Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο said:

Αμέ, πολύ καλή ιδέα και ταιριάζει σε όσα φαγητά γλυκά μπαίνει και το μέλι! :) Αν και είμαι σίγουρη ότι και αυτό με το μέλι ειναι μια από τις κλασικές υπερβολές που μας βομβαρδίζουν και είναι κάτι πολύ σπάνιο αλλά τέλος πάντων.. 

Ε ναι εχεις δικιο αλλα κι εμενα αν μου κατσει κατι περιεργο μετα απο το να αγχωνομαι λεω ας μη το φαω να τελειωνουμε χαχαχα! Παντως η αγαυη κανει καλο υποκαταστατο και εχει χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τι να πω και εγώ φαντάζομαι ότι όποιο δεν λέει πάνω "ακατέργαστο" είναι παστεριωμενο και είναι οκ.. 

Εγω έτρωγα απο το χωριό μου μέλι που έφερνε ο πατέρας μου όποτε πήγαινε και φυσικά είναι ακατέργαστο (ότι πιο υγιεινό εκτός εγκυμοσύνης). Όταν έμεινα έγκυος και άρχισα να τα ψάχνω όλα είδα ότι το μέλι που δεν είναι παστεριωμενο είναι επικίνδυνο για αλλαντιαση στο έμβρυο μια παράλυση κάτι τέτοιο και γι'αυτο και τα μωράκια δεν κάνει να τρώνε τον 1ο χρόνο της ζωής τους.. Τα διάβασα από άρθρα γυναικολόγων στο ίντερνετ, ο δικός μου δεν μου είπε κάτι.. Λένε ότι είναι άγνωστο το αν το βακτήριο που προκαλεί αλλαντιαση μπορεί να διαπερασει τον πλακούντα.. 

Μαράκι μου η ενδοκρινολογος και εμένα στη διατροφή που μου έδωσε που είναι για διαβήτη κύησης λέει κάποια πράγματα όπως πχ όλα τα ψάρια ελεύθερα το οποίο όμως ξέρουμε ότι δεν ισχύει ακριβώς στην εγκυμοσύνη οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ασχολούνται με το αν κάτι επιτρέπεται ή όχι για άλλους λόγους αλλά κυρίως για το θέμα του σακχάρου.. 

Καλά έχεις δίκιο σε αυτό που λες για τους ενδοκρινολόγους,δεν είναι ενημερωμένοι για τα πάντα για την εγκυμοσύνη.αυτο ότι τα μωρά τρώνε μετά τον χρόνο μέλι,το ξέρω αλλά επειδή είχα ρωτήσει τον γιατρό μου υπέθεσα ότι ή δεν περνάει από τον πλακούντα ή τον επεξεργάζεται ο οργανισμός μας πριν φτάσει στο έμβρυο.τεσπα.δεν τρώω κ ιδιαίτερα πολύ,τώρα μια δυο κουταλιές σε καμία σως δεν νομίζω ότι πειράζει.

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Κανω καποιες ασκησεις,κ πιλατες κανω μες την εβδομαδα 1-2 φορες αλλα τελευταια γινεται λιγο πιο εντονη η ενοχληση.κ στον καναπε αν καθομαι πανω απο μιααωρο κ παω να σηκωθω δυσκολευομαι. Ναι εδω ειμαστε,ειναι παρα πολυ  ωραια αδεια σχεδον,διαφορετικη.

Αχ πολύ μου αρέσουν τα νησιά κ ειδικά τέτοια νησιά όταν είναι άδεια κ ήρεμα..καλά να περάσετε:x

Just now, Gogo1994 είπε:

Γλυκούλα μου ναι καιρό ονειρευόμουν τη στιγμή που θα της το πω 

Ααααα δεν το ήξερε!!!σήμερα της το είπες;;;κ στους κουμπάρους σήμερα ή αυτοί το ήξεραν;

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Ευακι μου ζηλευω λιγακι την Μυκονο!!!!! Ειδικα τωρα που ειναι αδεια!!!! Να περνατε τελεια!!

Μαξιλαρακι εγκυμοσυνης δοκιμασες εσυ; Μηπως αυτο κανει δουλεια τελικα

Εισαι πολυ τρυφερουλα και ειναι τυχερη και η βαφτιστηρα και ο γιος σου να σε εχουν σαν μαμα, κανονικη και πνευματικη! Να μη ρωτησω τί μαγειρεψες, χαμος φανταζομαι!!!!

