Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσάκια μ..ήδη νιώθω μισή π τρέχω κ δεν σας προλαβαίνω κ π μπαίνω από τα mb μου!! Έκανα πρόβα μαλλί κ μακιγιάζ.. θ έχω ένα πιάσιμο πάνω π στα δίπλα θα είναι πλεξούδα κ τ υπόλοιπα λίγα κάτω.. μακιγιάζ κινούμαι σε μπρονζε κ καφε  κ ροζ απαλό γτ τ ματια μ πρασινιζουν..μ έμεινε μόνο τ νυφικό θ πάω στις 18 τ μήνα λόγω κοιλίας..Κ εγώ ξεχνάω τ κρέμα στ κοιλιά.. Επίσης μπορώ ν πω ότι τ συμπτώματα μ εξαφανίστηκαν σχεδόν.. δεν είμαι τέλεια ακόμα αλλά έχω τρομερή διαφορά γ ν δούμε!! @Evitheodorou  εύχομαι τ καλύτερα και να ηρεμήσεις θα τ δεις!! @MumMaria διαβάζω είσαι καλύτερα ετσι;;; @Φραουλίνο τέλεια η εξέταση σ ,για τον άντρα σ μην ανησυχείς όλα είναι υπό έλεγχο όπως λέει κ η @Υβόννη

@demifilol περιμένουμε νέα κ από σένα κοπέλα μ!!

Με τόσα μυνήματα ξεχνάω κ που θέλω ν απαντήσω χαχα γλωσσοκοπανες 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Ωραια ηταν,κ η Τηνος ειναι υπεροχο νησι ,την λατρευω.καθισαμε για ενα καφεδακι κ πισω ενα τριωρο συνολικα μεινανε περιπου,ακομα δεν εχει πολλα καραβια λογω της καταστασης.

Ε μια χαρουλα!ήπιαμε κ το καφεδάκι σας!καλή συνέχεια στις διακοπουλες σας:grin:

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μ..ήδη νιώθω μισή π τρέχω κ δεν σας προλαβαίνω κ π μπαίνω από τα mb μου!! Έκανα πρόβα μαλλί κ μακιγιάζ.. θ έχω ένα πιάσιμο πάνω π στα δίπλα θα είναι πλεξούδα κ τ υπόλοιπα λίγα κάτω.. μακιγιάζ κινούμαι σε μπρονζε κ καφε  κ ροζ απαλό γτ τ ματια μ πρασινιζουν..μ έμεινε μόνο τ νυφικό θ πάω στις 18 τ μήνα λόγω κοιλίας..Κ εγώ ξεχνάω τ κρέμα στ κοιλιά.. Επίσης μπορώ ν πω ότι τ συμπτώματα μ εξαφανίστηκαν σχεδόν.. δεν είμαι τέλεια ακόμα αλλά έχω τρομερή διαφορά γ ν δούμε!! @Evitheodorou  εύχομαι τ καλύτερα και να ηρεμήσεις θα τ δεις!! @MumMaria διαβάζω είσαι καλύτερα ετσι;;; @Φραουλίνο τέλεια η εξέταση σ ,για τον άντρα σ μην ανησυχείς όλα είναι υπό έλεγχο όπως λέει κ η @Υβόννη

@demifilol περιμένουμε νέα κ από σένα κοπέλα μ!!

Με τόσα μυνήματα ξεχνάω κ που θέλω ν απαντήσω χαχα γλωσσοκοπανες 

 

Αχαχααχαχαχα!εμείς γλωσσοκοπανες;;;μα σε παρακαλώ τώρα...

Κανόνισε μέχρι το γάμο σου να έχει μπει ιντερνετ στο σπίτι να μπορείς να μας κάνεις σωστή ανταπόκριση,έτσι;;;τώρα τα μαλλιά μου ήρθε η εικόνα κ μου αρέσει,κι εγώ κάπως έτσι τα είχα κάνει με μια μακριά πλεξούδα πλάγια ψαροκόκαλο.το μπρονζε μου αρέσει πολύ στο μακιγιάζ,γήινοι τόνοι!! Το νυφικό περιμένουμε περιγραφή!!

