Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Stefi M είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Το filicine το παίρνεις κάθε μέρα; 

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεστε καθόλου.  Εγώ χθες είδα και ακούσαμε καρδούλα.  Ενώ πριν 6 μέρες βλέπαμε μόνο σάκο. Άσε να περάσει  μια εβδομάδα ακόμα και θα δείτε και θα ακούσετε καρδούλα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ανδρο μένω..σχετικά κοντά με Αθήνα είμαι αλλα τώρα δεν είναι για πήγαινε έλα..πέμπτη θα ξαναπάω γιατρό να δούμε τι νεότερα θα έχω..κορίτσια άλλες έχουν πιο πολλά συμπτώματα άλλες πιο λίγα και εγώ δεν έχω παρατηρήσει πολλά η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη εξάλλου..μην ανχωνομαστε..αφού οι γιατροί δεν ανυσηχούν αν ήταν κάτι θα μας το έλεγαν.

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντουλεα είπε:

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Το μόνο μου άγχος είναι ότι λόγο καραντίνας σταμάτησα να δουλεύω από την πρώτη στιγμή και φοβάμαι ότι θα πάρω πολλά κιλά από τώρα.  

Kαλωςηρθες στην παρεα μας ,κι εγω σε 2μερες θα μαι 7 εβδομάδων χωρις συμπτωματα,, εχω και ορεξη κχρονο να φτιαχνω κ να τρωω τα παντα ... τι να κανουμε ... απο την αλλη ομως καλυτερα θα περναγες στη δουλεια .? .. θα πας μια και καλή αργοτερα με ετοιμη δικαιολογια οτι πηρες 2 κιλακια απο την καραντινα ...μη σκασ ...τα κιλα οπως ερχονται αν εχεις καλη διαθεση θα φυγουν,  τωρα πιστευω ξεκινησε και για σενα νεα προτεραιότητα στη ζωη σου ! Οποτε οπως μου πε και ο γιατρος , απολαυσε το!

  • Μου αρέσει 2

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντουλεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Είμαι 7 εβδομάδων και εχθές ακούσαμε καρδούλα. Μέχρι στιγμής δεν έχω καθόλου συμπτώματα παρά μόνο υπνηλία.  

Καλώς ήρθες κοπέλα μου!μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!μια χαρά σε βρίσκω,μακάρι να σου συνεχίσει μόνο η υπνηλία..;-)

Just now, Αντουλεα είπε:

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Το μόνο μου άγχος είναι ότι λόγο καραντίνας σταμάτησα να δουλεύω από την πρώτη στιγμή και φοβάμαι ότι θα πάρω πολλά κιλά από τώρα.  

Όχι καλε...το πρώτο τρίμηνο συνήθως δεν παίρνουμε ή έστω είναι 2-3 τα κιλά της κατακράτησης υγρών που έχουμε τα οποία μετά φεύγουμε.ε από το δεύτερο τρίμηνο κι αν έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη,που στο εύχομαι,ξεκινά βολτουλες περπάτημα κ μερικές ασκησουλες στο σπίτι.η γιόγκα για εγκύους είναι τέλεια,βοηθάει κ στις αναπνοές(για όταν έρθει η ώρα)..έχει βιντεάκια στο ίντερνετ να βρεις αυτό που σου ταιριάζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλώς ήρθες κοπέλα μου!μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!μια χαρά σε βρίσκω,μακάρι να σου συνεχίσει μόνο η υπνηλία..;-)

Όχι καλε...το πρώτο τρίμηνο συνήθως δεν παίρνουμε ή έστω είναι 2-3 τα κιλά της κατακράτησης υγρών που έχουμε τα οποία μετά φεύγουμε.ε από το δεύτερο τρίμηνο κι αν έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη,που στο εύχομαι,ξεκινά βολτουλες περπάτημα κ μερικές ασκησουλες στο σπίτι.η γιόγκα για εγκύους είναι τέλεια,βοηθάει κ στις αναπνοές(για όταν έρθει η ώρα)..έχει βιντεάκια στο ίντερνετ να βρεις αυτό που σου ταιριάζει

Ανυπομονώ να τελειώσει όλος αυτός ο εφιάλτης που ζούμε για να μπορέσουμε να πάμε μια βόλτα η ένα περπάτημα. Δεν βοηθάει και ο καιρός καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντουλεα είπε:

Ανυπομονώ να τελειώσει όλος αυτός ο εφιάλτης που ζούμε για να μπορέσουμε να πάμε μια βόλτα η ένα περπάτημα. Δεν βοηθάει και ο καιρός καθόλου. 

