Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια μου,μόλις με πήρε η μαμά μου,χθες το βράδυ ανέβασε πυρετό η γιαγιά μου.δεν είναι καλά.εντωμεταξυ δεν την κάνουν εισαγωγή σε νοσοκομείο,γιατί δεν υπάρχουν κλίνες κ λένε τώρα στην μαμά μου να την πάει σε εργαστήριο να της κάνει την εξέταση για το covid.ψαχνει από χθες το βράδυ παθολόγο κ κανένας δεν έρχεται να την δει στο σπίτι,φοβούνται.επισης όλοι ρωτάνε την ηλικία της κ μόλις την λέει η μαμά μου, αρνούνται να πάνε λες κ είναι τελείως καμμένο χαρτί.εχω στεναχωρεθει πολυ.

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου,μόλις με πήρε η μαμά μου,χθες το βράδυ ανέβασε πυρετό η γιαγιά μου.δεν είναι καλά.εντωμεταξυ δεν την κάνουν εισαγωγή σε νοσοκομείο,γιατί δεν υπάρχουν κλίνες κ λένε τώρα στην μαμά μου να την πάει σε εργαστήριο να της κάνει την εξέταση για το covid.ψαχνει από χθες το βράδυ παθολόγο κ κανένας δεν έρχεται να την δει στο σπίτι,φοβούνται.επισης όλοι ρωτάνε την ηλικία της κ μόλις την λέει η μαμά μου, αρνούνται να πάνε λες κ είναι τελείως καμμένο χαρτί.εχω στεναχωρεθει πολυ.

Μαρακι μου....Λυπαμαι τοσο πολυ που την αντιμετωπιζουν ετσι...Εχουμε χασει καθε ανθρωπια πλεον. το τεστ γιατι το θελουν; Με αρνητικο τεστ πχ θα ερθει ο παθολογος; Ποσο ευκολο ειναι να πανε σε εργαστηριο; Λογικα οχι πολυ, φανταζομαι η γιαγια δε θα ειναι ευκολο να μετακινηθει...Μη στεναχωριεσαι γλυκια μου. Θα βρεθει μια λυση. Ειναι και Καβαλα, αλλιως εχω εγω φιλο παθολογο Αθηνα να του ελεγα να τη δει.

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,μόλις με πήρε η μαμά μου,χθες το βράδυ ανέβασε πυρετό η γιαγιά μου.δεν είναι καλά.εντωμεταξυ δεν την κάνουν εισαγωγή σε νοσοκομείο,γιατί δεν υπάρχουν κλίνες κ λένε τώρα στην μαμά μου να την πάει σε εργαστήριο να της κάνει την εξέταση για το covid.ψαχνει από χθες το βράδυ παθολόγο κ κανένας δεν έρχεται να την δει στο σπίτι,φοβούνται.επισης όλοι ρωτάνε την ηλικία της κ μόλις την λέει η μαμά μου, αρνούνται να πάνε λες κ είναι τελείως καμμένο χαρτί.εχω στεναχωρεθει πολυ.

Ωχ ψυχούλα μου ψυχραιμία κ εσύ κ πιο πολύ η μανούλα σου που το ζει.Μας έχουν φοβησει αλλά μπορεί να μην είναι και αυυο.Σε κάποια κλινική το κάνουν ίσως.Εαν μπορεί να τη μεταφέρει προσεκτικά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,μόλις με πήρε η μαμά μου,χθες το βράδυ ανέβασε πυρετό η γιαγιά μου.δεν είναι καλά.εντωμεταξυ δεν την κάνουν εισαγωγή σε νοσοκομείο,γιατί δεν υπάρχουν κλίνες κ λένε τώρα στην μαμά μου να την πάει σε εργαστήριο να της κάνει την εξέταση για το covid.ψαχνει από χθες το βράδυ παθολόγο κ κανένας δεν έρχεται να την δει στο σπίτι,φοβούνται.επισης όλοι ρωτάνε την ηλικία της κ μόλις την λέει η μαμά μου, αρνούνται να πάνε λες κ είναι τελείως καμμένο χαρτί.εχω στεναχωρεθει πολυ.

Μαράκι μου καλό προσπάθησε να ηρεμήσεις...μπορει η μαμά σου να μεταφέρει τη γιαγιά σου στο νοσοκομείο;Σκέφτομαι οτι αν πάει νοσοκομείο αναγκαστικά θα την εξετασουν.Ειναι βεβαια λίγη ταλαιπωρία για τη γιαγιουλα αλλά αφού δε βρίσκετε κάποιο γιατρό με ανθρωπιά!