Τι καλά που σου πέρασαν κ τα συμπτώματα!!!ειδικά όταν τρέχεις,δεν έχεις κ μυαλό να τα σκεφτείς όλα αυτά...

Σε σκεφτόμαστε:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μ..ήδη νιώθω μισή π τρέχω κ δεν σας προλαβαίνω κ π μπαίνω από τα mb μου!! Έκανα πρόβα μαλλί κ μακιγιάζ.. θ έχω ένα πιάσιμο πάνω π στα δίπλα θα είναι πλεξούδα κ τ υπόλοιπα λίγα κάτω.. μακιγιάζ κινούμαι σε μπρονζε κ καφε  κ ροζ απαλό γτ τ ματια μ πρασινιζουν..μ έμεινε μόνο τ νυφικό θ πάω στις 18 τ μήνα λόγω κοιλίας..Κ εγώ ξεχνάω τ κρέμα στ κοιλιά.. Επίσης μπορώ ν πω ότι τ συμπτώματα μ εξαφανίστηκαν σχεδόν.. δεν είμαι τέλεια ακόμα αλλά έχω τρομερή διαφορά γ ν δούμε!! @Evitheodorou  εύχομαι τ καλύτερα και να ηρεμήσεις θα τ δεις!! @MumMaria διαβάζω είσαι καλύτερα ετσι;;; @Φραουλίνο τέλεια η εξέταση σ ,για τον άντρα σ μην ανησυχείς όλα είναι υπό έλεγχο όπως λέει κ η @Υβόννη

@demifilol περιμένουμε νέα κ από σένα κοπέλα μ!!

Με τόσα μυνήματα ξεχνάω κ που θέλω ν απαντήσω χαχα γλωσσοκοπανες 

 

Μια χαρα,με το καλο Δεσποινα!οι προετοιμασιες του γαμου ειναι τελειες,ονειρεμενες!το χω προσφατο χαχα περσι τετοια εποχη καθως παντρευτηκαμε σεπτεμβριο.να το ζησεις κ να το χαρεις!περιμενουμε ανταποκριση κ για το νυφικο κ γενικα!

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα δεσποινα μου!κ καλώς ήρθες!να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!το μωράκι σου δεν παθαίνει τίποτα,μην φοβάσαι.σιγα σιγά θα σου περάσουν οι αναγουλες ή σίγουρα θα ελαττωθεί η ένταση κ η συχνότητα τους.μικρα συχνα γεύματα ,σνακ,κριτσινια κ νεράκι με καλαμακι.κοριτσακι περιμένεις;;

Ευχαριστώ πολυυ!!!Αντε μακάρι γιατί ταλαιπωρήθηκα πολύ με το στομάχι...!!!Η γιατρός μου μου είπε πως αγοράκι πιστεύει ειναι ήταν λίγο νωρις να το πει με ακρίβεια!! Τώρα δε ξερω αν φανεί αυριο στην αυχενική μου!!!

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλως ορισες Δεσποινα!αυριο αυχενικη;σουπερ θα το ευχαριστηθεις να το κοιταζεις το μπεμπακι σου!

Καλώς σας βρηκα κορίτσια!!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς!!!!!!! Ναι περιμένουμε πως και πως να το δούμε!!!!!!♥️Να φύγει και το άγχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina87 είπε:

Ευχαριστώ πολυυ!!!Αντε μακάρι γιατί ταλαιπωρήθηκα πολύ με το στομάχι...!!!Η γιατρός μου μου είπε πως αγοράκι πιστεύει ειναι ήταν λίγο νωρις να το πει με ακρίβεια!! Τώρα δε ξερω αν φανεί αυριο στην αυχενική μου!!!

Καλώς σας βρηκα κορίτσια!!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς!!!!!!! Ναι περιμένουμε πως και πως να το δούμε!!!!!!♥️Να φύγει και το άγχος!!

