Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

φραουλινο μου μας ταραξαν χτες τα σπλαχνα μας!!! Ελπιζω σημερα να τη σκαπουλαρουμε ολες!!! Εγω εχω το αναποδο απο σενα! Πρωι-μεσημερι ειμαι οκ και το βραδυ ενω πειναω οτι και να φαω, βρε και μισο κομματακι μηλο, θα μου πεσει βαρυ! Και πειναω δεν ειναι οτι δεν πειναω να πεις οκ δε θα φαω!

Τελεια η ερωτηση σου με τις σως...Εγω εχω φαει 1 μπεργκερ απεξβ την προηγουμενη βδομαδα και ειχε επιλογη γουακαμολε και διαλεξα αυτο. Γενικα κι εγω φοβαμαι τις σως απεξω ανεξαρτητα απο εγκυμοσυνη, γιατι την εχω πατησει στο παρελθον. Παντως οι σπιτικες σως ειναι τελειες! Εγω εκτος απο αυτη με το αβοκαντο, κανω μουσταρδα μελι και μαγιονεζα νηστισιμη(λαδι και γαλα αμυγδαλου).

Πολύ ωραίες ιδέες Υβόννη μου, σε ευχαριστώ πολύ!!

Τελικά το μέλι ρε κορίτσια επιτρέπεται; ποτέ δεν κατάλαβα! Ξέρω απαγορεύεται το ακατέργαστο αλλά καμία εταιρία στο σούπερ μάρκετ δεν γράφει "παστεριωμενο" ή "επεξεργασμενο" γιατί προφανώς και γενικά δεν θεωρείται καλό αλλά έλα μου που στην εγκυμοσύνη μόνο αυτά επιτρέπονται! Λατρεύω το μέλι και μου έχει λείψει τόσο πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο said:

Πολύ ωραίες ιδέες Υβόννη μου, σε ευχαριστώ πολύ!!

Τελικά το μέλι ρε κορίτσια επιτρέπεται; ποτέ δεν κατάλαβα! Ξέρω απαγορεύεται το ακατέργαστο αλλά καμία εταιρία στο σούπερ μάρκετ δεν γράφει "παστεριωμενο" ή "επεξεργασμενο" γιατί προφανώς και γενικά δεν θεωρείται καλό αλλά έλα μου που στην εγκυμοσύνη μόνο αυτά επιτρέπονται! Λατρεύω το μέλι και μου έχει λείψει τόσο πολύ.. 

Και αλλη μια σως που ξεχασα ειναι ταχινι, λεμονι και λιγο σκορδακι!

Αχ ουτε κι εγω ξερω με το μελι! Η γιατρος εδω λεει ναι! Παντως εγω εχω και σιροπι αγαυης και χρησιμοποιω αρκετα συχνα! Και αυτο ειπε οτι ειναι μια χαρα! Και ποσο μελι πια θα φαμε; Εγω δεν ηξερα παντως οτι εχει γινει τοση συζητηση με το μελι, το εμαθα προσφατα! Το ειχα στο μυαλο μου σαν σουπερ υγιεινη επιλογη για την εγκυμοσυνη!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Μαράκι μου για τις συμβουλές!! Μέχρι τώρα σως έχω φάει μόνο σε καλό εστιατόριο με θαλασσινά που εμπιστεύομαι κατά τα άλλα δεν τρώω αν και να σου πω την αλήθεια ήμουν σίγουρη ότι αυτοί στα φαστ φουντ θα χρησιμοποιούν μόνο εμπορίου και δε θα τη φτιάχνουν μόνοι τους, απίστευτο αυτό που έπαθε ο άντρας σου, τραγικοί! Θα φτιάχνω στο σπίτι από δω και πέρα και θα βάζω μέσα.. 

Κοπέλα μου,εμπορίου θα ήταν αλλά ήταν κατακαλοκαιρο,μόλις είχαμε γυρίσει από διακοπές κ θα την είχαν αφήσει έξω κ γω δεν ξέρω πόσο καιρό..κ μάλλον χάλασε..άσε,είχε κάνει ένα 20ημερο να συνέλθει με 40 πυρετό,όχι αστεία..

Καλά σε εστιατόριο οκ ή ακόμα κ σε μαγαζί που να το ξέρεις.αλλα καλύτερα όπως κ να χει τώρα στην εγκυμοσύνη να προσέχουμε λίγο παραπάνω..;-)

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Πολύ ωραίες ιδέες Υβόννη μου, σε ευχαριστώ πολύ!!

