Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να κοιμηθηκατε καλα με τη δροσουλα πλεον!! Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!! Απιστευτο μου φαινεται οτι περασε ενας χρονος απο περισυ!! Ποσα εγιναν σε αυτο το χρονο και απο την αλλη σαν να ηταν χτες που σαν σημερα ειχα μονο μια ευχη, να γεμισει η κοιλιτσα μου με ενα μωρακι!!!! Τουρτα δεν θα εχει το μενου γιατι ποιος θα τη φαει ολη, μιας που λογω ιου κοσμο να φερουμε δεν γινεται, αλλα κατι θα σβησουμε! Και δε θα ειναι πιτουρα χιχιχιιχιχι!!

@Marilou77και @Despoina Marτο τεστ για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ απλο, παιρνει δειγμα απο τον κολπο με κατι σαν μπατονετα και πηρε και λιγο δειγμα απο πανω απο τον πωπο. Μαριλου μου αυτο το τεστ ειναι για τη φυσιολογικη γεννα, γιατι αν εχεις στρεπτοκοκκο πρεπει την ωρα του τοκετου απλα να σου δωσουν μαι αντιβιωση για να μην το κολλησει το μωρο καθως περνα απο τον κολπο.Το κανουν ολοι στις μεγαλες βδομαδες συνηθως, εδω στη Γερμανια το κανουν 35 βδομαδα και μετα απ'οτι μου ειπε.

Αργυρουλα μου σιδερενια να ειναι η γιαγιακα σου και ευχομαι να αποκατασταθει και να πανε ολα καλα!!!!!!

Χρόνια πολλα Ειρηνακι Μ με υγεια κ μπόλικη ευτυχία με το νινακι σας.. Ευχομαι να είναι η καλυτερη χρόνια σας:x

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Υβόννη χρόνια πολλά κ καλά γεμάτα υγεία και ευτυχία!!

να έχεις πάντα δίπλα σου τους ανθρώπους που σε αγαπούν κ αγαπάς!!αντε τελευταία φορά σβήνεις το κεράκι σου χωρίς τον Ραφαηλακο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα χιλια ευχαριστω για τις ομορφες ευχουλες σας! Να ειμαστε ολες γερες και αξιες να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας!

Λοιπον, για εμβολια κτλ νομιζω συμφωνω με την Ευη μας @Evitheodorou! Καθε γιατρος τα δικα του οποτε καλο ειναι να ακολουθησουμε τον δικο μας γιατρο που προφανως εμπιστευομαστε! Οσο για τις επισκεψεις κοριτσια μου, νομιζω οτι αν καποιος δεν καταλαβαινει οτι ενα νεογεννητο ειναι ευαισθητο και δεν θελεο πολλα πολλα, ε ας γινουμε λιγο αποτομες. Ενταξει δεν ειπα να βρισουμε τον κοσμο αλλα ειδικα τωρα με τον ιο νομιζω οτι σε νεογεννητο καλο ειναι οχι πολλες επισκεψεις...Να ειμαστε καλα και θα τα δουν μετα με το καλο ολοι τα παιδακια μας!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα χιλια ευχαριστω για τις ομορφες ευχουλες σας! Να ειμαστε ολες γερες και αξιες να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας!

Λοιπον, για εμβολια κτλ νομιζω συμφωνω με την Ευη μας @Evitheodorou! Καθε γιατρος τα δικα του οποτε καλο ειναι να ακολουθησουμε τον δικο μας γιατρο που προφανως εμπιστευομαστε! Οσο για τις επισκεψεις κοριτσια μου, νομιζω οτι αν καποιος δεν καταλαβαινει οτι ενα νεογεννητο ειναι ευαισθητο και δεν θελεο πολλα πολλα, ε ας γινουμε λιγο αποτομες. Ενταξει δεν ειπα να βρισουμε τον κοσμο αλλα ειδικα τωρα με τον ιο νομιζω οτι σε νεογεννητο καλο ειναι οχι πολλες επισκεψεις...Να ειμαστε καλα και θα τα δουν μετα με το καλο ολοι τα παιδακια μας!

Συμφωνω απόλυτα σε ολα κ επαυξάνω !!!

