Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Πως είστε κορίτσια μου ; Εμένα σήμερα πάλι με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου.:cry: Αρνητικές σκέψεις και τέτοια.Οσο πλησιάζουμε στο τρίμηνο τόσο κάνω αγχωτικές σκέψεις αν όλα θα πάνε καλά.Αχ βοηθήστε λίγο κορίτσια 

Κορίτσι μ μην ανχωνεσε όλα είναι καλά κ θ πάνε καλά μέχρι το τέλος!! Αφού δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό μην κάνεις τέτοιες σκέψεις.. Κ εγώ έχω στ μυαλό μ ότι μέχρι τις 30 είναι πολλές μέρες αλλά τ ν κάνουμε έτσι είναι αυτά.. μας περιμένει το ομορφότερο δωρο στο τελος

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, VDPap είπε:

Φουλ ο Απρίλης στις αυχενικές. Καλά αποτελέσματα σε όλες μας! Εγώ κάνω την αρχή (21/04):roll:?

Λέτε να δούμε και φύλο?Ανυπομονώ..αν και είναι το πρώτο μου μωράκι!!

Στη τελευταία μου εξέταση στις 7w2d όπου ακούσαμε και καρδούλα, ο γιατρός μου είπε πως το επόμενο ραντεβού θα είναι η αυχενική εξέταση και έως τότε το εναπόθεσε σε μένα κατά ποσό θα ήθελα να πάω για μια ενδιάμεση προαιρετική εξέταση.Καθότι ο γιατρός βρίσκεται σε κοντινό μεν, διαφορετικό δε νομό από εμάς συμφωνήσαμε για να αποφύγουμε περιττές μετακινήσεις μέρες που είναι και εφόσον δεν προέκυπτε κάτι επείγον να τα λέγαμε στις 21 του μήνα..

Συμπέρασμα? Σήμερα είμαι 10w1d και μετράω τις μέρες αντίστροφα:-|

Άντε με το καλό κοπέλα μου!ναι λογικά από τις πρώτες θα είσαι!όλα τέλεια να είναι!

Just now, Gogo1994 είπε:

Πως είστε κορίτσια μου ; Εμένα σήμερα πάλι με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου.:cry: Αρνητικές σκέψεις και τέτοια.Οσο πλησιάζουμε στο τρίμηνο τόσο κάνω αγχωτικές σκέψεις αν όλα θα πάνε καλά.Αχ βοηθήστε λίγο κορίτσια 

Ρε συ όχι,μην το κάνεις αυτό!να σκέφτεσαι αισιόδοξα,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου το μωράκι σου!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ γύρισα από τον γιατρό όλα καλά!μου βγαίνει λίγο μεγαλύτερο το μπεμπακι κ μου είπε ο γιατρός θα μάθουμε στην αυχενική πόσο εβδομάδων είμαι ακριβώς!κουνούσε χεράκια,ποδαράκια,χαμός!!χαχαχαχα! Με έβγαζε 10+1 ο υπέρηχος.θα φανεί...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Άντε με το καλό κοπέλα μου!ναι λογικά από τις πρώτες θα είσαι!όλα τέλεια να είναι!

Ρε συ όχι,μην το κάνεις αυτό!να σκέφτεσαι αισιόδοξα,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου το μωράκι σου!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ γύρισα από τον γιατρό όλα καλά!μου βγαίνει λίγο μεγαλύτερο το μπεμπακι κ μου είπε ο γιατρός θα μάθουμε στην αυχενική πόσο εβδομάδων είμαι ακριβώς!κουνούσε χεράκια,ποδαράκια,χαμός!!χαχαχαχα! Με έβγαζε 10+1 ο υπέρηχος.θα φανεί...

Τελειααα νέα τι ωραία άντε υπομονή τώρα!! Να σε ρωτήσω εσύ π κάνεις κ εμετούς.. Έχει τύχει να βγάλεις κ λίγο σαν μια σταγόνα αιμα;;Πριν λίγο ανακατευομουν ,νόμιζα μετά ότι ήμουν καλύτερα κ λέω κάτσε ν πάρω κ τ χάπι μ κ μ το που το κατάπια ανέβηκε κ έβγαλα λίγο αυτο π ανέφερα πριν κ μετά κανονικά.. σόρρυ γτ περιγραφη


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Άντε με το καλό κοπέλα μου!ναι λογικά από τις πρώτες θα είσαι!όλα τέλεια να είναι!