Τελικά το μέλι ρε κορίτσια επιτρέπεται; ποτέ δεν κατάλαβα! Ξέρω απαγορεύεται το ακατέργαστο αλλά καμία εταιρία στο σούπερ μάρκετ δεν γράφει "παστεριωμενο" ή "επεξεργασμενο" γιατί προφανώς και γενικά δεν θεωρείται καλό αλλά έλα μου που στην εγκυμοσύνη μόνο αυτά επιτρέπονται! Λατρεύω το μέλι και μου έχει λείψει τόσο πολύ.. 

Εννοείται επιτρέπεται.εμενα ο ενδοκρινολόγος λόγω διαβήτη μου είχε πει,αν θέλω κάτι γλυκό να τρώω λιγο μέλι.Ολα του σούπερ τα συσκευασμένα ,είναι κ.παστεριωμενα.γιατι να μην επιτρέπεται;;εννοώ πως σου το εξήγησαν;

Just now, Υβόννη είπε:

Και αλλη μια σως που ξεχασα ειναι ταχινι, λεμονι και λιγο σκορδακι!

Αχ ουτε κι εγω ξερω με το μελι! Η γιατρος εδω λεει ναι! Παντως εγω εχω και σιροπι αγαυης και χρησιμοποιω αρκετα συχνα! Και αυτο ειπε οτι ειναι μια χαρα! Και ποσο μελι πια θα φαμε; Εγω δεν ηξερα παντως οτι εχει γινει τοση συζητηση με το μελι, το εμαθα προσφατα! Το ειχα στο μυαλο μου σαν σουπερ υγιεινη επιλογη για την εγκυμοσυνη!

Ναι ρε παιδιά!!!στον γιο μου μέχρι να μαθω για τον διαβήτη ,έτρωγα κάθε βράδυ μέλι γιαούρτι κ καρύδια. Ή για πρωινό πιττουλες αραβικές με τυράκι,μέλι,σουσάμι!!ούτε ο γυναικολόγος μου είπε κάτι.

Θα σου στείλω την συνταγή συμπεθερα μου!!!είναι σούπερ!!

Just now, Gogo1994 είπε:

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου όλες ανυπομονώ της πήρα κ ένα μπέμπη μικρό για να της εξηγήσω για τον δικό μου μπέμπη κ να της πω Ν ατον πάρει Ηράκλειο Ν ατον προσέχει 

Αχ τι ωραία!!τέλεια το σκέφτηκες γλυκιά μου κοπέλα!!!:x

Just now, Υβόννη είπε:

Και αλλη μια σως που ξεχασα ειναι ταχινι, λεμονι και λιγο σκορδακι!

Αχ ουτε κι εγω ξερω με το μελι! Η γιατρος εδω λεει ναι! Παντως εγω εχω και σιροπι αγαυης και χρησιμοποιω αρκετα συχνα! Και αυτο ειπε οτι ειναι μια χαρα! Και ποσο μελι πια θα φαμε; Εγω δεν ηξερα παντως οτι εχει γινει τοση συζητηση με το μελι, το εμαθα προσφατα! Το ειχα στο μυαλο μου σαν σουπερ υγιεινη επιλογη για την εγκυμοσυνη!

Επίσης τέλειες συνταγές για σως!!!ταχίνι ε;;;κ για σκόρδο τρελαίνομαι εγώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Και αλλη μια σως που ξεχασα ειναι ταχινι, λεμονι και λιγο σκορδακι!

Αχ ουτε κι εγω ξερω με το μελι! Η γιατρος εδω λεει ναι! Παντως εγω εχω και σιροπι αγαυης και χρησιμοποιω αρκετα συχνα! Και αυτο ειπε οτι ειναι μια χαρα! Και ποσο μελι πια θα φαμε; Εγω δεν ηξερα παντως οτι εχει γινει τοση συζητηση με το μελι, το εμαθα προσφατα! Το ειχα στο μυαλο μου σαν σουπερ υγιεινη επιλογη για την εγκυμοσυνη!

Τι να πω και εγώ φαντάζομαι ότι όποιο δεν λέει πάνω "ακατέργαστο" είναι παστεριωμενο και είναι οκ.. 

