Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Skorpina18 said:

Κορίτσια την βοήθεια σας σε μια πολύ μπερδεμένη μανούλα!!! Βάση τελευταία περιόδου είμαι στην 9 εβδομάδα κύησης υπερηχογραφικα με βγαζει 7 εβδομάδων βάση του Crl και στους τελευταίους δυο υπερήχους ακούσαμε καρδιά και χθες είδαμε το έμβρυο μια σταλιά βέβαια σχεδόν 1cm. Έχει συμβεί σε καμμία σας τέτοια απόκλιση;;;

Γεια σου κοριτσακι μου! Σκορπινα βλεπω, σαν τα μωρα της παρεας μας εδω!

Καταρχην εχεις σταθερη περιοδο; Γιατι αν οχι μπορει οντως να ειχες συλληψη αργοτερα. Επισης ενω εγω λογω εξωσωματικης ηξερα την ηλικια του μωρου, εβγαινε στις αρχες 6 μερες μικροτερο. Η γιατρος ειπε οτι αυτο ειναι λογικο στην αρχη επειδη ειναι μια σταλιτσα και τα μηχανηματα ισως δεν το πιανουν καλα. Μετα την αυχενικη βγηκε οσο περιμεναμε. Ο γιατρος τί σου λεει; Αν ειναι ολα καλα και μεγαλωνει ετσι οπως πρεπει, ισως η συλληψη ηταν αργοτερα. Το σπερμα ζει μεχρι και 7 μερες καμια φορα.

Με το καλο το μωρακι σου παντως!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι μου ομορφο καλημερα!!!! Δεν ειδα το πρωινο σου μνμ, γιατι κι εγω δουλευω αλλα σε καθε διαλειμμα τσουπ μπαινω να σας διαβασω!!! Πολυ χαιρομαι που τελειωνει η αντιβιωση. Το νυχι μη το κοιτας, λογικα θα ειναι ασχημο αλλα αν ο πονος υποχωρει ολα πανε καλα! Αν σκοπευες να πας στα καλλιστεια πατουσας ίσως να πας του χρονου χιχιχι! Κι εγω θα πηγαινα για καφε με παντοφλα!!!Σιγα μην κλειστω για ενα νυχι! Α ρε συμπεθερουλα μου πολυ μου αρεσεις!!! Και αν θες για αντιπερισπασμο, βγες και χωρις σουτιεν οπως ειπε η μαια! Κανεις δε θα δει την παντοφλα τοτε ειμαι σιγουρη χιχιχιχιχι!!

Κοριτσακι μου ενταξει φοβασαι τωρα αλλα εμεις θα κανουμε προσευχες οπως παντα και να δεις θα ειναι ολα καλυτερα!!! Να ανεβει ο πλακουντας να ηρεμησεις! Λογικο ειναι να εχεις αγωνια επειδη πλησιαζει η μερα. Ολες τα ιδια ειμαστε και εσυ εχεις λιγακι ταλαιπωρηθει η αληθεια ειναι...Απειρη θετικη ενεργεια!!!

Παπακι μου τί θα γινει; Με εχεις λιγουρεψει!!!!!!!!!! Να ρωτησω αν εμεινε γλυκακι για το Σαββατο ή τελειωσε; Παντως αυτα τα κρεμμυδια σου μιαμ μιαμ τωρα!!

Αυγα αν ειναι ασφαλη (δεν εχω ιδεα τι παιζει με τα χωριατικα κτλ) μπορεις να τα κανεις στραπατσαδα, ομελετα, αυγοσαλατα, αυγα με πατατοσαλατα! Δεν εχω αλλη ιδεα χιχιχιιχιχι!

Βρε με τέτοια ομορφιά,ποιος θα κοιτάξει το νύχι;;;;;αχαχαχαχααχα!εγώ μια φορά θα τα βάψω τα νυχακια μου κ  ας είναι λειψό το ένα.καταρχας κυκλοφορώ μόνο με τον γιο μου οπότε ούτως η άλλως κλέβει τις ματιές όλων!!!