Νόμιζα είχες κανείς την αυχενική κοπέλα μου,γι αυτο σε ρώτησα το φύλο..λογικά θα μάθεις τώρα στα κοντά..γερό να είναι πάνω απ'ολα:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Ε μια χαρουλα!ήπιαμε κ το καφεδάκι σας!καλή συνέχεια στις διακοπουλες σας:grin:

Αχαχααχαχαχα!εμείς γλωσσοκοπανες;;;μα σε παρακαλώ τώρα...

Κανόνισε μέχρι το γάμο σου να έχει μπει ιντερνετ στο σπίτι να μπορείς να μας κάνεις σωστή ανταπόκριση,έτσι;;;τώρα τα μαλλιά μου ήρθε η εικόνα κ μου αρέσει,κι εγώ κάπως έτσι τα είχα κάνει με μια μακριά πλεξούδα πλάγια ψαροκόκαλο.το μπρονζε μου αρέσει πολύ στο μακιγιάζ,γήινοι τόνοι!! Το νυφικό περιμένουμε περιγραφή!!

Τι καλά που σου πέρασαν κ τα συμπτώματα!!!ειδικά όταν τρέχεις,δεν έχεις κ μυαλό να τα σκεφτείς όλα αυτά...

Σε σκεφτόμαστε:x

Αχ άσε τ συμβόλαιο ξεκινάει 1 Ιουλίου κ τότε θ γίνει κ μετακόμιση τ ίντερνετ γτ χρειαζόμαστε τ δεν να είναι στο όνομα μας..όποτε μέχρι κ τ γάμο σίγουρα θα είναι έτσι... Ναι μ αρέσει κ εμένα αυτό τ στυλ γτ νυφικό είναι ραντακι με ανοιχτή πλάτη κ από τ αφαλό και κάτω είναι τούλι, είναι αέρινο.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Όχι όχι,μου καθάρισε το αποστημα,την πληγή δηλαδή ας πούμε που είχε δημιουργηθεί κ μου αφαίρεσε το 1/3 του νυχιού.ακομα δεν είδα πόσο αηδία θα είναι..αν μου έκανε ράμματα φαντάζομαι θα μου το λέγε,όχι;

Κοριτσια άσχετο αλλά σήμερα έκλεισα την 18η εβδομάδα κ πολύ χαίρομαι!!!:grin: περνάει ο καιρός..

Μαρια μου μου δώσε ένα χαρτί με όλα τα προϊόντα της frezyderm κ έχει κάτι κ για αυτο αλλά δε μου είπε βάλτο. Δεν έχω θέμα βέβαια τώρα. Τώρα λες πρέπει να το κάνουμε η μετα? Είμαι κ άσχετη 

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μ..ήδη νιώθω μισή π τρέχω κ δεν σας προλαβαίνω κ π μπαίνω από τα mb μου!! Έκανα πρόβα μαλλί κ μακιγιάζ.. θ έχω ένα πιάσιμο πάνω π στα δίπλα θα είναι πλεξούδα κ τ υπόλοιπα λίγα κάτω.. μακιγιάζ κινούμαι σε μπρονζε κ καφε  κ ροζ απαλό γτ τ ματια μ πρασινιζουν..μ έμεινε μόνο τ νυφικό θ πάω στις 18 τ μήνα λόγω κοιλίας..Κ εγώ ξεχνάω τ κρέμα στ κοιλιά.. Επίσης μπορώ ν πω ότι τ συμπτώματα μ εξαφανίστηκαν σχεδόν.. δεν είμαι τέλεια ακόμα αλλά έχω τρομερή διαφορά γ ν δούμε!! @Evitheodorou  εύχομαι τ καλύτερα και να ηρεμήσεις θα τ δεις!! @MumMaria διαβάζω είσαι καλύτερα ετσι;;; @Φραουλίνο τέλεια η εξέταση σ ,για τον άντρα σ μην ανησυχείς όλα είναι υπό έλεγχο όπως λέει κ η @Υβόννη

@demifilol περιμένουμε νέα κ από σένα κοπέλα μ!!

