Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evitheodorou είπε:

ειμαι 6 εβδομαδων και 4 ημερών..ναι θετική σταση☺

5ημερων*

Άρα 31/03 θα είσαι κ εσύ στην 9η εβδομάδα, τέλεια! Ο γιατρός μου έχει πει ότι μέχρι την 8η εβδομάδα είναι 50-50 οι πιθανότητες κ από την 8η - 9η κ μετά αν όλοι οι δείκτες του υπέρηχου είναι καλοί μειώνονται στο ελάχιστο οι πιθανότητες.... Υπομονή λοιπόν να κάνουμε μέχρι τότε με θετικές σκέψεις!

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια γίνεται χαμός με τα μικροβιολογικα και τις εξετάσεις κτλ μέχρι να βγάλω άκρη και να κλείσω ραντεβού γιατί κάποιες πρέπει ιδιωτικά τα αποτελέσματα θα αργήσουν να βγούνε οπότε άλλαξα το ραντεβού με τον γιατρο μου κ θα με δει 31 Μαρτίου τώρα όμως ανυσηχω αν θα είναι καλά ολα μέχρι τότε..θα έχουν περάσει κ κάποιες βδομάδες ππφφφ..

βέβαια είπα αν χρειάζεται να έρθω νωρίτερα διαφορετικά θα πάω 31 έχω ανχωθει αλλά προσπαθώ θετικά να σκεφτομαι όσο γίνεται.

Κι εγώ συμφωνώ με την KarMar καλύτερα να μην κυκλοφορούμε..κι εγώ το ίδιο αγχωμενη με σένα ειμαι αλλά αν τα ζυγίσεις,δεν αξίζει να ρισκάρεις..μια κ καλή,άκουσες κ καρδούλα,όλα καλά θα ειναι:-D

Just now, Evitheodorou είπε:

έχεις δίκιο αλλά όλα περνάνε από το μυαλό..υπομονή τι να κάνουμε δεν μπορούμε κ κάτι άλλο ούτε όπως λες να είμαστε έξω συνέχεια..το κάτι αρνητίκο δηλαδή θα φαινόταν με συμπτώματα λογικά?

Μην σκέφτεσαι αρνητικά!!!( Στο λέω για να το ακούω κι εγώ )τις περισσότερες φορές υπάρχουν ενδείξεις,εγώ κ τις δύο φορές δεν είχα αίμα αλλά κόπηκαν μαχαίρι η υπνηλία,πρησμένο στήθος..χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν μια μέρα σου περάσουν,κάτι θα έχει συμβεί...μπορεί κ να επανέλθουν την επόμενη μέρα( μου έτυχε στην επιτυχημένη εγκυμοσύνη μου)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θετικές σκέψεις μόνο!!όλα θ πάνε καλά και σε 9 μήνες θ κρατάμε τ μωράκια μας και θ τ λέμε παλι:xΕγώ αυτή τ βδομαδα έχω αναγούλες στ ξαφνικά άρχισαν!!

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κουράγιο με τις αναγουλες εύχομαι..εγώ συχνοουρια ,ύπνηλια ,στο στηθος ο πόνος αντεχεται,αυτά κυρίως εμετους δεν έχω αν με πιάσει πιο μετά δεν ξέρω..μπορεί κ οχι.

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εμένα σήμερα πρώτη μέρα από το πρωί ξεκίνησαν οι εμετοι:( στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα μέχρι την 14 η εβδομάδα,δεν μπορούσα ούτε νερό να πιω,έχασα 5 κιλά κ είμαι κ σαμιαμιδι ούτως ή άλλως..τώρα ξεκίνησαν λίγο πιο αργά..για να δούμε..λέτε πάλι να ναι αγοράκι;;;:P

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα κορίτσια θετικές σκέψεις μόνο!!όλα θ πάνε καλά και σε 9 μήνες θ κρατάμε τ μωράκια μας και θ τ λέμε παλι:xΕγώ αυτή τ βδομαδα έχω αναγούλες στ ξαφνικά άρχισαν!!

Ωχ αναγουλες ε;;μικρά κ συχνά γεύματα όσο μπορείς κ στεγνά όσο δεν έχεις θέμα με τουαλέτα..κριτσινια,φριγανιες,μακαρόνια,πατάτες..υπόμονη για τα μπεμπακια μας

Just now, Evitheodorou είπε:

κουράγιο με τις αναγουλες εύχομαι..εγώ συχνοουρια ,ύπνηλια ,στο στηθος ο πόνος αντεχεται,αυτά κυρίως εμετους δεν έχω αν με πιάσει πιο μετά δεν ξέρω..μπορεί κ οχι.

Σου εύχομαι όχι,υπνηλία μόνο...και αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις,απόλαυσε το κ ξεκουρασουυυυυ:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια η κάθε μία εντωμεταξυ μπορεί να έχει διαφορετικά συμπτώματα εγώ ρωτησα κ τον γιατρο μου για διαρόια συγνώμη κιόλας που έχω κάποιες φορές κ μου ειπε είναι φυσιολογικό..στη πορεία μπορεί να μας εμφανιστεί κάτι άλλο η να μας φύγει κάτι απ ότι έχουμε..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κουράγιο με τις αναγουλες εύχομαι..εγώ συχνοουρια ,ύπνηλια ,στο στηθος ο πόνος αντεχεται,αυτά κυρίως εμετους δεν έχω αν με πιάσει πιο μετά δεν ξέρω..μπορεί κ οχι.

