Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Αχ αλήθεια ρε κορίτσια;;και αγχώθηκα..εγώ στην προηγούμενη είχα 74 (!) κ μόλις το είδα αυτό,τα παιξα..δεν με πειράζει να κάνω αυστηρή διατροφή ( δεν είναι το καλύτερο μου αλλά οκ) απλά θέλω να είναι καλά το μπεμπακι:x

Να σου πω την αλήθεια και εγώ τον φοβάμαι πολύ τον διαβήτη κύησης γι αυτό κ προσπάθησα να μην πάρω πολλά κιλά στην προηγούμενη... Μόνο θυροειδή ανέβασα λόγω εγκυμοσύνης τον οποίο ρύθμιζα βέβαια με μισό χαπακι και μόλις γέννησα ρυθμίστηκε πάλι μόνος του. Με καισαρική γεννησες; (Λόγω διαβήτη εννοώ). Λογικά με το 92 που έχεις αυτή την φορά δεν νομίζω να παρουσιάσεις, μακάρι!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KarMar84 είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ τον φοβάμαι πολύ τον διαβήτη κύησης γι αυτό κ προσπάθησα να μην πάρω πολλά κιλά στην προηγούμενη... Μόνο θυροειδή ανέβασα λόγω εγκυμοσύνης τον οποίο ρύθμιζα βέβαια με μισό χαπακι και μόλις γέννησα ρυθμίστηκε πάλι μόνος του. Με καισαρική γεννησες; (Λόγω διαβήτη εννοώ). Λογικά με το 92 που έχεις αυτή την φορά δεν νομίζω να παρουσιάσεις, μακάρι!

Τώρα θ σας Ρωτούσα εγώ γτ θύροειδη..Τ νοεμβριο είχα 1.13 κ τώρα 2 κάτι...τι γίνεται μ αυτα;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ τον φοβάμαι πολύ τον διαβήτη κύησης γι αυτό κ προσπάθησα να μην πάρω πολλά κιλά στην προηγούμενη... Μόνο θυροειδή ανέβασα λόγω εγκυμοσύνης τον οποίο ρύθμιζα βέβαια με μισό χαπακι και μόλις γέννησα ρυθμίστηκε πάλι μόνος του. Με καισαρική γεννησες; (Λόγω διαβήτη εννοώ). Λογικά με το 92 που έχεις αυτή την φορά δεν νομίζω να παρουσιάσεις, μακάρι!

Όχι γέννησα φυσιολογικά απλά στις 39η εβδομάδα με πρόκληση κ παρακολουθούσαμε τις μετρήσεις του μωρού συχνότερα για να δούμε αν είχε επηρεαστει αλλά έβγαινε οκ.απλα το πρωτόκολλο λέει ότι αν έχεις διαβήτη κύησης δεν περιμένεις μέχρι την 40η εβδομάδα.ο γιατρός μου γενικά το παλεύει πολύ με τον φ.τ. .12 ώρες έκανα κ όταν τον ρωτούσα μου έλεγε και ένα 24 Ώρο αν αντέχεις κ το μωρό είναι καλά,εγώ περιμένω.

Κι εγώ κολα δεν είχα πάρει,ούτε κληρονομικότητα ούτε τίποτα,για αυτό ξαφνιάστηκε κ ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολογίας ,το αγόρι μου όμως γεννήθηκε ψηλός ψηλός 4 κιλα κουκλος:x σκέψου βγήκα από την κλινική κ ήμουν στα κιλα πριν μείνω έγκυος!! Τεσπά μακάρι να μην κάνω αυτήν την φορά..

Εσύ φυσιολογικά γεννήσες;αποσυντονιζεται εύκολα ο θυρεοειδής στην εγκυμοσύνη η αλήθεια ειναι

Just now, Despoina Mar είπε:

Τώρα θ σας Ρωτούσα εγώ γτ θύροειδη..Τ νοεμβριο είχα 1.13 κ τώρα 2 κάτι...τι γίνεται μ αυτα;;

Έχω ειχα 0.55 με όριο στην εγκυμοσύνη για το πρώτο τριμηνο 0.33-4.59 άρα κι εσύ είσαι μια χαρά,εντός οριων:wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τώρα θ σας Ρωτούσα εγώ γτ θύροειδη..Τ νοεμβριο είχα 1.13 κ τώρα 2 κάτι...τι γίνεται μ αυτα;;

Στην εγκυμοσύνη (κυρίως στο πρώτο τρίμηνο) πρέπει να είναι έως 2.5 η tsh, εμένα φαντάσου είχε πάει 3.82 ενώ δεν έχω κανένα θέμα με τον θυρεοειδή.... εσύ μια χαρά είσαι μέσα στο όριο!