Με τόσα μυνήματα ξεχνάω κ που θέλω ν απαντήσω χαχα γλωσσοκοπανες 

 

Τι ωραίοοο μαλλί το φαντάστηκα αντε να μας πεις κ για το νυφικό θα είσαι νεραιδουλα με τη πλεξούδα κ τη τέλεια κοιλιτσα

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μολις εκλεισα το σκαιπ με τη μαια! Πρωτη φορα την ειδα, τις αλλες ηταν με τηλεφωνο και ειναι μια γλυκα (αν και Γερμανιδα χαχαχα)! Μου εδωσε 3 κλινικες να τσεκαρω και την επομενη φορα να τη ρωτησω αποριες να δουμε σε ποια θα παω σιγα σιγα. Αχ κοριτσια μιλαμε για κλινικες, αν ειναι δυνατον!!

Λοιπον, σας στελνω τι ρωτησα και τι μου ειπε για καποια θεματα που εχουμε συζητησει παρεα.

1. Λαδι σωματος. Ειπε οτι  ολα θεμα δερματος. Κοπελες δεν εκαναν τιποτα και ουτε ραγαδα και αλλες εκαναν τα παντα και εκαναν ραγαδες. Βοηθαει το λαδακι αλλα δεν ειναι οτι με ή χωρις αυτο αλλαζει κατι δραματικα. Αυτο που προτεινε και το βρηκα τελειο, ειναι να μας κανει ο αντρας μας μασαζ με λαδακι στην κοιλιτσα καθε βραδυ! Ετσι ειπε και αυτος θα συνδεθει με το μωρακι και εμεις θα εχουμε μια περιποιηση στο δερμα, χωρις να βαριομαστε! Εκτος λεει αν δεν νιωθουμε βολικα για καποιο λογο να μας πιανει την κοιλια.

2. Σεξ/οχι σεξ (προεκυψε με το μασαζ σαν θεμα). Ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να φοβαμαι και συμβαινει γενικα να ειναι ολα οκ, να εχει δωσει το οκ η γιατρος, αλλα να φοβαται κανεις μην κανει κακο στο μωρο. Μου ειπε πως τωρα πρεπει να βρουμε ισορροπια αναμεσα στο ειμαστε γονεις/ειμαστε ζευγαρι. Και οτι αυτο θα ειναι ετσι σε ολη τη ζωη μας πια. Μπορουμε ειπε να δοκιμασουμε αλλα πραγματακια και να ειμαστε λιγο σαν εφηβοι. Να μιλαμε με τον συντροφο μας παντα για το τί νιωθουμε ανετα να κανουμε και να μην τον αφηνουμε στην απεξω γενικως. Ειπε οτι το μασαζ με το λαδακι ισως βοηθησει για μια επαφη και με το μωρο και με εμας.

3. Θηλες και κρεμες. Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να βαλω. Ειπε οτι ειναι σαν το λιποζαν, που αν βαλεις απο πριν χωρις να εχεις θεμα εθιζεται το δερμα. Ειπε οτι ειναι και αυτο θεμα οργανισμου αν θα παιδευτεις ή οχι με τις θηλες. Μια καλη ασκηση για το στηθος ειναι να μενουμε χωρις σουτιεν και να κινουμαστε με το στηθος ελευθερο (λιγο περπατημα πχ στο σπιτι), γιατι ετσι το στηθος γινεται λιγοτερο ευαισθητο και γυμναζεται και η θηλη, η οποια πατικωνεται με το σουτιεν.

4. Ρουχαλακια, επιπλα για μωρο. Ειπε οτι θα μας πιασει ενα συνδρομο να ετοιμασουμε τη φωλια εκει στις 30 βδομαδες ετσι και αλλιως χαχαχα! Ειπε οτι ειναι νωρις αλλα οτι θελω να κανω. Προτεινε μετα τη β'επιπεδου να δω λιστες ονλαιν και να φτιαξω μια και να τη συζητησουμε μαζι. Με συμβουλεψε να μην παρω απειρα ρουχα για την αρχη, γιατι μεγαλωνουν γρηγορα. Επισης ειπε να μη ντρεπομαι αν με ρωτανε για δωρο να λεω τι θελω ακομη και αν ειναι για μετα (πχ βιβλιαρακια με μουσικη ή καποιο παιχνιδακι για αργοτερα).