Εμενα ο μικρουλης ο βαφτισημιος δεν καταλαβαινει προφανως, αλλα η βαφτιστηρα μου που ειναι 18 εκλαιγε και ελεγε "νονα θα γινεις η καλυτερη μαμα γιατι εισαι η καλυτερη πνευματικη μαμα"!! Μετα με ρωτουσε αν θα την αφηνω να παρει αγκαλια το μωρο!! Δινει πανελληνιες τωρα και εχουμε αγχη αλλου ειδους!

Μαξιλάρι...ευτυχώς το ανέφερες εσύ αυτήν την φορά!!μην το ξανά αναφέρω εγώ κ σας έχω πρηξει:P

Just now, Υβόννη είπε:

Ε ναι εχεις δικιο αλλα κι εμενα αν μου κατσει κατι περιεργο μετα απο το να αγχωνομαι λεω ας μη το φαω να τελειωνουμε χαχαχα! Παντως η αγαυη κανει καλο υποκαταστατο και εχει χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη.

Ναι κι εγω έτσι είμαι...αφού με βάλατε σε σκέψεις με το μέλι...κακουργες!!!!πάει κ το μέλι μου!!!:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Καλά έχεις δίκιο σε αυτό που λες για τους ενδοκρινολόγους,δεν είναι ενημερωμένοι για τα πάντα για την εγκυμοσύνη.αυτο ότι τα μωρά τρώνε μετά τον χρόνο μέλι,το ξέρω αλλά επειδή είχα ρωτήσει τον γιατρό μου υπέθεσα ότι ή δεν περνάει από τον πλακούντα ή τον επεξεργάζεται ο οργανισμός μας πριν φτάσει στο έμβρυο.τεσπα.δεν τρώω κ ιδιαίτερα πολύ,τώρα μια δυο κουταλιές σε καμία σως δεν νομίζω ότι πειράζει.

Αχ πολύ μου αρέσουν τα νησιά κ ειδικά τέτοια νησιά όταν είναι άδεια κ ήρεμα..καλά να περάσετε:x

Ααααα δεν το ήξερε!!!σήμερα της το είπες;;;κ στους κουμπάρους σήμερα ή αυτοί το ήξεραν;

Μαξιλάρι...ευτυχώς το ανέφερες εσύ αυτήν την φορά!!μην το ξανά αναφέρω εγώ κ σας έχω πρηξει:P

Ναι κι εγω έτσι είμαι...αφού με βάλατε σε σκέψεις με το μέλι...κακουργες!!!!πάει κ το μέλι μου!!!:P

Εγω θα το συνεχισω νομιζω χχαχαα! Ποσο τρωμε μωρε πια; Αφου δινω εγω στο γαμπρο δωσε κι εσυ στη νυφη χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εγω θα το συνεχισω νομιζω χχαχαα! Ποσο τρωμε μωρε πια; Αφου δινω εγω στο γαμπρο δωσε κι εσυ στη νυφη χαχαχα!!

Λοιπόν για το κοτόπουλο το γράφω εδώ μήπως τη θέλει κι άλλη κοπελα την συνταγή.ειναι νόστιμη κ εύκολη.για το πανάρισμα αντί για αυγά ,αλεύρι κτλ,βάζω γιαούρτι 2% και ένα κουτάλι σουπας μουσταρδα,τα περνάω από κει τα φιλετακια κοτόπουλο στήθος κ μετά σε ένα πιατακι έχω χτυμενα σε μπλέντερ κάσιους,αμύγδαλα,λίγη βρώμη κ φυστίκια Αιγίνης(βασικά βάζεις ξηρούς καρπούς κ δημητριακά που εσύ προτιμάς), τα οποία πολύ εύκολα κολλάνε στο κοτοπουλακι.τα βάζω στον φούρνο σε μια λαδόκολλα στους 180 για μισή ώρα κ είναι έτοιμα.(η ώρα που τα αφήνεις εξαρτάται πόσα μεγάλα κ παχιά είναι τα κομμάτια κοτόπουλο) αυτααααα;-)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Λοιπόν για το κοτόπουλο το γράφω εδώ μήπως τη θέλει κι άλλη κοπελα την συνταγή.ειναι νόστιμη κ εύκολη.για το πανάρισμα αντί για αυγά ,αλεύρι κτλ,βάζω γιαούρτι 2% και ένα κουτάλι σουπας μουσταρδα,τα περνάω από κει τα φιλετακια κοτόπουλο στήθος κ μετά σε ένα πιατακι έχω χτυμενα σε μπλέντερ κάσιους,αμύγδαλα,λίγη βρώμη κ φυστίκια Αιγίνης(βασικά βάζεις ξηρούς καρπούς κ δημητριακά που εσύ προτιμάς), τα οποία πολύ εύκολα κολλάνε στο κοτοπουλακι.τα βάζω στον φούρνο σε μια λαδόκολλα στους 180 για μισή ώρα κ είναι έτοιμα.(η ώρα που τα αφήνεις εξαρτάται πόσα μεγάλα κ παχιά είναι τα κομμάτια κοτόπουλο) αυτααααα;-)