Ρε συ όχι,μην το κάνεις αυτό!να σκέφτεσαι αισιόδοξα,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου το μωράκι σου!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ γύρισα από τον γιατρό όλα καλά!μου βγαίνει λίγο μεγαλύτερο το μπεμπακι κ μου είπε ο γιατρός θα μάθουμε στην αυχενική πόσο εβδομάδων είμαι ακριβώς!κουνούσε χεράκια,ποδαράκια,χαμός!!χαχαχαχα! Με έβγαζε 10+1 ο υπέρηχος.θα φανεί...

Τελειααα νέα μόνο τέτοια να έχουμε

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τελειααα νέα τι ωραία άντε υπομονή τώρα!! Να σε ρωτήσω εσύ π κάνεις κ εμετούς.. Έχει τύχει να βγάλεις κ λίγο σαν μια σταγόνα αιμα;;Πριν λίγο ανακατευομουν ,νόμιζα μετά ότι ήμουν καλύτερα κ λέω κάτσε ν πάρω κ τ χάπι μ κ μ το που το κατάπια ανέβηκε κ έβγαλα λίγο αυτο π ανέφερα πριν κ μετά κανονικά.. σόρρυ γτ περιγραφη

Όχι δεν μου έχει τύχει.μηπως ήταν κάποιο από τα φαγητα που έφαγες καλέ;μπορεί να ερεθιστικές λίγο ο λαιμός σου κ να είναι από τον λαιμό,δεν νομίζω να είναι κάτι..παρακολούθησε το κ το πολύ πολύ πάρε τον γιατρό σου;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και από μένα κορίτσια!Έχω μέρες να γράψω.Σας παρακολουθώ όμως καθημερινώς..Τι ωραία νέα είναι όλα αυτά που διαβάζω!Αύριο θα πάω εγώ στο γιατρό να ακούσω καρδούλα γιατί όπως σας είχα πει την προηγούμενη φορά δεν την ακούσαμε όπως έπρεπε καθώς ο υπέρηχος με έδειξε λιγότερων ημερών.Απο συμπτώματα εγώ έχω κυρίως το στομάχι μου,χωρίς όμως να κάνω εμετούς,με τον πόνο βέβαια κάποιες φορές να γινεται ανυποφορος.Το στήθος μου έχει πρηστεί κι έχω πολλά υγρα άοσμα και άχρωμα.

  • Μου αρέσει 3

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλησπερα και από μένα κορίτσια!Έχω μέρες να γράψω.Σας παρακολουθώ όμως καθημερινώς..Τι ωραία νέα είναι όλα αυτά που διαβάζω!Αύριο θα πάω εγώ στο γιατρό να ακούσω καρδούλα γιατί όπως σας είχα πει την προηγούμενη φορά δεν την ακούσαμε όπως έπρεπε καθώς ο υπέρηχος με έδειξε λιγότερων ημερών.Απο συμπτώματα εγώ έχω κυρίως το στομάχι μου,χωρίς όμως να κάνω εμετούς,με τον πόνο βέβαια κάποιες φορές να γινεται ανυποφορος.Το στήθος μου έχει πρηστεί κι έχω πολλά υγρα άοσμα και άχρωμα.

Τα συμπτώματα σου πάντως λένε...καραμπινατη εγκυμοσύνη!!χαχααχχα!να στείλεις αυριο,μην ξεχάσεις!όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου,στο εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Όχι δεν μου έχει τύχει.μηπως ήταν κάποιο από τα φαγητα που έφαγες καλέ;μπορεί να ερεθιστικές λίγο ο λαιμός σου κ να είναι από τον λαιμό,δεν νομίζω να είναι κάτι..παρακολούθησε το κ το πολύ πολύ πάρε τον γιατρό σου;)

Όχι ήταν λίγο σαν αιματακι ζοριστικα γτ κατάπινε τ χάπι κ ταυτόχρονα ανέβαινε κ αυτό προς τ πάνω..Τώρα μίλησα κ μ τ κουμπάρα μ κ μ είπε ότι το έχει πάθει κ αυτή.. ουφ

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria μπράβο, ωραία τα νέα σου!!! :D και εμένα χθες έβγαινε 1-2 μέρες μεγαλύτερο, θα δούμε...