Κ εγώ δεν κάνω εμετούς μόνο αναγούλες έχω,πολύ σπαστικό δεν λαχταρά ν φάω τπτ αλλά τ ν κάνουμε έτσι είναι αυτα:)

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εμένα σήμερα πρώτη μέρα από το πρωί ξεκίνησαν οι εμετοι:( στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα μέχρι την 14 η εβδομάδα,δεν μπορούσα ούτε νερό να πιω,έχασα 5 κιλά κ είμαι κ σαμιαμιδι ούτως ή άλλως..τώρα ξεκίνησαν λίγο πιο αργά..για να δούμε..λέτε πάλι να ναι αγοράκι;;;:P

Ωχ αναγουλες ε;;μικρά κ συχνά γεύματα όσο μπορείς κ στεγνά όσο δεν έχεις θέμα με τουαλέτα..κριτσινια,φριγανιες,μακαρόνια,πατάτες..υπόμονη για τα μπεμπακια μας

Σου εύχομαι όχι,υπνηλία μόνο...και αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις,απόλαυσε το κ ξεκουρασουυυυυ:wink:

Ναι αναγούλες στ ξαφνικά αλλά δεν κάνω εμετό, μόνο εκεί κάτω με τριγυρίζει.. άσε δύσκολο να μην μπορείς ν φας αυτά π θες αλλά δεν γίνεται κιόλας!υπομονή είναι γ καλο:)

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Evitheodorou είπε:

κορίτσια η κάθε μία εντωμεταξυ μπορεί να έχει διαφορετικά συμπτώματα εγώ ρωτησα κ τον γιατρο μου για διαρόια συγνώμη κιόλας που έχω κάποιες φορές κ μου ειπε είναι φυσιολογικό..στη πορεία μπορεί να μας εμφανιστεί κάτι άλλο η να μας φύγει κάτι απ ότι έχουμε..

Καλά ναι εννοείται,αλλάζουν αυτά..πάντως από δυσκοιλιότητα καλύτερα το άλλο,πίστεψέ με..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,μου στείλανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων. .το ζάχαρο 92 ,εντός ορίων αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον δεν θα γλιτώσω τον διαβήτη κύησης πάλι.στην πρώτη εγκυμοσύνη με χαμηλότερο ζάχαρο,όταν έκανα την καμπύλη βγήκε ο διαβήτης κ έκανα διατροφή.8 κιλακια πήρα κ ο μικρός σκεφτείτε γεννήθηκε 4 !περιμένω τηλ από τον γιατρό μου..εσείς πόσο είχατε;όσες πήρατε τα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια,μου στείλανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων. .το ζάχαρο 92 ,εντός ορίων αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον δεν θα γλιτώσω τον διαβήτη κύησης πάλι.στην πρώτη εγκυμοσύνη με χαμηλότερο ζάχαρο,όταν έκανα την καμπύλη βγήκε ο διαβήτης κ έκανα διατροφή.8 κιλακια πήρα κ ο μικρός σκεφτείτε γεννήθηκε 4 !περιμένω τηλ από τον γιατρό μου..εσείς πόσο είχατε;όσες πήρατε τα αποτελέσματα

Κορίτσι πως αναγράφεται;;σκέτο ζαχαρο;;; εγώ έκανα αλλά δεν τ βρίσκω τώρα στις εξετασεις


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσι πως αναγράφεται;;σκέτο ζαχαρο;;; εγώ έκανα αλλά δεν τ βρίσκω τώρα στις εξετασεις

Ναι ναι μαζί με θυροειδή,ουρικό οξύ,κρεατινίνη..σάκχαρο βασικά..μήπως δεν σου έγραψε ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ναι ναι μαζί με θυροειδή,ουρικό οξύ,κρεατινίνη..σάκχαρο βασικά..μήπως δεν σου έγραψε ακόμα;

Είχα κάνει τ νοεμβριο π ήμουν σ άλλο γιατρό κ είχα 96...Τώρα δεν υπάρχουν αυτά στις εξετάσεις δεν ξέρω,επειδή είδε κ τις προηγούμενες μήπως δεν τ έβαλε.. Θ τον ρωτήσω όμως...μόνο στα ούρα αναγράφεται κ λέει σάκχαρο (οχι)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , MumMaria είπε:

Κορίτσια,μου στείλανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων. .το ζάχαρο 92 ,εντός ορίων αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον δεν θα γλιτώσω τον διαβήτη κύησης πάλι.στην πρώτη εγκυμοσύνη με χαμηλότερο ζάχαρο,όταν έκανα την καμπύλη βγήκε ο διαβήτης κ έκανα διατροφή.8 κιλακια πήρα κ ο μικρός σκεφτείτε γεννήθηκε 4 !περιμένω τηλ από τον γιατρό μου..εσείς πόσο είχατε;όσες πήρατε τα αποτελέσματα

Καλησπέρα Μαρία, εγώ δεν τις έκανα ακόμα αλλά κοίταξα της προηγουμένης εγκυμοσύνης κ είχα 96, αλλά ευτυχώς δεν εμφάνισα διαβήτη κύησης

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Αχ αλήθεια ρε κορίτσια;;και αγχώθηκα..εγώ στην προηγούμενη είχα 74 (!) κ μόλις το είδα αυτό,τα παιξα..δεν με πειράζει να κάνω αυστηρή διατροφή ( δεν είναι το καλύτερο μου αλλά οκ) απλά θέλω να είναι καλά το μπεμπακι:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...