  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι μου....Λυπαμαι τοσο πολυ που την αντιμετωπιζουν ετσι...Εχουμε χασει καθε ανθρωπια πλεον. το τεστ γιατι το θελουν; Με αρνητικο τεστ πχ θα ερθει ο παθολογος; Ποσο ευκολο ειναι να πανε σε εργαστηριο; Λογικα οχι πολυ, φανταζομαι η γιαγια δε θα ειναι ευκολο να μετακινηθει...Μη στεναχωριεσαι γλυκια μου. Θα βρεθει μια λυση. Ειναι και Καβαλα, αλλιως εχω εγω φιλο παθολογο Αθηνα να του ελεγα να τη δει.

Επειδή έχει έξαρση τώρα στην Καβάλα,φοβούνται πολύ.το θέμα είναι ότι η γιαγιά δεν βγαίνει καν από το σπίτι για να κολλησε κάπου κ το μόνο άτομο που βλέπει είναι η μαμά μου που λόγω καρκίνου που είχε κ ένα πρόβλημα στα νεφρά της,αποκλείεται να έχει η ίδια covid κ να είναι ασυμπτωματική.κ προσέχει κ πάρα πολύ ούτως ή άλλως.τι να πω;περιμένουμε τώρα..ψάχνει από έναν γνωστό ορθοπεδικό μήπως μπορέσει να την δει αυτός έστω:cry:

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,μόλις με πήρε η μαμά μου,χθες το βράδυ ανέβασε πυρετό η γιαγιά μου.δεν είναι καλά.εντωμεταξυ δεν την κάνουν εισαγωγή σε νοσοκομείο,γιατί δεν υπάρχουν κλίνες κ λένε τώρα στην μαμά μου να την πάει σε εργαστήριο να της κάνει την εξέταση για το covid.ψαχνει από χθες το βράδυ παθολόγο κ κανένας δεν έρχεται να την δει στο σπίτι,φοβούνται.επισης όλοι ρωτάνε την ηλικία της κ μόλις την λέει η μαμά μου, αρνούνται να πάνε λες κ είναι τελείως καμμένο χαρτί.εχω στεναχωρεθει πολυ.

καλημέρα σε όλες κορίτσια καλή εβδομάδα..Μαρακι εύχομαι όλα να πάνε καλά με τη γιαγιά σου!!

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και από μένα!! 

@MumMaria προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι τόσο, αρχικά μπορεί να μην είναι covid κυκλοφορούν και άλλα διάφορα έχω ακούσει αυτό τον καιρό και κάτι αμυγδαλιτιδες κλπ οπότε ίσως να είναι σύμπτωση! Επίσης διάβαζα ότι η συντριπτική πλειοψηφία πλέον το περνάει χωρίς καθόλου συμπτώματα ή με ελάχιστα λόγω του ότι το ιικο φορτίο είναι πολύ χαμηλό - (δεν ξέρω γιατί και αν έχει να κάνει με το καλοκαίρι) αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα σοβαρά κρούσματα διασωληνομενοι κλπ είναι απειροελάχιστα.. Εύχομαι βέβαια να μην είναι καν αυτό! 

Just now, Papakι είπε:

Καλημέρα στις πιο όμορφες μανουλες...Επέστρεψα κορίτσια μου!!!Περάσαμε δύο πανέμορφες,αξέχαστες και ξέγνοιαστες βδομάδες διακοπών!!Κ@λο δεν έβαλα κάτω σας λέω!!Θεσσαλονίκη είμασταν ΟΛΗ μέρα έξω..κρατήσαμε κ τρεις μέρες τον 19 μηνών ανιψιό,για πρόβα τζενεραλε!!Χαχαχα!Στην Κύθνο,επίσης,περάσαμε μαγευτικα με τον αντρουλη μου!Γυρίσαμε Παρασκευή, τακτοποιηθηκαμε,κάναμε κ τα πρώτα ψώνια για τη μπέμπα μας..είδαμε κ για καρότσι,το pegperero elite book 51.Το έχει καμία κοπέλα;Έχετε ακούσει κάτι;Έχω τόσα πολλά να σας πω...Να!!Κάτι τέτοιες ώρες θα ήθελα να πίναμε καφέ από κοντά!

ΥΓ1.Για όσες κοπέλες θα ταξιδέψουν..να κάνετε στάσεις κορίτσια..συνέχεια..εγώ δεν έκανα κ με τα πολλά οηγαινε-ελα τον τελευταίο καιρό στο αμάξι με έπιασε η ουριτσα μου κ πονουσα πολύ..τώρα όλα καλά αλλά ανάσκελα δε μπορώ άνετα να καθίσω!

ΥΓ2.Αλκυονη μου καλή ανάρρωση και από μένα άλλη μια Μερέντα δώρο για το θάρρος σου και την αισιοδοξία σου!