@Papakι καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο!

@Gogo1994 όλα καλά θα πάνε, προσπάθησε να μην μπαίνεις σε αυτό το τριπακι, τώρα πλέον οι πιθανότητες είναι μαζί μας :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

@Gogo1994 και σε οοολα τα κοριτσια 

Ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης μας πριν τη γεννηση του μωρου 

Ολες μας θα χουμε καποια συμπτωματα αλλες λιγα αλλες πολλα ....καποιες ακουνε αμεσως καρδουλα καποιες πιο μετα ...τα μωρακια ειναι αλλα μικρα αλλα μεγαλα οπως κι εμεις! Ο καθε ανθρωπος ξεχωριστος , οσο γεμιζετε θετικη σκεψη και εικονα τοσο ωραια συναισθηματα καi vibes θα στέλνετε στο μικρο σας σπορακι! 

Οταν πας να σκεφτεις κατι κακο πες Οχι αλλαξε σκεψη ξεχνα το , δεν τρεχει λογος! να μενεις στα λογια του γιατρου ,   ολα καλα !! Φυσιολογικο ειναι τα συναισθηματα μασ να σκαμπανεβαζουν αλλα δεν πρεπει να τα αφηνουμε !! 

Κανουμε τα παντα για αυτα τα μωρακια ....ετοιμασια ,,, παχαινουμε ,,,κουραζομαστε ,,τους δινουμε ολο το dna ,γιατι να τα γεμιζουμε με ανησυχια? 

Στα μωρα ο κόσμος φαινεται ομορφος και τωρα ειναι η στιγμη που πρεπει κι εμεις να τον δουμε ετσι, γιατι Δεν μασ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ μικροοοο τοσοδουλικο σπορακι !Να το ταιζουμε σωστα και να μεγαλωνει σιγα σιγα μεσα στην κοιλιτσα μας ! 

Οποτε βημα βημα προχωραμε ολες μαζι με τα ωραια νεα .... και εδω ειμαστε να το υπενθυμιζουμε η μια στην αλλη ξανα κ ξανα !! 

  • Μου αρέσει 7

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, InaRina είπε:

@Gogo1994 και σε οοολα τα κοριτσια 

Ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης μας πριν τη γεννηση του μωρου 

Ολες μας θα χουμε καποια συμπτωματα αλλες λιγα αλλες πολλα ....καποιες ακουνε αμεσως καρδουλα καποιες πιο μετα ...τα μωρακια ειναι αλλα μικρα αλλα μεγαλα οπως κι εμεις! Ο καθε ανθρωπος ξεχωριστος , οσο γεμιζετε θετικη σκεψη και εικονα τοσο ωραια συναισθηματα καi vibes θα στέλνετε στο μικρο σας σπορακι! 

Οταν πας να σκεφτεις κατι κακο πες Οχι αλλαξε σκεψη ξεχνα το , δεν τρεχει λογος! να μενεις στα λογια του γιατρου ,   ολα καλα !! Φυσιολογικο ειναι τα συναισθηματα μασ να σκαμπανεβαζουν αλλα δεν πρεπει να τα αφηνουμε !! 

Κανουμε τα παντα για αυτα τα μωρακια ....ετοιμασια ,,, παχαινουμε ,,,κουραζομαστε ,,τους δινουμε ολο το dna ,γιατι να τα γεμιζουμε με ανησυχια? 

Στα μωρα ο κόσμος φαινεται ομορφος και τωρα ειναι η στιγμη που πρεπει κι εμεις να τον δουμε ετσι, γιατι Δεν μασ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ μικροοοο τοσοδουλικο σπορακι !Να το ταιζουμε σωστα και να μεγαλωνει σιγα σιγα μεσα στην κοιλιτσα μας ! 

Οποτε βημα βημα προχωραμε ολες μαζι με τα ωραια νεα .... και εδω ειμαστε να το υπενθυμιζουμε η μια στην αλλη ξανα κ ξανα !! 