Μακάρι να ανέβει!πρώτα να είναι καλά το κοριτσάκι μου που κι αυτό κ τι δεν τράβηξε κ μετά να ανέβει κι αυτός να μπορώ λίγο να χαρώ το πρώτο καλοκαιρι του γιου μου!!!

Εσύ ακόμα φουλ δουλειά ε;;;πότε τελειώνεις με τα γραφειοκρατικά;

Just now, Argyroula είπε:

Κι εγώ σίγουρη ήμουν ότι θα έχει πάει και πιο κάτω από πριν! Αλλα Ανέβηκε! Μην το σκέφτεσαι καθόλου καλύτερα! Θα δεις! Πάντως σου μιλάω ειλικρινά η αδερφή μου είχε έναν πολυυυυ κακό πλακούντα επιπωματικο διεισδυτικο σε άλλα οργανα και πολύ στενό! Ο Στεριακος μας (το βαφτιστήρακι μου) χθες έκλεισε τα 4! Είχε πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά την έβγαλε εις πέρας! Εσύ είσαι μεγάλο αλάνι αυτή ήταν και χεστρονι! Της έλεγε ο γιατρός τουαλέτα μπορείς να πηγαίνεις και τα έκανε σε πάπια δεν σηκωνόταν! Τώρα βέβαια και που στα λέω δεν έχει σημασία γιατί η δική σου περίπτωση όπως και όλων είναι μοναδική αλλά ήθελα να σου πω ότι η αδερφή μου έπιασε αυτό το 1/200 που δεν ανεβαίνει καθόλου! Ε οκ! Τα κατάφερε με τον γιατρό της! 

Αχχχ στραπατσαδαααα... 

Ααααα εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πάει μια χαρά η εγκυμοσύνη!!!απλά θα ήθελα να μην είμαι με ένα μόνιμο φοβο καθήλωσης σε κρεβάτι/καναπέ.

Πω πω δύσκολα θα πέρασε κ η αδελφή σου!!!φαντάζομαι άγχος που θα είχε..όμως πέρασε κ έχετε το αστεράκι σας γερό!!:x

Εσένα που λες ότι ανεβηκε,ήταν επιπωματικος;;

Just now, Skorpina18 είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας σε μια πολύ μπερδεμένη μανούλα!!! Βάση τελευταία περιόδου είμαι στην 9 εβδομάδα κύησης υπερηχογραφικα με βγαζει 7 εβδομάδων βάση του Crl και στους τελευταίους δυο υπερήχους ακούσαμε καρδιά και χθες είδαμε το έμβρυο μια σταλιά βέβαια σχεδόν 1cm. Έχει συμβεί σε καμμία σας τέτοια απόκλιση;;;

Αν ο γιατρός σου τα βρήκε όλα οκ ,προσπάθησε να μην αγχώνεσαι,αν οι χτύποι ήταν καλοί κ το μωρό μεγαλώνει ,μπορεί απλά να έγινε αργότερα η σύλληψη..εμένα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έγινε η σύλληψη την 6η μέρα του κύκλου,είχα ακόμα λίγο αίμα περιόδου σκέψου κ για αυτό μου έβγαινε μεγαλύτερο.μην ανησυχείς,δεν μας ενδιαφέρει τόσο η εβδομάδα όσο από εδώ κ πέρα να μεγαλώνει με τον ρυθμό που πρέπει.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!:-P

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου γελαω τοσο πολυ γιατι μιλας σαν τον αδερφο μου οταν απευθυνεται σε εμενα και με λεει χεστρονι χαχαχαχαχαχα!!!!!!! Να σας ζησει ο Στεριακος σας, γερος και ευτυχισμενος να ειναι!!!!

Στραπατσαδα κι εγω ονειρευομαι με φρεσκια ντοματουλα κτλ! Βρε λες να ειναι το βραδινο μου; Φετα δεν τρωω γενικα απο περισυ αλλα μηπως να εκανα μια εξαιρεσουλα; Χιχιχιχιιχι

Γιατί δεν τρως φέτα;;εγώ τρώω αλλά light.

