Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Το έντερο μου σήμερα τα ξημερώματα με τρόμαξε ξύπνησα με πόνο δυνατό σε όλη τη κοιλιά κ πέρασε σε  λίγα δευτερόλεπτα προσπάθησα για τουαλέτα αλλά τίποτα και το έπαθα ανά 10 λεπτά άλλες δύο φορές έντονος πόνος κορίτσια κ δυσκοιλιοτητα φουλ. Αλλά καταλάβαινα ότι είναι το έντερο γιατί μόλις σταματούσε ο πόνος άκουγα θορύβους γουργουρισματα προσπάθησα πολύ για τουαλέτα γιατί αλλιώς θα συνέχιζε ο πόνος κορίτσια παιιδευτηκα κ ζορίστηκα το σκέφτομαι ότι δεν έπρεπε να ζοριστω αλλά δε γινόταν με τον πόνο. Μετα που κάτι έκανα πέρασε. 

@EvitheodorouΈχω πολύ καλό προαίσθημα κοπέλα μου μη φοβάσαι τίποτα σκέψου θετικά πράγματα μόνο την ώρα που θα πας.

@MumMariaΜαρία μου καλύτερα σήμερα? Που πέρασαν 2 μερούλες? 

Γωγουλα μου καλημέρα!!!τι έπαθες κοπέλα μου;;πολύ στεναχωρέθηκα!!!φαντάζομαι πως είναι γιατί το έχω πάθει..κολικός εντέρου,πόνος...πάρε ντουφαλακ για 2-3 μέρες κ πολύ νερό!!!εγώ 16 ποτήρια μετρημένα!ναι ναι 16!!!με αυτό όμως σωθηκα μια κ καλή!ολο κατουραω βέβαια αλλά δεν βαριέσαι κάνω κ την βολτα μου στο σπίτι.

Εγώ είμαι μια χαρουλα.ηρθε η νοσηλεύτρια μου έκανε την αλλαγή αλλά πάλι τρελά μπανταρισμενο το πόδι.εστειλε φωτό στον γιατρό κ θα μιλήσω μαζί του μέσα στο σουκου.μην σας περιγράψω πως είναι το νύχι!!σημερα μεσημερι τελευταία μέρα αντιβίωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula είπε:

Καλημέρα!!! @Gogo1994 υπομονή απ ο, τι έχω καταλάβει και από τις συζητήσεις μας εδώ και γενικά αυτές οι εβδομάδες που διανύουμε από 14 μέχρι 18 με το έντερο κάτι παίζει. Εγώ 13-14-15 είχα θέμα σοβαρό είχε από ρυθμιστεί τελείως. Απλά πες το στον γιατρό σου για μια φορά δεν έγινε κάτι γενικά μας λένε να μην ζοριζομαστε!! (Το Νusol Kai dufalac βοηθούν πολύ και είναι φυτικά νομίζω το παίρνουν και παιδάκια.)

@Evitheodorou περιμένουμε με αγωνία!! Όλα θα πάνε καλά!! 

Κορίτσια μου εμεις χθες μπήκαμε μαζί τελικά νταξει ο Σπύρος ανέβασε πίεση είχε κατάκόκκινησει και ακούγαμε όλοι του παλμούς και την αναπνοή του εκει μέσα. Το μωράκι μας είναι αγνώστου φύλου ακόμα δεν ανοίγει τα ποδάρια του και είναι πολύ καλά! 187 γραμμάρια μόνο αυτό ξέρω να σας πω εκατοστά δεν συγκράτησα! Ο πλακούντας μου ανέβηκε!! Όλα τέλεια είπε ο γιατρός. Απλά επειδή ανεβάζω πολλούς παλμούς (ανέκαθεν μια τσίτα την βαραγα) με έβαλε να κάνω τριπλεξ καρδιάς και τις συνηθισμένες εξετάσεις. Β επιπέδου 1 Ιουλίου στην γιορτή μου! Σας στέλνω την πολύ καλή μου διάθεση!!! 

Όσο για τις ώρες έχω πάει στον γιατρόυλη πριν 4 χρόνια ραντεβού των 11.30 κι έχω φύγει 3 πάρα! Είναι γλεντζες ξεκινάει μετά τις 10 αυστηρά! 