Ειλικρινά τα λόγια σας με βοήθησαν πολύ.ολα με επιχειρήματα κ όλα σωστά για να ξεκολλήσει.Ευχαριστω πολύ κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gogo1994 said:

Πως είστε κορίτσια μου ; Εμένα σήμερα πάλι με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου.:cry: Αρνητικές σκέψεις και τέτοια.Οσο πλησιάζουμε στο τρίμηνο τόσο κάνω αγχωτικές σκέψεις αν όλα θα πάνε καλά.Αχ βοηθήστε λίγο κορίτσια 

Κοριτσακι μου ομορφο ειναι και το αγχος μεσα στο παιχνιδι, γιατι εχουμε ακουσει τοσα δεξια και αριστερα και δυστυχως ετυχε η εγκυμοσυνη μας και σε μια δυσκολη περιοδο που ολοι ειναι ζορισμενοι ψυχολογικα. Παρολα αυτα εγω θα σου πω ενα κολπακι που με βοηθουν εμενα να μου φτιαχνει το κεφι! Η μουσικη! Βαλε χαρουμενα κομματια και ξεκινα να τραγουδας! Εγω πιανω και την κοιλιτσα μου και τραγουδαμε παρεα χαχαχα! Καλο θα ηταν ο αντρας να μην ειναι μπορστα, ειδικα αν εισαι φαλτσα σαν κι εμενα χαχαχαχα, μπας και γλιτωσεις το βιντεακι στο youtube!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου ομορφο ειναι και το αγχος μεσα στο παιχνιδι, γιατι εχουμε ακουσει τοσα δεξια και αριστερα και δυστυχως ετυχε η εγκυμοσυνη μας και σε μια δυσκολη περιοδο που ολοι ειναι ζορισμενοι ψυχολογικα. Παρολα αυτα εγω θα σου πω ενα κολπακι που με βοηθουν εμενα να μου φτιαχνει το κεφι! Η μουσικη! Βαλε χαρουμενα κομματια και ξεκινα να τραγουδας! Εγω πιανω και την κοιλιτσα μου και τραγουδαμε παρεα χαχαχα! Καλο θα ηταν ο αντρας να μην ειναι μπορστα, ειδικα αν εισαι φαλτσα σαν κι εμενα χαχαχαχα, μπας και γλιτωσεις το βιντεακι στο youtube!!

Φυσικααα και βοηθάει ναι ειδικά να πιάνεις κοιλίτσα και να τραγουδάτε μαζί :x

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!! Τι όμορφα νέα από όλες :D! πήγα και εγώ χθες στο γιατρό πρώτη φορά !! Ακούσαμε καρδούλα και από τος μετρήσεις που έκανε ο γιατρός μου είπε όλα καλά πάνε !!! Εντάξει έκλαψα στο γεγονός ότι το μωράκι μου είναι σχεδόν 1 εκατοστό :-P !!! Εγώ είμαι εφτά εβδομάδων και μιας ημέρας ! Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις αίμα και ουρά αλλά μου έδωσε και μια έξτρα εξέταση γιατί έχω ομάδα αίματος αρνητική! Ξέρει κάποια γιατί;;; Έχουμε ξανά ραντεβού στις 27 του μήνα πρώτα ο θεός !!! 

  • Μου αρέσει 3

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Τι όμορφα νέα από όλες :D! πήγα και εγώ χθες στο γιατρό πρώτη φορά !! Ακούσαμε καρδούλα και από τος μετρήσεις που έκανε ο γιατρός μου είπε όλα καλά πάνε !!! Εντάξει έκλαψα στο γεγονός ότι το μωράκι μου είναι σχεδόν 1 εκατοστό :-P !!! Εγώ είμαι εφτά εβδομάδων και μιας ημέρας ! Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις αίμα και ουρά αλλά μου έδωσε και μια έξτρα εξέταση γιατί έχω ομάδα αίματος αρνητική! Ξέρει κάποια γιατί;;; Έχουμε ξανά ραντεβού στις 27 του μήνα πρώτα ο θεός !!! 

Μπράβο κοπέλα μου! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!άκουσες κ καρδούλα,σούπερ!λογικά θελει να δει αν το μωράκι σου έχει και αυτό αρνητικό σαν κι εσένα ή αν πήρε από τον μπαμπά του κ είναι θετικό.δεν υπάρχει κάποιο θεμα.,μην αγχώνεσαι.νομοζω στην επόμενη σου εγκυμοσύνη απλά θα πρέπει να κάνεις μια ενεσουλα,χωρίς να είμαι κ σίγουρη.ολα καλάααααα;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...