Φοβερο χιλια ευχαριστω!!!!!! Αυριο θα το κανω κιολας!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Φοβερο χιλια ευχαριστω!!!!!! Αυριο θα το κανω κιολας!!!

Ναι ναι κάντο κ πες το.γινεται κ με παραλλαγές,μια φορά ο άντρας μου το έκανε αντί για γιαούρτι μαρμελάδα κ όσο περίεργο κι αν φαίνεται,ήταν καλό κι αυτό.δες τι γεύσεις προτιμάς κ καντο;-) περιμένω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Ναι ναι κάντο κ πες το.γινεται κ με παραλλαγές,μια φορά ο άντρας μου το έκανε αντί για γιαούρτι μαρμελάδα κ όσο περίεργο κι αν φαίνεται,ήταν καλό κι αυτό.δες τι γεύσεις προτιμάς κ καντο;-) περιμένω εντυπώσεις

θα σου πω οπωσδηποτε! Ειναι και low carb για τον αντρα μου! Μαρακι μου τελεια ιδεα, χιλια ευχαριστω!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

θα σου πω οπωσδηποτε! Ειναι και low carb για τον αντρα μου! Μαρακι μου τελεια ιδεα, χιλια ευχαριστω!!

Είδες;;προσέχω κ τον συμπέθερο:grin:

@Despoina Mar κοπέλα μου εσύ πώς πας;;προχωράει η μετακόμιση;;καλά κουραγια κ να προσπαθείς να μην κουραστεις πολυ.;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!τι κάνετε σήμερα;;εγώ μετράω αντίστροφα,αύριο τέτοια ώρα να έχω κάνει την επέμβαση ,να έχω τελειώσει..κατά τ'αλλα ,το βράδυ ήταν πάλι δύσκολο με το πόδι κ η αντιβίωση ακόμη δεν έχει κάνει χρήση.οποτε ευελπιστώ αύριο να είμαι καλύτερα!;-)

Εδώ σήμερα ο καιρός είναι τέλειος,πόσο θα ήθελα να κάνω μια βόλτα με τα αγόρια μου,όμως εκτός από το πλακούντα,τώρα με σταματάει κ το πόδι!αχ σακαρακα ειμαι:P

Κοπέλα μ εύχομαι γ Αύριο ν πάνε όλα καλά!! Εγώ μετακόμισα σε μια μέρα είχαμε δυνατό team..και δεν θ έχω ίντερνετ ακόμα!!

4 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!! Να εχουμε ολες μια υπεροχη Κυριακη και ευχομαι να περασετε ολες πολυ πολυ ομορφα σημερα! Εγω ειχα χτες δυσκολη μερα με αναγουλα φουλ, ζαλαδες και υπνηλια αλλα σημερα ξυπνησα και ειμαι καλα και ελπιζω το στομαχι να ειναι γερο και δυνατο για το υπολοιπο της μερας!!!!!

@MumMariaσυμπεθερουλα μου υπομονη, ειλικρινα δεν εχει μεινει τιποτα!!! Αυριο θα εχεις ξεμπερδεψει να φυγει και αυτο! Να βγειτε στο μπαλκονι σας με την ξαπλωστρουλα σου! Ξερω δεν ειναι το ιδιο, αλλα να παρεις λιγο ηλιακο και να απολαυσεις τους αντρες σου!!!

Αχ κορίτσια εγώ σήμερα έκανα  3 φορές εμετό.. μάλλον θ μας πιάνει που κ που ακόμα!!

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! 