Να είσαι καλά Argyroula σε ευχαριστώ..τέλεια όμορφα τα νέα σου τι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μπραβο Γωγουλα μου!! Θα αυξησω κι εγω το νερο γιατι εμενα μου ειπε 1μισι λιτρο που παντα τοσο επινα, αλλα εδω οι Γερμανοι πινουν 2 ποτηρια και 10 μπυρες οποτε το 1μισι θα τους φαινεται πολυ χαχαχα!

 

Χαχαχα καλή κ η μπυριτσα δε λέω αλλά ναι μου φαινεται λίγο το 1.5 Υβόννη μου. Ο γιόκας σου πως είναι? Έχετε καθόλου επικοινωνία η δε το έχετε πολύ όπως εμείς?  :D


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Χαχαχα καλή κ η μπυριτσα δε λέω αλλά ναι μου φαινεται λίγο το 1.5 Υβόννη μου. Ο γιόκας σου πως είναι? Έχετε καθόλου επικοινωνία η δε το έχετε πολύ όπως εμείς?  :D

Θα το αυξησω τοτε τ νερο! Απλα εδω εχουν αλλα μετρα και σταθμα για το νερο...Σκεψου οι πιο πολλοι πινουν σοδα για νερο!

Ο γιοκας χτες με το μανγκο που εφαγα κουνηθηκε! Με τις φραουλες το πρωι τιποτα. Θελει εξωτικα φρουτα! Γενικως ομως δεν ειναι πολυ επικοινωνιακος ακομη! Αντρες παιδι μου, δεν το εχουν πολυ με την επικοινωνια. Αμα μοιαζει και στον πατερα του με το τσιγκελι θα του παρω μια λεξη χαχαχαχα!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Γωγουλα μου καλημέρα!!!τι έπαθες κοπέλα μου;;πολύ στεναχωρέθηκα!!!φαντάζομαι πως είναι γιατί το έχω πάθει..κολικός εντέρου,πόνος...πάρε ντουφαλακ για 2-3 μέρες κ πολύ νερό!!!εγώ 16 ποτήρια μετρημένα!ναι ναι 16!!!με αυτό όμως σωθηκα μια κ καλή!ολο κατουραω βέβαια αλλά δεν βαριέσαι κάνω κ την βολτα μου στο σπίτι.

Εγώ είμαι μια χαρουλα.ηρθε η νοσηλεύτρια μου έκανε την αλλαγή αλλά πάλι τρελά μπανταρισμενο το πόδι.εστειλε φωτό στον γιατρό κ θα μιλήσω μαζί του μέσα στο σουκου.μην σας περιγράψω πως είναι το νύχι!!σημερα μεσημερι τελευταία μέρα αντιβίωση.

Α Μαρία μου θέλει λίγο χρόνο ακόμα ε? Έστω κ με φωτογραφίες καλύτερα να το δει.

Άσε ηταν λίγο έντονο κ δ Ε γινόταν να μη σπρωξω να μη πιεστω γιατί θα εμένα με το πόνο 

Εγώ πίνω μπουκάλια των 0.75 νερά για να είμαι σίγουρη 

Αφήστε ρε κορίτσια πιο πολύ είμαι στη τουαλέτα πάρα στο υπόλοιπο σπίτι 

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια σε λίγο θα ετοιμάστω είναι νωρίς ακόμα..νομίζω οτι θα σκάσω από τα φρουτα..έφαγα το πρωί δημητριακά με γάλα κ μετα έφαγα μια μπανανα λίγα κεράσια και βερυκοκα λίγα βέβαια αλλά οκ..λέω να μην φάω βαριά πριν την εξέταση κάνα τοστακι κ να φάω κανονικά όταν ερθω..δεν ξέρω κιόλας νομίζω να μην φάω πολύ τώρα άλλο.θα ξαναστείλω αργοτερα φιλακια σε όλες κ καλή συνέχεια σε ότι κάνετε ,μην ανχωνεστε όλα καλά ❤❤

  • Μου αρέσει 7

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Θα το αυξησω τοτε τ νερο! Απλα εδω εχουν αλλα μετρα και σταθμα για το νερο...Σκεψου οι πιο πολλοι πινουν σοδα για νερο!