Κοριτσια μου σεντοναρα αλλα ειπα να σας μεταφερω τη γνωση χαχαχα!

 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκούλες μου!!

Πως είστε? @MumMaria εννοείται πως έχω ρωτήσει τη μαία μου και γι αυτό!!Από κρέμες για τη περιοχή των θηλών μου σύστησε τη nipple care της Frezyderm αν δεν κάνω λάθος αν και μου είπε ότι είναι προτιμητέα η εφαρμογή της κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Για την περίοδο της εγκυμοσύνης μου σύστησε επάλειψη με αλατόνερο για να σκληρύνουν οι θηλές και να προετοιμαστούν για το θηλασμό.
 @Υβόννη σούπερ χρήσιμες οι συμβουλές!!

Βρε κορίτσια για διαφωτίστε με λιγάκι..πόσα μιλιγκράμ σιδήρου παίρνετε καθημερινά?
 


xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2020 at 6:50 PM, Φραουλίνο said:

Μαράκι μου καλή ανάρρωση!! Πέρασες δύσκολα αλλά τώρα σιγά σιγά όλα θα πάρουν το δρόμο τους και θα γίνεις καλά!

Μην προϊδεάζεσαι για το πόνο επειδή στο λένε, ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά! Εγώ οταν έκανα χειρουργείο στο στήθος και είχα και πολλά ράμματα μου είχε πει ο χειρουργός να αρχίσω τα παυσίπονα προληπτικά πριν αρχίσει ο πόνος και να παίρνω κάθε τέσσερις ώρες για να προλαβαίνω τον πόνο κλπ κλπ. Άλλες γυναίκες για μια βδομάδα δεν σηκώνονται από το κρεβάτι από τον πόνο και δεν ξέρω τι.. Τελικά ούτε ένα ντεπον δεν πήρα! Όχι ότι σημαίνει κάτι αυτό απλά το λέω γιατί πιο πολύ θυμάμαι το ποσό είχα τρομοκρατεί από όσα άκουγα παρά για το τι ήταν στην πραγματικότητα.. 

Τώρα για αντιβίωση και αντιφλεγμονωδη να θυμάσαι ότι σου δίνουν ότι επιτρέπεται για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωρακι και μην κάνεις άσχημες σκέψεις κοριτσάκι μου.. Έτυχε τώρα αυτό και πρέπει να αντιμετωπιστεί δυστυχώς τι να γίνει.. Κάνε λίγο υπομονή όσο μπορείς γλυκιά μου και όλα θα είναι μια χαρά! :)

Τι ωραία που το νιώθεις και με το χέρι σου, ααχ πόσο ανυπομονώ ρε κορίτσια εγώ δεν νιώθω τίποτα απολύτως ακόμα!! :sad: Μινακι σε ποια εβδομάδα είσαι και το νιώθεις τόσο καθαρά; 

Ξεκινησε τις κωλοτουμπες στις 16 βδομάδες.... Δεν είναι καθαρά απλά καταλαβαίνεις τον κυμματισμό οχι κλωτσιες...

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου μολις εκλεισα το σκαιπ με τη μαια! Πρωτη φορα την ειδα, τις αλλες ηταν με τηλεφωνο και ειναι μια γλυκα (αν και Γερμανιδα χαχαχα)! Μου εδωσε 3 κλινικες να τσεκαρω και την επομενη φορα να τη ρωτησω αποριες να δουμε σε ποια θα παω σιγα σιγα. Αχ κοριτσια μιλαμε για κλινικες, αν ειναι δυνατον!!

Λοιπον, σας στελνω τι ρωτησα και τι μου ειπε για καποια θεματα που εχουμε συζητησει παρεα.