Σήμερα εμείς είχαμε αρακά κ αφού έφαγε ο μικρός πουρέ αρακά με μοσχαράκι,του καθαρίσαμε λίγο μαγκο κ το ακουμπάω στο τραπεζάκι του για να πάρω το πιρούνι να του το κάνω πουρέ κ μέχρι να γυρίσω το κεφάλι,το κρατούσε μόνος του στο χέρι κ το έτρωγε,κομμάτια καλέ!!!φοβήθηκα μην πνιγεί αλλά τον άφησα κ καταβρόχθισε ένα μάνγκο ολόκληρο!!!κορίτσια νιώθω τέτοια περηφάνια,λες κ πήγε στην ΝΑΣΑ ένα πράγμα!αχαχαχααχ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σου κοριτσακι μου! Σκορπινα βλεπω, σαν τα μωρα της παρεας μας εδω!

Καταρχην εχεις σταθερη περιοδο; Γιατι αν οχι μπορει οντως να ειχες συλληψη αργοτερα. Επισης ενω εγω λογω εξωσωματικης ηξερα την ηλικια του μωρου, εβγαινε στις αρχες 6 μερες μικροτερο. Η γιατρος ειπε οτι αυτο ειναι λογικο στην αρχη επειδη ειναι μια σταλιτσα και τα μηχανηματα ισως δεν το πιανουν καλα. Μετα την αυχενικη βγηκε οσο περιμεναμε. Ο γιατρος τί σου λεει; Αν ειναι ολα καλα και μεγαλωνει ετσι οπως πρεπει, ισως η συλληψη ηταν αργοτερα. Το σπερμα ζει μεχρι και 7 μερες καμια φορα.

Με το καλο το μωρακι σου παντως!

Πραγματικά τα καλύτερα μωράκια θα έχετε σκορπιουδακια
.περιοδο είχα πάντα σταθερή αλλά τον Ιανουάριο έκανα απόξεση λόγο παλινδρόμης Κύησης . Και έγινε ένα μπάχαλο με την περίοδο μου απο την απόξεση και μετά δεν αδιαθέτησα έναν κύκλο και μετά ήταν στις 35 μέρες η επόμενη περίοδος στην οποία και έμεινα έγκυος αργότερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skorpina18 είπε:

Πραγματικά τα καλύτερα μωράκια θα έχετε σκορπιουδακια
.περιοδο είχα πάντα σταθερή αλλά τον Ιανουάριο έκανα απόξεση λόγο παλινδρόμης Κύησης . Και έγινε ένα μπάχαλο με την περίοδο μου απο την απόξεση και μετά δεν αδιαθέτησα έναν κύκλο και μετά ήταν στις 35 μέρες η επόμενη περίοδος στην οποία και έμεινα έγκυος αργότερα!

Ε για αυτό κοπέλα μου..άρα δεν έχεις σταθερό κύκλο λόγω αποξεσης,δεν είναι βάσιμο να υπολογίζεις τώρα.στο λέω γιατί κι εγώ έκανα 2 αποξεσεις λόγω παλινδρομων κ μετά αργουσαν να στρώσουν.ολα καλά θα πάνε,θα το δεις:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ε για αυτό κοπέλα μου..άρα δεν έχεις σταθερό κύκλο λόγω αποξεσης,δεν είναι βάσιμο να υπολογίζεις τώρα.στο λέω γιατί κι εγώ έκανα 2 αποξεσεις λόγω παλινδρομων κ μετά αργουσαν να στρώσουν.ολα καλά θα πάνε,θα το δεις:x

Παναγία μου απο το στομα σου και στου θεού το αφτί! Θέλω μόνο να σου πω πως με τον πρώτο γιατρό που είχα όταν γέννησα την κόρη μου είχαμε κλεισμένο ραντεβού την Πέμπτη στις 21/5 για απόξεση έτσι έκρινε εκείνος και σαφώς πήγα για δεύτερη γνώμη άλλου και την Δευτέρα 25/5 άκουσα καρδούλα με τον νέο γιατρό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria said:

Βρε με τέτοια ομορφιά,ποιος θα κοιτάξει το νύχι;;;;;αχαχαχαχααχα!εγώ μια φορά θα τα βάψω τα νυχακια μου κ  ας είναι λειψό το ένα.καταρχας κυκλοφορώ μόνο με τον γιο μου οπότε ούτως η άλλως κλέβει τις ματιές όλων!!!