Ο γιοκας χτες με το μανγκο που εφαγα κουνηθηκε! Με τις φραουλες το πρωι τιποτα. Θελει εξωτικα φρουτα! Γενικως ομως δεν ειναι πολυ επικοινωνιακος ακομη! Αντρες παιδι μου, δεν το εχουν πολυ με την επικοινωνια. Αμα μοιαζει και στον πατερα του με το τσιγκελι θα του παρω μια λεξη χαχαχαχα!

Λες να αρχίσω τις καρύδες? Χάχα καλά το καημένο με αυτούς τους θορύβους εντέρου που θα άκουγε θα είχε κρυφτεί εντελώς

Just now, Evitheodorou είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε λίγο θα ετοιμάστω είναι νωρίς ακόμα..νομίζω οτι θα σκάσω από τα φρουτα..έφαγα το πρωί δημητριακά με γάλα κ μετα έφαγα μια μπανανα λίγα κεράσια και βερυκοκα λίγα βέβαια αλλά οκ..λέω να μην φάω βαριά πριν την εξέταση κάνα τοστακι κ να φάω κανονικά όταν ερθω..δεν ξέρω κιόλας νομίζω να μην φάω πολύ τώρα άλλο.θα ξαναστείλω αργοτερα φιλακια σε όλες κ καλή συνέχεια σε ότι κάνετε ,μην ανχωνεστε όλα καλά ❤❤

Χαίρομαι που έχεις αυτή τη διάθεση είναι ότι καλύτερο κοπέλα μου. Έτσι πρέπει κ έτσι είμαστε όλοι για εσένα. Φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

Καλημέρα κορίτσια σε λίγο θα ετοιμάστω είναι νωρίς ακόμα..νομίζω οτι θα σκάσω από τα φρουτα..έφαγα το πρωί δημητριακά με γάλα κ μετα έφαγα μια μπανανα λίγα κεράσια και βερυκοκα λίγα βέβαια αλλά οκ..λέω να μην φάω βαριά πριν την εξέταση κάνα τοστακι κ να φάω κανονικά όταν ερθω..δεν ξέρω κιόλας νομίζω να μην φάω πολύ τώρα άλλο.θα ξαναστείλω αργοτερα φιλακια σε όλες κ καλή συνέχεια σε ότι κάνετε ,μην ανχωνεστε όλα καλά ❤❤

Καλημερα κοριτσακι μας!!!! Εχει νοστιμα φρουτα αυτο τον καιρο καλα εκανες και εφαγες!!! Θα σε περιμενουμε και ειμαστε εδω για σενα! Απειρα φιλακια σε σενα και την κοιλιτσα σου!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Argyroula είπε:

Καλημέρα!!! @Gogo1994 υπομονή απ ο, τι έχω καταλάβει και από τις συζητήσεις μας εδώ και γενικά αυτές οι εβδομάδες που διανύουμε από 14 μέχρι 18 με το έντερο κάτι παίζει. Εγώ 13-14-15 είχα θέμα σοβαρό είχε από ρυθμιστεί τελείως. Απλά πες το στον γιατρό σου για μια φορά δεν έγινε κάτι γενικά μας λένε να μην ζοριζομαστε!! (Το Νusol Kai dufalac βοηθούν πολύ και είναι φυτικά νομίζω το παίρνουν και παιδάκια.)

@Evitheodorou περιμένουμε με αγωνία!! Όλα θα πάνε καλά!! 

Κορίτσια μου εμεις χθες μπήκαμε μαζί τελικά νταξει ο Σπύρος ανέβασε πίεση είχε κατάκόκκινησει και ακούγαμε όλοι του παλμούς και την αναπνοή του εκει μέσα. Το μωράκι μας είναι αγνώστου φύλου ακόμα δεν ανοίγει τα ποδάρια του και είναι πολύ καλά! 187 γραμμάρια μόνο αυτό ξέρω να σας πω εκατοστά δεν συγκράτησα! Ο πλακούντας μου ανέβηκε!! Όλα τέλεια είπε ο γιατρός. Απλά επειδή ανεβάζω πολλούς παλμούς (ανέκαθεν μια τσίτα την βαραγα) με έβαλε να κάνω τριπλεξ καρδιάς και τις συνηθισμένες εξετάσεις. Β επιπέδου 1 Ιουλίου στην γιορτή μου! Σας στέλνω την πολύ καλή μου διάθεση!!! 

