Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!όλα με τ καλό ν πάνε κ ν έχουμε τελειωμένα κυησεις!!Κ εγώ έχω τ 2 ραντεβού τ Πέμπτη...μεγαλώνει η παρέα μας σιγά σιγα:)

Καλημέρα!!πόσο θα είσαι τότε;καρδούλα ακούσατε ή το περιμένεις;;:x εμένα το δεύτερο ραντεβού άγνωστο πότε θα είναι,λογικά σε δέκα μέρες αλλά μου είπε ο γιατρός να το αφήσουμε ανοιχτό κ βλέπουμε αναλόγως τι κατάσταση θα επικρατεί με τον κ#λο ιό ! όλα τα 'χει η μαριορη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα!!πόσο θα είσαι τότε;καρδούλα ακούσατε ή το περιμένεις;;:x εμένα το δεύτερο ραντεβού άγνωστο πότε θα είναι,λογικά σε δέκα μέρες αλλά μου είπε ο γιατρός να το αφήσουμε ανοιχτό κ βλέπουμε αναλόγως τι κατάσταση θα επικρατεί με τον κ#λο ιό ! όλα τα 'χει η μαριορη...

Θ είμαι 5w,,έχω δει μόνο σάκο προς τ παρόν!!Κ ελπίζω ν δω περισσότερα γτ έσκασα 2 βδομάδες π περιμένω.. Νέα δύσκολα τ πράγματα εγώ παντρεύομαι κ τέλος Ιουνίου κ μ έχει ανχωσει πολύ όλο αυτο και τι θ γίνει.. πολλοί λένε μέχρι μέσα Μαΐου θ πάει κ μετά θ καλυτερεψει

Γ εσάς π ακούσατε καρδούλα αληθεια πόσοι ήταν οι χτυποι;;;

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Θ είμαι 5w,,έχω δει μόνο σάκο προς τ παρόν!!Κ ελπίζω ν δω περισσότερα γτ έσκασα 2 βδομάδες π περιμένω.. Νέα δύσκολα τ πράγματα εγώ παντρεύομαι κ τέλος Ιουνίου κ μ έχει ανχωσει πολύ όλο αυτο και τι θ γίνει.. πολλοί λένε μέχρι μέσα Μαΐου θ πάει κ μετά θ καλυτερεψει

Γ εσάς π ακούσατε καρδούλα αληθεια πόσοι ήταν οι χτυποι;;;

Έλα μέχρι Ιούνη θα έχουμε ξεμπερδεψει λογικά,μην αγχωνεσαι:-P θα τον χαρεις όπως πρέπει τον γάμο σου:-D

Εγώ το ανέφερα κ παραπάνω,119 χτύποι, "αρχόμενη καρδιακή λειτουργία" έτσι μου το είπε ο γιατρός,θα ανέβει κι άλλο.σκεψου αν πήγαινα μια μέρα πιο πριν μάλλον δεν θα άκουγα μου είπε..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια λόγο της κατάστασης έχουμε πελαγωσει και τα σκεφτόμαστε αρνητικά..ας προσπαθήσουμε να είμαστε αισιόδοξες όσο μπορούμε..ψυχραιμία κ υπομονή είναι για όλους..να περάσουν όλα εύχομαι κ να μπούμε πάλι στους κανονικούς μας ρυθμούς.

εμένα 122 χτυποι μου είπε ο γιατρός ❤

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεό! Είμαι όντως 5w6d σύμφωνα και με την εικόνα του εμβρύου, έχει πολύ καλή θέση ψηλά στην μήτρα και ακούσαμε και καρδούλα στους 97 παλμούς :x

Μου έγραψε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, εκτός από στίγμα κ κυστική ίνωση που τις είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν χρειάζονται ξανά, και θα με ξαναδεί πρώτα ο Θεός σε 3 εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεό! Είμαι όντως 5w6d σύμφωνα και με την εικόνα του εμβρύου, έχει πολύ καλή θέση ψηλά στην μήτρα και ακούσαμε και καρδούλα στους 97 παλμούς :x

Μου έγραψε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, εκτός από στίγμα κ κυστική ίνωση που τις είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν χρειάζονται ξανά, και θα με ξαναδεί πρώτα ο Θεός σε 3 εβδομάδες.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!πω πω τι χαρά!!τόσο νωρίς κ ακούσατε κ καρδούλα !!! :xΣούπερ!!!  Άντε καλή μας συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεό! Είμαι όντως 5w6d σύμφωνα και με την εικόνα του εμβρύου, έχει πολύ καλή θέση ψηλά στην μήτρα και ακούσαμε και καρδούλα στους 97 παλμούς :x

Μου έγραψε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, εκτός από στίγμα κ κυστική ίνωση που τις είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν χρειάζονται ξανά, και θα με ξαναδεί πρώτα ο Θεός σε 3 εβδομάδες.

Τι όμορφα νέα μπράβο!!άντε εγώ έμεινα τώρα αλλά είμαι πιο λίγο κ δεν ξέρω τ θ φανεί ακόμα,θ δούμε.. :)

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!πω πω τι χαρά!!τόσο νωρίς κ ακούσατε κ καρδούλα !!! :xΣούπερ!!!  Άντε καλή μας συνέχεια!!!