1. Λαδι σωματος. Ειπε οτι  ολα θεμα δερματος. Κοπελες δεν εκαναν τιποτα και ουτε ραγαδα και αλλες εκαναν τα παντα και εκαναν ραγαδες. Βοηθαει το λαδακι αλλα δεν ειναι οτι με ή χωρις αυτο αλλαζει κατι δραματικα. Αυτο που προτεινε και το βρηκα τελειο, ειναι να μας κανει ο αντρας μας μασαζ με λαδακι στην κοιλιτσα καθε βραδυ! Ετσι ειπε και αυτος θα συνδεθει με το μωρακι και εμεις θα εχουμε μια περιποιηση στο δερμα, χωρις να βαριομαστε! Εκτος λεει αν δεν νιωθουμε βολικα για καποιο λογο να μας πιανει την κοιλια.

2. Σεξ/οχι σεξ (προεκυψε με το μασαζ σαν θεμα). Ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να φοβαμαι και συμβαινει γενικα να ειναι ολα οκ, να εχει δωσει το οκ η γιατρος, αλλα να φοβαται κανεις μην κανει κακο στο μωρο. Μου ειπε πως τωρα πρεπει να βρουμε ισορροπια αναμεσα στο ειμαστε γονεις/ειμαστε ζευγαρι. Και οτι αυτο θα ειναι ετσι σε ολη τη ζωη μας πια. Μπορουμε ειπε να δοκιμασουμε αλλα πραγματακια και να ειμαστε λιγο σαν εφηβοι. Να μιλαμε με τον συντροφο μας παντα για το τί νιωθουμε ανετα να κανουμε και να μην τον αφηνουμε στην απεξω γενικως. Ειπε οτι το μασαζ με το λαδακι ισως βοηθησει για μια επαφη και με το μωρο και με εμας.

3. Θηλες και κρεμες. Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να βαλω. Ειπε οτι ειναι σαν το λιποζαν, που αν βαλεις απο πριν χωρις να εχεις θεμα εθιζεται το δερμα. Ειπε οτι ειναι και αυτο θεμα οργανισμου αν θα παιδευτεις ή οχι με τις θηλες. Μια καλη ασκηση για το στηθος ειναι να μενουμε χωρις σουτιεν και να κινουμαστε με το στηθος ελευθερο (λιγο περπατημα πχ στο σπιτι), γιατι ετσι το στηθος γινεται λιγοτερο ευαισθητο και γυμναζεται και η θηλη, η οποια πατικωνεται με το σουτιεν.

4. Ρουχαλακια, επιπλα για μωρο. Ειπε οτι θα μας πιασει ενα συνδρομο να ετοιμασουμε τη φωλια εκει στις 30 βδομαδες ετσι και αλλιως χαχαχα! Ειπε οτι ειναι νωρις αλλα οτι θελω να κανω. Προτεινε μετα τη β'επιπεδου να δω λιστες ονλαιν και να φτιαξω μια και να τη συζητησουμε μαζι. Με συμβουλεψε να μην παρω απειρα ρουχα για την αρχη, γιατι μεγαλωνουν γρηγορα. Επισης ειπε να μη ντρεπομαι αν με ρωτανε για δωρο να λεω τι θελω ακομη και αν ειναι για μετα (πχ βιβλιαρακια με μουσικη ή καποιο παιχνιδακι για αργοτερα).

Κοριτσια μου σεντοναρα αλλα ειπα να σας μεταφερω τη γνωση χαχαχα!

 

Πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!!ευχαριστουμε Υβοννη που τα μοιραστηκες!Αχ αυτα τα ψωνια κ απο τωρα τα παιρνα κ εγω ανετα αλλα ας περιμενουνε λιγο :razz:

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Μαρια μου μου δώσε ένα χαρτί με όλα τα προϊόντα της frezyderm κ έχει κάτι κ για αυτο αλλά δε μου είπε βάλτο. Δεν έχω θέμα βέβαια τώρα. Τώρα λες πρέπει να το κάνουμε η μετα? Είμαι κ άσχετη 

Τι ωραίοοο μαλλί το φαντάστηκα αντε να μας πεις κ για το νυφικό θα είσαι νεραιδουλα με τη πλεξούδα κ τη τέλεια κοιλιτσα

Κι εγώ δεν ξέρω,άλλες το κάνουνε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης άλλες μετά.γι αυτό ρωτάω κι εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!!ευχαριστουμε Υβοννη που τα μοιραστηκες!Αχ αυτα τα ψωνια κ απο τωρα τα παιρνα κ εγω ανετα αλλα ας περιμενουνε λιγο :razz:

Εγω φοβαμαι οτι θα παρω ενα καρο χαζομαρες απο τη χαρα μου...Και δεν το λεω για τα χρηματα, χαλαλι του! Το λεω για το χωρο που δεν εχουμε χαχαχαχα!!!