  • Μου αρέσει 5

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα χιλια ευχαριστω για τις ομορφες ευχουλες σας! Να ειμαστε ολες γερες και αξιες να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας!

Λοιπον, για εμβολια κτλ νομιζω συμφωνω με την Ευη μας @Evitheodorou! Καθε γιατρος τα δικα του οποτε καλο ειναι να ακολουθησουμε τον δικο μας γιατρο που προφανως εμπιστευομαστε! Οσο για τις επισκεψεις κοριτσια μου, νομιζω οτι αν καποιος δεν καταλαβαινει οτι ενα νεογεννητο ειναι ευαισθητο και δεν θελεο πολλα πολλα, ε ας γινουμε λιγο αποτομες. Ενταξει δεν ειπα να βρισουμε τον κοσμο αλλα ειδικα τωρα με τον ιο νομιζω οτι σε νεογεννητο καλο ειναι οχι πολλες επισκεψεις...Να ειμαστε καλα και θα τα δουν μετα με το καλο ολοι τα παιδακια μας!

Χρόνια πολλά και υπέροχα!! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη και να απολαύσεις το νέο σου ρόλο! :wub:

Εγώ κορίτσια δεν νομίζω να κάνω εμβόλιο γρίπης μιας και είμαι νηπιαγωγός κι έχω άπειρα αντισώματα τόσα χρόνια που δουλεύω τα οποία μάλλον με το θηλασμό θα αποκτήσει κι ο μικρός.... Ο άντρας μου δουλεύει από το σπίτι εδώ και μήνες και οι παππούδες είναι μακριά. Τώρα για τους φίλους , δεν ξέρω. Γενικά, δεν αγχώνομαι με τις αρρώστιες πολύ αλλά αν ο γιατρός μου έχει άλλη άποψη θα συμμορφωθώ. 

Απλά, επειδή είμαι πολύ κοινωνική γενικά, δεν αντέχω την απομόνωση και φοβάμαι πολύ για την ψυχολογική μου ισορροπία μετά τον τοκετό. Αυτή είναι η πιο μεγάλη μου φοβία! Ήδη νιώθω περίεργα που είμαι τόσους μήνες εκτός δουλειάς και δραστηριοτήτων . Αλλά τους φίλους μου τους βλέπω όσο μπορώ , σε ανοιχτούς χώρους γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Έχω την κατάθλιψη στο τσεπακι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να κοιμηθηκατε καλα με τη δροσουλα πλεον!! Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!! Απιστευτο μου φαινεται οτι περασε ενας χρονος απο περισυ!! Ποσα εγιναν σε αυτο το χρονο και απο την αλλη σαν να ηταν χτες που σαν σημερα ειχα μονο μια ευχη, να γεμισει η κοιλιτσα μου με ενα μωρακι!!!! Τουρτα δεν θα εχει το μενου γιατι ποιος θα τη φαει ολη, μιας που λογω ιου κοσμο να φερουμε δεν γινεται, αλλα κατι θα σβησουμε! Και δε θα ειναι πιτουρα χιχιχιιχιχι!!

@Marilou77και @Despoina Marτο τεστ για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ απλο, παιρνει δειγμα απο τον κολπο με κατι σαν μπατονετα και πηρε και λιγο δειγμα απο πανω απο τον πωπο. Μαριλου μου αυτο το τεστ ειναι για τη φυσιολογικη γεννα, γιατι αν εχεις στρεπτοκοκκο πρεπει την ωρα του τοκετου απλα να σου δωσουν μαι αντιβιωση για να μην το κολλησει το μωρο καθως περνα απο τον κολπο.Το κανουν ολοι στις μεγαλες βδομαδες συνηθως, εδω στη Γερμανια το κανουν 35 βδομαδα και μετα απ'οτι μου ειπε.

Αργυρουλα μου σιδερενια να ειναι η γιαγιακα σου και ευχομαι να αποκατασταθει και να πανε ολα καλα!!!!!!

Κορίτσι μου γλυκό να στα εκατοστήσεις!!! :) τα καλύτερα έρχονται φέτος!! Εννοείται να σβήσετε κάτι μικρό και λιχουδιάρικο! 