ΥΓ3.Σιγουρα ξεχνάω να σχολιάσω κάτι σημαντικό αλλά κατάφερα και σας διάβασα όλες και χαίρομαι τόσο πολύ για όλα τα καλά σας νέα!!

Τι ωραία κορίτσι μου, πήγατε τις διακοπουλες σας χαλαρώσατε και τώρα ήρθε η ώρα για τα πιο όμορφα ψώνια του κοσμου!!:) Ααχ άσε παπάκι μου και εγώ μεγάλο θέμα η μεση αλλά ακόμα πιο πολύ η πλάτη στο δεξί πλευρό! Κάθε μέρα προς το βράδυ με πιάνει και δεν μπορώ να σταθώ.. Μόνο ξαπλωμένη ταβλα περνάει ο πόνος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και από μένα!! 

@MumMaria προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι τόσο, αρχικά μπορεί να μην είναι covid κυκλοφορούν και άλλα διάφορα έχω ακούσει αυτό τον καιρό και κάτι αμυγδαλιτιδες κλπ οπότε ίσως να είναι σύμπτωση! Επίσης διάβαζα ότι η συντριπτική πλειοψηφία πλέον το περνάει χωρίς καθόλου συμπτώματα ή με ελάχιστα λόγω του ότι το ιικο φορτίο είναι πολύ χαμηλό - (δεν ξέρω γιατί και αν έχει να κάνει με το καλοκαίρι) αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα σοβαρά κρούσματα διασωληνομενοι κλπ είναι απειροελάχιστα.. Εύχομαι βέβαια να μην είναι καν αυτό! 

Τι ωραία κορίτσι μου, πήγατε τις διακοπουλες σας χαλαρώσατε και τώρα ήρθε η ώρα για τα πιο όμορφα ψώνια του κοσμου!!:) Ααχ άσε παπάκι μου και εγώ μεγάλο θέμα η μεση αλλά ακόμα πιο πολύ η πλάτη στο δεξί πλευρό! Κάθε μέρα προς το βράδυ με πιάνει και δεν μπορώ να σταθώ.. Μόνο ξαπλωμένη ταβλα περνάει ο πόνος! 

Περαστικά σου κορίτσι μου.....εμένα δεν είναι η μέση ακριβώς..είναι η ουριτσα..ο γυναικολόγος είπε πως δεν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη πάντως!Κάποια απότομη κίνηση έκανα,μπορεί κ καπου να κρυωσα..από τη μια ο ιδρώτας..από την άλλη το κλιματιστικό ..δε μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα!Ήθελα γερανο!

 

  • Χαχα 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Επειδή έχει έξαρση τώρα στην Καβάλα,φοβούνται πολύ.το θέμα είναι ότι η γιαγιά δεν βγαίνει καν από το σπίτι για να κολλησε κάπου κ το μόνο άτομο που βλέπει είναι η μαμά μου που λόγω καρκίνου που είχε κ ένα πρόβλημα στα νεφρά της,αποκλείεται να έχει η ίδια covid κ να είναι ασυμπτωματική.κ προσέχει κ πάρα πολύ ούτως ή άλλως.τι να πω;περιμένουμε τώρα..ψάχνει από έναν γνωστό ορθοπεδικό μήπως μπορέσει να την δει αυτός έστω:cry:

Πολύ λυπαμαι που φέρονται έτσι ,ευχομαι να βρεθεί σύντομα λύση κ να μην ταλαιπωρηθεί πολύ η γυναίκα !!μην στεναχωριέσαι ,,η μαμά σου δεν θα την αφήσει έτσι !!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria πόσο σε καταλαβαίνω κ εμεις π έχουμε τ παππου ήθελε ο μπαμπας μ να τον πάει νοσοκομείο κ δεν πηγαν γτ ίδιο λόγο.. Επίσης έμαθα ότι σ ενα μικροβιολογικό της περιοχης ο μικροβιολόγος έκανε και τεστ  covid  μαζί με την αίματος χωρίς ν τ ξέρουν οι πελατες Γ ν ξέρει κ να τους ενημερώνει κ κορίτσια βρήκε 400 άτομα.. Έχουν κολλήσει όλοι κ δεν το ξέρουμε δλδ.. Υπομονή... Ίσως να ψάξετε κ κάποιον άλλον γιατρό π ν μπορεί ν έρθει?? 

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου.....εμένα δεν είναι η μέση ακριβώς..είναι η ουριτσα..ο γυναικολόγος είπε πως δεν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη πάντως!Κάποια απότομη κίνηση έκανα,μπορεί κ καπου να κρυωσα..από τη μια ο ιδρώτας..από την άλλη το κλιματιστικό ..δε μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα!Ήθελα γερανο!