Τρώω μελι σαν τρελή... Και είναι και από το χωριό μου... Έχω φρικάρει λίγο τώρα... Δεν το ήξερα και γενικά είμαι και λίγο φρικιό με όλα... Δεν τρώω τίποτα απέξω..(και θέλω τόσο πολύ ένα σουβλάκι γοιρο χοιρινό απ'ολα) να πάθω τίποτα από το μέλι που το τρώω για να μην τρώω γλυκά???? Τέλος πάντων θα πάρω τηλ τον θείο μου που τα φτιάχνει να μάθω τι παίζει. Εγώ τρώω μόνο χειροποίητες σως.. Φοβάμαι! Απ έξω μόνο πίτσα μαργαρίτα έχω φάει 2 φορές! Και τσίπουρα που είναι ιχθυοτροφειου οπότε τα έκοψα κι αυτά! Πολύ κουραστικό αυτόε το φαγητό...

χθες ήμουν χάλια ξύπνησα το βράδυ 4.30 και δεν ξανακοιμηθηκα έχω τεράστιο θέμα με την μέση. Νομίζω πρέπει να πάω κάπου να με βοηθήσουν γιατί έχω και στον αυχένα μια κηλη και έχω και σκολίωση και γενικά είμαι σακατα οπότε νιώθω ότι θα υποφέρω όσο βάζω κιλά και κοιλιά!  Επιπλέον οι αναγούλες και ενίοτε εμετοι εξακολουθούν κανονικότατα!!! Σήμερα ήρθαμε με τον άντρα μου Μαραθώνα στο εξοχικό! Πήγαμε θάλασσα με μπουφάν καρέκλες και ταπερ με μπιφτέκια ψωμιά τυριά χαμό έκανα... Ευχαριστούμε πολύ για την συνταγη!!!  Ανυπομονώ να το φτιάξω!!

Επισκέψεις, βόλτες ακούω... Τέλεια!! Να περάσουμε όλες όμορφα λοιπόν τα ΣΚ είναι καλύτερα πάντα νομίζω... 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια...για μας σήμερα το πρόγραμμα είχε ψησιμο!!Μας επισκέφτηκε ο κολλητός του άντρα μου που είχε να μας δει από πριν την καραντίνα!!Φάγαμε και σκάσαμε!!!Έκανα κι ένα τζικεικ και το τιμήσαμε όλοι και με το παραπάνω!!!Επίσης να επισημάνω ότι κάθε μέρα και κάτι καινούριο Μ ξημερώνει...και όπως πάντα μαύρες σκέψεις με κατακλύζουν και ανησυχώ!!!Θυμάστε π σας είπα προχτές ότι ζαλίστηκα πολύ;;Έτσι ξύπνησα και σήμερα το πρωί και νιώθω πως ακόμα δεν έχω συνέλθει ακόμη..δε νιώθω ζαλάδα ακριβώς τώρα..νιώθω αδυναμία και κούραση..Δεν υποτίθεται ότι στο δεύτερο τρίμηνο νιώθεις ενέργεια;;;Εγώ νιώθω πιο αδύναμη από ποτέ!!


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...για μας σήμερα το πρόγραμμα είχε ψησιμο!!Μας επισκέφτηκε ο κολλητός του άντρα μου που είχε να μας δει από πριν την καραντίνα!!Φάγαμε και σκάσαμε!!!Έκανα κι ένα τζικεικ και το τιμήσαμε όλοι και με το παραπάνω!!!Επίσης να επισημάνω ότι κάθε μέρα και κάτι καινούριο Μ ξημερώνει...και όπως πάντα μαύρες σκέψεις με κατακλύζουν και ανησυχώ!!!Θυμάστε π σας είπα προχτές ότι ζαλίστηκα πολύ;;Έτσι ξύπνησα και σήμερα το πρωί και νιώθω πως ακόμα δεν έχω συνέλθει ακόμη..δε νιώθω ζαλάδα ακριβώς τώρα..νιώθω αδυναμία και κούραση..Δεν υποτίθεται ότι στο δεύτερο τρίμηνο νιώθεις ενέργεια;;;Εγώ νιώθω πιο αδύναμη από ποτέ!!