Just now, MumMaria είπε:

Εννοείται επιτρέπεται.εμενα ο ενδοκρινολόγος λόγω διαβήτη μου είχε πει,αν θέλω κάτι γλυκό να τρώω λιγο μέλι.Ολα του σούπερ τα συσκευασμένα ,είναι κ.παστεριωμενα.γιατι να μην επιτρέπεται;;εννοώ πως σου το εξήγησαν;

Ναι ρε παιδιά!!!στον γιο μου μέχρι να μαθω για τον διαβήτη ,έτρωγα κάθε βράδυ μέλι γιαούρτι κ καρύδια. Ή για πρωινό πιττουλες αραβικές με τυράκι,μέλι,σουσάμι!!ούτε ο γυναικολόγος μου είπε κάτι.

Θα σου στείλω την συνταγή συμπεθερα μου!!!είναι σούπερ!!

Αχ τι ωραία!!τέλεια το σκέφτηκες γλυκιά μου κοπέλα!!!:x

Επίσης τέλειες συνταγές για σως!!!ταχίνι ε;;;κ για σκόρδο τρελαίνομαι εγώ...

Εγω έτρωγα απο το χωριό μου μέλι που έφερνε ο πατέρας μου όποτε πήγαινε και φυσικά είναι ακατέργαστο (ότι πιο υγιεινό εκτός εγκυμοσύνης). Όταν έμεινα έγκυος και άρχισα να τα ψάχνω όλα είδα ότι το μέλι που δεν είναι παστεριωμενο είναι επικίνδυνο για αλλαντιαση στο έμβρυο μια παράλυση κάτι τέτοιο και γι'αυτο και τα μωράκια δεν κάνει να τρώνε τον 1ο χρόνο της ζωής τους.. Τα διάβασα από άρθρα γυναικολόγων στο ίντερνετ, ο δικός μου δεν μου είπε κάτι.. Λένε ότι είναι άγνωστο το αν το βακτήριο που προκαλεί αλλαντιαση μπορεί να διαπερασει τον πλακούντα.. 

Μαράκι μου η ενδοκρινολογος και εμένα στη διατροφή που μου έδωσε που είναι για διαβήτη κύησης λέει κάποια πράγματα όπως πχ όλα τα ψάρια ελεύθερα το οποίο όμως ξέρουμε ότι δεν ισχύει ακριβώς στην εγκυμοσύνη οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ασχολούνται με το αν κάτι επιτρέπεται ή όχι για άλλους λόγους αλλά κυρίως για το θέμα του σακχάρου.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου όλες ανυπομονώ της πήρα κ ένα μπέμπη μικρό για να της εξηγήσω για τον δικό μου μπέμπη κ να της πω Ν ατον πάρει Ηράκλειο Ν ατον προσέχει 

Αχ Γωγουλα μου κλαιω απο συγκινηση!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα ευα μου!!!με πιάνει ανά διαστήματα κι εμένα η μέση μου αλλά πιστεύω είναι κ από το καθησιο στην περίπτωσή μου..είμαι συχνό όμως κ στην εγκυμοσύνη,μήπως να κάνεις καμιά ελαφριά ειδική ασκησουλα;ξ όμορφη Μύκονος τι λέει;πήγατε;

Κανω καποιες ασκησεις,κ πιλατες κανω μες την εβδομαδα 1-2 φορες αλλα τελευταια γινεται λιγο πιο εντονη η ενοχληση.κ στον καναπε αν καθομαι πανω απο μιααωρο κ παω να σηκωθω δυσκολευομαι. Ναι εδω ειμαστε,ειναι παρα πολυ  ωραια αδεια σχεδον,διαφορετικη.

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Εννοείται επιτρέπεται.εμενα ο ενδοκρινολόγος λόγω διαβήτη μου είχε πει,αν θέλω κάτι γλυκό να τρώω λιγο μέλι.Ολα του σούπερ τα συσκευασμένα ,είναι κ.παστεριωμενα.γιατι να μην επιτρέπεται;;εννοώ πως σου το εξήγησαν;

Ναι ρε παιδιά!!!στον γιο μου μέχρι να μαθω για τον διαβήτη ,έτρωγα κάθε βράδυ μέλι γιαούρτι κ καρύδια. Ή για πρωινό πιττουλες αραβικές με τυράκι,μέλι,σουσάμι!!ούτε ο γυναικολόγος μου είπε κάτι.

Θα σου στείλω την συνταγή συμπεθερα μου!!!είναι σούπερ!!