Εδώ Θεσσαλονίκη έχει ήδη ανοίξει κ από Παρασκευή 20αρια λένε σχεδόν σε όλη την Ελλάδα!!θα στρώσει που θα πάει;;;:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Kαλωςηρθες στην παρεα μας ,κι εγω σε 2μερες θα μαι 7 εβδομάδων χωρις συμπτωματα,, εχω και ορεξη κχρονο να φτιαχνω κ να τρωω τα παντα ... τι να κανουμε ... απο την αλλη ομως καλυτερα θα περναγες στη δουλεια .? .. θα πας μια και καλή αργοτερα με ετοιμη δικαιολογια οτι πηρες 2 κιλακια απο την καραντινα ...μη σκασ ...τα κιλα οπως ερχονται αν εχεις καλη διαθεση θα φυγουν,  τωρα πιστευω ξεκινησε και για σενα νεα προτεραιότητα στη ζωη σου ! Οποτε οπως μου πε και ο γιατρος , απολαυσε το!

 

Just now, Αντουλεα είπε:

 

Κορίτσια αλλάξε η ζωή Μου σε μια μέρα ξαφνικά.  Έκανα διατροφή πριν μείνω έγκυος δούλευα έβγαινα.  Γενικά είμαι ένα άτομο νευρικό και υπερκινητικό και ξαφνικά σε μια μέρα σταμάτησα  ν δουλεύω.  Σταμάτησα να βγαίνω και είμαι μόνιμα σε έναν καναπέ.  Ποιός εγώ. Που ξάπλωνα μόνο για να κοιμηθώ το βράδυ. Αλλιώς είχα φανταστεί τη εγκυμοσύνη μου .Όχι σε ένα καναπέ ας τελειώσει επιτέλους η καραντίνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντουλεα είπε:

 

Κορίτσια αλλάξε η ζωή Μου σε μια μέρα ξαφνικά.  Έκανα διατροφή πριν μείνω έγκυος δούλευα έβγαινα.  Γενικά είμαι ένα άτομο νευρικό και υπερκινητικό και ξαφνικά σε μια μέρα σταμάτησα  ν δουλεύω.  Σταμάτησα να βγαίνω και είμαι μόνιμα σε έναν καναπέ.  Ποιός εγώ. Που ξάπλωνα μόνο για να κοιμηθώ το βράδυ. Αλλιώς είχα φανταστεί τη εγκυμοσύνη μου .Όχι σε ένα καναπέ ας τελειώσει επιτέλους η καραντίνα. 

Ολα αυτα ειναι πολυ ωραια και η διατροφή και η ενεργητικοτητα ...αξιοποιησε την αλλιως ...σιγουρα ο καναπες ειναι ωραιοσ φιλος αλλα εγω θελω να τον εχω προς το τελος....τωρα εχω βρει αλλες ασχολιες για μεσα στο σπιτι ...με μετρο βεβαια οχι  κουραστικά πολυ πράγματα ή  μετακομίσεις...

_κανω τακτοποίηση και αρχειοθέτηση  στα παντα , ρουχα βιβλια κλπ .

_εχω ξεκινησει ενα βιβλιο 

_ φτιαχνω χειροτεχνιες για να δωσω σε φιλες μου που γιορταζουν 

_ προσπαθω να ραψω ρουχαλακια για το μωρο ετσι για πλακα 

_ παιρνω και τηλεφωνο καμια φορα να μιλησω 

_ μαγειρεμα κλπ δουλειες καθημερινες στο σπιτι 

MERIKES MERES den προλαβαινω να δω μια σειρα που εχω ξεκινησει γιατι φτανει η ωρα για υπνο ...παντως δες τα θετικα και αφιερωσω το χρονο σου σε κατι που ελεγες παλια οτι ηθελες να ασχοληθεις ! 