Όσο για τις ώρες έχω πάει στον γιατρόυλη πριν 4 χρόνια ραντεβού των 11.30 κι έχω φύγει 3 πάρα! Είναι γλεντζες ξεκινάει μετά τις 10 αυστηρά! 

Αργυρουλα μου τι καλά που μπήκε ο άντρας σου!!!άξιζε το μεταμεσονύκτιο!αχχαχαχαα

Όσο για το μπεμπακι σε κρατάει σε αγωνία για να σου κάνει το καλύτερο δώρο στην γιορτή σου!!!!τι μέρα κι αυτή!κ θα το χαρείς κ θα μάθεις τι φύλο έχει το μωρουλι σου!!:x

 

Just now, Evitheodorou είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε λίγο θα ετοιμάστω είναι νωρίς ακόμα..νομίζω οτι θα σκάσω από τα φρουτα..έφαγα το πρωί δημητριακά με γάλα κ μετα έφαγα μια μπανανα λίγα κεράσια και βερυκοκα λίγα βέβαια αλλά οκ..λέω να μην φάω βαριά πριν την εξέταση κάνα τοστακι κ να φάω κανονικά όταν ερθω..δεν ξέρω κιόλας νομίζω να μην φάω πολύ τώρα άλλο.θα ξαναστείλω αργοτερα φιλακια σε όλες κ καλή συνέχεια σε ότι κάνετε ,μην ανχωνεστε όλα καλά ❤❤

Κοπέλα μου σε σκέφτομαι από το πρωί κ θα σε σκέφτομαι κ όλη την μέρα.οταν νιώσεις καλύτερα να μας στείλεις να μας πεις πως πήγε.

Καλά κάνεις κ τρως ελαφριά.θα φας μετά καλά..

Έχεις οοοοολη μου την θετική ενέργεια σημερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι έχω πάθει;;;;Όταν είμαι καλά και δεν έχω χαζά συμπτώματα με πιάνει τρέλα να μαγειρέψω...Μόλις εψησα κάτι μπιφτεκακια και θα φτιάξω burger φουλ έξτρα!!Θα βάλω και καραμελωμενα κρεμμύδια κι εννοείται τηγανιτές πατάτες!!!Για το Σάββατο που θα έρθουν τα πεθερικά μου θα φτιάξω κανελόνια!!!Επίσης έχω πάρα πολλά αυγά χωριατικα!!!Τι να τα κάνω βρε κορίτσια;;;

Όλο άσχετες ερωτήσεις κάνω...χιχιιχ

  • Μου αρέσει 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι είπε:

Καλέ τι έχω πάθει;;;;Όταν είμαι καλά και δεν έχω χαζά συμπτώματα με πιάνει τρέλα να μαγειρέψω...Μόλις εψησα κάτι μπιφτεκακια και θα φτιάξω burger φουλ έξτρα!!Θα βάλω και καραμελωμενα κρεμμύδια κι εννοείται τηγανιτές πατάτες!!!Για το Σάββατο που θα έρθουν τα πεθερικά μου θα φτιάξω κανελόνια!!!Επίσης έχω πάρα πολλά αυγά χωριατικα!!!Τι να τα κάνω βρε κορίτσια;;;

Όλο άσχετες ερωτήσεις κάνω...χιχιιχ

Αχ τι ωραία φαγακια!!ζηλευωωωω!χωριάτικα μας στείλανε κ τα πεθερικά μου κ τα αφήνω να τα φάει ο άντρας μου.ουτε στο μωρό δίνω ούτε εγώ τρώω.ειμαι λίγο φοβιτσο.βεβαια κ ο γυναικολόγος μου να ξέρεις μου είπε προτιμάμε αυτά που έχουνε περάσει από έλεγχο για τυχόν σαλμονέλα.