Μακάρι να ανέβει!πρώτα να είναι καλά το κοριτσάκι μου που κι αυτό κ τι δεν τράβηξε κ μετά να ανέβει κι αυτός να μπορώ λίγο να χαρώ το πρώτο καλοκαιρι του γιου μου!!!

Εσύ ακόμα φουλ δουλειά ε;;;πότε τελειώνεις με τα γραφειοκρατικά;

Ααααα εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πάει μια χαρά η εγκυμοσύνη!!!απλά θα ήθελα να μην είμαι με ένα μόνιμο φοβο καθήλωσης σε κρεβάτι/καναπέ.

Πω πω δύσκολα θα πέρασε κ η αδελφή σου!!!φαντάζομαι άγχος που θα είχε..όμως πέρασε κ έχετε το αστεράκι σας γερό!!:x

Εσένα που λες ότι ανεβηκε,ήταν επιπωματικος;;

Αν ο γιατρός σου τα βρήκε όλα οκ ,προσπάθησε να μην αγχώνεσαι,αν οι χτύποι ήταν καλοί κ το μωρό μεγαλώνει ,μπορεί απλά να έγινε αργότερα η σύλληψη..εμένα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έγινε η σύλληψη την 6η μέρα του κύκλου,είχα ακόμα λίγο αίμα περιόδου σκέψου κ για αυτό μου έβγαινε μεγαλύτερο.μην ανησυχείς,δεν μας ενδιαφέρει τόσο η εβδομάδα όσο από εδώ κ πέρα να μεγαλώνει με τον ρυθμό που πρέπει.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!:-P

Γιατί δεν τρως φέτα;;εγώ τρώω αλλά light.

Σήμερα εμείς είχαμε αρακά κ αφού έφαγε ο μικρός πουρέ αρακά με μοσχαράκι,του καθαρίσαμε λίγο μαγκο κ το ακουμπάω στο τραπεζάκι του για να πάρω το πιρούνι να του το κάνω πουρέ κ μέχρι να γυρίσω το κεφάλι,το κρατούσε μόνος του στο χέρι κ το έτρωγε,κομμάτια καλέ!!!φοβήθηκα μην πνιγεί αλλά τον άφησα κ καταβρόχθισε ένα μάνγκο ολόκληρο!!!κορίτσια νιώθω τέτοια περηφάνια,λες κ πήγε στην ΝΑΣΑ ένα πράγμα!αχαχαχααχ

Μαρακι μου τα γραφειοκρατικα ελπιζω αυριο να τελειωσουν! Ειναι για την αδεια μητροτητας και τοσα χαρτια μου εδωσαν να ετοιμασω, λες και παω πρακτορας σε αλλη χωρα χαχαχαχα!! Αυριο ομως ελπιζω να τα στειλω, νομιζω τα εχουμε ολα πλεον!

Φετα δεν τρωω γιατι εχω δυσανεξια σε ολα τα γαλακτοκομικα! Αλλα προφανως αν φαω μια μερα δνε παθαινω κατι. Κυριως γαλα-γιαουρτι με θεριζουν, τυρι ειναι οκ. Τρωω νηστισιμο τυρι αλλα η φετα ειναι μεγαλη αγαπη! Και στραπατσαδα χωρις φετα γινεται; Δε γινεται!!!