 

Just now, Despoina Mar said:

Αχ άσε τ συμβόλαιο ξεκινάει 1 Ιουλίου κ τότε θ γίνει κ μετακόμιση τ ίντερνετ γτ χρειαζόμαστε τ δεν να είναι στο όνομα μας..όποτε μέχρι κ τ γάμο σίγουρα θα είναι έτσι... Ναι μ αρέσει κ εμένα αυτό τ στυλ γτ νυφικό είναι ραντακι με ανοιχτή πλάτη κ από τ αφαλό και κάτω είναι τούλι, είναι αέρινο.. 

Μια κουκλα θα εισαι κοριτσακι μου!!!! Η ωρα η καλη πολυ συγκινουμα...

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου μολις εκλεισα το σκαιπ με τη μαια! Πρωτη φορα την ειδα, τις αλλες ηταν με τηλεφωνο και ειναι μια γλυκα (αν και Γερμανιδα χαχαχα)! Μου εδωσε 3 κλινικες να τσεκαρω και την επομενη φορα να τη ρωτησω αποριες να δουμε σε ποια θα παω σιγα σιγα. Αχ κοριτσια μιλαμε για κλινικες, αν ειναι δυνατον!!

Λοιπον, σας στελνω τι ρωτησα και τι μου ειπε για καποια θεματα που εχουμε συζητησει παρεα.

1. Λαδι σωματος. Ειπε οτι  ολα θεμα δερματος. Κοπελες δεν εκαναν τιποτα και ουτε ραγαδα και αλλες εκαναν τα παντα και εκαναν ραγαδες. Βοηθαει το λαδακι αλλα δεν ειναι οτι με ή χωρις αυτο αλλαζει κατι δραματικα. Αυτο που προτεινε και το βρηκα τελειο, ειναι να μας κανει ο αντρας μας μασαζ με λαδακι στην κοιλιτσα καθε βραδυ! Ετσι ειπε και αυτος θα συνδεθει με το μωρακι και εμεις θα εχουμε μια περιποιηση στο δερμα, χωρις να βαριομαστε! Εκτος λεει αν δεν νιωθουμε βολικα για καποιο λογο να μας πιανει την κοιλια.

2. Σεξ/οχι σεξ (προεκυψε με το μασαζ σαν θεμα). Ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να φοβαμαι και συμβαινει γενικα να ειναι ολα οκ, να εχει δωσει το οκ η γιατρος, αλλα να φοβαται κανεις μην κανει κακο στο μωρο. Μου ειπε πως τωρα πρεπει να βρουμε ισορροπια αναμεσα στο ειμαστε γονεις/ειμαστε ζευγαρι. Και οτι αυτο θα ειναι ετσι σε ολη τη ζωη μας πια. Μπορουμε ειπε να δοκιμασουμε αλλα πραγματακια και να ειμαστε λιγο σαν εφηβοι. Να μιλαμε με τον συντροφο μας παντα για το τί νιωθουμε ανετα να κανουμε και να μην τον αφηνουμε στην απεξω γενικως. Ειπε οτι το μασαζ με το λαδακι ισως βοηθησει για μια επαφη και με το μωρο και με εμας.