@Alexandra P.Κορίτσι σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έτσι νιώθω! Κάνω πολλά πράγματα για να περνάει όμορφα η ώρα μου! Αλλά νιώθω εκτός! Δεν βλέπω τους φίλους μου όσο θα ήθελα μια με τις διακοπές μια με την ζέστη...απο Ιούλιο αποκοπηκα τελείως. Είναι αλήθεια ότι οκ θα κάνουμε τα πάντα για τα μωρά μας αλλά η ψυχική μας ισορροπία είναι ακριβώς στο ίδιο επίπεδο με όλα τα υπόλοιπα για μένα. Και εγώ δνε νιώθω μέσα σε αυτή τη κατάσταση με τον ιό απο τον Μάρτιο ότι τα πράγματά πήγαν όπως θα ήθελα. Ούτε ανώδυνο εκανα ούτε στην ομάδα εγγυων πήγα που ήθελα ούτε μαία δικιά μου έχω ούτε την ψυχοθεραπεία μου κάνω όπως έκανα... Και όλα τα υπόλοιπα... Ελπίζω πραγματικά μετά να τρέξει ο χρόνος με πολλή χαρά και μωρούδιλα  και να βγούμε στον έξω κόσμο (κατά τον Φλεβάρη πιστεύω) με λίγα κρούσματα και χωρίς όλη αυτή την κατάσταση. Πάντως χουχουλιαρικες χριστουγεννιατικες βραδιές με φίλους στο σπίτι δεν θα έχουμε φέτος το έχω πάρει απόφαση. Ελπίζω να μη μου την γυρίσει ανάποδα.! Κάνω ήδη ο, τι παραπάνω μπορώ! Έχω μια σελίδα στο ινστα με κοσμήματα και το έχω ρίξει εκεί! Λεφτά δεν βγάζω αλλά ασχολούμαι τουλάχιστον!!! Βρείτε χόμπι κορίτσια!!! :)

Οποία κοπέλα έχει αποφασίσει η έχει σκέψεις για βλαστοκυτταρα ας το συζητήσουμε αν θέλετε! Περιμένω να βρω και παιδίατρο και να το συζητήσω...

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσι μου γλυκό να στα εκατοστήσεις!!! :) τα καλύτερα έρχονται φέτος!! Εννοείται να σβήσετε κάτι μικρό και λιχουδιάρικο! 

@Alexandra P.Κορίτσι σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έτσι νιώθω! Κάνω πολλά πράγματα για να περνάει όμορφα η ώρα μου! Αλλά νιώθω εκτός! Δεν βλέπω τους φίλους μου όσο θα ήθελα μια με τις διακοπές μια με την ζέστη...απο Ιούλιο αποκοπηκα τελείως. Είναι αλήθεια ότι οκ θα κάνουμε τα πάντα για τα μωρά μας αλλά η ψυχική μας ισορροπία είναι ακριβώς στο ίδιο επίπεδο με όλα τα υπόλοιπα για μένα. Και εγώ δνε νιώθω μέσα σε αυτή τη κατάσταση με τον ιό απο τον Μάρτιο ότι τα πράγματά πήγαν όπως θα ήθελα. Ούτε ανώδυνο εκανα ούτε στην ομάδα εγγυων πήγα που ήθελα ούτε μαία δικιά μου έχω ούτε την ψυχοθεραπεία μου κάνω όπως έκανα... Και όλα τα υπόλοιπα... Ελπίζω πραγματικά μετά να τρέξει ο χρόνος με πολλή χαρά και μωρούδιλα  και να βγούμε στον έξω κόσμο (κατά τον Φλεβάρη πιστεύω) με λίγα κρούσματα και χωρίς όλη αυτή την κατάσταση. Πάντως χουχουλιαρικες χριστουγεννιατικες βραδιές με φίλους στο σπίτι δεν θα έχουμε φέτος το έχω πάρει απόφαση. Ελπίζω να μη μου την γυρίσει ανάποδα.! Κάνω ήδη ο, τι παραπάνω μπορώ! Έχω μια σελίδα στο ινστα με κοσμήματα και το έχω ρίξει εκεί! Λεφτά δεν βγάζω αλλά ασχολούμαι τουλάχιστον!!! Βρείτε χόμπι κορίτσια!!! :)

Οποία κοπέλα έχει αποφασίσει η έχει σκέψεις για βλαστοκυτταρα ας το συζητήσουμε αν θέλετε! Περιμένω να βρω και παιδίατρο και να το συζητήσω...

Πόσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου πολλά από αυτά που είπες ακουμπάνε την καρδιά μου! Να μας πεις την σελίδα σου στο insta με τα κοσμήματα να δούμε και εμείς!!!!! Οσον αφορά τα βλαστοκύτταρα εγώ δεν είχα κρατήσει στο Γιώργο ... ήθελα να τα κάνω δωρεά αλλά έπρεπε να τρέξει ο άντρας μου τότε , αλλά επειδή ο μικρός ήρθε ξαφνικά μας έπιασαν απροετοίμαστους... θεωρώ πολλά τα λεφτά για την φύλαξη τους και στην ουσία δεν χρησιμεύουν στο ίδιο το παιδί ... παρά μόνο ίσως στα επόμενα αδερφάκια του ή σε κάποιον άλλο συμβατό !!! 

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα χιλια ευχαριστω για τις ομορφες ευχουλες σας! Να ειμαστε ολες γερες και αξιες να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας!

Λοιπον, για εμβολια κτλ νομιζω συμφωνω με την Ευη μας @Evitheodorou! Καθε γιατρος τα δικα του οποτε καλο ειναι να ακολουθησουμε τον δικο μας γιατρο που προφανως εμπιστευομαστε! Οσο για τις επισκεψεις κοριτσια μου, νομιζω οτι αν καποιος δεν καταλαβαινει οτι ενα νεογεννητο ειναι ευαισθητο και δεν θελεο πολλα πολλα, ε ας γινουμε λιγο αποτομες. Ενταξει δεν ειπα να βρισουμε τον κοσμο αλλα ειδικα τωρα με τον ιο νομιζω οτι σε νεογεννητο καλο ειναι οχι πολλες επισκεψεις...Να ειμαστε καλα και θα τα δουν μετα με το καλο ολοι τα παιδακια μας!

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου γλυκο !!!! Να σε χαιρόμαστε και εμείς εδώ στο γκρουπ ❤️ Με το καλό ο Ραφαήλ μας!!! 
συμφωνω απόλυτα με αυτό που λες!!! Και για εμβόλιο και για γιατρούς και παιδιάτρους ακόμα και για τις επισκέψεις!!!! 

Just now, Alexandra P. είπε:

Χρόνια πολλά και υπέροχα!! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη και να απολαύσεις το νέο σου ρόλο! :wub:

Εγώ κορίτσια δεν νομίζω να κάνω εμβόλιο γρίπης μιας και είμαι νηπιαγωγός κι έχω άπειρα αντισώματα τόσα χρόνια που δουλεύω τα οποία μάλλον με το θηλασμό θα αποκτήσει κι ο μικρός.... Ο άντρας μου δουλεύει από το σπίτι εδώ και μήνες και οι παππούδες είναι μακριά. Τώρα για τους φίλους , δεν ξέρω. Γενικά, δεν αγχώνομαι με τις αρρώστιες πολύ αλλά αν ο γιατρός μου έχει άλλη άποψη θα συμμορφωθώ. 

Απλά, επειδή είμαι πολύ κοινωνική γενικά, δεν αντέχω την απομόνωση και φοβάμαι πολύ για την ψυχολογική μου ισορροπία μετά τον τοκετό. Αυτή είναι η πιο μεγάλη μου φοβία! Ήδη νιώθω περίεργα που είμαι τόσους μήνες εκτός δουλειάς και δραστηριοτήτων . Αλλά τους φίλους μου τους βλέπω όσο μπορώ , σε ανοιχτούς χώρους γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Έχω την κατάθλιψη στο τσεπακι!

 

Κορίτσι μου γιατί την έχεις την κατάθλιψη στο τσεπάκι σου; Έχεις ξανά περάσει είσαι επιρρεπής ; Ή εννοείς την θλίψη απλά σαν συναίσθημα και την στεναχώρια ; Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

2 ώρες πρίν, Nancy Zaf είπε:

Καλημερα σε ολες!! Τα πεθερικα μου δεν ειναι προθυμοι να το κανουν το εμβολιο αλλα ετσι κ αλλιως μεχρι να σαραντησει δεν ειχα σκοπο να δεχομαι κοσμο στο σπιτι.. βεβαια δεν γινεται να μην το δουν καθολου το μωρο. Μονο με μασκα και για λιγο. 