Αγορακι μου!!!!!!!! Μπορει να μην τον εκανα γαμπρο αλλα θα ειναι ο κολλητος μας φιλαρακος-κουνιαδος!! Εμενα χτες με το μανγκο κουνηθηκε ο μικρουλης!! Παντως ο Βασιλακης ειναι γενικα προχωρημενος! Και με το περπατημα και με το φαγητο! Φτου φτου να σας ζησει η ομορφη ψυχουλα σας!!! Καλε κι εγω ετσι θα ενιωθα! Εδω ενα γρρρρ στην κοιλια και ισως ιεναι το παιδι και φουσκωνω σαν παγωνι! Χαχαχαχα! Εσυ με το μανγκο δε θα ενιωθες;

Just now, Skorpina18 said:

Παναγία μου απο το στομα σου και στου θεού το αφτί! Θέλω μόνο να σου πω πως με τον πρώτο γιατρό που είχα όταν γέννησα την κόρη μου είχαμε κλεισμένο ραντεβού την Πέμπτη στις 21/5 για απόξεση έτσι έκρινε εκείνος και σαφώς πήγα για δεύτερη γνώμη άλλου και την Δευτέρα 25/5 άκουσα καρδούλα με τον νέο γιατρό!!!!

Κοριτσι μου δοξα ρω Θεω πηρες και αλλη γνωμη...Εχεις μωρς φοβο τωρα κι εσυ λογικο μετα την ατυχια σου, αλλα εγω νομιζω μια χαρα πας! Εφοσον ο κυκλος ιεναι αστατος συν το σπερμα που δνε ξερουμε ποσο ζει στο σωμα, συν οπως σου ειπα οτι εμενα στην αρχη το εβγαζε μικροτερο ε λογικες οι δυο βδομαδες! Κανε το σταυρο σου και πιστη στο μωρακι μας! Πότε θα ξαναπας κοριτσι μου να σε δει;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Βρε με τέτοια ομορφιά,ποιος θα κοιτάξει το νύχι;;;;;αχαχαχαχααχα!εγώ μια φορά θα τα βάψω τα νυχακια μου κ  ας είναι λειψό το ένα.καταρχας κυκλοφορώ μόνο με τον γιο μου οπότε ούτως η άλλως κλέβει τις ματιές όλων!!!

Μακάρι να ανέβει!πρώτα να είναι καλά το κοριτσάκι μου που κι αυτό κ τι δεν τράβηξε κ μετά να ανέβει κι αυτός να μπορώ λίγο να χαρώ το πρώτο καλοκαιρι του γιου μου!!!

Εσύ ακόμα φουλ δουλειά ε;;;πότε τελειώνεις με τα γραφειοκρατικά;

Ααααα εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πάει μια χαρά η εγκυμοσύνη!!!απλά θα ήθελα να μην είμαι με ένα μόνιμο φοβο καθήλωσης σε κρεβάτι/καναπέ.

Πω πω δύσκολα θα πέρασε κ η αδελφή σου!!!φαντάζομαι άγχος που θα είχε..όμως πέρασε κ έχετε το αστεράκι σας γερό!!:x

Εσένα που λες ότι ανεβηκε,ήταν επιπωματικος;;

Αν ο γιατρός σου τα βρήκε όλα οκ ,προσπάθησε να μην αγχώνεσαι,αν οι χτύποι ήταν καλοί κ το μωρό μεγαλώνει ,μπορεί απλά να έγινε αργότερα η σύλληψη..εμένα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έγινε η σύλληψη την 6η μέρα του κύκλου,είχα ακόμα λίγο αίμα περιόδου σκέψου κ για αυτό μου έβγαινε μεγαλύτερο.μην ανησυχείς,δεν μας ενδιαφέρει τόσο η εβδομάδα όσο από εδώ κ πέρα να μεγαλώνει με τον ρυθμό που πρέπει.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!:-P

Γιατί δεν τρως φέτα;;εγώ τρώω αλλά light.