 

 

Just now, Evitheodorou είπε:

Ανδρο μένω..σχετικά κοντά με Αθήνα είμαι αλλα τώρα δεν είναι για πήγαινε έλα..πέμπτη θα ξαναπάω γιατρό να δούμε τι νεότερα θα έχω..κορίτσια άλλες έχουν πιο πολλά συμπτώματα άλλες πιο λίγα και εγώ δεν έχω παρατηρήσει πολλά η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη εξάλλου..μην ανχωνομαστε..αφού οι γιατροί δεν ανυσηχούν αν ήταν κάτι θα μας το έλεγαν.

Πωπω Ανδρο εχω περασει τις καλυτερες διακοπες μου!! Ειμαι ερωτευμενη με τη παραλια 'ζορκος' , θα ξαναπηγαινα μονο κ μονο για να κανω μπανιο εκει....

  • Μου αρέσει 3

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Ολα αυτα ειναι πολυ ωραια και η διατροφή και η ενεργητικοτητα ...αξιοποιησε την αλλιως ...σιγουρα ο καναπες ειναι ωραιοσ φιλος αλλα εγω θελω να τον εχω προς το τελος....τωρα εχω βρει αλλες ασχολιες για μεσα στο σπιτι ...με μετρο βεβαια οχι  κουραστικά πολυ πράγματα ή  μετακομίσεις...

_κανω τακτοποίηση και αρχειοθέτηση  στα παντα , ρουχα βιβλια κλπ .

_εχω ξεκινησει ενα βιβλιο 

_ φτιαχνω χειροτεχνιες για να δωσω σε φιλες μου που γιορταζουν 

_ προσπαθω να ραψω ρουχαλακια για το μωρο ετσι για πλακα 

_ παιρνω και τηλεφωνο καμια φορα να μιλησω 

_ μαγειρεμα κλπ δουλειες καθημερινες στο σπιτι 

MERIKES MERES den προλαβαινω να δω μια σειρα που εχω ξεκινησει γιατι φτανει η ωρα για υπνο ...παντως δες τα θετικα και αφιερωσω το χρονο σου σε κατι που ελεγες παλια οτι ηθελες να ασχοληθεις ! 

 

 

Πωπω Ανδρο εχω περασει τις καλυτερες διακοπες μου!! Ειμαι ερωτευμενη με τη παραλια 'ζορκος' , θα ξαναπηγαινα μονο κ μονο για να κανω μπανιο εκει....

Σε ευχαριστώ Για τις ιδέες σου!! Θα τις αξιοποιήσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αντουλεα είπε:

 

Κορίτσια αλλάξε η ζωή Μου σε μια μέρα ξαφνικά.  Έκανα διατροφή πριν μείνω έγκυος δούλευα έβγαινα.  Γενικά είμαι ένα άτομο νευρικό και υπερκινητικό και ξαφνικά σε μια μέρα σταμάτησα  ν δουλεύω.  Σταμάτησα να βγαίνω και είμαι μόνιμα σε έναν καναπέ.  Ποιός εγώ. Που ξάπλωνα μόνο για να κοιμηθώ το βράδυ. Αλλιώς είχα φανταστεί τη εγκυμοσύνη μου .Όχι σε ένα καναπέ ας τελειώσει επιτέλους η καραντίνα. 

Αχ κοπέλα μου ακριβώς τα ίδια ένιωθα και εγώ από τη μια μέρα στην άλλη άλλαξαν όλα δε πρόλαβα να χάσω τα νέα της εγκυμοσύνης και έκοψα κ δουλειά από εκεί που έκανα υπερωρίες κ ήμουν σε επαφή με κόσμο κάθε μέρα κ έκατσα και εγώ καναπε.Πιστευω θα χαρούμε το δεύτερο τρίμηνο περισσότερο.ψιλοσυνηθιζω σιγά σιγά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Ας μαθαινουμε όμορφα νέα για την εγκυμοσύνη μας και όλα θα έρθουν