 

Ε εντάξει αφού δεν είναι από την εγκυμοσύνη μια χαρά! Λίγο ξεκούραση μόνο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και από μένα!! 

@MumMaria προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι τόσο, αρχικά μπορεί να μην είναι covid κυκλοφορούν και άλλα διάφορα έχω ακούσει αυτό τον καιρό και κάτι αμυγδαλιτιδες κλπ οπότε ίσως να είναι σύμπτωση! Επίσης διάβαζα ότι η συντριπτική πλειοψηφία πλέον το περνάει χωρίς καθόλου συμπτώματα ή με ελάχιστα λόγω του ότι το ιικο φορτίο είναι πολύ χαμηλό - (δεν ξέρω γιατί και αν έχει να κάνει με το καλοκαίρι) αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα σοβαρά κρούσματα διασωληνομενοι κλπ είναι απειροελάχιστα.. Εύχομαι βέβαια να μην είναι καν αυτό! 

Τι ωραία κορίτσι μου, πήγατε τις διακοπουλες σας χαλαρώσατε και τώρα ήρθε η ώρα για τα πιο όμορφα ψώνια του κοσμου!!:) Ααχ άσε παπάκι μου και εγώ μεγάλο θέμα η μεση αλλά ακόμα πιο πολύ η πλάτη στο δεξί πλευρό! Κάθε μέρα προς το βράδυ με πιάνει και δεν μπορώ να σταθώ.. Μόνο ξαπλωμένη ταβλα περνάει ο πόνος! 

Δεν πιστεύω να είναι covid.δεν με ανησυχεί αυτό.με ανησυχεί ότι είναι 90 και χρόνων γυναίκα με υψηλό πυρετό κ αν δεν βρει σωστή ιατρική περίθαλψη,ποιος ξέρεις τι θα πάθει..τεσπά.

Just now, Despoina Mar είπε:

@MumMaria πόσο σε καταλαβαίνω κ εμεις π έχουμε τ παππου ήθελε ο μπαμπας μ να τον πάει νοσοκομείο κ δεν πηγαν γτ ίδιο λόγο.. Επίσης έμαθα ότι σ ενα μικροβιολογικό της περιοχης ο μικροβιολόγος έκανε και τεστ  covid  μαζί με την αίματος χωρίς ν τ ξέρουν οι πελατες Γ ν ξέρει κ να τους ενημερώνει κ κορίτσια βρήκε 400 άτομα.. Έχουν κολλήσει όλοι κ δεν το ξέρουμε δλδ.. Υπομονή... Ίσως να ψάξετε κ κάποιον άλλον γιατρό π ν μπορεί ν έρθει?? 

Περαστικά στον παππού σας κοπέλα μου.

Ναι βρήκε τελικά μαμά μου κ θα έρθει παθολόγος στο σπίτι μετά τις 4 είπε.θα σας ενημερώσω.σας ευχαριστω

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δεν πιστεύω να είναι covid.δεν με ανησυχεί αυτό.με ανησυχεί ότι είναι 90 και χρόνων γυναίκα με υψηλό πυρετό κ αν δεν βρει σωστή ιατρική περίθαλψη,ποιος ξέρεις τι θα πάθει..τεσπά.

Περαστικά στον παππού σας κοπέλα μου.

Ναι βρήκε τελικά μαμά μου κ θα έρθει παθολόγος στο σπίτι μετά τις 4 είπε.θα σας ενημερώσω.σας ευχαριστω

Αντε ωραία αφού θα πάει ο γιατρός! Πόσο πυρετό έχει Μαράκι μου, πάνω από 38,5; Και τι άλλα συμπτώματα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δεν πιστεύω να είναι covid.δεν με ανησυχεί αυτό.με ανησυχεί ότι είναι 90 και χρόνων γυναίκα με υψηλό πυρετό κ αν δεν βρει σωστή ιατρική περίθαλψη,ποιος ξέρεις τι θα πάθει..τεσπά.

Περαστικά στον παππού σας κοπέλα μου.

Ναι βρήκε τελικά μαμά μου κ θα έρθει παθολόγος στο σπίτι μετά τις 4 είπε.θα σας ενημερώσω.σας ευχαριστω

Μη σκέφτεσαι αρνητικά κορίτσι μου...Όλα θα πάνε μια χαρά και η γιαγιουλα θα είναι σύντομα περδικι!

  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νιώθετε ποτέ πόνο από το βάρος στην κοιλιά; Σήμερα το πρωί ξύπνησα και όπως πήγα να γυρίσω από το αριστερό πλευρό στο δεξί, ένιωσα να πέφτει τόσο βάρος δεξιά που σταμάτησα από τον πόνο! Μετά σιγά σιγά κατάφερα να γυρίσω και να στηρίξω την κοιλιά στο μαξιλάρι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...