Σήμερα εμείς είχαμε αρακά κ αφού έφαγε ο μικρός πουρέ αρακά με μοσχαράκι,του καθαρίσαμε λίγο μαγκο κ το ακουμπάω στο τραπεζάκι του για να πάρω το πιρούνι να του το κάνω πουρέ κ μέχρι να γυρίσω το κεφάλι,το κρατούσε μόνος του στο χέρι κ το έτρωγε,κομμάτια καλέ!!!φοβήθηκα μην πνιγεί αλλά τον άφησα κ καταβρόχθισε ένα μάνγκο ολόκληρο!!!κορίτσια νιώθω τέτοια περηφάνια,λες κ πήγε στην ΝΑΣΑ ένα πράγμα!αχαχαχααχ

Όχι μου είπε ότι είναι χαμηλος.και ότι ήταν πολύ νωρίς για να πούμε οτιδήποτε κι ότι αν δεν είχε το ιστορικό της αδερφής μου δεν θα το συζητάγαμε καν (αυτά στην αυχενική). Και τώρα μου είπε τέλεια να κοίτα ανέβηκε δεν θα είναι σαν της φωτεινής τελικά! Αυτά! 

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου γελαω τοσο πολυ γιατι μιλας σαν τον αδερφο μου οταν απευθυνεται σε εμενα και με λεει χεστρονι χαχαχαχαχαχα!!!!!!! Να σας ζησει ο Στεριακος σας, γερος και ευτυχισμενος να ειναι!!!!

Στραπατσαδα κι εγω ονειρευομαι με φρεσκια ντοματουλα κτλ! Βρε λες να ειναι το βραδινο μου; Φετα δεν τρωω γενικα απο περισυ αλλα μηπως να εκανα μια εξαιρεσουλα; Χιχιχιχιιχι

Ναι ναι φτιαξε!!!! Μιαμμμ... 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι μου τα γραφειοκρατικα ελπιζω αυριο να τελειωσουν! Ειναι για την αδεια μητροτητας και τοσα χαρτια μου εδωσαν να ετοιμασω, λες και παω πρακτορας σε αλλη χωρα χαχαχαχα!! Αυριο ομως ελπιζω να τα στειλω, νομιζω τα εχουμε ολα πλεον!

Φετα δεν τρωω γιατι εχω δυσανεξια σε ολα τα γαλακτοκομικα! Αλλα προφανως αν φαω μια μερα δνε παθαινω κατι. Κυριως γαλα-γιαουρτι με θεριζουν, τυρι ειναι οκ. Τρωω νηστισιμο τυρι αλλα η φετα ειναι μεγαλη αγαπη! Και στραπατσαδα χωρις φετα γινεται; Δε γινεται!!!

Αγορακι μου!!!!!!!! Μπορει να μην τον εκανα γαμπρο αλλα θα ειναι ο κολλητος μας φιλαρακος-κουνιαδος!! Εμενα χτες με το μανγκο κουνηθηκε ο μικρουλης!! Παντως ο Βασιλακης ειναι γενικα προχωρημενος! Και με το περπατημα και με το φαγητο! Φτου φτου να σας ζησει η ομορφη ψυχουλα σας!!! Καλε κι εγω ετσι θα ενιωθα! Εδω ενα γρρρρ στην κοιλια και ισως ιεναι το παιδι και φουσκωνω σαν παγωνι! Χαχαχαχα! Εσυ με το μανγκο δε θα ενιωθες;

Κοριτσι μου δοξα ρω Θεω πηρες και αλλη γνωμη...Εχεις μωρς φοβο τωρα κι εσυ λογικο μετα την ατυχια σου, αλλα εγω νομιζω μια χαρα πας! Εφοσον ο κυκλος ιεναι αστατος συν το σπερμα που δνε ξερουμε ποσο ζει στο σωμα, συν οπως σου ειπα οτι εμενα στην αρχη το εβγαζε μικροτερο ε λογικες οι δυο βδομαδες! Κανε το σταυρο σου και πιστη στο μωρακι μας! Πότε θα ξαναπας κοριτσι μου να σε δει;

Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφα σου λόγια! Μου ζήτησε ο νέος πια γιατρός να το παρακολουθούμε κάθε βδομάδα μέχρι να σταθεροποιηθεί! Όποτε την επόμενη Τετάρτη θα είμαι πάλι εκεί!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skorpina18 είπε:

Παναγία μου απο το στομα σου και στου θεού το αφτί! Θέλω μόνο να σου πω πως με τον πρώτο γιατρό που είχα όταν γέννησα την κόρη μου είχαμε κλεισμένο ραντεβού την Πέμπτη στις 21/5 για απόξεση έτσι έκρινε εκείνος και σαφώς πήγα για δεύτερη γνώμη άλλου και την Δευτέρα 25/5 άκουσα καρδούλα με τον νέο γιατρό!!!!