Ο αντρας μου ειναι πολυ αντιθετος γενικα με τα εμβολια και προσπαθω να τον πεισω να το κανουμε της γριπης.

Πφφφ δεν ξερω κοριτσια πιστευω οτι τσακωθω με κοσμο γιατι θα παρεξηγουνται που δεν θα επιτρεπω πολλες πολλες επισκεψεις. 

Αλλα τι να κανουμε πρεπει να προστατεψουμε τα μωρακια μας!

Όπως το είπες!!!! Πρέπει να τα προστατέψουμε !!! Είμαστε υπεύθυνοι πλέον για εκείνα! Και επειδή δεν έχουν την δυνατότητα ακόμα να αμυνθούν στους « καιρούς» και τα σημεία τους ... πρέπει να το κάνουμε εμείς γι αυτά !!!

15 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ δίκιο έχεις... Χαλάρωσα τώρα μου πέρασαν τα νεύρα! Θα ξαναφουντωσω την Πέμπτη πάλι στην διαβητολογο και μετά θα μπω στο πρόγραμμα μου πάλι και όλα καλά. Η γιαγιάκα βγήκε ζωντανή από αυτή την εγχείριση και αυτό είναι το βασικό! Τα υπόλοιπα είναι ένα θέμα. Γενικώς υπάρχει μια αναστάτωση στην οικογένεια όσον αφορά την σποκατασταση της αλλά ελπίζω ότι θα βρεθεί λυση! 

Όλα θα πάνε καλά την Πέμπτη!!! Θα σου πει δυο τρία σημεία στην διατροφή σου να προσέξεις και δεν θα χρειαστείς ινσουλίνη με τέτοιες τιμές!! Απλά όσο ανεβαίνουμε εβδομάδες τόσο ο πλακούντας του μωρού μας  προδιαθέτει τον οργανισμο για παραπανίσιο ζαχαράκι ... αυτό είναι όλο !!!

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!χαθηκα λιγο αλλα ειναι οι τελευταιες μερες στην δουλεια κ κλεινω εκκρεμοτητες,κανω κ εκπαιδευση στην αντικαταστατρια μου κ γινεται ενας χαμος!! @Υβόννη μου να σε χαιρομαστε,πολυχρονη κοριτσι μας γλυκο και με το καλο ο Ραφαηλ σας! Αυτο με τις επισκεψεις που λετε με προβληματιζει κ εμενα και για τους κοντινους,αδερφια  και γονεις. Γιατι πανε στις δουλειες τους,εχουν μικρα παιδια.Τι να πεις στους θειους κ παπουδες δεν θα το δειτε το μωρο ..εχω σκεφτει να εχω στην εισοδο γαντια,αντισηπτικο και ποδοναρια πως λεγονται αυτα για τα παπουτσια,κ παλι για λιγο η επισκεψη και οχι συχνα.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nancy Zaf είπε:

Καλημερα σε ολες!! Τα πεθερικα μου δεν ειναι προθυμοι να το κανουν το εμβολιο αλλα ετσι κ αλλιως μεχρι να σαραντησει δεν ειχα σκοπο να δεχομαι κοσμο στο σπιτι.. βεβαια δεν γινεται να μην το δουν καθολου το μωρο. Μονο με μασκα και για λιγο. 

Ο αντρας μου ειναι πολυ αντιθετος γενικα με τα εμβολια και προσπαθω να τον πεισω να το κανουμε της γριπης.

Πφφφ δεν ξερω κοριτσια πιστευω οτι τσακωθω με κοσμο γιατι θα παρεξηγουνται που δεν θα επιτρεπω πολλες πολλες επισκεψεις. 

Αλλα τι να κανουμε πρεπει να προστατεψουμε τα μωρακια μας!