Αχ τι ωραία!!τέλεια το σκέφτηκες γλυκιά μου κοπέλα!!!:x

Επίσης τέλειες συνταγές για σως!!!ταχίνι ε;;;κ για σκόρδο τρελαίνομαι εγώ...

Εμενα εδω μου ειπαν ειναι μια χαρα το μελι αλλα το διαβασα στο ιντερνετ, οποτε δνε ξερω τι να πιστεψω! Αλλα τρωω παντως να σου πω!

Λατρευω το πανε αλλα το εχω κοψει χρονια και δεν ειχα σκεφτει λυση με ξηροκαρπι! Σουπερ πηγη πρωτεινης!!! Μπραβο Μαρακι μου που το σκεφτηκες!!!

Ταχινι ναι αλλα απο βιολογικο να ειναι σκετο σουσαμι! Θελει και λιγο νερακι βεβαια να γινει πιο κρεμουλα αλλα με σκορδακι, λεμονι και αλατακι ειναι μουρλια! Εγω το βαζω στις φρυγανιες και απο πανω ροδελες ντοματουλα!!

Just now, Φραουλίνο said:

Τι να πω και εγώ φαντάζομαι ότι όποιο δεν λέει πάνω "ακατέργαστο" είναι παστεριωμενο και είναι οκ.. 

Εγω έτρωγα απο το χωριό μου μέλι που έφερνε ο πατέρας μου όποτε πήγαινε και φυσικά είναι ακατέργαστο (ότι πιο υγιεινό εκτός εγκυμοσύνης). Όταν έμεινα έγκυος και άρχισα να τα ψάχνω όλα είδα ότι το μέλι που δεν είναι παστεριωμενο είναι επικίνδυνο για αλλαντιαση στο έμβρυο μια παράλυση κάτι τέτοιο και γι'αυτο και τα μωράκια δεν κάνει να τρώνε τον 1ο χρόνο της ζωής τους.. Τα διάβασα από άρθρα γυναικολόγων στο ίντερνετ, ο δικός μου δεν μου είπε κάτι.. Λένε ότι είναι άγνωστο το αν το βακτήριο που προκαλεί αλλαντιαση μπορεί να διαπερασει τον πλακούντα.. 

Μαράκι μου η ενδοκρινολογος και εμένα στη διατροφή που μου έδωσε που είναι για διαβήτη κύησης λέει κάποια πράγματα όπως πχ όλα τα ψάρια ελεύθερα το οποίο όμως ξέρουμε ότι δεν ισχύει ακριβώς στην εγκυμοσύνη οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ασχολούνται με το αν κάτι επιτρέπεται ή όχι για άλλους λόγους αλλά κυρίως για το θέμα του σακχάρου.. 

Βασικα πρεπει να εχουμε σε ολα το νου μας αυτο βλεπω...Κι εμενα μου ειπε εδω οκ για το μελι απλα ειπε οχι με το κιλο λογω ζαχαρου. Να σου πω αν εχεις αμφιβολιες ε δεν το τρως και ησυχαζει το κεφαλακι σου! Σιροπι αγαυης μπορεις να τρως; Ειναι μια καλη εναλλακτικη...

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΕΥΑ! said:

Κανω καποιες ασκησεις,κ πιλατες κανω μες την εβδομαδα 1-2 φορες αλλα τελευταια γινεται λιγο πιο εντονη η ενοχληση.κ στον καναπε αν καθομαι πανω απο μιααωρο κ παω να σηκωθω δυσκολευομαι. Ναι εδω ειμαστε,ειναι παρα πολυ  ωραια αδεια σχεδον,διαφορετικη.

Αχ Ευακι μου ζηλευω λιγακι την Μυκονο!!!!! Ειδικα τωρα που ειναι αδεια!!!! Να περνατε τελεια!!

Μαξιλαρακι εγκυμοσυνης δοκιμασες εσυ; Μηπως αυτο κανει δουλεια τελικα

Just now, Gogo1994 said:

Γλυκούλα μου ναι καιρό ονειρευόμουν τη στιγμή που θα της το πω 

Εισαι πολυ τρυφερουλα και ειναι τυχερη και η βαφτιστηρα και ο γιος σου να σε εχουν σαν μαμα, κανονικη και πνευματικη! Να μη ρωτησω τί μαγειρεψες, χαμος φανταζομαι!!!!