Κοριτσάκια μου σορυ που αργούσα να απαντήσω,αλλά είχα πρω πρωί δουλειτσα κ μετά αφού αλλαχθηκαν οι γάζες,πήγα με τα αγόρια μου για έναν καφέ εδώ απέναντι.με την παντόφλα εγώ!!!χαχααχαχα!θα λανσαρω καινούρια μόδα!αφού μου λέει ο άντρας μου τίποτα δεν σε πτοεί εσένα !!ε μπουχτησα μέσα κ επίσης δεν ξέρω για ποιο λόγο με έχει πιάσει μια φοβία ότι την Τετάρτη θα μου πει ο γιατρός ότι ο πλακούντας έμεινε κάτω κ δεν θα με αφήσει να κάνω τιποτα.δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει τέτοια αρνητικοτητα.ελπιζω να μην είναι το ένστικτο που μου χτυπάει το καμπανάκι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Αχ τι ωραία φαγακια!!ζηλευωωωω!χωριάτικα μας στείλανε κ τα πεθερικά μου κ τα αφήνω να τα φάει ο άντρας μου.ουτε στο μωρό δίνω ούτε εγώ τρώω.ειμαι λίγο φοβιτσο.βεβαια κ ο γυναικολόγος μου να ξέρεις μου είπε προτιμάμε αυτά που έχουνε περάσει από έλεγχο για τυχόν σαλμονέλα.

Κοριτσάκια μου σορυ που αργούσα να απαντήσω,αλλά είχα πρω πρωί δουλειτσα κ μετά αφού αλλαχθηκαν οι γάζες,πήγα με τα αγόρια μου για έναν καφέ εδώ απέναντι.με την παντόφλα εγώ!!!χαχααχαχα!θα λανσαρω καινούρια μόδα!αφού μου λέει ο άντρας μου τίποτα δεν σε πτοεί εσένα !!ε μπουχτησα μέσα κ επίσης δεν ξέρω για ποιο λόγο με έχει πιάσει μια φοβία ότι την Τετάρτη θα μου πει ο γιατρός ότι ο πλακούντας έμεινε κάτω κ δεν θα με αφήσει να κάνω τιποτα.δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει τέτοια αρνητικοτητα.ελπιζω να μην είναι το ένστικτο που μου χτυπάει το καμπανάκι..

Μαρακι μου ομορφο καλημερα!!!! Δεν ειδα το πρωινο σου μνμ, γιατι κι εγω δουλευω αλλα σε καθε διαλειμμα τσουπ μπαινω να σας διαβασω!!! Πολυ χαιρομαι που τελειωνει η αντιβιωση. Το νυχι μη το κοιτας, λογικα θα ειναι ασχημο αλλα αν ο πονος υποχωρει ολα πανε καλα! Αν σκοπευες να πας στα καλλιστεια πατουσας ίσως να πας του χρονου χιχιχι! Κι εγω θα πηγαινα για καφε με παντοφλα!!!Σιγα μην κλειστω για ενα νυχι! Α ρε συμπεθερουλα μου πολυ μου αρεσεις!!! Και αν θες για αντιπερισπασμο, βγες και χωρις σουτιεν οπως ειπε η μαια! Κανεις δε θα δει την παντοφλα τοτε ειμαι σιγουρη χιχιχιχιχι!!

Κοριτσακι μου ενταξει φοβασαι τωρα αλλα εμεις θα κανουμε προσευχες οπως παντα και να δεις θα ειναι ολα καλυτερα!!! Να ανεβει ο πλακουντας να ηρεμησεις! Λογικο ειναι να εχεις αγωνια επειδη πλησιαζει η μερα. Ολες τα ιδια ειμαστε και εσυ εχεις λιγακι ταλαιπωρηθει η αληθεια ειναι...Απειρη θετικη ενεργεια!!!