Κοιτα κοριτσι μου κι εμενα ο πεθερος δεν κανει το εμβολιο, εγω ομως του το ζήτησα γιατι το ειπε η γιατρος, κι εμενα μου ειπανε οτι ειμαι υπερβολικη κ πως κ αλλοι παλια γεννησαν τον ιδιο μηνα τοτε κ δεν κανανε κανενα εμβολιο κ η απαντηση μου ηταν, εγω δεν ειμαι ειδικος τις οδηγιες της γιατρου μου ακουω κ πραγματικα δεν με νοιάζει τι κανανε τοτε, τωρα κανουν ετσι κ το καταλαβαινουν κ μου το γυρνανε οτι ναι ειναι φυσιολογικο να φοβασαι σαν καινουρια μανουλα που θα σαι κ στην τελικη αν ειναι να ακουω τις δικες σας οδηγιεα τι στο καλο πληρωνω τη γιατρο ε; οτι πει η γιατρός μου, που φερει κ την ευθυνη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rania90 είπε:

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Καλησπέρα Ρανια! Η χοριακή σου δείχνει να αυξάνεται κανονικά. Δεν θυμάμαι βέβαια σε ποια τιμή θα πρέπει να είναι στη φάση αυτή. Στη φάση αυτή νομίζω ότι είχα σταματήσει να κάνω χοριακές. Μεταξύ 6ης και 7ης εβδομάδας μπορείς να ακούσεις και την καρδούλα του μωρού για να επιβεβαιώσεις ότι η εγκυμοσύνη προχωράει καλά. Μην απογοητεύεσαι όμως. Κάποιες φορές μπορεί να γίνει καθυστερημένη σύλληψη και το μωρό να είναι μικρότερο.


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ακούστηκα πολύ μελό πριν . Αυτό που ήθελα να πω είναι πως ήδη βιώνουμε μια συνθήκη κοινωνικής απόστασης λόγω του ιού και της εγκυμοσύνης. Εγώ από τον Μάρτιο είμαι και εκτός δουλειάς για τον ίδιο λόγο. Και φυσικά μου λείπει ο χορός που έκανα, η γυμναστική μου και μετά τις διακοπές ήρθε και κλεισούρα πάλι. Διαβάζω, μαγειρεύω και βγαίνω με τους φίλους μου με μια σχετική συχνότητα. Αυτό είναι ήδη το 1/4 από ότι έκανα κάποιους μήνες πριν. Ακόμη το διαχειρίζομαι κι ας γκρινιάζω! Αλλά ένας χειμώνας με ένα νεογέννητο και χωρίς βοήθεια ή φίλους, θα με ρίξει πολύ. Άρα με εμβόλια ή χωρίς, είναι σημαντική για μένα η ανθρώπινη παρουσία και δεν θα απομονωθω από το φόβο της αρρώστιας γιατί τότε θα πάψει να είναι διαχειρισιμο. Αυτές είναι οι σκέψεις μου σε σχέση με όσα ειπώθηκαν παραπάνω για εμβολιασμούς, επισκέπτες κλπ.

Σε κάθε περίπτωση , η κάθε μία μας ξέρει τι είναι αυτό που την ηρεμεί και την βοηθά και σε συνδυασμό με τους γιατρούς μας θα κάνουμε το καλύτερο για τις οικογένειες μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη μου, κοριτσαρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!! Να τα εκατοστησεις, να εισαι γερη κ ευτυχισμένη, που θα εισαι τωρα, με τον ερχομό του μικρού σου πρίγκιπα!! Τι ωραια που μια απο τις ευχες σου εγινε πραγματικοτητα, γέμισε η κοιλίτσα!!!!!!!!!ολα τα καλα του κοσμου σου ευχομαι κοριτσι μου, τα φιλια μου κ την αγάπη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου πολλά από αυτά που είπες ακουμπάνε την καρδιά μου! Να μας πεις την σελίδα σου στο insta με τα κοσμήματα να δούμε και εμείς!!!!! Οσον αφορά τα βλαστοκύτταρα εγώ δεν είχα κρατήσει στο Γιώργο ... ήθελα να τα κάνω δωρεά αλλά έπρεπε να τρέξει ο άντρας μου τότε , αλλά επειδή ο μικρός ήρθε ξαφνικά μας έπιασαν απροετοίμαστους... θεωρώ πολλά τα λεφτά για την φύλαξη τους και στην ουσία δεν χρησιμεύουν στο ίδιο το παιδί ... παρά μόνο ίσως στα επόμενα αδερφάκια του ή σε κάποιον άλλο συμβατό !!! 