Εμενα ο μικρουλης ο βαφτισημιος δεν καταλαβαινει προφανως, αλλα η βαφτιστηρα μου που ειναι 18 εκλαιγε και ελεγε "νονα θα γινεις η καλυτερη μαμα γιατι εισαι η καλυτερη πνευματικη μαμα"!! Μετα με ρωτουσε αν θα την αφηνω να παρει αγκαλια το μωρο!! Δινει πανελληνιες τωρα και εχουμε αγχη αλλου ειδους!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Ευακι μου ζηλευω λιγακι την Μυκονο!!!!! Ειδικα τωρα που ειναι αδεια!!!! Να περνατε τελεια!!

Μαξιλαρακι εγκυμοσυνης δοκιμασες εσυ; Μηπως αυτο κανει δουλεια τελικα

Ειναι ομορφη κ αν μπλεξεις με ντοπιους πας σε ωραια μερη χωρις τον χαμο!οταν με το καλο ερθεις εχει ξεναγηση!το αγορασα προχτες κ δεν το πηρα μαζι μου η χαζη το αφησα Αθηνα.

  • Λυπημένη/-ος 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Ειναι ομορφη κ αν μπλεξεις με ντοπιους πας σε ωραια μερη χωρις τον χαμο!οταν με το καλο ερθεις εχει ξεναγηση!το αγορασα προχτες κ δεν το πηρα μαζι μου η χαζη το αφησα Αθηνα.

Θα βαλεις τον αντρουλη να κανει μασαζ χιχιχχιι!!!! Καλυτερος και απο μαξιλαρι! Δεχομαι την προταση για ξεναγηση!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εμενα εδω μου ειπαν ειναι μια χαρα το μελι αλλα το διαβασα στο ιντερνετ, οποτε δνε ξερω τι να πιστεψω! Αλλα τρωω παντως να σου πω!

Λατρευω το πανε αλλα το εχω κοψει χρονια και δεν ειχα σκεφτει λυση με ξηροκαρπι! Σουπερ πηγη πρωτεινης!!! Μπραβο Μαρακι μου που το σκεφτηκες!!!

Ταχινι ναι αλλα απο βιολογικο να ειναι σκετο σουσαμι! Θελει και λιγο νερακι βεβαια να γινει πιο κρεμουλα αλλα με σκορδακι, λεμονι και αλατακι ειναι μουρλια! Εγω το βαζω στις φρυγανιες και απο πανω ροδελες ντοματουλα!!

Βασικα πρεπει να εχουμε σε ολα το νου μας αυτο βλεπω...Κι εμενα μου ειπε εδω οκ για το μελι απλα ειπε οχι με το κιλο λογω ζαχαρου. Να σου πω αν εχεις αμφιβολιες ε δεν το τρως και ησυχαζει το κεφαλακι σου! Σιροπι αγαυης μπορεις να τρως; Ειναι μια καλη εναλλακτικη...

Αμέ, πολύ καλή ιδέα και ταιριάζει σε όσα φαγητά γλυκά μπαίνει και το μέλι! :) Αν και είμαι σίγουρη ότι και αυτό με το μέλι ειναι μια από τις κλασικές υπερβολές που μας βομβαρδίζουν και είναι κάτι πολύ σπάνιο αλλά τέλος πάντων.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Ευακι μου ζηλευω λιγακι την Μυκονο!!!!! Ειδικα τωρα που ειναι αδεια!!!! Να περνατε τελεια!!

Μαξιλαρακι εγκυμοσυνης δοκιμασες εσυ; Μηπως αυτο κανει δουλεια τελικα

Εισαι πολυ τρυφερουλα και ειναι τυχερη και η βαφτιστηρα και ο γιος σου να σε εχουν σαν μαμα, κανονικη και πνευματικη! Να μη ρωτησω τί μαγειρεψες, χαμος φανταζομαι!!!!

Εμενα ο μικρουλης ο βαφτισημιος δεν καταλαβαινει προφανως, αλλα η βαφτιστηρα μου που ειναι 18 εκλαιγε και ελεγε "νονα θα γινεις η καλυτερη μαμα γιατι εισαι η καλυτερη πνευματικη μαμα"!! Μετα με ρωτουσε αν θα την αφηνω να παρει αγκαλια το μωρο!! Δινει πανελληνιες τωρα και εχουμε αγχη αλλου ειδους!

Αχ η γλυκούλα μου μωρέ πόσο όμορφο να στο λέει αυτό το στοματάκι της βαφτηστηρας σου. Χαμός ναι κρεατάκι μπόλικο πατατουλες ξέρεις κρητικό τραπέζι χωριάτικη 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...