Just now, Papakι said:

Καλέ τι έχω πάθει;;;;Όταν είμαι καλά και δεν έχω χαζά συμπτώματα με πιάνει τρέλα να μαγειρέψω...Μόλις εψησα κάτι μπιφτεκακια και θα φτιάξω burger φουλ έξτρα!!Θα βάλω και καραμελωμενα κρεμμύδια κι εννοείται τηγανιτές πατάτες!!!Για το Σάββατο που θα έρθουν τα πεθερικά μου θα φτιάξω κανελόνια!!!Επίσης έχω πάρα πολλά αυγά χωριατικα!!!Τι να τα κάνω βρε κορίτσια;;;

Όλο άσχετες ερωτήσεις κάνω...χιχιιχ

Παπακι μου τί θα γινει; Με εχεις λιγουρεψει!!!!!!!!!! Να ρωτησω αν εμεινε γλυκακι για το Σαββατο ή τελειωσε; Παντως αυτα τα κρεμμυδια σου μιαμ μιαμ τωρα!!

Αυγα αν ειναι ασφαλη (δεν εχω ιδεα τι παιζει με τα χωριατικα κτλ) μπορεις να τα κανεις στραπατσαδα, ομελετα, αυγοσαλατα, αυγα με πατατοσαλατα! Δεν εχω αλλη ιδεα χιχιχιιχιχι!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχ τι ωραία φαγακια!!ζηλευωωωω!χωριάτικα μας στείλανε κ τα πεθερικά μου κ τα αφήνω να τα φάει ο άντρας μου.ουτε στο μωρό δίνω ούτε εγώ τρώω.ειμαι λίγο φοβιτσο.βεβαια κ ο γυναικολόγος μου να ξέρεις μου είπε προτιμάμε αυτά που έχουνε περάσει από έλεγχο για τυχόν σαλμονέλα.

Κοριτσάκια μου σορυ που αργούσα να απαντήσω,αλλά είχα πρω πρωί δουλειτσα κ μετά αφού αλλαχθηκαν οι γάζες,πήγα με τα αγόρια μου για έναν καφέ εδώ απέναντι.με την παντόφλα εγώ!!!χαχααχαχα!θα λανσαρω καινούρια μόδα!αφού μου λέει ο άντρας μου τίποτα δεν σε πτοεί εσένα !!ε μπουχτησα μέσα κ επίσης δεν ξέρω για ποιο λόγο με έχει πιάσει μια φοβία ότι την Τετάρτη θα μου πει ο γιατρός ότι ο πλακούντας έμεινε κάτω κ δεν θα με αφήσει να κάνω τιποτα.δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει τέτοια αρνητικοτητα.ελπιζω να μην είναι το ένστικτο που μου χτυπάει το καμπανάκι..

Κι εγώ σίγουρη ήμουν ότι θα έχει πάει και πιο κάτω από πριν! Αλλα Ανέβηκε! Μην το σκέφτεσαι καθόλου καλύτερα! Θα δεις! Πάντως σου μιλάω ειλικρινά η αδερφή μου είχε έναν πολυυυυ κακό πλακούντα επιπωματικο διεισδυτικο σε άλλα οργανα και πολύ στενό! Ο Στεριακος μας (το βαφτιστήρακι μου) χθες έκλεισε τα 4! Είχε πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά την έβγαλε εις πέρας! Εσύ είσαι μεγάλο αλάνι αυτή ήταν και χεστρονι! Της έλεγε ο γιατρός τουαλέτα μπορείς να πηγαίνεις και τα έκανε σε πάπια δεν σηκωνόταν! Τώρα βέβαια και που στα λέω δεν έχει σημασία γιατί η δική σου περίπτωση όπως και όλων είναι μοναδική αλλά ήθελα να σου πω ότι η αδερφή μου έπιασε αυτό το 1/200 που δεν ανεβαίνει καθόλου! Ε οκ! Τα κατάφερε με τον γιατρό της! 