 

Just now, MumMaria είπε:

Όχι γέννησα φυσιολογικά απλά στις 39η εβδομάδα με πρόκληση κ παρακολουθούσαμε τις μετρήσεις του μωρού συχνότερα για να δούμε αν είχε επηρεαστει αλλά έβγαινε οκ.απλα το πρωτόκολλο λέει ότι αν έχεις διαβήτη κύησης δεν περιμένεις μέχρι την 40η εβδομάδα.ο γιατρός μου γενικά το παλεύει πολύ με τον φ.τ. .12 ώρες έκανα κ όταν τον ρωτούσα μου έλεγε και ένα 24 Ώρο αν αντέχεις κ το μωρό είναι καλά,εγώ περιμένω.

Κι εγώ κολα δεν είχα πάρει,ούτε κληρονομικότητα ούτε τίποτα,για αυτό ξαφνιάστηκε κ ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολογίας ,το αγόρι μου όμως γεννήθηκε ψηλός ψηλός 4 κιλα κουκλος:x σκέψου βγήκα από την κλινική κ ήμουν στα κιλα πριν μείνω έγκυος!! Τεσπά μακάρι να μην κάνω αυτήν την φορά..

Εσύ φυσιολογικά γεννήσες;αποσυντονιζεται εύκολα ο θυρεοειδής στην εγκυμοσύνη η αλήθεια ειναι

Έχω ειχα 0.55 με όριο στην εγκυμοσύνη για το πρώτο τριμηνο 0.33-4.59 άρα κι εσύ είσαι μια χαρά,εντός οριων:wink:

Γεννησες 4 κιλά παίδαρο φυσιολογικά;;; Μπράβο σου βρε κορίτσι!!! Και εγώ φυσιολογικά γέννησα αλλά μια μπουμπού 2730 γρ χαχαχα και εμένα ευτυχώς γυρίζοντας σπίτι μου είχαν μείνει μόνο 2 κιλακια από τα 6...

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Στην εγκυμοσύνη (κυρίως στο πρώτο τρίμηνο) πρέπει να είναι έως 2.5 η tsh, εμένα φαντάσου είχε πάει 3.82 ενώ δεν έχω κανένα θέμα με τον θυρεοειδή.... εσύ μια χαρά είσαι μέσα στο όριο!

 

Γεννησες 4 κιλά παίδαρο φυσιολογικά;;; Μπράβο σου βρε κορίτσι!!! Και εγώ φυσιολογικά γέννησα αλλά μια μπουμπού 2730 γρ χαχαχα και εμένα ευτυχώς γυρίζοντας σπίτι μου είχαν μείνει μόνο 2 κιλακια από τα 6...

Έτσι τα κοριτσάκια να είναι μινιον!:wink:

Παίζει κ η κληρονομικότητα,εγώ γεννήθηκα 3.700 κ ο άντρας μου 4.100

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KarMar84 είπε:

Στην εγκυμοσύνη (κυρίως στο πρώτο τρίμηνο) πρέπει να είναι έως 2.5 η tsh, εμένα φαντάσου είχε πάει 3.82 ενώ δεν έχω κανένα θέμα με τον θυρεοειδή.... εσύ μια χαρά είσαι μέσα στο όριο!

 

Γεννησες 4 κιλά παίδαρο φυσιολογικά;;; Μπράβο σου βρε κορίτσι!!! Και εγώ φυσιολογικά γέννησα αλλά μια μπουμπού 2730 γρ χαχαχα και εμένα ευτυχώς γυρίζοντας σπίτι μου είχαν μείνει μόνο 2 κιλακια από τα 6...

Εμένα είναι 2.17 τώρα αλλά δεν μ είπε τπτ γ αυτο!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Πώς είστε σήμερα;

Δέσποινα σήμερα η μέρα σου!! Θα δεις το σπίτι σου:x τι ώρα έχεις ραντεβού;;

Εύη πού χάθηκες εσύ κοπέλα μου;;υπνηλία είπαμε αλλά όχι κι ετσι:-D:-D:-D ελπίζω να είσαι καλα:-P

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Πώς είστε σήμερα;

Δέσποινα σήμερα η μέρα σου!! Θα δεις το σπίτι σου:x τι ώρα έχεις ραντεβού;;

Εύη πού χάθηκες εσύ κοπέλα μου;;υπνηλία είπαμε αλλά όχι κι ετσι:-D:-D:-D ελπίζω να είσαι καλα:-P

Καλήμερααα κορίτσια!!!ναιιι 6 η ώρα έχω!!:-o

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια εδώ είμαι κ εγω..εγώ δευτέρα θα πάω για το στιγμα και για κυστικη ινωση και για μυίκή ατρόφια και μου είπαν με μάσκα και γάντια για να προστατευτουμε κυρίως..Despoina Mar όλα καλά να πάνε με τον γιατρο καλά νέα να μας πεις..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

Καλήμερααα κορίτσια!!!ναιιι 6 η ώρα έχω!!:-o

Περιμένουμε νέα μετά! Μην μας ξεχάσεις! Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια:-D

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια εδώ είμαι κ εγω..εγώ δευτέρα θα πάω για το στιγμα και για κυστικη ινωση και για μυίκή ατρόφια και μου είπαν με μάσκα και γάντια για να προστατευτουμε κυρίως..Despoina Mar όλα καλά να πάνε με τον γιατρο καλά νέα να μας πεις..