Εξετάσεις ποτέ έκανες τελευταία φορά? Ο σίδηρος καλά? Εμένα μου πέφτει η πίεση καμία φορά και νιώθω χάλια... (την μετράω όταν δεν νιώθω καλά) Αυτά με την ενέργεια στο ίντερνετ μόνο το έχω διαβάσει πραγματικά!! Κι εγώ έτσι νιώθω όπως λες...απλα κοίταξε το με τις εξετάσεις και το φαγητό σου! :)

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...για μας σήμερα το πρόγραμμα είχε ψησιμο!!Μας επισκέφτηκε ο κολλητός του άντρα μου που είχε να μας δει από πριν την καραντίνα!!Φάγαμε και σκάσαμε!!!Έκανα κι ένα τζικεικ και το τιμήσαμε όλοι και με το παραπάνω!!!Επίσης να επισημάνω ότι κάθε μέρα και κάτι καινούριο Μ ξημερώνει...και όπως πάντα μαύρες σκέψεις με κατακλύζουν και ανησυχώ!!!Θυμάστε π σας είπα προχτές ότι ζαλίστηκα πολύ;;Έτσι ξύπνησα και σήμερα το πρωί και νιώθω πως ακόμα δεν έχω συνέλθει ακόμη..δε νιώθω ζαλάδα ακριβώς τώρα..νιώθω αδυναμία και κούραση..Δεν υποτίθεται ότι στο δεύτερο τρίμηνο νιώθεις ενέργεια;;;Εγώ νιώθω πιο αδύναμη από ποτέ!!

Κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι κ εγώ μια είμαι έτσι μια αλλιώς από ενέργεια είναι γιατί μεγαλώνει το μωρακι μας. 

Εγώ κορίτσια σήμερα κατάλαβα τις μανούλες που έχουν ήδη παιδί 

Ήρθε η μικρή μου κ ήθελα να χοροπηδηξουμε στο κρεβάτι όπως πάντα κ της λέω θα ξυπνησουμε το μπέμπη δε γίνεται μέχρι κ τα παπουτσάκια της της είπα να σκυψει να μου τα δώσει για ν ατης τα βάλω. Της φαινόταν περίεργα κ αυτήνης αλλά περάσαμε όμορφα πολύ 

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! 

Τρώω μελι σαν τρελή... Και είναι και από το χωριό μου... Έχω φρικάρει λίγο τώρα... Δεν το ήξερα και γενικά είμαι και λίγο φρικιό με όλα... Δεν τρώω τίποτα απέξω..(και θέλω τόσο πολύ ένα σουβλάκι γοιρο χοιρινό απ'ολα) να πάθω τίποτα από το μέλι που το τρώω για να μην τρώω γλυκά???? Τέλος πάντων θα πάρω τηλ τον θείο μου που τα φτιάχνει να μάθω τι παίζει. Εγώ τρώω μόνο χειροποίητες σως.. Φοβάμαι! Απ έξω μόνο πίτσα μαργαρίτα έχω φάει 2 φορές! Και τσίπουρα που είναι ιχθυοτροφειου οπότε τα έκοψα κι αυτά! Πολύ κουραστικό αυτόε το φαγητό...

χθες ήμουν χάλια ξύπνησα το βράδυ 4.30 και δεν ξανακοιμηθηκα έχω τεράστιο θέμα με την μέση. Νομίζω πρέπει να πάω κάπου να με βοηθήσουν γιατί έχω και στον αυχένα μια κηλη και έχω και σκολίωση και γενικά είμαι σακατα οπότε νιώθω ότι θα υποφέρω όσο βάζω κιλά και κοιλιά!  Επιπλέον οι αναγούλες και ενίοτε εμετοι εξακολουθούν κανονικότατα!!! Σήμερα ήρθαμε με τον άντρα μου Μαραθώνα στο εξοχικό! Πήγαμε θάλασσα με μπουφάν καρέκλες και ταπερ με μπιφτέκια ψωμιά τυριά χαμό έκανα... Ευχαριστούμε πολύ για την συνταγη!!!  Ανυπομονώ να το φτιάξω!!

Επισκέψεις, βόλτες ακούω... Τέλεια!! Να περάσουμε όλες όμορφα λοιπόν τα ΣΚ είναι καλύτερα πάντα νομίζω... 

Κοριτσακι μου καλο,

λοιπον μου φαινεται ειμαστε ολες φρικια χαχαχα! Καταρχην κοριτσι μου εφοσον κανενας γιατρος δεν μας εχει πει κατι με τη διατροφη νομιζω κακως καθομαστε και βουρλιζομαστε σαν τις τρελες!!! Επισης σκεψου οτι στη Γερμανια φρεσκο ψαρι δεν εχει και παιρνω κατεψυγμενο. Οκ ειτε δε θα φαω καθολου ειτε αυτο. Και ολες οι Γερμανιδες τρωνε κατεψυγμενο και μια χαρα γεννανε. Εγω νομιζω πρεπει να ακουμε το γιατρο μας και να μην κανουμε εξτρα σεναρια, γιατι το αγχος μας κανει περισσοτερο κακο νομιζω. Μια χαρα θα ειανι το μελακι σου και ηδη μου μοσχομυρισε απο το χωριο!!