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι μου ομορφο καλημερα!!!! Δεν ειδα το πρωινο σου μνμ, γιατι κι εγω δουλευω αλλα σε καθε διαλειμμα τσουπ μπαινω να σας διαβασω!!! Πολυ χαιρομαι που τελειωνει η αντιβιωση. Το νυχι μη το κοιτας, λογικα θα ειναι ασχημο αλλα αν ο πονος υποχωρει ολα πανε καλα! Αν σκοπευες να πας στα καλλιστεια πατουσας ίσως να πας του χρονου χιχιχι! Κι εγω θα πηγαινα για καφε με παντοφλα!!!Σιγα μην κλειστω για ενα νυχι! Α ρε συμπεθερουλα μου πολυ μου αρεσεις!!! Και αν θες για αντιπερισπασμο, βγες και χωρις σουτιεν οπως ειπε η μαια! Κανεις δε θα δει την παντοφλα τοτε ειμαι σιγουρη χιχιχιχιχι!!

Κοριτσακι μου ενταξει φοβασαι τωρα αλλα εμεις θα κανουμε προσευχες οπως παντα και να δεις θα ειναι ολα καλυτερα!!! Να ανεβει ο πλακουντας να ηρεμησεις! Λογικο ειναι να εχεις αγωνια επειδη πλησιαζει η μερα. Ολες τα ιδια ειμαστε και εσυ εχεις λιγακι ταλαιπωρηθει η αληθεια ειναι...Απειρη θετικη ενεργεια!!!

Παπακι μου τί θα γινει; Με εχεις λιγουρεψει!!!!!!!!!! Να ρωτησω αν εμεινε γλυκακι για το Σαββατο ή τελειωσε; Παντως αυτα τα κρεμμυδια σου μιαμ μιαμ τωρα!!

Αυγα αν ειναι ασφαλη (δεν εχω ιδεα τι παιζει με τα χωριατικα κτλ) μπορεις να τα κανεις στραπατσαδα, ομελετα, αυγοσαλατα, αυγα με πατατοσαλατα! Δεν εχω αλλη ιδεα χιχιχιιχιχι!

Αχχχ στραπατσαδαααα... 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Κι εγώ σίγουρη ήμουν ότι θα έχει πάει και πιο κάτω από πριν! Αλλα Ανέβηκε! Μην το σκέφτεσαι καθόλου καλύτερα! Θα δεις! Πάντως σου μιλάω ειλικρινά η αδερφή μου είχε έναν πολυυυυ κακό πλακούντα επιπωματικο διεισδυτικο σε άλλα οργανα και πολύ στενό! Ο Στεριακος μας (το βαφτιστήρακι μου) χθες έκλεισε τα 4! Είχε πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά την έβγαλε εις πέρας! Εσύ είσαι μεγάλο αλάνι αυτή ήταν και χεστρονι! Της έλεγε ο γιατρός τουαλέτα μπορείς να πηγαίνεις και τα έκανε σε πάπια δεν σηκωνόταν! Τώρα βέβαια και που στα λέω δεν έχει σημασία γιατί η δική σου περίπτωση όπως και όλων είναι μοναδική αλλά ήθελα να σου πω ότι η αδερφή μου έπιασε αυτό το 1/200 που δεν ανεβαίνει καθόλου! Ε οκ! Τα κατάφερε με τον γιατρό της! 

Αχχχ στραπατσαδαααα... 

Αργυρουλα μου γελαω τοσο πολυ γιατι μιλας σαν τον αδερφο μου οταν απευθυνεται σε εμενα και με λεει χεστρονι χαχαχαχαχαχα!!!!!!! Να σας ζησει ο Στεριακος σας, γερος και ευτυχισμενος να ειναι!!!!

Στραπατσαδα κι εγω ονειρευομαι με φρεσκια ντοματουλα κτλ! Βρε λες να ειναι το βραδινο μου; Φετα δεν τρωω γενικα απο περισυ αλλα μηπως να εκανα μια εξαιρεσουλα; Χιχιχιχιιχι

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας σε μια πολύ μπερδεμένη μανούλα!!! Βάση τελευταία περιόδου είμαι στην 9 εβδομάδα κύησης υπερηχογραφικα με βγαζει 7 εβδομάδων βάση του Crl και στους τελευταίους δυο υπερήχους ακούσαμε καρδιά και χθες είδαμε το έμβρυο μια σταλιά βέβαια σχεδόν 1cm. Έχει συμβεί σε καμμία σας τέτοια απόκλιση;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...