Θεέ μου!ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!είδες το ένστικτο σου;;παλι καλά που πήγες κ σε άλλο γιατρό Παναγίτσα μου!!!να την χαίρεσαι κ με το καλό το νέο μελος:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skorpina18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφα σου λόγια! Μου ζήτησε ο νέος πια γιατρός να το παρακολουθούμε κάθε βδομάδα μέχρι να σταθεροποιηθεί! Όποτε την επόμενη Τετάρτη θα είμαι πάλι εκεί!!!

Με το καλό κοπέλα μου υπάρχουν αποκλείσεις ναι αλλα αφού το είδατε μια Χαρούλα θα σου φεύγει κ η αγωνία που θα πηγαίνεις πιο συχνά τώρα στην αρχή 

Ότι καλύτερο εύχομαι 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Θεέ μου!ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!είδες το ένστικτο σου;;παλι καλά που πήγες κ σε άλλο γιατρό Παναγίτσα μου!!!να την χαίρεσαι κ με το καλό το νέο μελος:x

Πραγματικά εκείνη η βδομάδα θα μου μείνει αξέχαστη!!! Τον πρώτο γιατρό δεν τον πήρα ποτέ να του πω πως δεν θα πάω στην απόξεση δεν ήθελα καν να του μιλήσω και την ημέρα που με περίμενε στο νοσοκομείο και δεν φάνηκα με πήρε τρία τηλέφωνα και μου έστειλε και μήνυμα να τον πάρω τηλ να του πω τι σκέφτομαι!!! Απλά τραγικός!!! 

Just now, Gogo1994 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου υπάρχουν αποκλείσεις ναι αλλα αφού το είδατε μια Χαρούλα θα σου φεύγει κ η αγωνία που θα πηγαίνεις πιο συχνά τώρα στην αρχή 

Ότι καλύτερο εύχομαι 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Πιστεύω πολύ μέσα μου ότι όλα θα είναι καλά γιατί το ένστικτο μου το κράτησε ζωντανό ακόμα στην κοιλιτσα μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σας διαβάζω ανελλιπώς απλά επειδή έχω επιστρέψει στη δουλειά (ένα τετράωρο βέβαια) κάπως μια κούραση την έχω..

εχει πει σε κάποια ο γιατρός να κάνει γυμναστική για εγκύους;

πηγαμε τις προάλλες στον γιατρό κ μου είπε ότι αν θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά θα με βοηθήσει πολύ να κάνω είτε γιόγκα για εγκύους είτε πιλάτες..κ βέβαια μου είπε να κάνω κ μπάνιο στη θάλασσα (αλλά εγώ φοβάμαι) κ ηλιοθεραπεία (πρωινές ώρες μέχρι τις 12.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skorpina18 said:

Πραγματικά εκείνη η βδομάδα θα μου μείνει αξέχαστη!!! Τον πρώτο γιατρό δεν τον πήρα ποτέ να του πω πως δεν θα πάω στην απόξεση δεν ήθελα καν να του μιλήσω και την ημέρα που με περίμενε στο νοσοκομείο και δεν φάνηκα με πήρε τρία τηλέφωνα και μου έστειλε και μήνυμα να τον πάρω τηλ να του πω τι σκέφτομαι!!! Απλά τραγικός!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Πιστεύω πολύ μέσα μου ότι όλα θα είναι καλά γιατί το ένστικτο μου το κράτησε ζωντανό ακόμα στην κοιλιτσα μου!!!! 

