δειξτου και τωρα την ίδια πίστη ,,,δεν θα σε έβαζε σε κίνδυνο ,,,αλλα σε προστατεύει όπως το κάνει παντα !!Αυτο να σκέφτεσαι μόνο ,,ότι γίνεται για το καλό σου κ για το καλό της μπέμπας !τιποτε άλλο μην σε απασχολεί !

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ Δήμητρα μου!!!δεν ξέρω γιατί ενώ είμαι γενικά τόσο ψύχραιμη,όταν έχει να κάνει με το μωρό το χάνω.σκεφτομαι το χειρότερο σενάριο.ισως γιατί πιστεύω ότι ευθύνομαι εγώ που το άφησα τόσο αυτο στο πόδι.τελος πάντων.περιμενω να έρθει κ ο άντρας μου από το φαρμακείο κ το μεσημέρι μετά το φαγητό ,ξεκινάω την αντιβίωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι είπε:

Είναι άχρωμα και άοσμα..σαν νεράκι..γενικά είναι φυσιολογικο απλά με παραξενευει το γεγονός ότι αυξήθηκαν κάπως τις τελευταίες δύο μέρες...Θα ρωτήσω και το γιατρό μου την Πέμπτη.

Είναι φυσιολογικά κορίτσι μου ,μην αγχώνεσαι !ρωτησε κ τον γιατρό σου κ θα ηρεμήσεις περισσότερο !

Just now, MumMaria είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ Δήμητρα μου!!!δεν ξέρω γιατί ενώ είμαι γενικά τόσο ψύχραιμη,όταν έχει να κάνει με το μωρό το χάνω.σκεφτομαι το χειρότερο σενάριο.ισως γιατί πιστεύω ότι ευθύνομαι εγώ που το άφησα τόσο αυτο στο πόδι.τελος πάντων.περιμενω να έρθει κ ο άντρας μου από το φαρμακείο κ το μεσημέρι μετά το φαγητό ,ξεκινάω την αντιβίωση.

Επειδή περνάς ότι περνάς με την εγκυμοσύνη σου γιαυτο σκέφτεσαι κάπως !!νομιζω Δ φταις εσυ κοπέλα μου ,απλως ο οργανισμός μας Δ έχει Δυνατό ανοσοποιητικό κ Δ μπόρεσε να το καταπολεμήσει !Ετυχε να σου συμβεί κ βγήκε τωρα !εμενα στον Γιάννη με έπιασε ο φρονιμιτης στο πρώτο τριμηνο κ άντεξα με νυχια κ με δόντια κ Δ πήρα ούτε ντεπόν (λόγω πρώτου τριμηνου )

λογω κύησης μας συμβαίνουν αλλα ευτυχως υπάρχουν λύσεις !!να τρως καλα ,όσο ήρεμη μπορείς ,,χαμογελα με τον βασιλακη κ αύριο θα έχει τελειώσει το βάσανο !

  • Ευχαριστώ 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα σε όλες κορίτσια..αχ ταλαιπωρείσαι Μαρακι αλλά θα είναι όλα Περαστικά κ όλα θα πάνε καλά ακολούθησε τις οδηγίες και μη φοβάσαι..καλά να περάσεις Ευα κοντά θα είμαστε χαχα..Δέσποινα υπομονή με την μετακόμιση κ μην τα κάνεις όλα μαζί σιγά σιγά κ όλα θα γινουν..Γωγω να περάσεις όμορφα με τους κουμπάρους να ξεσκάσετε!!

Που θα εισαι εσυ; :razz:


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

 Εγω Άνδρο μένω..και εγω θα πάω τηνο οχι όμως τώρα μέσα στον Ιούνιο Ιούλιο εκεί κάπου λέω..

Αααα δεν το θυμομουν! εκει θα συναντιομαστε Τηνο  να κοβουμε την διαδρομη στην μεση χαχα!

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μολις μπηκα ξανα και ειδα τις συζητησεις σας.

@MumMariaΜαρακι μου να σου πω χαρηκα λιγο με τα νεα σου, απο την αποψη οτι ο γιατρος σου και ο χειρουργος σε εχουν τελειως προτεραιοτητα και βρηκαν μια λυση για να σε προστατεψουν. Και αντι να περιμενεις να ερθει η Δευτερα, ξεκινας δραση σημερα. Λογω κολπιτιδας σου ειπαν το γιαουρτι κτλ και εφοσον τα τρως ηδη κανενα θεμα. Κοριτσακι μου μην κατηγορεις τον εαυτο σου! Κι εγω αν ειχα ενα πονο στο νυχι σιγα μην ετρεχα να το δω. Πού να φανταστεςι τωρα οτι θα χειροτερευε. Εξαλλου εχεις δει ενα χειρουργο και ενα ποδολογο τοσο καιρο και ολοι ηταν υπερ σε μια συντηρητικη αντιμετωπιση. Το επομενο που θελω να πω ειναι να μην πιεζεσαι να εισαι καλα ψυχολογικα αν δε σου βγαινε. Ενταξει, ειναι ενα λιγο καπως σκ, εχεις αγωνια και ειναι ανθρωπινο. Μην εχεις τωρα και εξτρα ενοχες για τη διαθεση σου. Η νυφη μου ειναι μια χαρουλα! Και τωρα με το αγχος ειναι λογικο να μην την ακουσεις να κουνιεται συν ο πλακουντας μαξιλαρακι! Εχω παρατηρησει οτι τωρα που ειναι μια σταλιτσα, τα νιωθουμε μονο σε πολυ χαλαρη φαση!

@Papakιμου τα υγρα ειναι πολυ φυσιολογικα!!! Οσο επαιρνα κολπικα προγεστερονη αλλαζα βρακι καθε τρεις και λιγο! Ρωτα το γιατρο σου εννοειται αλλα νομιζω οτι εχουμε υγρα απ'οτι εχω διαβασει για να προστατευουν τον κολπο μας και το μωρο απο μικροβια.

Just now, MumMaria said:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ Δήμητρα μου!!!δεν ξέρω γιατί ενώ είμαι γενικά τόσο ψύχραιμη,όταν έχει να κάνει με το μωρό το χάνω.σκεφτομαι το χειρότερο σενάριο.ισως γιατί πιστεύω ότι ευθύνομαι εγώ που το άφησα τόσο αυτο στο πόδι.τελος πάντων.περιμενω να έρθει κ ο άντρας μου από το φαρμακείο κ το μεσημέρι μετά το φαγητό ,ξεκινάω την αντιβίωση.

Διαβασα τωρα αυτο το μνμ ξανα και θελω να σου στειλω μια αγκαλιτσα!!! Βρε υπαρχει μανουλα που να της πουν κατι ανησυχητικο για το παιδακι της και να μην αναστατωθει; Κατσε να ερθει ο μικρος εδω να μη μου τρωει ολο το φαι και θα δεις πώς θα κανω εγω μη  μου παθει ασιτια το σπλαχνο μου χαχαχαχα!!!!!!

Just now, ΕΥΑ! said:

Αααα δεν το θυμομουν! εκει θα συναντιομαστε Τηνο  να κοβουμε την διαδρομη στην μεση χαχα!

Ευα και Ευη μας να σας βοηθησει η Παναγιτσα της Τηνου να εχετε τα καλυτερα νεα μεσα στον Ιουνιο! Θα κανω κι εγω προσευχουλα για εσας να το ξερετε οπως και ολες μας στο παρεακι!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...