Κι εγώ για τις εξετάσεις μου είχαν πει γάντια κ μάσκα...όλα καλά θα ειναι:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!Να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου για όλες μας Ένα όμορφο και ήρεμο ταξίδι εγκυμοσύνης,να ζούμε την κάθε στιγμή με υπέροχες αναμνήσεις και καλά γεννητούρια μας!!Εγώ είμαι 34 ετών, και μετά από 4 χρόνια προσπάθειας, λαπαροσκόπηση ενδομητρίωσης,με την βοήθεια του Θεού τα καταφέραμε,είμαι 5 εβδομάδων,με είδε χθες ο γιατρός,το μικρακι είναι μέσα στην μήτρα,απλά έχω μια αρκετά μεγάλη κύστη,και εκτός από φυλλικο οξύ,μου έδωσε προγεστερόνη να την εξαφανίσουμε η να την μικρυνουμε!Σε δύο εβδομάδες θα ακούσουμε καρδούλα,και εύχομαι σε όλες μας να είναι ο δρόμος της εγκυμοσύνης μας στρωμένος με ροδοπέταλα,ούτε δείγμα απο αγκαθακι!!Να προσέχετε,και ψυχραιμία με τον ιό,σωστή πρόληψη και όσο γίνεται σπιτάκι μας!! Φιλάκια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΛΕΝΗ ΠΑΡΟΣ είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!Να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου για όλες μας Ένα όμορφο και ήρεμο ταξίδι εγκυμοσύνης,να ζούμε την κάθε στιγμή με υπέροχες αναμνήσεις και καλά γεννητούρια μας!!Εγώ είμαι 34 ετών, και μετά από 4 χρόνια προσπάθειας, λαπαροσκόπηση ενδομητρίωσης,με την βοήθεια του Θεού τα καταφέραμε,είμαι 5 εβδομάδων,με είδε χθες ο γιατρός,το μικρακι είναι μέσα στην μήτρα,απλά έχω μια αρκετά μεγάλη κύστη,και εκτός από φυλλικο οξύ,μου έδωσε προγεστερόνη να την εξαφανίσουμε η να την μικρυνουμε!Σε δύο εβδομάδες θα ακούσουμε καρδούλα,και εύχομαι σε όλες μας να είναι ο δρόμος της εγκυμοσύνης μας στρωμένος με ροδοπέταλα,ούτε δείγμα απο αγκαθακι!!Να προσέχετε,και ψυχραιμία με τον ιό,σωστή πρόληψη και όσο γίνεται σπιτάκι μας!! Φιλάκια!

Καλώς ήρθες Ελένη μου!! Κοντά είμαστε ,εγώ είμαι 33 χρόνων κ αύριο 7 εβδομάδων! Όλα καλά θα πάνε,περασες από 40 κύματα αλλά όλα αξίζουν για τα θαυματακια μας!!

Από Πάρο είσαι;;αχ τι ωραία! Θα ήθελα να μένω σε νησί..:-D αλλά είμαι στην ωραία μας θεσσαλονικη8)

Αλήθεια οι υπόλοιπες από πού είστε;;

Link to comment
Share on other sites

όλα να σου πάνε καλά Ελένη και πάντα ευχάριστα εύχομαι..όλα για κάποιο λόγο είναι σχετικό αλλά όλα είναι για εμάς κ πρέπει να τα αντιμετωπιζουμε..όλα όσα περνάμε μας κάνουν πιο δυνατούς..εγώ σήμερα πήγα στην 7η εβδομάδα το εχω πει κ πιο πάνω είμαι 35..και όσο μπορούμε ψυχραιμία κορίτσια..έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να φτάσουμε στην τελική ευθεία..αλλά δεν θα αργήσει κ ελπίζω όλες να κρατάμε αγκαλιά τα μωρακια μας και πιο μετά να τους δηιγουμαστε και για τον κορονοϊό χαχα..

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εγώ μπαίνω στην 7 η εβδομάδα αύριο πολύ ανηπομωνησια και αγωνία αύριο θα ακούγαμε κ καρδούλα κ λόγω της κατάστασης με τον ιό θα πάμε τη τρίτη και η αγωνία μου ακόμα μεγαλύτερη.Ευτυχως τη προηγούμενη βδομάδα ακούστηκε λίγο ήταν νωρίς ακόμα.

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...