3. Θηλες και κρεμες. Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να βαλω. Ειπε οτι ειναι σαν το λιποζαν, που αν βαλεις απο πριν χωρις να εχεις θεμα εθιζεται το δερμα. Ειπε οτι ειναι και αυτο θεμα οργανισμου αν θα παιδευτεις ή οχι με τις θηλες. Μια καλη ασκηση για το στηθος ειναι να μενουμε χωρις σουτιεν και να κινουμαστε με το στηθος ελευθερο (λιγο περπατημα πχ στο σπιτι), γιατι ετσι το στηθος γινεται λιγοτερο ευαισθητο και γυμναζεται και η θηλη, η οποια πατικωνεται με το σουτιεν.

4. Ρουχαλακια, επιπλα για μωρο. Ειπε οτι θα μας πιασει ενα συνδρομο να ετοιμασουμε τη φωλια εκει στις 30 βδομαδες ετσι και αλλιως χαχαχα! Ειπε οτι ειναι νωρις αλλα οτι θελω να κανω. Προτεινε μετα τη β'επιπεδου να δω λιστες ονλαιν και να φτιαξω μια και να τη συζητησουμε μαζι. Με συμβουλεψε να μην παρω απειρα ρουχα για την αρχη, γιατι μεγαλωνουν γρηγορα. Επισης ειπε να μη ντρεπομαι αν με ρωτανε για δωρο να λεω τι θελω ακομη και αν ειναι για μετα (πχ βιβλιαρακια με μουσικη ή καποιο παιχνιδακι για αργοτερα).

Κοριτσια μου σεντοναρα αλλα ειπα να σας μεταφερω τη γνωση χαχαχα!

 

Αχ τι καλά!! ευχαριστουμε που τα μοιράστηκες μαζί μας κοπέλα μου όμορφη!συμφωνώ με όσα λέει η μαία σου,μια χαρά την βρισκω;-) άρα δεν βάζουμε από τώρα ε;βέβαια αυτό με το στήθος ανέμελο δεξιά αριστερά είναι λίγο θέμα όταν είναι μεγάλο,ένα πάρα πάνω τώρα που πονάει κιόλας!εγώ είμαι κ στο σπίτι με μπουστακια όλη μέρα..

Just now, VDPap είπε:

Γεια σας γλυκούλες μου!!

Πως είστε? @MumMaria εννοείται πως έχω ρωτήσει τη μαία μου και γι αυτό!!Από κρέμες για τη περιοχή των θηλών μου σύστησε τη nipple care της Frezyderm αν δεν κάνω λάθος αν και μου είπε ότι είναι προτιμητέα η εφαρμογή της κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Για την περίοδο της εγκυμοσύνης μου σύστησε επάλειψη με αλατόνερο για να σκληρύνουν οι θηλές και να προετοιμαστούν για το θηλασμό.
 @Υβόννη σούπερ χρήσιμες οι συμβουλές!!

Βρε κορίτσια για διαφωτίστε με λιγάκι..πόσα μιλιγκράμ σιδήρου παίρνετε καθημερινά?
 

Αααα αυτό με το αλατονερο μου άρεσε πολύ!από ότι είδα βέβαια καμία δεν σας ανέφερε για συσπάσεις οπότε μάλλον δεν θα ισχύει..

Θα κοιτάξω μόλις σηκωθώ κοπέλα μου..γιατί τώρα είμαι καναπέ κ είμαι λίγο κ βραδυκινητο καράβι:???:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Αχ τι καλά!! ευχαριστουμε που τα μοιράστηκες μαζί μας κοπέλα μου όμορφη!συμφωνώ με όσα λέει η μαία σου,μια χαρά την βρισκω;-) άρα δεν βάζουμε από τώρα ε;βέβαια αυτό με το στήθος ανέμελο δεξιά αριστερά είναι λίγο θέμα όταν είναι μεγάλο,ένα πάρα πάνω τώρα που πονάει κιόλας!εγώ είμαι κ στο σπίτι με μπουστακια όλη μέρα..

Αυτο ακριβως της ειπα αλλα ειπε οτι ειναι οπως τα παπουτσια, που στην αρχη μας πονανε επειδη ειναι καινουρια αλλα συνηθιζεις. Τί να πω πια με αυτο το στηθος; Κι εμενα εχει μεγαλωσει και οι θηλες ειναι πολυ ευαισθητες πλεον


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...