Τελεια η βολτα στο Μαραθωνα!!!!!!! Καλα το πικνικ σας δε το συζητω φανταστικο!!!!

Just now, Papakι said:

Καλησπέρα κορίτσια...για μας σήμερα το πρόγραμμα είχε ψησιμο!!Μας επισκέφτηκε ο κολλητός του άντρα μου που είχε να μας δει από πριν την καραντίνα!!Φάγαμε και σκάσαμε!!!Έκανα κι ένα τζικεικ και το τιμήσαμε όλοι και με το παραπάνω!!!Επίσης να επισημάνω ότι κάθε μέρα και κάτι καινούριο Μ ξημερώνει...και όπως πάντα μαύρες σκέψεις με κατακλύζουν και ανησυχώ!!!Θυμάστε π σας είπα προχτές ότι ζαλίστηκα πολύ;;Έτσι ξύπνησα και σήμερα το πρωί και νιώθω πως ακόμα δεν έχω συνέλθει ακόμη..δε νιώθω ζαλάδα ακριβώς τώρα..νιώθω αδυναμία και κούραση..Δεν υποτίθεται ότι στο δεύτερο τρίμηνο νιώθεις ενέργεια;;;Εγώ νιώθω πιο αδύναμη από ποτέ!!

Αλλη μια πανεμορφη Κυριακη ακουω εδω!!!! Καλα το τσιζκεικ σου το ονειρευομαι αυτη τη στιγμη χιχιχιχ!

Κοριτσακι μου εγω ακομη εχω αναγουλες και εμετους και ειμαι 18 βδομαδα! Δεν νομιζω οτι ειναι στανταρ τα συμπτωματα...Εχεις κανει εξετασεις μηπως αιματοκριτης ή σιδηρο θελουν ρυθμιση; Δεν υποτιθεται παντως τιποτα γλυκια μου, καθε οργανισμος ειναι αλλιως! Κι εγω ετσι πιστευα οτι θα ημασταν με μεγαλυτερη ενεργεια αλλα βλεπω οτι κι εγω σερνομαι. Και τσεκαρα σιδηρο κτλ και ειναι ολα οκ. Μαλλον τα μωρακια μας μάς ρουφανε ενεργεια!

Ισως επειδη ειχατε κοσμο σημερα κουραστηκες! Δεν εχουμε πλεον τις ιδιες αντοχες. Εγω λεω να κανεις τις εξετασουλες σου και να θυμασαι οτι και ολα ρυθμιζονται και ολα ειναι φυσιολογικα!

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι κ εγώ μια είμαι έτσι μια αλλιώς από ενέργεια είναι γιατί μεγαλώνει το μωρακι μας. 

Εγώ κορίτσια σήμερα κατάλαβα τις μανούλες που έχουν ήδη παιδί 

Ήρθε η μικρή μου κ ήθελα να χοροπηδηξουμε στο κρεβάτι όπως πάντα κ της λέω θα ξυπνησουμε το μπέμπη δε γίνεται μέχρι κ τα παπουτσάκια της της είπα να σκυψει να μου τα δώσει για ν ατης τα βάλω. Της φαινόταν περίεργα κ αυτήνης αλλά περάσαμε όμορφα πολύ 

Ελα μωρε η γλυκουλα η βαφτιστηρα! Ενταξει τα παιδακια προσαρμοζονται, νομιζω για εμας ειναι το δυσκολο που νιωθουμε τυψεις λιγακι! Αλλιως τα παιδακια ειναι πολυ πιο ευπροσαρμοστα!

Πολυ χαιρομαι που περασατε τοσο ομορφα!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα κορίτσια..σήμερα η μέρα είχε πολύ έξω βόλτα καφεδάκι μετά σε σπιτι καφέ τώρα σε λίγο θα πάω για φαγητό μια Χαρούλα ..χμμμ εγώ ήθελα τζισκέικ αλλά λόγο του τυριού δεν έφαγα το απέφυγα..όλα καλά να πάνε αύριο μαρια εύχομαι κ να τελειώσεις με το καλό!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...