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Αχ κοπέλα μου ακριβώς τα ίδια ένιωθα και εγώ από τη μια μέρα στην άλλη άλλαξαν όλα δε πρόλαβα να χάσω τα νέα της εγκυμοσύνης και έκοψα κ δουλειά από εκεί που έκανα υπερωρίες κ ήμουν σε επαφή με κόσμο κάθε μέρα κ έκατσα και εγώ καναπε.Πιστευω θα χαρούμε το δεύτερο τρίμηνο περισσότερο.ψιλοσυνηθιζω σιγά σιγά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Ας μαθαινουμε όμορφα νέα για την εγκυμοσύνη μας και όλα θα έρθουν

Προς το παρόν κάνουμε υπομονή.  Όλα θα φτιάξουν. Το μόνο που μας μένει  να ενημερωνόμαστε και να μαθαίνουν ώστε να είμαστε έτοιμες και να γίνουμε καλές μανούλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ θέλω να θέσω ένα πολύ σοβαρό θέμα τ σκέφτομαι 3 βδομάδες που συμβαίνει και θέλω τη γνώμη από όλες σας..Όπως σας είπα τ έχω ανακοινώσει στους γονείς μ κ στ πεθερικά μ..οι γονείς μ κ από κοντά κ από το τηλ μ ευχήθηκαν κ εμένα κ τον άντρα μ την ίδια στιγμή..να γράψω ότι τ Σεπτέμβριο πέρασα εξωμητριο κυηση..τα πεθερικά μ λοιπόν που μένουμε στο ίδιο χωριό δεν μ έχουν ευχηθεί κ η πεθερά μ π μ είδε από κοντά κιόλας δεν μ είπε τπτ..Έχουν περάσει 3 βδομάδες κ είναι άφαντη.. μ τον άντρα μ έχουν τυπικές σχέσεις γτ δεν τ πάνε καλά κ τους έχει απομακρύνει λίγο,εγώ βέβαια είμαι αυτή π κρατάω τις ισορροπίες κ τους φερομαι σαν ν μην συμβαίνει τπτ..εσείς πως θ τ περνάτε αυτο;;να σημειώσω ότι ο άντρας μ είναι μοναχοπαίδι κ γενικά έχω καταλάβει ότι αυτή νιώθει ότι της τον πήρα.. γτ κ με τον άντρα της δεν τα πάνε καλά.. χθες τ συζήτησα μ τον άντρα μ γτ έσκασα κ δεν μπορώ ν τ χωνέψω στεναχωρήθηκε κ αυτός κ δεν μ είπε τπτ..τι στάση θ κρατούσατε άπέντάντί στ πεθερα;;;

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια μ θέλω να θέσω ένα πολύ σοβαρό θέμα τ σκέφτομαι 3 βδομάδες που συμβαίνει και θέλω τη γνώμη από όλες σας..Όπως σας είπα τ έχω ανακοινώσει στους γονείς μ κ στ πεθερικά μ..οι γονείς μ κ από κοντά κ από το τηλ μ ευχήθηκαν κ εμένα κ τον άντρα μ την ίδια στιγμή..να γράψω ότι τ Σεπτέμβριο πέρασα εξωμητριο κυηση..τα πεθερικά μ λοιπόν που μένουμε στο ίδιο χωριό δεν μ έχουν ευχηθεί κ η πεθερά μ π μ είδε από κοντά κιόλας δεν μ είπε τπτ..Έχουν περάσει 3 βδομάδες κ είναι άφαντη.. μ τον άντρα μ έχουν τυπικές σχέσεις γτ δεν τ πάνε καλά κ τους έχει απομακρύνει λίγο,εγώ βέβαια είμαι αυτή π κρατάω τις ισορροπίες κ τους φερομαι σαν ν μην συμβαίνει τπτ..εσείς πως θ τ περνάτε αυτο;;να σημειώσω ότι ο άντρας μ είναι μοναχοπαίδι κ γενικά έχω καταλάβει ότι αυτή νιώθει ότι της τον πήρα.. γτ κ με τον άντρα της δεν τα πάνε καλά.. χθες τ συζήτησα μ τον άντρα μ γτ έσκασα κ δεν μπορώ ν τ χωνέψω στεναχωρήθηκε κ αυτός κ δεν μ είπε τπτ..τι στάση θ κρατούσατε άπέντάντί στ πεθερα;;;