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου γλυκο !!!! Να σε χαιρόμαστε και εμείς εδώ στο γκρουπ ❤️ Με το καλό ο Ραφαήλ μας!!! 
συμφωνω απόλυτα με αυτό που λες!!! Και για εμβόλιο και για γιατρούς και παιδιάτρους ακόμα και για τις επισκέψεις!!!! 

Κορίτσι μου γιατί την έχεις την κατάθλιψη στο τσεπάκι σου; Έχεις ξανά περάσει είσαι επιρρεπής ; Ή εννοείς την θλίψη απλά σαν συναίσθημα και την στεναχώρια ; Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

Όπως το είπες!!!! Πρέπει να τα προστατέψουμε !!! Είμαστε υπεύθυνοι πλέον για εκείνα! Και επειδή δεν έχουν την δυνατότητα ακόμα να αμυνθούν στους « καιρούς» και τα σημεία τους ... πρέπει να το κάνουμε εμείς γι αυτά !!!

Όλα θα πάνε καλά την Πέμπτη!!! Θα σου πει δυο τρία σημεία στην διατροφή σου να προσέξεις και δεν θα χρειαστείς ινσουλίνη με τέτοιες τιμές!! Απλά όσο ανεβαίνουμε εβδομάδες τόσο ο πλακούντας του μωρού μας  προδιαθέτει τον οργανισμο για παραπανίσιο ζαχαράκι ... αυτό είναι όλο !!!

Ααα... Τι εννοείς ότι δεν χρησιμοποιούνται για το παιδί για πες... Δεν το ήξερα! Είχα καταλάβει το αντίθετο να σου πω την αλήθεια! Η αδερφή μου είχε κάνει και στα δύο και η τράπεζα πρωχευσε και τα εχασαν όλα. Ειναι στα δικαστήρια από το 2016 αλλά σιγα τίποτα δνε θα γινει. Η σελίδα μου λέγεται my. psychocrafts :) Σ ευχαριστώ πολύ για την σκέψη! Όσο για το ζάχαρο σήμερα μετά την διατροφή που έκανα τόσες μέρες και πριν την διατροφολόγο αποφάσισα να φάω χαλαρά και λίγο γλυκό και γενικά υδατάνθρακες γιατί δνε έτρωγα τόσες μέρες και οι μετρήσεις μου είναι όλες κάτω από 110 όλες τις φορές. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.! Θα μάθουμε αύριο! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Ααα... Τι εννοείς ότι δεν χρησιμοποιούνται για το παιδί για πες... Δεν το ήξερα! Είχα καταλάβει το αντίθετο να σου πω την αλήθεια! Η αδερφή μου είχε κάνει και στα δύο και η τράπεζα πρωχευσε και τα εχασαν όλα. Ειναι στα δικαστήρια από το 2016 αλλά σιγα τίποτα δνε θα γινει. Η σελίδα μου λέγεται my. psychocrafts :) Σ ευχαριστώ πολύ για την σκέψη! Όσο για το ζάχαρο σήμερα μετά την διατροφή που έκανα τόσες μέρες και πριν την διατροφολόγο αποφάσισα να φάω χαλαρά και λίγο γλυκό και γενικά υδατάνθρακες γιατί δνε έτρωγα τόσες μέρες και οι μετρήσεις μου είναι όλες κάτω από 110 όλες τις φορές. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.! Θα μάθουμε αύριο! 

Έστω ότι το παιδί σου νοσεί(αίμα όγκος κλπ φτου φτου μακριά από εμάς) ... η έκχυση βλαστοκυττάρων Από τον ίδιο άνθρωπο δεν οδηγεί σε ίαση ... αφού τα ίδια αυτά κύτταρα θα αναπαραχθούν κ θα εξελιχθούν δυστυχώς στην ίδια κατάσταση... αν όμως θεωρητικά το πρώτο παιδάκι είναι υγιή για «πάντα» αν τυχόν το δεύτερο νοσήσει θα μπορεί να του χρησιμεύσουν τα υγιή βλαστοκύτταρα του πρώτου του αδερφού ... αυτό ξέρω εν συντομία όσο πιο απλά γνωρίζω :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...