Ναι κ εγώ δεν το περίμενα να ακούσουμε καρδιά! Αφού πριν ξεκινήσει τον υπέρηχο μου λέει πάμε για παλμούς; Και του λέω σιγά μην ακούσουμε από σήμερα, κάτσε να δούμε τα βασικά προς το παρόν χαχαχα ναι καλή μας συνέχεια!! :)

Just now, Despoina Mar είπε:

Τι όμορφα νέα μπράβο!!άντε εγώ έμεινα τώρα αλλά είμαι πιο λίγο κ δεν ξέρω τ θ φανεί ακόμα,θ δούμε.. :)

Σίγουρα θα δεις πολλά την επόμενη φορά γτ φαντάσου ότι εγώ την προηγούμενη Τρίτη (10/03) είχα χοριακή 853! :)


Link to comment
Share on other sites

❤ωραία νέα KarMar84 τωρα όλα καλά να πάνε με τις εξετάσεις και εγώ στις εξετάσεις είμαι τώρα και θα με ξαναδεί την τρίτη..ωραίο συναίσθημα να ξέρουμε ότι υπάρχει μια νέα ζώουλα μέσα μας όλα καλά μέχρι τέλους σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τι όμορφα νέα μπράβο!!άντε εγώ έμεινα τώρα αλλά είμαι πιο λίγο κ δεν ξέρω τ θ φανεί ακόμα,θ δούμε.. :)

Κοπέλα μου αν πριν 2 βδομάδες είδες σάκο  κ η χοριακη σου ήταν 3000 ,την Πέμπτη λογικα  θα δεις κι εσύ πολλά.:-Dμαλλον πάντως θα είσαι παραπάνω από 5 εβδομάδες για να είδες στις 3 σάκο!έτσι λέω εγω:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KarMar84 είπε:

Ναι κ εγώ δεν το περίμενα να ακούσουμε καρδιά! Αφού πριν ξεκινήσει τον υπέρηχο μου λέει πάμε για παλμούς; Και του λέω σιγά μην ακούσουμε από σήμερα, κάτσε να δούμε τα βασικά προς το παρόν χαχαχα ναι καλή μας συνέχεια!! :)

Σίγουρα θα δεις πολλά την επόμενη φορά γτ φαντάσου ότι εγώ την προηγούμενη Τρίτη (10/03) είχα χοριακή 853! :)

Βασικά από ότι έχω καταλάβει η χοριακη διαφέρει από γυναίκα σ γυναίκα μπορεί να είναι ιδίων εβδομάδων αλλά με διαφορά.. Ναι κάτι θ δουμε:x

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου αν πριν 2 βδομάδες είδες σάκο  κ η χοριακη σου ήταν 3000 ,την Πέμπτη λογικα  θα δεις κι εσύ πολλά.:-Dμαλλον πάντως θα είσαι παραπάνω από 5 εβδομάδες για να είδες στις 3 σάκο!έτσι λέω εγω:wink:

Χαχα κ όμως τ ν πω πάρει ένα αλλά τόσο ήταν..Θ δουμεε:x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γίνεται χαμός με τα μικροβιολογικα και τις εξετάσεις κτλ μέχρι να βγάλω άκρη και να κλείσω ραντεβού γιατί κάποιες πρέπει ιδιωτικά τα αποτελέσματα θα αργήσουν να βγούνε οπότε άλλαξα το ραντεβού με τον γιατρο μου κ θα με δει 31 Μαρτίου τώρα όμως ανυσηχω αν θα είναι καλά ολα μέχρι τότε..θα έχουν περάσει κ κάποιες βδομάδες ππφφφ..

βέβαια είπα αν χρειάζεται να έρθω νωρίτερα διαφορετικά θα πάω 31 έχω ανχωθει αλλά προσπαθώ θετικά να σκεφτομαι όσο γίνεται.


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια γίνεται χαμός με τα μικροβιολογικα και τις εξετάσεις κτλ μέχρι να βγάλω άκρη και να κλείσω ραντεβού γιατί κάποιες πρέπει ιδιωτικά τα αποτελέσματα θα αργήσουν να βγούνε οπότε άλλαξα το ραντεβού με τον γιατρο μου κ θα με δει 31 Μαρτίου τώρα όμως ανυσηχω αν θα είναι καλά ολα μέχρι τότε..θα έχουν περάσει κ κάποιες βδομάδες ππφφφ..

βέβαια είπα αν χρειάζεται να έρθω νωρίτερα διαφορετικά θα πάω 31 έχω ανχωθει αλλά προσπαθώ θετικά να σκεφτομαι όσο γίνεται.

Μην αγχώνεσαι Εύη, όλα καλά θα πάνε, ο μεγάλος κίνδυνος για κάτι αρνητικό είναι μέχρι 9η εβδομάδα οπότε και εγώ θα πάω μια κ καλή τότε, αυτό μου πρότεινε κ ο γιατρός μου εφόσον ακούσαμε καρδιά. Καλύτερα να μην κυκλοφορούμε κ πολύ αυτό το διάστημα. Όσο για τις εξετάσεις ας κάνουμε υπομονή, δεν έχουμε άλλη επιλογή....


Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο αλλά όλα περνάνε από το μυαλό..υπομονή τι να κάνουμε δεν μπορούμε κ κάτι άλλο ούτε όπως λες να είμαστε έξω συνέχεια..το κάτι αρνητίκο δηλαδή θα φαινόταν με συμπτώματα λογικά?

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

έχεις δίκιο αλλά όλα περνάνε από το μυαλό..υπομονή τι να κάνουμε δεν μπορούμε κ κάτι άλλο ούτε όπως λες να είμαστε έξω συνέχεια..το κάτι αρνητίκο δηλαδή θα φαινόταν με συμπτώματα λογικά?

Ναι συνήθως φαίνεται με πόνο ή αίμα αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν έδειξαν συμπτώματα... βέβαια εμείς θα σκεφτόμαστε θετικά :) πόσο είσαι σήμερα;


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...