Η άποψή μου σε θέματα που αφορούν γονείς συντρόφου ή πεθερικά είναι πάντα ακέραιη και ρητή. Κρατώ όσο πιο διακριτική και λιτή στάση γίνεται, χωρίς βέβαια να δείχνω απόμακρη, αποστασιοποιημένη ή αδιάφορη. Τους σέβομαι και τους αγαπώ ως γονείς του άντρα μου.

Ακόμη και όταν φίλες μου, μου ζητούν την άποψή μου για σχετικά θέματα, προσπαθώ πάντα να τηρώ τον κανόνα της ενσυναίσθησης, κοινώς προσπαθώ πάντα να βλέπω το νόμισμα και απλό τις δυο πλευρές, για να μην αδικήσω κανένα.

Σχετικά με τη δική σου περίπτωση, αντιλαμβάνομαι τον προβληματισμό σου που ενδεχομένως θα προβλημάτιζε κι εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση. Ωστόσο θεωρώ ανώφελο να σε σκέφτεσαι τους λόγους που μπορεί να την οδήγησαν στο να μη σου ευχηθεί, λόγοι οι οποίοι πολύ πιθανόν να μην έχουν να κάνουν καν με εσένα, δεδομένου του οικογενειακού background που περιέγραψες. Δώσε της χρόνο να επεξεργαστεί τα νέα δεδομένα και θέλω να ελπίζω πως όταν συναντήσει το εγγονάκι της, όλοι οι δισταγμοί της θα καμφθούν.

Ελπίζω να σε βοήθησα:wink:

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια μ θέλω να θέσω ένα πολύ σοβαρό θέμα τ σκέφτομαι 3 βδομάδες που συμβαίνει και θέλω τη γνώμη από όλες σας..Όπως σας είπα τ έχω ανακοινώσει στους γονείς μ κ στ πεθερικά μ..οι γονείς μ κ από κοντά κ από το τηλ μ ευχήθηκαν κ εμένα κ τον άντρα μ την ίδια στιγμή..να γράψω ότι τ Σεπτέμβριο πέρασα εξωμητριο κυηση..τα πεθερικά μ λοιπόν που μένουμε στο ίδιο χωριό δεν μ έχουν ευχηθεί κ η πεθερά μ π μ είδε από κοντά κιόλας δεν μ είπε τπτ..Έχουν περάσει 3 βδομάδες κ είναι άφαντη.. μ τον άντρα μ έχουν τυπικές σχέσεις γτ δεν τ πάνε καλά κ τους έχει απομακρύνει λίγο,εγώ βέβαια είμαι αυτή π κρατάω τις ισορροπίες κ τους φερομαι σαν ν μην συμβαίνει τπτ..εσείς πως θ τ περνάτε αυτο;;να σημειώσω ότι ο άντρας μ είναι μοναχοπαίδι κ γενικά έχω καταλάβει ότι αυτή νιώθει ότι της τον πήρα.. γτ κ με τον άντρα της δεν τα πάνε καλά.. χθες τ συζήτησα μ τον άντρα μ γτ έσκασα κ δεν μπορώ ν τ χωνέψω στεναχωρήθηκε κ αυτός κ δεν μ είπε τπτ..τι στάση θ κρατούσατε άπέντάντί στ πεθερα;;;

Είναι περίεργη φάση κοριτσι μου.Θα σου πω εγώ τι θα έκανα στη θέση σου.Αρχικα είναι τόσο ευχάριστο που σε καμμία περίπτωση δε πρέπει κανείς να σας το χαλάει και να σας επιρρεαζει.Κρατα όσο μπορείς ουδέτερη στάση.Κανε και ένα τηλέφωνο εσύ γενικά που και που αφού δε παίρνει μην αναφέρεις τίποτα απλά να δεις τι κάνουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...