Πωπω βρε κοριτσι μου....Ξεχνα τα τωρα λιγο γιατι σε χρειαζεται ηρεμη το σπορακι σου! Θα πηγαινεις να το βλεπεις και θα δεις θα μεγαλωνει ετσι οπως πρεπει! Εδω σου λεω ειχα εγω αποκλιση 6 μερες στην αρχη που ηξερα ακριβως ποτε εγινε η συλληψη! Ειναι μικρουλι ακομη για να πουμε ηλικια μωρε!!! Παντως να μεινεις στην παρεουλα μας αν θες! Να μας λες τα νεακια σου και να ακους και τη φλυαρια μας χιχιχιχι! Να σου ζησει και το κοριτσακι σου και με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!

Just now, Sousamaki said:

Καλησπέρα κορίτσια,

σας διαβάζω ανελλιπώς απλά επειδή έχω επιστρέψει στη δουλειά (ένα τετράωρο βέβαια) κάπως μια κούραση την έχω..

εχει πει σε κάποια ο γιατρός να κάνει γυμναστική για εγκύους;

πηγαμε τις προάλλες στον γιατρό κ μου είπε ότι αν θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά θα με βοηθήσει πολύ να κάνω είτε γιόγκα για εγκύους είτε πιλάτες..κ βέβαια μου είπε να κάνω κ μπάνιο στη θάλασσα (αλλά εγώ φοβάμαι) κ ηλιοθεραπεία (πρωινές ώρες μέχρι τις 12.

 

Καλως το το κοριτσι μας! Αχ μας εφαγαν οι δουλεις τις μελλουσες μανουλες χιχιχιχχι!

Εμενα μου ειπαν να κανω γυμναστικη και μου ειπε κολυμπι, γιογκα ή χορο οριενταλ για εγκυους! Κολυμπι δεν ηθελα γιατι ανεξαρτητα απο τον ιο θεωρω τις πισινες καπως τωρα που ειμαι εγκυος. Κανω ομως γιογκα και εχω ξετρελαθει! Καλα μην νομιζεις οτι κανεις και κανα κατακορυφο, αλλα ολες οι ασκησεις ειναι προσαρμοσμενες να δυναμωσεις χερια, να ανοιξουν οι πνευμονες ωστε μετα με την μεγαλη κοιλια να αναπνεουμε καλυτερα, να γυμναζεις πλατη, να χαλαρωνεις και να γυμναζεις το περινεο. Ειναι αρκετα ηπια σαν γυμναστικη αλλα κανει δουλιτσα και εμενα μου φτιαχνει τη διαθεση!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

σας διαβάζω ανελλιπώς απλά επειδή έχω επιστρέψει στη δουλειά (ένα τετράωρο βέβαια) κάπως μια κούραση την έχω..

εχει πει σε κάποια ο γιατρός να κάνει γυμναστική για εγκύους;

πηγαμε τις προάλλες στον γιατρό κ μου είπε ότι αν θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά θα με βοηθήσει πολύ να κάνω είτε γιόγκα για εγκύους είτε πιλάτες..κ βέβαια μου είπε να κάνω κ μπάνιο στη θάλασσα (αλλά εγώ φοβάμαι) κ ηλιοθεραπεία (πρωινές ώρες μέχρι τις 12.

 

Γενικά εμένα σε αυτήν την εγκυμοσύνη με έχει ξάπλα,οπότε δεν μου είπε κάτι.στην προηγούμενη όμως μου είχε πει ότι από το δεύτερο τρίμηνο μπορώ να επιστρέψω σε ότι γυμναστική έκανα πιο πριν αλλά λίγο πιο χαλαρά.γιογκα κ κολύμπι κ εμένα συστήνει.αυτο που δεν προτιμάει ,είναι κοπέλες που ποτέ δεν γυμνάζονταν κ ξαφνικά με την εγκυμοσύνη κάνουν υπερβολές,τρέξιμο,περπάτημα 6-7 χλμ κ κάτι τέτοια τρελα μου έλεγε.εγω λέω να ξεκινήσεις,ειδικά γιόγκα θα σε βοηθήσει κ στον έλεγχο των αναπνοών όταν έρθει η ώρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...